Új privát üzeneted érkezett!

Andy:mi se lázasodtunk be és nem is viselte meg a szuri este csak ugy rugkapált a pancsi vizbe :lol:

Anycsának irtam irtam sms-t,remélem hamar jelentkezik

000kata
 
 


hahó

oookata: de örülök! ügyesek ezek a kölkök:) viszont éjszaka 3x is felkelt :roll: pedig ilyet még sose csinált. komolyan mondom ah növexik nemh egyre többet egyre kevesebbet alszik éjszaka eccerre :shock: remélem azért majd alakul ez.
igaz h ez főleg azota van amiota nappal is rá tom venni az alvásra többx is a kiságyában. lehet kipihentebb és ezért aktivabb éjjel? vagy éhesebb mint eddig? tudja fene. viszont most nem akarom elkiabálni de már félórája alszik :D áltban eddig este fél9előtt sose aludt el. gondolom ennek meglesz a böjtje majd kelhetek hozzá már éjfélkor vagy 11kor:) kiváncsi leszek.

nálatok h áll az alvás?


andy

Kép
andy30
 
 


Andy: nállunk most ugy van az alvás hogy 11 fele alszik csak el és mondjuk most még mindig alszik,de éjszaka kb 2* eszik meg evett 7 fele is de csukott szemmel és alszik is :lol: De nappal viszont nem alszik tegnap egész nap 2* aludt 10 percet meg 7 fele 20 percet és ennyi nem értem hogy miért nem alszik.pedig fáradt és nyügi.

000kata
 
 

 
 

Kata, írt vissza Ancsa? Nagyon várom a híreket. Már én is nagyon azon vagyok, hogy felhívjam..

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Aida: sajnos nem válaszolt Ancsa :cry:

000kata
 
 


oookata: azért ez jó mármint az éjszaka nem? régebben rosszabb volt nem?
nappal hol és hogy próbálod h aludjon?
sajna most nekem borul a hason alvás mert ma beriasztott a légzésfigyelő és nem merem többet ugy rakni, de háton meg nem tud elaludni ugyh megint sz...ban vagyunk:(

Kép
andy30
 
 


andy: hogy hogy beriasztott???? :shock: de téves volt nem?vagy mi volt?szegény jol megilyedtél mi?este risztott be?nekünk most már jok az éjszakák igen nagyon sokáig nem aludt kevin éjszaka.Nappal vagy elalszik a kezembe de ha lerakom fel is kel.Vagy cicin alszik

000kata
 
 


csajok merre vagytok???

000kata
 
 


sziasztok!

Nem jöttem mert szörnyű hetünk volt, később mesélek, csak most is rohanok. ez csak egy életjel :D és egy fénykép ami a kedvencem Dóriról.

Jövök ma még mesélni.
Szép napot nektek!
Kép
Vendég
 


Beagle: örülök,hogy jelentkeztél.Nagyon édes dórika és mennyit nött.majd gyere és mesélj.puszika

000kata
 
 


hahó

jajj de rég voltm elnézést! pedig másik topicban voltam de mire idejutnék elfogy erő v idő.

beagle: mi baj? dóri nagyon édi! milyen ügyesen hasal!

oookata: képzeld bepittyent egyet a légzésfigyi de nemtom h mért mert beszaladtam és akkor már lélegzett. de azóta nem altatom úgy.. apa szerint begyürhette a pelust az arcába bnőm szerint lehet h kakilt és arőlködött nem vett levegőt addig:)nemtom. nagyon ijyesztő volt!

viszont már megoldodott háton is tudunk aludni sikerült megatnulni nappal is kiságyban! csak az a lényeg h akkor tegyem le amikor elkezd fáradni ásit v ilyesmi. csak simizem még kicsit sirdogál és aztán bealszik olyan ügyes:) igaz eccerr csak 45perceket alszik de azt 4-5x is egy nap és már ez is nagy eredmény. aztán éjjel is alszik csak két hete nem 1x hanem 2x kel. de már azt is tom h kezd fogzani és vsznű azért ébred többx, de nem bánom mert birom egyelőre. este 7körül alszik el aztán hajnal 1 kor és 5kor kel majd reggel 7kor és még 8-9ig alszik egyet. aztán de. 10-hnegyed11ig alszik akkor eszik és megyünk sétálni 2-3 óráig du., kocsiban alszik végig, hazaérünk eszik, és utána megint alszik egy 3/4 órát maj a 6os fürcsiig már csak jáccunk masszirozunk és a fürcsi után szopi és alvás max fél8kor. na ilyen egy napunk már több hete bevált a babám is és én is tök nyugisak vagyunk:) remélem nálatok is alakul minden ok!
annyi van, h mindig balra foritja a fejét és hason nem szeret lenni ezért elvittem dévény gyógytornára és hordani kell kezelésre mert gyenge a nyaka meg ilyesmi és nagyon sir a kezelésen elég szörnyű de az ő érdeke ki kell birnunk.

most ilyenek vagyunk, már majdnem 7kilós regina egyébként kis duci:)csak szopizik pedig.
Kép


üdv

andy

Kép
andy30
 
 


Andy: kevin i svolt egy idő amikor csak az egyik irányba forditotta a fejét,azt mondta a védőnö hogy ezt szokta meg pocakba.Kitámasztottam mindig a másik oldalára sokáig nem tetszett neki,de már minden ok.Minden irányba van a buksija.szerintem ne aggodj ez miatt.Mit csinálnak vele a tornán hogy ennyire sir?
Nagyon szépek vagytok.
Gyere sürübben

000kata
 
 


Andy: légzésfigyelő: uhh nagyon megilyedhettél de biztos nem volt semmi ne aggodj.
Jo sokat alszik Regi :lol: kevin nappal nem nagyon alszik talán 2* 20percet és ennyi :cry:
nekünk nem sikerült a kiságyba altatni ,mert kevin csak ccin alszik el.és ha berakom utánna fel is ébred és sir :cry: Valami ötlet?

