Új privát üzeneted érkezett!

Petrus,
igazából nagyon csekély volt az eltérés az értékek közt.Szóval csak a biztonság kedvéért írta fel.De úgy vagyok vele,hogy eszek mindent rendesen, spenótó, sóskát sőt most jó sok grapefruitot meg citromot a c-vitamin végett.Szóval nem érzem hogy nagyon hiányom lenne bármiből is.2 hét múlva vérvétel addig engem ne szúrkájnak feleslegesen.
Gratula a 31.héthez!Csak így tovább.
Akartam kérdezni, hogy egyszerre vannak fenn a babák vagy váltott műszakban boldogítanak? :lol:

KépKép
harhaj
 
 


Most csak azokat olvastam gyorsan, amit nekem írtatok, mert suliban voltam eddig. :oops: Lassan menni kéne fektetni is a kint lévőt...
Szóval én nem is miattatok, vagy bárki miatt akartam magam leszoktatni a fórumozásról, aki nem ért velem egyet, nekem ezzel nincs is bajom. Csakis az én hibám, hogy néha túlságosan is a lelkemre veszem a vitákat. Dehát nem vagyunk racionális lények, én meg pláne nem, mégha amúgy használom az agyamat is. Egyszerűen beláttam, hogy a fórum maga nem alkalmas egy olyan eszmecserére, amiben az érzelmek is felszínre kerülnek, mert nincs rá lehetőség, hogy a másik reakcióit a megfelelő helyre tegyük. A billentyűzet nem elengendő erre. :roll: Én meg tudom magamról, hogy könnyen táncba vihető vagyok, ha véleménycseréről van szó, mert amúgy szeretek beszélgetni. Nem tudom, mi lehet erre a megoldás? Ahol már régebbről ismernek, ott legalább az megnyugtat, hogy ismernek (zárt fórum). Ahol nem ismernek annyira, vagy annyian, ott meg ténylegesen nagyon visszafogtam már magam az elmúlt fél évben legalább, hogy ne menjek bele vitákba. Nem mindig sikerül. :roll: Itt is az a rossz, hogy igazából még nem ismerjük egymást személyesen és nehéz lehet hova tenni a másik megnyilvánulásait úgy, hogy közben nincs róla egy képetek, ki is van a nick mögött.
Na majd még gondolkozom a probléma megoldásán. :)

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu!Gondolkozzál csak!!!! De szerintem nem baj,ha beleviszed az érzelmeidet is valamibe. Én is szoktam. De szerintem ez nem bűn!
Annyira sz.. most. Dani simogatta meg puszilgatta a hasam, meg beszélt Rikihez, hogy mostmár csak néhány hét és kint lesz. Belegondoltam és lányok én betojtam. Eddig nem féltem a szüléstől mióta terhes lettem. Azelőtt nagyon és most megint betojtam. Különösen a császár esélyétől.Azóta csak ülök és kapkodom a levegőt és reszketek. Bocsi, de ki kellett írnom magamból. Ahelyett, hogy tanulnék. Dani nem ért meg, mert azt mondta, hogy tudtam, hogy azt a babát meg kell szülni. Ha ez olyan egyszerű lenne.Eddig én is így álltam hozzá. Olyan kíváncsi lennék, Ti hogy álltok hozzá.Mire gondoltok vagymire készültök. Vagy csak én vagyok ilyen betoji? :oops: :oops:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 

 
 

Kutyafüle! Én megértem, ha vki fél a szüléstől. Rettentő külnleges dolog, nem sokszor fordul elő az ember életében. De bármi megéri, hidd el!!! Fájdalmas lesz, lehet, hogy küzdelmes, de a végeredmény, hogy a saját pici fiad ott fog szuszogni a két karodban. Teljesen természetes dolog a szülés-születés - szokott az járni a fejemben, mikor megyek az utcán, hogy mindenki született egyszer. De a félelem is természetes tőle. De meg lehet tőle szabadulni, ha inkább várod a nagy találkozást! Hát ma inkább ne foglalkozz tovább a kérdéssel, hanem aludj (de tényleg), mert holnap ott az a vizsga. Aztán meg készülődj mostmár tényleg Riki érkezésére!

Tinu! És mi van, ha mindneki pl. fórumozás közben magáról is ír? Akkor egyre jobban megismerjük egymást, nem? :wink: Tudom, nem ilyen egyszerű... De gondolkozz, hátha találsz vmi megoldást! :) Remélem, jól vagytok!
Vendég
 


Na mindjárt indulok!

Tinu!
Gondolj arra ha mindenkit megismernél személyesen akkor se lennél jóban mindenkivel!Szóval így talán jobb is :lol: :lol: Amúgy egy topictali már nagyon érik...meg kéne szervezni,nem???

