Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csilla!

Bogi nagyon édes! Boldogat neki mára!

Zsuzsa!
Nagyon jó "ott" a csapat. Sokkal nyíltabbak lettünk, sokan "kivirágoztak",akik itt alig írtak.

Nyaralni mi is megyünk, víz mellé. A helyszín még kialakulóban.
20150601134430
 
 


Kehida nagyon király hely. (mármint a fürdő) Én sokszor voltam ott, mert ott laknak a rokonyok, de a fürdőben csak egyszer. Jó nagy, lehet benne bolyongani.

A répás is üveges, tegnap "lőttem" a DM-ben. Az általam turmixoltat sem eszi meg Pupák :twisted:

Kép
bébé01
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy örültök! :)

Linda: Brúnó még nem az igazi, most a kilégzése nehezített, délelőtt voltam vele a rendelőben. elég sokat köhécsel még, jó lenne már, ha meggyógyulna.

Viki! Örülök, hogy jól vagytok "ott", azért a fontosabb eseményekről majd ugye tájékoztattok?

Kriszta! Mi már voltunk usziban Brúnóval, vagyis fürdőben Pápán, nagyon élvezte és mi is! :)

Nyaralni talán Badacsonyba megyünk ismerősök nyaralójába, meg egy-egy napra biztos lemegyünk Füredre, nagyon szeretünk ott lenni!

Zsuzsanna

Kép
brúnó anyukája
 
 

 
 

Sziasztok!

Néha én is vagyok. Ahogy drága kicsi fiam engedi!
Örülök, hogy vannak olyan új "lakók, akik rendberakják e kis helyiséget!

Gergő az éjszaka már csak 2szer ébredt fel, fél 1 és 4. Igaz 4-től kb 3/45 ig nemm voltunk. De már ez is haladás az eddigi 6-7 szeri ébredéshez!

KépKép
hene
 
 


Hoztam egy képet is!

Kép

KépKép
hene
 
 


Zsuzsa
Brúnónak jobbulást!

Szia Hene
Éjszaka 6-7 ébredés? Nekem már a kettő is sok. Máté rossz esetben kétszer kel, de ma éjjel végig aludt. :-)
Hogy altatod vissza éjjel? Szopival? Én ringatom, vagy szopizunk, de a szopi jelenleg nem annyira népszerű.

Bébé
Bejött ebédre a répás üveges? Nálunk az üveges brokkolis nem volt nyerő, tettem bele almát és banánt, így 100 grammot megevett, de nem nagyon ízlett.
kittina30
 
 


Gergő nagyon cuki.
kittina30
 
 


Kittina,

sajna Gergő elég hamar (2 hónaposan) abbahagyta a szopit. Kap egy kis teát, meg persze ringatni kell a popsiját. De ha szerencsém van, elég ha bedugom a szájába a cumit! Függő a lelkem!

KépKép
hene
 
 


Kitta, ti mokor kezdtétek el a hozzátápllást?

KépKép
hene
 
 


Mátém is függő, de ő ringatás függő, meg mostanában gyakran kéri a cumit is.

Öt és fél hónaposan adtam neki először almapépet, ami nem nagyon jött be, utána kirpóbáltuk a banánt, azt imádja. Szeret kanálról enni, úgyhogy a cici már nem nagyon kell neki. Most már csak hajnalban és este szopizik, de van, hogy este is elfordítja a fejét. Néha adok neki banánturmixot tápszerrel, hogy azért a szopit pótoljam.

És ti hogy álltok az evéssel? Kap még tápszert Gergő?
kittina30
 
 


5 hónaposan elege lett a tápszerből. 4 hónapig nem ette meg, most kb 1 hete újra megissza, de inkább csak kakaó formájában reggeli után. Akkor is csak olyan fél dl-t.

A ringatás Gergőnek is lételeme. Napközben és este mikor leteszem aludni, csak úgy. A cumit mindig is szerette, de most azt hiszem azért is van így rácuppanva, mert jön fölöl a foga!

KépKép
hene
 
 


Miket eszik Máté? Te csinálod, vagy üveges?

KépKép
hene
 
 


Máté inkább az üvegeseket eszi meg. Én is próbálkozom, de kevés sikerrel. Ami bejön az az alma, banán, csirkehús, körte, őszibarack, pulyka, rizs, sütőtök.
kittina30
 
 


Nálunk pont az ellenkezője. Az üvegeseket nem eszi, inkább amit én csinálok. Meg ugye mindig kunyerál a mi kajcsinkból. Evett már csirkepörit tarhonyával! És nagyon szereti a húslevesből kiszedet zöldségeket májjal! De amit sosem utasít vissza az a gyümölcsök!

KépKép
hene
 
 


Hene, Zsuzsa jó, hogy jöttetek!

Gergő nagyon kis csillagszemű!

A sárgarépás csirkét nem falta, de megette. Persze, nem volt benne édes... Nem baj, legalább ilyet is evett.

A 6-7 kelés tényleg rossz. Mi 2-3-nál tartunk. Fogok még az életben egy jót aludni??? :wink:

Kép
bébé01
 
 


Bébé, egyszer biztos! Anyukám egyik ismerőse mesélte, hogy az ő kisfia is ugyanilyen volt, mint Gergő. Alig aludt napközben, este sokat fenn volt, és nagyon sokat mozgott. 3 éves korában, mintha elvágták volna, átaludta az éjszakát! Sajna vannak ilyen gyerekek. Félek, hogy mi is ebbe a kategóriába tartozunk!

Nekünk szerencsék van az evéssel. Mindent megeszik, de ami édes, azt imádja!

KépKép
hene
 
 


3 éves???

Enyém is alig alszik nap közben, este meg van, hogy tízig kukorékol.

Emlékszem, azzal szédített a védőnő, még amikor amatőr voltam (kb. 20-22 hetes terhes), hogy a kisbaba eszik-alszik-eszik-alszik...

Aha. Aztán kb. 1 hónaposan felhívtam a doktornőt, hogy normális az, hogy a gyerek alig alszik valamit? Azt mondta, hogy jaaa az már régen volt, hogy a gyerek eszik-alszik, a mai gyerekek már nem ilyenek! De jó, ha ezt tudtam volna... :twisted: Na jó, akkor is kellett volna, de jobb lett volna tudni a frankót.

Kép
bébé01
 
 


Igen, én is így tudtam. Aztán a védőnő mondta, hogy a mai lurkók nagy ívben szaróznak az alvásra. A terhességem alatt alig aludtam éjszaka, hol ezért, hol azért. Amióta Gergő megszületett 2 db estém volt, hogy végigaludtam, de akkor anyunál aludt Gergő!
Nálunk az a baj, ha 8-kor ha 10-kor teszem le reggel 6-kor fenn van. Így marad az este 8. Többet alszom én is.

KépKép
hene
 
 


én eddig 2x hat órát. a terhesség végén már sehogy nem volt jó, aztán császár után csak ülve tudtam, amikor a gyerek hagyott.

én még csak 2x1 órára bíztam anyósra. nem merem még.

csak kisbetűkkel, mert gyerek az ölben.

Kép
bébé01
 
 


Később talán még visszanézek, most megyünk csicsikálni egyett, mert már alig lát a gyerek!

KépKép
hene
 
 


Nem semmi a csirkepörkölt. :-) Én is próbáltam a húslevesből kiszedett sárgarépát, de még azt sem ette meg, pedig csirkehússal és almapürével adtam.

Nálunk sokkal rosszabb volt az alvás az első 3 hónapban, mint most. Vannak olyan napok, amikor 1-2 órát is alszik napközben. Régebben maximum fél órákat aludt, és ahhoz fél óra altatás kellett. Viszont éjszaka általában alszik, 2 hónapos koráig egy-kétszer kelt, 2-4 hónapos koráig végigaludta az éjszakát. Négy hónapos korától kezdett sokat kelni éjjel, akkor jött a foga, ez tartott 6 hónapos koráig, és most megint általában átalussza az éjszakát. Persze vannak kivételek. Úgyhogy én nem panaszkodom alvás tekintetében. Az elaltatás megy nálunk elég nehezen.

Jó éjszakát kívánok nektek, kevés keléssel.
kittina30
 
 


Jó éjszakát mindenkinek!

Kép
bébé01
 
 


Jó reggelt!

Remélem jól aludtak a mamás és a babák is! Sajna mi nem igazán. A szél miatt Gergő velünk aludt. De egész tűrhető volt!

Mai kajcsi kelkápszta főzelék csirkemellel.
Kéne mosnom meg vasalnom!

KépKép
hene
 
 


Jó reggelt!

Szia Hene!!

Mi is carul aludtunk. Egy pár napja állandóan felsír Viki, megsimi és alszik tovább. De nagyon nem tudom mi ez!

Kelkáposzta? Mütyi is szereti, bár sztem kezdi unni. Ma sztem célát fog enni. Pulyka husival.

Mi meg krumpli pürét csirke májjal.

Megy a takarítás, már csak a nagyszoba van hátra!

Látom Gergő egy kézzel fogja a széket!! jaj, de szép a kis vőlegényünk!! A Gergő menyasszonya pedig végre elindult négykézláb!!! Most majd futhat Gergő után :lol: :lol: Vagy elől? :lol: :lol:

Kitti! Nálunk is ez a helyzet! Ringatás. Bár szerencsére pár perc alatt elalszik, így nem kell sokáig ringatni. De ha leteszem van, hogy fél órát is szenved a kiságyban. Akkor inkább elringatom.
Mondjuk este az éjszakai alvásnál csak beteszem a kiságyba, forgolódik, játszik a kezével, egyszer csak elalszik. Ez kb. 10 perc. Csak ki kell jönni a szobából, hogy ne lásson.
Cumi meg egész éjszaka a szájában van :D

sz.andi
 
 


Szia Andi!

De jó hogy itt vagy! Kaphatnánk képet a menasszonról??

Olyan jó lenne ha már rendeződnének az alvási problémák. Ha legalább biztos volna az ember, hogy miért sír, vagy mért kel fel. gy meg csak találgatunk! :(

KépKép
hene
 
 


Ja, ez a car! Foga most nem készülődik, mert már vagy 3-4 milis a két fölső, máshol meg nem látom, hogy duzzadt lenne.

Na mindegy. Keresek képet. :D

sz.andi
 
 


Na ezt most csináltam, bár még alszik...Ma csinálok má róla, mert már régen fotóztam!

Kép

sz.andi
 
 


8)
Vendég
 


MütyiManó! Kép
20150601134430
 
 


Szia Kata!

Inkognitóban vagy? :lol: :lol:

sz.andi
 
 


Köszi Viki! :oops:

sz.andi
 
 


Nem inkognitó, csak szemébe süt a nap :lol:

Hene!
Gergő már nagyon vagányul nyomja a szék mellett ;)
20150601134430
 
 


Andi, GYÖNYÖRŰ ez a gyerkőc!!!!!!!!!!!

KépKép
hene
 
 


Jó reggelt!

Mütyi annyira édes :lol:

Ti betudtok lépni a zártra?

Kép
csugi
 
 


Sziasztok!

Csugi!
Én nem!

Mütyi és Gergő is nagyon édesek!

d.dodó
 
 


Jutkám!
Nem.

Matykó hogy aludt?
20150601134430
 
 


Köszi Hene! Gyönyörű fickóhoz gyönyörű kislány illik! :D

Viki! Az is lehet!! :lol:

Köszi Csugi! Én nem!

sz.andi
 
 


Kép Mütyinek!!!

KépKép
hene
 
 


8-kor elaludt és 6-kor kélt fel enni és utánna még visszaaludt,most ébredt 5 perce.

többi baba,hogy aludt?

Kép
csugi
 
 


Gergő nagy helyes mókus!

Lackó is jól aludt, lassan megint fog. Most éppen eszi a telefonomat.
20150601134430
 
 


de gyönyörű Gergő :lol:

Kép
csugi
 
 


Csugi, szerencsés vagy! Mi nem aludtunk ilyen jól, de kibírom a mai napot alvás nélkül! :lol:

KépKép
hene
 
 


Viki, köszi. Lassan Miku is megy aludni. Gondolom egy fél órára! :?

KépKép
hene
 
 


Jó reggelt!

Máté egész jól aludt este 7-től hajnali 4-ig, aztán fél 6-ig még visszaaludt, most aludt el ismét.

Andi
Viki nagyon szép kislány. Nekünk is pont ugyanolyan cumink van, mint nektek. :-) Általában Máté szájában is egész éjjel ott a cumi.

Egy hétig tartott nálunk, hogy elaludt magától az ágyában, főleg este, de mostanában valahogy nem megy, hiába hagyom ott, csak nyűglődik, egyszerűbb és gyorsabb, ha elringatom. Ha kitartóbb lettem volna, akkor lehet, hogy már magától aludna, mindegy, egyszer majd csak leszokik róla.

A kelkáposztát mi még nem kóstoltuk, de nem hinnám, hogy ízlene, akármi újat próbálok ki, önthetem is ki az egészet. Mi szerintem megesszük a tegnapi maradék brokkolit jó sok almával, az talán elnyomja a brokkoli ízét. Uzsonnára meg barackos tejberizst kap, az nagyon bejön.
kittina30
 
 


Hene!
Viborcult, sedatif-t próbáltátok már Gergőnél? Milyen tápit eszik este? Ágyát nem fordítjátok el?
20150601134430
 
 


A Viburcolt én akkor adtam, amikor a foga jött, és jó nagyokat aludt tőle.
kittina30
 
 


szerencsére Mátét soha nem kellett altatni,mindíg elaludt magától

Kép
csugi
 
 


Csugi
Ezért nagyon irigy vagyok.
kittina30
 
 


Kitoltam az erkélyre a babakocsit. Lassan öltöztetem, oszt mehet aludni!

KépKép
hene
 
 


Jó reggelt!

Gyönyörű a jegyespár :) !!!

Alvás nálunk is jó volt, de mire elaludt... Van 1 db foghegye, + mellett jön a másik. Bekentünk ilyen gyógynövényes cuccal, de szerintem nem sokat ért.

Kelkáposztát mi sem próbáltuk még, valószínű valami üveges kaja lesz a menü. Hétvégén megint megpróbálunk főzőcskézni neki, hátha...

A reggeli már megvolt, tejbepapi. Most itt dagad az ágyon.

Kép
bébé01
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?