Új privát üzeneted érkezett!

gömböcske hideg párásítót használom, sólámpa bekapcsolva

acc100 amit kapott most fél adagot, ventolint tegnap írt fel... de készülék nélkül tejfölöspohárral kell adni 8) de azóta nem sipol..

aztán szed még Spiropent....éls a Klacid mellé adok normafloret...

de tegnap éjjel már aludt...

cukker cipellő



:lol:
Vendég
 


Donika,
nézd meg a liliputit is mert most küldtek hírlevelet, jött olyan cipi is ami átmenet a puha talpú és kemény között
a teljesen normál cipőben nekem sem akart járni, pedipedet imádja
én maradok ennél, szandiból majd jöhet a köztes állapot
römer jól hangzik, megnézem én is, jó hogy 3 fokozatban dönthető
ti hol vettétek?

Gömböcske,
igen van 2fagyi, de persze természetes úton jobb lenne
először inkább azt próbálnám, ezért szeretnék utánajárni meg hát érdekel is miért vagyok sperma killer.. :D

Boniko,
köszi neked is az infot
örülök, hogy Zsigi jobban van!

Kép
fendike
 
 


Gömböcske!
Cuki a cipő! :lol: Én már tavaszra nézelődöm vmi vékonyabbat.

Fendike!
www.kid.hu
itt vettük, nyárra vettünk üléshuzatot is. Nagyon kényelmesnek tűnik, meg széles az ülés, a römer duo is jó, de ennek nagyobb az ülő része, tehát hosszú úton ez talán jobb.
Én is nézegettem a pediped cipőket, kicsit tanácstalan vagyok, milyet is vegyek, a mostani még jó, de már nem sokáig. Vegyek szandit, meg egy zárt vékony cipőt is? Te milyet vettél?

Kép

Kép
donika
 
 

 
 

Donika,
két pedipedet vettem egy 19es és egy 20as bőrcipit, még simán jó a kisebb is neki
nyárra szandit is szeretnék, de azt még nem néztem, de csak lesz a pedipednek és a shooshoosnak is, sztem volt a liliputin és lesz is ha jön a jó idő...
melyik römert vettétek? én a kinggel szemezek.. :roll:
még nem tanulmányoztam közelebbről, de ezeket könnyen lehet mozgatni pl. egyik kocsiból a másikba vagy inkább legyen fixen az egyikben? 2őt venni elég horror.. :oops:

Kép
fendike
 
 


Hali lanyok,

ujra a munkahelyen :?

Boniko,
remelem azota Zsigi mar teljesen meggyogyult++++

Donika,

orulok hogy jol sikerult a sieles,ha lesz idod kepeket teszel majd?
Nekunk is ez az ules van igaz meg mindig ott all becsomagolva mert Laura meg csak a 8 kg also hatarat surolja :lol: :lol:
Zsombor nagyon ugyes hogy ilyen jol birta az utat...
En cipoket a www.robeez.de oldarol rendeltem mert ket par eseten mar ingyen szallitjak.Es mar kijott a tavaszi-nyari kollekcio is nagyon edesek.VAn pedipedunk 17 -es szoval epp hogy meg jo..Ezek jok kintre is en nem veszek meg kemenytalput...

Fendike,
a romer (nekunk safefix van,a king eggyel ujabb valtozata isofix-el)iszonyat nehez mi kettot veszunk mert allandoan pakolgatni szerintem nagyon durva.Es ezt sokaig fogja hasznalni nem csak 1 evig mint a maxicosit...Esetleg nezd meg neten nem olcsobb-e.

Orsi,
koszi a verveteles valaszt nekunk a professzor javasolta ok minden lombik babanal csinalnak ilyet..Eredmeny csak 2 honap mulva :shock:

En ujra munkaba alltam tegnap volt 1.nap kicsit nehez volt reggel de tudom hogy jo koezekben van Laura(opa-val)egesz nap bohockodnak,nevetve fogadott nem igazan hianyoztam neki :cry: :lol: Vasarnap jon a nagymama o veszi at a babysinter feladatokat..
Voltunk az uj bolcsiben is,nagyon szuper rogton beult a gyerekek koze :lol: majus 25-en kezd...

Kép
petitpois
 
 


Boni
nagyon rossz volt olvasni,h. ilyen beteg lett Zsigi. :( Remélem gyógyulgat szépen.

Kisfóka
bosszantó lehetett ez a műsor.. :? az én védőnőm is 1 idióta.Már attól ideges vagyok ha tudom h.közeleg. Most is jön majd valami fél éves felmérésről beszélt, nem tudom mit takar.
De ugye a báránxhimlőt nem kaptátok el végül?

Petitpois
na és milyen érzés újra dolgozni? Vártad már kicsit?-vagy muszáj volt visszamenni? Milyen szerencsések vagytok h. a nagyszülőkre lehet számítani! Laura németül "ért"? vagy te magyarul beszélsz hozzá ? :)

Mi tegnap voltunk fejlődésneurológiai kontrollon, a doktornéni azt mondta "tökéletes a gyerek" . :) nagyon megnyugtató volt hallani h. minden rendben vele. A hozzátáplálással azt mondta még várjunk 1 hónapot...de most h. ráakadtam a sörélesztőre, már nem parázok annyit a tejen, mert lett.

Kép
katica_75
 
 


Katica,

orulok hogy Lenaval minden rendben :lol:

A munka nem olyan rossz foleg hogy csak fel napot kell bent lennem.Kis valtozatossag..

Lauraval magyarul beszelek ert mar sok mindent van amit csak magyarul van amit csak nemetul de majd belejon..
Pl ha a papaja kerdezi(nemetul)hogy csinal a hal akkor edesen tatog :lol: ha ugyanezt en kerdezem magyarul csak nez ram hogy mit akarok :lol: :lol: :lol:

Kép
petitpois
 
 


Sziasztok!

Pandus :P Boni :P
Ti szoktatok jó linkeket feltenni!
Még nem ülnes stabilan a fiúk, de azért gondolom hamarosan fognak, s az ALDI-ban van most tricikli tolórúddal 13.000 Ft-ért. 10 hóstól ajánlják. Ez jó ár? Máshol milyenek vannak???
Köszi előre is!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni :D
a brendonban a berchet tolós most kuponakciós 9900 Ft emlékeim szerint.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 



Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :P
Köszi, az 15 hós kortól van, ez pedig 10, nézd csak:
http://hungary.aldi.com/hu/html/offers/2867_10894.htm
Mit gondolsz?
Köszi!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


láttam, hogy ezen van ez a karfa...
de Lilinek karfa nélküli van, 1 évesen más simán használta. (tehát a másik része nem 15 hós kortól, hanem 12től használható _szerintem_)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszönöm, Orsi 8)

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


na, mire rájöttem, hogy ki vagy :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


:lol: :lol: :lol: Gondoltam, rám fér egy kis megújulás :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


:) láttad az én regem mikori? :)
be vagyok gyöpösödve :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


FAnni micsoda újítás! :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Bizony-bizony Orsi :lol: Meg kell újulni :lol: :lol:

Bonikám, Nálad újulásban nincs hiány. Mindig új a vonalzód :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Fanni! :P
Én is néztem az ALDI újságban a triciklit. sztem jó lehet, én is szemezek vele! :lol:
Az új kép nagyon tetszik, nagyban is feltennéd, olyan szépek vagytok!

Fendike!
Nekünk is a safefix van. Valóban elég nehéz, azt hiszem 11 kg körül van a súlya, szóval a ki-be pakolás apa szerint is elég körülményes. Kettőt egyelőre nem veszünk, ha mégis, csakis használtat, mert úgy már tényleg nagyon horror lenne! :wink:

Petitpois!
Tök jók a cipők, de megondom őszintén, én egyelőre nem szánok rá ennyi sok pénzt, olyan hamar kinövi, főleg a mostani euro árral számolva. :twisted: Te melyiket vetted? A kislányoknak kifejezett szépek vannak, biztos nagyon csini bennük Laura! :D
Néha én is szívesen dolgoznék pár napot, jó egy kis változatosság! Luxi milyen, jó volt visszatérni? Laura nagyon cuki lehetett a nagyival.

Boni!
Hogy van Zsigi?

Kisfóka!
Grétivel mi újság?

Pandus!
??????????

Lányok!
Barátnőmnek kisfia 8 hónapos, szopik és hozzátápi is van, sütőtök, szilva, barack, alma, stb.. Az a gondja, hogy éjszaka többször órákig fenn van a kisfiú, mert szorulása van. Már próbálkozott barack, szilva, hőmérőzéssel, infacolt adott neki. Mit tehetne még, szegényt nagyon sajnálom! :( Egyébként sokat mozog, már mászik, feláll.

Kép

Kép
donika
 
 


Donika :D
gyerekorvost kérdezze, mert van olyan hashajtó, ami egészen piciknek is adható.
A hozzátáplálás első pár hónapjában vannak gyerekek, akik ilyennel küzdenek, de ált. később megoldódik. (Nálunk Mátéval volt gond, és a sárgabarack pép vált be)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok Lányok!

Donika,
szegény kicsi fiú! :( Esetleg homeopátiás szer?
Van egy könyvem, utána nézzek benne?

Fanni- Xandra,
micsoda megújulás! :D Akkor most hogy szólítsalak? :roll:

Katica,
örülök,hogy Lénával minden rendben van,nagyon ügyes kislány! :)
Szerencsére a bárányhimlőt nem kaptuk el!!!!!!! :D

Gömböcske,
hogy vagytok? :D Remélem minden rendben van. Megkaptad a emailemet? Mert éppen rosszalkodott a net,és a kimenő üzik között van,de nem tudom elment e! :roll:

Boni,
Zsigi hogy van? Remélem meggyógyult már!

Fendike,
lemaradtam kicsit. Már próbálkoztok a tesóval? Nagyon drukkolok! :D

Petit,
Laura biztos jól el van a nagyszülőkkel! Valahol jó is az,hogyha nem sír utánad,mármint pozitív értelemben,mert akkor a bölcsit is biztos könnyen megszokja majd!

Nálunk az éjszakák rendeződni látszanak,kivéve a tegnapit. Borsót kapott Gréti ebédre és nagggyon megkínozta,úgy sajnáltam. Felsírt és hatalmasakat pukizott.Azt hiszem kicsit mellőzöm. :roll:

Tejcsi is rendeződött,van most bőven! :D

Lányok,
vacsit mikortól szoktak a gyerkőcöknek adni és mit? Arra gondoltam,hogy lassan csak pár falatot adnék Grétinek. Kipróbálnám a kiflit. Azt már lehet? :roll: Csak ici pici falatoknak!

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Kisfóka :)
kiflit én tuti nem adnék, mert tele van állományjavítóval + tejjel.
Ha adsz gluténest, akkor sima kenyér mehet, de vacsorát én csak bőven 1 év felett kezdtem el adni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! :D
Köszi, továbbítani fogom a javaslatod!

Kisfóka!
Én is megvártam majdnem az 1-et, nagyon ízlik neki, de én inkább zsemlét, vagy biokenyeret adok neki, és reggelente. Este mostanában a vacsi főzelék, vagy virsli, de kap abból is, amit mi eszünk, ha olyan. És este lefekvés előtt tápcsi. Én borsót eddig úgy adtam, hogy bébiételben zöldborsó főzelék, és ahhoz kevertem pl. répát, krumplit, rizst.

Kép

Kép
donika
 
 


Donika :P
Én megvettem az ALDI-st. Hááát, nem tökéletes, mert van a pedál és van egy olyan, amire rá tudják tenni a lábukat, rajta pihentetni. Utóbbi kihajtható. De valahogy ahol ülnek, onnan nem igazán tudják odatenni a lábukat. A pedált viszont nem lehet levenni/felhajtani és Márkómnak már odaér a lába... Igaz, Márkómnak 1 éves mérete van.
De különben nagyon tetszetős, helyes darab. Nálunk a törökbálintiban ez a 2 volt csak...

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Donika :P
Köszönjük, felteszem majd!

Kisfóka :P
Szandra? Fanni? Hallgatok mindkettőre!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Xandra már megint képet cseréltél? :wink: annyira szépek vagytok! ja és FAnninak boldog névnapot tegnap :wink: :lol:

ZSigi meggyógyiult

éjszakáink bortányosak.. felébred de nem enni mert ha bemegyek és meglát visszaalszik

:roll:
Vendég
 


Boni :?
Igen, mert 2 napja az a vonalzóm és mindkétszer reggelre eltűntek róla a gyerekeim :shock: Erről meg nem. Ki érti?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Xandra elcsavarogtak? ejnye bejnye :wink:
Vendég
 


Boni :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Lányok :P
Nandu hordozókendőhöz nincs valakinek leírása? Nagyon kellene és sürgős lenne :!: :oops: 8)

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 



Bonikám,
Zseniális vagy, köszönöm szépen!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Sziasztok!

Fóka,
ma még nem néztem a leveleimet, de tegnap még nem kaptam Tőled. Majd most gyorsan megnézem!
A borsó héját nem tudják még megemészteni, azt inkább bébiételben adj neki!

Kérdés: a fiam a vizet nem issza meg, akkor inkább nem iszik semmit egész nap. Kedvence a kamilla tea kicsit mézzel, de a védőnő szerint tönkre teszi a bélflóráját a sok kamilla. A zöld teát pici mézzel is szereti. Szerintetek adhatok neki zöld teát?

Donika!
Kiflit, bio kenyeret, virslit hogy eszik Zsombi? Tud már darabosat enni? Én még csak pépeket tudok sajnos adni neki. Még csak 3 foga van Petinek.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Szép napot :P

Sajnos, kevés az időm több fórumra :( Itthoni dolgaink meg kicsit, hú...
Anyósom rákos. A primerdaganat a tüdőben van, az áttétek az agyban. Most kap sugarat. Kecskemétre jár le a férjem hozzá, elég húzósak a napjaink. (Bár, mi sosem voltunk jóban, azért valahol sajnálom ,mint embert, akármilyen sokat szenvedett miatta a férjem... De legfőképpen Apust sajnálom... :( )

Amúgy is elég nagy káosz uralja a napjainkat. Csabici naggggggyon fogzik, sokat ébred. De ha nem akkor tündér, vigyori, kapaszkodva járogató, kis eleven huncutság! :D Lilu elég nehéz időszakát éli... De pl. tanulmányai terén kimagasló. Óriási nagyot nőtt! 136 cm és 33 kg :shock:

Fanni!
Akarom mondani Szandra, vagyis Xandra... Már azt sem tudom, hogyan szólítsalak! :lol:
Örülök, hogy jól vagytok! A fiúkat imádom! Rajzolni sem lehetne náluk szebbet! De te is meglehetősen kivirultnak tűnsz! Nem vagy lestrapálva a 2 kis elevenség mellett!
Gerinced hogy van, drága?

Bonikám!
De jó, hogy meggyógyult, Zsigi!
Tök jók az új vonalzóid! Főleg a családi. látszik, mennyire szeretitek egymást apusoddal! Boni nagyon sokat fejlődött!!!

Orsi!
A regisztrációd alapján - és a milió hsz-odat nézve - akár már nyugdíjas fórumba is írhatnál :lol: :lol: :lol: :lol:
Rég láttam képet a 3 gyerökről! Hol láthatok?

Kisfóka!
Grétikém továbbra is meseszép!
Én most kezdtem el neki olyan kenyeret adni, amit mi sütünk itthon. Kb. 1-2 grammot eszik meg belőle :lol: De legalább ismerkedik a szilárd dolgokkal. A kifliből a tejes nem jó. Inkább vizes zsömle... De a kölesgolyó nagyon bejött, ha jól emlékszem Pandusnak!

Katica!
Rég láttalak! Te is el vagy havazva?

Viri!
Gondolom az ikres hétköznapok...

Pandus!
Dórikánk bologjába szívesen benézek mindig. Lilu is szereti, meg a zenéket! Nagy-nagy ölelés Neked is!!!


Mindenkinek sok puszi! Azoknak is, akinek most nem írtam! Mindenkire gondolok, és ne haragudjatok, amiért ritkán tudok írni!
Vendég
 


Gömböcske!
Én úgy tudom 1-2 évig nem szabad mézet adni, mert valami súlyos betegséget okozhat... A betegség pontos nevét nem tudom, de ezt több helyen olvastam... Azért vigyázz vele!
Én, ha főzök neki pl. almát, meggyet, szilvát, annak a főzőleve -amiben ugye nincs sem cukor, sem más fűszer - finom, gyümölcsízű, mégis híg, és jó szomjoltó. Csabi nagyon szereti! :wink: Pohárból issza!

Nekünk még egyetlen fogunk sincs :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


És még egy kép céklaevő Csaba királyfiról :D

Kép
Vendég
 


Véda,
sajnálom, nehéz lehet nektek... :(

Gömböcske,
vizet Máté sem iszik
nálunk az alma-citromfű tea a sláger, bármennyit meg tud inni belőle
mi is eszünk darabosat, amikor konkrétan kaját adok neki az pépesítve van, de a kedvenc falatok amiket tőlünk kunyerál, az mindig darabos, nem tudom mennyire rágja el vagy mit csinál, de imádja, tegnap pl. ropogós szalámis kétszersültet kunyerált.. :D

Kép
fendike
 
 


Gömböcske!
Zsombinak 6 foga van, a virslit, kenyeret, stb. összedarabolom kis kockákra, és elé teszem, ő meg bepakolja a szájába, de nem elől őrli, hanem rögtön hátra tolja a kezével, és úgy majszolja össze. Én úgy tudom gyógyteákat nem igazán lehet adni, a mézet én úgy tudom, hogy 1 éves korig nem, mert allergén. Én még mézet nem adtam neki. Ő vizet, meg natúr csipkebogyó teát iszik. Esetleg, ha pohárból próbálnád a vizet, azt lehet, hogy meginná, mert az egy külön élmény a gyerekeknek. És mondjuk pohárból csak vizet adnál neki. Én csőrös cumisüvegből(ő magának), vagy pohárból adom a vizet, a teát cumisüvegből.

Xandra! :D
Akkor azt mondod, nem túl jó a tricikli?

Kép

Kép
donika
 
 


Véda :P
Nagyon szép a kis huncut Csaba-királyfi!
Köszönjük szépen! Most, hogy már nem csak vigyorognak, hanem kacagnak és bújósak, puszilgathatóak, egyre jobban élvezem az Anyaságot. Egész pontosan épp most kezdem élvezni :oops: Eddig csak rabszolga voltam, most válok épp lassan, de biztosan Anyává 8) Súlyukat egyelőre bírom, magam sem értem, hogyan. Muszáj... gondolom... Amint picit is érzem a gerincem, dobom be a gyulladás-csökkentőt. Ez most beválni látszik... Úgy tűnik, teher alatt nő a pálma :shock: :lol:
Írtam privit!

Virivel :P beszéltem, jól vannak, szegény vizsgázik, sőt, államvizsgázni is fog még tavasszal, aztán talán majd lesz kicsit több ideje és ír olykor... gondolom...

Donika :P
Én már megbarátkoztam vele, fiúk megtalálták a lábuknak a helyet. Még mi elvileg nem is használhatnánk, de meg tudnak benne ülni ők is, mert van rajta egy olyan védő-kapaszkodó rész, amitől olyan, mint a fürdőkarika. És gyönyörű is, csak nehéz összeszerelni, de büszke vagyok magamra, mindkettőt én raktam össze, egyedül 8)

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Sziasztok!

Fendike, Donika, Véda!
Köszi a válaszokat. Igen, ő már 1 éves múlt, azért adok neki mézet (keveset, és megbízható helyről származót).

Véda!
Csabi nagyon helyes. Peti is imádja a céklát.

Peti sajnos sem a vizet, sem a csipkebogyó teát nem szereti. Ja és helyesbítek, már 4 foga van! :-)

Új kérdés: most a 10. hétben vagyok, szerintetek be merjem festeni a hajam? Mert a 12. hétig nem akartam, ráadásul nincs olyan jó idő, hogy tudjak állandóan szellőztetni festés közben. De olyan borzasztóan nézek már ki, és jövő héten a szülinapomra szeretnék szép lenni :-)

Fóka!
Nem kaptam meg a levelet :-(

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntünk, de most írok bővebben :D

Xandra,
:lol: Tetszik a váltás :lol: A vonalzód pedig szuper. Gratulálok az összeszereléshez :wink: Evvel én is így vagyok, mindig mindent én szerelek, nekem jobban megy, mint Apának... nekünk hordozókendőnk nem volt, csak Mei Tai, így nem tudok segíteni.

Boniko,
Játékkal mi legyen?

Tej: Ti már adtok bolti tejet? Én 2 éves korig nem akarok. Eszik sajtot, bio yoghurtot, túrót, tejpépet stb.

Orsi,
Az igaz, hogy napi fél liter anyatejet, vagy tápszert, vagy tejet kell megitatni a babával? Tej, tápszer kizárva, de anyatejből szerintem már nincs meg a napi fél liter. Érdekes, hogy egyik védőnő ezt mondja, másik meg mást mond… :roll:

Véda,
Nagyon helyes a céklaevő királyfid :wink: Látom ő is szőke herceg, pontosabban királyfi :lol:

Gömböcske,
Én befestettem, a mai festékek már nem olyan gázosak, de figyelni kell, hogy jól szellőző helyen csinálják, keveset szívjál be belőle. Nem csinálsz pocakos vonalzót? Én is úgy tudom, hogy gyógyteákat nem szabad a babának adni :roll:

Kisfóka,
Mi az elmúlt hetekben vezettük be a vacsorát. Persze utána még van cicizés is. Változó, hogy mit kap, tejpép, valami barna pékárú, vagy magvas, rozsos, esetleg főzelék.

Ivás: Dóri vagy Hippes gyümilevet iszik, vagy vizet, esetleg teát. Már csak poharat használunk, se csőrös, se cumisüveg. Csőröset soha nem szerette :roll:

Volt most egy nehéz nem fürdős időszakunk :( Nem akart fürdeni, ordított, ha víz érte a lábát. Nagy nehezen megint megszerettettük vele, most újra beleül a vízbe. Nagy változások voltak nálunk... leszoktattam Dórit az éjszakai szopiról, így már csak reggel kap ébredés után, a nappali elalváshoz, és az esti elalváshoz. Azért döntöttem így, mert a napi alvása egyre kevesebb lett, és én se aludtam napi 4-5 óránál többet, azt is sok részletben. Azóta alszik, csak egyszer ébred fel, akkor simi, kicsi víz, és alszik tovább. Végre nem hajnali 4-kor indul a napunk, hanem 7-ig alszik. Másik változás, hogy kitettem az ágyunkból, vissza saját szobájába. Átszereltük az ágyát, és hihetetlenül imádja.
Kép
Nem szokott leesni, mivel hónapok óta letud mászni a ágyról, kanapéról, így evvel nem volt gond. Könnyebb elaltatni, mert eddig bemásztam mellé az ágyba, és úgy próbáltam :oops: :lol: Látnotok kellett volna...
Napról napra okosodik, én is úgy vele, mint Xandra(hú, ezt még szoknom kell, hogy nem Fanni), hogy most élvezem legjobban az anyaságot. Igazi partner lett Dóri, már mindent megért. Hisztis, makacs, néha nehezen viseljük el egymást, de így van ez jól :D
Folyamatosan beszél, és pár szót már tudatosan használ: Ana=Anya, Ata=Apa, Vauvau=kutya, cicc=cica, addid=addide, ez=ez, az=az, ne=nem, baba, tátá=pápá, és szia, jajaj, meg a de.
Mosakszik, fésülködik, zokniját megpróbálja felhúzni, ha levágom a körmét elveszi, és Ő akarja csinálni. Ha kérek valamit, akkor hozza(ez persze kedv kérdése), de például a tárgyakra nem mutogat, hogy ez a telefon, az a tv stb. Nem érdekli. A házimunkából kiveszi a részét, porszívózik, felmos, főz :D Babáját eteti, puszilja, csörgőt a szájába nyomja, és harapja. Még mindig mindent megrág, és szeret papírt enni. Étvágya jó, darabosat szépen megeszi, 7 fognál megálltunk. Édességet nem kap, cukrot, felesleges sót, meg az ilyeneket kerüljük, amiből lehet biot kap. Próbálok erre nagyon figyelni. Most éppen beteg, 39 feletti lázzal, bár ma reggel már csak 38,2 volt, és csokit is adtam neki. Úgy sajnálom, és olyan élvezettel majszolta… Kedvenc játéka a csúszda, egyedül felmászik rá, ott leültetem, és lecsúszik. A plüssöket még mindig imádja, vannak kedvencei, Snufi a nyúl, meg a kutyája. Egyedül evéssel még nem haladunk, katasztrófa :lol: Imád csavarogni, szereti a gyerekeket(idősebbeket), meg az állatokat, kedvence a cica. Ha mondjuk, hogy megyünk pápá, megy az ajtóhoz. Kulcsokkal játszik, próbálja beletenni a zárba, és állandóan becsukja az ajtókat. Na jó befejezem, sokat írtam, elég lesz belőlem ennyi…

Kép
Kép
Kép

Késik a mensim, de a teszt negatív... nem is gondolom, hogy terhes lehetnék, csak hozza a ciklusom a régi formáját...

Tegyetek fel képeket, mindenki!!!!!!!! Kérlek!!!
Vendég
 


Pandácska,
ez ám a bőséges beszámoló... :D
Dóri nagyon ügyes és már mennyi mindent mond.. :shock:
nálunk csak alakulóban van a de, ne és persze nagyon sok tetete és mamababamama.. :D
viszont az ajtócsukás nálunk is mánia, jól be is csapja és Máté is mindent vissza akar tenni pl. a kulcslyukba, konnektorba és pakol pakol pakol
a plüssöket hihetetlenül imádjuk mi is, mindegyiket megbújcizza és ha igazán fincsi az anyaga azonnal elkezd vele szopizni.. :D van egy nagy hippo az ágyában, csak úgy tud elaludni, hogy belefúrja magát és persze az alvós macikája elengedhetetlen
ügyes vagy, hogy leszoktattad az éjszakai szopiról, nem is tudom hogy bírtad eddig ilyen kevés alvással... :oops:
a tápszerekre is az van írva, hogy napi 2szer kb. 250et meg kell inni, nem tudom, hogy ezt mennyire kell komolyan venni, ha kap mellette más tejterméket, kiváncsi vagyok Orsi mit mond
nálunk megy a táp, de nem igazán szereti...

Kép
fendike
 
 


Pandus!
Nagyon örülök, hogy ilyen részletesen beszámoltál mindenről!!!! :D Időnként mindegyikünknek így kellene, de komolyan!
Dóri nagyon ügyes kislány. :D Te is jól nézel ki a képeken, nagyon csini vagy!
Az ajtós téma nálunk is dettó, már régóta tart. :lol: A legjobb, ha elmegyek wc-re, viszont kijönni már tudok, mert vagy ott áll, vagy a wc előtt van egy beépített szekrény, és ajtaját a wc ajtóra nyitja, persze kifele nyílik az ajtó. :lol: Magyarázás nálunk is nagyon megy, apa, annnya, mindenféle szavakat, amiket nem értek, de a hangerő az megvan! :lol: :lol: Ha megkérdezem, hol a kaka? mutatja, hogy a nadrágjába. Tegnap megtanulta, hogy megkérdezem, hány éves vagy, ed, egy. és mutatja az ujjacskáit. Na és persze a hiszti, az utóbbi időben elég sok van belőle, néha már a hajam tépném, de gondolom ezen is túl leszünk. Ti ezt hogy kezelitek?
Én reggel, és este adok neki tápszert, ő szereti, tejet én sem akarok adni neki min.2 éves koráig. Tejtermékeket én is adok, már korábban írtam, a natúr joghurtot pl. simán bevágja.
Ő még mindig nem igazán megy egyedül, illetve néhány lépést megtesz, de utána vált mászásra. Ma a kertben sétáltunk, úgy, hogy fogtam a kezét, az tetszett neki. A kutyánkat amint meglátja megy oda hozzá, a kutya meg néha már menekül!
Képet majd teszek fel, amint lesz egy kis időm. :lol:
Én is sok lettem, eldugulok!

Kép

Kép
donika
 
 


Szia Pandácska!

Nagyon csinosak, szépek vagytok! Jó a hajad! Én úgy tudom, hogy 2 tej alapú étkezés ajánlott ebben a korban. Véleményem szerint, ha ez Nálatok anyatejes szopik + tejpép, akkor elég, de azért Orsi biztos jobban tudja. Én e szerint etetem Petit, egyszer kap tejpépet, anyatejet 3-4-szer. (3-4 alkalom csak kitesz egyszer 250 gr-ot.) Bár Peti már megissza a tápot is, amióta várandós vagyok, biztos nem olyan már a tejcsim, mint régen. 11 hónapos koráig egyáltalán nem fogadta el a tápszert.

Inkább megvárom a hajfestéssel a 12. hetet, mert még nincs olyan jó idő, hogy soka tudjak szellőztetni.

Peti már nagyon szereti a cipőjét, büszkén vonul benne. Csak soha nem arra, amerre én szeretném. Jár a maga útján :-)

Kép
Kép
gömböcske
 
 


jah, Pandus, írni akartam :D :D
az 500 ml az tejtermék: tehát anyatej, tápszer, joghurt, tej, túr, bármi :D
de azért nem kell ennyire komolyan venni :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Pandus,
jobbulast Dorinak remelem mar nem lazas es a kedve is jobb..Meg mindig nagyon gyonyoru es ugyes hogy mar rendes agyban tud aludni.

Veda,
mekkorat not Csabi.Edes a maszatos foto.

Fanni,
nagyon jo lett az uj vonalzo.Szeretek a fiuk a haromkerekut?

Fendike,
nagyon boldog szuletesnapot Matenak!Fotokat kerunk!

Donika,
Laura is odavan a kutyakert.Tegnap a seta elejen meglatott egyett es vegigugatta a "setat"
:lol:


En ujra dolgozom,mar egesz belerazodtam,most az allaskeresessel vagyok elfoglalva.Laura is jol viseli a nagyszulok tarsasagat,egesz nap megy a moka :lol:
A mult heten megtette elete elso lepeseit es tegnap pedig vegigment a konyhan :lol:
Nagyon sokat tanult az elmult idoben,utanozza az allatokat ,es minden kisgyereknek kiabal az utcan hogy"bab" vagyis baba.. :lol:
Puszikat osztogat es foz a kis edenyeivel.
Lassan a szulinapi bulira keszulunk,az ajandek mar megvan egy babakocsit vettunk a nagyszuloktol meg egy babat kap.
Lesz egy csaladi buli egy meg a kis baratival ami egyben a bucsubababuli is lesz mivel aprilis 30-an koltozunk.Szoval nem unatkozunk..
Fotokat most nem tudok feltenni de holnap megprobalom potolni

Kép
petitpois
 
 


Orsi,
Köszönöm a választ, akkor megnyugodtam, hogy elég neki ennyi.

Gömböcske, Fendike
Köszönöm!

Peitpois,
Köszönöm, de még nem jobb :(

Donika,
Most a játszócsoportban a gondozónő mesélt egy kicsit a hisztiről. A hisztinek örülni kell, mert csak az egészséges gyerekek képesek így kifejezni az akaratukat. Ott a másik csoportban vannak kicsit másabb gyerekek is. Szoktunk velük találkozni, a folyosón és örülök neki, hogy Dórinak ők is természetesek, és kedvesen közeledik feléjük is. Szóval szokott róluk a gondozónő mesélni, és őket pl. ösztönözni kell arra, hogy legyen akaratuk, hogy akarjanak valamit. Két jó tippet adott a hisztire, egyik az, hogy nem veszed észre a hisztit. A másik az, ha nyugodtan és csendben átöleled. Ettől elvileg lenyugszanak. Nem tudom, mert Dórinál mindig más dolog jön be, de egy próbát megér :wink:

Nagyon aggódom Dóri miatt. 3 napig volt 39 feletti láza, most úgy néz ki, hogy nincs. A doki a 3 napos lázra gyanakodott. Vártam ma a pöttyöket, mert azzal jár, de nincsenek. Ami miatt viszont aggódom, hogy szombaton Dóri jól viselte a lázat, evett, játszott, járkált. Vasárnap óta viszont a napunk óriási részét a sírás teszi ki. Sírva ébred, sír, ha felvesszük, letesszük, hozzá érünk, nem akar se reggelizni, se vacsorázni. Nem játszik, nem megy, vagy az ölembe ül, vagy a hintába, nem mozog. Nem nevet, rossz kedve van. Annyira megváltozott, mintha nem is Ő lenne. Lehet, hogy normális, de ma már nincs láza, mégis nagyon rosszul van. Elaludt reggel 8-kor és délután egyig húzta. 5 órát egyben :shock: Utána ébren volt 3 órát, és elaludt megint, lassan 2 órája. Amikor ébren volt, egy pillantra se tudtam letenni, sírt. Aggódom... :roll: :(
Vendég
 


Pandus :D
ne aggódj! Ez teljesen normális viselkedés beteg gyereknél.
Lili múlt héten volt beteg, összesen 2 napig volt láza, ehhez képest konkrétan egy egész hétig rajtam lógott, és senki és semmi nem volt jó neki.
A sok alvás is teljesen normális, betegség után regenerálódni kell. Nem biztos, hogy 3 napos láz volt, lehetett bármilyen vírusfertőzés is.

Hidd el, eltelik 1-2 nap és visszakapod a lányod! :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Panda
jobbulást a kis hercegnődnek!-ha ennyit alszik biztos jobban lesz mostmár! Hasznos h. ilyen hosszan mesélsz magatokról! :) Csinosak vagytok.
Petitpois
Gratulálok Laurának az első lépésekhez! :) ügyes kislány. Mekkora előnye lesz h. két-három nyelvet fog anyanyelvi szinten beszélni. Van 1 ismerősünk ott is magyar a mama német a papa, lányka 4 éves mindent ért magyarul, de németül válaszol :) egyenlőre.
Gömböcske
hogy viseled az új várandóságot? A szoptatás nem okoz méhösszehúzódásokat?
Fendike
Boldog születésnapot Máténak! :)
Donika
akkor nálatok minden lépést jól meg kell fontolni! :)
Véda
nagyon cuki Csabid, olyan nagyfiús!
Kisfóka,Boni, Xandra :), Szöcske-babák?
hogy vagytok?

Lénának elkezdtem a hozzátápit kis almával, este meg néha kap milupa ha.pépet.Mindent imád, húzza a kezemet a kanállal a szájába :) Most picit folyik az órra így csak szopit adtam neki ma, remélem nem lesz beteg. Amúgy már egész ügyesen elalszik 8 körül, de az éjszakák még van h. zűrösek, gondolom fogzik, bár a borostyánláncot kb. 1 hónapja folyamatosan viseli. Különben meg egész nap rötyög és kialakult valami pavlovi reflex is ha fémnyképezőt lát vigyorog. :P Kép

Kép
katica_75
 
 


sziasztok!

Pandus csak fokozni tudnám milyen szépek vagytokjó az ágyatok így is! :lol: küldtem ám privit ezt se reagáltad..múltkorit senem..


Véda édes CSaba királyfi!


KAtica Léna irtó cuki a habkoronával a fejecskén! :lol:

Gömbi tényleg ez engem is érdekel.. te szoptatás alatt estél teherbe? én nem festettem a hajam.. esetleg a nőgyógyásztól kérdezd meg...

Doni ügyesek vagytok ti is

Petit grt LAurának mindjárt szülinap

FAnni sikerült megkötni a kendőt? Virit üdvözlöm .. ti mentek a HÉvizi ikrestalira?
:lol: :lol:

ZSIgmond:

már kúszik a drágámés gyakorolja amászást, aminek következtáében az egyik lába mindig összeakad a másikkal ezáltal átforul nagy lendülettel a hasára és kopp a fejecske

:cry: :lol: esik kel drága.. kiságyban felhúzta már ,magát meg az ágynál állandóan...

ülés: magától nem ül fel, félkézzel felnyomja magát ha a másikat fogom...de ami haladás, hogy már nem orral előre csapódik be váratlanul..hanem szépen oldalra fordulva ereszkedik hasra.. szóval haladunk :lol:

már két reggel úgy találtam hogy négykézlábazik a kiságyban., így a hátról hasra fordulás is megoldódni látszik... :lol:

állandóan cserreg olyan mint én.. megy bababa meg az app (apa szerint őt hívja) a gurgulázás, berregeés, nyálgömbfújás! imádom amikro égnek áll a sejhaja


pár napja megjelentek a hasikán piros kiszáradt rész 2 helyen.. hiába kenem a gyógyszertári kencével nem múlik könyökén is vna...

adtam neki tejberizspépet meg sajt volt naggyon minimális belereszelve a kajcsiba előfordulhat hoyg amiatt van?

valakienk ötlet? vagy esetleg egy gyerekbőrgyógyász elérhetőségéért is hálás lennék :lol:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?