Új privát üzeneted érkezett!

Manó!
Én májusban szeretném megrendelni, mert mindehol 8-12 hét a szállítási ideje, nincs raktáron, mivel ikerkocsi. És ha a 37. héten bújnak ki a Babákok, aminek én nagyon örülnék, az augusztus első hete és szeretném, hogy meglenne, mire hazajövünk a kórházból. :wink:

Most gondoltam bele. Lehet, hogy az én kis Drágáim akár 2 hónappal hamarabb is megszületnek, mint a Ti babáitok. :shock: :lol:

KépKép
zsófikukac
 
 


Mano,tényleg boldog vagyok.Másodikra sikerült :lol: :lol: :lol:

Zsófi,nem olyan biztos az,hogy 2 hónappal előbb jönnek az ikrek :wink:

Kép
v.andi
 
 


Andi!
A 2 hónapot nem az én kiírt időpontomhoz, hanem a szeptember végiekhez mértem. :wink:

KépKép
zsófikukac
 
 

 
 

Zsófi,úgy már más!Például hozzám képest :lol: :lol: :lol:

Kép
v.andi
 
 


Zsófi,örülök h láttad a műsort,már egy hete akartam szólni,h lesz,csak mindig elfelejtettem :oops: .

Manó,
nem, csak kétszer házasodtunk.Az úgy kezdődött h a párom nem akart nősülni,én meg mondtam h én férjhez megyek vagy hozzá vagy máshoz.Aztán mikor jött a hitelfelvétel(nov.)akkor kiderült h muszáj összeházasodni a szocpol,miatt.Mivel sürgetett a hitelügyintézőnk,így januárban összeházasodtunk ( polgári),de lagzit nem tartottunk,mert nem akartuk kari után terhelni a rokonokat,Így szeptemberben megtartottuk a lagzit,és a teljesség kedvéért,újból összeházasodtunk (ez is polgári,csak kamu)a rokonság előtt.Azóta is szóba kerül h ahhoz képest h a párom nem akart nősülni,egy évben kétszer vett el! :lol:

sutimano76
 
 


Andi ,te honnan veszed ezeket a különleges ikonokat?Néha én is mást raknék,mert a kis sárgák nem éppen azt fejezik ki amit szerenék.

sutimano76
 
 


Értem Süti, így azért már ok. :lol: Azért csodálkoztam, mert olyan közel voltak a dátumok...

Kép Kép
manósziget
 
 


Suti,van a gépemen egy csomó,és úgy teszem a szövegbe,mintha mellékletet töltenék fel Kép

Kép
v.andi
 
 


Andi,
Ja ,akkor már értem,mert már azt hittem én vagyok olyan béna itt van,csak nem találom!

sutimano76
 
 


Idő itt teljesen elromlott,mostmár egy ideje esik az eső is.

sutimano76
 
 


Manó,szívem szerint tartanék még párat,mert én nagyon élveztem!De max legközelebb csak a platina évfordulon tudnám rávenni a férjem egy újabb esküre.

sutimano76
 
 


Bibi! Süti!

Ez egy inglesina márkájú olasz kocsi, 6 éve használtan vettem 60 ezerért.
Sok mindent tud, ami így nem látszik, csak egy baja van:nem 5 pontos a bizti öv, de ezt megoldom....
De pl. Luxus, hogy a mózes része is állítható, dönthető, sőt szellőző is van rajta.

Ige, Fanni van a háttérben....

Nyulasz!

Üdv!

Kép
arvaerika
 
 


Süti,küldjek neked mélben??? Kép

Kép
v.andi
 
 


Kép
a mózes szellőzője

Ezt csak némrégiban vettem észre, hogy ilyen funkciója is van....

