Új privát üzeneted érkezett!

SZiasztok!
Napok óta rosszalkodik a babanet nálam, de ahogy visszaolvastam Nálatok is. :)

Nagyon szépek a babaszobák, -sarkok. Tényleg.
Nálunk még picit rendezetlen a helyzet, néhány szerszám stb. még előfordul a szobácskában.
Az Ikeás takaró nekem is nagyon tetszik hónapok óta, de azt hiszem, hogy így "élőben" látva eldöntöttem, megveszem.
:oops:

Remélem, jól vagytok!
Gondolom, Akit eddig megviseltek a frontok, most méginkább "szenvednek" a vége felé... :?


chanel+maszatmama! Irigy vagyok nagyon, mert Nálatok már elindult valami!!!! :D
Hajrá!!!

Aranynap!
Ezerszer gratulálok az "eredményekhez"! :D
Örülök, hogy minden rendben.
Biztosan még közelebb kerültetek lelkileg Maszatkához! :D

Nálunk egyelőre csak kb. mint Lilinél, keményedések, de semmi több. Ádám nagyon élénk, sokat mozog, néha viszont nyomja ki magát erősen, mintha ott keresné a kijáratot...
Pénteken voltunk Nst-n, ami már kimutatott fájást, és utána hazafelé az autóban is éreztem még 1-2 erősebb keményedést, de el is múlt, ahogy jött.
VIzsgálat nem volt, de inkább ne is, nem biztos, hogy örülnék egy 3000 számnak.
Pénteken ismét doki.

Lili!
Köszönet a táblázatért!!!!!!!!
Én biztosan jelzem, ha elérkezett az idő....
És így, ha egyidőben leszünk a Klinikán, legalább megtaláljuk egymást...SOkkal jobb, ha van ismerős, Akivel lehet beszélgetni stb.

KépKép
francestz
 
 


Sziasztok

Nálam is minden rendben, semmi fájás, kevés mozgás, de azért érzem. Holnap megyek ctg-re kiváncsi vagyok mit mutat a monitor.
Most jöttem vissza a védőnőtől a hír az hogy már 81 kg vagyok és diétára állított, modjuk csak azt hogy só nélkül egyek mindent, szerintem én nem attól hízok de mindegy. Ugy el vagyok keseredve, hogy az csak na, hogy fogom én leadni, meg jhogy mások miért csak töredékét hizzák, nem is értem, majd a következőnél, de lehet hogy ezek után nem is akarok több babát.
A férjem csak röhög rajtam, mert most mindenkit hibásnak tartok csak magamt nem. Mondjuk egész terhességem alatt itthon voltam, ugyhogy igy könnyebb volt meghízni.
Már hányingerem is van.
Annyira tele érzem magamat.

Remélem bent tényleg talizunk Francestz

Kép
lili&ana
 
 


francestz,

Ne aggódj, Nekem Olinál a 38.heti vizsgálatnál, még 3000-et irt az előző dokim a kiskönyvembe, aztán egy hét múlva 1111-et és aznap éjjel még a kórházban kötöttem ki :wink: (ha megvizsgál, az csak segit az ügyön :D ) és Olivér csak 5 nappal jött hamarabb a kiirtnál...

chanel_28
 
 

 
 

Lili,

Én is hiztam már vagy 12-13kg-ot, ugyan ennyit előzőleg is. Csak most minuszról indultam.
Szóval, vigasztaljon, hogy mire a kórházból kijössz, 10-el kevesebb leszel, aztán már csak lefelé megy majd :wink: (nem alvás, nem evés, szaladgálás, stb...)

chanel_28
 
 


Lili!

Már a múltkor is irtam, hogy ugyanabban a cipőben járok, mint te!!!
Ugyanúgy 20 kilót hiztam, és 80 kiló vagyok!!!!
Nekem is sószegény diétát irtak elő..már egy 1-2 hónapja, mert azt mondják, ez viz..nem zsir..
Te nem vizesedsz?
beatrix161
 
 


Én már attól izgalomba jöttem, hogy itt olvasom a szülés-élményeket. :)

Francestz!
Köszönöm a gratulációt! Igen, még közelebb kerültünk Maszatkához. Az Apja olyannyira, hogy már alig várja, hogy kibújjon, mert már most meg szeretné ölelgetni. :D

Más! Tudom, ez most nagyon nem a tárgyhoz tartozik, de akkor valaki elmagyarázná nekem, hogy működik ez a táblázat dolog? :oops:

KépKép
aranynap
 
 


Sziasztok!

Szeptemberben szülök, és lehet, hogy dokiváltásra kényszerülök most... Dr. Sára Leventét néztem, ajánlották is, mit tudtok róla? És a kórházról?

Próbálok visszaolvasgatni, de nagyon sok!!

Minden infóért hálás vagyok, akár privátban is!!

Köszi!!

floranan
 
 


Lili!
Ne keseredj el, ahogy beatrix is írja /Hello beatrix, múltkor nem szép módon nem üdvözöltelek :oops:/, ez tényleg nagyrészt víz lehet, ami a baba érkezése után 1-2 hét és eltűnik teljesen. Írtad is a feltett fényképed mellé, hogy kicsit kitelt az ajkad stb. Úgyhogy ez már a végén előforduló vízvisszatartás.
Éppen 1 hete mondta a védőnőm, hogy a 36. hét utáni hízás majdnem mindig a visszatartott víz.
Másrészt van, aki a szoptatás alatt néhány hét alatt gyorsan leadja a fennmaradó kilókat.
Én is híztam 15 kilót, másodszor pedig szintén. 3 hét után már 16-ot adtam le, és még a szoptatás első hónapjaiban csak úgy olvadt le az egész. Igaz, sokat izgultam, nem ettem túl sokat, de a gyerekek rengeteget szopiztak, és azzal nagyon sok kalória fogyott.
Egyébként is, a múltkori képen szerintem nagyon is jól nézel ki!!!
Én decemberben diétára lettem fogva, mert éppen határeset volt a cukorterhelés, így nem "tudtam" annyit hízni, de most már picit többet eszem, mert délutánig én is egyedül vagyok, s néha szerintem ezért is eszem. Másrészt érzem, hogy picit több néha nap a víz, azután lemegy...Hányinger pedig nálam is van, néha még most is a torkomban érzem a gyomrom...
Szerintem most már találkozunk majd :) Ahogy telnek a napok egyre nagyobb az esély erre... :D

Chanel!
Köszi, remélem a proféta szól Belőled! :D Bár így lenne. Legalább ne azt hallanám a szülés elején, hogy talán fél ujjnyi... :?
Minden irigységem ellenére remélem, pénteken jó hírrel jössz, vagy már csak a HÍR-t kapjuk majd! :D

maszatmama!
Te mikor mész legközelebb dokihoz?!

Szia Floranan!
Én Timmermann doktorhoz járok /orelle, aranynap szintén/ így dokiügyben nem tudok infot adni, de a kórházról nyugodtan kérdezz!
Szerintem ennyit visszaolvasni kicsit bonyolult lesz. :shock:

KépKép
francestz
 
 


francestz:

Köszi, igazából nem is tudom pontosan, mit kell tudni egy kórházról :) Bármi olyan infó érdekel, ami hasznos lehet... van részletes honlap? Amit én találtam, nem közölt sokat.

Szülésznők milyenek ott?
Vannak alternatív szobák? Higiénia, vizes helyiségek milyenek?
Ezek jutnak hirtelen eszembe, elég tapasztalatlan vagyok kórházakban (sajnos v szerencsére)

floranan
 
 


Még kérdés:
Csecsemősnővérek?
Szülés utáni ellátás?

floranan
 
 


Sziasztok

Beatrix
Tudom hogy írtad, meg már én ispanaszkodtam, de annyira hihetetlen hogy ennyi kg agyok, de akkor majd le megy.

francestz
Tényleg remélem hogy talizunk a korházban.

Aranynap
Mit szeretnél tudni a táblázatról, küldtem privit ahol leírtam a felhasználo nevet és a jelszót.
De nyugodtan kérdezz.

Floranan
Én Gidai Dr.hooz járok.

Én nem tudok mit mondani a kortermekről, bár azt irják a lányok akik voltak látogatoban, hogy festve an, stb 4-5 ágyasak bent van a vizes dolog. A baba velünk van, de le lehet adni, ha ugy érzed.
Van fizetős szoba ahol egyedül lehetsz a babával, de az fent van az emeleten.
Mindenért le kell menni.

Kép
lili&ana
 
 


Sziasztok!

Ma irtó szar napom volt, olyan fáradt vagyok, hogy csak na! Pedig csak a munkahelyemre látogattam el.

Floranan: én is a Timmermannhoz járok, szóval doki ügyben én sem tudok nyilatkozni! (ő nagyon kedves és jó szakember - szerintem) A kórházról is szerintem csak akkor amikor már kijöttünk, de ígérem akkor mindent leírok :D

Francestz: jövő hétfőn megyek legközelebb nst-re, vizsgálatra meg április 10-én (ha addig nem szülök). :D

Képzeljétek a szülésznőt, akit ajánlotta doki nem tudom telefonon elérni, remélem holnap sikerül, mert nem szeretnék nélküle szülni, meg egy csomó kérdésem is lenn!!

Aranynap: a táblázatot a dokumentumoknál kell kitölteni (ezt én is kerestem egy darabig), de gondolom ezt is írta Lili!