Gyorsban felvetek egy kérdést!
Ti választotok keresztszülőt?Őket mikor szokás felkérni?Még a szülés eltt?Vagy csak ha megvan a baba?Nekünk csak névdó lesz vmikor 1-2 éves kora körül,mert nem vagyunk megkeresztelve,nekünkis csak névadó volt.De ugyan úgy vannka keresztszülők.Meg azt se tom h hogy kérjem fel...na meg hogy egy pár legye vagy az nem fontos annyira?Ötletek???


Na sietek vissza!!!!

Ja babamozgás!Én se kezdtem el számolni,nem is mondták eddig.De Iza annyit mozog....Bőven megvan a 10!

annus11
 
 


Sziasztok!

Visszaolvasni nem tudok, de már csak öt nap, és vége ennek a hülye sulinak, aztán felszabadulok. Már nagyon várom...
Remélem mindneki jól van, mi szerdán megyünk dokihoz, görcs kevesebb, vérzés néha még van picit... :(

Na most megyek, mert Zsófi beleültette a kajás táljába a kisvakondját :lol:
Vendég
 


Ja igen, két dolgon akadt meg a szemem:

mellszívó: nekem nem volt és nem is kellett. Most sem lesz :)

magzatmozgás: hát nekem felesleges számolnom, néha csillagokat látok Fruzsitól :) De nem baj, így van e zjól.

Na megyek kávézni, pocsék éjszakánk volt, tele sírós hangon elejtett anyáááával :arrow:
Vendég
 


Szép jó reggelt!

Kutyafüle,
én teljesen megértelek.Most ahogy már közeledik a dolog én is kezdek idegesebb lenni.Tudom hogy zajlik, de a fájdalomra meg az esetleges komplikációkra nem lehet felkészülni.Engem ez zavar a legjobban, hogy sokminden bizonytalan és ez félelmet meg aggodalmat kelt bennem.Ilyenkor mindíg arra gondolok hogy a szülés maga nem hosszú folyamat ha a terhességet meg persze a gyerekemmel töltött időt nézem.És egy idő után elhalványul minden emlék ami esetleg negatívum volt a szülés során.

Annus,
ez nálunk is kérdéses.Én református vagyok a párom katolikus, de egyikünk sem konfirmált vagy bérmálkozott ahhoz hogy összeházasodjunk meg asszem ahhoz is kell ez a kettő hogy a gyereket megkereszteltessük.De ebben nem vagyok biztos.
Mi nem is szeretnénk megkereszteltetni.Inkább a dédik meg a nagyik erőltetik.
Vannak jelöltek a névadó szerepre.Párok is meg egyének is.Bőség zavara van, de én úgy tervezem ha eldől hogy megkereszteljük akkor mindenképp egy párt kérek meg keresztszülőknek.
Nekem apukám testvére és a felesége a keresztszüleim de nem sokat törődtek vele hogy én a világon vagyok.És inkább akkor olyat kérek fel akire számíthatok is ha bármi gondunk van.És ilyen emberek inkább a barátaink közt vannak.
Azt meg hogy mikor kérem meg őket még nem tudom de mindenképp szülés előtt.

Panndi,
kitartsát a sulihoz!
Mi történt hogy ennyit sírt Zsófi?

KépKép
harhaj
 
 


Topictali,
vannak akik még vizsgáznak, dolgozgatnak is.Szerintem valamelyik hétvégére kellene tenni.A helyszín meg gondolom Bp.lenne mert a legtöbben ott laktok.

KépKép
harhaj
 
 


Sziasztok!

Dokim ennyire alapos ebben a dologban, tegnap is azt mondta, hogy ez a számolgatás, amit az anyuka megtehet azért, hogy ne legyen semmi gond. :)

Anita: 10 rugás az 10 mozgás, szóval nem ébredés, tegnap még rá is számoltam, kaptam egy kartont és azon kell x-elgetni, hogy 5-től mikorra volt meg az első 10 mozgás, ha 15 perc alatt akkor az első kockába kell x-elni, ha 30 percen belül akkor a 2. kockába és így van felosztva óránként 4 kockára. :) én rá is számoltam, de így is a 2x kockába x-eltem :), még annyit hozzá, hogy úgy kell, hogy 5-kor lefekszel kényelmesen a bal oldaladra és akkor kezded el számolni, ha meg van akkor nem kell 9-ig feküdnöd :)

Nst: kicsikém elringatózott a kocsiban befelé menet, aztán csak az utolsó 10 percben kezdett ébredezni, igaz közben már simogattam a pocit, hogy kelljen fel, mert az a lényeg, hogy vizsgálat alatt is mocorogjon és akkor nyomni kell a gombot, hogy mikor érzed :)

Szép napot!

Ildi

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Hétfőn kapott három oltást, szerintem amiatt volt nyűgös :?
Vendég
 


Akkor semmi komoly, már azt hittem beteg szegényke.

KépKép
harhaj
 
 


Sziasztok!

Ildi,
akkor tiszta ez a magzatmozgásos!! azt hittem, 5-9ig 10szer kell kelnie :)

Annus,
keresztszülőket mi is szeretnénk, de csak návadót, megkeresztelve nem lesz nálunk sem. A kereszatapát a férjem, a keresztanyát én választom, így állapodtunk meg. A keresztanya a hugom lesz, a keresztapa személye egyelőre még a homályba vész :) :roll:

A tali szerintem is jó ötlet lenne, én benne vagyok! Nekem okés a hétvége is, bár ha jól emlékszem a hónap végére mindenki befejezi a melót/ sulit, remélem nem rosszul emlékszem :oops: Szóval ha így van, akár hétköznap is lehet vmikor, de nekem okés bármikor!!

Panndi,
Zsófi édes lehet a kisvakondjával. Vannak ott is kreatív ötletek ezekszerint :D
biztos minden ok Veletek is!! A sulinak meg nemsoká végre, és lesz egy nagy megkönnyebbülés!!
Épp akartam kérdezni, hogy akik nem első babát várják, közülük mindenki használt-e mellszívót, érdemes-e előre megvenni?

Én sem alaudtam túl jól, hajnalban arra ébredtem, h kidobom a taccsot, fél óráig töprengtem, h menjek-e hányni v nem, a végén sikerült megúsznom... :?

emese1979
 
 


Emese, és hogy jött ez a majdnem hányás?

Még van ilyen, hogy névadó? És hol? Abszolút nem hallottam erről mostanában!

Nálunk a kereszteléshez a keresztszülőnek kell megkeresztelve lenni (hiszen ő fogadja, hogy a gyereket abban a szellemben támogatja), a szülőknek nem feltétlenül. Nálunk a hugom lesz a keresztanya, a keresztapát meg a párom kitalálja, ha akarja; egyébként elég 1 személy is. :lol:

Kép

Kép
adraci
 
 


Szofi
nem tüntem el, tegnap egész nap nővéreméknék voltunk, este fürdetésre értünk haza. Ma meg megyünk Majával szüleimhez, egyben a gumicserét is elintézzük.

Annus
Majának van keresztapja, keresztanyja. Nagyon szereti őket. Kepának hívja a srácot :-) És olyan lelkesek, jönnek mindig hozzá, elhalmozzák minden jóval. Kolosnak is lesz. Szerintem ez tök jó dolog. Nekünk templomban volt.
Időközben már kaptam szép anyagokat, majd ha készen lesz a falvédő meg a fejvédő, akkor dobok róla képet.

Tinu
most olvastam amiket írtál. Gondolom a mi altatásos vitánk indította el benned a folyamatot. Én is szarul éreztem magam miatta, de hát ha egyszer ez a véleményem, és ez működik nálunk. (és milyen jól). Amúgy meg csomó mindenben egyetértettünk, szinte csak ilyenekre emlékszem. És abban is igazad van, hogy a hasonló "viták" személyesen sokkal jobban kezelhetők. Lehet még kicsit meg is értettél volna, ha erről beszélünk...
Lényeg, hogy én is örülnék ha maradnál!

Lehet otthonról még jelentkezem, meglátjuk!

Böbi
hasonló volt Majával is, nem volt egyszerű vele. Sokat sírt, keveset aludt :-)
pumuklii
 
 


A névadó az önkormányzatnál történik, mint az esküvő.
pumuklii
 
 


Adraci,
fájt a gyomrom is, mellette a hányinger, babó sztm ott csücsült rajta, mostanában egyre gyakoribb, gondolom ahogy egyre nagyobb ő is, így van csak helye :(

emese1979
 
 


Pumukli!
Örülök h sikerült anyagot találni!Amúgy én a Móriczra járok,ott van egy jó kis anyagos,meg nekem az van közel.Várjuk a képeket a dolgokról!Még én is gondolkozom hogy varrok vmit...mást úgyse tudok csinálni!

Tali:hát nekem akármikor jó...nehéz lesz megszervezni...de vhogy majdcsak sikerül megfelelő időpontot találni!

Na megvolt a CTG.Hát ahogy gondoltam ,Iza nem volt vmi aktív...picit meg kellett mozgatni,aztán utána már oké volt :wink: Azt mondja a csaj utána.Legközelebb reggelizzek meg egyek csokit.Mondom ez mind megvolt! :lol: Nem tehetek róla hogy nekem este van a buli idő :wink: Bár amióta felkeltem a CTGről azóta rugdos...utána meg kicsit hányingerem is volt,úgy elgémberedtem...sokáig kellett ott feküdni!

Ja és most nem voltam a dokimnál,majd csak jövőhéten látja.Lenne addig egy kérdésem.A papíron alul a fájásokat vagy mit mutatja elméletileg.A vége felé nekem van vmi a papíron,de elég picike kis kimoccanások.Ezt hogy kell értékelni?Mekkora fájást jelent?

annus11
 
 


annus elviekben dokinak 2 órán belül látnia kell a leletet, az alsót én sem tudom, a felső tutira a szívhangja:)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Edua!