Kép
arvaerika
 
 


zt megköszönném Andi,mert nagyon tetszenek,küldöm priviben az email címem.

sutimano76
 
 


Erika!Tényleg jónak tűnik!
Ezekután kiváncsi vagyok h milyen állapotban van az amit megörököltem.Nagyon szeretnék elmenni érte,de még olyan korainak tartom,meg várom az ezer ágra sütő napot,úgy utazni is jobb(Veszprémbe kell menni érte).

sutimano76
 
 


Erika!
Még jó, hogy észrevetted! :lol: :lol: :lol:

Andi!
Igen, pont így gondoltam. :lol: És azért az ikrek általában a 36 hét körül megszületnek, de az már tuti lenne. :wink:

KépKép
zsófikukac
 
 


Jaj képzeljétek, tegnap az uram előállt azzal, hogy mivel a kicsi fiúnknak én adtam a Mátyás nevet, ha a másik is fiú, legyen Jakab. :evil: :roll: Remélem kislány...

KépKép
zsófikukac
 
 


Zsófi,nem tudom mennyivel kényelmetlenebb az ikerterhesség vége (bár 2 barátos is szült tavaly ikreket,és le a kalappal előttük,bőven a 36. hét után születtek természetes úton), de én azt mondom,minél tovább maradnak bent,annál jobb!Véleményem szerint egy nyugodt,kiegyensúlyozott nőnek tűnsz,így azt gondolom benne van a pakliban,hogy sokáig maradnak majd bent!

Kép
v.andi
 
 


Andi!
Jaj, de édes vagy!!! Köszi! Igen, azon leszek, hogy akár végig bent legyenek! :lol: Csak szeretek előre felkészülni a dolgokra és nem szeretném apukára hagyni a dolgok elintézését. A múltkor bekültem a boltba, hozzon egy kocka rámát a tortához. Erre visszajött egy 10 dkg-os milli vajjal. :lol: :roll: :lol: Ebből kiindulva inkább mindent megveszek előre...

KépKép
zsófikukac
 
 


Zsófi,tipikus pasi,bár szerintem pont az ilyenek miatt szeretjük őket Kép

Kép
v.andi
 
 


Köszi Andi nagyon arik.

Zsófi én is ilyen vagyok ,mint te és a párom,mint a tied,de taníthatók.Én egész jól haladok,muszáj,mert néha úgy éreztem h én vagyok a pasi ,mert mindent én intéztem(kocsi,építkezés).Ráadásul,most h ágy fogságba vagyok,már most besokall a feladatoktól amit helyettem lát el,pedig a negyedét se kérem tőle,mint amit én csinálnék.Ráadásul ő a lusta típushoz tartozik,mondjuk a kerti munkát illetően,Inkább túlórázik,h összeszedje a pénzt arra h más csinálja meg helyette.Viszont amit nagyon becsülök benne,az a munkához való hozzáállása.Nincs lógás,nincs felesleges szabadnap,nics betegség,volt h törött csuklóval vezetett,de nem bírt volna otthon tengődni.
És godolom,h minnél később szülessenek az ikrek,így elég sokat kéne a végefelé feküdnöd,így majd rá marad minden,addigra fel kell készülnie.Sok sikert.
Nekem tegnap még anyósomat is helyre kellett tegyem!

sutimano76
 
 


Suti,mintha én írtam volnaKép ,mi is pont ilyenek vagyunk.Decemberben költöztünk be,és mivel ő a ház tulajdonosa papíron,így csak ő tudja a vízórát és az elműt elintézni.Szerinted??? Kép

Kép
v.andi
 
 


Aláírt papírokkal és meghatalmazással,bármit elintézek!!!Ő nem vesz ki ezért szabadságot,h elintézze.Azt hittem csak nekem van ilyen férjem,akit anyuka elkényeztetett.

sutimano76
 
 


Rita,Andi ,
április 3.-án lesz az uzsokiban előadás,a szülésről,bár ti átéltétek már,de ha tervezitek eljönni,akkor talizhatnánk,h együtt menjünk.Én még nem szültem úgyhogy nagyon érdekelne.Remélem a szülőszobát is megmutatják,meg talán az osztályt is.Másik topicon azt olvastam,h most januárra terveztek egy átalalkítást,de elmaradt,viszont lehetséges,h szept-ig elkezdik,vagy lehet h még akkor is tart,és még jól is kijöhet,mert lehet h az új épületbe helyeznek el.

sutimano76
 
 


Suti,én nem terveztem,hogy megyek ilyen előadásra,de ettől még összefuthatunk az Uzsokiban.Esetleg odamennék a végére,mert gondolom az előadás alatt nem lehet traccsolni :lol:

Kép
v.andi
 
 


Azt nem tudom mikor van vége,csak azt h 16-kor kezdődik.Kiváncsi vagyok a szülésznőre aki ott lesz,meg remélem h a szülészetet is megmutatják.Majd felhívom őket!

sutimano76
 
 


Heló lányok!!!

Köszi mindenkinek a pénteki infókat, igyekszem majd külön-külön válaszolni.
De most késtem 4 órát a munkahelyemről ( megkínzott a fogorvos) és emiatt van egy csomó pótolnivalóm.

Hétvégén meg rohanás volt, emiatt nem tudtam netezni.

A megne B6-ot elkezdtem szedni,határozottan jobb a kedvem ( bár, nem tudom ,hogy a pár szem tablettától van e :D

Margit KH-ba senki sem jár? Olvastam ,hogy ott is szoktak szervezni szülésfelkészítőket és terhestornát.



Mégegy: Ti szoktatok a szülésetekkel cifrákat álmodni? Mert én igen, nem is ritkán, ma éppen azt álmodtam ,hogy szültem egy 10 centis babát, édes volt és cuki nagyon ,de"visszatettem", hogy nőjön még kicsit .
:lol: (nem nevetni rajtam :D )


Üdv.
Petra
csikipetra
 
 


Már bocs a közvetlenség miatt,de a szexhiány miatt én tegnap azt álmodtam más nővel találtam a férjem az ágyban.Hát elég kellemetlen volt,Amúgy én igazi zöldszemű sárkány vagyok(féltékeny),hisztikkel,időnként leláncolással(amit szeréncsére mára már leküzdöttem és nincs rá szükség),sőt akár nyomozni is nyomozok.Az első kapcsolatomnak(5 évig) is így lett vége.

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Megint jó sokat "kellett" :lol: visszaolvasni szerencsére :lol: :lol:

Lányok, szerintem is várjuk meg, amíg Anna jelentkezik. Nagyon remélem, hogy még sincsen komoly baj, és még csak az eredményre várnak, ha meg ne adj Isten baj van, ne sürgessük, szerintem jönni fog ide is amint tud.

Süti, én is néztem a két különböző esküvői dátumot, bár én először a két különböző ruhát szúrtam ki :oops: Ugye a felső része más volt az elsőnek? Ha nem akkor bocsi :oops:

Ti hogy kerülitek el a vegyszerekkel való munkát? (domestos, hipó stb.)
Tegnap hipóztam ruhákat, persze tekertem az orrom elé törülközőt, de még így is éreztem a szagot :x
Ezzel még nem ártottam ugye? Próbáltam minél kevesebb időt így tölteni, de teljesen nem tudom kizárni az ilyen munkákat...

Szerintetek a 11. hét 3. napján már tudnak a 12. hetire mérni adatokat?
Most szerdán megyek a magándokimhoz.

Meg március 18-ra bejelentkeztem még múlt héten az Istenhegyibe, Bátorfi dr. fogja a vizsgálatot végezni. Lehetett volna a 3 doki közül választani, de mondtam, hogy írjanak be amelyikhez akarnak. Valakinek van róla valami infója? Már a dokiról.

És ami tök fura, hogy nem kell éhgyomorra menni a vérvételre, csak azt mondták, zsírosat ne reggelizzek.
Vendég
 


Hahóóó!! Megjöttünk!!

:)))))))))))))))))))))

NT: 1, 4 mm
CRL: 47, 8 mm

Minden oké, mindene megvan, ami kell, hallgattuk, ahogy dobog a pici szíve, és minden a legnagyobb rendben :)))

Ficánkolt rendesen, igazi karnevál van odabenn :)

Nem tudjuk, hogy kukacos-e, legközelebb kb. 6 hét múlva kell menni, meglátjuk, kibírom-e addig :)

Kőszikla le... huh.....

Mellékelek majd sztárfotót, csak melóhelyről nem megy.....
floranan
 
 


Floranan!

Gratula!

Bobóka!

Bátorfi dr. szintén nagyon jó genetikus uhus. Ismerem.(vagy legalább is volt már hozzá szerencsém)

Petra!

Én is szoktam álmomban szülni!!!!

Süti!

Az én párom is pont ilyen!

Kép
arvaerika
 
 


Floranan!Nagy gratula!!!! :D
Mennyi idős vagy pontosan?

Boboka igen jól láttad más volt a ruha is! :lol:
Szerintem igen mert már a 12.hétben vagy.

Nitácska is ma ment uh-ra,már rég volt itt,de remélem legalább az eredménnyel beugrik ide !

sutimano76
 
 


Floranan: Gratulálok!

5 hetes baba eltűnése: Nekem már a hír hallatán rossz érzésem volt. Szerintem is valami családi balhé állhat a háttérben. :cry:

Boboka: Én holnap megyek Istenhegyre. Engem is kérdeztek kihez akarok menni, én sem választottam, sőt meg sem kérdeztem végül kihez írtak be. :oops: Ha véletlenül Bátorfihoz, majd holnap beszámolok róla. Nekem azt mondták, nem kell éhgyomor, csak nagyon édeset ne egyek reggel. :o Egyébként utánaolvastam a neten mindenkinek, csupa jókat írnak róluk. Nálunk férjem (egy angyal), átvállalja a vegyszeres takarítást. A WC-t és csapot ecettel tisztítom.

Nyulasz: Üdv!

Zsófi: Aranyos a margarinos történet! :) Szerintem az ember általában megérzi mikor kell elkezdeni az utolsó simításokat, így lehet, hogy te is ráérzel majd. Andris 6 héttel előbb jött, ugye váratlanul, de én tudtam, hogy az előző héten mindent helyre kell tennünk otthon. :oops: Így is lett, így férjemnek nem kellett egyedül semmit sem csinálnia. Persze kaptunk 1,5 hét haladékot, míg Andris kórházban volt, én meg otthon, de már nem volt mit csinálnunk, készen állt minden a fogadására. :)

Suti: Én sem terveztem menni, de én is szívesen odamegyek a végére (ha megkérdezed addigra kb mikor ér véget) és beülhetünk valahova beszélgetni. Van nem messze egy kerthelyiséges kisvendéglő, akár ott meginni egy üditőt.

Kép

Kép
hgrita
 
 


Hát jó akkor megyek egyedül,és majd utána talizunk.Remélem addigra jobb idő lesz!!!

sutimano76
 
 


Rita, az ecetes tisztítás tök jó ötlet:)

Hát nehezen tudom elképzelni férjecskémet amint hipózza a ruhánkat 8) :lol:
Azért hál Istennek nincs ilyen minden héten, majd legfeljebb félreteszem az ilyeneket és megvárom amíg anyu feljön segíteni. Úgyis mindig panaszkodik, hogy nem hagyom sosem, hogy segítsen :)

Floranan, nagy gratula :lol:

Gyerekszoba stb.: Én sem szeretnék mindent az utolsó pillanatra hagyni. Kiindulva abból, hogy valószínű megint nagyon hamar nagyon nagy pocakom lesz, az utolsó hetekben nem nagyon szeretnék menni pl. kiságyat venni, így kb. már a 30. hétre szeretném, ha kész lenne a kis szoba.
Vendég
 


Itt vagyok.
28-án majdnem elvetéltem, de hála Istennek megmaradt a kicsi. Nagyon rossz volt látni az uh-on, hogy ő ott békésen játszik odabent, körülötte meg a rengeteg vér. Levált a méhlepény.
A tarkóredő duzzanata teljesen visszahúzódott kevesebb, mint egy hét alatt, úgyhogy a pestiek hülyének nézték a vidéki orvosokat, hogy így elmérték... Pedig nem mértek el semmit.
Most szombaton kaptam egy sms-t, hogy megjött a kombinált teszt eredménye, bementem a kórházba, ott azt mondták, kedden jön a futár... :(
Most elmegyünk a férjemmel egy kis "tapétaváltásra", majd pénteken jövök, ha jól leszek.
Ja, eddig végig feküdtem, mert kedden is láttak egy jó nagy vérömlenyt a méhemben. Szegény Samukát is elválasztottam. Nem akarok kockáztatni.
Sokkal nyugodtabb várandósságot nektek!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Én is szültem már álmomban, illetve császároztak, de nem is voltam ott: :shock::D. Csak onnan tudtam, hogy már kivették, hogy álltam a radiátornál (???) és kisebb lett a hasam, mondtam, hogy most vették ki. :D:D
Hát ne sok köze volt a szüléseimhez, nagyon tud kombinálni időnként az ember agya... :D.
És egy sima és rövid szülésre készülök! :):)

Boboka!

Leginkább sehogy. Igyekszem minimalizálni az időt, amit a szerrel foglalkozom, meg nyitott részen, szellőzés közben használom. Igaz, ruhát nem szoktam hipózni... De az se lenne működőképes, hogy minden ilyet a párom csináljon, mert bár szuper férj, azért mégse elvárható, hogy munka után hazaérve még ő takarítson....

Süti!

Mármint a fétékenység miatt, vagy "nyomozás" közben találtál valamit... Nem bizalmtlanság ez? Ne viselik rosszul a férfiak?

Babakocsi: nekem egy Peg Perego van, travel system, talpas autósüléssel és merev falú mózessel, amit külön is lehet használni. A mi igényeinknek nagyon megfelel, nálunk nemrég csináltak aszfaltos utcákat, úgyhogy jó minőségűek, a kocsinak közepes kerekei vannak, nem is túl nehéz. Az ülés meg egy mozdulattal beköthető az autóba, ez viszont fontos szempont, mert viszont sokat autózunk. Ha olyan van, én sokszor inkább valamilyen kendős megoldást alkalmazok (van 3 fajta is, sima és karikás kendőm, illetve egy Ergo hordozóm, amit akkortól használok, ha már 3-4 hónapos, ebben a többieket is sokszor tettem hátamra, nagyon kényelmes hordozási megoldás).

Nyulasz!

Üdv itt! Én időnként kukucskálok máshol, úgyhogy már láttalak, és nagyon gratulálok az ikrekhez. Ha jól emlékszem, vegyes páros?

Astrid

Kép
astrid
 
 


Anna!

De jó, hogy jöttél! Pihenj sokat (tudom, ennyi gyerek mellett...), babácska meg fejlődjön szépen.

Astrid

Kép
astrid
 
 


Jaj Anna végre itt vagy,már annyira vártunk!Örülök h mostmár minden rendben,vigyázz magatokra és pihenj sokat!!!

Astrid,igen mindig találtam,Így általában én szakítottam.Volt olyan h csak pár házzal arrébb lakott és este elsétáltam arra,hátha összefutunk,vagy látok v.mit.És láss csodát,egyik este,a kapualjban egy másik lánnyal volt.Az 5 évesnél,nem aludt otthon,de hazudott hol volt,végül a telcsikönyvében (még a papír)találtam két idegen számot,kinyomoztam kié ,az egyiketkizártam,a másikat felhívtam,ismertem a lányt,aki be is vallotta h mi történt.valahogy mindig megéreztem mikor kell nyomozni.A férjemnek meg az elején elmondtam h ilyen vagyok!!!Azóta is ha viccesen gyanúsítgatom,SÜtinak hív,innen a nevem.De egyik se tudta h nyomozok!

sutimano76
 
 


[quote="manósziget"][ írta:manószigetb]Süti, neked ez a második házasságod? :shock: Nézegetem a képeket...