Lili: nem érdemes a súlyon szomorkodni, teljesen alkati dolog, és szerintem is a nagyrésze víz, az meg hamar lemegy, és ahogy a többiek is írták a szoptatás is segít! Egyébként én is egyre nyűgösebb vagyok, szóval szerintem ne foglalkozz mással csak a pihenéssel! Ki tudja mikor gondolja úgy Sára baba, hogy elindul!!! :D

Maszatmama
maszatmama
 
 


Szia Floranan!

Én Sára dokihoz járok, igaz, nem régóta, a 33.héten találkoztam vele először, mert én az utolsó pill.-ban kényszerültem orvost váltani... :cry:

Nagyon meg vagyok vele elégedve, elsőre is szimpatikus volt nekem, készséges, figyelmes, pontos doki... :D
A Moszkván van magánrendelője, vagy a kórházban elérhető az ambulancián is. Tel.számmal szolgálhatok priviben :wink:

Amennyiben a szülés és eyéb érdekel vele kapcsolatban, remélem jövő 7en már tudok infóval szolgálni :wink:
Egyébként meg van egy topik kicsit feljebb dr. Sára Levente címmel, én is ott kaptam infót először...

chanel_28
 
 


francestz,
Én is nagyon remélem, bár ez a csajszi a pocakomabn még mindig nagyon élénk... semmi lelassulás, stb...

Úgy szeretnék rejtett vajúdáson átesni :wink: Tudjátok, bemész vizsgálatra, és közlik, hogy 3 ujjnyi, szülünk!!!! :D
A környezetemben volt példa ilyenre, nem is egy...

chanel_28
 
 


Sziasztok!

Lili! Nyugi!!! Én vagyok az élő példa, hogy azok a kilók lemennek. Igaz, én csak 10 kg-t híztam a terhesség alatt, de szép kis felesleggel kezdtem. 74 kg-val mentem szülni, és ma már 58 kg vagyok (amit vagy 20 éve nem mondhatok el magamról). A szoptatáskor (ha vigyázol, hogy ne egyél nagyon sokat) könnyen potyognak le a kilók.

Chanel! Tudod, nem olyan buli bemenni 3 ujjnyira tágulva! Nekem ez volt. Engem is CTG után vizsgált meg a doki, majd közölte, hogy akkor fáradjak át a vajúdóba, mert szülünk. A férjemet úgy hozták be a vajúdóba hulla sápadtan. Szegény csak elkísért CTG-re, aztán rohanhatott a cuccokért. Ráadásul ugyan kocsival mentünk, de én vezettem (ő nem tud), így még az autót is haza kellett vitetni este.
Szóval, a baj az volt a 3 ujjnyival, hogy amikor a vizsgálat kiváltotta a fájásokat, nem volt se 10, se 5 perces, hanem azonnal 2 percessel indult, és nagyon gyorsan átváltott szinte folyamatos fájásokra. Igaz, hogy a vizsgálattól számítva 4,5 óra alatt kint volt Alexa, de a doki utólag elmondta, hogy a gyors szülés hátránya, hogy a tizen egynéhány óra vajúdás minden fájdalma benne van ebben a pár órában. És azzal bíztatott, hogy a következő még gyorsabb lesz. :?

Bocs, hogy hosszú lettem.

Kép
Kép
detty74
 
 


Jó reggelt!

Tudom Detty,
hogy a te verziód sokkal brutálisabb igy első nekifutásra, de én már a második körben egy közel 2 éves gyerek mellett másra sem vágyom, csak, hogy megszülhessek végre :cry:
Mindegy milyen gyorsan, milyen fájdalommal, csak tartsunk már ott...
De a jelek szerint nekem ez a kör sem lesz extra rövid...

chanel_28
 
 


Chanel!

Félreértettük egymást! Én nem arra gondoltam, hogy még ne akarj szülni (én is nagyon rosszul viseltem már a végét, és egy másik gyerekkel otthon biztos sokkal nehezebb), csak azt akartam mondani, hogy nem feltétlenül jó, ha ennyire gyors a dolog. De ezt úgysem mi választjuk meg, hogy és mikor indul a szülés, és azt is mindenki maga tudja, hogy mi a jó neki.
Szóval, én nem azt akartam mondani, hogy nekem milyen szörnyű volt.

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Lili! Hozzám nem ért el a privi, azért nem tudom, hogy mi van. :) Szóval kérhetném, hogy valaki küldje el nekem azt a bizonyos mail-t? :)
Egyébként pedig szerintem is nagyon jól nézel ki!!! :)
Kíváncsi vagyok, hogy én hogy fogok kinézni a várandósságom végére. Én 52 kilóval kezdtem, most vagyok 54. Az állandó hányingerem miatt többször ettem keveset napközben. Igyekszem odafigyelni, de azért nem fogom sanyargatni magam. :D

Szia Floranan!
Egyidősek vagyunk kábé a várandósságot illetően. :wink: Szept. 27-re írtak ki.

Maszatmama!
Kit ajánlott a Doki?

KépKép
aranynap
 
 


Detty!

Oké, lehet, hogy tényleg félreértettem, amit irni akartál.... Ilyenek már a napjaim egyébként... nyűgös, hisztis, türelmetlen ( 'mindenki cseszeget' effektus...)

chanel_28
 
 


Detty!

Oké, lehet, hogy tényleg félreértettem, amit irni akartál.... Ilyenek már a napjaim egyébként... nyűgös, hisztis, türelmetlen ( 'mindenki cseszeget' effektus...)

chanel_28
 
 


Aranynap: elküldtem priviben a táblázathoz szükséges dolgokat!

Chanel: pont ezen gondolkodtam tegnap, hogy hgyan lehet ezt az állapotot bírni gyerek mellett (főleg így a végén), de ahogy olvasom nem egy leányálom
:(

Maszatmama
maszatmama
 
 


Maszatmama!

Tényleg nehéz a vége, de eddig semmi extra gáz nem volt... Csak most arra is gondolnom kell, hogy mi lesz a fiúkkal, mig nem vagyok itthon. 1 db nagymamánk van, mint felmerülő segitség (aki dolgozik még), szóval el kell rendeznem itt a dolgokat :)

Én épp azon gondolkodtam éjjel, mig vigasztaltam és járkáltam a fiammal, hogy mit fogok csinálni kettővel? sztereoban nyomom majd a gyerekszobában... egyiket le, másikat fel, stb...
Lelki szemeim előtt láttam, ahogy üvöltenek a gyerekek a kiságyban, én bőgök a szoba közepén tanácstalanul... :shock:

chanel_28
 
 


Csajokat váró csajok!

Akartam már kérdezni, hogy gondolkodtatok azon, hogy rakattok a kórházban fülbevalót a kicsi fülébe?
Nekem mostanság jutott eszembe, hogy szegényt úgyis annyit szúrkálják majd, 1-gyel több vagy kevesebb, mit számit.... (csak ékszerünk nincs még)
Úgy hallottam, vinni kell a fülbevalót, mert szúrják és nem lövik a kicsit fülét....

chanel_28
 
 


Chanel!

Amikor én voltam bent, a szobatársam tetetett fülbevalót a lánya fülébe. Állítólag nagyon sírt szegény, a csecsemősöknél csinálták. Nem vagyok biztos benne, de szerintem ők nem vittek fülbevalót, mintha ott vette volna. Pár ezer forint volt (2 vagy 3, nem emlékszem). Utána le volt ragasztva a fülecskéje, és kesztyű volt a kezein, nehogy kirántsa a füléből a fülbevalót. Mi ezért döntöttünk úgy, hogy nem tetetünk be neki semmit, nagyon félnék, hogy később játék közben esetleg beakad valamibe, és baj lesz. Persze, lehet, hogy ez hülyeség, nem tudom.

Egyébként nálunk is kicsi korkülönbség lesz a két gyerek között - hamarosan elkezdünk dolgozni a kistesón - és én is tartok attól, hogy hogy fogom bírni.

Kép
Kép
detty74
 
 


Detty!

Én is parázok, hogy mi lesz kettővel, de nálunk is az volt a mérvadó, hogy együtt nőjenek fel.... Plussz, én is benne vagyok még a mókuskerékben. (éjszakázás, pelenkázás, stb...) és nem kell évek múlva újra kezdeni...
Épp a férjem mondta, hogy lesz 3 húzós évünk, aztán hawaii-didzsi-napfény :wink:

Köszi az infót fülcsi ügyben, akkor nem aggódok és nem szaladgálok, majd, ha eldöntöm, veszek bent.

chanel_28
 
 


Chanel!
Nekem is csecsemőként szúrták a fülem, csak a védőnő. Anyut be sem engedték, és állítólag én is üvöltöttem, mint a sakál. :lol:
Lehet kapni kimondottan baba-fülbevalókat, ami nem átdugós, hanem akasztós, viszont olyan pindurka, hogy nem tudja kiszakítani a füléből, és nagyon bele sem tud akadni sehova. :) De ez csak egy ötlet. :)

KépKép
aranynap
 
 


Köszi aranynap!

Azért körbe kémlelek, hátha találok vmi cukit :wink:
(én még az én időmbeli lencse fülbevalóra emlékszem...)

Felénk egyébként a szomszéd falubeli nénike szúrta, a tesóméra még emlékszem is...

chanel_28
 
 


Sziasztok!

Látom már sokaknak csak pár hét van hátra a szülésig, nagy drukk nektek, hogy minél könnyebb szülések legyenek :)

Ha minden igaz én is a II-esen fogok szülni majd szeptemberben.

Aranynap, én is szeptember 27-re vagyok kiírva :lol:

Van egy 2009 szeptemberi topikunk, nem szeretnél csatlakozni oda is?
Vendég
 


Chanel!
Nekem a kis piros köves virágos volt. :) Még mindig megvan, gondolkozom, hogy ha nekem lányom lesz, azt kapja első fülbevalónak. :)

Szia boboka!
Benéztem Hozzátok is. :) Még a végén együtt szülünk majd, de az még elég messze van. :D

Lányok!
Én, komolyan mondom, szerintem úgy izgulok a nemsokára szülők miatt, mint ahogy majd anno magam miatt fogok. :lol: Mondjuk én amúgy is ilyen empatikus lélek vagyok, és ez csak hatványozódott a várandósságom alatt. :D

KépKép
aranynap
 
 


Sziasztok,


pár infót szeretnék tőletek, mivel én is ebben a kórházban fogok szülni. Április 27-re vagyok kiírva a kislányommal.


remélem tudtok segíteni, pár napja lázas olvasója vagyok a toppiknak, csak hát időm nincs írni, mivel lassan két éves fiamcskám leköti minden időmet.

Gondolom akad itt olyan, akinek lesz, vagy van már fogadott szülésznője. Kérem , hogy jelezzen, mert lenne pár kérdésem, illetve írnék neki privit.

Vagy esetleg a kórházból tudtok valakit, aki segíthetne nekem, hogy mit kell vinni babának, ill. nekem szülésre, mik a hagyományok.

Köszi előre is a segítséget, s kívánok mindenkinek minden jót. :P


Ritus
ritus28
 
 


Sziasztok!

Hazaértem Ctg-ről, csodálatos, tökéletes, mennyei...bírom a csajt aki csinálja..nagyon lelkes!! :-) A vérnyomásom magas lett..135/90
Azt hiszem Liliana ott feküdt az ablak mellett..ahol én feküdtem előtte..legalábbis ő is Liliana volt..nem hiszem, hogy sok rohangál 2. klinikán...de nem mertem odamenni...mert ki tudja hátha nem ő..
Úgyhogy várom Lili...hogy te voltál-e :-)

Aztán megnéztük a vajúdót, két csajszi infúzión volt éppen benn, kapták az oxitocint..szegények...sajnáltam őket...pedig irigyelnem kellene őket. 5 ágyas egyébként a vajúdó, tiszta, kultúrált, szuper!!
Aztán a szülőszoba következett...megnyugtató volt, hogy van bordásfal...:-) a férjemnek biztos jó lesz:-) viccelődök itt, aztán lehet, hogy ott fogok csimpaszkodni majd rajta...láttam gumilabdát is, és azt mondta a doki, hogyha viszek zenét berakja nekem...épp valami opera szólt :-) valami nő visított..
Szóval lányok, ha van meditációs zenétek akkor hajrá!!!

Aztán ultrahang következett...Lili megint ott volt..ott se mertem odamenni...
3490 grammra becsülték Vilmost és azt mondták hogy rendben van a gyerek :-)

Chanel, mi kb egy idősek vagyunk...te hogy állsz? Fáj már vmi? Jövő héttől te is 2-szer jössz Ctg-re? Mikor mész?

Aranynap, nagyon aranyos vagy!!! Olvastam a 4D-s beszámolódat, és annyira irigyeltelek, hogy te még csak ott tartasz..még annyi minden áll előtted, és annyira szuper!!!!

Éppen azon gondolkodtam, hogy mindjárt vége...és a második terhességet már nem éli meg az ember olyan intenzíven mint az elsőt, neeem?

Ritus, én is a lányoktól tudom, ha visszaolvasol kicsit akkor megtalálod mi kell a szüléshez.
A babának pelus eldobható, textilpelus, popsitörló, popsikrém. Ruha nem kell azt adnak..cumisüvegről megoszlanak a vélemények...én nem viszek..

Neked meg hálóing, eldobható bugyi, extra méretű betét..., 2 papucs, türcsi..stb..
beatrix161
 
 


Helló!

Beatrix, pénteken megyek CTG-re, aztán köv. péntekre van időpontom megint...(de remélem arra már nem kell mennem) Szóval a pénteki nap sűrű lesz, mert laborba is kell mennem vérvétel miatt, és ctg után a dokihoz is...

Úgy állok, hogy voltak jósló fájásaim napokig éjszaka, aztán napokig semmi. Most megint volt, de nem számottevő. Keményedek rengeteget, de nekem az előzőnél sem indult be ettől a vajúdás...

Tényleg, senki nem szült meg az éjjeli időjárás miatt??????

Ritus, mellszívót érdemes vinni, kellhet, ha belövell a melled :D + én vittem szoptatós teát is, azt ittam bent is...

chanel_28
 
 


Sziasztok!
Ritus! Én felkértem szülésznőt is. Még a szülés előtt vagyok, de nagyon jó benyomásaim vannak a hölgyről (Gönczi Katalinnak hívják).

A szülésfelkészítőn adtak egy listát arról, hogy mit hozzunk a kórházba. Ezt Dóra volt oly kedves és valamikor meg is osztotta a fórumon (úgy február környékén). Én most emlékezetből ezeket mondanám:

Szülőszobába:
- iratok: személyi igazolvány, várandós könyv, TAJ kártya
- köntös, papucsok, hálóing
- törölköző, tisztálkodási szerek, WC papír
- ásványvíz, szőlőcukor (ezt fogyaszthatja a kismama)
- kísérő személynek: papucs, könnyű ruházat, enni- és innivaló
- lehet hozni fényképezőgépet, videofelvevőt, CD lemezt


2. Gyermekágyas csomag:
- hálóing vagy pizsama, köntös, papucsok, fehérnemű
-tisztálkodási szerek, törölközők, WCpapír, vastag nagy intimbetét
-szénsavmentes folyadék
- ha van mellszívó be lehet hozni

Babának: pelenka és törlőkendő. Ruhácskák csak a hazamenetelkor kellenek.

A szülésznővel beszélve az alábbiakkal egészíteném ki ezt a listát:

Kismamának: eldobható bugyi (pl Tena), zokni, intim törlőkendő, nedves WC papír, mellvédő kenőcs (lehetőleg olyan, amit szoptatás előtt nem kell lemosni), mobiltöltő.

Babának: vékony sapka, kesztyű, textil pelenka, popsikrém.

Most ennyi jut eszembe. Mit hagytam ki?
üdv, o
orelle
 
 


én is gondolkodtam a mellszívón...de azt nem kell sterilizálni, mielőtt használod? És hova teszed a tejet amit lefejsz?

Én is megyek jövő hét pénteken meg szerdán. Gondolod neked hamarabb fog jönni? Vagy a dokid mondta?
Én is azt hittem eddig, hogy én majd 37-38-dik héten megszülök..de mostmár nem tudom mit gondoljak..szerintem nem lesz ebből semmi...
beatrix161
 
 


Én mondjuk itthon kibontottam és elmostam, sterilizáltam a mellszívót.
Bent a szobában vannak kishűtők nem? Oda lehet tenni a lefejt tejet, vagy ki lehet önteni. Igazából, ha szopik a kicsi, felesleges már a kórházban cumisüveget használni és azzal etetni.
A mellszívó csak azért kell, hogy megkönnyebbülj :wink:
És végülis, akkor sterilizálnod sem kell...

Első körben én is csak 5 nappal szültem hamarabb...és máig állítom, hogy az aznapi vizsgálatnak köszönhetem :D

chanel_28
 
 


Ami pedig a kórházi pakkot illeti... a szülőszobait érdemes tényleg flottul összeállítani, minden eshetőségre felkészülve... (én majdnem 1 napig voltam ott)
Viszont a szobaihoz csak annyit fűznék, hogy 100 listát készítettem, mindenre odafigyelve, stb... mégis kimaradt ez-az. (voltak tapasztaltabbak a szobában) de másnapra bármit be tudtok hozatni, szóval no para....
Nekem pl. 3 helyett 5 napig kellett bent lennem, mert Oli besárgult. Még elég ruha sem volt nálam. (még melegítőt is hozattam be)

chanel_28
 
 


Hát igen, nem lehet mindenre felkészülni...

Mostmár kezdem szégyelni magam..annyi kérdésem van, de nem találok pontos válaszokat a neten...úgyhogy inkább megkérdezlek titeket:

Az anyakönyvi kivonatot kiadják a kórházban, vagy nekünk kell intézni?

A baba TB kártyáját ugye lehet interneten letölthető nyomtatványon keresztül, postai úton igényelni?
És miután ezek megvannak, akkor lehet a GyED-et meg az összes többit igényelni? Van ötletetek, hogy hol találok ezekről aktuális és pontos infót?

Előre is nagyon köszönöm!!!!!
beatrix161
 
 


Beatrix, mikor a fiam született, bementem az OEP irodába és ott tudtam mindent elintézni. Érdemes személyesen, mert rögtön kész a TB kártya és már mehetsz is egy másik ablakhoz, ahol az 1x-i anyasági támogatást igényelheted. Nem kell plusz köröket futnod...

Az anyakönyvit nem tudom, mert a Szabolcs u.-i kórházban szültem, ott intézték nekem és postán kaptam meg. Úgy olvastam itt a csajoktól, hogy majd nekünk kell az alagsorba lemenni intézni...??? :?:

chanel_28
 
 


Sziasztok!

