Új privát üzeneted érkezett!

Annus

Ígérem, hogy oda is fogok írni nemsokára, csak először lássuk meg Manócskát, hogy "hol" van! megyek gyorsan megnézem a képeket!!!! :wink:

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Annus

Hát tündéri egy kis csaj ez az Iza! Igazi kis lányos pofija van! Nagyon formás baba! Nekem az a kép tettszik a legjobban, ahol egy picit kinyitja a szemét! De a többi is jó!!! :wink:

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Dy: én is amiatt izgultam a legjobban, hogy "hol" van a pici, biztos jó helyre vackolta e be magát. De igen, szóval ne aggódj. Azért ha arányokat nézünk akkor elég kevés esetben fordul elő, hogy nem a méhben ágyazódik be a baba. Jó helyen van és szépen növöget, nyugi :lol:

KépKép
csige-bige
 
 

 
 

Sziasztok!

Ebben a topicban új vagyok. Nekem magas a prolactinom, és erre szedek gyógyszert. 2006. őszén elvesztettem az első terhességem. Nem derült ki az oka. Bár az orvosom akkor félve mondta, hogy talán korán raktam le a gyógyszert és megint megugrott a prolactinszint. Tudom, ez csak egy lehetséges magyarázat a vetélések okát sokszor nem találják.

Ebben a két évben mi is jártunk a Kaáliban. A prolactinon kivül az is kiderült, hogy az egyik petevezetékem letapadt. Mindenáron ragaszkodtak az inszemhez. Nekem ez nagyon lehúzásnak tűnt, de mivel időközben egy teljesen spontán terhességet sikerült összehoznunk, lehet, hogy igazuk volt.

Holnap töltöm, most kezdem lerakni, felezve elhagyni. Bízom benne, hogy nem lesz baj, mert már a méhlepény termel elegendő hormont. Nincs köztetek valaki hasonló gonddal?

Köszi

Kép
tancsi
 
 


Bocsi, kihagytam, hogy holnap töltöm a 14. hetet.

Kép
tancsi
 
 


Tancsi

Gratula a kis jövevényhez! Sajna én nem tudok neked segíteni....

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Sziasztok!
Annus! Iza már most egy Tündéri leányzó!
Csige! Olyan jó látni, hogy jól vagy, és csak úgy halad az a kiscsiga a vonalzódon!
Dy! Izgulok a holnapi dokihoz, megy a drukk! Mindenképp várom az élménybeszámolót!
Tancsi! Üdv. itt, mondjuk a prolactin témához én sem tudok hozzászólni sokat... Milyen gyógyszert szedtél???

NNa, lányok, bejött amit mondtatok! tényleg csak az első nap volt gyenge... Most szinte dől belőlem... De nem görcsölök szerencsére (még)... Mondjuk én amúgy sem görcsöltem előtte sem... De örülök, mert egy cikluson már túl vagyunk az ajánlott 2-3-ból! Megint úgy érzem, talán mégis halad az idő...
Vendég
 


Adri!

Na akkor megnyugodhatsz h nálad is beköszöntött niagara...
Pont tegnap mondtam a férjemnek h nekem még kell extra méretű betét a kórházba.Erre h minek :roll: Közöltem vele h milyen mértékű vérzés várható szülés után...ez ahhoz képest semmi ami most van neked!

Tancsi!
Üdv itt!Én bár nem erre a problémára,de utragestan kúpot dugdostam.Amikor fokozatosan leálltam vele semmi gond nem volt.Szerintem nálad se lesz!Jó sokáig is szedted akkor,én már a 12.héten abbahagytam! :wink:

annus11
 
 


Sziasztok!

Dy! Nagyon várom mi volt a dokinál, írd ám meg ha hazajöttél!!!

És egy kérdés, hogy vetélés után kb mennyivel később jön meg az első mensi?

Üdv mindenkinek!
melike30
Győr
 
 


Melike!
4-6 hete szoktak mondani.De ez nagyon egyéni!Ha nincs gond akkor megjön szépen!
Nekem sajna 93 napig nem jött meg,az akkori dokim meg nem indította el...mondván h majd megjön...hát köszi!Szóval ha záros határidőn belül nincs,akkor irány a doki!Remélem nem olyan hülye mint az enyém volt...

annus11
 
 


Sziasztok!

Benéztem,hogy mi újság és látom milyen sokan csatlakoztak a topichoz azóta mióta én nem voltam.
A régiek(akik szerencsére egyre kevesebben vannak) ismernek.
Itt kezdtem topicos pályafutásomat.

Sajnos visszaolvasni nem volt még időm.

Remélem minél előbb sikerül mindenkinek összehozni a babát és csatlakozik a másik topicba hozzánk.
Vendég
 


Annus!
Nekem szülés után alig volt valami kevés vérzésem... Az első 2 napban közepes mensinek megfelelő, utána meg szinte semmi..csak barnázás kb. 3-4 napig... Mondjuk én császárral szültem, nem tudom, hogy számít-e, gondolom igen...
Vendég
 


Sziasztok!

Melike visszaolvastam az írásodat, és nagyon sajnálom, ami történt veled. Az egyik legjobb barátnőmmel történt hasonló, 5. hónapos terhes volt, amikor elhalt a pici. Neki is meg kellett szülni. Nagyon sajnáltam. Korábban született neki egy kislánya, de sajnos ő sem teljesen egészséges, bár mindent megtesznek érte. Azért is lett volna akkor nagyon jó, ha az a baba egészségesen megszületik. Azóta viszont van egy egészséges 8 hónapos fiúk. Úgyhogy most nagyon boldogok!

Hidd el mi is azok leszünk. :lol:
rodina74
 
 


Ti a műszeres befejezés után mennyi ideig véreztetek még? HA még emlékeztek, mit éreztetek fizikálisan a műtét utáni pár napban?
rodina74
 
 


sziasztok!

Rodina
Én kb 3 napig véreztem össz vissz, de az is nagyon gyenge volt.Én nagy ürességet éreztem szó szerint.

Csige
Veled mizu? Mit mondott a doki? Van már szívhang??????

megjártam a dokit is, minden rendben van,Manócska jó helyre ágyazódott be, de még nagyon pici, csak 6mm. 2 hét múlva kell megint mennem! :wink:

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Dy!

Ez szupi!Addig is pihi!!!

Rodina!
Én fizikailag jól voltam,kb 1 hétig volt kis vérzés,nem sok.A végénmár csak maszatolás.

annus11
 
 


Dy! Nagyon jó, hogy jó helyre ágyazódott be a Picikéd! Majd jól megnő, meglátod! :)
Rodina! Én alig véreztem, 2-4 napig, de utána volt pár napig még barna pecsételgetésem... Fizikailag én az égvilágon semmit nem éreztem... (mondjuk nekem nem tettek fel olyan pálcákat vagy miket, ami állítólag baromira fáj...)
Melike! Nekem pont ugyanannyi napra jött meg, mint ahogyan szokott... Nekem 35-37 naposak a ciklusaim, és most is 35. napra jött meg...
Vendég
 


Kép

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Sziasztok,
Nem olvasok vissza, bocsi, mert eléggé elfáradtam.
Megjöttünk a dokitól. Korának megfelelő a kis gézengúz és már szépen pulzál a szíve. Úgy pörgött, hogy a doki csak hasi uh-val tudta bemérni, mert akár hogy néztük, mindig nekifeszült a méhfalnak Nagy nehezen készült egy fotó róla. Íme a mi kiscsigánk. Három hét mulva megyek ismét dokihoz. Kép

Dy: örülök hogy minden rendben veletek :lol:

KépKép
csige-bige
 
 


Áááá, lányok! olyan jó látni ezeket az uh felvételeket! :)
*énisénisénisakarokilyet!!!*
Rodina! Visszaolvastam... Akkor ezek szerint megműtöttek? Vagy én hagytam ki valamelyik hozzászólásodat???
Dina! Merre vagy?
Vendég
 


Adrienne

Neked is lesz nemsoká!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Adrienn!

Nem, nem hagytál ki semmit. Szombat este már láttam, hogy vérezgetni kezdek, és vasárnap kora reggel bementünk a Mávba. Ott rögtön felvettek és este megcsinálták a műszeres beavatkozást. Majd hétfő dél körül kiengedtek.

Mennyi idő múlva mentetek vissza kontrollra?
rodina74
 
 


dy és csiga-biga!

Nagyon jók a képek! Nagyon örülök, hogy jó helyen vannak a picik és hogy már csiga-bigáéknál van szívhang. :lol:
Nagyon-nagyon örülök, hogy minden rendben veletek és a babócákkal. :lol:
rodina74
 
 


Rodina! Nekem 3 hét múlva kellett visszamennem.
Ki műtött? Vagy ott van fogadott orvosod? A MÁV jó hely!
Vendég
 


Neked raktak fel olyan tágító pálcikát?
Vendég
 


Nem tudom, hogy mikor raknak fel olyat, és mikor nem...
Vendég
 


Adrienne!

Akkor rakják fel a lamináriát - méhnyaktágítót - ha még nem szültél. Engem majdnem anélkül műtöttek meg. Bejött a doki és kérdezett egy két dolgot, akkor derült ki, hogy nem jól tájékoztatták, mert ő azt hitte, hogy van már gyermekem. Akkor mondta el, hogy ezt az algás kis pálcikát, ami a nedvességre tágul, akkor rakják fel, ha még nem szültél. HA már szültél, akkor a hagyományos tágítás mehet, mert akkor már a méhnyak szövetei megszokták a tágulást. Viszont ha még nem szültél és így tágítanak, akkor sérülhetnek a méhnyak szövetei és ez okozhat a következő terhesség 20. hete utáni vetélést.

Szóval nekem raktak fel, és azt kell mondanom, hogy jó, hogy nem olvastam utána. Egy pillanatig fáj, de aztán el is múlik. Elviselhető. A lelki fájdalom ennél sokkal rosszabb.

A máv-ban az ügyeletes doki műtött Dr. Harsányi Lehel. Összességében meg vagyok a kórházzal és a dokival is elégedve, de majd a kontrollon kiderül. Remélem minden rendben lesz, és nem derül ki valami borzalom a kontrollon.
rodina74
 
 


Sziasztok!

Akkor én most kezdek aggódni. Nekem a szülés utáni kaparás febr. 19.-én volt. Még ma is volt pecsételős vérzésem, és minden nap van egy kicsi. Nem tudom ez normális e, de lehet, hogy nem "takarított ki" rendesen a doki? Holnap fel is hívom azt hiszem!!!

Dy, csige-bige! Nagyon jó nektek, és vigyázzatok magatokra!! Jó, hogy ilyen gyakran lát titeket az orvos!
melike30
Győr
 
 


Hm.. értem...
Engem a kontrollon nem is vizsgált az orvosom. Mondjuk én a műtét óta minden héten beszéltem Vele, Ő mondta, hogy ha nincs panaszom, akkor nem vizsgál, csak menjek be hozzá beszélgetni, meg látni akar.
Biztosan nem lesz semmi baj, és Te is hamarosan újra babásodhatsz!
Vendég
 


megjöttem a nődokitól, teljesen kitisztultam a spontán vetélésnél, nem kell küret:) Szerencse a szerencsétlenségben.

Iza már most gyönyörűűűűűűűűűűű!

Rodina, nekem spontán vetélés volt, 3 napig véreztem.

Tancsi én sem tudok segíteni neked sajnos.

Dy és Csiga biga, nagyon nagyon széségesek:)
dina2008
 
 


Sziasztok Csajok!

KEDVES DY! MA JÖTTEM ELŐSZÖR MÚLT HÉT ÓTA, ÉS RÖGTÖN MILYEN SZUPER HÍRT LÁTTAM! HATALMAS GRATULA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nagyon nagyon örülök, és egészséges, gondtalan pocakosodást kívánok!!!!!!!!!!

Sajna ritkán tudok jönne, mert ezerrel megy a meló, és estére már zombi" vagyok, és nncs energiám a géphez ülni.
Újaknak: szomorú üdv itt. Jó kis topic ez, sztem nagyon ól támogatjuk itt egymást.

Annus: ápr 27 -te jó ég az már hipp-hopp itt van! Juj de izgi!!! Mindjárt nézem a weboldaladat is és sasolom a többi képet Izáról!

Műtét után vérzés: pár napig volt kevés mennyiség, aztán még vagy 1,5 hétig pecsételő jellegű, ami aztán szépen lassan elmaradt.
Teaivás: nem gáz a cicka, inni kell kitartóan, csak ez a lényeg, hogy huzamosabb ideig, kell inni, akkor lesz hatása.

Nekünk még 1 hét, aztán megjön (remélem) és utána remélem már mi is elkezdhetjük a projektet végre! Már úgy várom!
Én is nagyon szeretnék már a pocakosok táborába tartozni.

Nyaralás: Törökország lesz, már nagyon várom, de még olyan messze van!

Mindenkinek jó egészséget, kitartást kívánok:
Banana
banana_split
 
 


Még a blogomban nincs fenn a többi kép,mertkarbantartás volt tegnap.De a felettünk levő topicban találsz! :wink:

Na rohannom kell!De majd jövök!!!

annus11
 
 


Köszönöm lányok!
Nekem hat hét mulva kellett visszamennem anno kontrolra, de azt mondta a doki, hogy ha élénkpirosan vérzek, görcsölök, vagy lázam van akkor irány a kórház. Nekem anno annyira pici volt a baba, hogy még nem volt szívhang és nem tágítottak. Simán csak műtöttek. Gondolom akkor már nem tágítanak amikor a műtőben vagyok?! Szóval nem tudom, hogy mikor tágítanak és mikor nem. Nekem nem volt, de remélem nem lesz ennek következménye. A műtét után teljesen rendben voltam és rendre megjött a menzim is és teljesen normális volt.

KépKép
csige-bige
 
 


Sziasztok,
Na utánaolvastam ennek a tágításos dolognak. Bemásolok ide egy linket, ott el tudjátok olvasni. A lényeg, hogy 4-6 hes terhesség esetében nem tágítanak, az ennél nagyobb terhességnél igen. Nekem hat hetes volt a terhességem, még szívhang sem volt, gondolom nekem ezrét nem tágítottak.
Én délután egy olyan jót aludtam, most pedig kimegyek egy kicsit levegőzni :lol:

KépKép
csige-bige
 
 


Csige!

Nekem se volt szívhang anno...arra vártunk sokat h hátha lesz,de nem lett.Nekem ennek ellenére tettek fel tágítót.Hát elég szar érzés volt....

annus11
 
 


Nekem az orvos elmagyarázta a tágítót. Amit korábban írtam, azon kívül elmondta még, hogy tágítani mindenképp kell, mert az eszköznek kell az a szélesség vagy nagyság. Tehát akinek nem raktak fel tágítót, azt a műtőasztalon tágították ki. Az egy sokkal gyorsabb eljárás, csak nem szívesen alkalmazzák azoknál a nőknél, akik még nem szültek, mert egy későbbi sikeres terhességnél a 20. hét után vetélés okozhat.
Ezt külön elmagyarázta nekem, mert majdnem elvittek műtétre tágítás nélkül, mikor kiderült, hogy fel kell helyezni a lamináriát. Ezért csúszott a műtétem 10 órát.
Én nem olvastam utána, hogy így van-e, nekem a doki magyarázta el.

rodina74
 
 


Ja igen, és nekem sem volt egyik babszimnál sem szívhang. Szóval nem ezen múlik.

rodina74
 
 


Hát én azért olvastam utána, mert egy kicsit rámhoztad a szívbajt Rodina.
Itt a link, az előbb nem másoltam be: http://drinfo.eum.hu/drinfo/pid/0/beteg ... 9B96F2334E
Ha legközelebb megyek a dokimhoz kontrolra, majd rákérdezek erre a dologra, mert érdekel, főleg hogy ismét terhes vagyok.

KépKép
csige-bige
 
 


Csige!

Valószínű neked tényleg nagyon pici volt és le tudták szívni!Max említsd meg a dokinak h neked anno nem tettek fel,de szerintem ebből gond nem lehet...
Nekem anno azt mondták h azért is kell h a köv terhességnél nehogy idő elött kinyíljon a méhszáj,de nem tudom h ebben mennyi az igazság....Ha aggódsz emiatt akkor tényleg kérdezz rá h megnyugodj :wink:

annus11
 
 


Csige-bige!

Nem akartam rád hozni a szívbajt! Ne haragudj!
Jól tetted, hogy utána olvastál. Én csak azt tudtam a dologról, amit a doki mondott.

Biztos nem lesz semmi baj, a dokik tudják, hogy mit csinálnak.

Mindjárt elolvasom a linket.
Bocsi, tényleg nem akartalak megijeszteni!

rodina74
 
 


Sziasztok

Anno nekem is raktak fel lamináriát, mert a dokim azt mondta,hogy így a méhszáj szépen lassan roncsolás,és erőltetés nélkül tágul, egyébként meg nem.... De nem mindenhol szokás..... :wink: Attól függ,hogy a doki milyen téziseket vall.....

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Csige-bige!

Nagyon bánt, hogy megijesztettelek, bár nem tudtam, hogy téged érinthet a dolog. Csak leírtam, amit a doki mondott nekem. Én 8 hetes terhes voltam ekkor, szóval, amit ír a cikk, az igaz lehet, csak nekem a dokim a rám vonatkozó dolgokat mondta el.
Remélem megnyugodtál, és még egyszer bocsi.

Igaza van Annusnak, említsd meg a dokidnak, majd ha mész, de meglátod ő is meg fog nyugtatni!

rodina74
 
 


Ja, és van egy ismerősöm, aki 3* vetélt, ebből 2 műtöttek,mind a kettőt tágítás nélkül, most pedig már megszületett a kisfia, aki 3 hónapos!!!!

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Rodina
Nagyon tecc a vonalzód! Örülök,hogy már ennyire pozitivan gondolsz a jövőre!!!!!!!! :wink:

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Nekem nem tettek fel tágítót, nem tudom, hogy a műtőben tágítottak-e vagy sem... A szülés nem tudom, mennyire játszhat közbe, mert császárral szültem a nagyfiamat... Viszont ezt a 13 hetes babácskát most megszültem, még a vizsgálóasztalon egy kicsit "rásegített kézzel" a tágításra a dokibácsi, szerintem ennyi elég volt a műtét elvégzéséhez...
Mindjárt olvasom a belinkelt cikket is! :)
Vendég
 


Ha legközelebb megyek dokihoz, majd rákérdezek, de nekem tényleg nagyon irinyó-pirinyó volt a baba akkor. Szóval úgy vagyok vele, hogy nem hiszem hogy gond lesz, csak azért elgondolkodik az ember. Legközelebb majd megemlítem a dokinak.

KépKép
csige-bige
 
 


CSige
nyugi,ne idegeskedj feleslegesen. A dokid úgy is tudja/tudta, hogy mit csinál!CSak nyugi!!!!!!!!! :wink:

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Csige-Bige!

Ne aggódj. Hidd el a dokik tudják mit csinálnak. És ha úgy ítélték volna meg, hogy neked kell tágító, akkor felrakták volna. Én 8 hetes voltam, azaz a cikk szerint túl voltam a 7. héten, ezért felrakták. Te meg nem voltál túl még a hetedik héten, és nem rakták fel.
Könyörgök, ne idegesítsd magad!
Minden rendben van, hidd el!

rodina74
 
 


Dy!

Köszi, próbálok a jövőre koncentrálni. Nem könnyű, de ilyan babaeső nekem is erőt és hitet ad!
Úgyhogy hajrá! Babásodni!

rodina74
 
 


Rodina
Hajrá babásodás!!!!!!! Hidd el, nemsokára beköszönt ismét hozzád is a gólya! gondolj csak bele,most elsőre sikerült! :wink:

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?