000kata
 
 


hahó

oookata: dévény torna ránézésre olyan mintha masszirozná meg nyomkodná és vsznű azért sirnak ugy mert kényelmetlen nekik ill feszül esetleg fáj kicsit. meg hát macera. nézni is rossz de állitolag sokat segit nekik. szerdán megyünk vissza szorits majd beszámolok! én is támasztgatom a fejét de eddig nem sok eredménye van. hasra meg nem merem tenni pedig állitolag azt is kéne többször h szokja.

én ugy szoktattam rá az alvásra (kiságyban) regit h pár napig kitartóan mindig betettem és hiába sirt simiztem meg ringattam v paskoltam a popsiját amig el nem fáradt és el nem aludt. akkor ottmaradtamm mellette mert eleinte pár perc után felébredt és kezdődött elölről de pár alkalom után megértette h mit akarok és h mire való ez a procedúra és most már pár perc után elalszik. kicsit finoman lefogom az egyik kezét meg simizem az arcát igy érzi a szagomat is és hamar elalszik. persze volt meg van sirás de ki kell birni mert haszons célja van. és 15 perc sirás után feladtam ugy értem megnéztem nem éhes-e v pelusgond olyan sokáig nem hagytam sirni de szerencsére olyan csak 2x volt amugy 10 percen belül elaludt. próbáld ki lényeg h nem hagyom egyedül sirni közben simi ja meg h akkor tedd be amikor elkezd álmosodni (ásit dörgöli a szemét stb) tehát a legjobbkor! muszáj volt mert semmit sem tudtam tőle csinálni már.


most éjjel kelünk többx de már fogzunk is és attól is lehet.

andy

Kép
andy30
 
 


Andy: át akkor biztos jot tesz e z a torna.Szoritok hogy minden rendben legyen és hamar hamasson.

probáltam már Kevint igy altatni de nem sok sikerrel,az a baj hogy megsajnálom mert ö nem adja fel nagyon kitartoan sir. :cry:
Nem alszik meg ilyenek hiába simogatom csak sir sir és sir.
Jön a fogatok?már látni,

000kata
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépek a babák :lol:

Képzeljétek én is írtam Ancsának, nekem se válaszolt :( már nagyon aggódom!
Norbika is már 7.10kg és 66cm :D
Már átfordul és be nem áll a szája, sikongat, dumál, hangosan kacag. :lol:
Olvastátok a Suttogó mindent megold c.könyvet???
Ajánlom nagyon.Nekünk azóta szuper napirendünk van :wink: Persze a frontos, szeles idők kivételek. :(

Ime egy kép a nagyfiúról:
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


L.Kata: hu mekkora már Norbika nagyon nagyot nött :lol: Gyönyörű nagyfiú :lol: és milyen ügyes :lol:
nekem visszajött az sms Ancsától mert ki van kapcsolva mindig.remélem jol vannak és nincs semmi baj.

000kata
 
 


L.kata: én is olvastam a könyvetszerintem is jó :lol:

000kata
 
 


hahó

lkata: de nagy fiú! nagyon helyes:) mikor fordult át először és segitettél neki? regi nem nagyon akar..

suttogó: nekem is megvan de nemtom még betartani pedig próbálom. álometetést is csinálsz kata?nincs szivem felkelteni.. most pár napja felkeltem mert rászokott h már fél12kor viricsol pedig 8körül alszik el és ezelőtt olyan jól aludt 3-4ig aztán meg reggel6-7ig, de kb két hete fél12, utána meg 2-3óránként kel:( szoval most inkább ébresztem 11kor és igy 2ig alszik és csak utána jön a 2-3órás kelegetés. van vmi ötletetek h mért csinálja és h szoktassam vissza az egy kelésre? vagy csak várjak türelemmel? már elég fáradt vagyok.

oookata: honnan látod h jön a foga?? amugy lehet védőnő szerint fehér kicsit duzzadt alul neki. nyáladzik is régóta de állitolag ettől még hónapok is eltelhetnek mire téleg kijön neki. lehet emiatt ébred annyit mert nyűgös miatta? de nem tünik ugy h fájna v vmi inkább csak szopizna. azaz h csak azzal tom visszaaltatni. pedig nappal is tök eleget eszik sztem.
ti hogy vagytok amugy?

amugy mult heti mérés 7060 gramm! jó mi?:) kis ducijuci. két hét alatt 600gr hizás.

ancsára én is szoktam gondolni!


most megyek majd irjatok puszi

andy

még egy uj fotó:) Kép

Kép
andy30
 
 


Kép már igy oldalra tudok fordulni egyedül Kép Kép

000kata
 
 


Andy: szerintem a foga miatt lehet nyügi és felébred.kevin is most sokszor kelt éjszaka és elég nyügi.vagy ettöl a hülye időjárástól is lehet azt mondta a védőnö.szerintem visszafog állni csak légy türelmes.Szépek a méretek.nagyon szép Regi :lol:

000kata
 
 


hahó

oookata: hu de ügyes kevin baba! mikor fordult igy oldalra először? és gyakoroltál vele előtte? mi még nem forgolódunk de már elkezdtem vele tornázni hátha.
holnap megyünk a gyógytornára nagyon félek előre tudom h fog sirni szoritsatok! Egy óra hosszás és fáj neki és sir és szörnyű nézni. de állitolag nagyon jót tesz neki és nem éri meg kihagyni:(

na megyek is feküdni mert éjjel biztos sokat kelünk megint még mindig tart a dolog.

ja és milyen szépen eltünt kevin kis tűzfoltocskája reginek is van a tartkóján de nekünk még csak egyre nő ahelyett h halványodna:(


andy

Kép
andy30
 
 


Andy: én nem gyakoroltam kevinnel az oldalra fordulást csak néha probálkozott és egyszer amikor odanéztem igy feküdt mint az első képen és nyammogta a kezecskéit,olyan édes kis ügyes nagyon.
hát ez a torna rossz lehet nézni ahogy sir és a szurinál is becsukom a szemem ugy sajnálom ( ezek a bátor szülök )
szoritok hogy ne nagyon sirjon,meddig kell járnia?hogy tornáztassák?mindenét?azt nem lehet hogy ellese hogy mit kell és te otthon csinálod vele minden nap de finoman játékosan és akkor nem sirna.én ezt csinálnám.Bár pontosan nem mondtad mi a baj( ha csak az hogy az egyik oldalra néz,azt kevin is csinálta és szépen elmult).gyere ma mindenképpen és mesélj,szoritok nagyon.
tűzfolt:nagyon szépen halványodik kevinnek neki elég erös volt neki,most szép de ha sir vagy erölködik erössebben látszik,neked mit mondtak ez mitöl van? szerintem a tarkon nem olyan vészes ott is van kevinnek de ott neki se halványodott,de nekem azt mondta a doki hogy egy éves korig erösödik és onnantól kezd halványodni.
Na megyek majd gyere akkor

puszika és kitartást a tornához!!!

000kata
 
 


hahó

Megjöttünk dévényről!! És képzeljétek tök jó volt! Jól meg lettünk dícsérve h két hét alatt mennyit változott erősödött fejlődött (ugy láccik az itthoni torna nem volt hiábavaló) és azt mondta h olyan jol reagál a kezelésre regi meg annyira nagy gond nincs (már) vele, h csak párszor kell mennünk szerinte! Igaz szegény manó sirt nagyon de apa is ott volt meg most h kezelte is nemcsak vizsgálta olyan gyorsan eltelt az egy óra meg olyan látványos volt h nem is jutott eszembe sirni v stresszelni le voltam nyűgözve: átfordult és elkezdett kuszni a keze alatt!!! Megnyomott vmi pontot a lábán erre átfordult a hasára a gyerek! Aztán a nyakánál hason nyomott vmit kicsit huzta maga felé erre elkezdett kúszni két kéz és két lábbal. Ha nem látom el sem hiszem.. azt mondta ezeket csak azért „nézte meg” h képes-e rá a reflexei jók-e mert amugy nem szabad semmit korábbra hozni mint az ideje de h reginél minden rendben. És a féloldalasságot is időben észrevettem és igy nagyon könnyű kikezelni. Állitolag ez nem igazi féloldalasság mert áltban már akkor viszik hozzá amikor be van rögzülve egyik oldalra a gyerek és mint egy rugo visszapattan a feje az adott oldalra nahát nálunk ilyen nincs csak annyi h áltban magátol szivesebben fordul balra. A hasizmánál érződött h fáj neki mondta is h ott feszül nagyon, de összességében jól birtuk, mikor öltöztettem már mosolygott is:) lehet az is számitott h előtte direkt altattam az erkélyen két órát és kipihent volt. Ja és a szájában is talált letapadás kezdeményt :shock: igy még most azt is kimasszirozza állitolag az pl okozhatott volna kis beszédhibát v ilyesmit. Én pl nemtok csak egyik szemmel kacsintani az is arcizomprobléma aszonta.


andy

oookata: amugy kevin teljesen meggyógyult már?

Kép
andy30
 
 


ja és zsiráf: a zsiráfot apumék vették Mezőkövesden egy Micimackó nevű bababoltban de sógornőméknek is van ők meg Miskolcon vették vmi babaáruházban. sztem nézd meg babaüzletekben de ha nem találsz vetethetek neked és megbeszéljük. nemtom mennyi volt gondolom 2-3ezer lehetett ezek nem olcsók.

na megyek fürdeni végre még jövök

andy

Kép
andy30
 
 


na ez rossz helyre ment bocsi

Kép
andy30
 
 


andy: örülök hogy sokat javult regi,medigg kelll ég járnia?ezeket miböl állapitja meg?a szájába a letapadást?
Vigyázzatok magatokra

000kata
 
 


andy:kevin már teljesen meggyogyult hál istennek.Jövöhéten megyünk szurira.2-öt kap szegény.a kiságyba még nem sikerült beszoktatni sajnos :cry:

000kata
 
 


hahó

oookata: ez olyan mintha masszirozná ugy néz ki. végigtapogatja az izmait és kézzel meg tudja állapitani h jó helyen vannak-e lazák-e feszesek-e stb. a szájába is benyult és ott is nézte. aztán meg nyomkodja vhogy stimulálja olyan mint a reflexologia v nemtom mihez hasonlitsam. aztán tornáztatja is, pl átforditotta minden irányba meg ilyesmi. nagyon látványos de nagyon sir közben szegény. ugy kifárad ez olyan neki mint nekünk két stepaerobic edzés kb :roll: de állitolag nagyon jót tesz neki.
mondjuk elég gáz volt mert aznap éjjel felsikitva felriadt 11körül rosszat álmodott:( biztos a torna viselte meg szegényt:(

amugy rászokott most arra h az erkélyen alszik órákat a babakocsiban. ezt próbáltad már?

most mennem kell főzni

eltüntek merre vagytok??

andy

Kép
andy30
 
 


Andy: és ez fáj neki szerinted azért sir,vagy csak kellemetle?Te nem csinálhatod otthon ezeket?meddig kell még járni?meg azt szeretném kérdezni hogy hány ft vagy hogy van ez?

biztos a friss levegö miatt szeret az erkélyen aludni,nekünk nincs erkélyünk de az udvarra kiszoktunk menni de ritkán alszik mert inkább nézelödik :lol:

Többiek???????????????????

000kata
 
 


sziasztok

Kép
viki20
 
 


sziasztok!

Hová tünt mindenki????
kihalt a topic? :( :shock:
Kata, Aida...nagyon édesek a babák! Büszkék lehettek!
Noel baba hogy van?

Andy30..jártok még Dévényis tornára? Forog már rendesen Regi baba?
Unokatesómék sokat jártak, lett is eredménye. a ksicsaj totál ferde volt, és már gyönyörűen tartja magát,
és már forog is(az ő babája 5 és fél hónapos).Úgyhogy kitartás. :wink:
Gyönyörű ez a kiscsaj! Szép nagy szeme van! :D

Szoptattok még? Valaki elkezdte már a hozzátáplálást?
Norbi nagyon szeret enni, már több féle főzeléket adtam neki. :D

Norbikának már 2 foga van és nagyon ügyesen kúszik!
Már 8 kg és 72cm, nagyon nagyot nőtt. Kis vidám, mosolygós.
Kép
Remélem mindenki jól van.
:D
Pussz!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Hoztam egy pár képet Lizáról.

Kép

Kép

Kép

Kép

Bocs hogy ilyen régen nem írtam,de szinte egyfolytában az orvosokat járom Lizával :?

Viszont van jó hírem is,behoztuk a lemaradásunkat mozgás terén. :) Ez a Dévény módszer szuper!

Forog hátról hasra,meg vissza.
Kúszik hátrafelé.
És már négykézlábra is áll, egyenlőre így hintázik előre-hátra.
Mindennek nagyon örülök.Rengeteg munkánk van benne a Lizával és látjuk hogy szépen ,lassan fejlődünk.

Bukásai nem múltak el, és most Ecoli bacit is találtak a torkában, immár 3 hónapja van tartósan hőemelkedésünk.
:?
Most mennem kell,felébredt,nyugtalan mostanában nagyon.

Fogacskánk még nincs.

Szép hétvégét mindenkinek.

Hossz 71 cm Suly: 9010 gramm :)

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Telefonszámom megváltozott,mert elhagytam a telcsim.
Így nem tudtam egyikőtöknek sem küldeni sms-t :?
Ha valakinekl kell,küldjön privit és megírom :)

Minden baba gyönyörű :D

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


L.Kata: -nagyon édes Norbika,sokat változott é s nagyon ügyes már.Mi még szopizunk,de eszünk már gyümiket.Ti szopiztok még?milyen főzelékeket esztek?turmixolva?

Ancsa: örülök,hogy jelentkeztél,több smst is irtam neked.Nagyon ügyesek vagytok ti is,akkor mivel vagytok lemaradva?szerintem semmivel.Nagyon szép Liza baba :lol:

Kép Kép Kép Kép Kép

000kata
 
 


Ancsa...jaj, de örülök nektek!!! :lol: :lol: :lol:
szép nagy baba Liza!Jó súly a van! :shock: :D Örülök hogy így hízik, és már ennyi mindent csinál, tök ügyes! :D
Nagyon szép kislány, gyönyörű haja van már!
Még Norbi nem tud hintázni négykézláb, de már ő is kúszik! :D
Remélem a hőemelkedés is elmúlik Lizának és használ a kezelés a bukásra.
Ha tudnád mennyit írtam neked! Itt a fórumon is érdeklődtek utánnad és az októberi topic csajok is kerestek! :D
Jártok még tornára?
Ancsa, nekem elküldhetnéd a telcsi számod, néha dobnék egy Sms-t ha nem baj! :D

Kata...köszi! ti is nagyon szépek vagytok. :D
Kevin nagyon édi azzal a nyuszival! :D Te is csini vagy.
Igen mi már sok főzeléket ettünk, de semmi rántás vagy ilyesmi, csak natúr párolás, néha pici só vagy
petrezselyezöld, és turmixolom.
Nagy étvágya van, és nem finnyás. Evett már husit is, de azt csak heti 2x adok neki!
Ma burgonyát, répát pároltam egy kis brokkolival.
A brokkolit ma esszük először, remélem nem bántja majd a pociját.
A héten 7 hónapos, úgyhogy lassan eszünk már spenótot, sóskát is. :lol:
Néha veszek üveges bébi ételt is, de inkább én készítem.
Szereti a tejpépeket, Hippet és Mildipépet vettem eddig. Most már szoktatom a glutén tartalmú pépekhez is és a gabonához.
Ti esztek tejpépet? Jó hogy még van szopi nektek, az egy áldás! :D Ügyik vagytok!
Nekem csak az első 3 hónapban volt tejem, akkor se sok,aztán Norbi nem akart szopizni :cry: ,
még néha este kicsit cicizett, 5 hónapos kortól meg abszolút nem kellett neki és nem is volt! :(
4 hós kortól eszik gyümit, 5hós kortól főzeléket, és 6 hós kortól husit és gabonás ételt.

Többieknek üdv! Jó egészséget!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


L.kata:én is probáltam már a tejpépet.őszi-sárgabarackosat.Kevin még nagyrészben szopizik.egyszer eszik egy nap gyümit.Evett már répát krumplival mást nem nagyon.Szerinted kezdjek én is adni főzit?vagy amig szopizik ne adjak,én szeretném még hogy szopizzon.Most m,ennem kell mert sir.puszi nektek

000kata
 
 


Kata...persze, 6 hónapos elmúlt kevin, már ehet.
Én krumpli, krumpli-répa, sütőtök-krumpli, salátafőzeléket adtam első 2 hétben. :D
ezek könnyen emészthető hamik! :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


L.kata: Köszönöm :lol: A salátafözelék mit takar?és nem fog leszokni a ciciről?mit csináltok ebbe a jó időbe?sokat vagytok kint?puszika

000kata
 
 


Kata....Salátafőzelék: 3-4 szebb fejes salátalevél, 1közepes burgonya, pici só.
A jól megmosott salátát összetépkedve, a felkockázott burgonyával 4 evőkanálnyi vízben megfőzöm,
picit sózom (lehet beletenni egy mokk.kanál margarint) és az egészet a lével összeturmixolom.
Norbika nagyon szereti! :D
Már túlvagyunk a brokkoli próbán is, nem bántotta a kis gyomrát, és ízlett neki az is.
Azt is krumplival főzöm mint a salátát. :wink:
Nem fog leszokni a ciciről. Először ciciztesd, aztán kínáld az ételt. Majd ha nagyobb az étvágya a pépekhez akkor fordítva!
Egy 6 hónapos babának szüksége van már másféle tápanyagra is nekem így mondták!
Mi sokat vagyunk kinnt, délelöttdélután, mikor vásárolni megyek le a boltba. Itt vidéken nyugis az utca, friss a levegő. :lol:
De ma fürdőt takarítottam, így szegényke nem sokat volt kinnt! :?
Felétek is lehet jókat sétálni???
Többiek hol vannak????
Húú, mennem kell, Norbi bömböl! :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Közben idevettem Manót az ölembe.... :D
Még azt akartam, hogy Norbi a céklát is szereti almával.
Bár az eléggé megfogja a székletet, ezért sokat nem szabad.
De tök egészséges.Csak a meghámozott céklát lereszelem almareszelőn, így gyorsabban fől meg, :wink:
kevés vízben főzöm meg és a levével turmixolom....
Több adagokra osztom, és van amit lefagyasztok.
Külömben gyümivel keverve tök finom :lol:
Próbáljátok ki, puszi :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


l.kata:Köszönöm az ötleteket,kiprobálom.Kevin a krumplit nem eszi meg,öklendezik,kirászkodik tőlle.Töbször is probáltam.
Mi is sokat sétálunk ha jó idő van,vagy kint vagyunk az udvaron.Nornika mivel szeret játszani?Kevint olyan nemhéz lefoglalni 5 perc után mindent megun .Na mennem kell mert felébredt.Puszika

Többiek??????????

000kata
 
 


Kép

Kép

Kép

000kata
 
 


000Kata

Ez az uborkás kép nagyon tuti :lol: :lol: :lol:
nekem annyira tetszik :D
Nem kaptam meg az sms-eket,mert elhagytam a telóm :? Már rég új számom van,ezért nem értetek el

Lkata
Küldtem a számom.
Jók a receptek,hozok én is nektek :)

Nekünk még nincs fogunk :shock: pedig a hónap végén leszünk 7 hónaposak :lol:

Jók legyetek,jövök vissza :arrow:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


4 HÓNAPOS KORTÓL


GYÜMÖLCSÖS TEJPÉP
Életkor: 4 hónapos kortól

A dietetikus véleménye:
Kiemelkedően magas rosttartalmú étel, amely a szilva hatásával kiegészülve hatékonyan oldja meg az apróbb-nagyobb székrekedéses problémákat. Újabb jó példa a gyári készítmények könnyű és gyors felhasználására. Ezzel a szülők sok időt és rengeteg piszkos edényt takaríthatnak meg.

Hozzávalók:
50 g Gyümölcsös tejpép
20 g szilvalekvár
20 g aszalt szilva

Elkészítés:
A Gyümölcsös tejpépből sűrű krémet készítünk. A tartósítószermentes szilvalekvárt kevés vízzel felfőzzük és a tejpéppel durván elkeverjük. A tetejére apróra összevágott aszalt szilvát szórunk. Ízléstől függően, és ha a baba kora engedi, kevés őrölt fahéjat is szórhatunk a tetejére.

****************************************************************************************

ALMATURMIX
Életkor: 4 hónapos kortól

A dietetikus véleménye:
Mézet csak egy éves kortól javasolt a babáknak adni, addig maradjon a sima cukor.

Hozzávalók:
víz, alma, citromlé, porcukor vagy méz

Elkészítés:
2dl forralt és kihűtött vízhez 1 púpozott evőkanál finomra reszelt almát, néhány csepp citromlét és 1 kávéskanál porcukrot vagy mézet keverünk. Turmixoljuk

****************************************************************************************

RÉPÁS CUKKINI
Életkor: 4 hónapos kortól

A dietetikus véleménye:
Hasmenésben szenvedő babáknak különösen ajánljuk ezt a könnyű főzeléket. A kiszámolt értékek 160 grammos adag esetében érvényesek.

Hozzávalók:
1 db. közepes cukkini (kb. 1/2 rész)
1 db. kisebb sárgarépa (kb. 1/4 rész)
1 db. közepes burgonya (kb. 1/4 rész)

Elkészítés:
Valamennyi zöldséget megmosom, meghámozom, a cukkini magját kivágom. A répát kisebb, a cukkinit és a burgonyát közepes kockákra vágom. Együtt egy kis vízzel 15-20 percig párolom, majd mixerrel pürésítem.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


5 HÓNAPOS KORTÓL


ALLERGIASZEGÉNY TEJBEGRÍZ

Hozzávalók 1 adaghoz az 5. hónaptól:[u]
2 deka bébi rizspehely, 1 tk cukor,
hipoallegén csecsemőtápszer, a csomagoláson megadott mennyiségben,
3 tk sárgarépalé ( diétás vagy bébiétel)

1,5 deci vízben elkeverjük a pelyhet és egyszer felforraljuk.
Levesszük a tűzről, belekeverjük a cukrot, 0,5 deci vízet és a tejport, és a répalevet. Cumisüvegből kináljuk a babának.

Sárgarépalé helyett adhatunk hozzá alma, vagy szölölevet, de akár teljesen elhagyhatjuk a gyümölcslevet, a tejpép tartalmazza a szükséges vitaminokat.

****************************************************************************************

KARALÁBÉPÜRÉ
Fagyasztásra

Hozzávalók 6 adaghoz az 5. hónaptól:

2 normál méretü karalábé, 50 deka cukkini, 30 deka burgonya, 5 deka vaj, 4 tojássárgája.

A karalábét kisebb kockára, a burgonyát kockára vágjuk, a cukkinit ujjnyi vastagon felkaríkázzuk. A vaj felén megpáróljuk a zöldségeket, felengedjük 1 deci vízzel és lefedve puhára főzzük. Turmixoloás közben hozzáadjuk a tojássárgákat,és a vaj másik felét, majd az egészet felforraljuk.
Zacskózzuk, cimkézzük, fagyasztjuk. Tálalás elött még egyszer felforraljuk.

2 hónapig tartható el.

****************************************************************************************

SÁRGARÉPAPÜRÉ
Fagyasztásra

Hozzávalók 6 adaghoz az 5. hónaptól:
1 csomó sárgarépa, 40 deka édesköménygumó, 40 deka burgonya, 5 deka vaj vagy növényi margarin, 20 deka tejszín.

A sárgarépát durvára aprítjuk, a köménygumót vékony csíkokra, a burgonyát kockára vágjuk, az egészet megpirítjuk a zsiradékon, ráöntjök a tejszint, és gyenge tűzön lefedve kb 20 perc alatt puhára főzzük.

Az egészet leturmixoljuk, zacskozzuk, cimhézzük, fagyasztjuk.

2 hónapig tarható el.

****************************************************************************************

VEGETÁRIÁNUS ZÖLDSÉGPÜRÉ
Gluténmentes

Hozzávalók 1 adaghoz az 5. hónaptól:
10 deka sárgarépa, 2 deka kölespehely, 1 kis tojássárgája,
1 kis alma, 2 ekanál narancslé, 1 tkanál vaj vagy csíraolaj.

A répát apróra vágjuk, felforraljuk 1,5 deci vízben, majd 15 percig gyenge tűzön főzzük, beleszórjuk kölespelyhet és a tojássárgájával együtt elkeverjük, majd állandó kevergetés mellett az egészet felforraljuk, levesszük a tűzről. Az apróra vágott almát és a narancslét hozzá adjuk és leturmixoljuk.

A pürét jól elkeverjük a zsíradékkal. Hetente csak 1 tojássárgát adunk, ezért, ha tojás nélkül készítjük a pürét akkor a zsíradék mennyíségét 1 ekanállal emeljük meg.

****************************************************************************************

ZÖLDSÉGPÜRÉ
Kanalas etetésre, alaprecept.

Hozzávalók 1 adaghoz az 5. hónaptól: 5 deka burgonya, 10 deka sárgarépa, 2 deka sovány darált vagy apróra vágott hús (bárány-, sertés,- szárnyas- vagy msrhshús) VAGY 1 tojássárgája, 1 ekanál vaj vagy margarin, 2-3 ekanál narancslé.

A burgonyát héjábabn puhára főzzük. A sárgarépát apróra vágjuk. A hússal és 3 ekanál vízzel együtt 15 percig páróljuk. Ha szükséges, adjunk hozzá még 1 ekanál vízet.
A főtt burgonyát apróra vágjuk és a zsíradékkal együtt hozzáadjuk. Az egészet turmixoljuk, narancslével higítjuk.

Ha hús helyett tojássárgáját használunk akkor a turmixolás közben adjuk hozzá, és a pürét mégegyszer felforraljuk.

****************************************************************************************

PÜRÉ
Havi adagban
Fagyasztásra

Hozzávalók 30 adaghoz az 5. hónaptól: 1 kg sovány marhahús (comb, dió),1 tkanál édesköménymag, 1,5 kg burgonya, 3 kg zsenge sárgarépa.

A húst 5 deci vízben kuktában tesszük és hozzá
adjuk a köményt,és puhára főzzük, majd kockára vágjuk. A burgonyát héjában megfőzzük.
A sárgarépát durva kockákra vágjuk s 2x-re beletesszük a kuktába a visszamarad húslébe, puhára fözzük.
A répát és a húst összeturmixoljuk, felhasználva a hús levét.
A burgonyát krumplinyomón átnyomjuk ( ne turmixold mert csirizes lesz)
majd hozzá keverjük a húsosrépás pürét.

A fagyasztó zacskóba adagoljuk,cimkézzük, és lefagyasztjuk.
Két hónapig tartható el!!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


6 HÓNAPOS KORTÓL


ÉDESKÖMÉNY TEA ALMALÉVEL
Életkor: 6 hónapos kortól

A dietetikus véleménye:
Az édeskömény a gyerekek egy részénél hatásos, görcsoldó, szélhajtó, gyomornyugtató hatású. Más babáknál viszont hatástalan, vagy néha még panaszokat is okozhat. Ezért csak az egyéni tapasztalatok figyelembevételével kínálhatjuk vele a babát.

Hozzávalók:
1 édes alma
1 filter édeskömény bébitea

Elkészítés:
Főzzünk egy bögre édeskömény teát és adjuk hozzá 1 fimon édes alma (pl. Starking) levét (gyümölcscentrifugán kifacsart). Én 1:1 arányban szoktam keverni a teát és az almalevet, és cukrot nem is adok hozzá, mert az almától elég édes lesz. Kisfiamnak nagyon ízlik és jól lazítja a székletét.

****************************************************************************************

GYÜMÖLCSÖS ZABKÁSA
Életkor: 6 hónapos kortól

A dietetikus véleménye:
Gondolta volna, hogy az egyszerű zabpehelyben mennyi hasznos tápanyag van? A szénhidrátokon, fehérjén és roston kívül B-vitaminokat, vasat, kobaltot, mangánt, cinket, alumíniumot, káliumot, bórt és jódot találhat benne. 10 dkg zabpehelyben 373 kalória (1568 kJ) mellett 64 g szénhidrát és 16 gramm rost van. A tápanyagtartalom 110 grammra vonatkozik.

Hozzávalók:
2-3 evőkanál bio zabpehely
2-3 evőkanál gyümölcspép

Elkészítés:
A zabpelyhet kb. 10 percig főzöm, majd a gázról levéve 15 percig állni hagyom a vízben. Összeturmixolom és összekeverem a gyümölcspéppel.
Zölségkedvelő babáknak sütőtököt vagy sárgarépát is adhatunk a gyümölcs helyett.

****************************************************************************************

SÁRGARÉPA-RIZS PULYKAHÚSSAL
Életkor: 6 hónapos kortól

A dietetikus véleménye:
A sárgarépa a legrégibb kultúrnövényeink egyike, már a görögök és a rómaiak is termesztették. Édeskés íze miatt a babák szívesen fogyasztják. Mivel ízben oldódó rostot (pektint)tartalmaz, jótékonyan szabályozza a bélműködést.

Hozzávalók:
Két evőkanál rizs, egy kisebb répa, főtt pulykamell.

Elkészítés:
A rizst vízben megfőzöm, a répát megpárolom, a pulykamellet is megfőzöm (nagyobb adagot, majd kisebbekre osztva a mélyhűtőben tárolom). A készre főtt hozzávalókat összeturmixolom.

****************************************************************************************

BROKKOLIKRÉM
Életkor: 6 hónapos kortól

A dietetikus véleménye:
Mivel a brokkoli és a karfiol is bőven tartalmaz puffadást okozó illóolajokat, fedő nélkül pároljuk őket, és ajánlott 1-2 szem köménymag hozzádása is, hogy ne fájjon a babák pocakja. 100 grammra számoltuk a tápanyagtartalmat.

Hozzávalók:
5 rózsa brokkoli
5 rózsa karfiol
kis olivaolaj
kis só

Elkészítés:
Előbb a karfiolt párolom meg kevés olajon, majd a brokkolit is hozzáadom. Ha szükséges, kevés vizet is öntök rá, és összefőzöm a zöldségeket. Ezután levével együtt összeturmixolom a zöldséget.

****************************************************************************************

TEJBEGRÍZ
6. hónaptól

Cumisüvegbe

Vajaskenyér időszakik kb 10 hónapos korig gond nélkül adhatjuk este vacsorára.

Hozzávalók 1 adaghoz
2 deci pasztörizált tej, 2 deka bébi-korpáspehely, 1 tk szölöcukor,
3 tk frissen préselt narancslé.

A tej felét elkeverjük a pehellyel. Habverővel folyamatosan kevergetve felforraljuk, és a pehelytől függően 1-2 pőercig főzzük (néhány fajtát csak a fprró tejbe kell elkeverni). Mikor kész levesszük a tűzről és belekeverjük a cukrot és a maradék tejet, a narancslét leszürjük és azt is belekeverjük.
A megfelelő hőmérsékletü darát cumisüvegből kináljuk a babának.

****************************************************************************************

FRISS GABONAKÁSA
Cumisüvegbe

Hozzávalók 1 adaghoz a 6. hónaptól:[u]

2,5 deka szemes gabonák: búza, zab, rizs, köles, rozs, árpa, tönkölybúza,
2,2 deci pasztörizált teljes tej, 1 tk szölőcukor,
kb 5 deka érett banán.

A banát összeturmixolhuk és a cukrot belekeverjük.
A magvakat kávédarálon legalább 2x átdaráljuk, illetve annyiszor, hogy liszt finomságú örleményt kapjunk, elkeverjük a tejjel, közepes lángon felforraljuk. A kaptt darát gyenge tűzön 4-5 percig állandóan kevergetve főzzük.
Levesszük a tűzről és hozzákeverjük a banánt. Cumisüvegből kináljuk.

****************************************************************************************

CUKKINIS ALMAPÜRÉ KUKORICAKÁSÁVAL
Életkor: 6 hónapos kortól

A dietetikus véleménye:
A cukkíni bármely életkortól adható, ritkán okoz allergiát, íze semleges, így bátran keverhetjük bármely más zöldségfélével. A tápanyagtartalmat 130 grammos adag esetében számoltuk.

Hozzávalók:
5 dkg zsenge cukkíni, fél (nem édes)alma, fél adag (3 e.k.) kukoricakása (Nestlé, tejmentes), 1 teáskanál natúr túrókrém

Elkészítés:
Az apróra vágott cukkínit megpárolom (2 perc). Az almát feldarabolom, nyersen összekeverem a párolt cukkinivel, összeturmixolom. Egy kis tálkában elkészítek egy fél adag instant kukoricapépet, hozzákeverem az almás-cukkinis péphez, majd belekeverem a túrókrémet.

****************************************************************************************
SÜTŐTÖKÖS REGGELI
Életkor: 6 hónapos kortól

A dietetikus véleménye:
A banán magas szénhidrát tartalmánál fogva rendkívül tápláló, kiváló reggelire vagy akár vacsorára is. A tápanyagértékeket 140 gramm esetében számoltuk.

Hozzávalók:
egy szelet sütőtök
2-3 kanál gabona illetve zabpehely
esetleg banán
ici-pici cukor

Elkészítés:
A sütőtököt a hagyományos módon, a lerben 1-1 1/2 óra alatt megsütjük. Enyhén cukrozzuk. Összeturmixoljuk s az így kapott pépet a hűtőszekrényben tároljuk. Ne tartsuk 4-5 napnál tovább.
A zabpelyhet v. a gabona mixet (2-3 kanál) egy estével azelőtt vízbe áztatjuk. Reggelre megpuffad és megpuhul. Ezt is turmixoljuk.
Ízlés szerint vegyítjük a péppel. Esetleg egy kis banánnal is megbolondithatjuk a keveréket.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


8 HÓNAPOS KORTÓL


TÚRÓS GYÜMÖLCSÖS TURMIX
Életkor: 8 hónapos kortól

A dietetikus véleménye:
A csontok fejlődése gyermekkorban a legintenzívebb, ezért nagyon fontos, hogy ilyenkor megfelelő legyen a kalcium-ellátás. A napi étrendből hiányzó nyomelem kezdetekben csak a fejlődés lelassulását eredményezi, később viszont törékeny csontokat, korai oszteoporózist okoz. A tejtermékek - köztük a túró is - segít a szükséges mennyiségű kalcium biztosításában. A tápanyagtartalom 150 gramm készételre vonatkozik.

Hozzávalók:
20 szem meggy
1 banán
3 evőkanál sovány túró

Elkészítés:
A jól megmosott, kimagozott meggyszemeket szűrőn átpasszírozom a turmixban, beleteszem a héjától megpucolt banánt és a 3 púpos evőkanál túrót. Jól összeturmixolom. Jóízű nedű a babának és jut belőle a nagyobb testvérkének is!

****************************************************************************************

SAJTKRÉMES CSIRKE
Életkor: 8 hónapos kortól

A dietetikus véleménye:
A sajt és a csirke egyaránt a kisbabák kedvencei közé tartoznak, ésszeszű tehát együtt szerepeltetni őket egy ételben. Fehérjetartalmuk magas, és a számok alapján a krémsajtot is jó kalciumforrásnak gondolhatjuk. A magas foszfáttartalom miatt azonban ebből jóval kevesebb tud hasznosulni, mint a hagyományos sajtfélékből. A tápanyagértékek 170 gramm készételre értendők.

Hozzávalók:
10 dkg sárgarépa
5 dkg csirkemell
2 teáskanál sajtkrém
1 csapott teáskanál kukoricaliszt
kevés olaj
víz

Elkészítés:
Az apróra vágott csirkemellet az olajon pár perc alatt fehérre sütöm, majd kevés vízzel felöntöm és hozzáadom a felaprított répát. Mikor puhára fött minden, hozzákeverem a sajtkrémet és legvégül a liszttel besürítem. A végén villával pépesítem.

****************************************************************************************

TÉLI VITAMINBOMBA
Életkor: 8 hónapos kortól

A dietetikus véleménye:
Főleg a téli, hideg napokon kell a sok C-vitamin a babának, hogy erősödjön az immunrendszere, erre kiváló a narancs és más citrusfélék. Vigyázzunk, hogy mag ne kerüljön az ételbe, mert a baba félrenyelheti! 150 gramm esetében számoltuk az értékeket.

Hozzávalók:
1 édes alma
1 banán
1/2 narancs
1 pohár joghurt
2 púpos kanál rizsliszt
(esetleg melle husi)

Elkészítés:
Meghámozom az almát és felteszem főni kevéske vízzel 1-2 percre. A rizslisztet összekeverem a joghurt felével, ezzel besűrűsítem az almát. A banánt és a narancsot összedarabolom, majd a joghurtos almával összeturmixolom. Végül hozzákeverem a maradék joghurtot. Ha főtt csirke vagy pulyka mellehusit is keverünk hozzá, szerintem ebédre is kíváló.

****************************************************************************************

HALAS ZÖLDSÉGPÜRÉ
Gluténmentes

Hozzávalók 3 adaghoz a 8. hónaptól: 25 deka burgonya,
25 deka zellergumó, 10 deka brokkoli, 12 deka tőkehal, vagy vörösmárna, 1 tk citromlé, 3 deka vaj vagy margarin, fél csokor petrezselyemzöld

A burgonyát és a zellert kis kockára vágjuk, a brokkolit apró rózsáira szedjük. A halat megtörőljük, citromlével megcsepegtetjük és felkockázzuk.
A zsiradékot felforrósitjuk, megpirítjuk a zöldségeket, felöntjük
2 deci vízzel, felforraljuk, majd gyenge tűzön lefedve 20 percig főzzük, a 15. percnél beletesszük a halat.
A petrezselyemzöldet lecsipegetjük beletesszük, és az egészet leturmixoljuk.
Zacskozzuk, cimkézzük, fagysztjuk.
2 hónapig tartható el!!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


12 HÓNAPOS KORTÓL


PARADICSOMOS LAZAC
Életkor: 12 hónapos kortól

A dietetikus véleménye:
A hal fehérjéi az erősen allergén anyagok közé tartoznak. Ezért csak olyan esetekben adjuk a babának, ha a családon belül biztosan nincs allergiás terheltség, és már szinte minden fehérjét bevezettünk az étrendjébe.

Hozzávalók:
15-20 dkg lazac
1 evőkanál rízs
1 paradicsom
1 teáskanál olivaolaj
1 csipetnyi só

Elkészítés:
Olivaolajon megfuttatom a lazacot, hozzáadom a rízst és a paradicsomot. Felöntöm annyi vízzel, hogy ellepje.
20 perc múlva tálalom.

****************************************************************************************

EPRES/KIWIS JOGHURT ITAL
Életkor: 12 hónapos kortól

A dietetikus véleménye:
Az eper és a kivi apró magjai az arra érzékenyeknél gondot okozhatnak. Óvatosan adjuk első alkalommal!

Hozzávalók:
egy marék eper vagy 3 kivi
1 banán
1 kk porcukor
1 pohár natúr joghurt
fél dl folyékony habtejszín


Elkészítés:
Minden hozzávalót mély tálkába teszek, és botmixerrel simára keverem.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


És képzeljéte4k már 1 hete négykézláb mászik a drágám előre meg hátra is :shock: :D :D :D Úgy örülök neki,hogy a kezdeti gondok után már ilyen szépen fejlődünk :lol:

Mostanában megint sokat bukik,ugyhogy most megint fogyunk :(
Meg hát beindult a mozgása, az is viszi gondolom a sok kalóriát.
Pedig enni meg eszik rendesen.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?