Új privát üzeneted érkezett!

Hali!

Emma,
A krémet a dokim mondta, hogy milyet, én csak beszereztettem, mert persze megint nem volt itthon! :twisted: De már jól vagyok! :D
Találtál új bébiszittert?

Melcsi,
Tök fura, hogy a kisgyerekek mennyire szeretnének kistesót! :roll: Szinte még nem is hallottam olyanról, aki ne könyörgött volna az anyjáéknak érte! De Emese akkor így is kicsit telhetetlen, nem? :lol:
Igen, egy ágyban alszunk, majd ha megjön az új ágya, akkor remélhetőleg ez változni fog… Na nem mintha nem imádnék vele aludni, de most már ideje lenne egyedül is megtanulnia, mert mi van, ha én nem vagyok itt vele – ez a fő indok igazából… :roll:

Anda,
Szerintem nagyon jó a 2 kiló 3 hét alatt! :D Én ált. 3 hétig semmit nem fogyok, akármennyire is koplalok, és utána indul meg, de akkor meg túl gyorsan. Elvileg a heti fél kiló mínusz lenne az ideális.
Fiúk hogy vannak?

Wish,
Hogy én milyen irigy vagyok, hogy nem híztál semmit! :shock: Én inkább nem nyilatkozom – most anyuéknál kicsit megugrott a mérleg nyelve… :oops: 8)
Az ágy 60.000Ft, a pác plussz 10.000 Ft. Olivér ágya is 140-es, de én azt gondoltam, hogy fölösleges még egy olyat venni, meg abban amúgy se aludna el, eddig se tette, az új meg hátha megtetszik neki (úgyse lesz nagyon más választása :roll: ).

Petyaanya,
Én azt hallottam, hogy a korai nyelvfejlesztés nem jelent korábbi nyelv-elsajátítást, viszont könnyebb nyelvtanulást igen. :roll:

Pompi,
Hát az tényleg nem olcsó, annyiért talán már Sharm-el-sheikhbe is eljuttok, vagy vmelyik görög szigetre vagy Horvátországba… :shock:

Kata,
milyenek voltak az ovi-látogatások? Sikerült mindet megnéznetek?

Nálunk sincsenek egetrengető hírek... Kedden megyek először vezetni, kicsit izgulok. :oops: Pénteken lesz a diplomaosztóm, amiatt is kicsit! 8) :lol: Meg már várom is! :D
Hasam brutál méretűre megnőtt, Blanka pedig megkapta az első pár zokniját. 8) :D
20140901102739
 
 


sziasztok!

Aanda, hogy vagytok?

zsuzsi eltűntél...Anikó, te is :( és Orsi is...

Hajni, pocifotó?

Angoltanulás:
én tanítom...mert így tartom jónak, van csomó dvdnk, asszem 50 db, teli mp3ral, meg videókkal, és azokat éneklem neki vagy nézi és játékosan szavakat tanítok neki mindkét nyelven(magyar, angol).Nekem is ezt csinálták annó és nyolcadikra angol és német középfokúm lett, gimnáziumi felmentésem és tizedikre meg felsőfokúm....

amúgy azért tűntem el -ha feltűnt valakinek :lol: -, mert szakvizsgára készültem, sikerült :lol: most anyunak vettünk itt lakást, végre felköltözik, apu óta nagyon egyedül van...és rábeszéltem.

Hunor, őőőőőőőőőőő nos, 15 hós oltás tolva, aztán izé...még nem megy...illetve megy, de amikor feláll, egyedül, kapaszkodás nélkül, megy kettőt-hármat, lecsücs és mászik, asszem nem szeret menni, pedig tud már, ha zsarolom, pl egy laszti van a kezemben és én távolodok, akkor megy, ha lent vagyunk, akkor kapszkodik a kocsijában oldalt és megy, de ennyi.

Ellenben imád úszni, félelmetes, amit a vízben csinál, karúszózik, egyedül és megy is, halad is, aztán beugrik a széléről és alámerül, feljön, mindezt egyedül, az oktató is néz nagyokat milyen ügyes, a csoportjánál előrébb tart...ennyi.Menni nem, de úszni annál inkább :lol:
ki érti ezt???lusta vagy mégsem :lol: vagy férfi :lol:
Vendég
 


Lányok, mindenkinek köszönöm a köszöntést! :lol:

Andi, Neked is boldog szülinapot kívánok!!!

Pompi, napi 4-5 órában úsztam. :lol: Persze ebben volt szárazföldi edzés is (futás, erősítés, pihenésképp foci + rögbi :lol: ), de a java úszás volt. Imádtam. :lol: :lol: :lol: :lol:

Hajni, ovilátogatásba tökre elfáradtam, ma nem mentünk sehová, és még jövő hétre is van!!! De fogalmam sincs, mert mindnek van valami gyíkja, és egyikre se tudom azt mondani eddig, hogy szívesen otthagynám a gyereket.

Wish, nem tudom, miért nem írtak nektek tornát... lehet, hogy Balázs nem volt annyira lemaradva, mint Bálint. :wink: Plusz Bálintnak ott a szemüveg is és javíthat rajta, ez is ok volt. Gyakorlatok: fejjel lefelé hinta, nagy labdás, gördeszkás, billenő deszkás illetve plédben hinta feladatok. 19 gyakorlat, kb. 20-25 perc, nem sok. Egyébként nem hiszem, hogy ilyen robbanásszerű lett volna a gyerek beszédfejlődése, ma 10 új szót mondott, és ezek nem "ismétlések", hanem meglát valamit és mondja. A számokat is mondja, köszön, egyszerűen imádom, hogy végre hallom a hangját. De ezt most tényleg úgy képzeljétek el, hogy Bálint nem mondott olyanokat se még pár hete, hogy bababbbbaaa, mamamamaaaa, amiket a babák szoktak, csak az a pár szó volt, amit mondott. Most meg a gyík, hold, puszi, haza, mindent mond. A BHRG-n azt mondták, 2 évesen kb. 50 szót használnak a gyerekek, ez Bálintnál kb. 20 volt a szülinapja előtt 2 héttel, most, utána 2 héttel pedig bőven elhagytuk az 50-et. Írtam egy ideig, de a héten már annyi mindent mondott, hogy nem tudtam felírni. :lol: :lol: :lol:
Magnéziumot szedsz? Azért óvatosan a sétákkal, pihenj csak, ha úgy jobb!

Fogyókúra: múlt hét eredménye -4 kiló... :lol: Hát innentől lesz majd gáz szerintem, főleg hogy szerdán Pesten voltunk és bevásároltam cukormentes sütikből és kekszekből, ami persze ugyanúgy szénhidrát. (Mondjuk ezt azért tettem, mert ha már nagyon kell ennem valami édeset vagy kekszfélét, legalább a cukrot kikerüljem.) Egyébként sokkal jobban bírom, mint vártam, eddig egy este se szegtem meg a szénhidrátot nem eszek fogadalmat, sőt volt, hogy vacsi nélkül is kibírtam. Mondjuk sokkal fáradtabbnak érzem magam. Azért még jó sok kiló van /lenne hátra. :cry:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dkata 2009.03.13 21:44-kor.

dkata
 
 

 
 

Andi,
Esetleg úgy tudnál otthon dolgozni, ha vmelyik nagymama a felügyeleted mellett vigyázna a fiúkra közben. Anyum igy csinálta anno tesómnál. Ő gyerekruhákat varrt otthon egy piacozós fickónak, akkoriban ez nagy sláger volt felénk. :D
Persze tanulás meg gyerek meg házimunka mellett még dolgozni is otthonról... biztos kimeritő lehet!
Jól vagytok egyébként? Mi volt az allergiavizsgálaton?

Melcsi,
Hogy telnek az éjszakák? Lukunak minden foga kint van már?

Kata,
Bálint már Thomas fan? Mikor kezdődött? Minimaxot szokott nézni? Balit még nem köti le egyik rajzfilm sem, csak a baby einstein dvd-ket szereti, azok nem történetek, inkább csak montázs egy-egy témakör körül.
Képeket várjuk!

Erika,
Áron közlekedhetne triciklivel esetleg! Mi már nem is nagyon használjuk a babakocsit, mert folyton kimászna belőle, biciklivel tolom, azt szereti Balu. Bár most, hogy belegondolok, akkor meg biztos rohannod kéne Áron után! :?

Petyaanya,
Egyik pesti anyósod? Hány van? :D Egyébként sztem is korai még, illetve inkább fölösleges, ált. iskolától kezdve simán meg tudnak tanulni két idegen nyelvet az egyetemig. A HD pedig egyébként is elég borsos áron dolgozik, ha jól hallottam.

Pompi,
Jól elszálltak az árakkal Kolpingék is.
Nekünk tavaly Kehidán ezt ajánlotta a masszőr: óperenciás Jónak tűnik.

Hajni,
Megint nem jutottunk be Pestre...ami késik, múlik. :roll:
Mi is mindig plusz kilókkal jövünk haza a Nagyiktól, nem lehet ellenállni a kedvenc kajáknak meg sütiknek. :?
Volt nálatok az új babysitter?
Balu külön alszik, csak reggel hozzuk át, akkor még szoktunk egy órácskát aludni a reggeli szopi után. Ma viszont csak én aludtam vissza és arra ébredtem, hogy lent megy a TV. Meglógott mellőlem a kölök, lement és megregelizett. Megtalálta a mézes puszedlis vödröt. :shock:

Szandra,
Nagggyon szépek Mi és Má!!!

Hunci,
Gratula a szakvizsgához!!!
Lassan készülhettek az olimpára, ha Hunor igy halad az úszással!

Kép
bandika
 
 


Petyaanya, neked több pesti anyósod is van?! :shock: Nekem 1 anyós is sokkkkkkk. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


Kata,
Milyen diétá csinálsz? Én megpróbálok leállni az éjszakai nasival első körben, aztán ha elkap az ihlet, akkor végigcsinálok egy kéthetes 'ameriaki diétát', annyit talán kibirok.

Kép
bandika
 
 



Saját diéta, mindenből bekombinálva minden olyat, hogy hosszú távon kibírjam. :lol: Vagyis: nem eszegetek semmit, amit a gyerek meghagy, a számba töm, vagy megkívánok. Reggelire barna kenyér, sonka, sajt, rengeteg zöldség, vagy cukormentes pékárú + tejeskávé (ebben 2 barna kockacukor van + édesítő, de a 2 cukor nekem KELL :lol: ). Ha elmegyünk itthonról, akkor van olyan, hogy nagy bögre tejeskávé +tej és semmi (mert akkor egész délelőtt úgyse eszek, ez már kalória spórolás), de inkább eszek, mert ekkor van csak kenyér. Délben rendes kaja: hús + párolt zöldség, gomba (teljes kiőrlésű tészta is volt), de rizs, krumpli nem. Ez a halálom. Plusz nasinak cukormentes süti, vagy Norbi mogyorókrém. Vacsora csak fehérje (joghurt, sonka, sajt, virsli). Hát ennyi az én nagy diétám. :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


Kata,
ez az
Én egyszer csináltam tiz napig és fogytam 7-8 kilot, persze nem volt tartós, de hátha most majd az lesz. :roll:

-4 kiló elég jól hangzik! Csak igy tovább!!!

Beszédfejlődés sokaknál robbanásszerű, persz az most már soha nem derül ki, hogy magától is robbant volna-e, de a lényeg, hogy hallod a kis Drága hangját! :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bandika 2009.03.13 22:21-kor.

Kép
bandika
 
 


No, én ezt tuti nem bírnám ki, már ott megfeneklene, hogy reggelire narancsot egyek. :shock: Egy egész hétig meg biztosan nem menne... ennyire erős nem vagyok, inkább szépen lassan.

dkata
 
 


Nyelvtanulás: én nem tudok angolul, (pár szót értek, esetleg válaszolok is) akkor hogy tanítsam otthon? OK, benyomom a DVD-t, és ?! Különben is lusta vagyok heti rendszerességgel cipelni a gyereket a foglalkozásokra. :roll:

Igen, két anyósom van: egy Budán, egy pedig Pesten. :D :twisted: :wink: (a férjem szülei elváltak, de mindkét szülőjével jó a kapcsolat.) De kb. névnap, születésnap, karácsonykor találkozunk. (pedig nem 200 km-re lakunk!)

Ma én is jól betartottam a fogyókúrát: tócsnit sütöttem vacsorára, és 21h-kor ettem meg. Pedig megfogadtam, hogy 18h után semmit!

Cukormentes pékáru, keksz, brrrr!
Akkor inkább a cukrosból kevesebb mennyiség.

Kép
petyaanya
 
 


Petyaanya,
Eszembe se jutott ilyen kombináció! Azt hittem, csak elirás. :lol:
Megkivántam a tócsnit, hétvégén én is sütök! Mondjuk az 18h előtt sem diétás étek, de fincsi! :wink:

Kép
bandika
 
 



Kép
bandika
 
 


hunci írta:Nekem is ezt csinálták annó és nyolcadikra angol és német középfokúm lett, gimnáziumi felmentésem és tizedikre meg felsőfokúm....

ez inkább nyerlvérzék kérdése :wink:
nekem 3 nyelvvizsgám van 2 felsőfokú, és életemben nem tanultam úgy igazán nyelveket... a középfokúm 3 év alatt lett meg spanyolból, pedig 2. nyelv volt.

az egy embertől 2 nyelvet alapvetően ellenzi mindenki, mert megzavarhatja a gyereket.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Bandika!
Már kezdem megszokni, hogy az éjszakáink nagyon változatosan telnek. A királyfi nem következetes. Vannak esték, amikor a lefektetéssel van probléma, felül az ágyban, leszegi a fejét, mint a bika, kiköpi a cumit és közli: EMMMM! (nem alszom). Vagy egyszerüen kimászik az ágyból és kimegy a nappaliba. Máskor a vetités után szépen és könnyen elalszik. Éjjel pedig néha már 1/2 3 felé megjelenik, vagy 5 körül, vagy 1/2 7-kor, és ritkán egyáltalán nem jön. Az esti és az éjjeli müsor semmiféle összefüggésben nincs, tehát nem várható, ha este nehezen alszik el, akkor majd reggelig az ágyában marad, vagy forditva. Tegnap pl. rögtön elaludt és reggelig csönd volt. Ki érti ezt?
Pompi!
Fején találtad a szöget! Én óvónő szerettem volna lenni. Csakhogy már gyerekkoromban tulsulyos voltam, és azzal ijesztgettek, hogy a felvételin cigánykerekezni meg kézenállni kell, én meg elhittem sajnos, és inkább gimibe mentem. De keresem az alkalmakat, szivesen vállalok kiránduláson kisérőszülői feladatokat, és az oviban sok gyereket ismerek már közelebbről. És még nem mondtam le arról sem, hogy egyszer nyitunk egy magánovit (majdnem megcsináltuk egyszer)
Petyaanya!
Nem kedveled az anyósaidat? Mert azért egy jobb anyóssal csak könnyebb az élet, ha rá lehet bizni gyereket időnként, és nekem az a véleményem amugy is, hogy a gyerek mindenképpen gazdagodik azzal, ha idős emberek társaságában lehet, akik nem rohannak, mindenre ráérnek,ugy foglalkoznak vele ahogy a szülő sosem tud talán. Nagyon kellene ilyen kapcsolat mindenkinek. Sajnos a mi életünkből ez lényegében hiányzik, az én szüleimről irtam már, az anyósom meg elég öreg, bár ha nálunk van, rövidebb időre rá tudom hagyni a gyerekeket, kölcsönösen szeretik egymást.
Hát kicsit irigylem azokat akik tudnak fogyókurázni és mennek a drukkok! Ha mindenki ekkora lenne mint én, a Föld talán el is repülne a nagy sulytól :lol: :lol: :lol:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Petyaanya

én biztosan tanítani fogom németül a fiamat, rövid időn belül.
a keresztlányomat 2,5 éves korában kezdtem tanítani (most 14 éves) évek kimaradtak, s amikor 10 éves korában újra kezdte, mindenre emlékezett.

Orsi

Véletlenül nem Halak a horoszkópod?

Hunci

gratulálok a szakvizsgádhoz :D
Boztosan nagy segítség lesz, ha anyukád felköltözik Budapestre.Közeletekben fog lakni?
Az úszást irigylem nagyon.

Pompi

mi is épp a napokban beszéltük a Kolpingot a párommal (van üdülési csekkünk), de én még úgy is sajnálom rá, hogy nem is kell fizetni. Pedig most tudná Olivér is igazán élvezni, 1 éves korában voltunk, akkor még csak nekem volt valamelyest könnyebb. És megrendelted májusra?

Hajni

az az ágy, amit a múltkor feltettél, nagyon csúcs. de jó drága.
nekünk 140 -es a rácsos ágyunk, pár évig még használni fogja Olivér, csak azt nem tudom, hogy ha levesszük majd a rácsot, mit kell oda tenni, hogy ne essen le.

Kép
zsuzsi73
 
 


Melcsi

a magánovi nagyon testhez álló lenne neked :D :D
komoly feltételeknek kell eleget tenni? a bnőm is szeretne magánovit nyitni, állítólag valami támogatást is kapna az önkormányzattól.

Kép
zsuzsi73
 
 


Petyaanya! Szerintem ha valamelyik szülő anyanyelvi szinten beszéli a nyelvet (vagy másik nyelvet mint a másik szülő), és következetesen azon a nyelven beszél a gyerekhez, akkor szuper. De abból, hogy én beszélek hozzá, aki magam is "csak" tanultam, illetve beteszek idegen nyelvű dvd-t, az hülyeség. Egyik ismerősöm kisfia jár németre, angolra, + van egy csomó ilyen cuccuk, más nyelveken is, de szegény magyarul se tud még szépen beszélni. Én is kaptam ilyen dvd-ket, de csak azokat használtam még, amik zenék, nem beszéd. Mondjuk nálam nincs is választás, örülök, hogy végre magyarul megszólalt a gyerek! :lol: :lol: :lol: Később majd iskolás korban (középisk. korban még inkább) jó, ha néz idegennyelvű műsorokat, akkor csiszolódik a kiejtése, fejlődik a szókincse. Legalábbis Ádámnál ez volt, pl. Star Wars rajongó, és imádja angolul, mert sokkal jobbak a hangok szerinte. :lol:
Két anyós: szuper! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


Zsuzsi :D
nem :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Bandika!

köszi, el is mentettem!

Nyelv kérdés, apukám szerint nem nyelvérzék, hanem segg kell a nyelvtanuláshoz, bár ezen én folyamatosan vitatkozom vele. az öcsémre ragad mint a kosz, apukám dettó, pl angolul tévézik, közben németül rejtvényt fejt, mi beszélünk hozzá magyarul és közben kirohan a konyhába, mert a finn rádióban kívánság műsor van. És én ehhez vért izzadtam, mire meg lett a nyelvvizsgám. ( még jó hogy be vagyok sz.rva kanadától. mindegy ajd aktivitizem) Valahogy kakukktojás lennék. Bár anyukám olyan írott angolt beszél, hogy az ember legszívesebben befogná a fülét.
Ma az állatkertben láttam egy csajt 4-5 kisgyerekkel, angolul beszélt hozzájuk, de az a kategória volt akinél még én is kiszúrtam, hogy nem anyanyelven beszél... na az ilyennek tuti nem fizetnék.
ha már idegen nyelvvel akarom gyötörni a gyerekem suli előtt, akkkor tuti anyanyelvű bébiszittert keresnék, nem tanárt.

Melcsi!

még nem késő elkezdeni az óvónőit. Egyik ismerősöm most volt felvételizni vácon. Hááát cigánykereket nem emlegetett, de szekrényugrás az volt.

Kata!

boldog szülinapot!

mindig megrémísztesz, hogy hány szót kellene tudnia egy kétévesnek. Még a húsztól is messze vagyunk. Bár az állatkertben legalább a ma-val kezdődő állatok első szótagját mondták.

megyek, mert apa rám pirított, hogy befejzte a fürdetést... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

katyerina
 
 


Bandika!
Arra a kérdésre nem válaszoltam, hogy Lukunak 16 és fél foga van.
Viszont a szókincse Neki is elég egyoldalu: Apa mindenekfelett, Eme (se), mama az elég ritkán, lámpa, epüü (repül, repülő) emmmm, de, és kb ennyi, a hangutánzók jól mennek, és hát Lukuul is nagyon jól tud, csak ahhoz mi kellünk Emesével hogy forditsunk. Folyamatosan jár a szája különben, dehát azt csak Emese érti, Ő viszont tökéletesen. Néha csak hallgatom, hogy diskurálnak, és biztos vagyok benne, hogy értik egymást. Emese ennyi idősen talán már tökéletesen beszélt, de 2 éves korában egészen biztosan, nyelvtanilag is, névmásokkal is. Mátém jóval 2 éves kora után kezdett érthetően beszélni. De abban biztosak lehetünk, hogy mindenki megtanulja egyszer az anyanyelvét, aki nem süketnéma, vannak akik hamar és vannak akik későn, de hogy mi a késő, erről biztos megoszlanak a vélemények.
Katyerina!
Na akkor lehet hogy nem lesz képesitésem!
Először vagy 13-14 éve merült fel nálunk az ovi, az akkori házunk majdnem jó is lett volna, de a mostani egyáltalán nem az. Közben jópár ovi nyilt is Érden, de szerintem még mindig megélne több is, mert itt szinte lehetetlen elhelyezni a gyereket, hacsak nincs valami protekciója valakinek. Kérdés persze, hogy mennyit kell ahhoz keresni, hogy még mindig megérje a magánovi, itt 80 ezer az átlag. Ha ehhez hozzáadjuk az anyuka buszbérletét, vagy a benzinköltséget, az ebédet, az öltözködést, hát nem tudom mennyi fizuval éri meg, de képzeljétek, itt a magánovik sem konganak az ürességtől!
Petyaanya!
Nem irtam, hogy GYÖNYÖRÜ gyereked van!
Kata!
Boldog szülinapot!
Zsuzsi, Pompi!
180 ezer 5 napra, azért az nagyon huzós! Én még nem voltam ugyan a Kolpingban, de mi az a + amit ennyi pénzért nyujtanak??? Nézzetek körbe, egész biztos, hogy vannak sokkal barátibb áron is jó hotelek, ahol a gyerkőcök is jól érzik magukat. Szerintem ilyen a Hotel Karos Spa Zalakaroson, vagy a Répce Gold Bükfürdőn.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Hajni,
Norina nem ennyire dumás. Tipikus kiscsaj, ő is tudja a dógokat, csak ő a háttérbe húzódik! De ahogy Bencsi kimondja, mondja ő is ugyanúgy. NaGGgyon felnéz a tesójára! :D

Kistesó-akarás: Bencsi annyira imádja a nála kisebbeket, hogy már tisztára lelkiism.furdalásom van. :oops: (na persze féltékenység is van ezerrel!) Tornaórán mindig kiszúr valakit, hogy „baba, baba!” és megy oda simizni.

Hunci,
Gratula a szakvizsgádhoz! (milyen szak is…?)
A te szüleid aztán hajtottak, hallod! Irigyellek a nyelvtudásodért! Akinek a zsigereiben van, az azért más, mintha én most elkezdenék nekik makogni, hogy áj em veri hepi és hasonlók.
Amúgy szerintem gyerektől is függ, hogy mennyire szeret tanulni. Bencsi pl. elkezdte magától énekelni, hogy „giga-giga-gííí” (csiga biga gyere ki), amitől én persze beájultam és boldog-boldogtalannak megmutattuk. Bencsi pedig mindenkinek előadta. Úgyhogy őt pl. simán el tudom képzelni, hogy tudnánk neki sikerélményt okozni még az angoltanulásban is. Semmi gátlás nem szorult belé, úgy láccik...

És ha már az angolról beszélünk… kivoltam ma! :evil: A kedvenc műsorom, a Vásott Kölykök, amit hétről hétre úgy várok, ma valamiért angolul ment le a Zone Clubon! Azt hittem, megőrülök!!! (Amúgy 2 és fél éve tettem le a középfokút! Hi-hi-hi-ha-ha-ha! :lol: :cry: Ennyit erről!)

A gyerekek viszont SZTYUI-nak hívják a cumit. Azt sem tudom, hogy írjam bele a naplójukba! (Stueiw?) Tisztára angolosan hangzik, nem?

Kata,
És hova készültél fel 4-5 órában? Az Olimpiára? (csak hogy tudjam, mihez tartsam magam) Én már a heti 4x1 órás aerobiktól is el voltam szállva magamtól ugyanisS.
Miféle ovilátogatás? Csak úgy bemész…?
Fogyihoz gratula és kitartás, nagyon ügyi vagy!!! Hátrával ne törődj!!! –4 az mínusz négy!!! :wink:

Melcsi,
Na ennek örülök! (az óvónénis elképzeléseknek)
Most nevetni fogsz, de én is megtorpantam a leírástól, hogy kézállást meg szekrényugrást kérnek (állítólag) az alkalmasságin, pedig én még ugye nemrég tornáztam elég intenzíven. (A gyerekek tornáján néha megengedek magamnak egy bukfencet, de tisztára szédülök!) Az a vicc, hogy azért az óvónénik általában inkább azok a tyúkanyó típusúak, és még jó is, hogy azok. Én egyet sem tudok elképzelni, hogy kézállásba lendülne! (És érdekes, óvodásként sem merült fel bennem, hogy milyen jó lenne, ha most az óvónéni mondjuk cigánykereket hányna!)
A Répcét Bükfürdőn mi is kipróbáltuk a Kolping után. Apróságok, amiket a Kolping pluszban nyújt, de lényeges apróságok. Nincs ott 160 medence, de van egy, ami pont olyan, mint amilyennek lennie kell (sőt, azóta újak is épültek). Az étkező tele van etetőszékekkel, nem úgy kell azt a kettőt összehalászni, és nekem letörölgetni mások után, mert a személyzet erre nem figyel. Az asztalon van egy kis pohárféle, amibe a szemetet dobhatom, és nem kell magam disznónak éreznem attól, hogy a gyerek leejt dolgokat. És nem utolsósorban: az ár annyi volt, amennyi. Nem jött rá ÁFA meg nemtom mi. Hát ilyenek. Mi nagyon jól éreztük magunkat. Bükfürdőn az volt nagy csalódás nekünk, hogy a strand nem volt benne az árban, ráadásul a „sima” strandon a gyerekmedencék mind hidegvízűek voltak és mi nem mehettünk be az egy éves gyerekeinkkel a medencébe(!), úgyhogy kénytelenek voltunk megvenni minden nap az élményfürdős belépőjegyet, ami meg több ezer Ft volt. Amikor 100-150 alatt amúgy sem tudsz elmenni nyaralni, de végül csak rászánja az ember a pénzt, mert nyaralni kell, nincs kedvem a végén még több tízezreket otthagyni.

Zsuzsi,
Nem rendeltem meg. Különben is elég gázosnak találom, hogy ha lemondjuk, akkor is ki kell fizetni a 60 %-ot, pedig ha gyerekbarátak, tudniuk kéne, hogy egy gyerek bármikor megbetegedhet. Szerintem majd „last minute” nézek valamit. Az kevésbé rizikós.

Apropó ágyrács: tegnap édes gyermekeim, miután alvás helyett a fejemen ugráltak, áttettem őket a saját ágyacskájukba, hogy ott tegyék mindezt. Természetesen sivalkodtak ez ellen a rémes szülői terror ellen, de kemény voltam és nem mentem be. Mikor elaludtak, és bementem őket betakargatni, kezükben egy-egy kitépett ágyráccsal bóbiskolva találtam meg őket. Igaz, ez csak egy 10 ezer Ft-os ágy, de akkoris… (Vagy szerencse…? :roll: )
Orsi tett fel múltkor linket, az Ikeában lehet kapni 2000,-ért leesésgátlót (vagy hogy híjják). A biztonsági cuccoknál megtanálod!

KépKép
pompomlány
 
 


Melcsi
Köszi :oops: (márminthogy gyönyörű)
Anyóstémát majd priviben kifejtem neked. :wink:

Van egy ismerősöm, kb. 2,5-3 éves gyerekkel. Hétfőn úszni jártak, kedden ringató-szerű foglalkozásra, szerdán angolra, csütörtök-pénteken már nem emlékszem, de valahova akkor is cipelte. Egész nap játszóházak, játszótér, a gyerek pedig (ettől-e vagy sem, nem tudom) meg volt zakkanva. Jó, jó ilyen korban szívnak magukba mindent, de ezt azért kicsit túlzásnak tartom. Maradunk a heti egy játszónál.

Egyik este zöldborsós rizst ettünk, Eszter meg elkezdte énekelni: borsót főztem, jól megsóztam... :lol: :lol: :lol: Azt hittem megzabálom, olyan édes volt!!

Nagyon irigylem azokat, akik tudnak nyelveket!

Kata :D
"Két anyós: szuper!" Köszi az együttérzést! :wink: :lol:

Karos Spa tényleg jó, próbálkoztunk mással is, de maradunk ennél.

Bölcsi nálunk 38 ezer körül van.

Kép
petyaanya
 
 


Hunci, Orsi,
micsoda nyelvzsenik vagytok! :shock: :D Én meg jó irigy! :D Nekem is csak egy van, de az se volt egy sétagalopp... :?

Hunci,
Gratula a szakvizsgához! Ez volt az utolsó tanulásod, igaz? Anyukád jófej, hogy elköltözik, azért biztos nehéz lehet újrakezdeni egy tök idegen helyen! :roll:

Kata,
Olyan ügyes vagy a fogyi miatt! :D Az erőtlenség nekem is rémlik, emlékszem, mikor nem bírtam fölemelni egy teli bögre kakaót, meg mikor nem tudtam hátramenetbe tenni a kocsit… :?
Apával laktunk Bukarestben pár hónapot (melóztunk ). Romániában nem szinkronizálják se a filmeket, de még a meséket se, és elképesztő, de a fiatalok szinte mind, tökéletesen beszélnek angolul! :shock:

Bandika,
Igen, már az új bébiszitter jön. A múltkor csak 45 percre léptem le, de tiszta para voltam, hogy vajon mi lesz, de nem volt semmi, állítólag nem is hiányolt. Most viszont majd’ 3 órára tűnök el, tartok tőle kicsit! :roll:

Melcsi,
A magánovi nekem is eszembe jutott, de már akkor, amikor már nem akartam elkezdeni még az óvónőit is.

Zsuzsi,
Lehet venni leesésgátlót, azzal jó lesz!

Petyaanya,
Nagyon jó lett az új vonalzó! :D

Pompi,
És ha nem wellnessbe mennétek, hanem strand+szálloda vagy panzió? Most Szoboszló jutott eszembe, mert kevés olyan strand van, ahol ennyi medence közül lehet választani!

Egy mai pocakfotó (az esti pocak nagyobb :D ):
Kép
20140901102739
 
 


Félreértések elkerülése végett: nincs bajom egyik anyósommal sem! Ők ott élnek, mi itt. Így alakult ki.

Melcsi :)
Elvi síkon egyetértek, persze, kell az idősek társasága, stb. De hogy ráérnének, rábízni?! :shock: :shock: Egyikük, ha eljön, kb. fél-egy órát van itt, aztán rohan haza mert iszonyú sok dolga van.
Na, mindegy, nem dühöngök, ez van, már megszoktam. Esztert azért mindenki szereti, és ez a lényeg. :D

Hajni
Csini a pocakod!

Kép
petyaanya
 
 


Petyaanya!
Ez valami betegség! Az én anyám is mindig siet, rengeteg dolga van otthon (bár igaz, együtt élnek a hugomékkal és annak 3 gyerekével) Egyébként a maguk módján az enyémek is szeretik a gyerekeimet, csak szerintem nem azzal kell kimutatni, hogy hoz Nekik ezt-azt. Magukhoz pl. el nem vinné Őket, külön-külön sem!
Az ismerősöd nagyon akar! De szerintem egy ekkora gyereket mindennap cipelni valahová elég fárasztó a számára, talán azért is zizi szegény. Heti 1-2 nap, de nem egymás után, elég.
Hajni!
Remek kis pocakod van! Olivérnek feltünt már a változás?
Örülök hogy ez a bébiszityus beválik!
Pompi!
A legtöbb gyerekmedencével ez a baj, nem lehet belemenni a szülőknek. Mi most találtunk egy szuper uj fürdőt, Velencén, mióta akciós a zára, egész elfogadható is, és nagyszerü az egész komplexum, wwww.velence-spa.com, ha jól emlékszem, az még egy-egy napra sincs messze (tőlünk legalábbis), és persze szállodája is van.
Érdekes, hogy beszédben nem Norina viszi a primet! ÁLtalában a lányok kezdik pedig. Nálunk, na jó, biztos a korkülönbség miatt, abszolut Luku néz fel Emesére, és ezen nem változtat alapból az sem, hogy kinyilt a csippája a királyfinak, és ujabban Ő kezdeményez vitákat sőt verekedéseket is, persze egyelőre Ő huzza a rövidebbet, de büszkén viseli a sorsát még akkor is, és később szeretettel simogatja Emesét.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Hajni

szuper ez a pocak :D biztosan hatalmas lesz.

Pompi

nyralásra van egy nagyon jó tippem, és kb. feléből megúsznátok, mint a Kolping. Elmentek egy városba, ahol nagyon komolystrand van, élményfürdővel stb. Ilyen pl a mi városunk. A strandtól 10 perces sétára pedig egy üdülő övezet, csak nyaralókkal, ahol 2500/fő/ éjszaka megszállhat egy felnőtt. gyerek ennél is sokkal olcsóbban. a kiadó nyaralók szinte mindegyike olyan, hogy grillező, szalonna sütő, kinti terasz stb. van. az hátrány természetesen, hogy nem teszik eléd a kaját, viszont, a stradnon pl. rengeteg kajálda van, s még ha ott be is ültök, a végén a Kolping feléből kijönnétek.

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok!

Pompi,
jó,hogy írtad a Kolpingot! :shock:
Amúgy szerintem is nagyon jók a szolgáltatásaik,de azért ez nagyon sokkk!
Sajnos mi idén nem valószínű,hogy megyünk nyaralni,hiába lesz üdülési csekkünk,ugyanis Apának még mindig nem mondták meg biztosra,hogy mikor lesz a nyári leállásuk!Szabira meg nem mehet!Így lemegyünk 1-2 hosszú hétvégére a Balcsira!

Hajni,
nagyon szép pocakod van!

Petyaanya,
Eszter nagyon szép a vonalzón!

Hunci,
gratulálok a vizsgához!
Hunor meggyógyult?Úszás szuper lehet,már alig várom,hogy megtanuljanak a fiúk is úszni!Én is versenyszerűen úsztam,Apa is vizikacsa!

Kata,
szuper a diétád!Ügyes vagy,így tovább!

Bandika,
ha Anyu lenne nyugdíjas,nem anyósék,tudnék itthon dolgozni,így neeeeeeeem!
Amerikai diétát csináltam én is,nagyon brutális!Könnyen fogytam vele,de vissza is jöttek a kilók!

Hajni,Hunci,Bandika,
köszi a kérdést!Fiúk jól vannak,túl jól!Iszonyatosan elevenek!
És annyira anyásak!Úgy tervezem,hogy 1 hét múlva mennek bölcsibe mégis!Megpróbáljuk még 1x,és ha megint ilyen betegek lesznek,végeztem!Attól félek,hogy előlről kezdhetem a beszoktatást,mert annyira "hozzám nőttek "megint!
Allergiavizsgálaton minden rendben volt,de a penészre és a poratkára később allergiásak lehetnek az orvos szerint!
Arni újabban ezt mondja,ha vmi nem úgy van,ahogy azt Ő szeretné:"Anyaaaa,síííííjok!"

Andi
Kép
aanda
 
 


Zsuzsi!
Igazad van a nyaralással kapcs., tavaly mi is elmentünk Bogácsra igy, és nagyon jól éreztük magunkat. A strandon mindennap ettünk ebédet, itthonról vittem lefagyasztva néhány kaját, és nagyon olcsón kijöttünk még igy is. Ami az egy hátrány, hogy nem tudsz egy szál köpenyben leballagni, és az ember otthonhagy ezt-azt ennyi gyerekkel. Cuccolni kell, na és nem rakják eléd, és nem szedik le utánad! Ettől függetlenül nagyon jó egy bérelt ház, ahol lehet szabadon kiabálni és futkosni, nem ugy mint egy szállodai szobában. Tehát mindkettőnek van előnye és hátránya is.
Mi az idén valszeg megint elmegyünk Bogácsra (a ház a barátnőm szüleié és ingyen van), de szeretnék pár napot egy szállodában is tölteni. Figyelem az akciókat, mert lesz, az biztos!
Andi!
Örülök, hogy a fiuk már jól vannak!
Talán jobb lesz már a bölcsi, itt a tavasz, hátha vége a betegeskedésnek!
Nálunk az oviban meg bárányhimlő járvány van, kiváncsi vagyok, mikor ér haza.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


No, csajok, mi van?! :shock: Kipusztult a topik?!

Akkor majd én írok... Én benyeltem így a végső fázisban egy kis influenzát a nagy ovilátogatások közepette. :? Tegnap teljesen padlóra kerültem, fel se tudtam kelni délután. Mára megjavultam, mielőtt aggódnátok. :lol: Attól félek csak, nehogy Bálint is beteg legyen. Gondoltam, hogy összeszedünk valamit az ovikban, de mondjuk nem magamra tippeltem volna. Aztán hétfő óta folyamatosan herpeszek jöttek ki a számon, kedden meg kettétört hosszában egy fogam (tőből). Szerintem ez egy igen klassz hét volt, olyan értelemben, hogy örülök, ha vége a sikerszériámnak. :lol: :lol: :lol:

További köszöntéseket is köszönöm. :lol: Jó öreg vagyok már, és a bevezetésre kerülő gyeddel kapcs. törvénynek köszönhetően nem hiszem, hogy belefér majd még egy gyerek az életünkbe. :cry:

Nyaralás: mi tavaly a Balcsin úgy nyaraltunk, hogy kivettünk egy házat. Közvetlenül a vízparton volt, a szabadstrand volt előttünk. Cuccolni kellett ugyan, de nem többet, mint egy szállodában, és simán fel tudtunk menni bármiért. Enni egy klassz étteremben ettünk minden nap, reggelit vacsit meg vettünk. Szóval jó volt, sztem ha megyünk, idén is így lesz. És nem idegesített, hogy ordít a gyerek, mert senkit nem zavartunk, a kertben meg bóklászhatott, nem kellett a nyomában lennem, mint egy szállodában. Persze a szállodás nyaralás is jó, de nem hiszem, hogy 10 napra el tudtunk volna menni, főleg, hogy nekem már Ádámra is teljes árat kell fizetni.


Fogyókúra: összesen -6 kilónál tartok. :lol: :lol: :lol:

Pompi: Hát igen, olimpiára is készülhettem volna, de mindez 10-15 éves korom között történt. De lebontották a fedett uszodát, mert megsüllyedt, és a nyitottban edzettünk télen-nyáron. Az meg nem volt egy túl jó megoldás, így gimis koromban abbahagytam. :cry: De életem legszebb élményei ahhoz a korszakhoz kötődnek, akkor, és attól váltam emberré.

Nem bánnám, ha írnátok... :lol:

dkata
 
 


Sziasztok!

Először is szeretnék gratulálni mindenkinek a gyönyörű babájához! Smile

A Semmelweis Egyetem keretin belül kutatást végzünk mesterséges megtermékenyítésen átesett mamák között, ezért kérlek szánj öt percet a kérdőívünkre.

A kérdőív online kitölthető, így nem kell küldözgetned sem! Smile

Köszönöm a segítséget!

http://spreadsheets.google.com/viewform ... GRuVVE6MA..

KépKépKép
bogyra
 
 


Sziasztok Anyukák!
Szeretném megkérdezni, hogy készítettetek-e már olyan listát, hogy mi az amire tényleg szüksége van a babáknak. Állandóan böngészem a netet, és egy halom dolgot tudnék venni, de félek, egy csomó minden tök felesleges. Nem állítanátok össze egy listát kezdő anyukák számára, hogy mi az ami feltétlenül szükséges a baba születése után? Nagy segítség lenne.

skrisz72
 
 


az ami tényleg szükséges is nagyon-nagyon egyéni.
Van ki imádja az elektromos kajamelegítőt, én hülyét kaptam a lasssúságától... stb :)

egészen biztosan nálatok is elsz feleslegesen megvett dolog, ezt nem tudod kivédeni-

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata
mi is házat szeretnénk bérelni 2 hétre nyáron. Megadnád priviben hol voltatok?

Rólunk:
Nálunk a beszédfejlődés megy ezerrel. Minden nap több szót magára szed, tegnapiak: jó, szép és rossz:) De ahogy mondja, beszarás! Most jött el az idő, hogy az énekekbe, mondókákba bekapcsolódik. Pl A fúj a szél a fákat.... stb Nála így van: Fú....FÁ...Le...Á....Jeccs:)))

Sajnos 3 hét egészség után ismét benyelt vmit: nátha és köhögés:(

Nagy családi banzáj volt múlt szombaton: apósom 60 éves lett. 40 fős táncos mulatság volt. Z táncizott velünk, unokatesóival, nagyon bulizós a drága:) Aztán képzeljétek, 9kor közölte, hogy csicsi, letettem, és aludt:)

Boldizsárbaba viszont már nem annyira élvezte a táncitáncit, így vissza kellett fognom magam.

NEXT-es rendelést tervezek leadni: picibabának melyik méretet ajánljátok? (van vagy 3 verzió, amiből nem tudok dönteni)

Kép
Kép
emma1976
 
 


Skrisz, ez nagyon egyszerű és kézenfekvő, leírom, h én mit használtam, okés?

textilpelenkák
pelenkák
bébihordozó
babakocsi
kistakaró vagy hálózsák
babatörülköző (vagy kifogó? mindenesetre frottír)
pelenkázóasztal
kiskád állvánnyal (ill. nekünk a pelenkázószekrénybe lehetett betenni)
popsitörlő kendő
popsikenőcs
fürdető
babaruhák
orrszívó
(elektromos kajamelegítő,
mikrós sterilizáló,
pár cumisüveg először egylukú cumival
kézi mellszívó
szoptatós párna szopiztatáshoz)

egyelőre szerezd be az alapot, hogy a baba tudjon enni, aludni, fürödni. de ha csak szoptatni fogsz, akkor pl. az utolsó négy nem is feltétlenül kell. ráérsz azzal. a kórházban meglátod úgyis, hogy azokból mire lesz szükséged, és majd beszerezteted akkor valakivel...

KépKép
lili73
 
 


Skrisz!
Én mérleget is beszereznék a Lili által irtakon kivül. :oops:
Orrszivóból a porszivóhoz csatlakoztató kell, a többi vacak és hatástalan, és drága.
Érdemes venni 1 uj kb 3 literes fazekat, amiben ki tudod főzni a sterilizálandó cuccokat (vagy vmilyen sterilizáló dolgot venni)
Az orvos felir majd receptre gyógyszertári popsikenőcsöt, fürdetőt, ezt érdemes megvenni, a legolcsóbb és legjobb a baba bőrének. Semmilyen Johnson's terméket ne vegyél meg!!!
Ja és 3 lepedő kell a kiságyba (na nem egyszerre)
Ruhafélék: van akinek bejön az angolpólya, ez nagyon csinos kis ruci 4-5 hétig. Érdemes rugdalózóból az ujjatlant venni, aztán az időtől függ, hogy rövid, vagy hosszuujju bodyt adsz alá. És minden felsőruhából kantárost, szerintem a sima derekas a fekvő vagy rugdalózó babának nem célszerü, a dereka lecsuszik, nem áll szépen. De most nagy divat ugy öltöztetni a kis csecsemőt is, mint egy kamaszt :evil: :?
Emma!
Jobbulást Nektek! Majdcsak vége lesz már ennek a vacak télnek!
Kata!
Neked is jobbulást! A nyaraló engem is érdekelne. Körbe volt keritve teljesen?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Szerintem a mérleggel is ráér. Egy igény szerint szoptatott, rendes súllyal született csecsemőt nem feltétlenül kell méricskélni, hanem havonta elmenni vele a védőnőhöz, hogy mérje meg.
Én a fürdetőkenőcsöt szinte sosem használtam, a PIC-es Sába gyerekfürdető nekünk tökéletesen bevált. Nekem először egy lepedőm volt, viszont tettem a matracra azt a műanyagakármit, ami igazából nem is kellett, mert sose volt olyan baleset vagy bukás, hogy átázott volna a lepedő. Később szereztem csak be váltáslepedőt :oops: .

KépKép
lili73
 
 


Köszi lányok!!! :lol:

skrisz72
 
 


Melcsi,
Olivér már rég tudja, hogy baba van a pocakban, sokszor megsimizi, és mondja, hogy nyanya (= doktornéni ), merthogy az istenhegyin már 2* is megnézték. Olyan furcsa, minden kis apróságra emlékszik, hát ebben nem tudom, kire ütött...! :D

KAta,
Te pont annyit fogytál, amennyit én híztam! :oops: Nagyon jól nyomod!

Emma,
itt egy táblázat nextes méretekhez:
http://www.mothercare.com/gp/node/n/493 ... 8&mcb=core
Én várok még egy megerősítést, hogy kislány, aztán én is rendelek. Apropó, neked hogyhogy kell ruha, Zalánét elajándékoztad?

Skrisz,
én is nagyon mérleges voltam! :D Cumisüveget csak egyet vettem, remélve, hogy nem fog kelleni, és nem is kellett sose! Mellszívót nem vettem, de később muszáj volt, mert nekem sokszor begyulladt a mellem. A mikrós sterilizáló épp ezért szintén nagyon hasznos volt, később a cumit is beledobtam. (Cumit se vettem csak egyet végszükség esetére, de 2-3 hét után feladtam az elveimet és odaadtam neki. Végülis talán azt hiszem 1,5 éves kora körül magától elhagyta. )

Rólunk: Olivér tegnap becsukta az egyik ajtóba az ujját, nagyon sírt! Rohantunk vele a Heim Pálba, de szerencsére csak zúzódás, ma du. már használja is azt a kezét. A Heim nagyon nyomasztó volt, sok pici gyerek, mind sírt, jaj, teljesen kiborultam én is, amúgy sincs topon a hangulatom.
A picuri jó van, 630 gramm körüli, és állandóan rugdos, többet, mint Olivér (bár most a lepény is hátul van ).
Vezetek kitartóan, de szerintem sose kellene nekem egyedül, főleg két gyerekkel hátul elindulnom! Annyira béna vagyok, sose tudok rendesen odafigyelni, mindig elfelejtek vmit! Most meg főleg, de tényleg! Annyira feledékeny vagyok, hogy szerintem ez már nem normális!
Olivér annyira odavan a Thomasos meséért, hogy legszívesebben mindig azt nézné! Teljesen bele van őrülve, mindig veszekednem kell vele, hogy nem nézzük annyiszor! Még a kedvenc könyvei se érdeklik, azokból is csak a Thomasos, már kiakaszt vele!
20140901102739
 
 


Drága Hajni! Szívből kívánok Neked minden szépet, jót, és mindazt, amire vágysz, születésnapod alkalmából!

dkata
 
 


Hajni
Sok boldogságot!
Köszi a táblázatot!
Hát, nekünk nincs komplett ruhatárunk 56-62-68 - ból. Nagyon sok mindent kaptunk kölcsön, és most nem mindenre számíthatunk. Meg Z 40 fokban született, 56-os cuccai csupa kánikularuhák, B viszont lehet, hogy áprilisban itt lesz, amikor nem annyira kiszámítható a dolog... Majd 74-es mérettől szinte semmit nem kell vennünk. Most a 92-eseket rendeltem Zalánnak, őrület édes dolgok vannak!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Lili!
Én meg olyan parázós voltam hogy mennyit evett, persze azért, mert kevés volt az a kis tejem, és képes voltam előtte és utána is lemérni, csak azért, hogy mennyi pótlást kellene adnom. És az az igazság, hogy még mindig mérem Őket havonta, a hófordulójukon :oops: Védőnőnél meg sosem jártam, mert a doki házhoz jött havonta, igy a védőnő elmaradt. Gondoltam, nem terhelném ugyis panaszkodott, hogy mennyi a hátrányos gyerek, mi meg itt viszonylag rendezettek vagyunk és sok kérdésem meg ugysincs.
Most viszont megszünik a jó világ, mert a szomszédban baba lesz pár hét mulva és önzetlenül kölcsönadtam a mérlegemet! :)
Hajni!
Sok boldogságot Neked!
Azért csak gyakorolj, 2 gyerekkel létszükséglet az autó, főleg ha nagyjából egyedül vagy!
Mondjuk könnyü nekem, itt vidéken elvezetgetek, de Pestre már nem szivesen merészkedem, ha nem muszáj!
Szépen növögettek, ügyes vagy!
Lányok!
Ti honnan tudjátok a szülinapokat???
Emma!
Én is igy jártam, komplett felszerelésem volt téli ruhákból, erre nyáron szültem Lukut! És sajnos azóta is igy van, sok ruha, meg főleg a cipők nem hazsnálhatók, volt pl. egy nagyon klassz kis szandi Emeséről, 21-es, ami nyáron még hatalmas volt, most azonban már kicsi.

Képzeljétek, még mindig nem sikerült benyelni a bárányhimlőt Emesének, pedig már visszafele jönnek a volt pöttyösek. De még lappanghat nálunk, igy olyan rossz mert sosem tudhatom mikor tör ki!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Kata, Emma, Melcsi,
köszönöm, hogy eszetekbe jutottam! :oops: :D

Emma,
jaja, nálatok tényleg nagyobb lesz a csúszás! Nálunk nagyjából egyidőben születnek, ruhák is vannak, de néhány csajszis cuccot azért be kell majd szerezni! Bár lehet, hogy majd nagyobb lesz majd az eltolódás, kislányként nem számítok azért egy akkora és olyan ütemben gyarapodó babára, mint Olivér. :roll:

Melcsi,
Igen, tudom, hogy szükségem lesz az autóra, úgyhogy csinálom. Persze anyuéknál vidéken már most is simán tudnék menni, de itt Pesten nekem nagyon nehéz. :( Remélem, tényleg csak rutin kérdése!
A bárányhimlő miatt mi is izgultunk mindig a tesómmal, hogy nehogy utazásra kapják el, de ezt most megoldottam, beadattam neki a szurit. Bár csak egyet, úgyhogy még mindig elkaphatja. De elvileg most 3 évig nincs neki semmilyen szuri, akkor is csak a kullancs ismétlő, utána meg majd csak 6 évesen! :D
Szülinapokat iwiwen látni...
20140901102739
 
 


Ja, és a Hajni által említett "beszűkülés" nálunk is tapasztalható! Csomó mindent nincs kedve csinálni, amit eddig imádott! A legtöbb játék használatlanul hever, ha kérdezem, hogy ezt v. azt csinálunk nem-nem-nem a válasz....

Egy kép Boldizsárról :) Kép

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok!!!

Emma csodaszép Boldizsár!!! :D

kispiskóta
 
 


Emma,
Boldika olyan kis husinak tűnik, mintha már a terminus vége felé készült volna a kép! :D Nagyon édes!

Lányok, én megint összeszedtem vmi kórságot, vagy pedig átmásztak a baktériumok a hólyagomba. Ha melegítőpárnára ülök, akkor jobb, de nem nagyon merek nehogy vérbőséget okozzon. Vagy ez nem áll fönn? Szerintetek lehet melegítőpárnára ülni?

Pompi, Katyerina,
Ti hány órát vettetek az oktatótól? Utána mennyi idővel vezettetek biztosan?

Írjatok mááá'!
20140901102739
 
 


Hajni!
Bálint már ismeri Olivért!!! Mikor írunk, mondja mindig, hogy Oli! :lol: :lol: :lol: :lol:

Emma! Nagyon aranyos a kisfiad, tényleg olyan kis husi!

Emma, Melcsi, megkérdeztem a házat, de csak ismerősnek adják ki, így is mindig teltház van. Mi is csak úgy fértünk be tavaly, hogy valaki lemondta, mi meg mentünk last minute-ben. :lol: Majd még érdeklődöm, de ahol a barátnőmék szoktak lenni, az pl. pont a vasút mellett van, ami elég gáz. Úgyhogy az se biztos, hogy beférünk az idén. :cry: Azt még nem írtam, hogy Balatonszemes...

Melcsi, teljesen körbe volt kerítve, a Balaton part első utcájában van, de hátrafelé a strand felé van egy kiskapuja, ezért nem kell körbemenni a keresztutcáig.

dkata
 
 


Kata,
fogad hogyan törött el?Jobban vagy már?

Hajni,
Boldog szülinapot kívánok!
Én örülnék,ha a fiaimat lekötné a Tv egy kicsit!Csak estefelé hajlandóak egy kicsit bebújni velünk az ágyba és 10 percig nyugton maradni!Kipróbálom majd a Thomast,hátha elvarázsolja őket!

Emma,
kisfiad már most gyönyörű!
Mingyá' szülsz!

rólunk:fiúk nem betegek,mióta itthon vagyunk!Elsején viszem őket bölcsibe.
Tegnap levizsgáztam!Dajka vagyok!Egyenlőre nem tervezem,hogy dolgozni fogok,mert nem tudom,hogy mi lesz a srácokkal,hogyan fogják bírni a bölcsit.Ők az elsők,összehúzzuk magunkat,spórolunk,ahol csak tudunk.

Andi
Kép
aanda
 
 


Aanda! Spórolás kezd nagyon ismerős lenni... :? Megint elgondolkodtam a bölcsin, mikor most az ovikat néztük. Pont a leendő ovi mellett van egy bölcsi is, de nem nagyon tetszett, amit ott láttam... :cry: Valahogy olyan kis árvának tűntek a gyerekek, egyikük a kerítés mellett sírdogált, és 1 gondozót láttam velük, pedig vagy 10 gyerek volt az udvaron. :twisted: Tudom, hogy nem rossz a bölcsi (hiszen nekem Ádám járt, és akkor más megoldás fel sem merülhetett, szerencsére bírta is), lehet, hogy csak én lettem idővel ilyen szentimentális.
Fogam egyszerűen eltört, megadta magát... Éppen ettem és beledaráltam, azt hittem, a kajában van vmi kavics. :shock: :oops: Egyébként is nagyon rosszak a fogaim, Ádám születése óta egyre rosszabb, azóta gyökérkezelés gyökérkezelést követ. :? Az pedig megmenti egy időre a fogat, de meggyengül és ez a vége. Még nem tudtam megmutatni orvosnak, mert tele volt herpesszel a szám, meg bejött az influenza. Köszi mindenkinek a jobbulást kívánságokat, alakul, de a múltkor elkiabáltam, volt pár sírós éjszakám torokfájás és láz miatt :shock: (nekem, aki érzéstelenítő nélkül szültem, elég magas a fájdalomküszöböm...). Hétfőtől antibio, állítólag már nem fertőzök, remélem Bálint megúszta. Mára bejött a migrénem hányingerrel. Nem tudom mi lehet még, a doki szerint a kószáló vírusokból 4 félét nyeltem be egyszerre, örüljek hogy nincs tüdőgyulladásom. Tehát ehhez képest jól vagyok. :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


Ja, a lényeget meg lehagytam: Anda, nem csodálom, ha betegek lesznek a bölcsiben a kicsikéid, én ezen vírusok jó részét az ovikben szedtem össze! :shock: Örülök, hogy most minden oké velük, maradjon is így!!!

Emma! Eszembe jutottál, esetleg a Salvus víz jó lenne Zalánnak! Jó asztmára és kruppra, bele lehet tenni hideg párásítóba, belégzőkúra kormájában lehet alkalmazni. Kérdezz rá a dokitoknál, nekem most nagyon jó volt a betegség alatti párásításnál. Ez egy hidrogénkarbonátos (sós ízű) víz, eszembe juthatott volna előbb is, hisz mi járunk fürödni Bükkszékre... :oops: Itt tudod elolvasni:
www.salvus.hu

dkata
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: