Új privát üzeneted érkezett!

Linácska:nállunk is detto :P
Az eredeti Noel úgye karácsony napján van (ezt is jelenti:az Úr szülinapja ,karácsony) de nem akkor tarjuk hanem máj.13-án

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Nócika - szupi, gyere majd. Na, majd gondolom, ha már a végefelé leszünk biztos örülsz majd nekünk, hogy egycipőben járunk. (bár nemtom, hgoy a többi fórumod milyen).

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


A tesómnak ma van a szülinapja, és Gergely. De ha már a hugom fiú lett volna, ő is az lett volna, szóval nem direkt. Olyan 6 éves volt, mikor rájött, hogy május 9-én is van névnapja, gyorsan át is pakoltatta oda. :lol:

(Az egyik ismerősünk, olyan 50 év körüli már Lósz Aranka. A szülei hogy nem gondolkodtak...)

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 

 
 

...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anettoo 2009.07.08 02:23-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Anetto!
Hidd el én most is örülök minden kismaminak! Mert én is tudom mi az a babára várni! Én igyekezni fogok! Pláne, hogy itthon vagyok és csak pihiznem szabad! És a végét is ugy várom mint szerintem itt mindannyiaN!
Növérednek meg kitartás! Még szerintem azért az a baba nem kéne, hogy ilyen nagyon siessen! :roll: :wink:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Húú Anett!!
Az tényleg izgi!!
Viszont szülés előtt pár héttel már tök normális az ennyire nyitott méhszáj.

Nócika!!!Jó,hogy jöttél!! :lol:


Linácska :lol: :lol:
Akkor az én sztorim,bár ez kicsit más.
Van egy német országban élő barátnőm.Van neki egy fia,most már 19éves.Nagyon sokáig nálunk nyaralt(mellesleg tőlük örököltük a Bella kutyinkat is)
Jó 10 éve lehetett.Volt egy Berni pásztor kiskutyánk,és vittük állatorvoshoz a kötelező oltásokra.Ülünk a váróvan,és a gyerek olvassa a kutya oltási könyvét.Majd megszólal,hogy n
Noémi!!!Tényleg így hívják az állatorvost???Odalesek,elolvasom és mondom persze!!Miért???
Bakker,nem ugrott be,hogy a gyerek német suliba jár és a betűket is emígyen tanulja.
A dokit Dr Lovasnak hívták.A németeknél ugye a v betűt f-betűnek ejtik és a s-betűt sz-nek,és én még fel is olvastattam vele,hogy miért hogy hívják??? :lol: :lol:
Naná,hogy tele volt a váró :oops:

mimi12
 
 


Szia Mimi! Köszönöm a szíves fogadtatást! :D :D :D

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Anetto,nekem köv uh. márc21. :) Köszike :) Ja és ha fiú marad :wink: nem tűnik el a kis herezacsija,akkor Zsombor lesz.A tesód akkor kb 36-37hetes körül van?Ilyenkor már ha megszületik akkor sincs gond!De azért még maradjon egy kicsitkét a pocakban :)

Piroska,akkor elképzelhető,hogy talizni fogunk.:) Azt mondta a védőnő,hogy nem fognak megvizsgálni...hál istennek..
Mi a 4D-t is szolnokon fogjuk csináltatni,mert a dokimé a gép.És Lucával is ott voltunk.Igaz nem a dokim csinálja hanem egy nőci,de én teljesen meg voltam vele elégedve! :) Szépen látszódik a kiscsajotok!:)
Mindjárt én is feltöltöm :)

Nócika,gyere sűrűbben! :) Dominika nekem nagy kedvenc nevem,a Daniellával egyetemben. :) De nálunk ezek szóba sem jöhetnek :?

Kép
Kép
tundi24
 
 


Noémi ez is nagyon jó :P

Anetto:tök jól csinálod a táblás dolgot :P mindenki nevében köszi :P
Remélem minden rendben lesz a tesóddal és megy a drukk :P

Linácska a tesódnak boldog szülinapot és akkor úgye névnapot is :lol:

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Sziasztok!

Gratulálok a tegnapi Uh-osoknak!!!Tök jó,hogy már tudjátok....
Noémi!Tök jó,hogy csajszi....váltogatod a gyerköcök nemét...következő fiú lesz.....

Anetto köszi a táblázatot!

Nócika üdvözöllek!

Tegnap voltam Afp-n és terheléses cukron....és képzeljétek az Afp-s papírnál kérték a pontos súlyomat....remélem jó lesz az eredmény....mert többeteknél azért is volt alacsony ugye?mert nem vettek ,ilyeneket figyelembe....?Elvileg 19.-én délután meg lesz az eredményem,hogy 20.-án a genetikára magammal vihessem....azt mondták,ha nem lenne kész...telefonon lekérik és adnak Ők egy hivatalos-lepecsételt papírt.....
-és eldöntöttem,ha nagyon amniozni akarnak,előtte elmegyek Hajdú Krisztinához....annyian dicséritek....hogy ha Ő azt mondja majd,hogy vállaljam,csak akkor megyek bele az amnioba!!!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Anetto!Drukk a tesódnak!Mekkora a baba most?Súlyra gondolok....már bizti érett!Mg-ot szedhet még???
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Nekünk nevek dogában ellégé nem eggyértelmű a dolog apival :oops: Ha fiú akkor még találnánk közöst de ha lány (nagyon reménykedek ebbe) akkor semmi ...Neki számomra nem tetsző nevek jutnak eszébe meg nálla a nagy favorit a Csilla ..én meg nem igazán szeretném a saját nevemet adni neki.Nekem ilyen nevek jönnek be a családnévhez.hogy :Lola,Jázmin,Csenge, és még van egy pár :P

Tündi:A Zsombor nekem nagyon tecc :lol:

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anettoo 2009.07.08 02:24-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Bimbam,nekünk ha lány akkor Csenge.De ugye úgy néz ki kukis :)

Kandi,megy a drukk a jó eredményhez!!:)

Kép
Kép
tundi24
 
 


Bim-bam,
én is Lorát akartam, de hát a lányom döntött. Na meg egy hét múlva remélem már csak egyféle néven kell gondolkozni.

Ma valamiért úgy unatkozom itthon. De minden nap nem mehetek be Kecskemétre csavarogni...

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok csajok!

Bocs, hogy egy kicsit eltűntem... :oops:

Mindenkinek nagy-nagy gratula a jó eredményekhez, örülök, hogy senkinél nincs semmi nagyobb gáz! :D Örülök annak is, hogy a sok-sok kisfiú mellett már akadnak lánykák is! :D

Nálam az a nagy hír, hogy hétfő este óta érzem a picikém mozgolódásait! Úgy megnyugodtam! :D

A dokimat én is megkérdeztem, hogy mire számítsak: olyan 70 körül lesz. Viszont szülésznőt egyelőre nem ajánlott, mert később alakul ki, hogy ki mikor lesz szabadságon, úgyhogy olyan május körül beszélünk újra erről.

Holnap végre ellátogatok a körzetimhez - még nem voltam, mióta babát várok. Remélem nem fog leszúrni! Talán már nincsenek olyan sokan influenzások... Kiváncsi vagyok, rendben lesz-e az EKG?

Utána a következő "megmérettetés" a terheléses vércukorvizsgálat lesz. Ez számomra ismeretlen formában fog lezajlani. Ugyanis otthon kell meginnom a cukros löttyöt és rá pontosan 2 órával kell a vért levetetni. Receptre kell kiváltani a port, amit majd a vízbe öntök. Nem fogok szórakozni citrommal, egy húzásra benyelem az egészet, nem fogom kóstolgatni, hogy ízlik-e vagy sem!
Kiváncsi vagyok, itt kinek hogy lesz majd ez a vizsgálata?

Ja, és a héten beszereztem a Kisvakondos cumisüveget is - olyan édi! :)

Kép

Kép
hmbori
 
 


Anett,valahol a 36ik hét előtt számít koraszülöttnek egy baba,valahol pedig 37.ik.És ha 40.ik hétre születik,de 2500g alatt van akkor is koraszülött.
Amikor Luca született másnap született egy babuci 40ik hétre 2200g-al.Olyan indruka pindurka volt,hogy csak na.

Kép
Kép
tundi24
 
 


Hmbori,
ez nem semmi, cukros lötyit te csináld meg otthon????
Amúgy még citrommal is nagyon szar, de valamivel viselhetőbb. Ízleni biztos nem fog, de szerintem ne zummansd be egyszerre, mert esetleg visszajön, annyira émelyítő.
Nekem majd nem is kell mennem, a védőnő azt mondta, nem akar bekavarni, nekem úgyis sűrűn nézik, persze nem a lötyivel, hisz azt tudjuk, hogy nem jó.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Nézegetem a táblázatot és úgy tűnik, a lányok a páratlan számot szeretik: 5 lányból 4 első baba, 1 pedig 3. :D
Vajon első babának könnyebb egy kislánnyal, vagy inkább kisfiúval, hogy ha a tesó lány lenne, lehessen érezni a könnyebbséget? Vagy ez egyénfüggő, mert lányból is lehet nagyon rossz és fiúból is lehet tündéri jó baba? Gondolom, ez utóbbi...

