Új privát üzeneted érkezett!

Bocs, közben védőnőm itt volt, végre van kiskönyvem :D :D :D

Andi, miért volt rossz napod??
Tisz, hála az égnek ma már jó kedvű és rosszcsont :D :D alakul :D

Süti: a fináléra odaérést úgy értem, hogy a kórházban ott lesz, csak a kismama mellett nem. Csak akkor megy a doki az anyuka lábához, ha szól neki a szülésznő, hogy tolófájások vannak. Esetleg közbe közbe benéz az anyukára, hogy mi újság, egy egy vizsgálat, hogyan halad a tágulás.

Gyes, Gyed: ha van könyvelőtök, őket kell megkérdezni, de biztos vagyok benne, hogy az OEP akár telefonon is ad felvilágosítást. Elvileg a védőnők is jártasak a témában, legalábbis a jogszabályi hátterük meg van hozzá.

vicger
 
 


Engem már semmi nem érdekel,mert az is lehet,h legközelebb a tv-ből hallotok rólam: "Egy dühös kismama szétverte az oep irodáját,személyi sérülés szerencsére nem történt,de lehet csak az üvegfal miatt."

sutimano76
 
 


Sütimanó, miért is vagy dühös? Lehet, h kimaradt.... ja és köszi az üzit :)

floranan
 
 

 
 

Süti :) :) :)


szülési tarifa: többfajta igazság van ebben is :) Egyik oldala a dolognak az, hogy ha éjjel szülök, akkor is jön, ha valami családi ünnepi ebéd közben megy a telefon, akkor is jön. Mármint a dokim. Ez pedig nálam belső kényszer :D :D hogy honoráljam :D :D Más tészta, hogy fogadott orvos nélkül is elvárható, hogy a kismamára maximálisan odafigyeljenek a várandóssága és a szülése során. Sajnos azonban tapasztalat, hogy a fogadott orvos nélküli kismamák mintha lebegnének az ellátásban... Azt gondolom, hogy munkaköri kötelessége minden szülész-nőgyógyásznak a leggondosabb, legodafigyelőbb ellátás, ezért nem jár plusz pénz. Azért már igen, hogy bármikor a rendelkezésemre álljon. Ráadásul ha nem felel meg az elvárásaimnak, kicsit csúnyán kifejezve, akkor még mindig jogomban áll nem adni neki semmit, tekintve, hogy nem kötelező :) :) Szerintem :)

vicger
 
 


Na, nálam sem egyszerű ez a gyes/gyed téma. Nekem július 24-ig jár a gyes, utána ha táppénzre akarnék menni, vissza kéne hogy vegyenek 1 napra, amit szinte biztos nem tennének meg. Elég furcsa viszonyban vagyunk most a volt főnöknőmmel és a férjével (jó kis családi vállalkozás a hely). Mikor eljöttem, nem volt semmi gondjuk velem. Nem voltunk baráti viszonyban, de nem is orroltak rám semmiért. Sok csoportom megszűnt, mikor a diákok megtudták, hogy már nem megyek vissza dolgozni. Gyanítom ekkor kezdődött a szájhúzás a részükről. Azóta visszahallottam, hogy már mindenféle történeteket kreáltak rólam. Tegyük hozzá, náluk senki sem bírja sokáig. Én 6 évig dolgoztam nekik havi 160 órát heti 6 napban, de úgy tűnik ez sem volt elég. :( A szabimat kéne kivennem, de nem tudom mennyi jár, azaz, hogy elég-e addig, amíg megszületik tesóbaba. Ha nem, nem tudom mit csináljak.

Nyár elején megyünk majd TB tanácsadóhoz, aki remélem ad majd valami ötletet, ami nem kerül egy vagyonba nekünk.

Kép

Kép
hgrita
 
 


Kriszti ha miattam jön be a doki,akkor elvárom tőle h velem foglalkozzon,ne a nővérekkel a társalgóba.Főleg ha pénzt is kap.

sutimano76
 
 


Süti,kemény vagy,mint tarzan sarka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Vicger,munkahelyi problémák

Kép
v.andi
 
 


Rita ha a gyesed jár le akkor 3 év felgyülemlett szabadsága kb.65-70 nap körül van,tehát elégnek kéne lenni,és szerintem mielőtt kirúgna,azt ki kell adnia.

Floranan,leírom pü.n,mert a többiek már unják sztem ezt a témát.Így őket megkímélem.

sutimano76
 
 


Nem szeretnék az lenni Andi,de muszáj különben carba se veszik az embert.

sutimano76
 
 


tarzan sarka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Süti elhiszem, hogy elvárod, de sajna nem egészen így megy :wink: Azért vannak a szülésznők, hogy ők legyen az anyukával, nekik ez a munkakörük. :wink:

vicger
 
 


Akkor miért is az orvost fizetjük???????Hát majd szülés után meg tárgyaljuk kinél mit tett az orvos a pénzéért.

sutimano76
 
 


Na azért a 10-szeres díj nálunk nagyon durva lenne, én magánrendelésre járok, a múltkor 12000 Ft-ot fizettem, de hallottam olyat előttem, aki 18000-et... Igaz, ő különálló, fenntartott, nagyon igényes rendelővel rendelkezik (saját UH készülékkel), előre megmutatott árakkal, és számlát is ad.
Nem tudom, mennyit kellene adni a szülésért, hozzá járó ismerősöm azt mondta, hogy nem mondd rá fix tarifát (előző orvosom mondott már a terhesség elején).
Nekem egyébként sokkal többet számított a szülésznő, nagyon jó volt, hogy végig velem volt, figyelt, még olyan dologra is, hogy mivel varrnak (ezt csak varratszedéskor tudtam meg, amikor az orvos megjegyezte, hogy milyen jól jártam, mert ez a jobbik fonal...).
Szerintem egyébként semmi szükség nem lenne választott orvosra, ha minden orvosról biztosan tudhatnánk, hogy normális, de sajnos mindehol akad olyan, akit jó minél messzebbről elkerülni. Plusz sajnos annyira olyan a rendszer, hogy egyáltalán nem biztos, hogy az ember ugyanazt a figyelmet kapja.

Be kell valljam, én nem vallottam még be a terhességet a munkahelyemen, mert úgyis GYESen vagyok, mellette kiveszem a szabimat (ezt is lehet), és ez lehet, hogy kitart a szülésig. Már dec. végétől kivehettem volna, akkor járt le a GYEDem, de nem mertem pont azért, nehogy kirúgjanak, de aztán kiderült, hogy mehetek GYESre és amellett is kivehetem, így nem rúghatnak ki. Aztána baba is kiderült, így már GYES nélkül se tudnának, szóval ki lehet venni a szabit.
Tényleg kellene a munkáltató a táppénzhez? Ez nekem elég fura, hisz mi van akkor, ha valakit váratlan baleset ér, mindenképpen táppénzre kell mennie, de ezt a munkáltatój nem engedné? Szerintem nincs kétféle szabályozás, ha kiírnak táppénzre, akkor az van, ezt nem a munkáltató dönti el, hanem az épp táppénzhez szükséges orvos. Vagy rosszul gondolom?

Kriszti!

Ez jó szó: lebeg az ellátásban. Na én ugyanezt éreztem, amikor az utolsó pillanatban orvost és kórházat váltottam. Már és még nem tartoztam senkihez. A szülés napján pl. kellett CTG, meg kellett volna flowUH is. A CTG-t megcsinálta a szülésznőm, de az ügyeletes orvos épp annyira ... volt, alig akarta megnézni, csináltatni akart még egyet (két gyerek apjukkal a kocsiban várt közben), aztán végül a szülésznőm intézte el, hogy megnézze egy másik is, aki normális volt, és elengedett azzal, hogy másnap menjek teljes menetfelszereléssel. Persze a CTG már azért nem volt tökéletes, mert mind kiderült estére, egy már megindult szülés volt, csak szerintem épp a bizonytalanság miatt abbamaradtak a méhösszehúzódások abban a pillanatban, ahogy rájöttem, hogy indulnunk kell a vizsgálatra (mennyit számít a nő a szülésben). Amint hazaértem, újraindultak! :D

Egyébként ah már hálapénz: ti szoktatok adni bárkinek is egyébként? Én nem szoktam soha, igaz mindig munkaidőben szoktunk menni orvoshoz, azt se gyakran, évente ha egyszer kell ügyeletes, de azt se szoktuk kihívni, talán ha az elmúlt 9 évben 2-szer előfordult (azt hiszem nagyon szerencsések vagyunk, mert minden új baba és közösség ellenére is elkerülnek minket a betegségek, én nem si érzékeltem egyik gyereknél se azt, hogy milyen, ha közösségbe megy betegsg szempontjából, egyik se volt oylan, hogy mindenben megbetegedett volna és hazahozott volna).

Süti!

Nem jár annyi szabi, mert csak a GYED idejére jár, az utolsó 1 év már fizetésnélküli szabi, szerintem úgy 40-50 nap körül jár.
Hogy miért az orvost fizetjük? Jogos kérdée... Mondjuk vészhelyzetben kell az orvos, és övé a felelősség is (igaz az ügyeletesé is az lenne...)

Az indexen egyébként van olyan topik, ahol direkt ilyen témában lehet kérdezni:

http://forum.index.hu/Article/showArtic ... &t=9036766

(Ellenőrzésképpen megpróbáltam megnyitni a linket, de először nem engedte, aztán igen, ha valakinél ezt csinálná: jó a link!)

Astrid

Kép
astrid
 
 


Hálapénz,jatt.Én nagyrészt adakozó vagyok ilyen szinten,de a hálapénznél csak akkor ha többet kapok a kelleténél,jatt,vannak szakmák ahol ált.az a fizetése a dolgozónak,vagy min.alapbér mellett ez a fizuja.Ha nem vagyok biztos a dolgomban(benzinkutas,felszolgáló,stb.)akkor inkább megkérdezem,h neki adom vagy a főnökének.
Nekem ,mint jattból élőnek,mindig rosszul esik ha kiny---m egy vendég s...t és nem ad semmit.Néha belegondoltam,ha mindenki ilyen lenne ,éhen halnék!!!!

sutimano76
 
 


Hát most jól összezavarodtam meg néha kiakadtam, akkor szülésznőt is kellene nézni... :? Nekem pár héttel ezelőttig fogalmam sem volt arról, hogy nem a dokik kísérik a szülést..........
Egyáltalán az a gáz, hogy ilyenekről kell beszélni, hogy mennyibe kerül egy amúgy természetes folyamat egy nem magánklinikán.....
Azt tanácsolta tegnap az a szülésznő, aki levette a vért, hogy kérdezzem meg a dokimat, hogy ő esetleg kit ajánl, akivel szívesen együtt dolgozik, vagy egyáltalán szerinte válasszak-e... a bibi az, hogy én Kistarcsán még soha nem voltam, és nem is tudom, szülésig hányszor megyek ki, mindent a magánban csinálunk, szóval párszor tuti kimegyek előtte (lemérni az időt odáig 2-3 úton), de mégis hogy válasszak látatlanban szülésznőt....... izgalmas lesz....

floranan
 
 


Floranan,nekem egy ismerősöm szülés előtt költözött ide,és a szülésig bent se volt a tarcsai kórházba,de ott szült,senkit nem ismert,de azt mondta,h minden gond nélkül kapott EDA,nagyon rendes volt a doki,a szülésznő.Szóval neki teljesen jó benyomása lett .

Táppénzen lévők!!!!Leírnátok h mikor adjátok le a papírt és ahhoz képest mikor jön meg a pénz.Köszönöm!!!!

sutimano76
 
 


Köszi!

Az a jó, hogy eddig csak jót hallottam a kistarcsai kórházról és a személyzetről..... azért ez megnyugtató.....

floranan
 
 


Végigolvastam a honlapot, az alapján is szimpi...
(akit érdekel: http://www.florkorhaz.hu/ )

floranan
 
 


Bocsi, ha untatok mindenkit, de ez most azért feldobott :)

floranan
 
 


Suti, minden hó 15-ig kell leadni a papírt és 28-án pénzt kapok.
Tegnapi étkezési utalványra, én azt szerettem volna írni h ha valaki kapja akkor tartós táppénz esetén is kell h kapja az illető(legalábbis közalk-nál igen)

Astird, az alap amiért átléped a küszöböt annak a 10-ese.(nincs benne se rákszűrés se uh, semmi) Szerintem mégérdemli aki 18 ezerért jár dokihoz, annyit sose fizetnék. Gondolom neked 12-ért csinált is valamit?!

Kép
kata05
 
 


Na látod Kata ezért megyek be cirkuszolni,mert én febr.első hetében ( jan-11-28-ig időszakos) adtam le a munkáltatónál a papírt és még egyszer se csengettet a postás a pénzzel.Oké most 28.-a hétvégére esett,de a múlt héten akkor is illet volna kapnom valamit!!!!

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Betegeskedőknek jobbulást kívánok :wink:

Mókának így távolról is jó sielést és vigyázzatok magatokra.

Kata, így már én is jártam kétszer, hogy odamentem a magánrendelésre, és pont elment szülni a doki és nem szóltak, hogy tök felesleges odamenni. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy nem lakunk nagyon messzire a magánrendelőtől.

És mikor mehetsz legközelebb? Remélem nem kell sokat várni.

Én sem kapom az étkezési utalványt a táppénz alatt.

Süti, nekem minden hónap 23-ig kell leadnom a táppénzes papírt és köv. hónap első hetében megjön a lóvé.
Vendég
 


Köszi a felvilágosítást táppénz ügyben, de még egy kérdés, aki ért hozzá. A szabijaimat ha kiveszem, és utána megyek táppénzre, erről nem vagyok köteles tájékoztatni a dokimat?

Manó!

Akkor ilyen téren egy cipőben járunk!

Szülésznő: aki akar választani, nem árt egy-két dolgot már most tisztázni. vannak kórházak, pl. nálunk, ahol már az első hónapokban célszerű megbeszélni vele, mert adott hónapban csak x kismamája lehet egy szülésznőnek. Hivatalosan vezetve van egy füzetben, így a főnökség is tud róla. így elkerülhető az esetleges túlvállalás.
Másik: vannak bevált orvos-szülésznő párosok, ez is fontos, nem mindegy, hohy ki nem állhatják egymást, vagy jól összeszokott páros!

Kép
arvaerika
 
 


Suti :lol: .

Boboka,én kapom és ez a 3. hónapja h nem dolgozom. Minden csütörtökön lehet időpontot kérni csak az asszisztenstől. Én háromnegyed órára lakom a rendelőtől. De lehet váltok, gyorsa kell döntenem.

Kép
kata05
 
 


Az első mondatban nem a dokimat, hanem a főnökömet akartam írni :oops:

Kép
arvaerika
 
 


Na remek,csak engem szívat ez a ........ oep!!!Nó mindjárt felrobbanok!!!!
Ma Boldoggá tett egy cirkószervizes,nem ingyen de olcsóbban megcsinálják a hibáját!!!!Kb.félórámba telt,h kitalálja ezt a verziót,de sikerült.Ja mi a különbség,hát egy másik szerelő 13000 mondott cserére,ezek meg 5000 ha csak tisztítani kell,és 8000 ha cserélni.Jé micsoda különbségek!!!!!

sutimano76
 
 


sutimano - nekem nem volt olyan egyszerű a táppénzes pénzem megszerzése..... mivel a papírt ugye 2 hétre adják.... a zárás meg van minden cégnél amikor van.... nálunk elég hamar... ezért eddig a fél fizumat utalták csak át... - és miközben éppen a szívszélütés kerülgetett és intézkedtem ittholról persze telefonon mivel ugye nem mehetek ki.. akkor közölték, hogy telefont vissza mert köll az utódnak..- háát mit ne mondjak agyam az égben volt....

most az van, hogy bár szerdánként van az én védőnöm de jöv héten be kell mennem hétfőn és könyörögnöm kell majd , hogy igaz nem oa tartozom de adjanak már papírt..... ebben az a ciki, hogy akkor nekik kell minden vizsgálatot is elintézni aminek nagyon fognak örülni gondolom.......és persze irtó kedvesek lesznek....

hogy ezt ki a péló találta megint ki????? úgy passzol a rendszer.... te meg veszélyeztetett terhesen rohangálj a pénzedért.... --ááááááááááá
engem is kiborít ám....

KépKép
dorkamartini
 
 


[quote="dorkamartini"]
írta:
dorkamartini
most az van, hogy bár szerdánként van az én védőnöm de jöv héten be kell mennem hétfőn és könyörögnöm kell majd , hogy igaz nem oa tartozom de adjanak már papírt..... ebben az a ciki, hogy akkor nekik kell minden vizsgálatot is elintézni aminek nagyon fognak örülni gondolom.......és persze irtó kedvesek lesznek....



Ezt a részt nem értem,mi köze a táppénzes papírodhoz a védőnőnek?A nődoki ad igazolást,ami alapján a háziorvos ír ki.

sutimano76
 
 


Tudjátok az a legszebb az egészben,ha te fizeted később a tb-t(vállalkozoként) akkor késedelmi kamatot kell fizess,de ha ők késlekedni,rájuk ez nem vonatkozik!!!Szerintem pedig be kéne vezetni rendeletileg és akkor lenne idejük időre kiszámolni és elutalni minden pénzt!!!!!

sutimano76
 
 


különben észrevettem már, hogy ez mindenhol máshogy megy....a neten is nagy összeviszaság van ezügyben...

nálunk az orvos ír egy papírt a védőnőnek, hogy ajánlja a táppénzt.
a táppénzes papírt viszont a védőnő adja ki, hiszen ha veszélyeztetett vagy akkor 2 hetente kötelező megjelenned nála. A doki nem ad papírt.....
én még nem is voltam háziorvosnál..- közölték addig amíg járvány van nem is mehetek....

na ezt add össze:)))) miért nálad totál más?

KépKép
dorkamartini
 
 


Nekem is a nődoki adja ki minden hónapban és a háziorvos ír ki. Én azt sem tudom hogy néz ki a védőnőm. :D

Kép
kata05
 
 


jah.. és hogy most beteg vagyok...én kis naív gondoltam csak tájékoztatásul közlöm majd a nődokival, hogy mi a szitu.. aztán a háziorvos majd mond valamit mi is ez...
de nem ám....
a nőgyógyász ad ilyenkor javaslatokat mit tegyél, mit szedj be...

pedig..... gondoltam én... a nőgyógyász az nőgyógyász...és nem háziorvos.... de mint kiderült a háziorvosok viszont annyira szarok, hogy nem merik kockáztatni, hogy baja legyen a babának... vagy én nem értem..... ez normális így?

jah... bocs.... kicsit úgy elegem van - legszívesebben robbantanék egy nagyot:))))

KépKép
dorkamartini
 
 


Andrisnál nekem az elején írt a nődoki egy ajánlást táppénzre, onanntól a háziorvos kérdés nélkül kiírt minden hónapban. A védőnőnek nálunk sem volt köze az egészhez.

Azért az is abszurd, hogy veszélyeztetett terhesként kéthetente a védőnőhöz kell caplatnod. :roll:

Kép

Kép
hgrita
 
 


[quote="dorkamartini"]j írta:dorkamartiniöv héten be kell mennem hétfőn

Akkor lehet talizunk... :wink: Már ha hasonló időben megyünk. Különben nem hiszem, hogy gondot okoz nekik, hogy nem aznap mész, amikor a védőnőd van. Legalábbis Mírával volt, hogy nem tudtam akkor menni.

Kép Kép
manósziget
 
 


kata, akkor téged havonta írnak ki? semmi 2 hetezés?
én ezt nem értem

nálunk egy olyan szabály is van, hogy ha a 12. hétig nincs kiskönyved akkor csomó juttatástól elesel.... - a kiskönyvet a védőnő adja ki......

én azt hittem ez országos rendszer.... de ezek szerint nem

KépKép
dorkamartini
 
 


Na, de a táppénzest papírt a terhesgondozóban lévő doki írja alá, nem? Anno így volt, vagy már változott? :shock:

Kép Kép
manósziget
 
 


Nekem is a nőgyógyászom ad igazolást, amit viszek a háziorvoshoz és ő állítja ki a táppénzes papírt.
Vendég
 


Suti, Erika: Köszi a szabis hsze-eket. Én is úgy olvastam még régen, hogy nem jár a teljes 3 évre. Ha mondjuk 2re jár, és mondjuk 40-45 nap, akkor elméletig az is elég, mert kb. 35 napra lenne szükségem.

Most már csak én is arra lennék kíváncsi, hogy kiveszem a szabim és alatta születik tesó. Akkor nem is kell bejelentenem a munkáltatónak semmit, csak elmegyek Tgyásra? Nem akarok velük boltolni semmit, ha nem muszáj.

Kép

Kép
hgrita
 
 


jajj mano lehet én kifogtam, de volt, hogy egyszer pénteken mentem be vérvételre..- sorban estek össze a kismamik..... tudod azon a hátsó folyósón
aztán gondolom kiakadtak és elkezdték mondani miért jön az ilyenkor aki nem is ide tartozik....:(

aztán meg nekem a saját védőnőnél nem kell reggel mennem hanem délután is jó.... nekem az ugy jobb..- reggel nem jo felkelni.... de a másik védőnő meg csak dokistól ad papírt...- ramazuris... na....

amugy ha már erről beszélünk... a védőnőnél minek van orvos???? nálatok is van?

KépKép
dorkamartini
 
 


A kiskönyves rendszernél én is a 12. heti szabályról tudok.

Nekem 3 éve volt ez, hogy azt mondta a nődokim, egy ajánlás elég. Nem is adott több papírt.

Kép

Kép
hgrita
 
 


Azért van ott doki, hogy ha vmi gond van és mondjuk nincs saját dokid még meg is vizsgálhat. Vagy ha bármi ilyen szakmai kérdésed van...

Én vérvételre nem oda járok. :P Hanem ide a szolgáltatóházhoz, itt nincs se szűk pisiszagú folyosó, se tömeg. Kb. 2 perc alatt végeztem múltkor is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára manósziget 2009.03.13 14:07-kor.

Kép Kép
manósziget
 
 


Dorka, semmi 2hetezés, havonta van. :lol: Nekem amúgy nagyon jó házim van! Fiatal képben van mindennel!

Manó, most is így van, akinek a dokija ott van ahol a lakóhely szerinti terhesgondozásra jársz. Nekem nem itt van a dokim, így nekem a saját adja ki.

Kép
kata05
 
 


mano félig válaszoltam is....
az én védőnőm doki nélkül is rányomja a pecsétet.... - délután nincs sor nyugi van.... reggel meg 1-1,5 óra várakozás
nekem szeptemberig 4-szer kell hogy lásson a doki azt behozom valahogy addig:))) nálad nemtom hogyan van.. én csak a veszélyeztetettet tudom...

mondjuk az, hogy szigorú fekvés.. de 2 hetente kötelező reggel 9-re ott lenni várni órákat ......- ez sem tudom igazán , hogyan jön össze


jajj lőjetek le:))))))) méregzsák vagyok

KépKép
dorkamartini
 
 


Nekem is szerencsém van a háziorvosommal. Ha valamit nem tud inkább utánanaéz vagy telefonálgat egy sort, mielőtt felírná.

Kép Kép
manósziget
 
 


[quote="dorkamartini"]m írta:dorkamartiniondjuk az, hogy szigorú fekvés.. de 2 hetente kötelező reggel 9-re ott lenni várni órákat ......- ez sem tudom igazán , hogyan jön össze

Ezen gondolkodtam épp. Veszélyeztetett vagy és sűrűbben kell járnod??? Azért ez durva! És mi van azzal mondjuk, akinek nincs kocsija és buszoznia vagy gyalogolni kell miközben szigorú fekvésre van ítélve!!?? Hmmm..

Kép Kép
manósziget
 
 


Védőnő: Nálunk egy hónapja vált szét a védőnő-doki rendszer. Eddig egy helyen voltak, és tanácsadás után ő bevitt adokihoz, ha kellett. Most külön helyen vannak, a város másik pontján és nincs ott egy szál doki sem....állítólag így modern

Kép
arvaerika
 
 


kata... nekem a dokim szigetváron van....:))))
a háziorvosom tök máshol - még nem jelentkeztem át...
nem attól függ a védőnős dolog

manó te miket nem tudsz:))))))
képzeld a múltkor összeesett egy fiatal kismami..bevitték valamelyik hátsó szobába....én naiv gondoltam ott levették tőle a vért... egyszer csak úgy kb 1 óra múlva (aznap 2,5 órát vártunk) felkiált a vérvételes nő.. jesszusom elfeledkeztünka kismamáról aki összesett.......
szegény ott feküdt ahova letették... nem mert felkelni nehogy megint összecsússzon....
hja....

KépKép
dorkamartini
 
 


Pffff... 2,5 órát várni???????????? Jesszus! :shock:

Kép Kép
manósziget
 
 


Vagy ez a kórházban volt? Mert ott múltkor, mikor a kombinált teszthez vették le a vért én is bő 2 órát vártam. :S

Kép Kép
manósziget
 
 


a 2,5 óra......nem kórház.... ez a védőnőnél volt..... az első vérvételre kellett mennem...tudod amikor olyan nagyon sokat vesznek le..amikor mindenfélét néznek.... csak nekem elég későn vették le mert ugye kórház meg mifene... aztán sokat csúszott...


az integrált teszthez nekem a doki szigetváron saját maga vette le... - én a kaposváriba..neeem naon akaródzok bemenni ha nem muszáj

KépKép
dorkamartini
 
 


Nekem a nődoki már a 9 hétnél kérte a terheskönyvet, sőt mindenhol azt akarták,mikor kórházba kerültem 6-7 hetesen,már ott is.Aztán a vérezgetések miatt csak febr.25-én lett kiskönyvem.
A Tgyás-t te is eltudod intézni az oep vagy az államkincstár honlapján,le kell tölteni a nyomtatványt onnan és kész(most beszéltem a barátnőmmel,ő így intézte)

sutimano76
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?