Új privát üzeneted érkezett!

Ja, azt a 11 évet akár guggolva is.
Jó éjt!
sofka
 
 


Sziasztok lányok!

Nos úgy érem kicsit feleslegesen elharapódzott a feszültség itt a betegségesdi körül... S bár véleményem elejétől fogva volt a dologgal kapcsolatban, azért nem írtam le eddig, mert nem akartam úgy fellépni, mint "Miszike férje", hogy nehogy úgy tűnjön, hogy jöttem "erősítésnek" mert a feleségem nem tud kiállni saját véleménye mellett... Így a következőkben elhangzóakat ha lehet vegyétek úgy, mint egy független véleményt, mint ahogy általában én el is megyek közétek, ha sikerül személyesen, s bár önálló gyerekkel nem rendelkezem / osztozunk rajta :D / azért remélem alanyi jogon is lehetek kicsit véleményformáló közöttetek...

Nos a véleményem elég sok pontban egyezik a feleségemével, ami ugye nem meglepő... Viszont nem azért, hogy sok mindent, így ezt is megbeszéljük egymással, s nem is lehet más véleményünk...

Én megpróbálom leírni az indokaimat a saját szempontomból nézve, s akkor láthatjátok, hogy miért is gondolom úgy, ahogy gondolom...

Gyermekbetegség:
Nem tudom, ki hogyan ismeri a betegségeket, de tudomásom szerint ezt a "náthaként" aposztrofált influenzát vagy más egyéb orrfolyással járó légúti betegséget többnyire vírus, és/vagy méggyakrabban baktériumfertőzés okozza, ami elsősorban cseppfertőzéssel terjed. Nos a betegség, bármi is okozza gyakorlatilag szinte elkerülhetetlen, ugyanis a kórokozók ezen formáira nincs a szervezet felkészülve! Az ellenanyagtermelés nem olyan, mint a himlők, vagy a mumpsz esetében, hogy a betegség kialakulásakor termelődő ellenanyag egy életre szól, hanem csak időszakos védelmet ad, annak a bizonyos kórokozónak a behatolását akadályozza bizonyos ideig... Aztán már nem. És ráadásul ezen kórokozóknak megvan ama számunkra előnytelen tulajdonsága, hogy mutálódnak is, így ha végigsöpör egyszer a családon, még az sem szavatolt, hogy nem kezdi újra... Ezért is nincs ellenük univerzális védőoltás, és ami van, az is csak egy bizonyos kórokozó időszakos védelmét tudja a szervezetben előidézni...
Akit ez jobban érdekel, akkor akár az azt hiszem talán mindegyikünk által elfogadott Dr. Spock-féle könyv Meghűléses betegségek fejezeténél elolvashatja a dolgok mikéntjét-hogyanját, vagy mélyebben is belenézhet ezen betegségek rejtelmeibe más orvosi könyvekben...
Ebből következően az az állítás miszerint a gyerek szervezete tanul ebből a fajta betegségből teljességgel fals! Semmit sem tanul, s csak feleslegesen energiát pazarol, mire legyűri! Nem is beszélve a dolog pszichikai hatásáról, hisz egy gyerek ha egészséges élvezi az életet, ha nem, akkor viszont roppant nyűgös is tud lenni, és egy vidám és egészséges gyerekkor más nyomot hagy a személyiségben, mint egy betegségekkel tarkított...
Úgy is épp elég betegség fogja őket még érni amíg felnőnek attól függetlenül is... Fognak közösségbe járni eleget, s fognak betegeskedni még eleget ahhoz, hogy ne kelljen minden egyes járványt elkapniuk, ha nem muszáj... S ez rajtunk, szülőkön is múlik... No és a közösség többi tagján, ahová a gyermekünk, és mi is járunk. És ha pld. én magamon észreveszem a tüneteket, ha lehet kerülöm a túlzott közösségbe járást, nem a saját, hanem a többiek érdekében. S elvárom a lógó urrú kollégáimtól is, hogy inkább vegyenek ki egy-két nap betegszabit a legfertőzőbb időszakaikra, mint fél céget megbetegítsék jelenlétükkel. Azt hiszem ezt kérte a feleségem is mindazoktól, akik esetleg bármiféle apró tünetet észleltek gyermekükön... Ezen nem megsértődni kell, hisz én sem viszem közétek Bekit, ha látom hogy beteg... Legalábbis szerintem ti sem örülnétek neki...

Ki is a hibás:
Nos nem lehet ujjal mutogatni senkire... Bárki vagy bárkik is voltak a fertőzés gócpontjai, azt nem tudjuk meg, ugyanis minden ilyen fertőzés egy ideig tünetmentes, és a tünetek megszűnte után is még egy ideig fertőz mindn beteg szervezet. Vagyis nem biztos, hogy a talin orrfolyós babák egyike volt a ludas! Lehettem akár én is, vagy bármelyikünk... Így sem a feleségem, sem én nem keresünk egy vagy többszemélyes bűnbakot... Nincs ilyen... Csupán csak azt kérte, hogy a láthatóan beteg gyerekek távol maradása esetén legalább az esélyt csökkentjük, hogy megfertőződjünk, amit logikusnak, és ésszerűnek tartok... S bár vörös betűkkel írta, ő figyelemfelkeltésnek, nem ledorongolásnak, vagy személyeskedésnek szánta ezt...Saját bevallása szerint azon okból, hogy azok az anyukák, akik időhiány miatt átfutják a fórumot, ezt a közérdekűnek szánt felkérését észrevegyék és elolvassák. A neten való indulatkifejezésnek amúgy sem a színek a netes megfelelői, hanem a különböző szmájlik, esetenként a csupa nagy batűvel való írás... Egy kérés hangzott el felétek, s nem egy indulatból fakadó kirohanás, amit ti, mint egymással eddig "bajtársi" szövetségben kismamáskodó, majd anyukáskodó, már-már barátnő státuszban lévő nők nem kellett volna, hogy ilyen véresen komolyan vegyetek... / a piros a betűkön nem vér volt, hanem csak vörös színkódú rész a képernyőn... :D /

Indulatok:
Aki ennek ellenére indulatokat érzett ki a hangvételből, az talán azért tette, mert kiérezte a kétségbeesést a sorok közül, amikor a húsvétunk a tervezett vidéki út helyett lassan kórházi szanatóriummá alakult, ahol egyik szobában a gyermekem, másikban a feleségem feküdt lázasan... Bevallom őszintén én sem örültem kifejezetten neki. Nem azt mondom, hogy ha nem megyünk el a talira, ez nem történhetett volna meg éppígy, de mivel a tali után nem csak az enyéim, hanem többen is hasonló tünetekről panaszkodtatok, így feltételezhető, hogy valóban ott volt a fertőzés góca. Ezáltal nem azt mondom, hogy nem éreztem jól magam köztetek, sőt, ámde ha az az ára, hogy utána egy hétig romos a család, akkor inkább én leszek az, aki megálljt parancsol, mintsem végig kelljen néznem a szeretteim egy hetes szenvedését pár óra jó társaságért. S ha bárki is van a közösségben, aki fütyül a szerintem közös érdekünkre, hogy ne csak magunkra, hanem egymásra is vigyázzunk, akkor máris borult a ti kölcsönös és érdekmentes barátságon alapuló, egymásra figyelő közösségetekről alkotott minden illúzióm. Vagyis kérlek titeket a saját nevemben, ne akarjátok, hogy csalódjam bennetek, s ne tudjatok toleránsak lenni egymás iránt... Az lehet, hogy egyes anyukák nem veszik komolyan annyira ezt a betegség ügyet... Joguk, nem szólok bele... Ámde ha másokat is érint, akkor kérlek titeket próbáljátok meg mindenki érdekeit megvizsgálni, ne csak a sajátotokat! Elhiszem, hogy jó dolog résztvenni egy talin, mind a babáknak, mind a mamáknak, de ha úgy látjátok, hogy esély van rá, hogy a jókedveteken kívül mást is hoztok a közösségbe, aminek más nem igazán örül, akkor inkább vegyetek erőt magatokon, s tegyétek azt amit helyes, nem azt amit szeretnétek!

Személyes indíttatás:
Nos ez lehet, hogy a "bort iszik és vizet prédikál" résznek fog hangzani, vagy esetleg a "minden szentnek maga felé hajlik a keze" rész, de azért a teljességhez azt hiszem az is hozzátartozik, hogy megemlítsem, nem csak önzetlen érdekek vezettek, mikor véleményt formáltam ezügyben. Lehet, hogy barbárul fog hangzani, de ha belegondoltok éppúgy logikus, hogy én elkapjam bárkitől, mint ahogy a gyermekeink is elkaphatják egymástól. A feleségem már elkapta Bekitől, s nem tudom, hogy én csak viszonylag tünetmentes vagyok-e, vagy még nem ütött be nálam a vész teljes erővel. És mivel most én vagyok ennek a családnak a fenntartója, s a bérezésem mostanság teljesítmény alapú, így ha nem tudok dolgozni menni, az számunkra pénzkiesés... Nem beszélve a már eddig is vásárolt gyógykészítményekről / és itt nem kell kapásból a legdrágábbakra gondolni, de egy orrspray is egy ezresen fölül van már /, amiket ilyen esetre be kell, be kellett szerezni... Nem vagyunk anyagiaknak bővében, sohasem voltunk... És ha lehet, én elkerülném a felesleges kiadásokat, vagy a betegség miatti pénzkiesést... Gondolom azért egyikőtöknek sem jönne jól, ha pld. apuci két hétig ottnon feküdne vitaminon és teán tengődve... Szóval gondoljatok arra is, hogy az ilyen kis emberkék, mint a gyermekeink csak dominók az élet nagy asztalán, s lehet, hogy az ő betegségük nem tűnik olyan komolynak, de a vonzatai lehet, hogy már komolyan is érintenek egyeseket... Pld. engem... Vagyis amikor gyermekeinkről beszéltek, egyszersmind egy-egy családi közösséget is érintetek, s nem hiszem, hogy mindegy lenne, hogy ti visztek-e haza bacit az amúgy is beteg nagyinak, vagy a tesót ütitek ki egy hétre a suliból, esetleg bárki mást is érint ez adott mikroközösségekben. Tehát ha a gyermekeinkre vigyáztok, egyúttal ránk is vigyáztok, s ha teszitek, azt szívből tudom köszönni! :D Kép

No elnézést, hogy feltartottalak titeket kicsit hosszúra nyúlt irományommal, de úgy érzem ennél rövidebben nem lett volna értelme leírnom, amik bennem megfogalmazódtak a téma kapcsán. Remélem értitek a bennem munkáló jó szándékot, mert én szeretnélek titeket újra egy nagy boldog közösségként ismerni, s örömmel járni közétek, az elkövetkezendő talikra. S hogy ennek milyen feltételeit fogadjátok el közösen, az csak rajtatok múlik. Én csak segíteni szerettem volna, hogy a véleményemet, nézőpontomat leírom nektek, hátha a tieitekkel együtt meghozza bennetek a döntést, hogy ebben a témában miként is legyen végül béke, s egyetértés.

Köszönöm azoknak akik végigolvasták...

Legyetek YO-k! :D

Kép

S78 (Miszike férje)
s78
 
 


Jó reggelt!

Andy,
pontosan hol van Kispesten az a bolt? Kökiről hányas busszal és hány megállót kell menni?
Megkérdezhetem, hogy mennyibe került a függöny métere?

Kisvuk (Tina)
tkriszta
 
 

 
 

Kisvuk: A kökiről a 93-as autóbusszal tudsz menni. A megállokat nem tudom, hogy mennyi, de a Ford Petrányinál kell leszállni nem biztos de vagy a 3.ik vagy a 4.ik megálló, de bárkit megkérdezel a buszon vagy a vezetőt a Ford-ot mindenki tudja, hogy hol van. Ott átmész a sineken és ott előre kell menni kb 50métert és ott lesz. Ha jól emlékszem akkor 750Ft/méter.
De ez nem biztos.

Miszike: Én nagyon egyetértek veletek. Csak mivel, hogy nem voltam a talin ezért is nem nyílvánítottam ki a véleményemet. Teljessen igazatok van, mert elég betegségen fognak átmenni a gyerköcök amíg felnőnek, mert ugye a bölcsi, ovi, iskola elég nagy esélyes arra hogy betegek legyenek. Mi is járunk közöségbe állandóan, de oda se hozznak betegnek tűnő gyerekeket.

De ez elégé kivesésztük már, szerintem elég volt ebből ennyi, megtörtént nem lehet már vissza csinálni. Hagyjuk mostmár a témát.KépKépKépKép

Minden babócának és anyukájának jobbulást kívánok.

Mindenkinek a lépésekhez és az elinduláshoz nagy-nagy gratula.
Kép

Na most ennyi
Puszi
Andy
andy78
 
 


Sziasztok!

Én nem vagyok érintett a talin szerzett betegség ügyében, de a piros szín engem is irritált kicsit, ettől olyan kioktató hangnemet kapott az egész számomra. Talán egy kis megjegyzés a piros szín miértjéről segített volna elkerülni a félreértést Kép. De nem éreztem indulatot a többi hozzászólásban, mindenki leírta, hogy mit gondol, úgy mint eddig is, pl. szoptatásról vagy hozzátáplálásról, amit bizony elég különbözően csinálunk, mert más elveket vallunk Kép.
Egyébként elővettem a Dr. Spock féle könyvet, elolvastam a Meghűléses betegségek fejezetet. Ott szerepel ez is: "Az óvodába vagy iskolába járó gyermek fertőződési lehetősége viszont igen nagy, még akkor is, ha a közösségből azonnal eltávolítanak minden gyermeket, akinél hurutos tünetek észlelhetők. Ez azonban nem elég, mert átadhatja valaki a fertőzés kórokozóit egy nappal a betegség látható tüneteinek megjelenése előtt is, és vannak, akik a meghűlés csíráit hordozzák és átadhatják másoknak anélkül, hogy maguk valaha is náthásak volnának vagy köhögnének." Tehát bárki lehetett a "góc", nem? Tehát nem szabad zárt helységbe vinni a gyerkőcöket, akár folyik az orra, akár nem. Ez pedig számomra pl. nem megoldható, mert szeretünk járni baba-mama klubba, korai fejlesztőbe bölcsibe, stb. főleg télen, amikor eléggé be vagyunk zárva, nehéz itthon kettesben egész nap.
Na, eldugulok most már.
Üdv, Virág
virga
 
 


Sziasztok!

Tali ügyben ugye nem vagyok érintett, de nem birom befogni a szám.
Anno mikor Miszike irását olvastam, az volt az első reakcióm, hogy ez egy "politikailag" nagyon elhibázott irás volt. Mert valakinél sértődés, bántódás lezs a vége, vagy a(zok)nál, akik ott voltak, és magukra veszik (érintettek), vagy magánál Miszikénél. Az, hogy most S78 is irt, arra utal nálam, hogy utóbbi jött be, a várható reakciók rosszul estek Miszikének, foglalkozik vele, lelkizik miatta, s emiatt irt s78.

Elvben részben igazuk van, de. Nem voltam ott, nem láttam senkit, de abból, ahogy itt mindenki reagált az jött le, hogy senki nem vitt oda láthatóan beteg gyereket. Márpedig Miszike irása és s78 ezt megerősitése arra utal, hogy ők úgy érzik, hogy van közöttünk olyan valaki, akinek ez nem magától értetődő.

Egyébként. Nem vagyok nagy Spock hivő, 11 éve nem is olvastam, viszont 11 év gyerekbetegségei vannak a tapasztalat-tárházamban. Influenza mint olyan messze nem olyan gyakori, ahányszor annak nevezik, a téli leggyakoribb betegségek influenza-szerű, köznyelv által náthának is nevezett betegség. Amiket virusok okoznak többnyire. Baci inkább már felülfertőződés folytán jön a képbe (ezért is elhibázott sok dokitól, hogy minden takonykórra kapásból ab-t ir).
Másfelől pedig valóban létezik olyan valami, hogy az immunrendszer épitése, erősitése, tanitása. Na, azt, hogy ez hány éves kortól működik, nem tudom, de tény, ohgy működik. Hogy bár különböző virusok okoznak náthát, influenzát, de valamennyire hasonlitanak egymásra, ezért ha a szervezet valamelyiket már ismeri (és az ellen védett!), akkor a hozzá hasonlót könnyebben tudja leküzdeni! Ezért van az is, hogy az inflluenzajárványok nem egyformán nagyok, mert bár minden évben más virus jön, mégis, amig hasonlóak, addig inkább csak a fiatalok (akik még nem ismerik) és az idősek (legyengült szervezet) körében pusztitanak, mig nagy járványoknál drasztikusan más virus (drasztikusan különboző mutáció) kerül elő, s ez a középső korosztályt is megbetegiti. Mégis mi más módon kéne az immunrendszernek megerősödni??? Márpedig tény, hogy közösségbe kerüléskor sokat betegek a gyerekek, idő előreahaladtával pedig kevésbé, gyorsabb és enyhébb lefolyással. Részben függetlenül attól, hogy 2 évesen avagy 6 évesen kezdték a közösséget. Az immunrendszer steril közegben nem tud erősödni. Léteznek direkt immunrsz erősitő gyógyik, pl a broncho vaxom, ami az oltásokhoz hasonló elven működik, elölt kórokozókat vagy hasonlókat tartalmaz. Nem ezer betegségét, néhány leggyakoribbét, s mégis működik, pedig több ezer virus jár körbe minden évben.

Ugyanakkor. Egyszer a háziorvosomat megkérdeztem, ezek a cseppfertőzős virusok mennyire messze terjednek. Az volt a válasz, hogy ha valaki a villamosmegállóban eltüsszenti magát, akkor az a virus, onnan odáig ahol mi voltunk eljut. Márpedig mi kb 12 perc gyalogútnyira, 800-1000 méterre voltunk a villamosmegállótól. Ebben a hurutos időszakban elkerülni a virust csak akkor lehet, ha valaki ennél nagyobb távra kerül minden potenciális fertőzőt. Nyilvánvaló, hogy egy légtérben sűrűn köhögő stb beteggel több virust és nagyobb esélyű fertőzést jelent.
Egyet értek fentebb Virággal, tuti legfeljebb akkor van, ha sehova nem megy az ember.

Biztos, hogy bosszantó, pocsék érzés, mikor babánk beteg, átfut az emberen, hogy lehet, hogy ott szedte össze, ettől, vagy attól, bizonytalan benne, hogy lehet, mégse kellett volna elmenni. Ezzel együtt ez az irás szerintem szerencsétlen megoldás volt, mert senki sem azt vitatja, hogy ne menjünk betegen babatalira, hanem az vált ki indulatokat, hogy ez az irás ilyet feltételez másokról.

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

S78,
én ezzel mind-mind egyetértek (azért a piros NAGYbetűvel való írás a neten tudtommal is a mások képébe ordítás esete, no de ezen most nem filózzunk).
DE:
én speciel nem találkoztam betegnek tűnő babával a talin, pedig elég sok gyerkőc körül megfordultam.
Tehát _szerintem_ , mint azt már le is írtam, ez egy szerencsétlen véletlen, bárki (ahogy Te is írtad) bevihette a bacit. Ezzel szerintem itt mindenki egyetért, mint ahogy azzal is, hogy betegnek tűnő gyerkőcöt nem viszünk közösségbe. És nem érzem, hogy elharapódzott volna e kérdésben a feszültség, teljesen normálisan megírta mindenki a véleményét.

Vírusok és család kérdésről nekem is van tapasztalatom, igen, tudom milyen 40 fokos lázzal ápolni a szintén lázas családtagokat. Gyógyszerárakkal is képben volnék azt hiszem.
És megint egy DE:
Az ilyen cuccokra nagyon jó a homeopátia. Nem csodaszer, tudom, de pl. egy-egy babás tali után az ember tart a családnak egy kis immunkúrát, akkor jó esélye van, hogy megússzák.
Spock dokit nem vitatom, viszont én is írnék egy finn mondást, miszerint akit a széltől is óvnak, nem állja meg a helyét a viharban. Ezt nem szeretném, ha bárki is félreértené, nem azt mondom, hogy immunerősítési célzattal a beteg gyerekkel mászkáljunk, de ne essünk bele a másik végletbe sem.
Egyébként bizonyos darabszámú gyerek felett (MomoKép) az ember ha fejreáll, sem tudja kikerülni azt, hogy a fél telet a lakásban töltse.
És végül, amin egy picit kiakadtam, bevallom:
"Az lehet, hogy egyes anyukák nem veszik komolyan annyira ezt a betegségügyet...".
Lassan az az érzése lehet egy minket olvasó kívülállónak, hogy minimum a Lassa-lázról van itt szó... Ha azt értjük "lazaság" alatt, hogy nem esem kétségbe minden náthánál, akkor igen, én is ez a kategória vagyok . (megjegyzem az a bizonyos darabszámelméletem itt is érvényes, n+1 gyerekkel az ember előbb-utóbb bedilizne, ha nem névértéken kezelné a kérdést) Úgy érzem, a magam részéről mindent megteszek, adom a homeopátiás szereket, viszem Őket levegőre, otthon tartom betegen (mint mindenki szerintem), de vannak kivédhetetlen dolgok, pl. idén számtalaszor előfordult, hogy egy-egy családi hétvége után, az összes jelenlévő kölök lebetegedett, pedig amikor találkoztak, láthatóan semmi bajuk nem volt még. Ha most ezért a sógornőmmel elkezdenénk ujjal mutogatni egymásra, az elég vicces lenne...

na biztos jól belebonyolódtam, itt közben akaratos utódok rángatnakKép

Mást is akartam, de majd később, mert meglincselnek a srácokKép.

pusz

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Latom vita dul.... Oszinten szolva en a tobbseggel ertek egyet, sajnos barhol el lehet kapni ezeket a nyavalyakat. Az is lehet hogy ferjuram vitte haza a cuccot, csak rajta nem jott ki.... Ki tudja? Egy anekdota: a gyogytornaszunk paramami volt, mindig kihivta az orvost a beteg gyerekhez, le nem vitte volna a betegrendelesre stb. A gyerek majusban kerult oviba, azota szvsz tobbet volt otthon betegen mint az ovodaban. Minden szart benyal, egybol. Na en inkabb annak a hive vagyok, hogy szep fokozatosan szokja ezeket a nyavalyakat. Ez meg az en velemenyemKép

Nem beszelve arrol hogy szerintem tuldimenzionaljuk azt, amilyen intenzitassal terjednek ezek a dolgok. En speciel nem hiszek abban, hogyha Lacko egy beteg gyerekkel osszefut egy talin, torvenyszeru hogy el is kapja tole. Plane nem vagy 5-6 gyerek. Na mindegy.

MI jol vagyunk, Lacko allandoan kinn lenne, ha esik ha fuj, o az utcara akar menniKép Pocakom no, de mozgast meg nem erzek, pedig 17 hetes vagyokKép Bar 12 hetesen meg elol volt a mehlepeny....

orsoly
orsoly
 
 


Csak halkan megjegyezném, hogy azért az évek során Spock doktor elméleteit szép lassacskán túlhaladtuk. És azt tapasztalom, hogy bár a harmadik több nyavalyát kap el, könnyebben állja a harcot, sőt már ketteske is lényegesen többet van az oviban, mint távol, szemben a nővérével, aki bezzeg szépen benyalt mindent. Ez van. És azért örülök, hogy nem bárányhimlő terjedt. Vagy neadjisten skarlát. Msizikének és családjának jobbulást.

sofka
sofka
 
 


Ja és míg el nem felejtem. Mostanában hallottam, hogy a betegség alatt adott multivitamin izék a bacik-vírusok állományának is nagyon kedveznek. Úgyhogy akkor nem szabad elkezdeni, inkább szüneteltetni kell. C vitamin kivétel.

És bár nem voltunk ott, Marcipánnak is rendesen folyik az orra. Ezek szerint a vírus terjed a neten is, vagy országos járvány van!!!
sofka
 
 


Sziasztok,

Csucsuka,
Csak NEGYES????? KépKépKépKép Gratu hozza! Kép

Angi, Beu,
Gratula a jarashoz! Irigykedem. Kép

Beu,
Csokitojas kereso nyelvkidugo Lorinc zabalnivalo! Kép

Zsuzsi,
NAgyon orulok, hogy Miki szajpadlasa javuloban! Kép
SzagosDani...lassan mar ferfiember... Kép
En mondtam a ferjemnek az eskuvonk napjan, hogy ha valaha meglatom Ot neccpoloban borostas fejjel, sorrel a kezeben focit nezni a TV-ben, akkor valni fogok...KépKépKépKép

Momo,
ferjed fia Kép De szerintem se a gyerekre kene haragudni, hanem arra, aki ilyennek neveli. Kép

Ari,
rottyantos Bori. De mar jol van, ugye? Kép

Norka,
depi huss-huss! Mi volt a baj?

Betegseg tema (leven rendesen erintett Kép)
Engem nem haboritott fel Miszike irasa, teljesen korrekt irasnak es keresnek talaltam. A piros betut sem ertettem felre, a netikett szerint az orditast NAGYBETUVEL szokas jelezni. A piros szin inkabb figyelemfelkelto szokott lenni (mas forumokon legalabbis). KépKépKép
En megertettem a ferjenek azt a mondatat is, hogy "egyes anyukák nem veszik komolyan annyira ezt a betegség ügyet". Ezen se kene megsertodni, csak visszaolvasni a Miszikenek irott valaszokat.

HA emlekeztek, ZSombi oktober elejetol egeszen januar kozepeig 3x1 het kivetelevel folyamatosan beteg volt. Elvittem egy baba-mama klubba, masnap mar folyt az orra, es kohogott. Es 3 hetig tartott, mig kiheverte. 1 het tunetmentesseg utan ujabb kozossegi program, ujabb betegseg, ami 2.5 hetig tartott. Es ez folyamatosan szinte 3 honapon at. Es ami mar az osszel rosszul esett (de ez nem koztetek tortent), hogy sok anyukat lattam, aki a kicst kohogo, kicsit orrfolyos gyereket ugyanugy hozta, mert csak "kicsit" beteg a gyerek. Kép Szogezzuk le nyugodtan, ha egy gyerek otthon a lakasban kohecsel es folyik az orra, az mar nem egeszseges. Tehat fertoz. Kép Attol, hogy neki nem lesz nagyobb baja, egy kevesbe eros immunrendszeru gyerkocot akar hetekre ledonthet a labarol. Kép Bevallom, a masodik ilyen elkapott betegseg utan szidtam en az ismeretlen anyuka minden felmenojet magamban, mert mi alapjan vegez egy ismeretlen "immunerositest" az en gyerekemen a megkerdezesem nelkul. KépKépKép Es mivel en a kicsit orrfolyos, kicsit kohogo gyereket se vittem kozossegbe, nehogy masnak betegseget adjunk at, ezert mi voltunk 3 honapig szobafogsagra itelve. Es ez nem fair. Kép Kulonben nem vagyok hive a bura alatt tartasnak sem, de 3 honap folyamatos betegeskedest azert durvanak tartottam egy 9-12 hos babanal, napi 5-6x-i orrporszivozassal, lazzal, plane, hogy az orvos szerint egy kivetelevel mind virusfertozes volt. (De ismetlem, ez nem Miattatok tortent, csak az en allaspontoamt szeretnem valahogy testkozelbe hozni.)

En is szeretnem kulon kiemelni, hogy nem keresek bunbakot, plane nem szegeny szenanathas Danira fogni a dolgot, barki lehetett (akar felnott, akar gyerek) a gocpont. Csak en is csatlakoznek ahhoz a felhivashoz, hogy ha legkozelebb az egyertelmuen (nem szenanathatol) kicsit orrfolyos, kicsit kohogos gyerekkel ne jojjon senki talira. (Kulonben nem figyeltem, hogy most volt-e ilyen babo a talin.)

Egyebkent ZSombinak 3 napig 40 fok koruli laza volt, es meg most is kicsit taknyos, igy a husvetunk is gallyra ment, es kicsit orrfolyosan kihagytuk a tegnapi Tucsokzenet es a mai Kreativ Baba tanfolyamot is. A szokasosnal is nagyobb etvagytalansag es nyugosseg a tovabbi tunet. Kép

Anyosom tovabbra sincs jol. Ket korhazban apoljak az ilyen betegeket (valaki kerdezte, igen, sajnos mas psziches problemaja is van, ezert is gyogyszerezik mar 3 eve), de az egyikbe nem mehet, mert tul sulyos az allapota, a masikba meg az orvos nem javasolja, mert arra meg nem eleg sulyos az allapota. KépKépKép
Ezen kielezett es stresszes helyzetben ferjem is kiakadt, folyamatosan kotozkodes es cseszegetes utan nagyon osszekaptunk, e smeg most sincs teljesen beke itthon. KépKépKépKép

Viszont a mosogep es a kabelTV mar legalabb jo. KépKépKépKép

Gombóc
gombóc
 
 


Sziasztok!

Egy szulo sem akar direktbe benyalatni a gyerekevel betegseget (Kivetel 16 eves koromban anyukam aki elzavart a rubeolas osztalytarsnomhoz latogatoba, de ennek oka volt.)Kép
Most jon egy csomo felteteles modu dolog Kép
Ha tegnap lett volna a tali lehet, hogy mi is korbefertoztuk volna a tarsasagot a hasmeneses virussal, delelott meg semmi baja nem volt a lanynak, sot meg az elso ket higabb kaki utan is elvittem volna. Mi megusztuk 8 pelussal meg egy kicsit piros popsival, de lehet masnal ez a virus akar korhazzal is vegzodhetett volna Kép. Ha mindenki elkapja soha nem derul ki, hogy ki volt a goc. Tulajdonkeppen akkor az egeszsegesnek tuno babakkal sem lehetne sehova menni, mert mi van ha bujkal bennuk valami.
Ezert kar felelosoket keresni, es barkit hibaztatni barmilyen betegseg eseten!

Ari
ari
 
 



Ari,
nem hibaztatas folyt, hanem KERES! Kép

Es nem az egeszseges (otthon se taknyosnak, se nathasnak nem tuno) babakrol szolt, hanem a jol lathatoan kicsit orrfolyos, kicsit kohogokrol. Es mint irtam is, NEM A MOSTANI TALIN lattam ilyen babat, hanem mas jatszohazban (kulonben most nem is figyeltem).

En csak ahhoz szerettem volna csatlakozni, hogy - OLVASVA a Miszikenek irt VALASZOKAT-, hogy a lathatoan "kicsit beteg" babakkal en se szivesen taliznek. ES MEG EGYSZER: NEM A MOSTANI TALIN KERESEK FELELOSOKET!!!

Gombóc
gombóc
 
 


Gombóc,

izé, nem szeretném ragozni a témát, mert elég meddőnek tűnikKép, de ha már említetted a netikettet, akkor pontosítanék: nagybetű volt. Pirossal.
A kérés-hibáztatás kérdéshez: lehet, hogy nem tudok olvasni, de nekem burkolt hibáztatásnak tűnt az egész, hiszen ilyen kérést csak úgy tesz fel valaki, ha okot lát rá. Ez esetben szerintem célravezetőbb, ha priviben megbeszélik a dolgot az illetők, mert ez így túl általános, és csak feleslegesen bántjuk meg egymást.
A véleményemet leírtam, nem akarom ismételni magam, még annyit tennék hozzá, hogy én pl. pont azért nem jártam soha játszóházba, babamama klubba, stb, mert nem akartam még több fertőzésveszélynek kitenni a srácokat. Mert ott még ideális esetben, ha senki nem visz orrfolyós-köhögős gyereket, akkor is jó esély van összeszedni valamit. Ugyanezen okból nem viszem őket bevásárklóközpontokba, zsúfolt helyekre, csak nagyon ritkán, ha muszáj. Oltás után pár napig szintén nem megyünk közösségbe, mert akkor kicsit érzékenyebbek a fertőzésekre.
Ezek az én óvintézkedéseim. Ha elviszem valahova a gyerekeket, akkor azt is belekalkulálom, hogy benyalhatnak valamit. Kockázatok és mellékhatásokKép. Ja, még dokihoz sem viszem Őket rögtön, ha belázasodnak, csak 2-3 nap után, (vagy szokatlan tünetek esetén) mert semmi szükség, hogy a rendelőben újabb, megizmosodott vírus-és bacitörzsekkel találkozzunk. De ettől nem érzem magam felelőtlen anyának.

Ari,
örülök, hogy jobban van a nőciKép! Most már tényleg jöhetne valami normális idő, ami elfújja ezeket a kórságokat.

PIldi,
ritkán szólasz, de az akkor nagyon ott vanKép.

Sofka,
Te isKép.

Visszaolvasással még mindig gagyin állok, majd talán esteKép.

pusz

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sofka!Kép

Épp amit te írtál próbáltam én is megfogalmazni, csak úgy látzsik nem elég egyértelműen. Azt, hogy Emma is beteg, meg még itt a társaságból emlékszem minimum 2 gyerkőcre aki beteg lett múlt héten, és közelében sem volt a talinak. tehát jobb lenne belátni, hirtelen enyhébb idő eltt+ párás a levegő, terjednek a bacik meg a vírusok, és szuperül érzik magukat! És kb ennyi volta mondanivalója annak amit írtamKép Na meg még aza példa hogy a játszóban ahová járunk januártól mostanáig egy beteg gyerek sem volt, pedig volt vizes nózifolyás rendesen, most bezzeg szinte mind áteseik valami nyavalyán. Szerintem eza kérdés kicsit túl lett ragozvaKépKépKép
Egyébként én írtam hogy nem veszem komolyan ezeket a betegségeket KépKépKép bavallom, és épp úgy értettem ezt a mondatot ahogy Zulu is írja.Kép

Viszont nem bírom ki hogya Dr spock témához ne írjak valamit: előrebocsájtom, én nem ismerem, mert én is azt hallottam róla hogy kissé túlhaladottak a nézetei, több filmben is gúnyolták szegénykémet, így én nem is vettem meg a könyvet. Ettől függetlenül lehet dolgokban igaza persze, mint mondom én nem ismerema könyveit. De a múlt héten bezséltem épp a pár hetes babájával otthon lévő barátnőmmel, és mondja kétségbeesve hogy képzeljem a lányának köldöksérve van, és hogy ez attól van hogy hasfájós és ő hiába veszi fel sajnos sokzsor ordít. és már tök lelkiismeretfurdalása volt. Mondtam neki hogy ezt honna vezsi, mert nem tudok Emmánál többet ordító babát elképzelni, mégsincs köldöksérve, szerintem ez alkati dolog. Hát kiderül, dr spock a ludas.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Gombóc!

Ez a neves lista tök jó! Bár belül azt írják hoyg ez 2002-es adat. Emma épp akkor született. És azt írják hogy 80 Emma született 2002-benKép Majd kiváncsi vagyok a 2003-as adatra, mert én úgy látom itt a neten hogy népszerűbb lettKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


A fiúnevünkkel meg 22Kép Szóval ha Emma fiú 23 született volnaKép

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Gombóc, nekem nem 2003, hanem 2002-es év jön be az adott linken... Mondjuk valamikor már láttam hasonlót, az Anna második helyére emlékszem. MOndjuk kiváncsi lennék egy igazi 2003-as sorra isKép.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Gombóc,
nagyon örülök, hogy te legalább megérted, hogy mit miért írtam. Már kezdtem azt hinni, hogy képtelen vagyok érthetően leírni, amit gondolok. Kép

Andy,
igazad van, nekem is már elegem van a meddő vitából, de azért nem írtam, hogy fejezzük be, mert vannak, akik még nem nyilvánítottak véleményt, de esetleg szeretnének, én meg úgysem bírom ki, hogy ne válaszoljak.

Ildi,
S78 azért írt, mert ő is aktív talizó és érintett az ügyben. Függetlenül az én lelkiállapotomtól már szeretett volna véleményt nyilvánítani. "Ezzel együtt ez az irás szerintem szerencsétlen megoldás volt, mert senki sem azt vitatja, hogy ne menjünk betegen babatalira, hanem az vált ki indulatokat, hogy ez az irás ilyet feltételez másokról." De hát jogosan feltételeztem, látod, hogy Manóéknál is ez a szokás.

Piros nagy betű: elnézést, ha ordibálásnak tűnt. Nem vagyok egy ordibálós fajta, most is, mint már a férjem írta, csak figyelemfelkeltésnek szántam. Ha ordibálni akarnék, akkor teleraknám ordítós szmájlikkal, nálam az az érzelemkifejezés eszköze Kép. Pláne nem írtam volna oda, hogy "légyszives", és hogy "senkit nem akarok megbántani". Ha ordítanék, akkor igenis meg akarnék bántani mindenkit Kép.

Válaszok stílusa: én nem a stílust kifogásoltam, mindenki urinőhöz méltóan, társalgási hangnemben írt Kép. Ettől függetlenül szép stílusban is semmibe lehet venni, amit közölni akartam.

Beki már jobban van, de még náthás egy kicsit, köszöni a jókívánságokat. Remélem a többi beteg is gyógyulgat már.

Végül: azért jó lenne eldönteni, hogy egy kis orrfolyás, köhögés megengedett-e a talin erkölcsileg (ahogy Manóéknál szokás), vagy nem. Így mindenki eldönthetné, hogy "a kockázatok és mellékhatások tekintetében" el akar-e menni, mert én sem érzem fair-nek, hogy más dönti el helyettem, akarom-e akkor a gyerekem immunrendszerét fejleszteni, vagy sem.

Miszike
miszike
 
 


Zsuzsi,
tudom én, hogy nem egyedi eset a srác, de azért a 14 éves gyerek már nem hülyeKép Nem haragszom én, csak baromi rosszul esett a férjemnek...és így nekem is.

Bevallom férfiasan, kicsit tele már a búrám ezzel a tali+nyavaja témával, szerintem túl van lihegve a problémaKép Nem éreztem sértőnek Miszike hangnemét (csak a piros szín volt kicsit zavaró) és szerintem én se (a többiekkel együtt) válaszoltam bántóan. Bár abban is van igazság, ha ebbe a topikba került ez a kérés, akkor nekünk szólt, és ugye, csak úgy nem kér az ember valamit, annak oka van...
Zulu drága, szívemből szóltál, már szita lennék, ha kardomba dőlnék minden gyerek kórságnálKép Én is ápoltam már nem egyszer hulla betegen a két beteg csemetét, ez sajna így van...és lesz is még párszor.
Ildi, téged is kár lenne kiegészíteni, csak csendben bólogatokKép
Virga, a téli bezárkózást már magam is említettem, így képtelenség lenne kihúzni a teletKép
S78, megértem a te gondjaidat is, hidd el, mind hasonló cipőben járunkKép Nálunk is (és a legtöbb kisgyerekes családban) a férjem az egyedüli kereső, nem tesz jót a kasszának se az, ha ágynak dől, se az, ha ki kell fosztani a patikát és még sorolhatnám. Azért azt megjegyzem, mi a masszív fertőzéseket a férjemtől szoktuk begyűjteni, amit a munkahelyéről csipeget összeKép Szerintem nem kéne ilyen véresen komolyan venni a betegség témát, mert az nektek lesz rossz. Az első gyereknél még én is ilyen sarkos voltam (más témákban is), de ez elmúlik a csemeteszám növekedéssel, különben nem lehetne normálisan élniKép

A magam részéről eddig se vittem beteg gyereket társaságba, ezután se fogok, sőt, a betegségek után szoktam türelmi zónát is hagyni, hogy kisebb eséllyel ragasszuk másraKép De, ha ne adja az ég, makkegészségesnek tűnve egyszer mégis beviszek a lányokkal egy közösségbe valami fertőzést, ugye nem kell utána folyamatosan bocsánatot kérnem?Kép

Most mennem kell, mert nincs fűtésünk és idefagyok a géphezKép

Momo


Momo
momo
 
 


Miszike,
ha a reakciókat te szép stílusban előadott semmibevételnek vetted, te is félreérted a társaságot (többiek majd kijavítanak, ha tévednékKép)
És a "jogosan feltételeztem, mert Manóéknál is ez a szokás" akkor most azt jelenti, hogy mégis csak valaki a talizók közül kell, hogy szégyelje magát??? Akkor inkább nevezd meg, akire orrolsz, (vagy inkább tisztázd vele magánban) és ne vond kétségbe úgy komletten a társaság józan ítélőképességét!
Leszögezem, én a köhögést már nem tartom egészséges megnyilvánulásnak, így sose vittem a gyerekeket társaságba. Az orrfolyás már más tészta, mert nagyon sokszor ártatlan dologról van szó.
A vita kapcsán legalább az kiderült, ki hogy vélekedik ezügyben, szerintem most már nem zsákbamacska, ha a topik talit szervezKép Szóval hajrá, én szívesen mennék, ha még leszKép


öszzefagyott MomoKép


Momo
momo
 
 


SZiasztok!

Hogy vannak a beteg babócák?
Dani sajnos még köhög és picit folyik az orra, de a torka már szerencsére nem piros és láza is csak 1 napig volt. Én is elkaptam tőle, állatira fáj a torkom, remélem hamar rendbe jövünk!

Olvastam a véleménykülönbségeket, lehet, hogy Dani is a talin kapta el, nem tudom, de végül is tök mindegy, ha nem ott, akkor nagy valószninűséggel elkapja vhol máshol, annyian betegek mostanában, köztük apósom is (pedig ő nem is volt talizni Kép)
Tény, hogy én sem szeretem, ha beteg a gyerekem, de ezeken sajnos át kell esni, túl kell élni. A talin nem láttam senkit sem betegnek, igy nem is neheztelek senkire, ez benne van a pakliban, ha közösségbe megyünk. Olyankor szoktam inkább hibáztatni valakit, ha pl. úgy köhög, tüsszög, hogy nem teszi a szája elé a kezét, vagy betegen akarja összecsókolni a fiamat.


A Húsvét elég sz.rul sikerült. Hétfőn Szlovákiában voltunk a Nagymamámnál, az egész pereputty összegyűlt, szerencsétlen gyereket teljesen kifárasztották, de ezt tudtam előre, hogy igy lesz. Azt viszont elég nehezen viseltem, hogy anyám többszöri kérésem ellenére is megnyalatta a csokit a Danival, " mert úúúúúgy nézte, ahogy ő eszi"!! És azóta sem érti, hogy nekem mi a problémám ezzel az egésszel. Hiába papoltam neki a bizalom kérdéséről, egyszerűen nem veszi a lapot. Most egy darabig biztos, hogy nem fogom rábizni a Danit! A keresztanyám meg a kutyával akarta mindenáron összeismertetni a fiamat, hiába mondtam vagy százszor, hogy én nem szeretném. És csakazértis! Ő is azzal a szöveggel jött, mint Toffiéknál valaki, hogy gyógyszereket csinálnak a kutya nyálából. Akkor nyalassa össze vele saját magát, de a gyerekemet hagyja ki belőle. KOmolyan mondom, alig vártam, hogy hazajöjjünk!!

Zsuzsi
szökőkútba ugró GYuri KépKép a képek nagyon jók Kép

Angi
közös nyelven jót nevettem, meg az "ez a mi dolgunk"-on is Kép
járáshoz gratula

Beu
Lőrincnek is gratu a járáshoz és az éjszaka átalvásához is! ez tényleg nagy előrelépés Kép
Neked is gratu a vezetéshez
betörés viszont Kép

Csucsuka
ügyes vagy a 4-essel Kép

MOmo
mocorgó legkisebb KépKép Öltözzetek fel jól, nehgoy itt megfagyjatok nekem! Kép

NOrka
ugye már nem vagy depis? Ha mégis , akkor vidit-vidit KépKépKépKép

Gombóc
nem semmi ez a 2 kórház, hogy egyik sem akarja kezelni az anyósodat Kép

felébredt...
este mgé jövök

Andi
psandi
 
 


Csak egy uccsó szó, ha már szóba jöttem!Kép Már kezdem azt gondolni hogy kár volt beleszólnom, de csak segíteni akartam azzal hogy leírom hogy más talikon, játszóban hogy volt. Nem akarom magyarázni a bizonyítványom, ez csak az én véleményem, hogy ha egy babának folyik az orra, vagy köhög párat az nem betegség. És ha köhintésre és orrfolyásra itthon maardnék vele akkor október óta a 9. emeleten ülnénk, amit én még csak elviselek, de a gyerek semmiképp. Természetesen ha tényleg beteg, akkor én sem viszem sem talira, sem játszóba. De én feltételezem ezt a többi anyukáról is, hogy ő tudja hogy az az orrfolyás mitől van, és nem én. Tényleg sajnálom hogy ennyire félreérthető voltam.
Amikor néha találkozunk olyan gyerekkal aki tényleg félreérthetetlenül beteg akkor az persze nekem sem tetszik. De ahogy én olvastam és értettem abból amit írtatok, erről a talin szó sem volt. Tényleg cska a jószándék vezetett, hogy nem legyünk már ennyire merevek ez ügyben.
még azért annyit hozzáfűznék hogy írtó nehéz dolga lesz annak aki így gondolkodik amikor a gyermek bölcsibe vagy oviba kerül, remélem megtehetitek hogy minél később legyen rá szükség, de a kistesó érkezésekor pl a nagyot is bezárva tartanátok nehogy hazahozzon valamit? Picit lazíttsunkKépKépKép Ja, és megígérem hogy ha lesz még tali és elmegyünk akkor különösen figyleni fogok hogy Emma milyen állapotban van, bár bevallom nekei ha hideg van és mikor belépünk a hidegről a zárt térbe, meg mikor kint vagyunk az orra+könnyeKéppedig a mostani előtt akarácsonykor volt utoljára náthás, amikor a nagyinál éjjel lekapcsolták a kazánt, mert a papának melege voltKépKépKép Na látjátok az a megfázás pl engem is nagyon bosszantott, hiszen hogy lehet lekapcsolni éjjel a fűtést, mikor a gyereket az esti hőmérséklethez öltöztettem?

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Végre van fűűűűtésKépKépKép Egyébként csak azért nem volt eddig, mert megcsinálták a radiátorokat az új házrészben is és ahhoz le kellett engedni a rendszert. De nem gondoltam volna, hogy a tavasz leghidegebb, legcúgosabb napját választják erre a tevékenységreKép Na mindegy, most adok a gázszámla pofájáraKép
És holnap megyek Pestre kikapcsolódni, amíg a férjem bébiszitterkedik itthonKép...na jó, reggel vérszívással kezdem, de aztán szabadság vanKép Remélem, tényleg olyan jó idő lesz, ahogy ígérik a nagy jósok.

Manó,
az én nagylányom is attól szokott télen többször is megfázni, hogy nem elég egyenletes éjjel a hőfok a szobájábanKép (Sajna az agyonszigetelés ellenére nagy szélviharok idején egyszerűen átszellőzik a szobájaKép) Na erre én is roppant pipa vagyok, de most vettem hőfokszabályzós csapot a radiátorra, talán ez megoldja a problémátKép

Psandi,
már nem fért rám több ruhaKép, csak a kesztyűt éreztem túlzásnakKép De az a baj, én a tudattól is fázom, hogyha nincs fűtésKép

üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok,

Kissé eltűntem írásilag, de vagyok, olvasok, okulok...Kép
Ahogy nézem, sürgősen leszoktatom Kevint arról, amit anyukám tanított neki: ha valaki elköhinti magát, vigyorog és boldogan utánozzaKép Még a végén a kis lüke miatt nem jutunk el a talikraKép

Andy
Nemá, hogy 750 volt métere???!!! Én 2500,-ért vettem itt Újpesten.Kép Fene, fene, fene!
(Kisvuk, azért ha érdekel az Újpesti lelőhely, szívesen leíromKép)

Gombóc
Jók a linkekKép Én jó cserét csináltam, a lány (vezeték)nevemből 110 ezer van, a mostani meg rajta sincsKép És 2002-ben már 347 Kevin születettKép Gondolom tavaly még több...
...és csak 26 Lőrinc!!!Kép (Én simán azt hittem, a Lőrinc azért gyakoribb, mint a Kevin...)

Na, most nem is írok többet, a talinyavaja-témát kiveséztétek, meg amúgy is dögfáradt vagyok.
Jó éjt, pusza
Elli
ellimami
 
 


Urszila,
Roni sem hagyja mindig megmosni a fogát, de azért próbálkozunkKép
Ügyes lépegető, bébitaxit hajtó Julkád vanKép Hintától még mindig fél, vagy csak egyszeri alkalom volt?
Hogy van Julka?

Zsuzsi,
HajnyírásKép Nem lehetett egyszerű, saját magadnak. El sem tudom képzelni.
Hú, most olvastam Miki balesetét.Kép Szegénykém, jól van már? Nem irigyellek. 3 gyerekkel tényleg csak a szerencsén múlik, ha nem történik semmi.
Kis homeoguruKép

Klár,
Tükör nálunk is menőKép
Képek tutijókKép A talisok is.

Momo,
Szuper, hogy Zsebivel minden rendbenKép

Miszike,
Elhalasztott kistesóprojektKép Talán jövőre már én is pocakoskodhatokKép
Hölgyike tüneményesKép

Andy,
Hintás, mototros képek édesekKép

Norka,
Főző segítség cukorfalatKép Vidéki divatKép

PIldi,
Bicajos AncsaKép A tesós képek is jókKép

Elli,
Látom Kevin jogosan birtokolja a dagimadár címetKép

Zulu,
Ilyenkor örülök, hogy Roni nem mászik még fel sehovaKép

Virág,
Mi lett az öcséd vakbelével?

Gombóc,
Remélem a katasztrófa övezet már felszámolva.
Receptre a Tb fizeti (legalább) a felét a mérőnek.

Csucsuka,
Műlovarnő édes, meg a többi szülinapos kép is jóKép

Toffi,
Mikor juttathatom vissza a sablonos füzetedet? Köszi.

Ez már nem lehet igaz! Csakis vicc lehet, de rossz vicc.
Amikor elfogadjuk ami van, és azt hisszük, hogy már rosszabb nem lehet,
mindig jön még valami. Most például pár napja nem érzek ízeket. Valószínűleg
a (2.) gyógyszer mellékhatása. Szóval a tortúra még nem ért véget.

Maci_2
maci_2
 
 


Hali,

no most van időm kicsit visszaolvasgatniKép.

Beu,
kis családom köszöni szépen a bókotKép.
Kétlábonjáróéjszakátátalvó fickónak sok pussz!Kép
Anyájának meg hurráhurrá a Dunán való átkelésértKép!

Kangi,
strucc járt felétek?Kép Szuper a kép!

Csucsuka,
örülök, hogy csak vaklárma volt, és jobban van az én kis szerelmemKép(bár tudom, egyoldalúKép)
Látom, vészesen romlik a tanulmányi eredményedKép.

Zsuzsi,
azért engem továbbra is nagyon megnyugtatnak Gyuri történteiKép.

Momo,
itten a nagy takonyelemzésben nem is gratuláltam a ficánkához!Kép Fűtés nálunk is broáf, ha beindul a cirkó, akkor egy óra hosszat meg lehet sülni, aztán lehül vagy 5 fokot, szóval van némi hőingásKép.
Öltözködő nőci édes lehet!Kép Maca is kezd már csajosodni, időnként ijesztőKép.

Miszike,
örülök, hogy jobban van BekiKép.

Andi,
jó kis HúsvétKép. Sajnos az én szüleim is elég lazán vesznek bizonyos dolgokat, pl. most húsvétkor Malac szokás szerint bele sem nyalt az ebédbe, én mondtam, hogy oké, de nincs sütike-csokika-kekszike stb., mindezt a szüleim jelenlétében. Fél óra múlva látom Malacot a konyhából kirobogni egy bazi nagy süteménnyel, mögötte Apukám, aki rosszallóan nézett rám, és közölte, hogy az Ő házában nem fog éhezni a gyerekKép... Ha ez néha lenne csak így, nem szólnék egy szót sem, de sajnos elég gyakran előfordulKép.

Elli,
köhintgetést a tesóm is csinálta kiskorában, annyira élethűen, hogy többször kivizsgálták miattaKép.

Norka,
vidítvidítvidítKépKépKépKépKép!

Két kép a végéreKép.

Egy alkotó Malac:

Kép

És egy ártatlan virágszál, aki nem is buzerálta a nagyi gépétKép:

Kép

puszka mindenkinek

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Ja, Zulu!
Ma méreckedtünk, 9,55 kiló!!!
Bi-bi-bííí!!Kép
Akkor most már rinyálhatok, hogy bazinehéz?Kép
pusza
E
ellimami
 
 


Zulu
Amúgy kölkeid csudaédikKép
E
ellimami
 
 


Halika! Kép
Már hétfőn hazamenekültünk a hegyről a csúf szél miatt, de eddig csak olvastam, majd fogok többet is írni. Képek Apacukánál, ha lesznek, hozok Kép

Csak gyorsan mirólunk, mert beájulok: Julcsit ma megpróbálták megmérni a tanácsadáson, de folyton felállt az oktondi módon fal mellé helyezett mérlegen, és a kiplakátolt nyuszikra makogott vadul Kép Saccra 7600 grammot írtak be, ami 5 hét alatt 28 deka gyarapodás, örvendeztem vala! Délután meg bevágott egy tízdekás krémtúrót meg egy banánt, és nem is tojt utána, úgyohgy akkor kellett volna mérni ... Kép Amúgy továbbra is nagy dumás, és "mé! mé!" kiáltásokkal egész nap követeli, hogy rettentő mondókákat és dalocskákat gajdoljak neki. Kedvence a "Bújj, bújj zöld ág", én már kiütést kapok tőle, nemkülönben a szintén nagy kedvenc "Háp, háp, háp, jönnek a kacsák" kezdetűtől. Unalmam enyhítésére ma xilofont vásároltam, és azon pötyögöm a kíséretet, de őt még ez sem rettentette el, igaz, többször megpróbált rálépni a hangszerre, nyilván nem véletlenül KépKépKép
Még mindig taknyos, de a tüdeje tiszta, úgyhogy csak az orrszívás meg, de már csak reggel-este, persze ettől is úgy ordít, mintha nyúznám, eléggé repedtfazék is tőle, de micsináljak?!

Ja! Adjatok lécci tippet, hogyan mossam meg az agyarait, mert eccerűen nem engedi, hogy a szájában piszkáljak. Hosszú percekig demonstratíve sikálom a fogsoromat, míg ő a saját fogkeféjével hadonászik, hajat fésül, hátat vakar stb.stb., majd a végén az én fogkefémet próbálná elcsaklizni, sé sipít, mert nem engedem ...

Jaj, bocs, hogy most nem írok név szerint, de tényleg muszáj ágybaesnem, mióta megjöttünk, megint ébred hajnalban, óbégat meg minden, aztán persze hatkor már megint huhukkol, és nem is alszik vissza. Igaz, már este nyolckor alszik.

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Juszt sem nyílvánítok véleménytKép
Julka a csütörtök reggeli láza után teljesen jól lett hirtelen, csak piros pöttyökkel lett teli. Valszeg a háromnapos láz, roseola? Apa meg én vasárnap voltunk dögróváson, ágyban töltöttem a húsvét vasárnapotKép De estére már túl is jutottunk rajta, csak az orrom folyik még mindig.
Julka is mind többet lépeget, nagyon élvezi, mert mindenki ovációban tör ki olyankorKép És akkor ő megtapsolja magátKép Viszont így már tud valamivel a kezében közlekedni. És valami veszélyeset mindig találKép Sűrűn eszembe jutsz, Zsuzsi!

MaciKép Kép mellékhatások. Julka még mindig fél a hintától, de érdekes módon csak bent, kint a kertben élveziKép

MomoKép fűtés hurráKép én is rögtön fázni kezdek, ha pl. áramszünet miatt fűtésszünet vanKép AFP-re mész már?

OrsolyKép a te AFP-d már kész van? Hátha kiderül genetikai UH-n pocaklakó nemeKép

GombócKép kösz a címet, én is rögtön utánanéztem, hogy hol is állunk a listánKép

Urszila
urszila
 
 


ZuluKép ilyen kávéscsészém van nekem isKép Malacon látszik az alkotás lázaKép és az ártatlan virágszál is nagyon jóóóKép

ElliKép rinyálhatszKép Megértelek, anno Andris 12 kiló volt 1 évesen, Zsuzsi meg 10. Julka tekintettel van anyja életkorára, és kímél a maga max. 8 kilójávalKép

Urszila
urszila
 
 


Maci_2,
nahát, ez tényleg egy rossz viccKép. Viszont a jövő évi pocakeresztés jól hangzikKép.

Elli,
most direkte kipattantál az ágyból hogy az orrom alá dörgöld?Kép Üsse kavics, rinyálhatsz!Kép
Képzeld, hétvégén félkézzel ringattam unciöcsit, hát nem izomlázam lett másnapra?Kép Már 6.4 killa a csöppöm, 5 hetesen, azért komoly konkurencia Kevinnek!Kép
Kölkeim köszönikKép

Urszila,
látom nálatok is gyengélkedővé alakult a ház HúsvétraKép.
Lépegető nőci tündér lehet, ahogy örül magának!Kép

Kangi,
fogmosás ügyben nincs tippem, nálunk pont fordított helyzet van, alig bírom begyűjteni a fogkeféket, Mac még elalvás előtt is szorongatja, úgy kell félkómában kivadásznom a kezéből. Milyen fogkrémet használsz? Lehet, hogy ki kell próbálni más ízt, hátha az jobban bejön a csajnakKép.
Xilofon rulez, csak nehogy nagyon rákapjon Julcsi, mert akkor jajj Neked!Kép

Manó,
(ígérem, mostmár elengedem a gumicicát, de ezt még muszájKép)
Én sem zárkózom be a lakásba, ha taknyosak, vagy köhögnek a kölköncök, de olyankor inkább magányos sétákat teszünk a Normafánál. Mert lehet, hogy az az orrfolyás egy ártatlan nátha, de lehet egy komolyabb betegség eleje is, ezt nem lehet előre tudni, meg ahogy Beu is írta, ugyanaz a cucc lehet, hogy az egyik gyerkőcön egy kis taknyolással átmegy, a másikat viszont jobban megviseli.
Szegény Macus pont ezért nem találkozhat pénteken a pasijávalKépKép, bár Ő szerencsére nem lett lázas, csak taknyizik egy kicsit.
Gumicic elengedveKép.
2003 Emmáira én is kíváncsi vagyok, mert most elég sok csajszit látok ezzel a névvel a neten, persze lehet, hogy csak véletlen. Nekünk mindkét gyerek neve az élmezőnyben van, ennek ellenére nem vettem észre, hogy feltűnően sok Anna és Dávid rohangálna a játszónKép.

na puszka mindenkinek, remélem holnaptól szép idő leszKép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Jaj, mégvalami:
Nem tudja véletlenül valaki, hogy a Vadász utcai zöldbolton kívül hol lehet mosószódát kapni? Apasas fellázadt, hogy minek szórakozom a pelenkamosással, de persze onnan fúj a szél, hogy rühell elballagni a mosószódáértKép. Nekem elég macera lenne elzarándokolni a két skaccal ezért a belvárosba, szóval ha lenne valakinek valami jó kis lelőhelye, akkor annak igen örülnék, hátha könnyebben elérhető, mint a Vadász u.

na tényleg jóccakátKép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Na sziasztok csajok Kép

Asszem most fogom lelőni a Babanet szerverét - írtam szééép hosszú nevesített üziket, és ez a nyomorúúútttt tojt elküldeni Kép De pipa vagyok....

Viszont legalább előkerült Kangi, akiről már azt hittem, hogy metszőollóval a kezében odafagyott valami szőlőtőkéhez a Somlón.... Kép

Momo,
Téged sem irigyeltelek a "no fŰtés" c. előadásért. Tudod, a legjobb az icipici pocilakódnak, aki körül azért még ilyenkor is szuper a természetes hőszigetelés Kép
Férjed nagyfia.... max. azt tudom mondani, hogy részvétem. KépKépKép

Ömlesztve leírom még, hogy tündériek a fotók - tojáskutató Lőrincnél és Zsuzsipasiknál maradtam el asszem. Zulu - ártatlankád és Malac Kép
Ellike, az a 9,5 kiló felett.. hmmmm... legközelebb megemelgetheted Ancsát, hogy edződhess Kép
Mellékesen - barátnőm kisfiát emelgettem a héten, 3 hónapos, 6300 gr... olyan kis pihekönnyűnek tűnt az én cula lányom után Kép
Örülök, hogy a beteg urak és hölgyek jobban vannak Kép

Csucsu, gratula ahhoz a "snassz" négyeshez KépKépKép

Na most asszem megyek, mert holnap dolgozom, a bedolgozásom még benn a mosógépben, asszem lassan indul a fordításom is, úgyhogy fullon leszek.
És mindehhez esténként Ancsa kiköveteli, hogy eresszem szabadon, ami azt jelenti, hoyg kiszedem járókából (ahova még időlegesen szerencsére be tudom paterolni), és attól a pillanattól kezdve ezerrel rohanhatok utána. Szélvészkisasszony édesen lépeget már kapaszkodás nélkül is, ha lecsüccsen, onnan ezerrel robog tovább négykézláb az első tereptárgyig, ott feláll, és irány a tükör, ahol is nagy hangos vigyorgások, és képmás kóstolgatása folyik. KépKép
Egy vígasztal : ha ez így megy tovább, komolyan nem fog kelleni konditerembe járni ahhoz, hogy a rajtam felejtett 15 kilónak pápát intsek Kép

Csóóóxeee :


Klár
clarissa
 
 


Sziasztok!

Norka!
Remélem, hogy rossz kedved már a múlté. KépKépKép

Beu!
Gratula Lőrincnek a járáshoz és az átalváshoz.

Angi!
Fiadnak is gratula a járáshoz.

Momo!
Hideg, brrr. Miért nem jöttél át hozzánk, nálunk mindíg túlfűtenek (26 fok).

Csucsuka!
Gratula a "csak" 4-eshez. Kép

Zsuzsi már a 2. éjszakát aludta át este 9-től reggel 6-ig. Remélem, hogy most már így marad, mert a két nagyobb elkényeztetett és már 3 hónapos koruktól végig aludták az éjjelt. Zsuzsi eddig hajnali 1 és 4 között 1x tankolt.

Na most végleg felkelt, ezért megyek.

Magdi
gallainémagdi
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bejelentkezes. Nagyon koszonom az enerdzsiket es szmájlikat, hatottak nemileg Kép De leginkabb a mai napsutes tunik hatasosnak Kép Kép Kép
Lanyok
Nem azt mondjak,hogy 2 evesen kezdodik a dackorszak? Akkor ez most MI?????? mindenert ordit Jazi, pedig nem az az eroszakos fajta...a legszornyubb,hogy nem hagyom sokat kiabalni de olyan hulyen csinalja,hogy igy is bereked...
Mas
Osszejon a penz a kommunikatorra ,ugy tunik! Kép Ez eddig a jo hir.Most kaptam egy mailt a kanadai sractol aki hozta volna masfel7 mulva,hogy nem tudjak addig leszallitani hozza a szerkentyut...csak kisse robbanok szet Kép A kovetkezo fuvar jul.ra er ide es at kell utalni az osszeget Amerikaba...legalabb 40$ az atutalas...brürürüüüü Kép
Beu
Irj mailt,hogy mikor jottok! Kép Remelem marad a jo ido! Gratula Lorincnek a jarashoz, majd lecsekkolom ;0)

Bocsi,hogy nem irok majd'senkinek, rohanok leszedni a csajt az ágyrol...
Pussz
Norka

Lanyok
norkini
 
 


nemtom,hogy kerult oda a vegere a Lanyok... Kép
De ha mar itt vagyok kaptok egy alvos fotot is.
Kép
Kép
norkini
 
 


Sziasztok!


Milyen szép idő va odakint, voltunk póstán és sétáltunk, annyira hiányzott már.

Orsoly: azért hanyagoltalak a sétával kapcsolatosan, mert még mind a 2 en betegek vagyunk, szerintem oda-vissza fertőzzük egymást Dorkával. Este úgy köhögtem, hogy azt hittem megfulladok.

Így az a gyanúm Dorkát pénteken vihtem újra Dokihoz. Nekem is fáj még a fülem, és a torkom.

Tegnap voltam dolgozni, Dorkát szerencsére nem küldték haza a bölcsiből, de ott is állandóan valaki beteg, mert mindig haza hoz valami betegséget.

Hát igen a vitához kapcsolódva mert eddig kimaradtam belőle az tény hogy a bölcsibe oviba beviszik a kicsit beteg gyerekeket mint ahogy Én is, mert nincs mit tenni, vagy dolgozol, vagy kirugnak a munkahelyről, főleg ha nem tudod megoldani, hogy valaki vigyázzon a gyerekre, sajnos ma már nem olyan világban élünk, hogy jó szemmel néznék , hogy az anyuka otthonmaradt a csemetével.
Tudom ez nem a talihoz kapcsolódik, mert oda nem "kötelezö" elmenni. Egyébként azért Manó védelmére egy pár szó, szerintem elég nehéz megállapítani a kezdődő betegséget, azaz Dorkán csak akkor lehet látni, hogy beteg, ha 39-40 fokos láza van, akkor olyan elesett, egyébként meg semmi, ezt mi is mondhatnánk, hogy ha arra vártam volna hogy ne follyon az órra meg ne köhögjön akkor az egész telet itthon töltöttük volna, nekem meg nem lenne munkahelyem.
Egyébként egy orvos által mondot mondatot idéznék: Nem baj hogy közösségbe van a gyerek annál hamarabb átesik a kötelező betegségeken, és ellenállób lesz az inmunrendszere, annál kevesebbet fog hiányozni az oviból.

Nekem az a furcsa, hogy ha a tali másnapján beteg volt a gyerkőc nem lehet, hogy már lappangott benne valami betegség és ez csak olaj volt a tűzre?

Na most ennyit
Jók legyetek
Manó2+Dorka

Kép
Kép
dorka2
 
 


Helló LÁnyok!

Látom most mindenki kiment a levegőre 1000-rel süt a nap!

Betegség-tali téma: nem szólok semmitKép

Viszont olyan betegek vagyunk Ilanggal, hogy ihaj, úgyhogy innen bentről gyönyörködöm a napsütésbenKép
(orrfolyás-rekedtség, köhögés+ láz ami ingadozikKép)
Képzeljétek tegnap fel sem öltöztem, egyfolytában durmoltunk a gyerekkel. A legszebb álmunkban felhívott egy porszívóügynök, legszívesebben vísítottam volna mert a gyerek is felébredtKép
Persze a vísítást még egyenlőre gyakorolni kell mert hangom egy szál sincsKép

Norka!
Ilang is így szokott aludniKép

Gombóc!
Sütöttem kalit, de kicsit kiszárítottam a sütésnél, meg nem is lett valami szép szegénykém.
Apa hősiesen megetteKép
Jók a linkek, bár azt biztosan tudom, hogy Ilang egyenlőre csak egy volt tavaly, mivel mi kérelmeztük meg
ezt a nevet..Kép

Magdi!
Ügyes Zsuzsi!Kép

Klár!
Megfagyott KangiKép
Teperős kisasszonyKép ismerős, Ilang is kavar ezerrel

Momo!
fűtésKép brrrrr bár nálunk megy most a fűtés a betegségtől folyamatosan ráz a hideg
úgyhogy meg tudlak érteni. Jó csavargást holnapra, vagy mára??Kép

Kangi!
Jobbulást Julcsinak!

zulu!
Tündériek a kölkök és főleg milyen ártatlanokKép

Na most megyek, és szándékosan nem eldugulok, mert már így is eléggé bevannak a lukaim dugulva.
Mármint az orrlukaimKép Bocsi

nincs puszi, nehogy fertőzzünk

Tündér és Ilang

Ja a dokinéninél meg is méreckedtünk tegnap és Ilang 7580 gramm, ami 2 hét alatt 38 dekás hízás!
Na ennek nem sokáig örülhetek mert most nem sok étvágya vanKép
tündér
 
 


csak olvasok....
talán ma este mer' lefutnak a témák mirehozzászólnék
zs
zsuzso
 
 


Nemtom, valakit érdekel-e, ma de. láttam a plakátot, aztán rábukkantam az interneten is. Persze, mi biztosan elmegyünkKép

A gödöllői egyetem Sportcsarnokában április 17-én és 18-án a FAMKAT nemzetközi macskakiállítása alkalmából a szebbnél, szebb különleges macskafajták képviselői vonulnak fel. A hazai macskák kihívói között cseh, olasz és osztrák tulajdonban lévő macskák is szerepelnek. Felszerelések és tápok nagy választékban. Nyitva szombaton 10-18, vasárnap 10-17 óra között. Belépőjegy felnőtteknek 500, gyerekeknek és nyugdíjasoknak 250 forint.

TündérKép betegségKép ++++++++gyógyító energiák! Ügynökök GRRRR, a nagyokkal még nem volt telefonunk, most jöttem rá, hogy mennyien vannak.

MagdiKép téged aludni hagyó dededKép csak tartsa meg a jó szokását! milyen jó, hogy már túl vagytok a bárányhimlőn!

NorkaKép a dackorszak 3 év körül kezdődikKép azért hiszed azt, hogy ez az ordiba már az, mert saját bőrödön még nem érezted, azaz füleddel nem hallottad saját dackorszakos gyerekedet. De eljön az isKép - amikor esetleg hasra fekszik a sáros piac kellős közepén, és úgy ordítKép Különben Julka is sokat ordibál, rámutat arra, ami sazeretne és már zeng is a házKép

Urszila
urszila
 
 


Sziasztok!


Dorka lányom nem akar enni.
Már teljesen ki vgyok miatta.
Ma reggeli 260ml tápi, 11 felé fél banán, most meg nem lekk neki a bébi kaja, eddig megette, a tejpépnek is csak a fele fogyott el.
Mit csináljak?

Manó2+Dorka

Kép
Kép
dorka2
 
 


Manó2Kép esetleg a hasára ment a vírus? csak nem tudja mondani, hogy nem érzi jól magát??? szerintem ne erőltesd.

Urszila
urszila
 
 


Beu,
először is ezt Lőrincnek küldjük.
Kép

Réka,
köszi, majd megpróbálok bővebben jelentkezni.

A tali-nátha témához csak azért szólok hozzá, mert van egy kis lelkiismeretfurim, mert azt hittem Dana talán szénanáthás - ugyanis főként reggel és este folyt az orra (ezt emlékeim szerint veletek is megosztottam), aztán kiderült, hogy nem az, mezei takonykór. Szal a talin szerintem nem folyt neki, legalábbis nem emlékszem, hogy megtöröltem volna. Egyébként azóta is folyik egy kicsit, de nem beteg, mármint lázas, köhögős vagy hasonló.
Egyébként meg úgy tűnik, hogy alapvetően az emberek hasonló állásponton vannak, senki nem vinné betegen közösségbe, főleg zárt helyre a gyerekét. A betegség megítélése persze már nem ennyire egyöntetű.
Egyébként a talin baromi rossz volt a levegő. Következőre szellőztessünk Kép
Én már vittem Danát úgy tücsökzenére, hogy a tünetei annyit tettek ki, hogy reggel meg este ki kellett szívni az orrát és ennyi. Olvasva Gombóc hozzászólását, lehet, hogy ez is bunkóság volt. Mostantól még jobban odafigyelek erre.
Egyébként nem tudom, mi az igazság az immunrendszer erősödését illetően. Valszeg az sem jó, ha széltől is óvjuk a gyereket, de aki normálisan jár talikra, annál erről szó sincs, de az sem célszerű, ha egy két év alattit (sőt bárkit) minden vírusnak kiteszünk.
Na mindegy, nem megyek bele mélyebb filozófiai fejtegetésekbe, mert már nagyjából mindent leírtatok. Kb. azt gondolom, amit Zulu szépen kifejtett. Hála békés, rengeteg netező időt biztosító gyermekeinek Kép
A betegek gyógyuljanak!
Dana mellett újabban semmit, de semmit nem lehet csinálni, most anyós lekapcsolta Kép Pici bealudt Kép Ritka pillanat szóval, ha most nem megyek azonnal vasalni Kép
Zsuzsó
Ui: Új képet rakok a profilomba.
zsuzso
 
 


Mi történt megszűnt a topik?
Zs
zsuzso
 
 


manó2!

Evett valamennyit, az a lényeg. Így kiszáradni nem tud. cska akkor van gond ha nem is iszik. Addig bízd rá, ő tudja hogy mi a jó neki. lehet tényleg nem jó a gyomra, vagy épp a torka fáj. Azért ha nem változik vidd el orvoshoz szerintem és vizsgálja meg. Antibiotikumot nem szedett? mert az is kikészítheti a gyomrát picit, én az antibiotkum mellé bifiduszos tápszert szokatme eteteni, hogy rendbe tegy epicit a gyomrát.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Ma extra nyűgös napunk volt. Dani délután 1-től 5-ig megállás nélkül orditott, illetve 2x5 perc szopi alatt nem, és 1x10 percet aludt a karomban. De ahogy leraktam volna a kiságyba, felébredt, és ott folytatta ahol abbahagyta. Közben köhögött szegény ezerrel és ömlött az orrából a cucc. A végén már benyomtam neki egy Germicid C-t, hogy lenyugodjon, és utána tényleg jobban is lett szerencsére. Sőt estére már igazi kis rosszcsont lett, talán meggyógyul most már végre!

Manó2
Dani sem akart ma enni, még szerencse, hogy a cicit elfogadta, meg délután elrágcsált egy kis almát és 1 kenyérhéját. Ennyi!
CSak arra figyelj, hogy elég folyadékot igyon, és nem lesz gond. Ha betegek vagyunk, mi sem kivánjuk az ételt.

Norka
jobb kedv hurrá Kép alvó JÁzi Kép

Maci
mellékhatás Kép most akkor gyógyszert kell váltani vagy mi lesz?

Zulu
ártatlan Macád és alkotó Dávid nagyon drágák Kép

Tündér
Nektek is jobbulást ++++++++++

Magdi
átaludt éjszakáért iriiiigy Kép

Zsuzsó
nyelvet kidugó Dana Kép
taknyos gyereket én azt hiszem, nem vinnék kisgyerekek közé, de nem csak azért, hogy másokat ne fertőzzünk, hanem azért is , mert sztem ilyenkor le van gyengülve az immunkrendszere, és könnyebben elkaphat ő is bármit. De ezt most nem bántásiból irtam, csak vélemény Kép


Vasárnap lesz a férjem szülinapja, holnap kéne ajándék után kajtatnom, de holnapra már megint sz.r időt mondtak Kép

Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

Itt vagyunk mi is ,bár csak nagyon keveset tudok olvasni,mert vendégeink vannak egész héten.

Voltunk otthon,vegyesre sikerült a hét, a Húsvét és a Keresztelő nagyon jó és szép volt. De előtte ismét frászt kaptunk ugyanis Marcikám kipróbálta a szabad esést.Ugyanis lezugott a lépcsőről,vagyis az emeletről rá a lépcsőre...szóval Madarász ügyelet....stb de szerencsére csak az ijjedtség volt semmi komoly. Persze sebeket szereztünk szépen,és a keresztelőre sem múlt el.
Majd megpróbálok feltenni képeket.......


Ahogy olvasom sok baba beteg,-jobbulást mindenkinek!!!!!!


Andi!
Te is áprilisi vagy????KépKépKépKépMert a család nagy része azKépKépKépKépKép


Na próbálok még vissza olvasni......



Mariann&Marci
mariannmarci
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?