Igen,de a dokim nincs ezen a héten,nekem a köv héten kell mennem a 2 ctgvel és 1 uhval.De a CTGs csaj biztos mondta volna ha van vmi,ezen nem aggódom.Csak nem tudom hogy mennyi ez a picike kimoccanás :wink:

annus11
 
 


annus én nem is akarlak ezzel aggasztani, de itt akkor megmutatják másik dokinak is, aki aláírja:)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


annus a keddi nekem ilyen:

Kép

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Valószínűleg elég tudatlan vagyok, de erről a névadóról még nem is hallottam :oops: Hogy működik ez pontosan?

Mondjuk mi keresztelőt szeretnénk mindenképpen, csak a keresztszülők nincsenek még meg. A gondom az, hogy mi mindketten meg vagyunk keresztelve, illetve konfirmáltunk is, de a jelöltjeink sajna nem. :( Ahogy Adriaci is írta, azon van a hangsúly, hiszen fogadalmat kell tenniük és vállalniuk kell a keresztény szellemű fogadtatás, neveltetés támogatását, biztosítását. Szóval egyelőre törjük a fejünket mi legyen :roll:

A tali részemről is okés, időmilliomos vagyok :lol:

Nekem az esték/éjszakák egyre nyűgösebbek. Olyan mértékű gyomorsavam van, hogy az botrány. Már minden praktikát kipróbáltam, de igazán nem találtam rá megoldást. Estefelé elkezdi marni a nyelőcsövemet, és a végén (bocsi a kifejezésért) szó szerint a számban bugyog... egy idő után pedig kifejezetten fáj. Már többedik alkalommal szinte ülve alszom, de még így is nagyon rossz. Más is szenved ezzel???

KépKép
novygirl
 
 


novygirl gyomorsavam nincs, de az orrom mintha mindig el lenne dugulva, és az erek is el-el pattannak benne:(

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Novygirl,
ezt olvasd el, nagyjából ezeket hallottam-olvastam én is, amit lehet tenni ellene:
http://www.babafalva.hu/portal/modules. ... nt&sid=305
A dokidat majd kérdezd még meg, hátha van vmi jó ötlete még!

emese1979
 
 


Pumukli: á, dehogy, nehogy magadra vedd. Biztos vagyok benne, hogy ha személyesen beszélgettünk volna a témáról, akkor egyikőnkben sem maradt volna rossz érzés. Számomra a rossz érzést azt adta, hogy úgy éreztem, nem megy át az, amit mondani akarok. Hogy az én véleményem, az nem azt jelenti, hogy te rosszul csinálod, hanem azt, hogy én nem így akarnám és ennyi. És tökre rosszul esik, ha úgy érzem, hogy mások megbántódnak, vagy engem bántanak meg - esetleg akaratlanul -, csak azért, mert félreértjük egymást.

Tali: részemről rendben a hétvégi időpont, legalább az uram tud vigyázni Tücire. De ha esetleg más is hozza a gyerekét, akkor meg elviszem őt is.

Két-három napja én is elég rosszul érzem magam. Sok keményedés, gyomorsav, hasfeszülés, alig tudok enni, nyomom a sok Rennie-t, leizzadok, elkezdtem vizesedni, légszomj stb. Igazából kicsit tartok tőle, hogy esetleg hamarabb jön majd CSongor, mint ahogy számítok rá. JÖvő hét pénteken megyek a nődokihoz, majd ott megnyugtat, remélem.

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu,
sztm tuti ez a hülye időjárás is közrejátszik abban, hogy sokan rosszabbul érezzük magunkat :(
Reméljük hamar elmennek a frontok, és minden baba jó sokáig bent marad még!!

emese1979
 
 


Sziasztok!!
Petrus édesek lehetnek!Gratula a 31 héthez!!Már nem sok van és ölelheted a babákat!
Kutyafüle mennek a drukkok.Én Grétivel vártam a szülést,mikor meg beindult el sem hittem mivel korai volt még.aztán mikor bementünk és mondták hogy szülünk,akkor esett le hogy jé tényleg szülök. :shock: Most magától a szüléstől nem tartok,csak attól hogy ne jöjjön korán,meg ne legyen kis súlyú.
Dóri bárcsak igazad lenne!!! :) Jó lenne már mozogni :D
Annus üdv itthon.Sajna nem tudom mennyit jelent a kimozgás a papíron.De szerintem szóltak volna ha gond lenne.Valamennyinek úgy tudom kell már ilyenkor lennie mivel a méh készülődik már.
Mozgás:Nekem nem adott semmi papírt a védőnő,sőt nem is tudta igazán mit is számoljak.De mostmár értem.Viszont 34 héttől elvileg a kiskönyvbe kell írni,ott is máshogy van a táblázat.Mindegy,a lényeg hogy bőven megvan a napi 10 rugás,mivel én az ébredéseket írom,így akkor napi 50 rugit simán írhatnék.
Keresztszülő:Grétinek Hugom,majd később pedig a párja lesz a keresztapa.De még nem kerszteltük meg.Viszont hugicámnak már születése előtt mondtuk hogy Ő lesz,így már terhesség alatt mindenbe benne volt.Aztán vett fülbevalót,meg azóta is elhalmozza mindennel,de legjobban szeretettel és törődéssel.Gréti meg imádja.Most 1 éve van barátja,Gréti őt is szereti,mondja is neki hogy Kereszt apu.Én mindenképpen olyat akartam választani neki,aki törődik vele.Nekem a keresztszüleim olyanok hogy megadtak mindent,de magázom őket.Soha meg nem puszilnának csak ha van valami esemény.soha nem vigyáztak rám.
ÍHannának férjem huga lesz,ott még nincs k.apa.Viszont ő nem olyan tipus sajna mint hugom.
Panndi kitartás,mindjárt vége.Szegény Zsófi ennyi szurival.,én is nyűgös lennék.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Tinu biztos minden ok.Ahogy Mesi is írja,ez a fránya időjárás nincs ránk jó hatással.Tünci jól van?Készülődéssel hogy állsz??