A szülésznővel egyeztetve én ezt a csomagot állítottam össze(nem írtam mennyiségeket):
Szülőszobai csomag:
- necc bugyi vagy eldobható bugyi
- intim betét (Tena, több méret)
- kényelmes hálóing (térd fölé érő, rövid ujjú)
- köntös
- törülközők ( tusoláshoz, kéz-arc törléshez)
- papucsok (jövés-menéshez, tusoláshoz)
- papír zsebkendő, intim törlőkendő
- WC papír (soft), WC ülőkét letakaró papír
- mobiltelefon, mobiltelefon töltő
- szőlőcukor, ásványvíz
- Iratok: személyi igazolvány, lakcímkártya, várandós könyv+ leletmappa, TAJ kártya, házassági anyakönyvi kivonat (300 napnál nem régebbi!)
- Apának: iratok (jogosítvány, forgalmi, személyi, TAJ kártya), enni- innivaló, papucs, fényképezőgép+ töltő, mobiltelefon+ töltő

Gyermekágyas csomag:

- nagy bugyi, necc bugyi
- intim betét (Tena, több méret)
- tisztálkodó szerek: fogkefe, fogkrém, sampon, mosakodókrém, hajkefe, hajgumi
- elől gombolható hálóing a szoptatáshoz
- köntös
- szoptatós melltartó
- melltartó betét
- mellszívó
- mellbimbó kirepedés elleni krém (Garmastan)
- kispárna
- papír zsebkendő, intim törlőkendő
- WC papír (soft), WC ülőkét letakaró papír
- bögre, evőeszközök
- konyharuha, szövet zsebkendő, szalvéta,
- aszaltszilvalé(ez nekem bevált a várandósság alatt is, ezért)
- toll, papír
- mobiltelefon, mobiltelefon töltő
- ásványvíz, gyümölcslé, keksz


Babának a kórházba:

- cérna kesztyű
- sapka
- textil pelenka
- eldobható pelenka
- popsi törlő kendő


Ma voltunk ctg-n, nem volt semmi különös. Jó volt hallani Máténk szívverését! :) Aztán a dokibácsinál is jártunk, levette a kenetet, megvizsgált és mondta, hogy szűk egy ujjnyira nyitva vagyunk és szépen puhulgat a méhszáj! Egy kis vásárolgatás és mostmár kidőlök... :lol:

Mindenkinek szép, nyugodalmas estét/éjszakát!

Üdv: Dóra :)

Kép
mddora
 
 


Huuu.Na itten!

Gyorsan átfutottam!
Látom vannak újak is,üdv mindenkinek!!

Örülök h megvártatok a szüléssel lányok!!!Én holnap reggel megyek a CTGre!Fél 8ra...kíváncsi vagyok mi lesz!

Nekem is küldtök privit a gmailhez??Kösszii!

Beatrix!
A születési anyakönyvi kivonatnál az van hogy a kórházban kitöltöd a papírt,és a 8.kerületi önkormányzatnál lehet majd átvenni.Olyan 3-4 nap.Utána meg kell csináltatni a lakcímkártyáját is.
A TB kártyát is el lehet intézni a kórházban,és akkor majd kiküldik postán,az kb 1 hónap.Szerintem ha van rá mód akkor inkább személyesen, ahogy Chanel írta gyorsabb!

annus11
 
 


Olvasom a kórházi listátokat, ellenőrzök, hátha ezúttal nekem is minden bent lesz :D
Csak én vagyok ennyire hiú, vagy más is gondolt a hasleszorító bugyira és a haskötőre???? :roll:
Nekem mondjuk bevált előzőleg is, extra gyorsan visszament a hasam tőlük :D
Vagy tud arról vki, hogy adnak-e homokzsákot az ember hasára szülés után???

chanel_28
 
 


Na megvolt nekem is a ctg,persze kicsit meg kellett mozgatni a kisasszonyt!De utána már oké volt a görbe 8) :lol:

Egy kérdés.Alul a másik skálán méri a fájásokat,ugye?Na nekem a végén volt ott vmi picike kimozdulás.Tudja vki hogy milyen erőséggű ez?Az van ott hogy 0-100%,ez a %os érték a fájás erőssége?Vagy ez hogy van?

annus11
 
 


Annus, én úgy tudom, a felső a baba szivét mutatja, 160 körül a normális, de igen ingadozik. Ha a csík egyenes, a baba csöndben van, na azt nem szeretik így már szülés előtt...
Az alsó a méhösszehúzódás. Na ez kinél hogy, én úgy tudtam, hogy a 100 a tolófájás, viszont akkor a papírom szerint még ott meg kellett volna szülnöm :D

chanel_28
 
 


Sziasztok!

Én is üdvözlöm az újakat, ha még nem tettem meg.
Iszonyú dekoncentrált vagyok mióta tudom, hogy bármikor szülhetek!
Anyukám tegnap eljött és kivasalta sz összes pelust meg ruhácskát és a kórházi pakkot is összeraktuk!
Ma megyek az utolsó labor eredményeiért, remélem minden rendben lesz!

