Új privát üzeneted érkezett!

Köszi lányok a meleghangú fogadtatást!!! :oops:

Anita, jók az új vonalzóid! Ezek szerint Gétike is már az új ágyban alszik? Ügyes kislány!
Kifesteni még nem volt időnk a szobáját, ezért vettünk neki két óriásposztert, ő választotta, az egyik cicás (cicici), a másik Elmo-s! :-)

Dóri, szörnyű ez az álom!!!! Én hajnal 4-ig olyan mélyen alszom, hogy nem álmodok semmit, utána csak forgolódok, kis időkre visszaalszok, akkor hülyeségeket álmodok, de nem durvákat. Gyöngynél ez csak az utolsó hónapban volt. Ma le is vetettem a gardrób tetejéről a bőröndöt, jövőhéten elkezdem összepakolni, valamiért úgy érzem, hogy egy-két héttel hamarabb fog jönni tesóka.
Lassan a mosásnak is nekiállok, csak várok, hogy jobb idő legyen, hogy kint tudjam szárítani.

Ti hogy álltok? Van már valaki, aki elkezdte a nagy összekészülődést?
Vendég
 


Pumukli,
ne bánd, hogy leírtad. :) Tényleg nem tudtam. De valóban nem kilókat eszek a májból, úgyhogy sztem nem lesz baj.

Böbi,
én a nővéremmel vasárnap vásároltam be, majd jövőhéten sztem már elkezdek összepakolni.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


halo

maj NAGY mennyisegben nem ajanlott

Listeriosist FOLEG pasztorizalatlan hazi tejtermekektol lehet kapni

Dori!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
szuloszobara nem tervezek menni meg min 3.5 hetig :lol: :lol:

pocaksuly
viszem a palmat az ossz 3 kg gyerekkel 30. heten :wink: kb. rajtuk kivul nincs rajtam semmi :shock:

11. szobatarsat fogyasztom... es horkol :cry:
Vendég
 

 
 

Ancsi:Nekem 32 héttől írnom kell a napi mozgásokat!Nekem úgy mondta a védőnőm és a dokim is,hogy napi 10 mozgásnak kell meglennie.Ezt értsd úgy hogy 10x kel fel a manó.
Petrus mindig kifogod a szobatársakat.
Böbi,akkor nálatok is Elmo őrület van??Gréti sehová nem megy nélküle,azzal is alszik.Az új ágyában!!!Galéria ágy.
Kórházi pakk:Én tenap már elkezdtem bepakolni,de még sok minden kell bele.Anyu pont most hívott hogy a corába pizsit vesz,de nincs gombos.De mondtam jó lesz az,mert ha van hozzá gatyó,akkor a felsőt feltudom húzni annyira.Hálóinggel ez már érdekes lenne.
Álmok:2 napja alig alszom,állandóan álmodom.De rengeteg marhaságot.Sőt,kakis pelussal,meg hasonlók.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


sziasztok!

Visszaolvastam....


Böbi, szia! :)

Zdori, én is csak következtettem, hogy mi lehet az a dakota.
Esztó, bizti nem te ijesztetted meg a betolakodót.. Elég volt neki szerenécsre, hogy mutatkozz, hogy vagy, és látod, hogy ott ólálkodik...
egy ismreősömnél: Debrecenben nyitva volt az ablak a parasztházon,, erre beugrik egy kisfiú az ablakon, - mekérdezik, hogy mit keres ott, erre ő: Hát, nyitva volt az ablak......
Aztán más esetben felnőttekkel késsel rohant ki félelmetes Rozi nénje, hogy elvágom a torkod, ha idemerészkedsz mégegyszer...
Na, azóta nem próbálkoznak... Rozi nénje egy 50 éves ballada olvasó- gitározik, és egy 40 fős vándorszínésztársulat vezetője... :)
Nagyon jól tud játszani...

Petrus, miért pont 3,5 hétig még nem mész a szülőszobára?
mi lesz 33,5 hetesen? :) HÚ, azért jól mulatjuk itt az időt.. én is már a 32- hetet töltöttem ma:) Anno a dokim azt mondta, a 32. hét a mérföldkő:)
Én pill ennek örülök nagyon... Igaz, ritka szarul vagyok, ma 3-szor ihasmenés, iszonyatos derékfájás, vagy 2 órán át, plusz óránként 4 keményedés Görcsölök is, seduxen már bejátszott, most kezdek elkábulni...
Dokit felhívtam, a hasmenés és a front, plusz a magnézium hiánya, amii ugye kiürült az elmúlt 1,5 nap alatt... Így seduxent és dupla magnéziumot vettem be, a 10 db széntabli után 2 órával... és hatnak, már jobban vagyok, nem görcsöl, és nem is keményedik annyit...

