Új privát üzeneted érkezett!

Jesszus mennyire más mindenhol a rendszer!!!Nálunk,vérvétel laborban,védőnőnél nincs doki,időpontra kell menni,tehát nem kell sorban állni/ülni,nődoki vizsgál,terhesgondoz,háziorvos kiír.De az én kicsi ragaszkodó baktériumomra,a házidoki inkább a nődokira hárította a gyógyszer felírását.

sutimano76
 
 


miért jó a tgyás? a táppénzre többet kapunk, nem?

KépKép
dorkamartini
 
 


[quote="sutimano76"]
írta:
sutimano76A Tgyás-t te is eltudod intézni az oep vagy az államkincstár honlapján,le kell tölteni a nyomtatványt onnan és kész(most beszéltem a barátnőmmel,ő így intézte)

Bocs :?
most olvastam az oep honlapján h a foglalkoztatónál kell intézni a Tgyást!

sutimano76
 
 

 
 

Helló lányok!!!!!!!

Kb egy órája olvasok, mivel a tegnap kimaradt!

Csunyeszka: én is beérném a szerényebb kórházi körülményekkel ,ha normális és segítőkész a személyzet.

Zsófi: Gyenesen az Aldi mellett kell felmenni, és dobni egy jobbost.
Egy kis zsákutca, de majd ha személyesen találkozunk mesélek.

Andi, Bobóka: Gratula a jó eredményeket!!

Sütimanó: Börzéről beszámolok, remélem sikerül eljutnom.

Móka: jó síelést!!! És kikapcsolódást!!

Arvaerika: IKEA húsgolyó: a héten bementünk babacuccokat nézegetni, és én is láttam az akciót. Még sosem kóstoltam ,de nagyon jól esett. 2 főre innivalóval fizettünk vagy 750 forintot. Azért a multi az multi.........

Anna:Drukkolok én is!!! Fő az optimizmus és minden rendben lesz!!!

Ivás: baromi szomjas vagyok mostanában én is, és rengeteget járok wc-re miatta. Tegnap a bankban sem bírtam ki, így a biztonsági őr kedvesen elkísért hátra
:wink:

Kata05: szerintem teljesen normális, hogy sokat kell a mellékhelyiséget látogatnod

Andi: köszi a juttatásokról az infókat.
És a többieknek is!! Mert én is eléggé elveszve érzem magam az információk rengetegéban..


Rólam annyit, hogy tegnap aláírtuk a ház hitelét...megjártuk a bankot és a közjegyzőt, és ezután még lerohantunk Keszthelyre ügyvédhez......de legalább van hitelünk!!!!

:lol: Hurrá!!!! Fizethetünk ,mint a kocsis!!

KépKép
csikipetra
 
 


Ezt az oep honlapján találtam!!!


A terhességi-gyermekágyi segély összegének megállapítása

Ha a kezdőnapot megelőző év január 1-jétől a tgys kezdőnapjáig van 180 napi jövedelem


A terhességi-gyermekágyi segély összegének alapjául szolgáló napi átlagkeresetet a táppénzre vonatkozó szabályok szerint kell megállapítani, ha a biztosítottnak– az ellátásra jogosultsága első napját megelőző naptári év első napjától a terhességi gyermekágyi segélyre való jogosultságot megelőző napig – az ún. irányadó időszakban 180 naptári napi jövedelme van.



Ha a szülési szabadság kezdőnapját megelőző január 1-jétől a szülési szabadság kezdetéig nincs 180 napi jövedelem



Ha az anyuka nem rendelkezik a terhességi-gyermekágyi segélyre jogosultságot megelőző évben és a szülési szabadság kezdő napját közvetlenül megelőzően sem 180 naptári napi, figyelembe vehető jövedelemmel, akkor a terhességi-gyermekágyi segély napi összegének alapja a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének (2009-ben 143.000 Ft) harmincad része.



Ha azonban a biztosított – pénzbeli egészségbiztosítási járulékalapot képező – tényleges jövedelme az irányadó időszakban nem éri el a minimálbér kétszeresét, akkor a terhességi-gyermekágyi segélyt a tényleges, ennek hiányában pedig a szerződés szerinti jövedelem alapján kell megállapítani.



Annak a személynek, aki álláskeresési támogatás vagy vállalkozói járadék folyósításának szünetelése alatt vagy az ellátás megszűnését követő 42 napon belül szül és tényleges jövedelemmel nem rendelkezik, a terhességi-gyermekágyi segélyét a minimálbér kétszerese, de legfeljebb a álláskeresési támogatás/vállalkozói járadék alapját képező átlagkereset harmincad része alapján kell kiszámítani.

Az 1 és 2 forintos címletű érmék bevonása következtében a terhességi-gyermekágyi segély összegét – ha az nem 5 forintra vagy annak egész számú többszörösére végződik – 2008. március l-jétől a legközelebbi 0 vagy 5 forintra végződő összegre történő felfelé kerekítéssel folyósítja az egészségbiztosító.



A terhességi-gyermekágyi segély mértéke:

A terhességi-gyermekágyi segély a jövedelem napi átlagának 70 %-a.

A terhességi-gyermekágyi segélyből a jogszabály szerint (megjelölt adókedvezményeket figyelembe véve) számított személyi jövedelemadó-előleget a folyósító szerv levonja. A terhességi-gyermekágyi segély után egészségbiztosítási járulékot nem kell fizetni.

Bejelentési kötelezettség
Az ellátásban részesülő szülő köteles minden olyan adatot vagy tényt bejelenteni az egészségbiztosítónak, amely az ellátásra jogosultságát vagy ellátása folyósítását érinti. A bejelentési kötelezettség elmulasztása esetén 10.000 Ft-tól 100.000 Ft-ig terjedő összegű – az elkövetett mulasztással arányos – mulasztási bírságot szabhat ki az egészségbiztosító.

sutimano76
 
 


[quote="sutimano76"]H írta:sutimano76át lányok én úgy érzem kicsit el lettek kapatva a dokik ezzel a hálapénzzel.Megközelítőleg egy havi fizetés??????Hát ezt túlzásnak tartom.Az én dokimról mindenkitől mást hallottam.Én finoman a tudtára adtam,h nem fog telleni szülésznőre,de minek is hisz a doki végig ott lesz.Mondta,h hát igen.


Süti
Láttam már néhány szülést, de olyant nem igazám, ahol a doktor végig ott lett volna. :wink:
A doktor leginkább csak a kitolásnál van ott és a végén... A vajúdás nagy része alatt a szülésznők ellenőrzik a kismamákat (a tágulási szakban az orvos esetleg néha megnézi őket...)
Vendég
 


Hát ha jól olvastam ua. kapsz táppénzre,mint tgyás-ra.
De ha jól emlékszem Móka könyvelő,majd őt kell megkérdezni!

sutimano76
 
 


Hálapénz
Én a munkahelyemen is mindig azt mondtam annak, aki megkérdezte, hogy x. doktornak mennyit adjon, hogy ahogy érzik ők...
A borítékot előre sose szabad odaadni, csak utólag... legjobb távozáskor... akkor se történik már semmi, ha az orvos keveselli... :wink:
(gyereket nem tudja visszadugni...)
Vendég
 


Hátha ez így lesz nálunk is Mabe,akkor sajnos a kövi terhességnél,csak szülésznőt fogadok!!!!A mostaninál meg az orvos megnézheti a hálapénzes borítékot!!!Míg eljutunk odáig se kevés pénzt kap!
Amúgy a lány akivel tegnap a vérvételen beszéltem,ő azt mondta h hogy majdnem végig ott volt,nem csak az utsó 30 percben.

sutimano76
 
 


Hát igen Mabe,szerintem is a végén kell.Mikor a laparoszkópiám volt én mindegyik nővérnek adtam pénzt,aki nagyon kedves volt többet,aki nem annak kevesebbet,aki meg nem foglalkozott velem annak meg semmit.(Ja akkor volt miből).

sutimano76
 
 


Táppénzesek,indiszkrét kérdés,válasz nem kötelező és jöhet pü-n is!Mennyi bejelentett után mennyi pénzt kaptok.

sutimano76
 
 



KépKép
dorkamartini
 
 


Dorka!

Mármint milyen juttatástól? Van külön nálatok bármi? Mert pl. az anyaságihoz 4 pecsét kll a kiskönyvbe, de mindegy, hogy mikor (koraszülés esetén 1 is elég), a TGYÁShoz, GYEDhez, GYEShez, családi pótlékhoz meg a védőnőnek, terhesgondozásnak semmi köze, ha jól tudom. Magyarán ilyen szabályt önkényesen ők nem hozhatnak, mert ezekre állami törvények vonatkoznak, nem függnek a helyi szabályozástól, pláne nem a védőnőktől.
És egyébként mi van azokkal, akik rajtuk független okokból (pl. rendszertelen menzesz miatt) csak később jönnek rá, hogy terhesek (pl az előbbi esetben semmi elítélendő nincs abban, ha valaki a baba megmozdulásáig (vagy a pocinövekedéséig) nem jön rá, ha egyébként más tünete nincs)? Akkor őket bűntetik???
Nálunk nincs a védőnőknél orvos, csak a gyerekek egészséges rendelésénél gyerekorvos. De ha te más gyerekorvost választasz (mi pl. a szomszéd városkába járunk), akkor ott nem is biztos, hogy a saját védőnőd lesz (sőt nálunk biztos nem :D). Így én a gyerekekkel a védőnői feladatokra (státuszvizsgálat kell x idős korban) oylan időpontban megyek, amikor ő ott van, nem egészséges rendelésre. Terhesgondozást nem ott végzik, így nőgyógyász nincs a védőnőkkel egy helyen.

Rita!

Szerintem nem. Viszed a papírokat. Amúgy sem kell velük semmit boltolni, ezek OEP ellátások.

Én varratszedés előtt (mindnél vágtak valahogy :D, 1-szer császárom is volt) soha nem adtam pénzt, legkisebbnél is varratszedéskor, ami ugye többnyire max. 1 nappal az eltáv. előtt van...
Esetleg a szülésznőnek érdemes azonnal odaadni, ha elégedett valaki vele, mert őket nehezebb később megtalálni, illetve ha be is jön a gyerekágyra, nehéz kettesben maradni vele.

Astrid

Kép
astrid
 
 


sutimano, ha kapok egész fizetést végre ...akkor elmondom:))))

KépKép
dorkamartini
 
 


Süti
Nekem a táppénz minden hónap 3-án a számlámon van. Táppénzes papírt én nem is látom.
(üzemorvos tart táppénzen és ők elküldik egyenesen a bérügyre a tp. papírt... munkahely kifizetőhely)

Van olyan hely, ahol a terhesgondozóban tartják táppénzen a kismamikat.
Vendég
 


[quote="sutimano76"]T írta:sutimano76áppénzesek,indiszkrét kérdés,válasz nem kötelező és jöhet pü-n is!Mennyi bejelentett után mennyi pénzt kaptok.


Mindjárt megkeresem a papíromat....
Vendég
 


Sziasztok! Megjöttem !

Nem tudok sajnos visszaolvasni, túl nagy a termés, de látom,hogy tgyás, és gyed ügyben is folyik a társalgás.

Kérdésem nekem is lenne. Hogy járok jobban?

Én ugye 2009. szept fogok szülni ( ha valaki még nem tudná :D), tehát a tgyás, és gyed alapja a 2008. év lesz, mert ugye dolgozok.

Nem járnék e jobban, ha kirúgatnám magam, mert akkor a minimálbér kétszerese után számolnának, így meg a bruttó bérem után, ami ennél kevesebb.


Biztos hülye vagyok, de én így értelmezem.

Vagy menjek át másik munkahelyre nagyobb bruttóval?
babcika
 
 


Sziasztok!
Én Gyes-en vagyok :( . Mindig veszek hónap elején pár kiló lisztet, hogy ha a végén nem lesz kenyérre pénz tudjak sütni :wink:
Kriszti, én írtam 3 hétig, hogy mit eszem (egyik este 17 szelet kenyeret ettem!!!), azóta úgy fogyok, hogy finomat eszem (és igen, kevesebbet is), de ha ízletes az étel, sokkal kevesebb is elég.
Erika, az emeletes ágy hátránya, hogy többet nem valószínű, hogy este odabújsz ahhoz a gyerekedhez :cry: (én legalábbis nagyon nem szívesen mászom föl).
Én is sokat pisilek, de éjjel már csak 3x szoktam fölkelni... de inni akkor is kell. Sokkal jobb sokszor sokat pisilni, mint sokszor keveset.
Én azt nem tudom, hogy mennyire OK, hogy még mindig hőemelkedésem van. Amennyire emlékszem, ilyenkorra el szokott múlni.
Várandósságból sose leszek profi :?: :!:

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 



Dorka ha táppénzen vagy nem fizut kapsz,hanem táppénzt,ne zavarj össze.Nekem nem olyan könnyű kiszámolni,mert félévente váltom a m.helyet(van nyári meg téli),de ráadásul tavaly a nyári (a főnökömnek több cége van)x hónap y napig máshova voltam bejelentve,aztán átjelentettek.Ráadásul sosem egy hónapra jött ki.1.bejelentés:nov.1-tól április 25-ig,a második:április 26-június 8-ig,majd a vége június 9-től a táppénzig(nov 3).Csak azért kérdezem a ti adataitokat,h megközelítőleg jól számolta.KB.6 hónap átlag 138e+ 6 hónap 86e.erre számoltam olyan 65-70e-t!!!

sutimano76
 
 


[quote="babcika"]S írta:babcikaziasztok! Megjöttem !

Nem tudok sajnos visszaolvasni, túl nagy a termés, de látom,hogy tgyás, és gyed ügyben is folyik a társalgás.

Kérdésem nekem is lenne. Hogy járok jobban?

Én ugye 2009. szept fogok szülni ( ha valaki még nem tudná :D), tehát a tgyás, és gyed alapja a 2008. év lesz, mert ugye dolgozok.

Nem járnék e jobban, ha kirúgatnám magam, mert akkor a minimálbér kétszerese után számolnának, így meg a bruttó bérem után, ami ennél kevesebb.


Biztos hülye vagyok, de én így értelmezem.

Vagy menjek át másik munkahelyre nagyobb bruttóval?


Tgyás alapja a 2008-as jövedelmed lesz... a gyed-é meg a 2009-es... (ha jól számolok...)

Süti
Általában mindenféle egyéb pótlékkal olyan 150000 körüli a fizetésem (nettó)...most megkapok 120000 körül....
Vendég
 


Mabe, ezt hogy csinálják neked h 150e-ből 120-at kapsz? Mikor a táppénz is 70%-on megy? :roll:

Babcika, ha kirúgatod magad, akkor a minimálbér 2X-sének 30-ad része jár, ha meg van a 2 éved előtte!

Tgyás, 2008-as év alapján megy (nincs maximalizálva), a gyed 2009-es év alapján, ez br.143 e van maximalizálva!A táppénz nem számít bele csak a 15 nap betegszabadság!

Kép
kata05
 
 


Kata
Ezt számolják ki a bérügyesek...
Vendég
 


Köszi mabe!Sajnos nekem a felszolg.díjat nem számolják bele csak a nyugdíjba,pedig akkor most nem lennék anyagi zűrben.Az éjszakai,meg hétvégi pótlékot viszont talán.Én a 65-70-t a bejelentett brutto bérem után számoltam.Jövőhéten ezután is utána járok az oepben,háromnapi hidegélelem ,egy kis nyugtató(vicc),És egy nap alatt rokkantsági nyugdíjra küldöm az egész oep-t. :lol: :lol:

sutimano76
 
 


Babcika
GYED_et csak akkor kapsz, ha az igényléskor is van munkaviszonyod... különben csak gyes-re vagy jogosult...
Vendég
 


Csak azért kérdezem, mert ilyenkor számolják el a szja-t, amit ha rosszul számolnak jövőre kifizetettnek veled. Tehát neked kb. 105 e körül kéne kapni.(kivéve ha tavaly több volt a béred vagy kaptál jutalmat...stb, mert az emeli a táppénzt).

Kép
kata05
 
 


Nekem minden jövedelmem papíron van... az aneszt. asszisztensek még paraszolvenciát se szoktak kapni... :wink:
Vendég
 


hjajjj.....
mindenesetre ha most odaadnák a kezembe azt a pénzt amit eddig tb re fizettem és sosem voltam beteg... én nem kérnék se tgyást se táppénzt.. - no comment

KépKép
dorkamartini
 
 


[quote="kata05"]C írta:kata05sak azért kérdezem, mert ilyenkor számolják el a szja-t, amit ha rosszul számolnak jövőre kifizetettnek veled. Tehát neked kb. 105 e körül kéne kapni.(kivéve ha tavaly több volt a béred vagy kaptál jutalmat...stb, mert az emeli a táppénzt).


Ügyeleti díj, munkahelyi pótlék, illetmény kiegészítés, 13. havi, jutalmak... :wink:
Vendég
 


Mabe, itt van a "boci" elásva! :lol:

Kép
kata05
 
 


[quote="babcika"] írta:babcika

Nem járnék e jobban, ha kirúgatnám magam, mert akkor a minimálbér kétszerese után számolnának, így meg a bruttó bérem után, ami ennél kevesebb.


Biztos hülye vagyok, de én így értelmezem.


Ezen én is gondolkodtam,ebben az esetben szerintem a max.gyed jár.(96600.-).Mondjuk mostmár mindegy mert a tavalyi évet nézik,de szerintem is jobban jönne ki!

sutimano76
 
 


hááát nemtom...... de nekem a 13 havi nincs beleszámolva... és még egy csomó más sem..... - merthogy azt nem lehet

KépKép
dorkamartini
 
 


Na, figyeljetek a tgyás, és a gyed az jövedelem helyett van, nos ha vki kirúgatja magát és nincs biztosítása, nincs jövedelme, akkor ezek az ellátások sem járnak!! Ez nem alanyi jogon jár, mint a gyes v a családi pótlék!

Kép
kata05
 
 


Remek csak a felszolg díjat nem számolják bele,bezzeg a nyugdíjba majd beleszámít,amit meg nem fogok kapni.Már bocs én vagyok hülye vagy az aki gazd.diplomával rendelkezik és ezt kitalálta. :?:

sutimano76
 
 


Dorka tuti h bele van számolva, kötelező és minden, más nem rendszeres jövedelem is benne van elosztva a naptári napokra.

Kép
kata05
 
 


Kata akkor ki kapja a min.2×-ét(143000)????????

sutimano76
 
 


komolyan nincsen....- fel is háborodtam... a 13.havit mi havi lebontásban kaptuk.. és amikor a pénzügyis kollega számolta ki kb menniyt fogok kapni ha végre megkapom a teljes fizum akkor ezt ki is emelte... azt mondta, hogy a 13 havi csak annak jár aki dolgozik....- komolyan ezt mondta
de még nem kaptam kézhez egy havi fizut.. majd akkor szólok mi is lett a vége

KépKép
dorkamartini
 
 


Dorka én ezt nem értem,új a m.helyed?Ha táppénzen vagy nem kapsz fizut!Vagy mi van???? :shock: :shock: :shock:

sutimano76
 
 


ajjjjjjjjjjjjjaaaaaaaaaaajjjjjjjjjjj

asszem állambácsinak nem érdeke, hogy mi tisztában legyünk ezekkel

különben... most nem azért....
csak ma ilyen mondogatós kedvem van..- nem az lenne a normális ha a védőnőnél lenne egy ember ne adj isten a védőnő... aki ezeket nemhogy elmondaná hanem a neked legmegfelelőbb dolgokat javasolná? és mondjuk még figyelmeztetne is...

mondjuk amikor én elkezdtem a táppénzt mondhattta volna.. drága gyermekem.... legyen az inkább szabadság... akkor megkapod a pénzedet.. utánna úgyis csak 70 százalékát...- nem számít az senkinek ... csak neked...

KépKép
dorkamartini
 
 


neeem dehogy...a munkahely 2 éves kb
csak ellenben veletek
én 2 hetente kapom a táppénzes papírt
viszont ha nincs papír arra az időpontra nincs fizu... és a két hét néha úgy csúszik, hogy éppen kimarad a bérszámfejtésből...- mire odaér már késő... és akkor van az mint múlt hónapban is
2 hétre kaptam fizetést ....

KépKép
dorkamartini
 
 


Egyet értek Süti-vel, akkor ki kapja a minimálbér 2*-ét?
babcika
 
 


és akkor az ember azt hinné, hogy ha egy önkormányzatnál dolgozik akkor van valami védettsége....

KépKép
dorkamartini
 
 


Dorka hol dolgozol???Miért hívod a táppénzt fizetésnek????A fél fizut(táppénzt)már értem.Neked kifizetőhely a munkahelyd????
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sutimano76 2009.03.13 15:52-kor.

sutimano76
 
 


Mabe, ezt már akartam is kérdezni.
Én tavaly bajban voltam, mert az anesztes nőci nagyon rendes volt velem végig a császár alatt. Fogta a kezem, beszélgetett, mindig kérdezgette, hogy vagyok, megnyugtató volt a jelenléte.

A végén meg akkora kavarodás volt (ugye anyuéknak / férjemnek csak a műtét előtt kb. 10 perccel tudtam szólni, hogy mindjárt műtenek, a végén vitték a picikét a Pic-re másik kórházba...stb. stb.), mindenki meg volt rémülve, na lényeg a lényeg, hogy tök szívesen adtam volna az anesztes nőnek pénzt. De ezt ugye műtét után közvetlen én nem tudom odaadni, elég érdekes is lenne :)
Szóval, ha most minden ok lesz (márpedig minden ok lesz :) ), akkor, ha a műtét után férjem megkeresi a nőcit, mennyit "illik" neki adni? Mert, ha megint ilyen aranyos lesz, akkor szeretném meghálálni majd.
Vendég
 


Suti, na az a 143 csak bruttó 96 körül van. Az aki ennyit keres vagy még többet bruttóba!

Dorka, ennek a 2 hetes táppénznek én utánna járnék, én úgy tudom az oep is havonta fizet.

Kép
kata05
 
 



Kép
kata05
 
 


Kata én arra az időszakra kapok pénzt amilyen időszakról vittem papírt: nov.13-nov.23-ig,majd nov24-dec7.-ig,majd dec 8-dec.22-ig,végül dec 23-jan 7-ig.

sutimano76
 
 


Dorka, nálunk pl. megmondták, hogy minden hónap hányadikáig kell leadni a táppénzes papírt a munkahelyen. Gondolom nálatok is a hónap vége felé van.

Nekem is ide akarta adni a házidoki tegnap a táppénzes papírt, de mondtam neki, ha nem baj, nem vinném el, mert csak 23-án kell leadnom.
Így megyek a házidokihoz a táppénzes papírért 20-án, utána beballagok a munkahelyre, leadom a papírt (vagy feladom postán), és köv. hónap elején (nekem is ált. 3-án) már itt is van a pénz.
Vendég
 


Boboka te hol dolgozol?????
Lehet nálam mégis a cég könyvelőjével van a probléma?????

sutimano76
 
 


Suti, most ha jól értem táppénzen vagy(az is biztosítás)?! A 180nap biztosításod meg van, ráadásul folyamatos ha jó látom. A tgyást azt a tavalyi évedből fogják számolni(2008jan1-dec.31), a gyedet meg az idei béredből.

Kép
kata05
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?