Aranynap: már nem emlékszem, hogy válaszoltam-e a kérdésedre, de most megteszem: én kértem a dokit, hogy ajánljon valakit, mert nekem nagyon fontos, hogy ismerjem a körülöttem lévőket (mint már említettem nem vagyok egyszerű eset - nem vagyok hisztis, csak marha érzékeny). Ja és sikerült tegnap elérnem a csajt, nagyon kedves volt így telefonban is, és kedden megyek hozzá, szóval Kata babával megbeszéltem, hogy szerdán jöhet leghamarabb :D

Kórházi pakk: azt hiszem mindent leírtak a többiek, én is a bögrével, tányérral, és evőeszközzel egészítettem volna ki, mint Dóra tette.
Tényleg tudjátok, hogy milyen benn a kaja?

Annus: küldöm a privit

Chanel: én nem lyukasztatom ki a fülét, nekem sincs kilövetve, ha majd akarja, később elvisszük valahová ahol megcsinálják!

Lili, Franestz: Hogy vagytok?

Szerintetek az normális, hogy én már nagyon izgulok? Más sem jár a fejemben, mint a szülés :D

Maszatmama
maszatmama
 
 


Szia Maszatmama!

Szerintem teljesen normális, hogy izgulsz. :) Én még 13 hetesen is simán eljátszom a szülés gondolatával. :D
Sokszor sürgetném az időt, hogy én is érezzem már a Picurt, mert így néha olyan bizonytalan az egész. :)

Nekem, ha minden igaz, ma fog megjönni a Down-szűrés eredménye. Annyira tudom, hogy minden rendben, hogy nem is érdekel annyira. :)

Képzeljétek! A másik topic-ban (2009 szeptemberi babák) annyit írnak a kismamik, hogy nem tudom követni. :D De aranyosak. :) Tetszik ott is. :)

KépKép
aranynap
 
 


Maszatmama!
Éjszakáról éjszakára a szüléssel álmodok, simán végigjátszottam már az egészet :wink: (tök normális, hogy izgulsz)

Ja, már akartam kérdezni: nektek nem nőtt a lábatok a terhesség alatt? Nekem mindkétszer 37-ről 38-ra :D (aztán szülés után visszamegy ám)

chanel_28
 
 


[quote="chanel_28"]S írta:chanel_28zia Floranan!

Én Sára dokihoz járok, igaz, nem régóta, a 33.héten találkoztam vele először, mert én az utolsó pill.-ban kényszerültem orvost váltani... :cry:

Nagyon meg vagyok vele elégedve, elsőre is szimpatikus volt nekem, készséges, figyelmes, pontos doki... :D
A Moszkván van magánrendelője, vagy a kórházban elérhető az ambulancián is. Tel.számmal szolgálhatok priviben :wink:

Amennyiben a szülés és eyéb érdekel vele kapcsolatban, remélem jövő 7en már tudok infóval szolgálni :wink:
Egyébként meg van egy topik kicsit feljebb dr. Sára Levente címmel, én is ott kaptam infót először...


Szia!!

Nagyon köszi az infókat!!!!

Tegnap lementem hozzá Budaörsön a terhesgondozásra... nagyon kedves volt tényleg, elmagyarázott pár dolgot, és mondta, hogy járhatok oda a rendelőbe, és nagyon szívesen elkísér a szülésre is, így fogalmazott... tök jól esett! Nem próbált elcsábítani, de pont ezért szimpatikus, és valszeg vele maradok! Megadta a mobilszámát, én kérdeztem a magánrendelésről, arról is adott infót.

floranan
 
 


[quote="aranynap"]S írta:aranynapzia Maszatmama!

Szerintem teljesen normális, hogy izgulsz. :) Én még 13 hetesen is simán eljátszom a szülés gondolatával. :D
Sokszor sürgetném az időt, hogy én is érezzem már a Picurt, mert így néha olyan bizonytalan az egész. :)

Nekem, ha minden igaz, ma fog megjönni a Down-szűrés eredménye. Annyira tudom, hogy minden rendben, hogy nem is érdekel annyira. :)

Képzeljétek! A másik topic-ban (2009 szeptemberi babák) annyit írnak a kismamik, hogy nem tudom követni. :D De aranyosak. :) Tetszik ott is. :)


Aranynap, köszönjük az összes 2009 szeptemberi kismami nevében :D :wink:

floranan
 
 


Szia Floranan!
Nincs mit! :wink:

KépKép
aranynap
 
 


Ismeritek már belülről a szülészetet, a szobákat, stb?

Láttam, hogy néhány kórházban szépen ki vannak festve a szobák, pasztell színekre, vannak vajúdáshoz menő kádak, stb... csak úgy kíváncsi lennék, a II-esen mi a helyzet? Sajnos képeket nem találok sehol a neten.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára floranan 2009.03.26 12:49-kor.

floranan
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?