Új privát üzeneted érkezett!

Én, amikor Lili kiborítóan sírt, egyszerűen betettem az ágyába, megsimiztem, mondtam neki, hogy szeretem, de most neki meg kell nyugodnia, anya addig kimegy... és kedvesen kimentem a szobájából, tök nyugodtan viselkedtem. Aztán bezártam az ajtót, kiengedtem a gőzt, majd be a zuhany alá, hogy ne is halljam a sírást, vagy zenét hallgattam hangosan (szintén ezért) és megnyugodtam közben.... Amikor elkészültem a zuhannyal, vagy lehiggadtam a sláger rádión :D akkor megnéztem Lilit, és addigra békésen elaludt mindig. :)

Szóval csak azt szerettem volna leírni, hogy szabad idegesnek, feszültnek, undok anyának lenni, csak előtte légy aranyos-kedves-szerető-anya, zárd be a picit a szobába, és csak utána őrülj meg... ha kész, addigra a pici is megnyugszik, és elalszik...

és ha hangosan sír, legalább tudod, hogy még él (hiszen lélegzik ;) )

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!!

Köszönöm a válaszokat mindenkinek az itataással kapcsolatosan. Én arra gondoltam, h most még elég hígak a pépek amit adunk, így nem biztos, h kell plusz folyadék....
Konsti továbbra sincs oda a különkajcsiért, ígaz meg kell tanulnia a kanállal evést.
Egyenlőre 7-8 alkalommal szopizik és tízóraira, uzsira kap gyümit (3-4 evőkanálnyit) szopi után.

Sokan mondják, h milyen kis kerek kisebbikem, pedig Ábel ennyi idősen 1kg-val nehezebb volt, hosszban 1 cm Ábel javára. Mi azok közé tartozunk, akik nem duplázzuk meg a születési súlyunkat 6 hónapos korunkra. (Ábel már 4 hósan duplázott, noha 3400g-mal született)
Ez is mutatja mennyire mások még a tesók is.

Ildi!
A vizet miből adják?? pohár, cumisüveg, kanál??! Néztem a mi új csörös poharunkat, de annak akkora a csőre, h nem fér Konsti szájába :shock: :o :D
Konsti szeme: Remélem marad szőke, kék szemű, hiszen a tesója szőke, kék szemű, anyucija is, apuci kék szemű, hajilag meg ősz. :lol: :lol: :lol:

Marek!
Töltöttkápi: 20 perce kacagok :lol: :lol: :lol:

Védőnő: a helyi liba nem jön, hanem a tanácsadós védőnénivel tartom a kapcsolatot, aki amúgy a helyi védőnőnk volt, amíg el nem költöztünk. :lol: :lol: :lol: :lol:

Átaludt éjszaka: :D :D :D :D
Én már annyira megszoktam, h alig alszom, az lenne meglepő, ha aludnék.
Konsti tegnap 17-kor evett gyümit a szopi után, aztán az esti fürcsi után épp készültünk szopizni, amikor felhívott a barátnőm. 5 percet beszéltünk, de ezalatt Konsti bealudt Bence vállán. 2:30-ig aludt :lol: :lol: :lol:

L.Kata!
Szép méretek, vagány kissrác! :)

PEVA!
A mi gyerekdokinknál egy éves korban van státuszvizsgálat. beutal laborba (vérkép, vizelet ) és szemészetre. Ha nincs a szűk családban szemüveges, akkor 3 évesen kontrolll, ha van, akkor évente.
Már Én is gondolkoztam, h Ábelt vihetjük nyáron, aztán ősszel Konstit.

Ny. malac!
KÖSZÖNÖM AZ AJCSIT!!!!!!!!!!
El lehet ez menteni valahogy?? Elküldeném apának emilben, hogy büszkélkedhessen a kollégái előtt :D

Mi:
kérek egy kis drukkokat mára, visszük Ábelt hallásvizsgálatra.

Tegnap este hívtak a fejlesztőből, alakul az órarendünk. Hétfőnként fogunk járni óvodaelőkészítőbe. 5 kisgyermek lesz, játék, tízóraizás, h szokják. Hogy pontosan mi lesz, az hétfőn kiderül, vagyis, h mi lesz a szülökkel, amíg a kicsik "oviznak"..
Egyéni fejlesztés itt lesz helyben, még rejtély hová teszem Konstit, de asszem jön velünk. (apának nem éri meg hazajönni 1-2 óra miatt)

Konsti mutatványa: hátonfekvés, térdek felhúzva, talpak a talajon. Csípő-fenék emelgetés....Farizomra gyúr a szentem :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Tegnap nem tudtam jönni, szegény kisfiam az 5.hófordulója alkalmából jó nyűgös volt. :(
Lehet én is hibás vagyok, mert borsót ettem, csak azt hittem hogy napi 1-2 rövid szopinál már nem számít. :roll:

NyMalac.....köszi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
És nagyon jó lett a Weblap, nagyon ügyi vagy. Köszönjük!
Sok puszi érte.

Zsuzsu...tegnap már olvastam hogy kérdezted a neurológust.
Mi úgy kerültünk oda, hogy Norbika 3 és fél hónaposan nem akart támaszkodni (fókázott) :?
Nem használta a bal kezét eleget és merev volt a válla.
Mára már minden oké, csak elég feszes és merev az izomzata még mindíg, ezért heti egyszer gyógytorna,
meg nagyon javasolták az úszást, de ott még nem voltunk. :oops:

Inni...Norbika legtöbbszöür babavizet iszik, vagy forralok, ha épp elfogy a víz.
De szereti a natúr édeskömény teát is.
Majd én is szeretnék venni neki baba instant gyümis teát, majd a DM-ben nézek valamilyet.
Hát, szégyenlem de Norbi cumisüvegből issza a folyadékot.
Tudom ez nem jó dolog, de olyan nagy átfolyásúnak talaáltam a csőrös poharat! :shock: :roll:
Nektek tud inni csőrös pohárból a kicsi??? Nem koai még a pohár???

Borkaby....Nagyon szépen köszönöm a mondókákat, ki is nyomtattam. :D
Majd megtanulom, aztán mondogatom neki ritmusosan! :wink:

Dalma...örülök hogy jó vagytok! :wink:
Norbi sem hízik jobban mióta mást is kap, annyira mint elötte. Most utóbb egy hónap alatt kb.70dkg-ot hízott.
Sőt, régebben volt hogy 1 kg ment rá 1 hónap alatt, pedig akkor még nem kapott csak anyatejet és tápszert.
Más gyümit még nem ettetek? Barackot?
Norbi imádja céklával a barackot és az almát!

Nagyon szép minden baóca! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 

 
 

Mi még nem ittunk, de én szeretném, ha pohárból kezdené és nem a cumisüvegből, vettünk is egy ilyet:

http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=25

Remélem ez beválik, de majd akkor próbáljuk ki, amikor már megindul a hozzátápi komolyabban, amíg csak az almalét-almapépet kapja, addig felesleges, hiszen az is folyadék és ő még szopizik javában akkor is.

Állítólag a fogaknak sem jó, ha cumisüvegből iszik a baba, legalábbis úgy emlékszem, hogy ezt olvastam valahol.

Ez a szél durva, gondolom más se viszi le a babát sétálni, ugye?
Tegnap lent voltunk vagy 1,5 órát, 1 órát aludt a kocsiban Lotti, de ma nem merem levinni :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


NyMalac...így kívülről olyan következetes, türelmes anyucinak tünsz! Ki lehet téged borítani?
Nehéz elhinni.
De, kösz a problémakezelő tippet! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ildi...ez tök jó üveg, lehet ilyet én is vennék.
Talán ez kissebb lyukú. :roll:
Igaz, valóban nem jó a fogaknak a cumisüveg. de nem csak akkor ha már édeset iszik?
Mert Norbi inkább csak vizezik, szerinted így is árt?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lovaszkata 2009.03.18 08:32-kor.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Marek!

Kesz, tobbet en sem sajnallak :P :lol:

Zsu!

Drukk Abelnek! :wink: Varjuk a beszamolot!
Nahat, pedig en is vasgyuronak nezem Konstit! :o Mennyivel szuletett?
Hogy miket ki nem talalnak :o :lol:

Szinek:
Nalunk Zsolti szoke kek szemu, Miki barnas szem, barna haj. Anyjuk apjuk barna, zoldes

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Szél....itt is van, elég durva szél. :evil: Ha nem csillapodik mi se megyünk ki.
Még mindíg náthás Norbi. :?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata, szerintem ha vizet iszik Norbika, akkor nem árt a cumisüveg a fogaknak. Megnéztem ezt a poharat, 2 lyuk van rajta, szerintem nem túl nagyok.


Találtam egy cuki képet, felteszem nektek :lol:

Kép

Annyira tipikus, nem? :wink:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Tegnap nem érte ide. Déleőtt tornázni voltunk, aztán mentünk Ny.malacékhoz a cipőért, aztán meg Dunakeszire unokatesómékhoz. Szabi tök jó fej volt. Annyit kacagott.

Borkaby - Tomi nagyon édes! És te is jól nézel ki. Talis ohaj jegyezve!

Marek - Tolatás? Cuki lehet! Gratula az alváshoz! Szabi is ezt csinálja. Gyógyszer megjött már? Jó fejek a szálítók!

Peva - Köszi, hogy nem árulsz be Kornélnak! Tutira rásütné a bélyeget Szabira, hgoy diszleksziás lesz, meg magatartászavaros. :wink:

Mondókák - a Fut robog... folytatása: Fut a havon a fakutya, vele fut a retyerutya, din-don-diridongó. Ha felborul a fakutya kiborul a retyerutya, din-don-diridongó. :lol:

http://marci.co-net.hu/mondokak.htm

Ny.malac - Köszi az ajit! A cipő kérdés azóta megoldódott. :wink: Fel is próbáltam a lábára. Cuki nagyon. Honlapban én segítek szívesen, ha megmutaos, hogy kell.

Zsuzsu - Mennek a drukkok Ábinak! Knsti farizomra gyúr? :lol:

L.Kata - Gratula a hófordulóhoz!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

Már elég rég nem írtam, de valami mindig van, ami miatt nem tudok jönni, házimunka, másodállás, betegség stb. Sajnos most sincs időm behozni a lemaradást, csak egy pár sort írok.

Áron szépen fejlődik, tegnap kapott oltást, de nem viselte meg.
És képzeljétek a pihenőszékében egyedül felül már!!! Olyan kis ügyes! Forogni nem nagyon forog, de már egyedül felül, íme a bizonyítékok:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Lehet, hogy már ez nem is olyan nagy szám, mert már olyan rég jártam itt és nem tudtam visszaolvasni, de nekünk újdonság.

Vasárnap én is készülök a bababörzére, jön még valaki?
Férjem nem nagyon örül neki, mert rá marad a négy gyerek, de én akkor is elmegyek!!!

Na megyek, mert sírás van, lehet, hogy mégis lesz egy kis láz az oltás miatt?

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Éva - Igenis nagy szám!!!!Gratula Áronnak!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Bettyna

Köszi, aranyos vagy!!! Láttam ám Szabi mutatványait is, ahogy fordul, nagyon ügyes. És a lábát is nagyon ügyesen rágcsálja, mi ilyet nem tudunk, dehát mindenki másban jó ezek szerint.

Kép

Kép
éva75
 
 


Éva
Nagyon ügyes Áron! Ilyennel már Bori is próbálkozott, de már elmúlt.... :lol: Viszont nagyon jó a kommandós mozgása és a tolató kígyót is nagyon ügyesen utánozza.... :lol: :lol: :lol:

Móni
Azért sajnálhatnál egy kicsit... :lol: :wink:

Zsuzsu
Ezt a Konsti féle farizomgyakorlatot nekem is kéne csinálnom... :lol: Úgy látom, minden gyerek más testrészére gyúr... :lol:

Bettyna
Ki mondja, hogy a hordozástól diszlexiás lesz a gyerek? :shock:

Ildi
Ezt a csőrös poharat én is néztem már. Meg is akarom venni, ha itt lesz az ideje, de nekünk még van két hetünk a hozzátápiig.

Én kezdek rendszert csinálni belőle, hogy Borit délelőtt az Mei taiban altatom el. Tudom, hogy nem kéne eszközöket igénybe venni az altatáshoz, de Borinak én paskolhatnám a fenekét órákig, csak ideges lennék, attól ő is ideges lenne ,az meg kinek jó. Így meg fél perc alatt elalszik, utána meg simán berakom az ágyába. Igaz, közben kinéz, de nem sír, hanem elhelyezkedik és már alszik is. Így legalább nem kell naponta háromszor sétálni mennem, meg esetleg tudok egy kis házimunkát végezni.

marek
 
 


Ja, a gyógyszer még nem jött meg, nemtom mikor fogják kiszállítani. Eddig még soha nem jártam így netes rendeléssel, remélem itt se lesz gond, mert persze kártyával fizettem érte. :roll:

marek
 
 


Csőrös pohár: nem csak 7-8 hónapos kortól ajánlják? Én is szemeztem vele a múltkor valahol, de aztán láttam, hogy 8+ volt ráírva, így nem vettem.

Marek, ha így rakod be Borit, hogy közben felébred, szerintem nem gáz. Akkor lehet ciki, ha valahol, valahogy elaludt és máshol ébred, mint ahol elaludt. Én sem örülnék, ha a hálószobában elaludnék, aztán a fürdőkádban ébrednék. :D A fordítottjának igen. :D:D:D

Ildi, hát igen, szél van. De szerencsére ezért a levegő is jó. Nymalac feltette a honlapra az www.idokep.hu oldalt. Mindig megnézem, mielőtt sétálni megyek. Köszi, Nymalac. :)

Kép
szöszke
 
 


Zsuzsu, nagyon érdekel, hogyan csinálnak ilyen kisgyereknél hallás vizsgálatot!

Éva, micsoda ügyes baba ez az Áron. :)

Kép
szöszke
 
 


sziasztok
zsuzsu: megkérdeztük a járókelöket, de senki nem tudott rajtunk segiteni :? . vagy nem akart :roll: . igen, elég a brendon kártya.

bettyna: köszi :lol: . remélem nem fog semmi közbe jönni, mert nagyon szeretnék elmenni :lol: .

bangham: az én fiam amióta nyugissan eszik szerencsére már nem bukik. csak az elsö 1-2 hónapban volt néha, hogy bukott.

l.kata: mi már 3 hóssan megdupláztuk a súlyunkat és ha igy fogunk haladni, akkor meg is triplázzuk :wink: :wink: /igaz ö kisebb súlyal született :roll: :lol: /

dalma: jó, hogy megint jöttél. látom ti is kihúzzátok a kanapét a tv elött és azon pihiztek.mi mostanában ott is alszunk. :wink: . a hálószobába csak takaritani járok, na meg ruháért :wink:

bettyna: én is azon a véleményen voltam, hogy megvárom a fél éves kort a kóstoltatással, de mostanság annyira néz, hogy néha kap egy pici kóstolót. :lol:

peva: szivem szerint én is elvinném a fiamat ilyen baba szemészetre /szemüveges vagyok/, de sajnos nálunk nincs ilyen :evil:

ildi: én is ilyen poharat vettem, csak zöldbe :lol:

éva: gratula a felüléshez. ez igenis nagy dolog :lol: :lol: :lol:

szöszke: én is ilyen poharat vettem, amit az ildi belinkelt és erre rá van irva, hogy 4+hó.
még nem használjuk, csak megvettem elöre, mert egyhama biztos nem megyünk Györbe :evil: :evil:

ancsáékkal mi lehet? nagyon régen jelentkezett.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


mi hétfön voltunk tanácsadáson, megkapta a kötelezö oltás és a pneumo. második adagját, már ideje volt :twisted: . nagyon jól viselte. nem is lázasodott be, nem volt vele semmi gond.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


ha nem gond feldobok pár kedvenc fotót:
Kép a kis romboló :wink:
Kép olvasok
Kép elmagyarázom az olvasottakat :lol:

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok!!

Ivas: en eddig köménymag+ánizsteát főztem neki, de 1 honapja (mivel Ádámnakl még mai napig is kissé görcsös, illetve böfizik 2-3 szor is kaja után, mégis bennragad néha még, és az keményen fesziti a hasiját) igy a doki ajánlására most egy keveréket adok: kamilla, menta, kömény és ánizs. es mi is cumisüvegből isszuk...en sem tudtam , hogy ilyen korán már jöhet a csőrős.

Timi: hát mi is ott alszunk, en is csak olyanokért járok be a hálóba...mert az már Ádám szobája lett majdnem....nagyon aranyos Sanyika, ahogy olvas...

Lkata: mi is az utolsó honapban csak 60 dkg hizoot egész hónapba, pont a tegnap mértem meg. hát a barackot most nemsokára ki akarom en is probálni, mert az nagyon egészséges nekik :)), most a gref-et adtam..

Alvás : nállatok hogy alakult az alvás a babáknál...mi:este 22.30 tol - reggel 6.30ig, szopi, aztan ez-az kb egy orat, aztan még szundi 10 ig, 14tol 16.30ig alvszik, aztan meg estig alszik 1 orat 7 után...nállatok hogy van.

Ujjszopás: van olyan baba aki még olyan nagyon szereti a mancsát, ujját?? Ádám imádja, már mindent kiprobáltam...cumi nem kell, azonnal játszik vele, es legtöbbszőr is ugy alszik el a kezével, mert cumi nem kell, en csinaltam már hogy nem engedem, de láttatok volna mérges hisztit...na de az sem puhitott meg, több mint egy órát azt játszodtuk el, h ő be a kezét, én sunyin ki, sirt, .....de nem aludt el, csak mikor már kinyiffant. es többszor megcsinaltuk mar. en mar kezdek amellett lenni, hogy hagyom szegenyket ha az kell neki cuppogtassa csak!?

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Sziasztok,

gondoltam gyorsan írok, mielőtt még elröpűl a fejem felöl a ház :shock:

LKata: mi is voltunk múlt héten neurológusnál, nekünk is az a baj, hogy feszesek még az izmok, pontosabban ezt írta a papírra: izomtónus eloszlási zavar. Mondta, hogy aggodalomra semmi ok, tehát ez nem olyan nagy gáz, de minket azért beutalt a "Korai fejlesztőbe". Itt labdán tornáztatják, meg gördeszkát is használnak a tornánál :shock:

HT: nekem a védőnőm, javítok, ex-védőnőm (mert hát ő is felmondott és most lógok a levegőben) azt mondta, hogy szopi előtt kostóltassak,mert szopi után, mivel már jóllakott nem fogja "kérni" azt amivel épp kostóltatnám......

Balázs is tolat mostanában, ill. teljes 360 fokos fordulatot tesz a tengelye körül, ezt múltkor sikerült neki kb 10-15 perc alatt megtennie. Ja és képes a fekvőtámasz alaphelyzetét felvenni, tehát csak a tenyere és a lábujjai érik a földet, persze csak pár mp-re.

Megkostóltattam vele az almát 2 napon. Most szüneteltetem picit, mert csúnya mélyzöld(kb mint amilyen a magzatszurok volt) és büdös lett a kakija és sűrűbb is volt. Ezzel az utóbbival nincs is gond, mert HT-nál már nem olyan folyós, de azért ettől a szag és színlátványtól kicsit megijedtem. Vagy ez az állag normális ilyenkor?

És végre hosszú hetek után újra átaludta az éjszakát fél 9-től fél 5-ig. Nem tudom miért vált el ettől a jó szokásától, hogy átaludja az éjszakát, az utóbbi 3-4 hétben szinte minden éjjel ébredt 1v. 2 v. 3 órakor. De azt vettem észre, hogy a pukikra ébred. Érdekes nem volt hasfájós, mostanra jött ki neki az, hogy bár csak 1x éjjelente de megkínozza azért a pocakját egy-egy puki. Ilyenkor cicire raktam és kajcsi után egyből elaludt. Volt hogy én előbb elaludtam ott ülő helyzetben :oops: , tehát passz, hogy mennyi ideig evett. Most adom neki az infacolt, nem tudom , hogy ezáltal aludta e át az éjszakát, de lehet. Fogra is gyanakodtam, de nem látszódik semmi az inyén, és hát hallom is, hogy a puki volt a bűnös, mert olyankor tekereg össze- vissza és nagy nehezen is de kijött az a puki, de ilyenkorra meg már fel is ébredt sajna. De napközben jönnek neki a pukik, úgy hogy észre sem veszi, nem értem, hogy miért pont éjjel bántja meg a pociját az a puki :?

Timi: boldog névnapot Sanyikának :D

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Marek - Csak poén volt! Kornél az egyik gyógytornász Biatorbágyon és nagyon hordozás, hinta, pihenőszék stb ellenes. Ezeknél a részeknél azt a bizonyos egyik fülünkön be a másikon ki módszert szoktuk alkalmazni Pevával.

Calu - Gratula az éjszakához!

Dalma - Szabi is szopizza az ujját, meg rágja, ha épp ahhoz van kedve. Szerintem ne próbáld leszoktatni róla, mert így van egy eszköze, amivel emg tudja nyugtatni magát. Amint szüksége lesz a kezére, hogy elérjen valamit, úgyis a kíváncsisága fog győzni. Elég nehéz úgy játszani, ha az embernek a keze a szájában van. :wink:

Timi - Nagyon cuki Sanyika! Boldog névnapot neki!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Dalma!

Jo, h visszajottel, honfitars! :wink:
Miert baj az, h az ujjat szopja? :o Vicces, h en meg sokkal jobban orulnek, ha a cumi helyett az ujjat szopna :roll:

Lilypie Second Birthday tickers
Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bangham
 
 


Mi nem nagyon engedjük, hogy tömje az öklét, mert mindig pótcselekvésből csinálja. Ha van mit játszania, nem unatkozik, akkor nem is tömi. :) Cumija sincs.

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Megint eltüntem kicsit!...
Képzeljétek,olyan hányós hasmenős valamim lett,h azt hittem megdöglök! :? Még a víz is átment rajtam 2perc alatt!Le is fogytam 45 kilora!Nagyon durva...elég gyengének is érzem magam!
Julcsit nagyon féltettem,h nehogy vele is legyen vmi,de szerencsére eddig semmi(de lekopogom...) :roll:
A doki mondta,h nyugodtan szoptathatom,így is tettem!Nem volt ugyan annyi tejem,de így is bőven elég volt!
Mostmár egész jól vagyok,de azért nem szeretném elkiabálni!

Nagyjából átfutottam az oldalt!
A képek tündériek!!!Minden baba nagyon szép és nagyon ügyes!!!

Látom az itatásról meg az itatópoharakról volt szó!
Nálunk még nincs HT, de én már szoktam Julcsit teáztatni!És mivel azt mondják,h a cumisüveg,ha nem muszáj nem kell, így én itatópohárból adom neki és elfogadja!sőt,már tök ügyesen issza magától is,kis segítséggel!:D (de ezt már azt hiszem írtam,na mindegy) :lol:
Mi ilyet vettünk,csak rózsaszínt és cicásat:D

http://brendon.hu/ProductSearch/viewer. ... =1&whid=58

Erre rá van írva,h 4hónapos kortól!

Na én azt hiszem megyek,pihizek!Még nem vagyok tökéletes!
Jó éjt mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!!

Timi!
Sanyikának mi is vidám névnapot kívánunk!!
TÜNDÉRI A FIAD!!!!!

Mi:
A legfontosabb, h köszönöm mindenkinek a drukkokat. Ábel jól van és egészséges. :lol: :lol: :lol: A hallásvizsgálat rendben lezajlott, szuper jól viselkedett. Értékelést postázzák, mert szabin van a főorvosnő, de az asszisztens szerint teljesen rendben van a hallása. :D :D :D
Voltunk a doktornéninknél is, Ő is egészségesnek nyilvánította a megfázásból, így hétfőn mehetünk az ovielőkészítőbe.
A doktornéni szerint a közösség beindítja a beszédet. Mi itthon minden szónak örülünk és úgy látom egyre inkább próbálkozik....

Konsti sajna kicsit hurutos, így nem kapta meg a Neis vac szurit, majd a jövő héten.

L.Kata!
Állítólag nem korai a pohár, de Konstinál még nem próbáltam. A doktornéni azt mondta, egyenlőre hagyjam a HT-t, a betegség miatt nem eszik szerinte. Így csak kostolgatunk.

Nem szégyen a cumisüveg, Ábel a mai napig naponta háromszor iszik kakaót cumisüvegből. Amúgy már üvegből is iszik, főleg a két llterest szereti... :shock: :o :lol:

Ildi!
Főleg az nem jó a babafogaknak, ha édes leveket iszik alvás előtt. A cumi ugyanúgy rossz lehet a fogaknak, de ma már mindenféle csodacumik, üvegek kaphatók. Szuper a pohár!!
Nekünk dm-es van, majd fotózom valamikor.

szél: itt is durva, mi is csak annyit voltunk kint, amíg a dokiknál voltunk. Kicsit féltem, h Ábelnek hiányozni fog a séta, de valószínűleg a sok élmény lefárasztotta és aludt szépen.

Moni!
3770g mal született Konsti. Már akkor is "tömör gyönyör" volt :lol: :lol:

Éva!
Áron szuperman!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: pusszancsok neki!

Szöszke!
Hallásvizsgálat: apa ment be Vele, ő ezt mesélte: egy ágyra lefektették, volt kispárna :lol: :lol: (mi vittük a sajátot, mert az nagy kedvenc :) )
Tettek érzékelőt a két füle mögé és egyet a homlokára. (olyan, mint az ekg tappancs) Egy készülékből valami hullámokat bocsájtottak ki. Nem féjt neki, mert nem jelezte. A hasára tettek egy játékot (állatos zongora) ésmivel nekünk ilyen nincs, nagyon élvezte és elfoglalta. Nevetett végig. 30 perc volt. Az volt a lényeg, h ne üljön fel és lehetőleg a fejét se nagyon mozgassa.

Dalma!
Ne aggódj légyszi!! ÚJJSZOPÁSBAN Konsti világbajnok! Képes a két hüvelykújját szopizni, de az ökleit is. FOGZÁS!!!! emiatt van, hidd el leszokik róla. Nem értek egyet azzal, h az újjszopás pótcselekvés ebben a korban. Nálunk 100%, h a fogzás miatt van, viszket az ínye.

Adri!
jobbulást!!!!!!!!

Gyerekdalok:
Konsti odavan értük. tegnap amíg vártuk Ábiékat énekeltem neki és végig kacagott. Kezd figyelni a nevére.

Ezt énekeltem neki:
Konsti baba áll,
de ügyesen áll
Holnap délre vagy estére
el is indul már.

Konsti baba jár,
de ügyesen jár,
holnap délre vagy estére,
szaladni fog már....

(ha eltévesztettem és Ábel babával énekeltem, furcsán nézett rám :lol: :lol: )

A másik kedvencem:
Mókuska, mókuska,
Felmászott a fára.
Leesett, leesett,
Kitörött a lába.

Doktor bácsi
Ne gyógyítsa meg!
Huncut ez a mókus,
Újra fára megy.

:lol: :lol: :lol:

Bence szerint neki olykor-olykor három gyereke van... nemis értem mire gondol :lol: :lol: :lol: :lol:

Szép napot mindenkinek!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Clau...nekünk nem volt zöld, bűzös széklet az almától! :shock:
Most már rendeződött ez a dolog?
Nekünk az volt Norbika papírján hogy FVI (felsővégtagi)flexiós tonus fokozottabb. Lábat keresztezve rövideket lép.
Gondolom ez is hasonló mint a ti bajotok!
Az jó hogy jártok ilyen tornára, biztos segíteni fog! :D

Timi...boldog Névnapot nektek! :lol: Nagyon édesek a képek! :lol:

Dalma...Norbikának is hasonló az alvásritmusa. :D
Este 9 kor fürdés, 10 körül utolsó evés, szopi, aztán reggel 6 -ig alvás(néha csak 5 :roll: )
reggel 8-ig játszik még, aztán fél 10-ig alszik, 10-kor eszik, és néha még alszik délben is kicsit a
babakocsiban(akkor intézem a bevásárlást)fél 2 körül ebéd, aztán 2-4, fél 5-ig is alszik, eszik majd 7-9-ig alszik
megint. :D ideális esetben!

Adri...45kg vagy????Jézus! :shock: :( Sajnálom hogy beteg voltál!Tesség enni, és vitamint szedni!
Nagyon vigyázz magadra!

Éva...Áron baba nagyon ügyes! :D Gratulálok a felüléshez!

Norbika még eldől ha ültetem, felülni már próbál de még viszadől! :lol:

Most rohannom kell, tornázni megyek, anyu jön babázni.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


ja, és szerintetek mikor kell orvoshoz menni ha beteg a kicsi?
Mert Norbi 3 napja náthás,
nehezen kap levegőt az orrán.Hiába szívom neki. :(
Szedi a Gripe Hell homeos tabit, és issza az édeskömény teát.
Nincs láza, és eszik, vidám! Akkor nem kell vinni dokihoz, ugye?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Éva - Az előbb elfeljtettem megköszönni a Szabi dicsit. :oops: Szóval köszi!

Kata - Szerintem még nem kell orvoshoz vinni, de sray-zd az orrát meg szívd rendesen, nehogy arcüreggyulladás legyen belőle vagy valami ilyesmi.

Adri - ÚÚÚÚ ez elég szörnyen hangzik! Örülök, hgoy már jobban vagy. Én nem is emlékszem voltam-e valaha 45 kg. :oops:

Zsuzsu - Tök jó, hogy Ábi egészséges! Milyen ügyes nagyfiú! Lehet, hogy a közösség tényleg jót fog tenni. Úgy legyen! Konsti hallgat a nevére. Wow! Attól tartok Szabi elég sokára fog, mert ezer féle képpen szólítjuk, legritkábban nevén. :roll: Lehet, hogy többször kéne?

Kézrágás - Én sem gondolom, hogy pótcselekvés lenne. Szabi képes úgy is az ujját rágni, hogy közben játék van a kezében. :lol:

Ivás - Én nem nagyon adok a tejci mellett semmit, csak a Protexint. Azt viszont úgy kiissza a rendes feles pohárból, hogy egy csepp sem megy mellé! :wink:

Hadd mutassam meg a legújjabb kedvenceimet:
Kép Nem esett messze az alma...
Kép Minden elárul a bodym

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Zsuzsu: kattints rá a gifre a jobb egér gombbal, feljön egy szürke ablakszerű izé, és ott válaszd ki a mentés másnéven sort. Ha megvan, add meg, hogy hova és milyen néven mentse le a gif-et a gépedre, és már küldheted is e-mailben apának :)

Mi volt a hallásvizsgálaton?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: szupi csőrös poharat vettél Lottinak :) Szerintem bevállik...

Én másik TT itatósat vettem Borinak, és hozz 3+ os fejet, de nem tud belőle inni... :( Mert harapni kell, vagy összenyomni a szájával a csört, hogy jöjjön a cucc belőle :shock:

Most Lili használja, de apa haragszik ránk érte...

majd veszek egy ilyet, mint a tietek Borinak, amig megtanulja, h mire való a másik :P

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


LK: nem árt a víz a fognak :) Az üveg önmagában sem ;) ne izgulj!

Kiborulás: érdekes, Lilivel többször kiborultam... Borival más a helyzet. Egyszer kétszer annyira kiborított Lili, hogy azt mondtam az apjának, hogy nekem mégsem kell a Lili tartsa meg magának... :oops:

Szerintem azért nincs most ilyenem, mert értem, hogy Bori miért sír, és így nem borit ki vele. Tudjátok, hogy a babasírás az anyai fület nagyon bántja, a saját babád sírására gondolok. Azt nem bírod sokáig hallgatni. Azért van ez így, hogy a mamák ne hanyagolják el a babáikat (gondolok itt a kezdetleges időkre, ősember, stb) ezzel védekezik a baba a túlélése érdekében. Tehát tök indokolt ha kiborulunk.
De én most Borit kiismertem. Szinte minden mozzanatát értem, nincs olyan, hogy csak üvölt és nem tudom, mi a baja.
De ha hisztizik, akkor egyszerűen bezárom a szobájába, és nem hallom... ennyi. De nem borít ki, mert már a kiborulásom előtt beteszem őt :)

Érthetően fogalmazok? :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Éva: dede a felülés nagy szám! Ügyesek vagytok!

Kép

Vártad, igaz? ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek:
[quote]V írta:iszont nagyon jó a kommandós mozgása és a tolató kígyót is nagyon ügyesen utánozza....

:lol: :lol: :lol:

[quote] írta:n kezdek rendszert csinálni belőle, hogy Borit délelőtt az Mei taiban altatom el. Tudom, hogy nem kéne eszközöket igénybe venni az altatáshoz, de Borinak én paskolhatnám a fenekét órákig, csak ideges lennék, attól ő is ideges lenne ,az meg kinek jó. Így meg fél perc alatt elalszik, utána meg simán berakom az ágyába. Igaz, közben kinéz, de nem sír, hanem elhelyezkedik és már alszik is. Így legalább nem kell naponta háromszor sétálni mennem, meg esetleg tudok egy kis házimunkát végezni.


Megértelek, csináltam én is, de aztán elmúlt az igény :P Lehet, hoyg nem is rontod el Borit te sem ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szöszke:
[quote]I írta:ldi, hát igen, szél van. De szerencsére ezért a levegő is jó. Nymalac feltette a honlapra az www.idokep.hu oldalt. Mindig megnézem, mielőtt sétálni megyek. Köszi, Nymalac.


Szivi ;) én is szeretem!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Timi: látom ti már az olvasásnál tartotok! ;)

Boldog névnapot tegnapra Sanyikának!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Dalma:
[quote]U írta:jjszopás: van olyan baba aki még olyan nagyon szereti a mancsát, ujját??


igen, pl. Bori

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szöszke:
[quote]M írta:i nem nagyon engedjük, hogy tömje az öklét, mert mindig pótcselekvésből csinálja. Ha van mit játszania, nem unatkozik, akkor nem is tömi. Cumija sincs.


Szerintem a fogzás miatt csinálják: maszírozzák az innyüket, ami miatt később kevésbé fog fájni nekik a fogzásnál.

Én még a saját ujjaimmal is szoktam Bori innyét dörzsölgetni. Lilinél bejött, remélem, Borinál is laza lesz a fogzás :shock:

Amúgy a rágókák is ezt a célt szolgálják :D szvsz :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Adri a ti poharatok is szép :D Látom te sem bírsz ellenállni a babaságoknak ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Zsuzsu:
[quote]H írta:allásvizsgálat: apa ment be Vele, ő ezt mesélte: egy ágyra lefektették, volt kispárna (mi vittük a sajátot, mert az nagy kedvenc )
Tettek érzékelőt a két füle mögé és egyet a homlokára. (olyan, mint az ekg tappancs) Egy készülékből valami hullámokat bocsájtottak ki. Nem féjt neki, mert nem jelezte. A hasára tettek egy játékot (állatos zongora) ésmivel nekünk ilyen nincs, nagyon élvezte és elfoglalta. Nevetett végig. 30 perc volt. Az volt a lényeg, h ne üljön fel és lehetőleg a fejét se nagyon mozgassa.


Ez egészen jól hangzik, és mi lett az eredmény?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Zsuzsu: Bori is figyel a nevére :D már jó ideje ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


LK:
[quote]j írta:a, és szerintetek mikor kell orvoshoz menni ha beteg a kicsi?
Mert Norbi 3 napja náthás,
nehezen kap levegőt az orrán.Hiába szívom neki.
Szedi a Gripe Hell homeos tabit, és issza az édeskömény teát.
Nincs láza, és eszik, vidám! Akkor nem kell vinni dokihoz, ugye?


Akkor kell menni, ha lázas, vagy magasabb hőemije van, de akkor ha rutinos vagy, elég csak jobban megfigyelni őt, és esetleg telefonálni a dokinak....

Amit írtál az alapján én nem vinném :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


LKata: a következő kaki is mintha kicsit zöldesebb lett volna, de már nem volt olyan szaga. Most szüneteltetem továbbra is inkább az alma kostolást. De amúgy semmi más változást nem vettem észre rajta, tehát hogy pl allergiás lenne rá.
A tornára majd csak áprilisban végén tudunk menni, addigra tudtak csak időpontot adni. A neurológus doki azért küldött ide minket, mert a 11. kerületi (itt lakunk) korai fejlesztőbe hónapok múltán tudnának csak időpontot adni, és a 9.kerbe pedig valszeg korábbra. Hát ez is több mint 1 hónap mire odajutunk.....

Hát 1 napig tartott csak ez az öröm az átaludt éjszakáról... :? Este 9-kor etettem, fél 10kor már aludt. De éjjel fél 2kor megébredt. Próbáltam cumival, de nem aludt vissza. Kivettem az ágyból és próbáltam nyugtatni. El is aludt, de amikor úgy gondoltam, hogy most már visszateszem az ágyba, megint el kezdett mozgolódni az ölemben és felsírt megint. Akkor inkább megszoptattam és utána persze egyből visszaaludt. Szerintem kezd most már megszokásból felkellni ilyenkor éjjelente. Utána ha jól emlékszem, 5kor mozgolódott megint, de cumival visszaaludt. Reggel 7 körül párom kérdezte, hogy mikor etettem az éjjel. A 2 óraira emlékeztem, de teljesen kihagyott az agyam, hogy 5kor megetettem vagy nem :oops: . Egyszerűen nem emlékeztem rá.....De akkor megvizsgáltam a ciciket :lol: és akkor már biztosra tudtam, hogy nem etettem, mert a soron következő cici fullon volt :lol:

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Clau, napközben nem eszik kevesebbet Balázs? Nálunk sajnos mostanában az van gyakran, hogy napközben megy a lazsálás, ami a szopit illeti (Gergő 10 percnél nem hajlandó többet enni), így viszont 2 éjszakai kajcsit is beiktat. :(

Lkata, én sem vinném még dokihoz így. Figyeld meg, hogy változik-e (romlik) a helyzet!

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!
Emmalena: én is emlékszem rád, pont azelőtt nézegettem a privieimet, hogy megjelentél. Örülök, hogy megint leszesz :D
Lkata: Norbikán mindig olyan jókat mosolygok, édes egy kis fazon! A mostani bacijával én sem mennék dokihoz, de tengervizes orrspray-t és utána orrszívót mindenképpen használnék!
Ökölrágás: nálunk is megy, nem hiszem, hogy pótcselekvés lenne. Egyetértek Nymalaccal: segíti a fogzást.
Gyerekhiszti: azzal áltatom magam, hogy egy ennyi idős babánál még nem létezik... Ha akar valamit, addig próbálkozom, amíg rá nem jövök mi baja, vagy el nem terelem a figyelmét. Ha meg már én unom a banánt, akkor jön Apa felmentő sereg. Illetve este mindenképpen megment, így azért biztos jobban bírom. Egyébként nálatok nem tudom hogy van, de nálunk a lányom Apába szerelmes :D Mindenképp kell egy fiút is szülnöm!!! :twisted: :D
Éva: Áron felüléséhez gratulla, nagy dolog ez!
Mindenkinek szép napot,
M.

macianyu
 
 


Zsuzsu, érdekes...akkor nem is kellett visszajeleznie sehogy sem, hogy hall-e valamit, mint a felnőtt hallás vizsgálat. :)

Kép
szöszke
 
 


Macianyu, szerintem azért "szerelmes", mert Téged un. :D:D:D Ahogy engem is un Gergő, mert sokszor lát. :D:D:D Új, de mégis ismerős, kedves arc apa arca. :) És pl. látom rajtuk, hogy fiús dolgokat szeretnek együtt csinálni, pl. pofavágás, böfögésen röhögés. :D

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Tegnap átjött anyukám, így tök laza napom volt, tudtam takarítani, pihenni, enni-inni, de a nap végén már hiányzott, hogy Lottikát én ölelgessem :roll:

Szöszke - erre 6+ van írva és azt olvastam, hogy jobb ilyen pohárra szoktatni, mint cumisüvegre :roll:

Éva - nem semmi Áron, ahogy felül, nagyon akarja már :lol:
Bababörzére tuti nem megyünk, Dunakeszire megyünk meglátogatni egy baráti párt és majdnem egy éves kisfiát, és felmérjük a terepet, ugye anno írtam már, hogy nagyon szeretnénk oda költözni, megnézzük, mi a helyzet.
Volt láz az oltás miatt?

Timi - nagyon édes a kis rombolód :lol:

Dalma - nálunk az alvás 22-től van, ált. 21-kor eszik utoljára, nálunk a füri is később van, fél 9-kor fürdünk. De 22-től alszik ált. 5-6-ig.
Ujjszopi, persze van, mint az őrült, de nem csak az ujját eszi, hanem mindent, amit elér, bármit is adok oda neki. Bár nekünk már kint van a két alsó fogunk, szerintem jön neki felül is :shock:

Clau - na én pont ettől félek, hogy ha elkezdjük a HT mi lesz, pl. hogy ilyen kakija lesz, mint nektek, én biztos beparázok majd :?

Pl. most, az elmúlt 3-4 kakija pont úgy nézett ki, mint a SÓSKA Még olyan darabos is volt, szerintetek mitől lehetett??? :shock: Mert ugye ő kapja szopik előtt a sűrítő gélt is+vas és folsav és a kakija szaga is tiszta vasszagú, elég ocsi :P :roll:

Adri - jaj szegényke, elhiszem, hogy nagyon pocsék lehetett, nagyon rossz az ilyen hányós-hasmenős betegség, remélem már jobban vagy és a babód sem kapta el!!!
Először én is ilyen poharat néztem, csak nagyon rá vagyunk állva a TT márkára, azért vettem a végén másikat, de ez is nagyon cuki!

LKata - emlékszel, nemrég nekünk is volt náthánk, én nem vittem dokihoz, szívtam az orrát, fújtam bele a sós tengeri bigyulát, vettem Cebion cseppet, azt adtam neki és az 5. napon hívtam fel a dokit, hogy ajánl-e még valamit, mert egyelőre nem javulunk, de nem volt lázas Lottika, ezért nem akartam bevinni a beteg gyerekek közé. Doki mondott pár dolgot, ennyi, 1,5-2 hétig tartott a nátha, persze nálunk a fog miatt kapta el. Szerintem max. hívd fel a dokidat. Jobbulást Norbikának!

Bettyna - nézd:

Kép

Édes a body, bár a szöveget nem tudtam elolvasni, mi van ráírva?

Zsuzsu - Ábel belevaló kissrác, tuti megindul a beszéd, a végén azt kívánjátok majd, hogy bárcsak még kicsit csendben lenne :wink:

Ma megyünk oltásra, kapja a 2. pneumocooccust, aztán rákérdezek a még ajánlott oltásokra, úgy gondolom, hogy megkapja majd a meningococcust is.

Akartam még valamit kérdezni, de kiment a fejemből, bocsi, megyek is, mindjárt ébredés van.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a dicséreteket Áron nevében is!! :lol:

Timi
Boldog névnapot Sanyikának!!!
Nagyon kis huncut a képeken!!!

Lkata
Szerintem is csak akkor vidd orvoshoz Norbikát, ha már lázas, egy kis takony még nem olyan komoly. De azért mielőbbi jobbulást kívánok neki!

Adri
Neked is jobbulást kívánok!! Rossz lehetett nagyon!
Szuper a poharatok!

Marek
Édes lehet Bori, ahogy kúszik-mászik! Képet, képet!!!

Nymalac
Köszönöm szépen!!!Bevallom, vártam már! :roll:

Pohár:
Én készletet vettem Áronnak az Ikeában:

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/40131565

De még vannak nagyon szuperek:
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/90086358

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/50086355

Áron nagyon ügyesen iszik már a csőrös pohárból. Nekünk bejött.

Bettyna
Nagyon édes Szabi, de sajnos nem lehet elolvasni, mi van a badira írva?

Zsuzsu
Örülök, hogy mindent rendben találtak a hallásvizsgálaton! :lol:

Na mennem kell, mert nagyon nyűgös a babám, éjjel két óránként volt csak fenn.

Börzére nem jön senki???

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?