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


ctg-ről

http://www.webbeteg.hu/index.php?page=n ... tokografia)-es-az-NST-(nonstressz-teszt)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Sziasztok!

Hát, nekünk is olyan éjszakánk volt, mint Panndiéknak... Na, én megint jót nevettem Zsófin. :) Úgy szeretném egyszer látni az ilyen vicces dolgok csinálása közben! Megúszta a vakond, vagy csurom kulimász lett? És milyen vérzések? Orvosod mit mond erre? A fekvés az egyetlen gyógymód?

Tényleg nem baj, ha van már ilyenkor méhtevékenység, de van a görbe mellett szám, a kimozdulást be lehet azonosítani, mekkora. Ha megírod, hogy mekkora, Annus, akkor kiderül, nagynak vagy kicsinek számít-e. De azt szokták mondani erre is, hogy nem igazán jelent túl sokat, mit mutat a gép. Inkább arra jó az egész, hogy megfigyeli a baba szívműködését. Mert van, akinek 100-as fájást mutat semmire, meg van, akinek hatalmas fájdalomra 20-at... Kicsit kiszámíthatatlan, mit jelentenek az értékek.

Keresztelő tuti lesz nekünk, számunkra a hitben nevelés nagyon fontos dolog. Vlsz. ugyanazok lesznek a keresztszülők, akik Samuéi, de még nem tuti. Simán lehet csak születés után kérni meg az emberkéket, mi sokáig vacilláltunk, Samu már 1 éves volt, mikor kereszteltük. De jobbnak tartom azt, ha egy pár vállalja közösen ezt a felelősséget, de ez a mi véleményünk. Úgy gondolkozunk a keresztszülőségről, hogy ha velünk történik vmi, akkor rájuk nyugodt szívvel tudjuk bízni gyermekünk nevelését.

Nekem komoly probléma volt a gyomorsav, de elmúlt, mióta csinálom a 150 g-os CH-diétát. Azóta a hányingerek is kicsit pihennek, csak ritkán törnek rám.

Anita! Hajrá a dokinál, majd mesélj!

Kutyafüle! Ügyesen vizsgázz!

Tinu! És mindenki, akinek nehezek már a napok-hetek, én látom ám a vonalzóitokon, hogy telik az idő!!! :wink: Nemsokára már eljön a kibújás ideje! Juj, nagyon izgi!!!

Mindnekinek szép napot!
Vendég
 


Én a gyomorsavamra Reniet szoktam bevenni.Legalábbis a terhesség előtt.A házi praktikák nem sokat értek, sajnos.Így maradt a gyógyszer.Ha jól tudom kismamák is szedhetik.De ez nem bizti.

Szóval akik többedszerre szültök, magától a szüléstől már nem féltek?Gondolom mert már tudjátok milyen lesz.Szerintem első szülőként a bizonytalanság a legrosszabb.Egy olyan helyzet elé kerülsz amire ugyan feltudnak készíteni, de mivel nem egyformán éljük meg a stresszt, fájdalmat ezért aztán a félsz mindíg ott lesz bennünk míg túl nem esünk a dolgon és a kezünkben nem tartjuk a babánkat.

KépKép
harhaj
 
 


Sziasztok!

Még nem volt időm nagyon visszaolvasni...de majd pótlom. :)

Kutyafüle!
Megértelek a szüléssel kapcsolatos félelmeidben...én is, ahogy egyre közeledik...egyre jobban kezdek parrantani...pedig eddig nem nagyon féltem ettől. Főleg a császár riaszt meg...nekem annyira brutálisnak tűnik, hogy ébren vagy és egy lepedő választ el a pocidtól, miközben 4 kéz matat benned és próbálják kivenni a a manót...ííííí...
Akinek volt császárja, az hogy élte meg? Milyen érzés? Gondolom a nyomást azért lehet érezni. Én attól félek, hogy a tudattól bepánikolok és megmozdulok vagy valami...
Amitől még tartok az az epidurál....annyi rémstoryt hallottam róla....mi van, ha megmozdulok közben és rossza helyre szúrnak stb.... :? :shock: :? :?

Vanni!
Na, kb. pont annyira vagy ö.zavarodva bébikütyük terén, mint én...
Hülye kérdés, de: MIKRÓS STERILIZÁLÓ: Az meg mi? :oops: Kell egy speckó cucc, amivel a mikróban lehet sterilizálni, vagy egyszerűen, ha olyan gyártmányú bébicuccokat veszel amit lehet mikrózni, belököd a mikróba és kész, fertőtleníti?????
Nem nagyon világos?
HELP!

Magzatmozgás:
Nekem nem hinném, hogy nagy gond lenne eddig a mocorgással....nagyon aktív a kiscsaj...all day mocorog....sztem még álmában is. Ma arra ébredtem, hogy csuklik....aztán már nagyon nem bírhatta és elkezdte a csípőcsontomat piszkálgatni. Az a kedvenc helye :lol: ....néha nekifeszül és kitámasztja magát kereszteben....na, ez nem a 'majdnem fáj' kategória már, hanem az 'Úristen, de fáj!!!!' :? :shock:
Eddig nekem nem szólt a doki, hogy számolnom kellene a mocorgásokat....na, kedden rákérdezek.

Pocik:
Petrus, Incike! Szép pockók!!!! Jó nagyok már! :D

Tinu:
Bár már a többiek is írták, de azért én is megteszem: Ha lelkileg nem érzed terhesnek, hogy a véleménykülönbségek néha vitát eredményeznek és emocionálisan is megérintenek...akkor mindenképp maradj!
Én direkt szeretem a különböző baba-témás álláspontjaitokat végigolvasgatni...nekem sokat segít, hogy megismerhetem az eltérő álláspontokat.
És ami nekem külön szimpi a te kommentjeidben, hogy nagyon természetesen kezeled a dolgot...és nem félsz pl. a magzatlepényedet megmutatni (pl. én sosem láttam még azelőtt)....szóval Pszichoanyu :lol: , nekem speciel nagyon jót tesz, hogy néha kiűzöd belőlem a Paramamit. :lol:

Na, mi szép lassan haladunk...tegnap megvettünk pár dolgot a Brendonban:
Mérleg- Topcom, 5grammokat is mér, 18 000Ft
Bébiőr+Légzésfigyelő- Angelcare, 40 000Ft :oops: , aji kukával(amit már kaptunk ajiba, így lesz egy kuka a nagyiéknak is....)
Mellszívó- Philips ADVENT- kézi és elektromos, hálózati adapteres, tanítható, 35 000Ft :oops: , meg hozzá tejtarcsis poharak
Szopis hálóing- 3000valamennyi, Brendon márka
Kád- OK Baby- 8000körül

Szóval egy rakat pénzt elköltöttünk....nem is gondoltam volna, hogy egy első gyereknél ekkora 'beruházás' kell....

És babakocsi még mindig nincs......néztünk egyet, nem tudom, valakinek van e ilyen: ABC- Design 3tec (3kerekű)- 130 000körül, viszont van travel systemje, így az autósülés is rászerelhető....
A STOKKE-ről kezdek lemondani...irreálisan drága....és min. 8 hét a rendelési ideje....

Na, 'rohanok', majd még jövök és visszaolvasok!
Szép napot!

Kép
mozza
 
 


Mozza! A mikrós sterilizáló egy műanyag speciális doboz, amibe be lehet pakolni cuccokat, alájuk kis vizet tölteni, az egész felforr a mikrőban - gőzzel sterilizál, és pár perc alatt készen van. Sztem praktikus.

Sztem nem azért nem fél, aki nem fél, mert többedik szülés. Én Samuval semennyire nem féltem, most egy ici-picit tartok a dologtól, mert nem teljesen problémamentes ez a terhesség, kicsit félek, hogy minden rendben van-e a babával. Meg van, aki a sokadik szülésnél is nagyon-nagyon fél. De van, aki a 2.nál már semennyire. Szóval, mint minden, sztem ez is egyénfüggő. Csak sztem ne szorongjatok, ha egy mód van rá! Sokmindent befolyásol az ember nyugodt hozzáállása. :)

