Új privát üzeneted érkezett!

...hazafelé?Komolyan mondom,nem tudok napirendre térni a pari miatt,egész télen olyan parit árul a zöldséges,amilyet gyerekkorom óta nem ettem,a multikba kapható kivül piros-belül fehér valamit sértés parinak hívni,mióta itt megtudtam h ilyen finom,sehol máshol nem veszek.Bocsi az elragadtatásért,de a pari a szívem csücske.

sutimano76
 
 


Én is munkahelyen vagyok!!!
Az túlzás, hogy dolgozom....ugyanis lelépett a főnök és ilyenkor lehet "cincogni" :lol:

Andi: én a bécsi úti Tescoban tudtam venni múltkor paradicsom ízű fürtösparit ( az ára sem volt annyira horrorisztikus)

De már alig várom ,hogy az apukám fóliájában vidéken teremjen a jó kis ízletes "hazai" nyami!!!! :P

KépKép
csikipetra
 
 


Úristen Petra!!!Hazai frissen termő??????????Már nyáltenger van alattam,pedig most vagyok túl egy ízletes parin.Idén tervezem,h ültetek én is parit,remélem sikerül,és túl él engem(még sose kertészkedtem :oops: )

sutimano76
 
 

 
 

Floranan,
Igen,itt dolgozom Budaörsön az Ikea mögött a Terraparkban.
Mikor futunk össze egy KFC-ra az auchan-ban? 8)

KépKép
csikipetra
 
 


[quote="csikipetra"]F írta:csikipetraloranan,
Igen,itt dolgozom Budaörsön az Ikea mögött a Terraparkban.
Mikor futunk össze egy KFC-ra az auchan-ban? 8)


Hát nagyon jó lenne, de én meg a Rózsadombon dolgozom, 9-5-ig... :S
És az Ikeában most akciós a húsgolyó is :D :P

Én is cincogok, egyedül vagyok most ;)

floranan
 
 


Ja és mit kínnék még a hambi,meg a többi szénhidrát bombán kivül.........hát a SÜLTHÚS ZSÍROS KENYERET,HAGYMÁVAL,VAGY PARIVAL! :oops: :roll:
Pár óra múlva jövök,addig írjatok sokat.

sutimano76
 
 


A paradicsom nálam is a favorit!!! Hmmmmm, és arra várok, hogy a nagypapám elkezdjen minket bombázni vele, terem nála vagy 4 fajta..... és friss saláta, paprika, utána szőlő, gyümik áááááááááááááá beindult a nyáltermelésem ááááááááááááááá

floranan
 
 


Én múlt hétvégén készítettem ki magam teljesen!!!!
Azt hiszem a spektrumon van Jamie Olivernek valami műsora egy vidéki kertésszel közösen.
Most láttam először, de aznap csak pariból, padlizsánból és cukkiniből készült kajákat készített.
Nekem már attól csorgott a nyálam, hogy csatangolt a kertben és "szüretelte" az alapanyagokat a kajához!!

Cukkinis receptem is van, ez is baromi egyszerű, azt hiszem ezt még a mindmegette.hu-ról töltöttük le a volt munkatársammal.
1-2 apróra vágott póréhagymát kell megpárolni kb 1 egész (kockára vágott) csirkemellel---ezután rá kell szórni 2 db karikára vágott cukkinit.
Megvárni míg megpuhul és vizet enged.Közben besózni és fehérborsozni és a legvégén tejföllel leönteni és összeforralni.
Ez is egyszerű és fincsi!!!

Szóljatok ,ha uncsi, és ha a receptezés nem a fórumra való! :oops:

KépKép
csikipetra
 
 


Süti:
Én sem kertészkedtem még!!
De múltkor hallottam olyat, hogy a paradicsom mellé kell ültetni egy kis körömvirágot, mivel ez elűzi a bogarakat.

Floranan:
Akkor pont elkerüljük egymást, mert én meg Budaörsről megyek Óbudára.... :?

KépKép
csikipetra
 
 


Hmm, Petra, akkor valamikor összehozzuk útközben :)

Mindenkinek: Egyébként jó ötlet egy találkozó.... nem? (Akinek a távolság megengedi.)

floranan
 
 


A találkozós ötletet én is díjazom!

KépKép
csikipetra
 
 


Remélem azért nem ír senki, mert mindenki kinn sétál a jóidőben, napsütésben... mi meg itt az irodában irigykedünk :?

floranan
 
 


Hello lányok....
kérdésem van...: szerintetek 15 hetesen a baba már kihányatja az ételt? vagy visszajött a hányingerem simán? reggel 6 óta hányok.... Tegnap csináltam ragut és a kukorica valahogy nem osztott odabenn valami egetrengető sikereket...
aztán mivel a gyomrom már készen van kijött a reggeli cornflakes is... azóta meg nem bírok kajára nézni...

a szoláriumról kiváncsi lennék a véleményetekre.. én alapban olyan 2-3 hetente szoktam menni 12 percre....de babó óta nem voltam... most hogy hamarosan lejár a szigorú fekvés és lenne rá lehetőségem kiváncsi lennék ti mit gondoltok. Őszintén szólva szerintem ha a szoli káros akkor a nap sem kevésbé.... de ugye nyári pocakosok leszünk.... tapasztalat?

KépKép
dorkamartini
 
 


Sztem is jó ötlet a randi!
Én a hugommal kávéztam :oops:

Kép
v.andi
 
 


Szia Dorka,

Nem lehet, hogy valami olyan alapanyagokat használtál ,ami felnyomta a gyomorsavad? (lehet érdemes lenne megkérdezned a védőnőd.Nekem azt mondta, hogy bármikor hívhatom ,ha kérdésem van)
Én. pl. csak december végén hánytam 2-szer, amikor kiderült, hogy van béjbi a pocakban. Azóta én is egyszer lettem rosszul februárban, de tuti ,hogy a kajától, mert összevissza ettem mindent, amit megkívántam.

Vírust nem szedhettél össze?

Szoli: én nem tervezek sűrűn szoliba járni ,de néha néha talán belefér. Annyit olvastam erről, hogy kerülni kell a nagyon erős sugárzást,mert felmelegítheti a magzatvizet stb......
Barátnőm tavaly augusztusban szült, ő is amíg tehette sokat járt strandra, de ált. árnyékos helyeket keresett magának.


Üdv.
Petra

KépKép
csikipetra
 
 


Oks, és akkor hol randizunk?Pesten vagy Budán?
Tudtok valami jó kis barátságos helyet?

KépKép
csikipetra
 
 


Sziasztok! Szeretnék csatlakozni hozzátok, mi is szeptemberre vagyunk kiírva :D !
Rólunk/rólam: 24 éves vagyok, férjemmel egy pici faluban élünk Komárom-Esztergom megyében! Babónk picit nehezebben jött össze (Clostyval). Jelenleg a 14. hétben vagyunk, és már alig várom hogy jövő héten mehessünk Uh-ra!
Túl vagyunk a 12. heti Uh-on, ott az orvosom mindent rendben talált :) Viszont most egy picit nyugtalanít valami, és érdekelnének a Ti tapasztalataitok is!
A 12. hétig 3-4-szer hánytam, azóta viszont úgy 2-3 naponta, nem kívánok semmit. Viszont az utóbbi két hétben nem érzem, hogy feszülne bent a méhem, olyan mintha abbamaradt volna, a 12. hétig éreztem. Szerintetek ez normális? Félek, hogy nem nő bent a baba, mert addig legalább a feszülés egy bizonyíték volt. A hányást leszámítva olyan, mintha nem is lennék pocakos. Tapasztaltatok ti is ilyet? Első babónk, és nem tudom, hogy mit gondoljak?!

Válaszaitokat előre is köszönöm!
Viki :)
szakács_viki
 
 


DorkaM:van most ez a hányós-fosós vírus,lehet csak a hányós része jutott el hozzád.Amit ilyenkor pótolni kell az elektrolit veszteség miatt,azt a normolyt porral lehet bevinni a szervezetbe.
http://www.hazipatika.com/gyogyszerek/t ... T_por/2185

Kép
v.andi
 
 


Látom, ma mindenki kajákról írt...

A paradicsomból én sem szeretem a műízűt, nekem kedvencem a lédús kicsit repedezett héjú, jó érett befőzőparadicsom :lol:

Jó, hogy felétek süt a nap, igaz nálunk is, csak közben 10 percenként különböző méretű jégdarabok hullanak az égből...

Kép
arvaerika
 
 


v.andi..:) eza tutti frutti ízesítés. nagyon bejön - köszi

KépKép
dorkamartini
 
 


Szia viki üdv a csapatban:)

Viki, nekem ugyan első baba de veszélyeztetett ..... nekem a doki mindig azt mondta, ha hánysz vagy hányinger van az jóóóóóó mert a babának akkor nincs baja.. úgy tudott örülni amikor vizitnél kérdezte a panaszokat én meg mondtam, hogy hááányinger nagyon erőőős..:)

anyum éppen tegnap teremtett le, hogy hagyjam már azt a gyerkőcöt odabenn van neki éppen elég dolga...nem lehet folyton piszkálni - ez történt akkor amikor közöltem én márpedig elmegyek egy uh-ra valahova mert még kééééét héét a doki.. - lehet babó csak tudatni akarta, hogy jól van és ezért a mai hányás dömping.... - mindenesetre mondtam neki, hogy oké vettem az adást lehiggadok, növekedjen csak nyugiban
A második ..harmadik babával is ennyire lökött az ember?:)

KépKép
dorkamartini
 
 


[quote="csikipetra"]O írta:csikipetraks, és akkor hol randizunk?Pesten vagy Budán?
Tudtok valami jó kis barátságos helyet?


Valamelyik teaház? Vagy egy McCafé? hahahaha
Nekem leghamarabb jövő hét jó csak, csütörtöktől....

floranan
 
 



Dorka!

Mindegyiknél!!!!

Kép
arvaerika
 
 


[quote="v.andi"]S írta:v.andiuti,de óbudán dolgozom 8) :lol:


Vandi: a Lajos utcai piac elég jó :lol:

Manó: én is kérek pitét !!! :) ... én csirkés tikka massalát csinálok, petrezselymes rizzsel ... aki szereti az indiai kosztot, szívesen küldök belőle :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Dorka! Köszi :) Igaza lehet anyukádnak :) , csak úgy látszik én is ebből az izgulósabb fajtából vagyok! Meg talán még az, ha baja lenne, akkor nálam is lennének jelek... ezzel próbálom magam nyugtatni

4 D-n volt már valaki? Milyen volt? Mi 2 hét múlva megyünk, Kárpát utcai rendelőbe.... Volt ott már valaki?
szakács_viki
 
 


Dorka,én nem paráztam egyeskénél sem,és most sem.Ilyen fajta vagyok.febr. 11-én voltam utoljára UH-n :oops:

Brumi,tényleg??? Akkor megnézem,mert a paradicsomra én is egy hete rá vagyok kattanva.Tényleg egyre jobb az íze.Sztem ma este cézársali lesz a vacsi pirítóssal.

Tali helye nekem mindegy,budán dolgozom,és kocsival bármit útba tudok ejteni.

Viki,üdv a csapatban. Problémamentes és boldog pocakos hónapokat neked is.Én nem hánytam egyikkel sem,így én nem tudom.

Kép
v.andi
 
 


Alig várom, hogy elmúljon az émelygésem, most pár napja újra erősebb, én is sütni-főzni akarok!! Egyelőre nem bírom szinte semmilyen főtt étel szagát készítése közben... Konyha tabu zóna jó ideje...

Viki, sajnos én nem tudok túl sokat a méh feszüléséről és a hányásról, de biztos minden rendben van!

floranan
 
 


[quote="v.andi"]Dorka,én nem paráztam egyeskénél sem,és most sem.Ilyen fajta vagyok.febr. 11-én voltam utoljára UH-n :oops:

Brumi,tényleg??? Akkor megnézem,mert a paradicsomra én is egy hete rá vagyok kattanva.Tényleg egyre jobb az íze.Sztem ma este cézársali lesz a vacsi pirítóssal.

/quote]

Igen, a Kolossy térire gondoltam, érdemes megpróbálni :lol: ...

én is 6 hetesen voltam utoljára dokinál ... a babák nem szeretik az UH-t, zavarja őket .... :shock:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Vásárolni voltam Lillával, és mit kívántam meg ??? ... vettem egy tábla narancsos Cote D'or étcsokit .... olyan érdekes: nem szeretem a csokit, az étcsokit meg főleg nem, de amikor Lillát szültem ,a szülőszobába is ezt vittem ... fura dolog a kívánósság :lol:
bibiesbrumi
 
 


Lányok!

Nem ér ennyi finomságról írni!!!!Diétán vagyok.....

Cserébe nézzétek ezt!!!! :lol: [img]
Kép


(szextől eltiltottak csukják be a szemüket :wink: )

Kép
arvaerika
 
 


Üdv a csapatban Viki!

Bibiesbrumi!!!!én akarok indiaii kaját!!!! Egyszer ettem a shalimar étteremben, és nagyon bejött az ízvilág!!!

A tali nekem is jövő héttől jó!!


Dolgoznom kell,visszajött a főnök :evil:

KépKép
csikipetra
 
 


Szerintetek már most lehet allergiás a baba? A párom allergiás a sertéshúsra, én szeretem, de nem tudom, hogy egyek-e, mert ki tudja, esetleg a baba is allergiás lehet?

floranan
 
 


Viki, a 13. kerületben a kárpát utcában? Mi voltunk ott február végén, de csak egy "biztonsági vizsgálatra", csak tudni szerettem volna, hogy minden ok e a Picikénkkel 8)

Mi még akkor nagyon picikék voltunk így sok mindent nem tudtak méricskélni, de 4 d-re így is átváltottak párszor. Jó volt látni.

Szerintem ha csak mozizni akartok arra jók, de ha komolyabb méricskélős vizsgálatot szeretnél, akkor ne hozzájuk menjetek.

De én csak egyszer voltam, és tényleg csak szívhangot nézni, úgyhogy ne legyen mérvadó a véleményem. Lehet, hogy 4 d-s képeket / felvételeket nagyon jól tudnak készíteni.

Andi, nálam álomkór még megvan. Bár reggel azt hittem milyen király vagyok, mert már 7-kor fent kukorékoltam, jól kiszellőztettem, aztán arra fogva, hogy milyen hideg lett még fél órát adtam magamnak az ágyikóban. 12 után ébredtem kicsivel :oops:

Hányás nálam egyszer sem volt. Mostanában mintha a vérnyomásom lenne a béka feneke alatt, de ez azért lehet, mert mostanában keveset vagyok levegőn. De az elmúlt hetekben olyan sz@r idő volt, hogy nem nagyon volt kedvem kimenni, csak ha nagyon el kellett valamit intézni.
Vendég
 


[quote="szakács_viki"]D írta:szakács_vikiorka! Köszi :) Igaza lehet anyukádnak :) , csak úgy látszik én is ebből az izgulósabb fajtából vagyok! Meg talán még az, ha baja lenne, akkor nálam is lennének jelek... ezzel próbálom magam nyugtatni

4 D-n volt már valaki? Milyen volt? Mi 2 hét múlva megyünk, Kárpát utcai rendelőbe.... Volt ott már valaki?


Viki, XIII. ker? ... mi ott voltunk anno Lillával,korrekt hely volt 2 éve, meg voltunk elégedve, de most nem tudom, milyen (elég sok idő eltelt azóta)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="csikipetra"] írta:csikipetradv a csapatban Viki!

Bibiesbrumi!!!!én akarok indiaii kaját!!!! Egyszer ettem a shalimar étteremben, és nagyon bejött az ízvilág!!!

A tali nekem is jövő héttől jó!!


Dolgoznom kell,visszajött a főnök :evil:


Ok, ha elkészült, küldöm:) ... nem csinálom nagyon fűszeresre :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Floranan, ha kívánod, akkor szerintem nyugodtan egyél.
Persze ha nagyon félsz akkor csak mértékkel. De szerintem ha neked eddig semmi bajod nem volt tőle akkor Csokinak sem lesz :wink:
Vendég
 


Igen, a 13. kerületi Kárpát u-ba! A barátnőmék ott voltak (amúgy őértük már izgulunk, szombaton elkezdődtek a fájások, aztán be is mentek a kórházba, de addigra abbamaradt, úgyhogy már nagyon várjuk, hogy mi lesz), na szóval ők ott voltak, és meg voltak velük elégedve. Viszont más fórumokon meg azt írták, hogy nem tudják ajánlani, ezért kérdeztelek Titeket! Köszi a válaszokat!

Floranan: szerintem is ehetsz mértékkel, de ha legközelebb mész a dokidhoz vagy a védőnőhöz kérdezz rá.
szakács_viki
 
 


Floranan:nyugodtan egyél amit kívánsz.Én egyedük a TATÁR BEEFSTEAK amit kihagyok,nagy bánatomra,de biztos nem lesz semmi baja CsokiMaszatnak!

Viki,én a hepinetbe megyek holnap. http://www.hepinet.hu/ Majd referálok,de én egy konkrét szonográfus csajhoz megyek.Ajánlották.

Kép
v.andi
 
 


Viki nagy drukk barátnődéknek :wink:
Vendég
 


V. Andi: Képeket fogunk látni? Én kíváncsi vagyok :oops: :D

Még azt szerettem volna kérdezni, hogy Nektek jöttek fel plussz kilók a 14-15. hétig? Én egy "pici" túlsúllyal kezdtem a terhességet, és annyi vagyok most is, mint az elején! Lehet ez az étvágytalanságnak köszönhető....
szakács_viki
 
 


Boboka
Sajnálom, ami veletek történt.
Csak én sokszor azt látom, hogy kismamik annyira rettegnek már mindentől, hogy az nem egészen normális.
És a média is ezt sugallja... :cry:

Én úgy vagyok ezzel, hogy azért mert kisbabát várok, azért még élem a normális életemet... befestettem a hajam, takarítok itthon, stb.


Floranan
http://www.bboom.hu/
Ez van még a Lövőház utcában :wink:
Szerintem, egyél nyugodtan sertéshúst...

Dorka
Nem akarlak elkeseríteni, de hányinger, hányás bármikor előfordulhat :wink:

Viki
Üdv itt!
Vendég
 


Hát tényleg sokat írtatok!!!

ERIKA:ez nem volt szép!!!A megjegyzést előre kellett volna írni,mert megnéztem.Remélem nekem már nem sok van hátra,mert a doki azt mondta ,ha leszoktam a duphastonról és nincs semmi bajom,akkor mehet a szex!!!Komolyan úgy fogok izgulni,mint az elsőnél!

Taliról már volt szó,hogyha bejön a jóidő,akkor talizunk.De ha nem gond legyen az egyik fő szempont,hogy ne kelljen fizetni a parkolásért,és legyen süti,vagy fagyi!!!!!én újpalotán tudok egy nagyon jó cukit,de sajna oda nem férnénk be.

Dorka és Viki,egyetek háztartási kekszet,szerintem az jó lesz hányinger ellen,nekem még migrénnél is megnyugtatja a gyomrom.

Viki azt hizem te írtad h elmúlt a feszülés.Nekem is a 11 hét után elmúlt,Akkor már 1 hete szedtem mondjuk a magne B6-ot,de majd egy hetet kellett várnom az uh-ig,én is izgultam,de minden oké volt,A doki szerint nem feltétlen a magne miatt volt,néha még veszülget,de nem nagyon.

Itt most ezerrel esik,tiszta nyári zápor,remélem jég nem
lesz!!! :shock:

A sok sugárzás nem tesz jót a babáknak,szerintem azért se szeretik,ezért nem megyek mostmár többször uh-ra mint kéne.

sutimano76
 
 


Erika
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Találkozó
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Borsó nagyságú jegek esnek! :cry:

sutimano76
 
 


Köszi az infókat :) Rá fogok kérdezni!!

És most látom, hogy itt a Babaneten Győrfi Mátyás csinálta a képeket a babákról!

http://www.babanet.hu/ultrahang.php?t=fejl&h=12

Nagyon szimpi volt, én a Praxis Rendelőben voltam nála ultrahangon, most utána olvastam, nagyon dícséri mindenki!

floranan
 
 


A barnulásról már régebben írtam,h a barátnőm,egész tavasszal,napozott,még a védőnő is megdicsérte h milyen szép barna a hasa.De okosan csinálta nem ész nélkül,Kb 7-kor kellett kelnie,mert építkeztek,de neki feküdni kellett,hát kifeküdt a napra,úgy 9-ig,majd árnyék, du 4-5-ig utána ismét napozás. Nagyon szép barna lett.

sutimano76
 
 


Itt is jégeső van... :twisted:
10 percen belül indulnom kell valahova. Remélem addig eláll.

Mabe, köszi.
Én is élem a normális életemet, amint betöltöm a 12. hetet és túl vagyunk a vizsgálaton megyek hajat festetni (tavaly is festettem / melíroztattam), természetesen én is takarítok itthon, szép is lenne, ha 9 hónapig a férjemre hagynék mindent a munkája mellett...

Na nem akarom túl ragozni, mert már így is rengeteget beszéltünk róla, meg persze magyarázkodni sem szeretnék, nincs miért. Csak egy kérdés volt, amitől jól elkanyarodtunk :wink:

Erika, jó a kép :lol: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.03.10 14:18-kor.
Vendég
 


Süti!

A kép cserébe ment, mert annyi finiségről írtok, hogy csorog a nyálam....
Csorogjon nektek is :lol:

Kép
arvaerika
 
 


Ja, az előbb a képen a tortával húztalak, ugye neked is erre fáj a fogad?

(a többi csak lényegtelen háttér)

Kép
arvaerika
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?