Új privát üzeneted érkezett!

No, a kezdetleges Kata sarok! :D Kép


Kép

Maszatmama
maszatmama
 
 


Na, gondoltam, én is teszek fel egy képet a gyerkőc frontról... (bár még csak egy ágy foglalt...) :wink: Kép Gyerekszoba

chanel_28
 
 


Nagyon szépek vagytok ti is Chanel!
Nagyon szeretem ezeket a színeket, meg anyagokat, amik a gyerekszobátokban vannak!

Maszatmama
maszatmama
 
 

 
 

Nagyon szépek a szobák és a Kata-sarok!

Chanel! Melyik ágyban alszik Olivér?

Kép
Kép
detty74
 
 


Jó reggelt!

Köszi a dícséretet:-)
Bár, képzeljétek, azt olvastam, hogy pl. a sárga szín nyugtalanná teszi a babákat.. :roll: (anno ezt nem tudtam)
http://www.kolyokvar.hu/index.php
Ezen az oldalon van ingyenes e-book - a gyerekszoba pszichológus szemmel- érdekes....

Detty!
Az ajtóból fényképeztem, a közelebbi ágy Olivéré, az egy heverővé alakítható ágy, a bútorcsalád része. Hella kuckója az ablaknál, már csak hosszas nyomozásom eredménye, hogy színben ugyan olyat találjak:-) Mivel keskenyebb és rövidebb, van némi játékra is hely a szobában...

Ja, amit elfelejtettem mondani, rákérdeztem a Dianatal gélre, 40E-be kerül és a doki szerint fele annyit sem ér... Szóval, marad az EDA, ha szükségét érzem, ebben maradtunk...

chanel_28
 
 


Nagyon jó helye van a gyerkőcöknek mindenütt!!!

Jó az az egér Kata helyett 8)

Chanel!
Tök hangulatos a szoba!Remélem a köv gyereknél már mi is be tudjuk rendezni ilyen szépen!Nem csak olyan szedett vedetten mint most :lol:

annus11
 
 


Chanel

Nagyon édi a szoba, hangtulatos tényleg.

Én is mondtam a férjemnek hogy addig míg bírom probáljuk meg simán a szülést/vajudást de ha elfáradok akkor ugy is adnak EDAt azt mondta az orvos, bár nálunk azt mondta, hogy nem tudja hogy hoyg fogom megszülni ezt a nagy babát, ugyhogy én kezdek felkészülni a csaszira is.
Csak már tartanánk ott.

Kép
lili&ana
 
 


Lili!
Nekem is ezt mondta a dokim,hogy hogy fogom megszülni ezt a nagy babát!Úgy látszik ez vmi poén náluk!Iza nem is olyan nagy!Legalábbis ami a fejét illeti!Oké h alacsony vagyok,de nálam sokkal vékonyabbak is megszülnek természetes úton!Akkor nehogy már az én nagy csípőmmel ne sikerüljön! 8) De én is elraktam a polcra a csaszit,hogy ne ott sokkoljon a hír!De szerintem menni fog ez!Optimista vagyok!!! :lol:

annus11
 
 


Figyi csajok!

Tényleg meg lehet szülni nagy babát is, akkor is, ha alacsony és vékony vagy! Sok múlik a babán!
Én 162cm vagyok, Oli 3300g és 56cm volt. Igazából, mint most is, csak előre tudtam nőni, nem vagyok vmi széles típus...
Ha viszont a baba feje nem helyezkedik be a szülőcsatornába, úgyis hiába próbálkozol... (ezt vmi téraránytalanságnak, vagy minek hívják)
A másik meg, hogy ha túl nagy a buksija, jobb a császár tényleg, mert a tapasztaltak azt mondják, nincs rosszabb annál, mint mikor kívül-belül repedsz:-(

Annus!
Ez a kép a nagytakarítás és átrendezés után készült... Elárulom, hogy a 7köznapokban vmi égtelen nagy káosz uralkodik itt... Oli csak rumliban érzi jól magát :D

chanel_28
 
 


Chanel!
Igen,a téraránytalanság!Ilyenkor meg lehetsz akár 2 méter magas is,ha a baba feje nem illeszkedik be :wink:
Én pedig elhittem h ott alapból ilyen rend van 8)
Mondjuk én rendmániás vagyok!Majd meg őrülök h lepucolhassam az ablakokat...csak az tart vissza h ezek ajtók,6 db...kinn azért még nincs olyan meleg és székre kéne állnom amit inkább kihagyok,mert tegnap is majdnem lezúgtam egyről 8) Majd ha öcsém erre téves lepucoltatom vele,de csak akkor mondom neki ha már itt van!Nehogy aztán soha többé ne lássuk! :lol: :lol:

annus11
 
 


Nekem is nagyon széles a csipőm, mondta is a doki, hogy nem lesz semmi baj.

Azt mondta a szülésznőm hogy a homeos bogyoktól már rendszeres joslófájásaimnak kellenének hogy kegyenek, mindig vannak fájások, de nem rendszeresek.Mondtam neki hogy majd pénteken kiderül, mivel akkor nézi meg a dokim hogy nyiltam e már valamennyit. Nagyon kiáncsi leszek.

Már kezdek türelmetlen lenni nagyon, pedig tudom hogy még most kéne ki használnom a pihenést is, mert utána nem is lesz.

Kép
lili&ana
 
 


Annus!

Tényleg ne pucolj ablakot! (ez jó tanács) Mikor Olival voltam uccsó hónapos, akkor költözködtünk... gondolhatod, mindent az ellenőrzésem alatt akartam tartani és természetesen ablakot is pucoltam, stb... Szegény kisfiamnak a nyakán, törzsén, lábán tekeredett a köldökzsinór...amihez hozzájárult az is, hogy rengeteget nyújtózkodtam... (lehetett volna baj is belőle)

chanel_28
 
 


Nem,nem álltam neki!Csak kitakarítottam!Az is épp elég volt....

Lili!
Te milyen homeós bogyókat szedsz?Málnalevelet is iszod?Hamarosan nekem is el kell kezdeni....nem is tudtam h ettől rendszeres jóslónak kel lennie....

annus11
 
 


Annus
Igen Málnalevél teát is iszok 2x egy nap, most hétfőtől meg 3x egy nap, Caulophyllum ch30, cimicifuga ch30 ésfelváltva, egyik héten ezt másik héten azt.
Mondjuk amit Eta adott papírt azon ch12 volt írva az erőssebb, de most is érzek kisebb görcsöt, de utána semmi megint.

Kép
lili&ana
 
 


Sziasztok!


Nagyon szépek a szobák!


Nem tudom, hogy hol tart a táblázatos dolog, de ha igény van rá, én szívesen elkészítem Nektek. Csak írjátok meg, hogy milyen rovatok legyenek rajta feltüntetve, meg persze a beleírandó adatokat is.

ambrob
ambrob
 
 


Lili!
Én is ezt akarom szedni,én ch15 -et.

Na elmentem pár napra vidékre,nem lesz netem,de majd jövök szerdán!Addig senki ne szüljön!!!! :lol:
pusssz

annus11
 
 


Sziasztok!

Én is ezt a 2-t szedem, napi 1x5 golyót. Caulophyllum + cimicifuga. 3-4 éjszaka éreztem jóslókat, de ennél többet sajna nem:-(
Nekem mondjuk a málnalevél tea sem jött be egyáltalán. Nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket:-(

Ezt egy homeos tájékoztatóból mazsoláztam ki:

Szülés:
CAULOPHYLLUM, CIMICIFUGA
A két növényi eredetű, már az indiánoknál is szüléskönnyítésre használt szer
segíti a méhnyak tágulását. Szülés alatt közepes potenciában felváltva is szedhetők.
A CAULOPHYLLUM alacsony hígításban (5 CH) az utolsó 2 héten naponta
is javasolt. Felkészíti a méhizomzatot a szülésre.

ARNICA
Csökkenti a vérzést, és gyorsítja a sebgyógyulást.

chanel_28
 
 



Sziasztok

Megcsináltam a táblázatot a gmail.com ha valakit érdekli írjon privit, oda be tudjuk írni a telszámokat is hogy egymás után tudjunk érdeklődni.

Kép
lili&ana
 
 


Sziasztok!

Én is ezeket a bogyókat szedtem a szülés előtt, és nekem nagyon beváltak, bár, ahogy a dokim mondta, nem lehet tudni, hogy milyen lett volna nélkülük (ezt sose fogom megtudni). Mindenesetre nagyon felgyorsította a szülést (4,5 óra), mivel már 3 ujjnyi tágulással kezdtem.

Jó pihenést a hátra lévő napokra, hetekre!

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Én is ezeket a bogyókat szedtem a szülés előtt, és nekem nagyon beváltak, bár, ahogy a dokim mondta, nem lehet tudni, hogy milyen lett volna nélkülük (ezt sose fogom megtudni). Mindenesetre nagyon felgyorsította a szülést (4,5 óra), mivel már 3 ujjnyi tágulással kezdtem.

Jó pihenést a hátra lévő napokra, hetekre!

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Én is ezeket a bogyókat szedtem a szülés előtt, és nekem nagyon beváltak, bár, ahogy a dokim mondta, nem lehet tudni, hogy milyen lett volna nélkülük (ezt sose fogom megtudni). Mindenesetre nagyon felgyorsította a szülést (4,5 óra), mivel már 3 ujjnyi tágulással kezdtem.

Jó pihenést a hátra lévő napokra, hetekre!

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Én is ezeket a bogyókat szedtem a szülés előtt, és nekem nagyon beváltak, bár, ahogy a dokim mondta, nem lehet tudni, hogy milyen lett volna nélkülük (ezt sose fogom megtudni). Mindenesetre nagyon felgyorsította a szülést (4,5 óra), mivel már 3 ujjnyi tágulással kezdtem.

Jó pihenést a hátra lévő napokra, hetekre!

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Én is ezeket a bogyókat szedtem a szülés előtt, és nekem nagyon beváltak, bár, ahogy a dokim mondta, nem lehet tudni, hogy milyen lett volna nélkülük (ezt sose fogom megtudni). Mindenesetre nagyon felgyorsította a szülést (4,5 óra), mivel már 3 ujjnyi tágulással kezdtem.

Jó pihenést a hátra lévő napokra, hetekre!

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Én is ezeket a bogyókat szedtem a szülés előtt, és nekem nagyon beváltak, bár, ahogy a dokim mondta, nem lehet tudni, hogy milyen lett volna nélkülük (ezt sose fogom megtudni). Mindenesetre nagyon felgyorsította a szülést (4,5 óra), mivel már 3 ujjnyi tágulással kezdtem.

Jó pihenést a hátra lévő napokra, hetekre!

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Én is ezeket a bogyókat szedtem a szülés előtt, és nekem nagyon beváltak, bár, ahogy a dokim mondta, nem lehet tudni, hogy milyen lett volna nélkülük (ezt sose fogom megtudni). Mindenesetre nagyon felgyorsította a szülést (4,5 óra), mivel már 3 ujjnyi tágulással kezdtem.

Jó pihenést a hátra lévő napokra, hetekre!

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Én is ezeket a bogyókat szedtem a szülés előtt, és nekem nagyon beváltak, bár, ahogy a dokim mondta, nem lehet tudni, hogy milyen lett volna nélkülük (ezt sose fogom megtudni). Mindenesetre nagyon felgyorsította a szülést (4,5 óra), mivel már 3 ujjnyi tágulással kezdtem.

Jó pihenést a hátra lévő napokra, hetekre!

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Én is ezeket a bogyókat szedtem a szülés előtt, és nekem nagyon beváltak, bár, ahogy a dokim mondta, nem lehet tudni, hogy milyen lett volna nélkülük (ezt sose fogom megtudni). Mindenesetre nagyon felgyorsította a szülést (4,5 óra), mivel már 3 ujjnyi tágulással kezdtem.

Jó pihenést a hátra lévő napokra, hetekre!

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Én is ezeket a bogyókat szedtem a szülés előtt, és nekem nagyon beváltak, bár, ahogy a dokim mondta, nem lehet tudni, hogy milyen lett volna nélkülük (ezt sose fogom megtudni). Mindenesetre nagyon felgyorsította a szülést (4,5 óra), mivel már 3 ujjnyi tágulással kezdtem.

Jó pihenést a hátra lévő napokra, hetekre!

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Én is ezeket a bogyókat szedtem a szülés előtt, és nekem nagyon beváltak, bár, ahogy a dokim mondta, nem lehet tudni, hogy milyen lett volna nélkülük (ezt sose fogom megtudni). Mindenesetre nagyon felgyorsította a szülést (4,5 óra), mivel már 3 ujjnyi tágulással kezdtem.

Jó pihenést a hátra lévő napokra, hetekre!

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Én is ezeket a bogyókat szedtem a szülés előtt, és nekem nagyon beváltak, bár, ahogy a dokim mondta, nem lehet tudni, hogy milyen lett volna nélkülük (ezt sose fogom megtudni). Mindenesetre nagyon felgyorsította a szülést (4,5 óra), mivel már 3 ujjnyi tágulással kezdtem.

Jó pihenést a hátra lévő napokra, hetekre!

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Én is ezeket a bogyókat szedtem a szülés előtt, és nekem nagyon beváltak, bár, ahogy a dokim mondta, nem lehet tudni, hogy milyen lett volna nélkülük (ezt sose fogom megtudni). Mindenesetre nagyon felgyorsította a szülést (4,5 óra), mivel már 3 ujjnyi tágulással kezdtem.

Jó pihenést a hátra lévő napokra, hetekre!

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Én is ezeket a bogyókat szedtem a szülés előtt, és nekem nagyon beváltak, bár, ahogy a dokim mondta, nem lehet tudni, hogy milyen lett volna nélkülük (ezt sose fogom megtudni). Mindenesetre nagyon felgyorsította a szülést (4,5 óra), mivel már 3 ujjnyi tágulással kezdtem.

Jó pihenést a hátra lévő napokra, hetekre!

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Hű, úgy látom, valami gond lehetett a Babanet-tel. :lol:

Lányok!
A babaszobák/sarkok :wink: nagyon klasszak! Már alig várom, hogy mi is ott tartsunk, hogy már azt kell csinosítgatni. :)

Köszönöm szépen egyébként az eredményeinkhez fűzött gratulációkat. :oops:

Kata! Megosztanád Te is velem a Te Picurod 12. heti adatait? Mert mi kábé egyidősek vagyunk, és olyan kíváncsi vagyok, hogy Ti milyen eredményeket kaptatok. :)

Ambrob!
Szerintem mindannyian megköszönnénk, ha elkészítenéd azt a táblázatot, mert én sem tudom, hogy mit kell csinálni. :D

Timmermann-os Mamák: holnap Gábor nap van. :wink:

KépKép
aranynap
 
 


Sziasztok!

Hű, úgy látom, valami gond lehetett a Babanet-tel. :lol:

Lányok!
A babaszobák/sarkok :wink: nagyon klasszak! Már alig várom, hogy mi is ott tartsunk, hogy már azt kell csinosítgatni. :)

Köszönöm szépen egyébként az eredményeinkhez fűzött gratulációkat. :oops:

Kata! Megosztanád Te is velem a Te Picurod 12. heti adatait? Mert mi kábé egyidősek vagyunk, és olyan kíváncsi vagyok, hogy Ti milyen eredményeket kaptatok. :)

Ambrob!
Szerintem mindannyian megköszönnénk, ha elkészítenéd azt a táblázatot, mert én sem tudom, hogy mit kell csinálni. :D

Timmermann-os Mamák: holnap Gábor nap van. :wink:

KépKép
aranynap
 
 


aranynap

Olvasd el az én üzenetemet, én már csináltam egyet, már chanel csatlakozott.
Ha érdekel elküldöm neked priviben az adatokat.

Kép
lili&ana
 
 


Szia Lili!

Igen, már látom, persze, hogy érdekel. Részletesen írd meg légyszi, mit kell csinálnom, mert technikai analfabéta vagyok. :oops:

KépKép
aranynap
 
 


Sziasztok!

Most jötten a dokitól és képzeljétek, azt mondta, hogy valószínűleg nem húzzuk ki 17-ig!!!! :D

A méhnyak/méhszáj: 1000!!

Ezért fáj nekem a szeméremcsontom minden lépésnél!
Annyira izgatott lettem!
Szóval ezen a héten S.O.S.-ben el kell menni: labor, UH, + szülésznővel találkozni kell!

Remélem mindenkinek ilyen szép napja van/volt, mint nekem!

Maszatmama
maszatmama
 
 


masztmama, de jó neked, és ezt az eredményt hogy mondta meg? UH csinálta vagy mikor beléd nyúlt?

Kép
lili&ana
 
 


A tapizásos módszerrel, de gondolom az UH-n is látta, mert utána azt is csinált!

Maszatmama
maszatmama
 
 


Sziasztok!

Nekem 2 hete volt c2111, azóta voltam megint dokinál, nem sokat haladtam előre...annyit mondott, hogy az 1 ujjnyi, az bő 1 ujjnyi lett... Remélem, ha péntekig kihúzom, rásegít egy kicsit a tágulásra :D Nem bánnám már...

chanel_28
 
 


Sziasztok!

Hű, Lányok, ez nagyon izgalmas! :)
Kívánom, hogy minden úgy történjen, ahogyan szeretnétek! :)

KépKép
aranynap
 
 


Nekem 2xnyúlt be és nemmondot értéket, csak annyit hogy jó zárt.
Szóval kiváncsi vagyok pénteken mit mond, ha addig kihúzom. Bár most semmit nem érzek ujfent. Most elég rosszul aludtam, már a fekvést is nagyon unom, pedig fáradtnak érzem magam.

Kép
lili&ana
 
 


Lili!

Te is jössz pénteken CTG-re is? 12-re van időpontom, most hajtom a csajt, de még nem értem el, hogy nem tud-e korábbra tenni, mert úgy alakult, hogy előtte laborba is kell mennem...amit ugye 10-ig el kell intézni...
A férjem, meg belehal 2 óra semmittevésbe :roll:

Aludni én sem tudok rendesen napok óta, Oli is nagyon nyugtalan és fél 6-kor kidob az ágy is... készül a szervezetem a nem alvásra :wink:

chanel_28
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon szépek a szobák, nagyon jó helye lesz a babócáknak!!!

Nagyon hasznos, hogy írtátok ezeket a bogyókat, én még nem is hallottam róluk, csak a tejcsináló bogyókról.
Szóval azt mondjátok érdemes szedni..?

Nekem eddig csak nagyon halovány kis görcseim voltak..
Meg tudjátok mondani milyenek az igazi fájások? Mikor kell elindulni a kórházba? Mi Nagymaroson lakunk, és míg a férjem hazajön, az 1,5 óra, amire visszamegyünk még 1,5 óra...nem tudom hány perces fájásoknál hívjak akárkit is..

Holnap megyek ctg-re, meg ultrahangra..meg megnézzük a szülőszobát is..NAGGYON kiváncsi vagyok!!!!
beatrix161
 
 


Beatrix!

Nálam az igazi fájások olyanok voltak, mint a menstruációs görcsök, csak sokkal brutálabb és persze ismétlődött :D 10percesekkel kezdődött este 10-kor, hajnali 3-ra mentünk be a kórházba, akkor már 5percesek voltak. (és igy is maradt sokáig)
Én mondjuk nem vagyok mérvadó, elég extrém eset voltam, mivel csak délután 3/4 5-kor lett meg a kisfiam....

Szóval, ha indulnak a fájások, még nem kell pánikolni... Várd meg a férjed és indulás!!! :D
Nálunk is 1,5 óra, mire a férjem hazaér napközben, van b,c és mindenféle tervünk arra, mi legyen... hiszen második baba, gyorsabban jön :wink:

chanel_28
 
 


Chanel,

Köszönöm..hát az nem semmi, hogy csak délutánra lett meg!!! Jézusom hogy birtad????
Az egyik barátnőmnek az első gyereke 3 óra alatt lett meg, na most 1,5 + 1,5 az pont 3 óra...vicces lenne...Tudom hogy nagyon kevés rá az esély..de akkor is..:-)
De ha magzatviz megy el, akkor rögtön és azonnal kell menni, igaz?
beatrix161
 
 


Szerintem igen. Akkor menni kell, de ezt az tudja megmondani, akinek volt ilyen szerencséje... :D
A magzatviz is inkább csak szivárog, nem ömlik, mint a Niagara... Nekem burokrepesztéstől még majdnem 6óra volt...

Egyébként délben kaptam EDA-t, hogy végig tudjam csinálni. Az segitett...

chanel_28
 
 


Sziasztok!


Nekem burokrepesztés reggel 10 órakor volt, Marci este 21:15-kor született..... Ráadásul nekem először semmilyen fájdalmam nem volt, a CTG után fogtak bent a kórházban.


Két dolog a mikor menjünk a kórházba témához: Előre bocsátom ezek nem az én gondolataim, hanem a szülésznő és a dokim tanácsolta ezeket. Természetesen nem akarok beleszólni senkinek az általa eltervezett szisztémájába.

1. Ha elindultatok a kórházban és dugóba kerültök, amiből láthatóan fél órán belül nincs kiút, akkor ahol vagytok, álljatok félre a kocsival, telefon a mentőknek és ők 5-10 percen belül ott vannak.
2. Ha mentővel kell kórházba menni, arra az esetre a dokival írassátok be a terheskönyv leghátsó oldalára, hogy "SOTE II.-re szállítandó", különben a mentősök a legközelebbi szülészetre visznek, hiába mondod, hogy neked máshol van a dokid. (Azt mondta a szülésznő, hogy ilyen történt már párszor.)

ambrob
ambrob
 
 


Elnézést, az utolsó mondat lemaradt. Mindenkinek minden jót és gyors szülést kívánok!

ambrob
ambrob
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?