Új privát üzeneted érkezett!

kexi ez tetszett hogy addig nem mentek ek míg ki nem derűl a baba neme.... :D :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok,
Nem olvasok vissza, bocsi, mert eléggé elfáradtam.
Megjöttünk a dokitól. Korának megfelelő a kis gézengúz és már szépen pulzál a szíve. Úgy pörgött, hogy a doki csak hasi uh-val tudta bemérni, mert akár hogy néztük, mindig nekifeszült a méhfalnak Nagy nehezen készült egy fotó róla. Íme a mi kiscsigánk. Három hét mulva megyek ismét dokihoz. Kép

KépKép
csige-bige
 
 


nagyon cuki.....gratula kis csigához!!!!!!!! :wink: :wink: :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

 
 

Köszi Nitácska.
Köszönöm lányok az infókat, azt hiszem Annus ide megyek majd a Péterfybe genetikai uh-ra a 13. vagy 14. héten. Viszont a vérvételre nem hiszem, ha azt a tb támogatja és simán el tudok menni. Majd kiderül.
Kexi: megy a drukk, hogy kiderüljön, hogy ki lakik odabent :lol:

KépKép
csige-bige
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Csige!

Gratula!Szépen növöget a kis csige bige :wink:

Ezt a vérvételt nem támogatja a tb...mármint a kombinált,integrált négyes teszt és társai!Viszont egyes kórházakban már igen!De oda beutaló kell.....

annus11
 
 


Akkor a doki nem ad beutalót rá? Én azt hittem hogy megcsinálják a SOTE-n?! Ha nem akkor az elég szomorú, sőt inkább felháborító. Természetesen ha nem támogatja a tb és a dokint nem ad beutalót rá, akkor én is elmegyek rá, még ha fizetni kell is érte. Viszont nem tudtam hogy ez így működik. Akkor mit támogat a tb? A 2 nap uh-t? Ez hihetetlen.

KépKép
csige-bige
 
 


Csige!

Ezek a vérvételek nem kötelezőek,mint pl az AFP(ami meg elavult...).A lényeg h egy becslést ad h mennyi az esély arra h beteg a baba(down,de van vmi más is amit szűr...de nem akarok hülyeséget írni).
Aztán tavaly a sejtbank 1-2 kórházzal leszerződött és ott ingyen is megcsinálják,cserébe h kapsz vmi reklámot a sejtbanktól...azt hiszem megéri 8) Mindjárt beteszem a cikket ahol fel vannak sorolva a kórházak,azt is írja h további intézményekkel is folyik a tárgyalás.Nem tom azóta volt e ebbe előrelépés.Sajna amikor nekem kellett menni akkor a SOTE II nem volt szerződésben...
http://hvg.hu/egeszseg/20080923_down_kor_szures.aspx
Ja és vhol 20 ezer vhol 25 vhol 30...szóval nézni kell h milyen vérvétel,van e hozzá uh,benne van e ebben az árban stb.
Tehát ha ingyen akarná az ember,akkor kéne egy doki az adott kórházban ha jól sejtem,hogy akkor te oda jársz és így ingyen lenne...

annus11
 
 


hát én szerintem nem megxek ilyen vérvételre...máténál se voltam és makk egészséges lett......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Köszi Annus az infót, majd megbeszélem a férjemmel. Uh-ra tuti hogy megyünk, szerintem oda a péterfybe, vagy a másikba amit ajánlottál, mert ott is genetikai uht csinálnak. Itt most nem a babamozi lesz a lényeg, hanem valóban az, hogy megkuksizzák minden rendben van e odabent.

KépKép
csige-bige
 
 


csige van már pici pocakod? :oops: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Igen Nitácska :lol: reggel aránylag normális, de ha reggelire megeszem egy ici-pici szelet barna kenyeret akkor már olyan szépen gömbölyödik hogy nocsak :lol: Már volt aki mondta, hogy látszik :oops: Szerintem azért látszik ilyen korán, mert olyan alakú a méhem és úgy fekszik a baba, hogy tök közel van a hasfalamhoz, ezért is lehetett olyan szépen látni hasi uh-val, még a doki is csodálkozott rajta :lol: Másfelől pedig soha nem volt hasam, de hasizmom sem. Szerintem ez is hozzájárul :lol:
Jaj Nitácska, annyira jó neked, hogy már lassan 12 hetes leszel. Én is úgy szeretnék túl lenni a bűvös 12. héten. Mikor mész a genetikai uh-ra?

KépKép
csige-bige
 
 


hétfőn hívom a dokim hogy mikor menjek.........
neked is hamar eltelik az a pár hét és ár 12.hetes leszel......... :wink: :wink: :wink: :wink:
úgy örülnék neki ha kiderűlne a neme is...de erre nagyon kicsi az esély........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok

Mosta azon tárgyal a Szülészet-nőgyógyászati kamara hogy az AFP -t eltöröljék úgy mint sok külföldi országokban, mert nagyon sok esetben fals rossz eredményt mutat. Viszont ez a kombinált teszt, sokkal megbízhatóbb eredményt, és csak csekély %-ban mutat fals eredményt. Ezt kötik össze a 12 hetes genetikai uh-al. Sajnos azt hogy egyik baba egészséges a másik nem nem lehet rá adni. Épp a másik topikban írta most egy anyuka hogy 12 hetes genetikai uh-on volt ahol a tarkóredő nagyon magas volt, elküldték genetikushoz és ott is ezt mondták, meg kell szakítani a terhességet. Sajnos vannak ilyenek, és ezt előre nem tudhatja az ember. Én örülök hogy van ez a vizsgálat, mert sokkal több beteg babát kitudnak szűrni, és nincs az hogy az afp mondjuk normális lesz, megszülik a gyereket majd kiderül hogy down kóros és beadja intézetbe az anya mert neki nem kell beteg gyerek. És hány ilyenről hallani. Vgay olyanról aki neveli otthon, de esélye sem volt arra dönteni hogy megtartja e betegen vagy nem.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Gabi!
Ebben igazad van!Pont a múltkor mondták felkészítőn is,hogy azért is fontos a 18.heti uh-t időben elvégezni hogy ha bármi kétség van és további vizsgálat kell akkor annak az eredménye még meglegyen a 24.hét elött.Azt hiszem innentől már nem dönthetsz a baba felett!Csak akkor szakítják meg a terhességet ha élettel össze nem egyeztethető baja van.Ha mondjuk pl "csak" down kóros,aminek szintén vannak súlyosabb és kevésbé súlyosabb esetei is,már nem dönthetsz,neki akkor már joga van az élethez!!!!
Viszont az a fer az anyával szemben is ha még tud erről dönteni!És időbe kiderül!
Na de nekünk ezzel nem kell foglalkozni,mert itt mindenkine makk egészséges a babája!!!! :lol:

annus11
 
 


Sziasztok!

Csige: gratulálok a kis csigához, nagyon tündéri!!!

Nita: a 12. héten még nem tudják megmondani a nemét, mert ilyenkor még nagyon hasonlít a két nemiszerv. De a 15-16. héten már jobban látszódik.

Mi jól vagyunk.

Szép napot!

És egy kép:

Kép
Vendég
 


sziasztok......ma megkaptam végre a kiskönyvem....és csak 1 kilót híztam!!!!!!!!!!! :wink: :wink: :wink: :wink:
remélem az afp-nél megtudom a nemét is......... :roll: :wink: :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok,

hát titkolózik a Csöppség, nem tudtuk meg, hogy Ábel Baba, vagy Alma Baba! És most elárultam Nektek a neveinket is!! :D Tök ari volt, egy darabig mocorgott, forgolódott, de mikor a doki a fejét kezdte méregetni, hátat fordított nekünk és úgy is maradt! Láttam a kis fenekét, nagggyon Édes volt! Úgyhogy talán majd 3 hét múlva, de nem készülök rá annyira, mint most tettem! Amúgy minden oké vele, tök nagy már!!
Tudom, már csomóan megkérdeztük, de mi a véleményetek a hajfestésről? Barna vagyok és barnát is festenék, amiben nincs ammónia. Szerintetek merjem, vagy ne?
kexi
 
 


szerintem festheted csak jól szellőző helyen.nekem is kell majd festeni...mert nekem lilás a hajam....barnára akarom én is hogy ne kelljen egy ideig festegetni........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok

Drága kislányom ma 5 éves. Hoztam nektek egy pár képet. Tegnap szülinapoztunk.
Igaz ma van neki hivatalosan, de hát tegnap tudtak jönni unokatestvéremék.
Kép Kép Kép Kép keresztanyjával Kép Norbival Kép Bettivel Kép Kép dédivel Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok,

Gabi: szépek a képek, nagyon mosolygós, szép lánykád van :D
És szép a pocakod is!! Na, most kedvet kaptam, jövő héten végre én is teszek fel pocakos fotókat!!
kexi
 
 


gabi gyönyörűek a torták.a pocakod is!!!!!!!
lassan már én is tehetek fel pocis képeket....... :D :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Gabi: Lányodnak Nagyon boldog születésnapot kívánok:)
Jók a képek és mennyit nőtt a pocid.......

Kép
csucsu05
 
 


csucsu mi van veled.olyan rég voltál..........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Na én is hoztam fotót!Mai,azaz betöltött 33.heti kép!A pólómon van egy folt,most vettem észre :evil: Hiába,már nem látok oda...fogalmam nincs mikor kentem össze,és h mivel...a múltkor még ne volt olyan :(
Kép Kép

Gabi!
Isten éltesse sokáig a kislányod!Jaj olyan guszti az a torta :oops: Engem ez fogott meg elsőnek :lol: :lol:

annus11
 
 


annus szép pocod van!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Köszi lányok mindenkinek.

Igen mindenki a tortát szúrja ki először, na de amilyen szép olyan fincsi is:)

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Na ez meg kimaradt. Annus nagyon szép pocakod van neked is:)

Én is mindig leeszem, meg belelóg valamibe:)

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


akárhányszor nézem a tortákat csurog a nyálam......... :) :) :) :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Jó reggelt!

annus, Gabi, nagyon csinosak vagytok!

Nekem is összeszaladt a nyál a számban ahogy megláttam a tortát!

Annus: nekem is foltos minden itthoni pólóm, beleér mindenbe...vagy ha épp fogat mosok, és csöppen, pont a hasamra, és nem a mosdókagylóba mint régen.

Ez van.

Egy hét múlva UH (és a 3. harmad).

Szép napot!

Remélem mindeneki jól van!
Vendég
 


Puszedli!
Látom nálad is gyorsan repülnek a hetek!!!Tök jó!!!!

Amúgy ez egy 10 éves póló....mostanra"híztam"bele,eddig olyan jó kis lenge volt :lol: És eddig nem lett baja...most meg tessék 8)

annus11
 
 


annus majd kijön az a folt belőle :) :) :) :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok

Megjártam a terheléses cukor vizsgálatot. Most valahogy nem volt annyira vészes. Vittem magammal a cukormérőmet is, hogy ha letelik a 2 óra megmérjem. 7 lett az eredmény, úgy hogy akkor az jó eredmény. De azért kiváncsi vagyok hogy a vénából vett mennyivel mutat mást.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


akkor ez már jó eredmény?!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok

Megjöttem a dokimtól. Megvan a laboreredmény is, ott is 7 lett a cukor, viszont a vasam nagyon rossz lett, 1 hónap alatt nem változott semmit, hiába szedem a gyógyszert. kaptam másikat. és 4 hét haladékot kaptam, ha addigra sem emelkedik akkor sajnos vénás injekciót kapok.
Uh is volt, minden rendben van, szép nagy méhlepényem van. Babó jól érzi magát odabent, 1 héttel nagyobb a koránál. Eszerint június 26 a szülés, de minden marad a régiben. Méhszáj zárt.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Gabi!
Gratula a jó cukorhoz!A vas...hát nekem is írtó pocsék lett a hemoglobin a múltkor,de én elötte nem is szedtem vasat csak héba hóba.Azóta viszont minden nap!Te mit szedsz?Nekem a doki ferrocompot írt fel,meg vettem egy szirupot is,azt mondják az nagyon jó!Remélem h helyre tette azóta....

annus11
 
 


Én már több mint egy hónapja szedtem a neo ferro fol gammát, de sajna semmit nem használt. Régebben a tardyferon folt szedtem és az nagyon jó volt. Már az előző terhességeknél is szedtem többfélét és semmi nem használt csak a tardyferon. Remélem most is jó lesz. A szirupnak mi a neve? És azt lehet a gyógyszerrel együtt szedni?

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Gabi!
Ez a Krauterblut szirup,én reggelente ezt iszom.Igaz 2000 Ft felett van a 250ml...de ha használ hát legyen :roll: http://bolthely.hu/arcanum/id/01333_Kra ... es_kortol_

annus11
 
 


Sziasztok!

Gabi örülök, hogy jó lett a cukor. A vasat sajnálom. Remélem ez a gyógyszer segíteni fog, hogy ne kelljen szurizni!
Én holnap kapom meg a vérvétel eredményeit a védőnőktől, kíváncsi vagyok.
Vendég
 


Megnéztem a két gógyszer papírját, és a tardyferonban 2x annyi vas van mint a neo ferro fol gammában. Úgy hogy bízom benne, hogy ez elég lesz.

Annus köszi felírtam.

Puszedli biztos minden ok. Majd gyere hogy mik lettek az eredmények.

Teszek mai pocakképet.


Kép

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


sziasztok.....
ma voltam a dokimnál holnapra kaptam beutalot vérvételre és a 12.heti uh-ra...........
elintéztem az ekg-t is!!!!!!!!!!!huzós napom volt!!!!!
remélem minden ok lesz holnap!!!!!!
gabi olyan jó nézni a pocid,.............. :wink: :wink: :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok Lányok!El vagyok ájulva a pocakotok gömbölyűségétől!Annus nagyon nagy a pocid,és látom egy csikod sincs!Ezt hogy csináltad?:)Gabi te ilyen lakomákat csapsz még most is?Nitacska a te pocis képedet is megnézném...És csigaanyáét is!Képzeljétek,mi augusztusra kaptunk időpontot lombikra.Ez van,én már tegnap mentem volna.Reménykedünk a sikerben.Nekünk nem maradt más lehetőség már.

salygabó
 
 


amint tudok csinálok pocis képet.....
drukk azért nektek is!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Gabi!


Szupi gigantikus a pocid már most!!!


Salygabó!
Hát augusztus az nincs is már messze!Addig lesz időd felkészülni rá lélekben,anyagilag stb.Drukkolok nagyon h elsőre sikerüljön!!!!

Nita!
Tök jó h sok mindent elintéztél!Várjuk a híreket na meg a képeket is!

Tegnap megvolt a szülőszoba látogatás!Tök szupi az egész hely!Nem olyan lepukkant mint máshol!!!!Ma megyek dokihoz is!
Még van 2 előadás a szülésfelkészítőből,aztán jöhet is Iza! :lol:

annus11
 
 


sziasztok!!!!!!!!!
minden ok a manóval......53.2 mm-es!!!!!!
láttam kezét,lábát és az ujjait is!!!!!!!!!
a tarkóredője is ok.....1.9 mm
képet délután hozok!!!!!!!!!!
olyan boldog vagyok!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok

Nitácska örülök hogy minden rendben van:)

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Nita: örülök, h minden ok!

Salygabó: sajnálom, h ilyen soká kaptatok időpontot, addig meg próbálj lazulni, pihenni, akkor legyetek együtt amikor jól esik, és hátha egy kis csoda is történik! :wink:

Nekem a vasam kicsit alacsony, bár határértéken belül van. a többi minden ok, megkaptam a következő vérvételre a beutalót (majd a 34. héten lesz).

Érzem, hogy tökre a jobb oldalamon van a baba. Feszít rendesen.

Szép napot!
Vendég
 


GAbi
Biztos, hogy 1 baba van a hasadba?

timejka
 
 


köszi csajok!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita, gratula a jó eredményekhez.
Gabi szépen gömbölyödsz :lol:
Én megvagyok, még mindig sokat pihizek. Tegnap voltam dokinál de csak receptért. Kérdezte, hogy nincs görcs vagy vérzés, mondtam hogy semmi. Két hét mulva megyek dokihoz majd és akkor lesz uh. Már várom, kíváncsi vagyok.

KépKép
csige-bige
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?