Na, megyek, ebédprojekt!
Vendég
 


Sziasztok!Hát itthon! Reménykedem.Elvileg délutánra már lehet, hogy lesz eredménye ennek is,meg a múlt csütörtökinek is.De addig nem szólok, hanem csendben bízok.
Keresztszülők! Én Dórihoz csatlakozom. A mi életünkben is nagyon fontos a hit. Így mindenképpen ebben a szellemben szeretnénk nevelni, és ennek szerintem része a keresztség is. Sajnos a katolikus követelmények elég szigorúak keresztszülőkkel szemben támasztott követelményeket illetően, legalábbis nálunk a városban.Így a rokoni és baráti kört tekintve kb 2 pár jöhetne számításba. Illetve az egyik pár az én keresztszüleim,akik semmit sem törődtek velem,így gondolom Rikivel se sokat törődnének. A másik a barátnőm. Sajnos neki már van 3 keresztlánya,Riki lesz az ötödik keresztgyereke, de egyszerűen nincs más,akit az egyház elfogadna.:(( Tanuként vagy tiszteletbeli keresztapaként felkérjük Dani öccsét,mert a család meg őt szeretné nagyon, de hiába, ha nem lehet. Én meg nem vagyok hajlandó névadót tartani.Attól hogy ők nem vallásosak, az én hitemet kéretik részükről tiszteletben tartani. Nálunk így lesz, bár ezt még a család nem tudja. :roll: :?
Igazából elgondolkoztam és rájöttem, hogy én a császártól félek nagyon. A rendes szülésnél rákészültem, hogy nagyon fáj, de azt hiszem(így tapasztalatlanul és tudatlanul), hogy az érzés, hogy amint kint van, már látod őt, és ráteszik a melledre, és ott van és Dani is ott van, és miután összevarrtak kapunk egy kis időt hármasban ismerkedni, ez kárpótol azért a fájdalomért. És aztán együtt leszel a babáddal(remélem, hogy egy egyágyas szobában),amíg haza nem mentek.De a császár az annyira más.:( Főleg, hogy én nem bírom ki ébren,mert előjön a pánikrohamom,és akkor kész,nem tudnak mit csinálni velem. Altatás meg ugye eleve procedúra,aztán várják, hogy ébredj, aztán egy közös szoba az operáltakkal,aztán még egy napig nem lehetsz a gyerekeddel,stb. És ahogy közeleg az idő,és Riki még mindig érzem, hogy nem fordult meg,rettegek, hogy még az esélye is eltűnik a sima szülésnek. Igaz az áprilisiaknál volt egy lány,a 37.héten szült mg, és a szülés napján fordult be a baba. Az más kérdés, hogy más miatt, de végül ő is császáros lett.
Bocs a hosszú szövegért, de muszáj veletek megbeszélnem ezt, mert nem tudom senkivel sem. :cry:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


http://www.brendon.hu/productsearch/bro ... terilizalo
Itt láthatod, hogy milyen a mikrós sterilizáló Mozza. Amúgy most mosolyogtam,mert olvastam, hogy Te is a csaszitól zizegsz. :)

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Sziasztok!

Panndi, kitartás, ügyes leszel!

Keresztelő nálunk volt, 4 hónapos korában, egy közeli baráti pár a keresztszülő. Olyat kerestünk, akik gondoskodnak róla, ha velünk bármi baj történne. Az én keresztanyukám ilyen volt, anya halála után mindenben kivette a részét, ilyen párt kerestünk. Először megvártuk a születését, meg hogy tényleg úgy jönnek-e látogatni ahogyan azt egy leendő keresztszülőtől elvárjuk és mivel így történt, 2 hónapos korában kértük fel őket. Mi is ilyen keresztszülők vagyunk, rengeteget foglalkozunk a kerigyerekekkel (ameddig hagyják, mert kamaszodnak....)
Férjem huga alkalmatlan erre, az én bátyám (nem a beteg) jó lenne, de nem akarunk ez miatt családi perpatvart, így valószínűleg megint egy jóbaráti pár lesz.

Én az első szüléstől egyáltalán nem féltem, mert nem tudtam, hogy mi vár rám. Most meg azért nem félek, mert már tudom, hogy mi vár rám. Igen, fájni fog, de most még nem hiszitek el első szülő lányok, tökre elfelejtitek az egészet amikor icikepicike ott fog szuszogni rajtatok! Én csakis az miatt aggódok, hogy Gyöngyömmel mi lesz nélkülem.

Anita, köszi a cipőtippet, én is siesta-ban, elepanten-ben vagy asso-ban gondolkodtam, valószínűleg veszek egy használtat is motorozni.

Mozza, szeretnék epidut? Lehet, hogy olyan gyorsan tágulsz majd, hogy nem is lesz rá idő, ettől ne félj előre! Ha mégis lesz, dehogy fogsz megmozdulni! :-)

Tinu, én továbbra is azt írom, hogy nagyon szeretném, hogy maradj! Anno Dóri be sem akart szállni vagy Panndi is ki szeretett volna szállni, és nagyon nagyon jó, hogy maradtak!!! Szeretem az őszinteségedet, hiányoznál!

Fizetős lett a teszvesz. :-( Én nem csak venni, hanem eladni is szoktam, eddig csak az eladás után kellett fizetni, most már magáért a hirdetésért is. :cry:
Vendég
 


Kutyafüle, érdekes amiről írsz, én pont azt tapasztalom, hogy az egyház egyre lazább.
Vendég
 


Mozza,én végül csak fertőtlenítő folyadékot vettem.Abban jobban bízok.
Szép kocsi,de szerintem máshol olcsóbb,de ezt te tudod.
Kutyafüle biztos sikerült.De jó te ár túl vagy rajta.
én már rettegek.....ráadásul tegnap este volt viszkető csípő érzésem,ma már nincs.Szólni kéne csak félek ha úgy vizsgál,akkor nyílok. :?
én is tartok a császártól....furi hogy fenn vok ők meg vágnak....De ha említem neki a szemem lehet az lesz.Annyiból lenne jó hogy a szemeim nem romlanának.Majd látjuk

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Böbi én is félek attól mi lesz Grétivel.De este az apjával lesz,ha meg nappal apa nálam lesz,addig a Kereszt anyjával vagy anyummal.Imádja őket.
Igazság az,hogy én Hannának is hugom választanám,de anyós sértődne.Férjem huga alkalmatlan,Grétit sem fogta meg soha.Arról meg nem beszélve,hogy heti 1x 10 percre jön el az anyjával hozzánk. :shock: Most sem érdeklődik a terhesség iránt,Hanna iránt.Hugom az már most szereti Hannát is.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Edua!

Huuu,neked aztán szépen dolgozik a méhed!Az enyém szinte végig semmi :lol: Nem is gondoltam hogy ez bajt jelent,csak hogy egyáltalán ez mennyire jelent erős fájást.Majd én is megmutizom az enyémet :wink:

Na gyors ebéd aztán jövök!

annus11
 
 


Dóri: vakond megúszta :lol: Éjjel Zsófi leesett az ágyról :roll

Keresztelő nálunk decemberben volt, Szent Család vasárnapján, Zsófi 3,5 hónapos volt. És végigaludta :lol:

Hoztam egy pocifotót, rengeteget nőtt! :wink:

Kép
Vendég
 


Kutyafüle! Én biztos vagyok benne, hogy sikerült. :wink: De azért majd meséld el az eredményt, ha már tudod! Én is olvastam (Sziszi és Beni, ugye?), hogy volt, akinek aznap befordult a manó, ne add fel, sztem van még idő, aznap is van idő, neki nem tart semeddig megtalálni a kijáratot!!! :wink: Ráadásul vannak szakemberek, akik ügyesek a dolog segítésében... Erre még nem gondoltál? Mármint van, aki be tudja őket forgatni, és nem egyből császároz, ha farfekvéses a baba, meg van, aki farfekvéssel is természetes úton segíti világra a manót. Ilyenre nincs kilátás? Vagy nem akarod? Régebben sem fordult be időben minden baba, aztán csak megszülettek műtét nélkül is! :wink: Na, nem tudom, mennyi csakcskaságot írtam, mert nem tudom, manapság hogy mennek ezek a dolgok. A lényeg, van még idő, nem kell előre császárra készülni! Aztán, ha mindenkinek az lesz a legjobb, akkor az lesz a legjobb, hidd el!

Böbi! Jobban vagy?
Vendég
 


Panndi tényleg nőtt!!!!Lehet most elhiszik majd hogy Te igenis szülni fogsz??? :lol:
Mindig zajlik Zsófi körül az élet.Hogy viseled a fekvést??Én pont ma fekszem 3 hete.Kíváncsi leszek mit mondd a doki,rettenetesen félek.
Neked van vérzés is?Mitől?Sok?Doki mit mondott rá??Bocs a sok kérdésért. :oops:

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


És aludt megint tovább a földön, ahogy szokta??? :lol:
Hát, azért még mindig nem vagy nagycet! :lol: De a pulóver besegít... :wink:
Vendég
 


Vagy ez egy póló? Bocsi, csak picit homályosan látom...
Vendég
 


Dóri!
Olvastam a beforgatásról is és a faros szülésről is. Mindkettőnél írja, hogy elég nagy a kockázat. Én akkor inkább bármit kibírok,csak egy hangyafülnyivel se nőljön a baj kockázata. Úgyhogy marad a remény,hogy a fiatalúr megtalálja a kijáratot. :o

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Most felébredt rá :)

Hosszú ujjú póló ;)
Vendég
 


Panndi, alakul a pocid, nagyon helyes!!

Dóri, köszönöm kérdésed, hajnal 1-kor nem bírtam tovább, beöntöttem fél üveg orrcseppet az orromba és durmoltam reggel fél 8-ig!!!!!! :-) Szerintem Iringónak is jobb ez, hogy végre kialudtam magam, mint az a "kevés" orrcsepp.

Esztó, Te hogy vagy?

Csajok, én ezt nem értem! Annus, már te is jársz NST-re? CTG-re, mindegy, hogyan nevezem. Nekem csak a 36. héttől kellett, most is csak akkor kell, akkor nektek miért kell már most? Hiszen még csak 34 hetes vagy, ha jól látom.
Vendég
 


Kép Kép

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: