Új privát üzeneted érkezett!

Nekem eddig az összes uhu hasi volt és látszott is minden, aminek látszania kellett.

Rita!

Nagyon szép az uhu kép! (illetve a baba)

Floranan!

Csokibaba és szépen nődögél!

Jóképű nődoki:nem elsődleges szempont, de azért mi nők sem vagyunk fából....

Móka!

Ha lehet ilyet mondani, szép halála volt a papának, persze lehet akárhány éves, akkor is fáj, ha elmegy.

manó: eszméletlenül szép az ükimamitok! Komolyan olyan szép vonásai vannak, még 70-nek se nézném!

Tali: sajna én nem valószínű, hogy mennék, de aki megy érezzétek jól magatokat, jó dolog személyesen is ismerni egymást. Majd képeket azért kérünk!!!!

Kajás képekkel, receptekkel folyamatosan izgattok, de nem baj,, majd ha nem kell diétázni, mindent bepótolok és végigeszem, amikről írtatok!

Kép
arvaerika
 
 


manó=Manó!

Kép
arvaerika
 
 


Sült töltelék:olyan töltelék amivel csirkecombot töltesz.Zsemle,tojás,fűszerek,liszt,petr.zöld.
De kanállal kis halmokat forró olajba kisütsz.Ezt vidéki rokonaim húsi leves betétként fogyasszák,én nasinak szoktam csinálni.IMÁDOM!!!!

Pizzarecept:nagyon finom puha,vastag tésztájú.A nővérem ezer éve csinált már tehát kipróbált,én még nem ráadásul most teljes kiőrlésű lisztből csinálom,mert férjemet diétára fogták.Most csinálom majd először,ha nálam lesz a recept megírom.

Hambi hús:Én a suliba az ételkészítés órán úgy tanultam,h a hamburger hús=tatárbifsteak sütve.Ha kell van receptem is!De iskolai és nem emlékszem h csináltuk-e és ha igen milyen lett.

sutimano76
 
 

 
 

Nekem eddig minden UH hüvelyi volt ehhez mit szóltok ?:)
babcika
 
 


Találtam egy cikket a dokimtól, meg a kórházról, ahova elvileg Csoki megérkezik... 2005-ös cikk, azóta biztos van még sok újdonság, de szimpi. Még sosem voltam ott... A dokimról a kép szörnyű, meg furcsa is, mert nagyon ritkán mosolyog...

Nem találtam róla más képet...

http://www.weborvos.hu/adat/korhaz/2005marc/48-49.pdf

floranan
 
 


Sziasztok!

Manó, de jóóóóó, sok egészséget a dédidnek!
Hgrita, Flóranan szép babák.
Móka én is sajnálom, de ennél szebb elköltözést nem is lehetne kívánni.
V.Andi melyik hambihusit szoktad venni?
Süti a pizza is finom, hétvégén csináltam azt.
Hgrita én a Ristorante tésztáját nagyon szeretem, abból a hawait szoktuk venni és teszek rá pluszban kukoricát és sajtot.
Kinézet? Nekem a hajam és a bőrőm zsírosodik és a szárító tonik sem használ, de nekem attól van, hogy abba kellett hagynom a Metet.
Kaja mostanában a zsíros kenyér lilahagymával. Tegnap este sós kiflit vágtam karikára és csináltam kis katonákat. :D
bex13
 
 


Hát nekem a 12. héten végignézte a doki és vele mi is az összes ujjacskáját:))) megszámolta mindenhol mindenét..... lehet azért volt még hüvelyi mert ott ez élesebb-? De akkor a kövi már hasi lesz:)

manó - én szigetvárra járok ....nagyon szép, kevesen vannak, és jo a doki
Kép
és ami a vicc az egészben ilyen környezetben egy kb 3/4 órás megbeszélésre amiben van vizsgálat meg uh is 2000 forintot kér el... és ő az osztályvezető.....- nekem majd leesett az állam. A másik amikor meglepődtem az volt amikor a nővérek elfoglaltak voltak és nem azt mondta, hogy várjak amig sorra kerülök, hanem fogta és levette ő a vért....

KépKép
dorkamartini
 
 


Floranan,írd be a google-ba h flór ferenc kórház és a honlapjukon sok kép van még a szülőszobáról is!Nagyon jó kórház lehet a képek,meg hallomás alapján.

Erika pü-n tudnál egy-két tanácsot,receptet adni,mert a páromnak nem mondták h milyen diéta,csak le kéne fogynia,mert a vérvétele nem túl jó.A cukra renben van.A koleszterin kicsit magas.
remélem tudsz segíteni.

sutimano76
 
 


Lányok!

Pizzatészta elkészítése házilag is nagyon egyszerű, szerintem érdemes megcsinálni, én nem szoktam boltban venni.
4 közepes, vagy 3 nagyobb pizzához kell 1 kg liszt, 3 dkg cukor, 3 dkg só, 6 dl langyos víz (ha nagyon száraz a massza, kicsivel több is lehet), meg 2 cs. szárított élesztő (vagy 40 g sima).
Simán össze kell keverni (robotgép dagasztórészével, kenyérsütővel, izmosabbak és ráérősebbek kézzel :D, gépekkel pár perc alatt megvan), duplájára keleszteni, aztán kinyújtani (nem szoktam deszkát használni, csak kézzel kihúzkodom szép vékonyra, tepsin, úgyis házi használatra lesz) és jó forró sütőben lehet sütni a feltétekkel. Ha nem kell ennyi egyszerre, félig megsütve le is lehet fagyasztani.
Van, aki szokott olivaolajat, oreganót, borsot is rakni a tésztába, de én nem mindig, főleg akkor nem, ha házi bolongai ragu van rajta, az úgyis elég fűszeres.

(Népes családomnak 2/3 mennyiségből csinálom (könnyű megjegyezni az alapmennyiséget), és egyenlőre bőven elég (2 nagyobb pizzát szoktam), tehát 1 kg liszt nagy mennyiség.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára astrid 2009.03.11 11:21-kor.

Astrid

Kép
astrid
 
 


a szolira... lehet hüle vagyok... de asszem nem tudnék belefeküdni... ha rá gondolok folyamatosan látom, ahogy a sugarak bombázzák a kicsit
ti próbáltatok barnító krémeket? Én még régen használtam de akkor az még 2 hetes használat után megfogta az ember ujjának a bőrét és csunya sárga lett.... Van valami bevált krém? Azért vagyok ám rákattanva mert nekem alapból iszonyú karikás a szemem... na most ez ahogy kifehéredtem valami iszonyú méreteket öltött... és kéne tenni valamit. Valami olyat amit a baba sem bán.

KépKép
dorkamartini
 
 


úúúristen millen kajadömping van itten:)))) én ma még csak szárazkenyéren és főtt krumplin élek
de nektek azért jó étvágyakat:))))))))

KépKép
dorkamartini
 
 


Régebben én is hátilag csináltam a pizzát, de utoljára órákon keresztül csináltam (3 adagot) és azt mondtam, hogy egy darabig nem. Pedig tényleg finom és egyszerű. Lassan ráveszem magam, mert itt csak ketten vagyunk, nem kell annyi.
A picasan a pocakfotók közül, hogy tudom kitörölni a képet?
bex13
 
 


Dorka,az újság szerint a sugarak nem károsak aszoliba.
Barnító testápolót használtam csak,de annyira nem jó,mert pl. a háthoz segítség kell,anélkül meg érdekes lenne,amúgy én vékony nylon kesztyűt használtam,ha nincs megoldható uzsistasakkal is.
De arcot tudsz már most is napoztatni,nálunk ugyan most pont esik,de hétvégén a teraszon fogok olvasni!!!!!

sutimano76
 
 


Dorkamartini, nekem a Jonsons vált be. Mindig párom kent be vele, így az ő tenyere lett sárga én meg szép barnás. :D :D :D
bex13
 
 


Bex,ne töröld ki!fér oda bőven!

sutimano76
 
 


Bex,nem tudok neveket,mert régen a tescoban vettem,de amióta oda nem járok,így mindig amilyet kapok,de mirelite.

A flór ferenc kórházat sokan dicsérik,nem hogy ott szülnék,mert az közelebb van,mint az Uzsoki :oops:

Pizzatészta: kenyérsütőben is lehet készíteni magát a tésztát.Ha hazamentem,előkotrom a receptet.

Kép
v.andi
 
 


Pizzatészta!
Én is szoktam sütni! :lol: Az uram imádja! :lol:

KépKép
zsófikukac
 
 


Jesszus, mindjárt éhen halok, miért gyötörtök ilyen kajákkal?!! :shock:

Babcika, részvétem :cry:

Floranan, gratula csokikához!!

Hgrita, szupi a Te babód is!

Manó, Itten éltesse Ükimamit!:)

Vandi, megnéztem a táblázatot, s megtaláltam, h van egy nagyfiad:D


Dokikám , közeli is meg nem is. Vátozó. Most épp úgy jött ki, h együtt síelünk.. (Sok társaság gyűrűzik öszze)
Az egyik sogórnőm nála szült, s 4 éve fűz, h nagyon jó menjek hozzá.
S az Uram is mondta, h inkább keressünk mást..
Aztán amikor egy dokit felkerestem, mert jókat hallottam szintén róla, s a szent imréhez tartozik, mert az közel van/lesz hozzánk, akkor loholtam, h akkor végre találtam valakit.
Aztán doki közölte velem, h csak kismamikat fogad, tehát olyan nőket, akiknek baba van a hasában...
neeeee?! sose gondoltam volna, h mit jelent a kismami...de azért megvizsgál, mert valami bajom volt...
Aztán mondtam, h köszönöm, akkor inkább megoldom máshogy máshol...

Pont azért mentem hozzá , még nem kismamiként, h megismerjem, s el tudjam dönteni, h szeretnék-e később is hozzá járni vagy sem..
Na, és akkor ezután bepöcentem, s hagytam az egészet, mentem egy sztk-ba sima rendelésre a bajom miatt..

Aztán amikor 2 csíkos volt az első hónap után, mikor próbálkoztunk... ööööö, most akkor ez biztos, vagy nem vagy mi?!:D Hívtuk a dokikámat, h mi meg hogy, és a szeretnénk meggyőződni, h télleg ez az amire gondolunk :P , s ahol ügyelt éppen oda mentünk...

szóval, arra jöttem rá, h elengedhetetlen sajnos az ismerős..

A kocsimat is ma iszonyat nehezen hagytam ott egy idegen szerelőnél...
megfizetem a munkáját minden ismerősömnek, nem azért megyek, h ócccsóóbb legyen, hanem , h igenis figyeljenek oda.. egy gyereknél meg PLÁNE!!
no, ennyi volt a mese mára , zárul móka móka tára....:D

ja, és nagyon jót nevettem a picasan a doki mappán:D

Kép

Kép
móka:)
 
 


Már bennem is felmerült,h meg kellett volna kérdezni a régi dokim,h a kistarcsaiba nem tud-e valakit,mert az nekem is közelebb van.De mostmár mindegy,egyenlőre nagyon elégedett vagyok azzal akit ajánlott,És ha tényleg olyan lesz a szülésnél,amit én elvárok,akkor maradok,és megpróbálom kibírni a kórház szörnyűségeit.Bár VAN REMÉNY.A legutsó infóm ,h áprilisba felújítják az uzsoki szülészeti részét is.Remélem változik.Ja meg azt is olvastam egy topicon,h az uzsokiba még kötelező a szülés előtt a beöntés!!!

sutimano76
 
 


[quote="v.andi"]B írta:v.andiex,nem tudok neveket,mert régen a tescoban vettem,de amióta oda nem járok,így mindig amilyet kapok,de mirelite.

A flór ferenc kórházat sokan dicsérik,nem hogy ott szülnék,mert az közelebb van,mint az Uzsoki :oops:

Pizzatészta: kenyérsütőben is lehet készíteni magát a tésztát.Ha hazamentem,előkotrom a receptet.


Andi: nekem is itt van egy köpésre, mégis visszamegyek a régi dokimhoz az Istvánba .. akkor mi nem lehetünk nagyon messze egymástól :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Mi volt ilyen vicces rajta Móka?

sutimano76
 
 


Szada,csömör,pécel egy köpés,Főleg a nulláson.Ezért lenne jó összebarátkozni,mert akkor a babákkal is összejárhatnánk.Itt pécelen még nem ismerek senkit,főleg nem olyat ,aki terhes.

sutimano76
 
 


Ja, csak annyi, h meglepődtem a külön albumnak.. és pont emberem nézett velem szembe:D

Kép

Kép
móka:)
 
 


...a külön album miatt...

Kép

Kép
móka:)
 
 


Hát hasonlítanak, nem ?????Ide a többiek is felrakhatják és nem keveredik a többivel,meg így esetleg törölni is egyszerűbb.

sutimano76
 
 


Suti,én meg csömörön,mert decemberben költöztünk.A csömöri védőnő nyilvántartásában én vagyok az év első kismamája Kép

Kép
v.andi
 
 


Hát most néztem körül az ÁEK szülészet honlapján,az uzsokihoz képest az is egy mennyország.Ott csak egyágyas szülőszobák vannak.Remélem az átalakítás után az uzsoki is megüt valami színvonalat,és felvesz némi alternatív technikát is!

sutimano76
 
 


Tudom Andi ,h hol laksz,Azért írtam,hogy Brumi,Te meg én közel lakunk.

sutimano76
 
 


Suti,az Uzsokit most újítják fel?

Kép
v.andi
 
 


Elhihetitek, hogy én sem állok neki órás munkáknak, csak nagyon-nagyon különleges alkalomkor (valamelyik vasárnap voltam hajlandó a páromnak felkelni 6-kor, hogy 9-re, reggelire elkészítsek neki egy töltött kenyérgyűrűt, de az nagy erőfeszítés volt a részemről :D). A pizza nem ilyen, ahhoz csak az kell, hogy elég sajt legyen itthon, mert az tésztát összedobni tényleg nem nagy munka (liszt, só, cukor, szárított élesztő alapdolog itthon). Csak kimérem a hozzávalókat, a gép vagy a kenyérsütő összekeveri, átteszem egy másik edénybe, ott elpihenget (nem kell ottlenni mellette), aztán pár perc csak nyújtani és rátenni a dolgokat. Szeretem a kelt tésztákat épp ezért, mert igaziból ma már a gépek miatt nincs olyan sok munka velük, főleg ha a töltelék se bonyolult (pl. most vasárnapi ebédként a leveshez kakaóscsigát kaptak a gyerekek).

Én egyszer egy palacsintasütés után mondtam még ifjúkoromban, hogy na az többet nem (épp "kisméretű", 8 tagú családunknak csináltam, na egész délután), így miután összeházasodtunk egy darabig tényleg a párom csinálta, persze már azt is én csinálom, de ahhoz is szükséges, hogy jó minőségű palacsintasütők legyenek, mert feleslegeen nem szeretek a konyhában állni fél napokat.

Suti!

Azért egy jó szüléshez elengedhetetlen egy jó kórház is. Főleg, hogy ki tudja, a doki mennyire tér el az ottani protokolltól. A beöntés, borotválás abban a kórházban, ahol én szültem mindet, már majd 10 éve sem volt kötelező... Persze van, aki önként vállalja, de hagy döntse már ezt el mindenki saját maga.
Szóval azért mindenképpen érdemes jó előre tisztázni a dokival, hogy mi az, amit ő max. megenged, és mi az amit a kórházi protokoll biztos nem, és aszerint dönteni (Azért mindenki arra készül, hogy az orvosával szül, de azért a szülések egy részénél ilyen-olyan okokból mégsincs ott az orvos, és akkor jön előtérbe az, hogy vajon milyen is a kórház. És ott, ahol alapból is jó a rendszer, nem gond, ha a saját orvos nincs ott, hisz ott nem kell "különleges" elbánás, hanem mindenkit aszerint kezelnek.)
Én egyébként a MÁVban, az ÁEK elődjében szültem, és nagyon meg voltam elégedve a szülészettel. A legnagyobbikkal kádban vajúdhattam, pedig nem voltam különleges kismama, de ott ezt lehetett (a legkisebbel is, de vele itthon :D:D). Minden szülőszoba önműködő ajtóval zárult, akár mi is magunkra csukhattuk, nem zavart senki. Láttam több szülészetet is, de azóta is tudok csodállkozni, hogy mennyire nem volt természetes minedn, amit én akkor annak hittem. (Pl. ott helyben mérték a babákat, nem vitték el fürdetni (azóta se értem, miért csinálják ezt máshol), csak bebugyolálták őket, csak akkor fürdették le őket, amikor a 2 órás megfigyelés után az anyukával együtt átvitték a gyerekágyra).)

Astrid

Kép
astrid
 
 


Nagyon jó kis kajás üzik vannak :)

Tegnap főztem egyet küszködve az illatokkal (kb 2 hónapja nem bírok főzni szinte), ugyanis a párom és barátai kinyalták a lakást, mire hazaértem, rend és csilli-villi minden... annyira örültem neki.... így csináltam nekik meglepit, nem nagy durranás, makaróni paradicsomos-szardíniás szószban, párom kedvence, el voltak ájulva tőle....

Most megyek melegíteni az ebédemet (u.a)
Megállapítottam, hogy kb pontosan 2 óránként tör rám, hogy éhen akarok halni....

Jó étvágyakat mindenkinek az ebédhez!

floranan
 
 


Jah, és örülök, hogy jókat írtok a Flór Ferenc Kórházról... :) egyetlen kétségem a távolság (ezt már kitárgyaltuk korábban...)

floranan
 
 


Babcika őszinte részvétem!
:cry: :cry:
Móka sajnos így van, ismerős nélkül nehéz. Nekem holnap derül ki, hogy maradok-e ennél a dokinál.

És ha holnap mindent renben talál, akkor megpróbálok visszamenni dolgozni. :( :(
Kicsit tartok a fogadtatástól, mert 2 hónapja nem voltam és senki nem tudja, hogy mi a helyzet. Nem akartam telefonon és a sok gyógyszer miatt, biztos akartam lenni, hogy minden oké. Jaaa és a kollégáim 90 %-a férfi. :lol: :lol:
bex13
 
 


Floranana,olyan vagy,mint CsokiMaszat lesz!2-3 óránként eszel.Megjegyzem én is 3 óránként éhezem meg :lol:

Bex,muszáj visszamenned??? Csak egy költői kérdés volt :oops:

Kép
v.andi
 
 


én úgy tudom, hogy a babamáz az nagyon jó anyag és hasznos a babának ha hagyják beszívódni..... - van aki kifejezetten kéri, hogy maradjon rajta

KépKép
dorkamartini
 
 


Picasa szakértők!!!: Tennék fel nektek babazenét,ha érdekel valakit,de nem tudom hogy kell,mert mp3 formátumot nem enged :?: :idea:

Kép
v.andi
 
 


Bababörze figyelőt találtam várandós naptár alatt :arrow: babanet :arrow: ott találjátok.A nagy pesti a hungexpon márc.22-én lesz.Ott a helyem!!!

sutimano76
 
 


Ezt a linket nem rég kaptam a barátaimtól:

http://www.7is7.com/otto/countdown.html ... az%20UH-ig

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: pihentek mi???? :lol: :lol:

Kép
v.andi
 
 


Jól hangzik a bababörze!

floranan
 
 


Azért szeretnék kimenni,mert babahordó,meg ilyenek hátha lesznek olcsón(mondjuk olyan amit Erika vett és lehetőleg annyiért.

sutimano76
 
 


Szólok, ha esetleg én is megyek, mehetnénk bandában!

floranan
 
 


Floranan,viccelsz????!!! :lol:

Kép
v.andi
 
 


Mert? :D
Egyelőre Sütimanó és én a banda :D nem az egész topikra gondoltam, de bárki jöhet :D

floranan
 
 


Vandi, Süti: ha jobb idő lesz, vhol itt a környéken talizhatunk (ha majd Andi sem dolgozik már) ... én kicsit nehezebben mozdulok, mert Lillával elég fix programjaink vannak, de tutira megoldjuk, ha van kedvetek :lol:

Csajok: olyan jót ebédeltem :) ... házi készítésű gyroshusi, Iglo Kunság fagyasztott zöldségkeverékből pici olivaolajon párolt zöldség, rá egy kis Hellmans majonéz (csak 2 kávéskanálnyi :oops: ) ... éééés a non plus ultra, mindehhez frissen reszelt ecetes torma :) .... isteni volt :lol: :lol: :lol:

Ma nagyon jó kedvem van, túl vagyok a heti mázsáláson :) ... és fél kilóval kevesebb vagyok, mint egy hete !!!! :lol: ... .tehát most, a 12. hét közepén járok plusz 0,5 kilónál (Lillával ez a szám 9 volt ... nem 0,9, hanem 9kg :oops: :shock:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Brumi,szerencsére akkor dolgozom,amikor akarok,így igazodhatunk Lilla napirendjéhez,ha Sutinek is jó!

Kép
v.andi
 
 


Sziasztok,


Én a kismama magazinban valami áprilisi bababörzés dátumot olvastam. Lehet ,hogy többet is szerveznek így tavasszal?

Mi is akarunk menni.
8)


Na megyek ebédelni, baromi éhes vagyok mivel ma még a reggeli is kimaradt az AFP-re rohanás miatt.

KépKép
csikipetra
 
 


Andi,Brumi nekem is mindegy,ha nincs valamilyen vizsgálat.

Petra,már Erika is írta de én ápr.-ban nem találtam,légyszi írd meg a helyét és idejét.Köszi.

sutimano76
 
 


Csajok, csak egy kérdés...

Nem lenne jobb, ha mindenkinek saját mappája lenne gmail-en? Csak mert így egy kicsit káoszos, sztem..

Kép Kép
manósziget
 
 


[quote="bex13"][ írta:bex13b]Babcika őszinte részvétem!
:cry: :cry:
Móka sajnos így van, ismerős nélkül nehéz. Nekem holnap derül ki, hogy maradok-e ennél a dokinál.

És ha holnap mindent renben talál, akkor megpróbálok visszamenni dolgozni. :( :(
Kicsit tartok a fogadtatástól, mert 2 hónapja nem voltam és senki nem tudja, hogy mi a helyzet. Nem akartam telefonon és a sok gyógyszer miatt, biztos akartam lenni, hogy minden oké. Jaaa és a kollégáim 90 %-a férfi. :lol: :lol:


Bex, mivel foglalkozol? ... anno az én kollégáim nagy része is hímnemű volt (nagyvállalati hitelezés, strukturált finanszírozás)... nem is voltak tekintettel az állapotomra ... utólag nagyon megbántam, hogy a 7. hóig dolgoztam ... egy hónappal hamarabb abba kellett volna hagyni

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Én úgy tudom a legnagyobb a hungexpos,az meg márc-ba van.

sutimano76
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?