Andi, rólad is csak úgy sugárzik a boldogság! Minden képen olyan vidám vagy.

Jané... azt meg kell néznem, így hirtelen nemtom ki a nagykere, de mad nyomozok. Természetesen mindenkinek megpróbálok segíteni, ha tudok, árban is persze. De sztem még elég korai, csak nézegelődjetek. Ja és most tárgyalok nagykerrel kiságyak és járókák ügyében... Persze nem akarok erőltetni és rábeszélni senkit sem. :oops:


Manó: bölcsőd nem lesz véletlenül ??? :) :lol:
bibiesbrumi
 
 


[quote="sutimano76"]Floranan!Nagy gratula!!!! :D
Mennyi idős vagy pontosan?

Köszi :)
Én 11 hét 5 naposnak számoltam, a papíron 11+4 van, nekem úgy logikus, hogy pl.szerdától számolom, akkor a következő szerda már az új hét, nem? De a papír szerint nem :)
floranan
 
 


Bibi, már van fent... de sztem még lesz, most rakosgatok fel egy csomó kiságyat is... ;)

Kép Kép
manósziget
 
 


Floranan gratula neked a jó eredményekhez. :lol:

Süti te meg nem vagy semmi! :lol: :lol:

Kép Kép
manósziget
 
 


Anna,de örülök,hogy megvagy.Remélem kedden jó hírt hoz a futár.


Floranan,gratulálok,örülök,hogy minden rendben veletek is.
(nem akarsz egy vonalzót csinálni???Akkor látnánk hl tartasz

:idea: )

Kép
v.andi
 
 


Sziasztok!

Anna:
mi még nem ismerjük szerintem egymást de én is nagyon drukkolok a 9.gyerkőchöz!!! Biztos fantasztikus élmény ekkora gyereksereggel élni!! :D
csikipetra
 
 


Tényleg Floranan és Petra! Miért nincs még vonalzótok?

Kép Kép
manósziget
 
 


Anna: De jó, hogy jelentkeztél! Nagyon drukkolok, hogy jó hírt hozzon a futár!

Kép

Kép
hgrita
 
 


Megint én!

Kérdésem van ismét :shock:
Írtam reggel, hogy voltam fogorvosnál,tömtek gyökérkezeltek, lidokain injekció stb..... Dokinőnek mondtam ,hogy babát várok, tehát valószínű tudta, hogy mit lehet és mit nem.

De......visszaértem az irodába és kedves nemtúljóindulatú-nagytapasztalatokkal rendelkező kolleganőm ( 22 v23 éves, nincs gyereke stb) rögtön azt mondta, hogy az ő rokona az érzéstelenítőtől vetélt el. Persze nem hittem neki, és rögtön azt válaszoltam ,hogy az a baba tuti valami más miatt nem akart megszületni ( deeeeee....azért elég kiváncsivá tett ez az egész így hát elkezdtem neten olvasgatni)
De nem írtak semmi ijesztőt.
Ti jártok fogászatra várandósan? Milyen tapasztalataitok vannak?


ÉN szerdán megyek AFP, remélem nekem is lesz hamarosan vonalzóm.


üdv.mindenkinek!
Petra :lol:
csikipetra
 
 


Arra vártam, h oké legyen az ultrahang, nemsokára megcsinálom a vonalzót :)

Át kell írni a listát, mert szept. 24-et látok a papíron (eredetileg szept. 26-ot mondott a doki), de van szept. 18. is ott, majd kisilabizálom, mi lehet, csak most nem nagyon van időm rá.
floranan
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?