Mozza, jó, hogy megjött az oldalbordád, így azért más a babavárás, tudom... Az én párom április 3elején utazik el 5 napra, megy G20-ra prágába, meg Obamával interjút készíteni:) Olyan büszke vagyok rá:) Azt mondta, előre kikészít mindent nekem 5 napra, vizet, kaját megfőzi, mindent:) Imádom...

Homeo: én talán a szülés után fogom haasználni... hogy lelkileg is érezzem a plusz támogatást a bogyóktól:) Ha mást nem, placebónak jól fog jönni:)

Ma megynertem életem első licitjét, brendonos biztonsági babakádat, vadi új, majdnem féláron:) Ngaoyn örülök, miután megijesztett a védőnő, hogy egyedül meg sem próbálkozzak a fürdetéssel.. na, ezzel talán menni fog előbb utóbb... Küldök képet a kádról..

Tinu, tessék jönni, aztapaszta.....
vanni
 
 


Susy,
ha jól láttam még nem válaszolt senki. A TTD (Transverse Thoracic Diameter): mellkas átmérője. Szerintem ilyen méretekkel már túl lehet a babu a 1,5 kilón.

Böbi,
örülök, hogy jól vagytok és újra jelentkeztél. Nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen!!!

Esztó,
gratula a házőrzéshez. Elképzeltelek a leírt szerkóban, valóban nagyon kemény lehettél :lol:

A gratulációt köszike mindenkinek a párom nevében is.

KépKép
novygirl
 
 


Vanni,
legközelebb majd én is a nagy késsel megyek ki :)
igazából én azért tartok tőlük, mert legutóbb is romák törtek be hozzánk, elég nagy kárt okozva ezzel. De hála a jó égnek pár nap múlva elfogták őket.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Kép
Nem használták, mert 2-t kaptak.. én oda vagyok tőlte... légzésfigyelőt egybe vesszük a pelenkatartó vödörrel, és még jár hozzá az újraélesztő, plusz elszámolja a férjem... így már megéri a legjobbat bvenni, abban van hőmérséklet risztó is, nekünk nagyon hűvös a babaszoba, nem lesz egyzserű kontrollálni a fűtését... És bébiőr is van hozzá, majd ha külön lesz a bébi, vagy én a kertben...

Tényleg lányok, a pihemőszéket, lehet újszülött kortól használni?
És nyárom ha meleg vn, akkor is hosszú ujjú body-t jó a babára adni, hogy ne égjen le, ugye? A vásárlás mitaa. én is nagy melegbe, nagy íuv sugárzásba beöltözök tiszta fehét pamutba, és úgy érzem magam jól...
vanni
 
 


Vanni sajnálom a görcsöket.Gratulálok a 32 héthez!!Én holnap töltöm a 33-at.Gratula a kádhoz is!!
Már bevacsiztam.apa sajtos tésztát csinált!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Szoptatós hálóing- pizsi: kevés olcsó és jó dolgo van a Brendonban, d ez van.. hófehér háóing 3600 ft-ért, tiszta pamut.. már az egyik barátunk megkapta a listát. még
pelenkázófeltétet veszünk ot, az sem drága, ahhoz képest, hogy legalább tetszik és van rajta gurulásgátló perem, merthogy pelenkázó szekrényünk nem lesz, csak egy komód perem nélkül... ..
és holnap hozzák a kókuszmatracos kiságyat, ami a hlónkban lesz,

kezdek megyniugodni, lassan összeáll a kép... egyedül a babaruhákkal állok hadilábon, de az újszülött méretekre megvan majdem minden, ami jó talán, aztán a többit nete, ha már tudom mekkora az akkora, azaz Marci baba...:)
vanni
 
 


Vanni szép a kád!!
Én úgy tudom lehet használni pihiszéket az első perctől.De nem sok ideig.
Én babakocsiba raktam nyáron,ugye a naptól védett a kupola.Így Gréti rövid ujjú bodyba volt a legtöbbet.Még így is melege volt.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Vanni
jó vétel! Biztos szeretni fogjátok. A mi bébiőrünkben is van hőmérséklet riasztó, ha túl meleg vagy túl hideg van. Utáltuk egy ideig, mert volt nyáron, hogy 31 fok volt a szobájában és félpercneként csipogott, meg villogott, emiatt hamar lemerült. Aztán csak el kellett volna olvasni a használati utasítást, utána már le tudtuk kapcsolni ezt a funkciót.

Maja simán volt még ujjatlan bodyban is nyáron, amikor nagyon meleg volt. Meg kis ruhákban. Az a lényeg, hogy nem szabad a tűző napra vinni őket. Szerintem legyen mindenféle body, és majd meglátod miben érzi jól magát. 36 fokban lehet túlzás a hosszúujjú.
pumuklii
 
 


Már nálunk is alakul.Szerintem nekünk fekvőknek ez a látvány hogy minden kerül a helyére,tök nyugtató.
Kiságy helyén,ma elővettük a zenélő forgót is a kiságyra.Ruhákat anya mossa,vasalja.Kórházi pakk is alakul.
Még 1-2 apróságot kell venni,meg a kocsit,baldachint.De azért alakulunk mi is.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Mi használtuk a pihenőszéket az elejétől fogva. Sokat úgyse volt el benne..
pumuklii
 
 


mellszívó:
még egy dilemmám van: a védőnő mondta, hogy előre szerezzek be mellszívót, de abból is az elektromosat, mert ha kevés a tej, jobb a hatásfoka. Na, de komolyan, mikortól kell próbálkozni a fejéssel? Gondolom, ha nincs teje az embernek, akkor hiába szívja nem igaz? Vagy attól beindulhat? Csak mert ha ne muszáj, akkor nem bontom ki ezt a méregdrága kütyüt, amit végül újonnan veszünk, és így jó áron el tudom adni, némi veszteséggel. De ha muszáj, akkor inkább bérelek klinikait, aztán ha kell hosszabb időre, akkor megvesszük a sajátot.. Miccsoda dilemmák... de hát itt 30 ezer ft-ok repdesnek a levegőbe. Erre fogjuk a legtöbbet áldozni... lehet, hogy túlzás....
vanni
 
 


Pumukli, nálunk bent a lakásban max 22 fok van nyáron is,úgy kell bebengendi a meleget az ajtón- ablakon.. A babaszobában nyáron is fűteni fogunk szerintem, mert félig a földbe van, és kicsi az ablaka... ott nagyon hűvös tud lenni... majd beengedem a meleget a lakás többi részéről... ott kicsit melegebb van... (terméskőház, nagy tornáccal, és a fele földben van....
Mégis, meddig lehet a pihenőszékben a csecsemő? A cica miatt, jobb szertném majd szem előtt, amikor a konyhában vagyok.. De most licitálok egy paravánra is, ,mert nincs ajtó a hálószobánkon, ahol lesz a baba az első (És remélem későbbi időkben is, csak pszt, ne mondjátok el a férjemnek... :) )
vanni
 
 


Nyári babaruhák: akkor szerzek be rövid ujjúkat.. napozót viszont nem találok a neten, mert most a téli és max átmeneti cuccokat hirdetik az anyukák... várjak még, vagy vetessek újonnan egyszerűt? A párom nem egy profi babaruha vásárló. Kértem, vegyen nekem 100-os pamut zoknit, erre vett 80% pamut, 20 % más anyagút... és fehér pamutbugyit sem sikerült olyat vennie, ami rámjön.. pedig xl-es, és csipkés a széle, amit ugye nem lehet vasalni.... A kakaóvajból is először a testápolót vette.. nem irigylem, de akkor is! Nem elég precíz ilyen téren... FFi...? Na, a szándékot kell nézni, tudom....
vanni
 
 


Vanni én már a kórházban használtam.Ott adtak,mivel nekem nem volt.De 2 nap múlva szóltak vegyek,mert nekik 1 van csak.
Én kézzel nem tudtam.Végül egy Aventes kézit vettünk.Sokáig használtam,nekem bevállt.
http://www.fotexnet.hu/bababirodalom_on ... o_keszulek
Ez van nekem,most is ezt használom majd.Én nem vennék elektromosat,valahogy tartottam tőle.
Jó hogy írsz ilyeneket,sok minden eszembe jut. :)
Nem tom jövök e még,lassan fürdés.Ha nem jönnék szép álmokat mindenkinek!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Vanni

Én se vennék elektromosat feleslegesen, majd ha kiderül, hogy kell.

Szabályt nem tudok arra, hogy meddig maradhat egy újszülött a pihenőszékben (talán a védőnő), de ahogy nő biztos egyre többet. De ne várd, hogy órákig elücsörög benne, félórákról beszélünk...

Legyen meg a kezdő ruhakészlet, aztán ha megszületik, már te is tudod intézni személyesen a többit. Legalább kimozdulsz kicsit vásárolni :-) Ha már most kimaradsz belőle. Az elején úgyis még kis fázósak, meg ki se lehet vinni őket kb 2 hétig. Meg főleg, ha hűvös a házatok, ráérsz az igazán nyári ruhákkal.
pumuklii
 
 


Sziasztok!

Annyian írtátok már, hogy mi van, hát rávettem magam az írásra. :oops: Ne haragudjatok, de kb. 2,5 éve fórumozok, és szépen lassan rá kellett jönnöm, hogy ez a műfaj nem az én személyiségemnek való. :roll: Persze leszokni róla elég nehéz, úgyhogy néha mégis benéztem olvasni, de az írást megálltam. Szóval az a baj velem, hogy hajlamos vagyok beleszállni vitákba, meg kifejteni és megvédeni a véleményemet szinte bármivel kapcsolatban - igaz ez face to face helyzetben is, csak hát az interneten sokkal nehezebb helyzetbe hozom ezzel magam, mert hiányzik a metakommunikáció, amely segít jobban megérteni a másikat. Vagyis folyton pofázok, de közben meg tökre a lelkemre is veszem, ha egy vita nem éppen úgy folyik le, ahogy a való életben lefolyna (szerintem). Rájöttem, hogy erre meg tulképp nincsen szükségem. Én nem akarok senkit sem megbántani, és azt is utálom, ha én rosszul érzem magam azért, mert ezt és ezt leírtam, vagy egyáltalán, mert úgy gondolom, ahogy. A legegyszerűbb, ha abbahagyom az egész fórumozást, mert úgyse tudom megállni, hogy ne szóljak hozzá ehhez-ahhoz.
Úgyhogy most leszokás alatt vagyok.
AMúgy meg ismerkedni szeretek, csak a fórum forma nem nagyon ideális egyes esetekben. Szóval ha lesz valami találkozó vagy ilyesmi, arra szívesen elmennék egyszer.
Szép napokat mindenkinek!

Kép
Kép
tinu
 
 


Érdemes használni a mellszívót, ha még nincs tej, de legjobb persze minél többet szopiztatni. Beindítja a tejet.

Tényleg nem kell sokkal több dolog előre, Vanni, ne aggódj. Tudjátok meg majd, hogy mekkora a manó... :) Mi az az újraélesztő? Van ilyen készülék és vesztek? Vagy a tanfolyamról van szó?

Petrus! Nem is te voltál a szülőszobán! Te a terhesosztályon voltál! :) Én mentem először a szülőszobára, de mivel minden sötét volt, lementem az osztályra. De csak így jutottam be a kórházba, hogy azt kellett hazudnom, várnak a szülőszobán. :)

Tinu! Én nagyon sajnálnám, ha nem jönnél többet. Sokszor talán úgy érezheted, hogy én nem értek veled egyet soha (nem tudom, mennyire volt az egész személyes...), de sztem nagyon jó dolog, ha nem egyforma a vélemény sok dologról. Mert akkor van rá mód, hogy az ember felülvizsgálja a saját elgondolásait. Nekem sokszor van szükségem ilyesfajta tükörre, és részemről köszönettel tartozom, hogy mindig őszinte voltál. Sztem ebben semmi rossz nincs. Mindazonáltal, ha ez neked rossz, akkor elfogadom (mi mást is tehetnék? :) ) a döntésedet.

Remélem, hallunk még felőletek, meg talán találkozunk is.
Vendég
 


Most megyek fürdetni-fektetni.

Aztán már nem jövök sztem. Jó éjszakát!
Vendég
 


visszaolvasas in progress :)

Vanni!
3,5 het mulva 34,5 hetesek lezunk,mert 2 nap mulvatoltom a 31. hetet és az már bika csillagjegy es akkor mar johetnek, aprilis 20 utan :lol: :lol: :lol:

Anita!
en is corabol kaptam haloinget, tok jopofa, tehenes :)

ma vercukorprofil volt, eveselott es utan 1 orval venasvervetel.. 10x szurtak, mar kezfejbol is :( viszont a verlemezkeim feljebb kusztak szerencsere

blogra tettem fel mai pockos kepet.. mindenki azt hiszi,mindjart szulok.. :shock: nu azert az arreb lesz :wink:
Vendég
 


Tinu, én személy szerint nagyon sajnálnám, ha kiszállnál! Én szeretem a hozzászólásaiat, azt meg kifejezetten, hogy vállalod a véleményedet! Én is hasonlóan gondolkodom ezért mindig jó volt a megerősítésed! Úgyhogy bírnám, ha mégis maradnál! :-)

Vanni, a vízszintig dönthető pihenőszék újszülött kortól használható, nekünk volt egy másik, ami rezgett meg zenélt, abban 3 hónapos korától volt és kb 6 hónapos koráig nagyon szerette. Naponta kb kétszer-háromszor 20-30 percet töltött el benne.

Én béreltem anno mellszívót, a nagyot, havi 6000 Ft volt, de nem lett több tejem tőle... Most két kézit kaptam kölcsön, egy aventeset és egy medelát, addig nem veszek elektromosat, ameddig nem látom, hogy kell-e.
Vendég
 


Petrus, mi a blog címed? Megnézném, ha lehet!
Vendég
 


A közös blogon van, Böbi! Neked van hozzáférésed? Ha nincs, Annus tud meghívót küldeni, de ő csak holnap lesz.

Amúgy juj, Petrus, mekkora poci! De hát 2en vannak benne... :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Na újra itthon a gép :) csak átszaladtam gyorsba...

Böbi, Krém
jó hogy újra itt vagytok!
Böbi, testvérednek a legjobbakat, most már biztos minden okés lesz!!

Tinu,
sztm azért, mert Te így látod a dolgokat, vagy a véleményedet szereted kifejteni, nem ok arra, h ne gyere :lol: :wink: nem vagyunk egyformák, ez is a jó, több vélemáényt, álláspontot látunk, olvasunk, és szerintem ez jó dolog!!

Vanni,
én a Medela Mini electric-ről hallottam még, hogy jó. ez elektromos, elemről és hálózatról is lehet nyomatni, és árban sem olyan vészes (20 e körüli). mondjuk én egészségpénztárra el tudom számolni, a munkáltatóm fizet be vmennyit - szóval így jó.
Meg nem tudom írták-e, a mellgyulladást is pl. a fejéssel el lehet kerülni, nem marad a ciciben pangó tejci.

Kutyafüle,
ne haragudj, most tudtam csak reagálni a prividre :oops: :?

Petrus,
szép nagy pocakod van!! Bár Jancsi és Juliska gondolom jó sok helyet fogalal. Nagy élmény lehet, mikor az egyik a hólyagodon, másik a gyomorszájadon csücsül :lol: Vagy jó babák?

Egy olyan kérdésem lenne még, hogy a vérvételnél a süllyedésnél terhsségnél van vmi felső határ? (nekem 87 lett, a házidokim nem mondott rá semmit, csak a normál ártéltől jócskán eltér...).

Na jó pihit mindenkinek, megyek aludni :)

emese1979
 
 


Jó reggelt!

Mellszívó,
hát ha nem akar beindulni a tejem vagy kézzel nem boldogulok akkor fogunk venni egy kézit.Valahogy abban jobban megbízok mint az elektromosban.

Ruhák,
mi kaptunk meg vettem is mindenfélét.Van napozó is azok 62-es körüli méretek, szerintem pont belenő majd.Van mindenféle body is.Az elején kell majd kicsit jobban beöltöztetni mikor hozzuk a kórházból meg az első napokban.Aztán már kialakul hogy mennyi ruhát tűr meg magán.Én egy szál pelusban voltam nyáron, anyu azt mesélte mindent leüvöltöttem meg lerúgtam magamról. :lol:

Tinu,
teljesen megértelek.Nekem a chatelés nem jön be kommunikáció terén.
De majd írj néha hogy vagytok meg ha meg lesz a babó egy-két képet is várunk ám :wink:

Én most azon spekulálok reggelizzek e egyáltalán.Mert félek hogy megint a wc-ben köt ki minden.Lehet hogy babó okozza, de lehet a vastabletta.Tisztára mint az első harmadban.Egész nap émelygek meg ez a reggeli hányás. :cry:

KépKép
harhaj
 
 


Sziasztok!

Reggelre fehér havas lett minden, aludni alszok mint a bunda hála az esti fél seduxennek :)

Mellszívó: vigyetek a kórházba én annó úgy jöttem haza, hogy a bal mellem be volt durranva, lányomnak a jobb jött be, abból könnyebben jött a tejcsi és gyorsabban, alig bírtam lefejni és nagyon csökkent is a mennyiség, mire mellszívóhoz jutottam. Ha nincs még tejcsi akkor is szoptatni kell, egyrészt, hogy a kicsi gyakoroljon és a bimbó is hozzászokjon a szopihoz és meginduljon a tejcsi. Éduánál próbáltam a pesztonka elektromosat is, de nekem nem jött be:(
Nekem egy medelám van és vettem egy aventest is :)

Kisruha: nyáron egy ujjatlan body a nagy melegben bőven elég, persze árnyékban legyen a baba, fejére pedig kis sapi, múltkor olvastam is, hogy ami nekünk szellő, az nekik orkán :)

Szép napot!

Ma megint nst:)

Anita nekem úgy kell mától számolni a magzatmozgást, hogy délután 5-től felírni, mikorra van meg a 10 mozgás és este 10-ig figyelni :) jó kis móka.

Ildi

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Jó reggelt!

Edua, Te már jársz NST-re?

Dóri, köszi az infót! Van hozzáférésem, de mivel ez nem az én gépem, így nem tudom a blog címét. Írja már meg valaki plíz az elérhetőséget, köszönöm!
Vendég
 


www.blogger.com
És Petra profiljában találod meg a pocakját! :)

Mindenkinek szép napot!

Amúgy Samu fázós volt, nyáron is mindig több ruha volt rajta, mint kortársain, de ő így érezte jól magát. :)
Vendég
 


Csak bekukk és kaja alatt visszaolvastam egy kicist gyorsan!
Tinu! Ne menj el!!!!!!! Mi is vitáztunk ugymond pár dologról,amit másképp gondoltunk, de ez tök jó!!!!! A vita az emberi kommunikáció egyik legjobb dolga.Nem a veszekedés,és nem az a fajta vita,amit pl a kolléganőm produkál( annyira bunkó a csaj, hogy minden vitát úgy zár le, hogy "én idősebb vagyok, több a tapasztalatom, úgyhogy nem is vagyok hajlandó többet foglalkozni a témával"-pedig a vita legfontosabb pontja a kultúrált befejezés, ami vagy meggyőzést jelent, vagy a másik véleményének tiszteletben tartását amellett, hogy ki-ki megmarad a saját elgondolása mellett). De Veled pl. nagyon jó vitatkozni,mert jó és kultúrált érvelő vagy. Amellett, hogy szeretem én speciel a tanácsaidat is,mert érződik a tapasztalat a soraidból. Szóval én speciel nagyon szomorú lennék, ha kiszállnál. Az is igaz ugyan, hogy mostanában én nem voltam sokat, mert ez a hülye suli......,így nem is tudtam követni ki van gyakran, ki nincs. :oops:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Köszi Dóri!
Hű, Petra, szép nagy pocó!
Vendég
 


[quote="novygirl"]Susy,
ha jól láttam még nem válaszolt senki. A TTD (Transverse Thoracic Diameter): mellkas átmérője. Szerintem ilyen méretekkel már túl lehet a babu a 1,5 kilón.

Köszi novygirl! Szerintem is már bizti szép nagy lehet. Már csak a kis pufi arcából is ez tünt ki. :D

Szép napot mindenkinek!

Zsuzsi

KépKép


KépKép
susycat
Kocs
 
 
 
 


Sziasztok!

Megjöttem a 32 hetes uh-ról! :D
Méretek:
BPD: 84 mm
AC: 299 mm
FL: 60 mm
Súly: 2270 g :P

Szépséges lányka, kicsit pufóka! :lol: (tiszta anyja)

Rakok képet: Kép Julcsi 32 hetes

KépKép
ancsika80
 
 


Sziasztok lányok!

Képzeljétek, reggel elment a párom a saját kocsijával dolgozni Budapestre és véletlenül magával vitte még az én kocsim mindkét kulcsát is. Úgyhogy jöhettem gyalog dolgozni. Végülis csak 2 km! Sálálálálá! :lol:

Petra; ezek a szobatársak... Nem irígyellek.

Tinu, én tudom, hogy az altatás-kérdés megvitatása óta nem írtál. Gondoltam, hogy megviselt a dolog. De ne is foglalkozz ezzel. Nem szükségszerű, hogy mindenki ugyanazon az állásponton legyen! Sőt nekem kifejezetten tetszik az, hogy te vállalod a véleményedet és kérdezel is, ha nem látsz összefüggést a másik mondandójában. Én is ilyen vagyok, úgyhogy hidd el, megértelek. Emiatt gyakran tűnik úgy az esetemben is, hogy kötözködöm akár a családommal, akár a barátaimmal, pedig nem, csak figyelmeztetem őket, ha pl. az egyik kijelentésükkel megcáfolják a korábbit, mert mondjuk nem következetesek. De nem hinném, hogy emiatt rossz lenne az ember, csak szeret(ne) tisztán látni.

Ja igen, azt akartam még írni, hogy nálunk a lakásban nyáron van, hogy 30 fok is van. Ezt hogy viselik a 2-3 hónapos babák? Klímázni nem akarok rá, mert az talán még rosszabb. Vagy nem? :?

Kép

Kép
adraci
 
 


Jó reggelt!

Tinu! Én annyira szeretem a véleményeidet!!! Sok esetben egyezünk is. Szerintem nagyon sok dologhoz tudtál eddig is úgy hozzászólni, hogy sokunk számára meggyőző volt, írásaidból tükröződik a szakértelem, kell egy ilyen ember közénk! Az csak jó ha felvállalod a véleményed, kevés őszinte ember van a mai világban. Szemtől-szembe meg pláne. A lényeg: maradj! :lol:

Mellszívó: nekem nem volt, soha nem is kellett, leszámítva egy alkalmat. Amina már szinte nem is szopizott, napi egyet, tejem se nagyon volt már, és akkor begyulladt a cicim. Nem is értettem hogy lehet ez. Akkor kaptam kölcsön egy Medela elektromosat, avval szívtam, de nem jött semmi. Végül valszeg a melegvizes zuhi, meg a krémmel való masszázs oldotta meg a problémát.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Adraci! Tapasztalatom szerint a kicsiket is megviseli a nagy meleg. Nekünk volt a másik lakásban klíma, használtam is egész nyáron mikor Amina született. Felöltöztettem hosszú ujjú bodyba, meg adtam rá rugit, így nem fázott. Ha kint 30 fok volt, akkor én bent 25 fokot csináltam. Így teljesen elviselhető volt, és sosem fázott meg, nyűgös sem volt a meleg miatt. Ha meg ki akartam menni vele az utcára kb. fél órával indulás előtt kikapcsoltam a klímát, hogy felmelegedjen a szoba. Nekünk nagyon jó volt így. Sajna itt nincs klímánk. :(

Kép
Kép
g_reny
 
 


Sziasztok!

Vanni
Nekünk is ilyen kádunk van csak zöldben.


Gyorsan 2-t kép és robogok a fogászatra.

Kép
Kép
most készültek reggel.

Sziasztok, majd jövök.

Kép
Kép
incike
 
 


Hahó, Incike!
Szép poci! :)

Adraci! AKkor tényleg gyalogoltál? Vagy vmi jármű jár arrafele? Nem késtél el? Azért vlsz. legközelebb nem fog előfordulni... És legalább haza is gyalogolhatsz? Izgi...

Ancsi! Helyes a Julcsi-lány! :) Jó nagy már!

Vizsgások! Hajrá a tanulással!!! Kitartás! Már nincs sok hátra! Panndi, jól vagytok?
Vendég
 


Adraci, én sem merném a klímát használni, szerintem a legtöbb baba bírja a meleget, én télen szültem és a kórházi szobában 30-32 fok volt!!!! Én is úgy tudom, hogy tűző napra nem lehet vinni, és mindenképpen legyen rajtuk legalább ujjatlan body, de szerintem ahány védőnőnk van, annyiféle tanácsot fog adni.
Vendég
 


Sziasztok!

Nah, én meg most jöttem a fogászatról... és dicsekszem is egy kicsit:
most életemben először nem kértem fúráshoz injekciót és kibírtam. Igazi hősnek érzem magam :lol:
Egyébként nem is nagyon fájt, szóval lehet, hogy már előbb is ki kellett volna próbálnom.

Incike,
jó nagy a pocid már neked is. Kitartást a fogorvosnál!!!

Adraci,
a mi lakásunk is nagyon meleg, bár szerencsére a babaszoba valamivel hűvösebb, mint a többi helyiség. A klímát még megfontolom, nem tudom, hogy mennyire jó a babunak. Bár egy szakitól azt hallottam, hogy mértékkel nem okoz gondot.

Ancsika,
a leányzó tündéri és nagyon szép méretekkel rendelkezik már most is :)

Mellszívóból nekem Avent kézi van, több ismerősöm is ezt ajánlotta. Mondhatom, egyöntetűen mindenki erre szavazott. Aztán majd meglátjuk nekem mi válik be...

KépKép
novygirl
 
 


Jajj, fogászat. Képzeljétek, múlt hét kedden este 7-re bejelentkeztem itt helyben egy fogorvoshoz,mert az enyém messze van. Odaértem már 6.40-re, vártam, vártam, erre 8.45-kor !!! behívnak egy nőt, aki jóval utánam érkezett. Szólok az asszisztensnek, hogy már elnézést, de több, mint két órája várok a fűtetlen váróban, pocakkal és időpontra jöttem. Erre vigyorogva közli, hogy akkor még egy kicsit várjak! Én felugrottam, sírva vezettem hazáig, annyira kiborultam, hogy így bántak velem, erőm sem volt veszekedni. Most jövőhéten megyek a sajátomhoz, messze van, drága is, de 3 fogat kibírok és legalább nem sírva megyek haza. Kaptam este 8-ra időpontot, addig hazaér a férjem és majd ő altatja el Gyöngyvirágot.

Ma meg a Fibernettel vesztem össze, ő volt a szolgáltatóm az internetre és még egy csomó pénzt ki akarnak fizettetni, erre bosszúból lemondtam a tv-t is, úgyis készültem már rá. Miért van erre szükség???? Miért lehet csak viták árán elérni, hogy tisztességesen bánjanak az emberrel? (vagy még akkor sem)
Vendég
 


Jó reggelt, vagy inkább szép délelöttöt.

Tinu,
én csak annyit írok, hogy maradj!!! :)

Ancsi,
aranyos Julcsi :) tetszik a neve is.

Incike,
neked is jóóó nagy pocakod van már.

Petra,
szép nagy poci :) kell a hely a babáknak :)
most már a szülésig haza se mehetsz?

Én megint lebetegedtem. De már megint mitől??? fáj a torkom, folyik az orrom, hányingerem van...

Olyan szépen süt a nap itt, kár hogy nem bírok kimenni, akkora szél van, hogy egyből elfúj.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Dóri! Van jármű, nem egészen a munkahelyem közelében tesz le, meg különben sem szeretem, ha rámköhögnek, meg fogdosom a mindenki által megtapogatott kapaszkodót. Szóval inkább séta. Terrrrmészetesen elkéstem, igaz csak negyed órát -az simán belefér. Haza meg csak elvisz valamelyik kollega... :D

A Brendonba meg megérkezett a kókuszmatrac, azért se tudok elmenni. Majd holnap...

Tiszta vicces ez a nap!

Ancsi, nagyon aranyos Julcsi!

Izgis ez a klíma-nem klíma kérdés...

Kép

Kép
adraci
 
 


Böbi,
nem semmi ez a fogorvos sztori...sajnálom :( menjen a francba az ilyen.
Jobban vagy már?

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Incike!Nagyon szép nagy pocid van már!!!!!Ahogy nézem Neked sincs túlzottan fent!Vagy tévedek? :oops:
Böbi,nagyon gáz ez a fogorvos sztori! Sajnálom, hogy ilyen bunkóval akadtál össze!Olyan szívtelenek és undokok tudnak lenni az emberek. Nem is értem. Pedig a tapasztalataim szerint általában mindenhol megértőek és kedvesek a terhesekkel.És nem csak a "személyzet", de a betegtársak is.
Izgalmas olvasni a légkondis témát. Nálunk sajna miattam kizárt. Ugyanis nem tudom miért, de én állandóan lebetegszem tőle. Mikor tavaly augusztusban terhes lettem két hétig nyomtam az ágyat a munkahelyi vacak miatt.Az én irodámban sosem megy, de helyettesítettem egy kolléganőt,aki egy nagy nyitott irodában van másik 10 emberrel, és ott nem engedték lekapcsolni.Persze akkor még nem tudták, hogy babát várok. Meg is lett az eredménye.Úgy fejt érzékeny vagyok rá,vagy mi.
Dóri!Magamra vettem a bíztatást és ezúton is köszönöm! :lol: :lol: :lol: Nem állok fényesen,mert tegnap fél 4-kor jött egy telefon a központból, hogy azonnali fennforgás van, úgyhogy ott ültem 18.15-ig. Ma szabin vagyok, 7-9-ig megint bent voltam. De olyan jól esett.A főnöknőm azt mondta, hogy nem is tudja mi lett volna, ha én nem vagyok ott. Gondolom megcsinálta volna más, de akkor is ez úgy simogatta a kis lelkem.Az utódom meg meresztett nagy kerek szemeket. :D

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Ja,még annyit, hogy ma vagyok utoljára 8 hónapos kismama, holnap a 9.-be lépek. Lassan tényleg kezd nagyon izgalmassá válni. Egész bele is borzongtam. :shock:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Sziasztok Mamik!

Tinu,Böbi! Jó Rólatok újra olvasni! :D

Sajna még az utolsó munkával töltött hetem van,ma már túl egy meetingen(nem mintha lett volna értelme,a jövő havi munkámat illetően :lol: ),és még dolgoznom kell.

Még nem olvastam vissza,de igyekszem pótolni!
Jól vagyunk.Hanna,egyre inkább nem a sima rúgdosást választja,hanem az ide-oda helyezkedést, lassabban. :D Szóval édes!!!Már nagyon a karjaimban tartanám,de még legalább 4-5 hetet maradjon csak bent!

Mellszívó:Avent kézit vettünk,elektromosat kapok kölcsön.
Angelcare-s légzésfigyelőnk van.
Pihentetőszéket csak 3 hónapos korától szeretnék használni,mert addig ugyis csak alszik,akkor meg a kis háta miatt legyen csak vízszintben.

Holnap megyünk a matracért,és hétvégén szereljük a kiságyat.
A kórházi csomagom már itthon(minden),csak a táskát is ki akarom mosni,és utána pakolok bele. :)
Huh,ennyi,amire hirtelen emlékszem!

Szép napot Nektek és Babáitoknak! :)

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Fabri, nagyon optimista vagy, hogy addig úgyis csak alszik! :-) Én is erre számítottam, aztán jött a hatalmas pofáraesés, csak azért írom, hogy jobb, ha lellkiekben felkészülsz, hogy nem biztos, hogy alvós babád lesz, ne akkor ess kétségbe.
Gyöngy kb 3 hetes koráig egész nap evett és aludt, majd utána örültem, ha egész álló nap össz-vissz egy órát aludt!!!! A többit sírta. 3-4 hónapos korára kinőtte, azóta nappal is szépen alszik. Nekem személy szerint a babakocsi és a pihenőszék, valamint a napi egy tábla csokoládé nagy segítség volt! :-)

KUtyafüle, gratulálok a 9. hónaphoz! :-)

Esztó, hőemelkedésem van, de nappal jól vagyok, estére már nyűgösködöm, akkor apa felvált és pihenek.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: