Új privát üzeneted érkezett!

Megőrülök én is,semmi értelmes nincs a tv-ben!!!Bár lenne egy nyugágyam,már kinnt feküdhetnék a teraszon.

sutimano76
 
 


:))) a vicc az, hogy elvileg sétálgathatnék odakinn... DE neeem lehet amig járványok vannak..addig tilos... - látod így is valahogy beszedtem ezt a hüle vírust..... Idehaza engedélyezett össz..vissz a portörlés - semmi más... lassan komótosan...
szép lassacskán vissza kéne nyerni az állóképességet, meg az immunrendszert.. csak 4 fal között nem naon megy...

azért ha már súlyos tüneteket mutatok akkor szóljatok...:)

KépKép
dorkamartini
 
 


Unokaöcsém(17 éves) osztályfőnöke tavaly Alsómocsoládra vitte őket oszt.kirándulni.Az egyetlen "program"az volt h a falu menő csávóival majdnem összeverekedtek.Idén meg az Őrségbe viszi őket 5 napra,minden programterv nélkül.Én a nővérem helyébe megmondanám neki,h erre pénzt nem adok ki!!Jó kis osztályfőnök,mi? :?

sutimano76
 
 

 
 

Teljesen normális ,hason cipő,csak nekem a házi munka se tett jót,azért igyekszem vissza rázódni.Ma már jobban vagyok mint tegnap,meg tegnapelőtt.Nem görcsölök annyit.Holnap mennem kéne színházba!!!Tegnap meg főztem egy jó kis sült hús,nagyon fincsi lett a zsírja is!!! :roll: Na most jön majd az elhízás!Zsíros kenyér,hagymával!! :D

sutimano76
 
 


Jaj most jut eszembe ,Dorkamartini,én vehettem be algopirint,mikor fájt a fogam.Igyekeztem 24-36 óránként bevenni,meg aloe verás,sunrideres olajakkal csillapítani.

sutimano76
 
 


tv....- titeket nem idegesítenek a hangok? Én kb a 6-7. héttől nem bírom a hangos zenét, vagy mondjuk az edény, evőeszköz elpakolást...mintha én nem is tudom.... nem fáj...de valami hihetetlen szar érzés.... Nálam mindig ment valami zene..most semmi.... nem bírom.. - fura

KépKép
dorkamartini
 
 


Alszik Ati!!!!!!!!!!! :D :D :D :D

Süti, jó kis sült hús........hm.... alig várom, hogy elmúljon ez a kórság! De szerintem már javulok, mert már tudok gerjedni kajákra :D:D Csak még enni nem tudok semmit :(

Most megyek gyorsan lealszom amit eddig nem :)

vicger
 
 


Csináltam új vonalzókat, nézzük, sikerült-e :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


háát nemtom.... a sunridert néhányan nem ajánlják terhesen

de az aloe verás az a spricces vízre gondoltam én is - szerinted az jó lenne?
csak párom elaludt rajtam és nem akarom felkelteni:) olyan édes:)) mint egy kisgyerek ...átölelte a karom és ha elakarom venni mégjobban átöleli és idebújva alszik :)))

KépKép
dorkamartini
 
 


Kriszti még pár napig ne egyél ilyeneket!!!

Dorka,én inkább a szagokra lettem halál érzékeny.

sutimano76
 
 


jajj engem tudod mi hánytat azonnal a mai napig 1 másodperc alatt? az öblítő:) és a persil mosópor......
másra annyira nem....

sokan mondják fiú lesz merthogy sokaknak az lett akik öblítő ézékenyek voltak....:)) én kislányt érzek... de majd meglássuk


én is bepróbálkoztam egyszer a jó kajával mert azt hittem már átment rajtam vírusmizé...:)))) próbáld meg:))) csak olyat egyél ami visszafelé is jóízű:))

KépKép
dorkamartini
 
 


A sunridert is nyugodtan lehet terhese is használni,szedni,meginni,ha valaki nem ért hozzá,akkor inkább meg kell kérdezni az aki nála jobban tudja,ahova én tartozom,ott példálul van egy nőgyógyász dokinő,őt is meg lehet kérdezni.
Az aloe verást,kaptam egy rokontól a nővéremnek jó volt nekem nem annyira,valamilyen fakivonat van benne.
A sunridernél van olyan immunrendszererősítő amit aszületés napjától adható a babának.Ezek is csak természetes növényi.ill.állati anyagokból készül.

Brumi nem sikerült a vonalzó!

sutimano76
 
 


[quote="dorkamartini"]h írta:dorkamartiniáát nemtom.... a sunridert néhányan nem ajánlják terhesen

de az aloe verás az a spricces vízre gondoltam én is - szerinted az jó lenne?
csak párom elaludt rajtam és nem akarom felkelteni:) olyan édes:)) mint egy kisgyerek ...átölelte a karom és ha elakarom venni mégjobban átöleli és idebújva alszik :)))


Dorka: nekem a fejem fáj 2 napja, doki azt mondta, algopyrin lehet (ezt szoptatásban is lehet, sőt, ez a fájdalomcsillapító injekció császár után is !!!) ... max 3 szemet, elosztva lehet bevenni, legalább 3 óra teljen el a kettő között ... JOBBULÁST !!!

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Süti, még annyit az orvosok díjazásához (és aztán eldugulok ebben a témában :lol: ), hogy én tavaly 6000 forintot hagytam ott minden egyes hónapban amikor mentem a dokihoz. Magán dokiként kezeltem, pedig a kórház alagsorában a kórház műszerein végezte el a vizsgálatokat (pl. kb. 30 éves kórházi vizsgálóágy, szintén kb. ilyen idős szívhangfigyelő), az ultrahanghoz egyáltalán nem értett, tehát egy vizsgálat állt a méhszáj megnézéséből, meg a vizeletben megnézte, hogy van e fehérje stb., meg az őskori géppel meghallgatta a baba szívhangját. Mindez nem telt vizsgálatonként 10 percbe sem...
Az x hónap alatt minimum 36000 forintot hagytam ott nála a felületes vizsgálatért.
Uh-ra mindig máshova kellett menni.

A lényeg: megvolt a császár, férjem akart adni neki pénzt (60 000-et akartunk adni neki), de ott félrehúzódva a folyosón nem fogadta el.
Aztán az x nap kórházi tartózkodásom alatt egyetlenegyszer sem nézett rám, a papírjaimat hiányosan állította ki a végén, az elbocsátáskor az volt a legnagyobb gondja, hogy szoliba még ne menjek (pedig hipó voltam, látszott rajtam, hogy nem vagyok egy szoli baba), úgy, hogy a kisfiam a PIC-en volt... Szóval a szoli volt számára a legfontosabb.

Akihez visszarendelt varratszedésre az nem is volt bent aznap, még jó, hogy találtam egy aranyos dokit, aki kiszedte.

Aztán kerestem még valamiért telefonon, de három hét szabira ment, hangposta megtelt, nem értem el, a hiányos igazolás miatt még órákat kellett rá várnom miután visszajött szabiról.

A 6 hetes kontrollra már kerestem magamnak másik orvost, de azért ehhez is visszamentem, végül is ő műtött. Vizsgálat felületes volt. A vizsgálófüggöny alól alig akart kijönni, vagy 20-szor megkérdezte, hogy biztos nem akarok e még neki valamit mondani, kérdezni.

Hát mondtam, hogy nem, és kisétáltam. Nem adtam neki végül is egy fillért sem.
Hiszem, hogy ő is tehet arról, ami velünk történt.

Még jó, hogy akkor a kórház folyosóján nem fogadta el a pénzt. :)

Azt akartam ezzel csak írni, hogy ha nem vagy megelégedve a dokival, egyáltalán nem kötelező neki adni.

Nővéreknek meg tényleg jobb előre adni, bár én is csak egy napig élveztem előnyét, utána szerintem elfelejtették, hogy mi is raktunk a zsebbe lóvét...

Vicger, jobbulást az egész kis családodnak :!:
Nagyon nehéz lehet ennyi gyerkőccel betegnek lenni.

Dorka, nekem az (nem tudom, hogy kell helyesen leírni) Atropa Belladonna segített most fogfájásnál. Kellett pár hét mire elmúlt, de megakadályozta, hogy begyulladjon jobban a bölcsesség fogam.

Floranan, nagyon romantikus a történetetek :wink:
Vendég
 


Például van a sunridernél szemceruza,eddig folyton könnyezett a szemem sminkelésnél,mióta azt használom,semmi bajom.A teájától meg kitisztult az arcbőröm!

sutimano76
 
 


köszi aranyosak vagytok.. akkor ha nem bírom veszek be egy algopyrint
már csak azt nem tudom, hogyan fogok fogdokihoz menni:)) ahogy érzem ez a jobb felső bölcsességfog előtti fog lehet.... - hát ha nekem most ott elkezd turkálni én lehányom....
néha még a fogkefétől a számban is öklendezem.... - összeteszem két pici kezem, és megkérem múljon el....

KépKép
dorkamartini
 
 


Az homeós ugye Boboka?Egy torokgyulira szedettemnek hasonló volt a neve.

sutimano76
 
 


Igen, homeos.

Brumi, ugyanolyan az egyik vonalzónk 8)
Vendég
 


Dorka,az is megoldás,de a fogdokival többet érnél!!!!!Mindenesetre ha lemész dokihoz azért szólj neki előre sztem.

sutimano76
 
 


:))))))))))))) és mit mondjak? doktor úr, én le fogom hányni!

KépKép
dorkamartini
 
 


Hát így a legegyszerűbb,de talán enyhébb formában,mondjuk a fogkefés történettel vezesd fel!!!!!

sutimano76
 
 


nézzétek meg ezt a csokis sütit... - szerintetek ezt így lehet? miből lesz a tészta?
mert a képen baromira jól néz ki..- istenem de megenném
http://www.nlcafe.hu/gasztro/20090314/a ... is_sutije/

KépKép
dorkamartini
 
 


suti..ééértem én.... csak vizuális alkat vagyok.. és elképzeltem magam előtt:))

KépKép
dorkamartini
 
 


Dorka, Istenien néz ki az a süti :wink:

Azt nem tudom a tésztája miből lesz :roll:
Vendég
 


Hmmmmmmmmm!!A kinézete hasonlít egy brownira!Eperrel,vagy meggyszósszal,de fincsi lehet!!Nem nagy ördöngössék,nemsokára lehet nekiesek!

sutimano76
 
 


[quote="boboka"]S írta:bobokaüti, még annyit az orvosok díjazásához (és aztán eldugulok ebben a témában :lol: ), hogy én tavaly 6000 forintot hagytam ott minden egyes hónapban amikor mentem a dokihoz. Magán dokiként kezeltem, pedig a kórház alagsorában a kórház műszerein végezte el a vizsgálatokat (pl. kb. 30 éves kórházi vizsgálóágy, szintén kb. ilyen idős szívhangfigyelő), az ultrahanghoz egyáltalán nem értett, tehát egy vizsgálat állt a méhszáj megnézéséből, meg a vizeletben megnézte, hogy van e fehérje stb., meg az őskori géppel meghallgatta a baba szívhangját. Mindez nem telt vizsgálatonként 10 percbe sem...
Az x hónap alatt minimum 36000 forintot hagytam ott nála a felületes vizsgálatért.
Uh-ra mindig máshova kellett menni.

A lényeg: megvolt a császár, férjem akart adni neki pénzt (60 000-et akartunk adni neki), de ott félrehúzódva a folyosón nem fogadta el.
Aztán az x nap kórházi tartózkodásom alatt egyetlenegyszer sem nézett rám, a papírjaimat hiányosan állította ki a végén, az elbocsátáskor az volt a legnagyobb gondja, hogy szoliba még ne menjek (pedig hipó voltam, látszott rajtam, hogy nem vagyok egy szoli baba), úgy, hogy a kisfiam a PIC-en volt... Szóval a szoli volt számára a legfontosabb.

Akihez visszarendelt varratszedésre az nem is volt bent aznap, még jó, hogy találtam egy aranyos dokit, aki kiszedte.

Aztán kerestem még valamiért telefonon, de három hét szabira ment, hangposta megtelt, nem értem el, a hiányos igazolás miatt még órákat kellett rá várnom miután visszajött szabiról.

A 6 hetes kontrollra már kerestem magamnak másik orvost, de azért ehhez is visszamentem, végül is ő műtött. Vizsgálat felületes volt. A vizsgálófüggöny alól alig akart kijönni, vagy 20-szor megkérdezte, hogy biztos nem akarok e még neki valamit mondani, kérdezni.

Hát mondtam, hogy nem, és kisétáltam. Nem adtam neki végül is egy fillért sem.
Hiszem, hogy ő is tehet arról, ami velünk történt.

Még jó, hogy akkor a kórház folyosóján nem fogadta el a pénzt. :)

Azt akartam ezzel csak írni, hogy ha nem vagy megelégedve a dokival, egyáltalán nem kötelező neki adni.

Nővéreknek meg tényleg jobb előre adni, bár én is csak egy napig élveztem előnyét, utána szerintem elfelejtették, hogy mi is raktunk a zsebbe lóvét...

Vicger, jobbulást az egész kis családodnak :!:
Nagyon nehéz lehet ennyi gyerkőccel betegnek lenni.

Dorka, nekem az (nem tudom, hogy kell helyesen leírni) Atropa Belladonna segített most fogfájásnál. Kellett pár hét mire elmúlt, de megakadályozta, hogy begyulladjon jobban a bölcsesség fogam.

Floranan, nagyon romantikus a történetetek :wink:


Boboka: a Belladonna-t milyen potenciálban szedted, és mennyi ideig ?

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Igen én is az vagyok,szegény doki!!!!

sutimano76
 
 


[quote="boboka"]I írta:bobokagen, homeos.

Brumi, ugyanolyan az egyik vonalzónk 8)



jééééé, tényleg : )... bocsi, nem akartalak majmolni, ezek szerint hasonló az ízlésünk :) ... cseréljem le ? :):)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Brumi, engem nem zavar :) Miattam ne cseréld le :)

A fogfájásra minimum két hétig szedtem, de csak akkor amikor eszembe jutott, nem túl sűrűn.
Évek óta be szokott gyulladni a bölcsességfogam, és tudtam, ha nem állítom meg időben a gyulladást abból nagy gáz lesz.

Ha nem babásan gyullad be, akkor napi 3-4 cataflan sem szokott használni.
Már megvolt az időpontom, hogy mikor megyek kihúzatni, de hál Istennek Picibaba már a pociban volt, így nem mertem elmenni.
Vendég
 


ha valaki esetleg nem ismerné az oldalt:

http://www.ehd.org/resources_bpd_illustrated.php?page=11&language=38

Fantasztikus képek és felvételek a pocaklakókról, ajánlom mindenkinek! :) :)

vicger
 
 


Sziasztok!

Régebben én is írogattam ide, csak aztán elmaradtam :oops: de megpróbálok visszarázódni, talán sikerül :-) Igazából dolgozom, és estére annyira ki vagyok ütve, hogy semmire nincs energiám, csak az alvásra :P de ez gondolom ismerős Nektek is 8)

Ezt az oldalt olvastam csak el, és több az ismeretlen név, mint az ismerős :D de ez jó, mert ezek szerint népes a topik...

Szóval üdv annak, akivel még nem ismerjük egymást :D

Belladonnát én is ismerem, 9CH -t szedtem, pont fogfájás miatt. Kb 1 hónapja úgy bedurrant az egyik fogam, hogy az ügyeletre kellett menni, ahol gyökérkezelték. :? Másnapra meg belázasodtam (38,4), ekkor kezdtem el a Belladonnát, óránként 5 golyót, de szerintem már túl magas volt a láz, mert csak annyit hatott, hogy nem ment feljebb. Aztán 1 Algopyrin levitte.(Ahogy Bibi írta, ezt lehet babásan.)
Ezután még 4-szer kellett mennem fogorvoshoz kitisztítani, mire be lehetett tömni. Ja, és csak az ügyeleten kaptam érzéstelenítőt, utána nem, de kibírható volt.

Dorka: ha tudsz szerezni Bioptron lámpát, az is nagyon jó, nekem segített, amíg kezelték a fogam, napi 2x6 perc levitte a gyulladást és nem kellett antibiotikumot szednem.

Boboka: az orvosos sztoridhoz: én fogorvoshoz jártam ilyenhez magánba (igaz nem túl sokáig), akinek leselejtezett műszerei, széke volt...szerintem azóta sem költött a rendelőre.

Vicger: remélem jót aludtatok :-) én nemrég ébredtem :oops:

Sütimano: na, megcsináltad a csokis cuccot?

Jól telik a hétvégétek? Kivételesen jó idő volt, alig várom, hogy véglegesen tavasz legyen, utálom már a télikabátot :-D

SzezsoKép
KépKép
szezso
 
 


Hali szezso! :)

Épp a napokban tettem fel a költői kérdést, hogy merre jár pár kismamánk, aki már régen jelentkezett. Örülök, hogy minden rendben veletek!!

Aludtam egy csöppet igen, tarkítva egy telefonnal, és két "Anya, légyszíves.." kezdetű mondattal 8) Még bírtam volna, bevallom őszintén :)

vicger
 
 


szia Szezso,na nem ma fogom,majd a közeljövőben!!!!Nincs itthon étcsokim.Meg még 2-3 nap van az ágyrabságból.
Hála az égnek nekem csak gyökérkezelés,utána gyökér tömés,és végül fogtömés volt.Én is csak az elsőnél kaptam érzéstelenítőt.Mindez 5-4-5ezerbe fájt,szintén nagyon ügyes és aranyos magándokinál.Tudom ajánlani!!!!!

Hétvége,férjem dolgozott,tv-be semmi értelmes.....szóval gondolhatod,most megyünk vendégségbe,remélem finom lesz a vacsi és a torta!!!! :lol: :lol:

Sziasztok megyek készülődni!

sutimano76
 
 


szia szezso :)

süti: érezzétek jól magatokat !!!

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="vicger"]h írta:vicgera valaki esetleg nem ismerné az oldalt:

http://www.ehd.org/resources_bpd_illustrated.php?page=11&language=38

Fantasztikus képek és felvételek a pocaklakókról, ajánlom mindenkinek! :) :)


húúúú, ez szuper :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Madárfüttyös napocskát!

Titeket követni

Kép sűrűn leszek lemaradva belőletek,ha ilyen szép idő lesz.

Süti,jó vendégeskedést,és teli pocakot Kép

Vicger,jobbulást aprajafalvának és a nagyoknak is.Nektek most bőven jutott a betegségekből Kép Kép

Floranan:nagyon édes a lávsztoritok!Nagyon sok hosszú,boldog együtt töltött évet kívánok nektek!

Én dokikból sem vagyok "otthon".Lekopogom,meg sem tudom mondani,mikor voltam utoljára orvosnál.Akikkel eddig dolgom volt,azokkal pedig nem nagyon volt bajom.

Én délelőtt beszaladtam az irodába.Délután tűzött a nap a teraszra.Azt jól letakarítottuk,napoztunk picit,aztán főztem.Tortillát ettünk,és sütöttem egy kis disznócombot,lesz fini sülzsír.Holnap pedig a bátyám szülinapja lesz,megyünk anyukámhoz,majd férjem szüleit is útba ejtjük hazafelé.Nálam múlóban az alvás,aktív időszak jön.Nagyon vártam már.

Kép
v.andi
 
 


Andi tevékenyek voltatok ma! :) Remélem most már nyugi lesz, két évre letudtuk a bacikat és vírusokat :evil:
Andi, Süti milyen dolog kajáról beszélni....ejnye :wink: Süti, jó szórakozást! :)

Éhes vagyok :cry:

vicger
 
 


Vicger,pofám lapos Kép Kép Kép Kép

Ez pedig érdekes lehet:
http://mupa.hu/programreszletes.jsp?id= ... 009&day=16

Kép
v.andi
 
 


Andi, erre azt írják, hogy minden jegy elkelt.

Nem tudom, hogy ez pl. az áprilisi és májusi koncertekre is vonatkozik?
Vendég
 


Boboka,ha érdekel,akkor szólj,mert szerzek neked jegyet!

Kép
v.andi
 
 


szerintem a májusira fix, hogy van még. Ilyenkor sajnálom, hogy messze van a Nagyfalu :(
Ez nagyon jó program, teljesen baráti, sőt naggggyon baráti áron

vicger
 
 


Megkérdezem majd azuram, hogy lenne e kedve elmenni egy ilyen koncertre. :)

Te ilyen kis ügyi vagy, hogy mindenhova tudsz jegyet szerezni :?: Dejó :)

Ha férjuramnak lesz kedve menni, akkor mindenképp szólok neked, köszike.

Manó, káddal kapcsolatban azért nem írtam még, mert még mindig nem jutottunk el a brendonba, hogy élőben megnézzük....

:oops:
Vendég
 


Ja, és a mai nap bűne: szépen befaltam egy egész fehér csokis milkát :oops: :oops: :oops: :oops:
Vendég
 


Boboka egészségedre! :):)

Én holnap pizzát szeretnék enni :oops: :oops: :oops: Ha lehet akkor nem búvár pizzát :oops: :oops: :oops:

vicger
 
 


Igen Boboka,általában szoktam kapni,de nekem is annyiba kerül,mintha megvennénk.Na de legalább van :wink:

Elfelejtettem,hogy ma virágokat is vettem végre 8) Napok óta szerettem volna tavasz illatot,végre ma nem felejtettem el.

Kép

Kép
v.andi
 
 


Bobola,ezért holnap nincs édesség Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
v.andi
 
 


Andi, persze, én is úgy gondoltam, hogy ugyanannyiba kerül, de azért az tök jó, hogy vannak ilyen kapcsolataid :wink:

Nagyon szép virágokat vettél :)

Hát igen, a legszörnyűbb az az egészben, hogy sosem voltam nagy édességes, csak tavaly meg most... Úgyhogy most már kezdek 100 %-ban biztos lenni abban, hogy kis kukisunk van :lol: :lol:

És anyum stíriai metéltet csinált, amit bűn kihagyni :oops: Na majd próbálom magam kicsit visszafogni 8)
Vendég
 


Vicger, szorítok, hogy ne búvár pizza legyen holnap 8) :wink:
Vendég
 


Boboka,az édesség és a fiad lesz hogy függ össze???Kifejtenéd?
Én is fiúnak érzem Juniort,és meglepő módon egyáltalán nem kívánom az édességet,ellentétben a terhességem előtti időszakommal.

Kép
v.andi
 
 


Andi, csupa tavasz van az ablakban! :) És a tapéta is nagyon bejön!! :D :D

Én azt hiszem nem érzem, hogy fiú, vagy kislány lesz.. De lehet, hogy csak elfojtom magamban, nem akarom, hogy az én vágyaim Csöppkére nagy nyomásként nehezedjen. Mert ha fiú és én csajszit szeretnék, akkor szegény babó tele lesz nem túl jó érzésekkel. Úgyhogy addig amíg 100% nem lesz, addig Csöppke marad :)

egyébként Párom szerint csajszi :)

Alszik az összes gyerek, csend van végre!!! :D:D

vicger
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?