Kép

Kép
hmbori
 
 


Koraszülött baba.Én a 37.hét előtt tudom/hallottam.
A Szabi is a 37.hét előtt született 1-2nappal.
Bár tény,hogy a szülésznő szó szerint azt kérdezte a dokitól.Ugye maga szórakozik velem????EZ a gyerek a 37.hétre született.3900grammal???És mekkora lett volna ha kihordja az anyuka 5kiló??? :lol: :lol:
Én azt hiszem,nekem mázlim volt,hogy 3héttel előbb jött a SZabi,mert tuti 4,5kiló lett volna :lol:

Bori!Szerintem így tapasztalatból.EGy lánnyal kicsit könnyebb.Nem kell a kukiját gondozni.
Ebben a témában nagyon nagy vélemény eltérések vannak.
Szerintem mosni és huzigálni kell neki kb 4-6 hetes kortól,hogy ne legyen letapadva.Más szerint 2éves kor körülig nem szabad semmit csinálni.
No hát egy lánnyal nincs ilyen gond :lol:
Letörlöd megmosod,oszt annyi.
Mellesleg egy fiú remekül fejen tud pisilni egy lány nem annyira :lol:

De amúgy,szerintem akinek az első fiú,annak az a könnyebb.Nekem a Fanni után,kicsit furi volt,hogy mit kezdjek egy tökössel?

mimi12
 
 


Csilla, mit szólnál a Lillához? Csak egy lépés a Csillától, és szerintem nagyon szép! Nekem ez lett volna a befutó, de a bátyámnak most fog megszületni a babája és lenyúlta :(

Tündi, de jó, hogy írtan ezt a Luca az első dolgot! Bennem is ez motoszkál, de nem mertem volna megemlíteni :oops:
Az első gyereket akkora örömmel vártam, és már a pocakban csak ő volt a legfontosabb. Most meg, mintha nem is lennék terhes, olyan nagyon nem foglalkozom vele, mint Milunál. Ő megszületett, és azóta életem legnagyobb boldogsága, nem is hittem volna, hogy ennyire lehet szeretni valakit! Egyelőre el sem tudom képzelni, hogy mi lesz a kistesóval, hogy nehogy kevésbé szeressem esetleg... Fura dolog ez, de tudom, hogy minden anya egyformán szereti a gyerekeit, szóval biztosan helyrebillen ez az érzés.

Képzeljétek, tegnap olyan pofára esésem volt, azt hittem felrobbanok a pipától. Ha lett volna nálam egy vállról indítható rakéta, biztosa használom! (Nincsenek ám terrorista hajlamaim!)
Védőnő még januárban megadta a diabetológia számát, hogy jelentkezzem be, mert nagyon alacsony volt a cukorkám.
Tegnapra kaptam időpontot :roll:
Először is iszonyú szervezés előzte meg az odajutást, mert 4-re kellett mennem, ami azt jelentette, hogy a férjemnek le kell mondania egy megbeszélést, hogy haza tudjon érni Milánhoz. Átmentem a szomszéd város sztk-jába. Na, ott kezdődött, hogy nem volt parkoló, jegyet kellett venni. Ok, bedobtam egy órát, gondoltam még egy kis csúszás is belefér. Az első döbbenet akkor ért, amikor láttam, hogy 3-man vannak előttem, pedig IDŐRE mentem :shock: Aztán 1 óra várakozás után, amikor bement végre az előttem lévő és épp azon izgultam, hogy nehogy megbüntessenek a parkolásért, kijött a nővér és közölte, hogy csak beutalóval fogadnak. És nem hatódott meg semmitől, szerinte ezt a védőnőnek is tudnia kell... és nyugodtan menjek haza!!!
Már értem miért tart itt a magyar egészségügy! :( Szerintetek elmegyek a védőnőhöz beutalóért, hogy újabb 2 hónap (és pár óra) várakozás után bejuthassak??? Egyszer a szomszéd öreg néni mondta, hogy itt kimondatlanul arra megy ki a dolog, hogy minél többen felforduljanak az árokparton.

Na ennyit rólunk :)
Vendég
 


Sziasztok,

Piroska gratulálok a kislányhoz, sissi neked meg a fiúcskához :lol:

Nagyon szépek a képek a babákról :lol:

Kata a pocakod elkezdett nőni mint a bolodgomba :lol:

Anetto, tök jó, hogy jöttél a táblicskuval, már nagyon hiányoltam, köszi mégegyszer. És jó, hogy jöttél, már annyira eltüntél. Húúú tesódnak ezerrel szoritok. És neki kislánya, vagy kisfia lesz azt tudjátok?


Én ma sétáltam egyet, de a szél még mindíg annyira fúj, hogy a sapimat majd levitte a fejemről. De eldöntöttem, ha jön a tavasz, akkor minden nap beilesztek a napirendembe egy sétát.

Az én kiscsajom, tegnap, meg ma is azt hittem kiveri a "ház" falát. Az egész pocakom belerengett. Ránéztem, és még a gyomromnál is látszodott a rengés.....
De persze ha apa hazajön, mindig nagy a csend odabennt. Pedi annyira szeretném, ha már apa is érezhetné :idea:

Kandi, miért akarod minden áron megszúratni magad, ha jók az eredményeid? Az afp-éd is jó lesz, no para, azzal úgy sem vagy előrébb.
Akartam is írni, hogy engem is lemérlegeltek afp-elött, és úgy csodálkoztam, hogy többen is írtátok, hogy nálatok nem volt ilyen.

Nócika, újra üdv az "elveszett báránynak" gyere gyakrabban, ha tudsz :lol:


Bori szuper, hogy már te is érzed :lol:

Ezt a terheléses cukrot mikor csinálják? Ennek is meg van úgy az ideje mint az afp-nek? Vagy ezt lehet különböző időben is?

Mandaran: akkor péntek után jelentkezz, de a jógán kívül vannak még jó kis programok is.
Pl a szülésfelkészítő is jó lehet? Vagy nem?

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Sziasztok!

Nevek terén nálunk sem egyértelmű a helyzet, a férjem pl. addig nem nyilatkozik, még meg nem tudjuk a baba nemét. Lánynevek közül kap 3 alternatívát (Emma, Inez, Frida), fiúnévben engedékenyebb leszek :). Mi pont 1 hét múlva tudjuk meg, hogy kisfiú vagy lányka.
Mára doktornő a program.

Bim-bam: Milyen lett a rántott sajt?

Kép
angelita
 
 


[quote="nócika"]S írta:nócikazia Mimi! Köszönöm a szíves fogadtatást! :D :D :D

Háát,már kezdtem azt hinni,hogy egyedül maradok itt a Csillák közt :lol:
De így nagy bulit csapunk jó 1hónap múlva :lol: :lol:

mimi12
 
 


Bori,
szerintem mindenki ahhoz szokik hozzá, amihez kell. Ha kell kukishoz, ha kell a lányhoz. Egy nő talán jobban tudja, mit kezdjen egy lánnyal, hisz ő is az. De ezért van a gyereknek apja is, ő meg tudja, mi kell egy férfinek :lol:
De pl. az oviban az egyk óvónéni lánya állítólag égedelem volt, csak a rosszon járt az esze. Lili pl. egyszer pakolt, de akkor is úgy, hogy egyik polcról a másikra rakta a CD-ket. Ennyi. A mai napig gyógyszer, tisztítószer minden elöl van. És eszembe nem jut, hogy hozzányúlna, vagy hogy kiszaladna útra, vagy ilyesmi. De ez szerintem egyén, és nem nemfüggő. Majd gondba leszek, ha Pötty meg a másik véglet lesz, hisz nem szoktam hozzá. :lol:

Amúgy képzeljétek, ahogy közeledik az UH időpont, úgy érzem egyre jobban mindegynek, hogy kisfiú vagy kislány, és nem is értem magamat. Azért még 51%-ban jobban örülnék kislánynak, de tegnap a tornán úgy levett a lábamról az a kispasi, hogy bevállalnám :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


[quote="kandi72"]
írta:
kandi72Gratulálok a tegnapi Uh-osoknak!!!Tök jó,hogy már tudjátok....
Noémi!Tök jó,hogy csajszi....váltogatod a gyerköcök nemét...következő fiú lesz.....


Na ne mááán!!
Amúgy pont ma beszéltem erről egy ismivel msn-en.Kérdezte,hogy és akarok még majd gyereket??
Hát nem tudtam,konkrétan azt mondani,hogy nem.
De viszont,azért ésszel bele gondolva.Ugyi nyár vége feél szülünk,én októberben töltöm a 38-at.Azért necces lenne kb 40évesen még egy 4. köcöt szülni.Vagy nem?? :lol:
No de ez a jövő.Én most ezt a gyereket szeretném nagyon megszűlni,és utána meglátjuk mi lesz,mit hoz a jövő??

mimi12
 
 


Mimi, szerintem nem necces 40 évesen szűlni.
Múltkor a terhestanácsadóban várakoztam és egy csajjal szóbaelegyedtem. Kb 35 nek nézett ki, nagyon fiatalos volt. Mint kiderült 43 éves most, a második babáját várja, az elsőt 40 évesen szülte.

Meg ha belegondolsz dédanyáink is megszülték 6.-10. gyereküket 40 évesen.
Csakhát persze fel is kell nevelni, meg ki mennyit bír el anyagilag. De a mai világban szerintem ez a babavállalás teljesen kitolódik, ha pl 20-30 évvel ezelötti világot nézem.

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Noémivel teljesen eggyettértek :P Amikor Noli megszületett akkor ahány dokinővel beszéltem mindegyik mást mondot az bizonyos kukac kérdésben.Mintha nem egy könyből tanulnának :x
De elmúlt már jól mükszik a "kigyó"(Noli igy hívja :lol: )Az idióta apja tanította meg neki :arrow: azt mondta ha pisilni kell fiam azt mondjad,hogy megyek megkönnyezni a kigyót :idea: Normális :?: :!:
Á a viccet félretéve mondhatnám azt is ,hogy ez nem mennt ellég jól nekünk voltak vele problémák..de nem olyan nagyon(lehet,hogy én paráztam túl),hogy be kellett volna avatkozni :wink:
Igen igen :!: Meg a szembe pisi jajj csajok most olyan jó visszaemlékezni :P
Itt ülök Noli alszik és röhögök nagyokat az élményeken :lol:

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Kislány-vagy kisfiú: hát őszintén szólva én egy kisfiúnak is ugyan úgy öröltem volna mint most egy kislánynak. És már most tudom, hogy a következőnél egy fiúcskára fogok vágyni.

Nekem öcsém van, és amikor megtudtam, hogy fiú lesz (mert mindenáron kislányt szerettem volna), akkor mondtam anyuméknak, hogy jobban örülnék ha haza sem hoznák!!!! És megkérdeztem keresztanyámat, hogy nem akarja e ő hazavinni, mert nekünk nem kell! 6 éves voltam ekkor.

Amúgy tökre örülök, hogy öcsém lett, el sem tudnám képzelni másképpen.

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Angelika a sajtott még nem csináltam meg a hütőben pihizik.
Ma jókai bablevest csináltam apa most mennt vissza hazzajött enni azt mondta nagyon fini :lol:

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Sziasztok!
Délelőtt telefonáltak az integrált teszt eredményéről, a Down-kór és az Edwards-kór is negatív lett, kevesebb, mint 1:50 000 arányra. Végre ezt is tudjuk :lol:
Fiúnevekkel mi is elég gyatrán állunk, bezzeg lánynevünk rögtön volt. Most a Marcit favorizáljuk, egyelőre kóstolgatjuk, ízlelgetjük, aztán meglátjuk :lol:
Kicsit tartok én is a kisfiús gondoktól (konkrétan a kukija gondozásától), anyukámnak én vagyok az egy szem lánya, párom anyukája pedig sajnos már nem él. Nem tudom ki fog majd segíteni??
A védőnéninél is voltunk, letolt, mert még nem híztam egy dekát se, mondta, hogy kicsit elkezdhetnék már gyarapodni. Nektek mondtak ilyesmit már, ti hol tartotok ebben?

ÉS: gratulálok mindenkinek a kisfiúkhoz, kislányokhoz és az eredményekhez, csak így tovább!!! :lol:

Hmbori: ha megiszod otthon a cukros lötyit hogyan tudod elérni, hogy utána pont két órával vegyék le a vért? A rendelőintézetben, ahová járok ezt nem nagyon tudom elképzelni, ott mindig akkora tömeg van, ilyenkor előre kell furakodni, vagy papírt lobogtani, hogy időre jöttem?

Kép


Kép
dbea
 
 


Piroska 86-ban születtél :?:
Pfújj de szemtelenül fiatal vagy még :lol:

Csilla a Lilla név valahogy nekem nem tecc :wink: ismertem egy Lillát ésnem...
Az a baj ,hogy én a nevek után személyeket szoktam tenni biztos csúnya dolog de lehet,hogy más is igy van vele.

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Dbea:gratula neked is a jó eredményekhez :lol:
Én most a védőnőről nem irok semmit mert most kirobbanóan jó formában vagyok és nem akkarom elrontani a jókedvemet :lol:

Nekem nem kellett innom cukros löttyött tej volt meg zsömi most ,hogy mi lesz ..paassszzz.
Én akkor és most is ha lettellik az idő szolók a nővérnek és alőre vesz 8)

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Mimi!Ugye-ugye,tudok Én valamit...lesz ott még egyenlőség nemek szerint! :wink:
Hmbori!Nálunk úgy van,hogy Én itthon elkészítettem a cukros vizet előző este....meleg vízben csináltam,jól feloldódik...majd egész éjjelre hűtőbe kell tenni....és levették a vért,utána kell 10perc alatt meginni(citrom jó bele,mert hideg limonádé akkor és jó hidegen,nem annyira gáz).Na és ha az éhgyomri valakinek normális,akkor a következő vizsgálat,úgy lesz...ahogy Neked....otthon meg kell inni és 2órán belül pár perccel....csak a terhelést veszik le!Nem ott kell unatkozni 2órát!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Dbea: gratula a szuper eredményekhez, látod, így kell ezt csinálni! :wink:
Igen, az jó kérdés, hogy hogy tudok majd pontos időben a vérvételen sorrakerülni... Korábban már láttam, hogy a cukrosokat soron kívül szólítják, majd én is bemondom ezt a bűvös szót, és talán így össze fog jönni...

Bim-bam: akkor te "protekciós" voltál a teszt-reggelivel. Mert rákérdeztem én is a dokimnál, hogy valakinek elég a zsömle és a tej, de azt mondta, hogy azt csak különleges esetekben lehet. Drukkolok Neked, hogy megint ezt a verziót kelljen csinálnod! :)

Képzeljétek, milyen rendes védőnőm van: az előbb felhívott telefonon, hogy jövő héten lesz szülésfelkészítés, ha van kedvem/időm, menjek! :shock: Nem gondoltam volna, hogy ilyesmiért felhív, mindenesetre nagyon örülök neki! Nem lesz egy nagy szám, kb. 1 órás valami, de legalább megismerkedem a helyi kismamákkal - ez lesz a legnagyobb előnye! :lol:

Kép

Kép
hmbori
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anettoo 2009.07.08 02:31-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Irdab!Dehogy Én,a doktornőm akarja nagyon az amniot...mert 36múltam és 6babát vetéltem!DE ha tényleg jó lesz az Afp-m,akkor már a kombinált teszt-tarkó redő és az Afp csak meggyőzi a genetikust.....-na meg ha mégis,akkor Hajdú doktornő véleményének fogok hinni!
Tündi!Köszi a drukkokat!
Anetto!Akkor az szuper....naponta még hízik kicsikét és már tök jó súlya van....Én véletlenül majd 38hétig szedtem a Mg-ot...amikor közölte a doki,hogy soha sem fogok megszülni...aznap leálltam...3napra rá született Nati...
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Anett!Férjemnek is volt egy jó pár napos befelé fordulása ez miatt.....amire kibökte,hogy nem tudja hogy fogja tudni szeretni a kicsit,mivel Natinál jobban még nem szeretett senkit!
De szerintem ez normális....nagyon sok anya is így van ezzel....én szerencsésebb vagyok,mert majd a 2 gyerköcnek is más-más szeretet megnyilvánulásra lesz szüksége....11év,az azért sok...Natinak már lassan ciki leszek a suli és edzés előtt várakozva....
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok
Megérkeztem a nődokitól :D
Ő is mindent rendben talált, mint tegnap a genetikán a doktornő!
Végre apával összebújhatunk :D
És a legjobb a mai napban!!!!
Az ,hoooooogy.....nem kell császárral szülnöm ,mert teljesen rendben van a műtétem és nincs már semmi akadálya a természetes szülésnek!
Na ez az amire nem számítottam :D,de nagyon örülök neki!!!
Csinálhatok mindent ami jól esik...természetesen mértékkel,de végre vége az alig csinálhatok valamit napoknak :D

Sok puszi mindenkinek!

Linácska
Tetszett a rokonod neve :D na meg sajnálom egy kicsit szegényt :roll:

Kép
noki&potyi
 
 


Anetto,
én is teljesen így vagyok ezzel a második babás dologgal, és néha lelkiismeretfurdalásom is van miatta. Emlékszem Lilinek mennyit beszéltem, énekeltem..., Pöttyel egész más. De tuti, hogy csak azért, mert már van egy kézzelfogható gyereked, akinek minden percben "igényei" vannak, és nem teheted meg, hogy figyelmen kívül hagyod. Apa is egész más, Lilivel egy 2l-es üdítőt nem emelhettem meg, most csak mondja, hogy ne csináljam, de könyörgöm, ha nem segít, akkor hogyan????
Én Lilit próbálom szoktatni a kistesóhoz, esténként jó éjszakát kívánunk neki is, volt, hogy énekeltünk neki, szeretném, ha jó tesók lennének.

Cukor: cukrosok elvileg soron kívül mehetnek vérvételre. A papírodat beadod (soron kívül az ablaknál), és ráírják, hogy mikor kell venni a vért, mert azért csak nem percre pontosan esik oda az ember, és már hívják is. Amúgy +/- 5-10 perc azért nem számít.

Most néztem meg az Élet az anyaméhben filmet a neten. Annyira szeretem, főleg így babásan :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Hogy az a ....
Nem kiléptem véletlen egy regénnyi írás közben??? :roll:

mimi12
 
 


Sziasztok!

nos probálok én bekapcsolodni, de mire végig olvasok mindent addigra a nevekkel hadilábon vagyok!

Mimi! Már most várom az április 22.-ei bulit!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Mit szolsz egy jó kis banán turmixhoz??? Jaj drága kenyér! Ugye nem csak én vagyok igy ezzel, hogy ilyen kivános vagyok! De álltalában csak a gyümit kivánom és a gesztenye pürét sok-sok tejszinhabbal! :oops: :oops: :oops: :oops:

Anetto! No para! Majd hidd el magszoklak én titeket is, mert gondolom, hogy jó kis csapat gyült itt össze és akkor hamar beleszokok! Csak türelem kell hozzám!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Amugy lenne egy kérdésem! Ti, hogy vettétek, vagy veszitek ki az idei szabikat?? Vagy már ti ki is vettétek?? Voltatok már az államkincstárnál a papirokért?? Tudjátok milyen sorrendben kell elintézni ezeket a dologokat?? Én sajna tapasztalatlan vagyok ebben a témában még, de remélem hamarosan beletanulok!!
Na szép nem is egy kérdés lett, hanem mindjárt egy egész kérdő ív!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


[quote="irdab"]M írta:irdabimi, szerintem nem necces 40 évesen szűlni.


Meg ha belegondolsz dédanyáink is megszülték 6.-10. gyereküket 40 évesen.
Csakhát persze fel is kell nevelni, meg ki mennyit bír el anyagilag.


Bocsi!Csak azt hagytam itt amire válaszolni szeretnék,csak mert közben lapozódott az oldal,és tuti elfelejtem,amit szeretnék :lol:
Igazad van!!
Minap egy cikket olvastam a neten,hozzászólások voltak.És egy anyuka le írta,itthon szült kb 28évesen,és leöregezték.Pár év múlva,már valahol Argentína környékén laktak,és ott kb 35évesen szül(lehet kicsit előbb,de 30-on túl),ott meg fiatalnak számított.
És ő fejtette ki,hogy az itthoni nézet mennyire elavult már :lol:
És tényleg a nagyanyáink dédanyáink is szültek későn.Akkor még ők nem voltak öregek ehhez,nem tudom mi most miért lettünk hirtelen azok?
Az anyagiakról csak annyit.
Mi tök áttlagként élünk.Viszont megvan mindenünk ami kell.A nagy befektetés az első gyerek,a többi már nem olyan nagy gáz.Én valamiért hajlok ahhoz a mondáshoz,hogy ahol 3elfér,ott a 4.-nek is jut kaja :wink:


És Irdab!!Te tényleg vissza akartad küldeni az öcsédet?? :lol: :lol:

Az ex anyósom mesélte,hogy az exem meg bemesélte a 6évvel kisebb húgának,hogy őt örökbe fogadták :lol:

Bim Bam.Nehogy azt hidd,hogy nálunk nincsenek ilyen beszólások :lol:
És vissza emlékezés.Első nap a kórházban,majdhogy nem fejen pisilt,ez nem sikerült,mert a kezemet oda tettem,viszont a popsi likához nem tettem oda a kezem,és kajakra végig fosott :lol:
Piroskára meg nem mond,hogy szemtelenűl fiatal.Ennél már csak öregebb lesz :lol:
AMúgy meg,én 24voltam mikor a Fanni született.

Bea!Gratulálok a jó eredményedhez!!
Cukros lötyi! Pl itt érden a kismamákat soron kívül behívják.Külön gomb van,amin sorszámot kell kérni.
Viszont nekem eddig mindig néztek lötyi előttit is.

Anett!
Nekem a Fanni és a Szabi közt 10 év van.Úgyhogy a Szabi olyan volt kb mintha első lenne.És ugye kettőnknek első is!
Azt hiszem más lehetett,mint a kisebb korkülönbséggel a tesók.No meg úgye már majd 35 voltam.Már tök más volt lelkileg érzelmileg gyereket vállalni.Most is teljesen más.Én most érzem magam beérve az anyaságra.
Most meg azért más,mert ugye volt az elvesztett babánk.Egy ilyen után az ember átértékel dolgokat.
Szóval most is olyan mintha az elsőt várnám,csak kevesebb az idő
:lol:

mimi12
 
 


Ezeket megpróbáltam megkérdezni a védőnőtől én is, mert bár a támogatási rendszert már úgy ahogy átlátom, de hogy mikor, hová és milyen papírokat kell beadni még nem volt merszem nekikezdeni elolvasni :lol:
Én azzal kezdtem, hogy megkérdeztem a munkahelyemen, hogy tb kifizetőhely-e, mert ha igen, akkor azt hiszem itt is lehet dolgokat intézni. Az enyém szerencsére az...
Terveim szerint az összes szabim szülés előtt kiveszem, és csak utána kezdem meg a szülési szabadságot. Egyébként már meg lehet kezdeni a szülési szabit a szülés kiírt időpontja előtt 4 héttel is, de így hamarabb lejár a TGYÁS, ami sokkal magasabb támogatás, mint a GYED. Vagy lehet, hogy kiíratom magam az orvosommal táppénzre, ha kevés lenne addig a szabim.
És lehet anyasági segélyt is igényelni, ami egyszeri támogatás, de találtam egy oldalt, ahol elég jó infók vannak, szerintem érdemes elolvasni:
http://www.csaladinet.hu/kisokos/gyed-g ... i_ellatas/
vagy
www.kismamablog.hu/terhesseg/ugyintezes ... yed-osszeg

Bea

Kép


Kép
dbea
 
 


Andi!
A dokinőt kérdezd meg,hogy a vetélésnek mi köze a hasba szúráshoz??
Mellesleg nem akarok hülyeséget írni,de én olyanokat hallok,hogy 3 vagy 6 betegséget szűrnek itt az amnioval?
Ha hormonális okok miatt volt vetélésed,akkor az nem genetikai dolog,és nem azért történt megt a babákkal volt gond.Azért nem mindegy!!
És amúgy meg tuti minden rendben lesz!!
Azért ám egy fiú tovább kéri az anyja kíséretét.A Fanni 11évesen már cikinek tartotta.4.-ig mentem a rendezvényekre,de már akkor is ciki volt:lol:
Viszont nem ő volt az egyedüli akinek kistesója született,és ez így tök jó volt :wink:

NOKI!!!
AZért csak óvatosan!!
Én kicsit szkeptikus vagyok ezzel a lehet végre összebújni.Szóval azt is csak óvatosan!!Jó??

mimi12
 
 


[quote="nócika"]
írta:
nócikaMimi! Már most várom az április 22.-ei bulit!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Mit szolsz egy jó kis banán turmixhoz??? Jaj drága kenyér! Ugye nem csak én vagyok igy ezzel, hogy ilyen kivános vagyok! De álltalában csak a gyümit kivánom és a gesztenye pürét sok-sok tejszinhabbal! :oops: :oops: :oops: :oops:
:

Na Nóci a gond akkor lesz,ha az én nevemet is elfelejted :lol: :lol: :lol:

Én is a gyümiket kívánom amúgy,meg a zöldségeket.
A Szabival meg csokit zabáltam,de az most nemcsúszik.
Érdekes a Fannival meg a zöldborsó és az eperfagyi volt a menő(nem is szeretem az eperfagyit)

A többihez sajnos nem tudok hozzászólni.A Szabi most volt 3éves januárban.
Előtte vállakozó voltam,onnan mentem gyedre.Az idióta könyvelőm javaslatára vissza adtam a vállakkozóit.Volt más kavarodás is,de az hosszú
A lényeg,most a kerianyám jelentett be decembertől,és jelenleg táp pénzen vagyok.

mimi12
 
 


Noémi!
A doktornő csak azt látja,hogy öreg vagyok...36múltam és a statisztika és a számok!Rákérdeztem,hogy a kombináltnál előfordult,hogy tévesen volt jó már???-erre nem tudott válaszolni...mivel az Én eredményem 27-28éveseknek is jó lenne...na mindegy...nem is voltam azóta nála....váltani meg már nem akarok...azért is írtam,hogy ha nem Ő lesz ott a szülésnél...akkor se sírom el magam....hisz nem egy 100-as dokinő!De Én ragaszkodtam ehhez a kórházhoz...és Őt ajánlották...
Na igen jól látod....azért Nati bújik és puszilgat....széttárt karral fút felém...úgy hülyéskedünk...na és ma kikönyörögte,hogy apát száműzzük a hálóból és Velem aludhasson....imádom!
:wink:
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Nócika,
gesztenyepüré tejszínhabbal??? Lehet, hogy rosszul emlékszem, de neked nem kell cukros diétát tartani???
A juttatásokat meg elvileg a gyerek születése után lehet intézni. Apukának jó program. Legtöbbhöz kell születési anyakönyvi kivonat.
A munkahely meg már ha jól tudom nem intézi, megszűntek a kifizetőhelyek idén márciusban. Azóta én is a MÁK-tól kapom a GYES-t. Vagyis kaptam decemberig.

Na megyek szülőire...

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Anetto!!
Most nézem Mezsó csinált a mamaneten egy zárt topikot :lol: :lol:
Légysz mán,ha arra jártok,köszönjetek rám a pocakosoknál.
Olyan magányos vagyok ottan,szinte egyedüli pocakosként :lol: :lol:

Na jó csak vicceltem.Csak egész délelőtt nem ment az naya-tanya,és látommár gyűlnek az új zárt topikok a mamaneten.
Amúgy szerintem kicsit átláthatóbb ott a fórumozás,mellesleg vannak nem zárt topikok,amikbe simán bele lehet olvasni.
Van védőnő és gyerekorvos,akikre mindig lehet számítani,jó tanácsért. :wink:

Linácska!!
Nem tudtad???A gesztenye semlegesíti a cukrot :lol: :lol:
Kellett ezt itt szóba hozni.
Megyünk is vásárolni :lol:

mimi12
 
 


Hú csajok, úgy néz ki nővéremnek elindultak a 10percesek. Drukkoljatok !!!

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?