Új privát üzeneted érkezett!

Andi, hát a bőgés! :lol:

Kata, most egy kicsit megnyugodtam :)

Iszonyú árak vannak babadolgokban és ez szerintem undorító! Így kihasználni a kismamák amúgy is néha elképesztő méreteket öltő gyűjtési és vásárlási mániáját :evil: :evil: :evil: De most nem??? Elkérni pl egy teljesen mezei plüss rugiért 7-8 ezer forintot? Eszem megáll... Hála az égnek, hogy viszonylag elég sok ruhánk van, igaz jobbára fiúsak. Ha Lucánk lesz, akkor bizony kell vennünk rucikat. He he, dehogy kell, én akarok venni kis rózsaszín csodákat. Na, erről beszélek :) :roll:

vicger
 
 


Vicger,én is ezért haragszom a világra.Főleg az első babás anyukákról húznának le minden bőrt,mert ugye nincs akkora rutinjuk még,hogy mi az ami kell,és mi az ami nem.Épp a minap segítettem egy barátnőmnek,akinek első babája lesz,hogy nyugodtan húzza le a listájáról a fele motyót,mert nem fog kelleni.Spóroltam neki több 10ezer forintot.

Kép
v.andi
 
 


[quote="mabe86"]J írta:mabe86ó reggelt!

Hgrita
Emelgetnem nem igazán kell majd a babakocsit.
(Graco nagyon megtetszett és olyan aranyos mintás huzatokkal is van :oops: :wink: )

Erika
Nekem se jönnek be a két kezes babakocsik... meg a 3 kerekűek se... :oops:

Kata
Általában a babakocsik több színben is vannak :wink:
Vagy a piros a tudatalattidból jön?
Jó a babaszoba!
(Elmélet: a pocakban vízben vannak a babák, lényegében lebegnek, nem terhelődik úgy a gerincük.)

Bibi
Tömegközlekedés... alacsony padlós buszok járnak felénk, de lényegében minden megközelíthető néhány perces gyaloglással... vagy autóval megyünk :wink:
(leírás szerint 15 kg)

Gracokat nézegettem külföldöni honlapokon is... 180-250$


Hú, az elég húzós súly ... de ha viszont nem kell emelned, akkor tényleg szuper kocsi lesz :) ... befér az autótokba?
bibiesbrumi
 
 

 
 

Kép

Ma vettem ezt a hordozót, szinte teljesen új. 4000 Ft

Kép
arvaerika
 
 


[quote="vicger"]S írta:vicgerzép vasárnapot! :)

Nézegettem itt a linkeket, de az áraktól leesett az állam! :shock: :shock: :shock: :shock:
200 ezer forint egy babakocsiért??????????????????????????? Nagyon durva :shock: :shock:


Újra elővettem kamaszkorom egyik nagy kedvencét az Egri csillagokat, hát végig bőgőm. Ez még normális kategória szerintetek????? :shock:


Vicger: nem a babakocsi volt 200, hanem a sportkocsi+merevmózes+hordozó ... mármint, ha Quinny szettre érted a 200at :) ... de az is őrület ... még ha milliomos lennék sem adnék ennyit érte !!!!
bibiesbrumi
 
 


Andi bezony bezony! Simán lehet felezni a listákat.. Ráadásul egy egy tétel pl mellszívó, vagy mérleg /ami aztán a legfeleslegesebb dolog, kivéve ha nem korababáról van szó/ simán 15ezer felett van. Ezeket kölcsön is lehet kapni, vagy kölcsönözni. Nekem most a mellszívóm van kölcsönben, minek megvenni 2 hónapra? Én is csak azért vettem meg, mert sorozatban gyulladt be a mellem Atival, s nem akartam kórházba menni. juj de iszonyú módon tud az fájni... :? :? Viszont a két naggyal nem volt ilyen problémám, igaz, ott nem is dőltem be a fejni kell szoptatás után mániának. A 3. gyerekkel meg simán, meg is lett az eredménye :evil:

vicger
 
 


Sziasztok!

A nővérem fiának a babaruhái még megvannak(16,5 éves a fia),de ha lányom lesz akkor is ráadom a kéket.Nekem a piros mellett az a kedvenc színem,sok a kék cuccom most is.A rózsaszínt annyira nem szeretem,így ha lányom lesz és veszek valamit,akkor is inkább halványsárgát.Amúgy a barátnőm,mondta,h kell 2-3 váltás szép ruha,amikor vendégségbe vagy dokihoz megyünk vele,a többi meg mindegy,mert így nem kapsz infarktust,mikor foltos lesz (pl.kaki)vagy leeszi ,tehát a többi lehet JÁTSZÓ ruha.Itthon meg tök mindegy h mi van rajta.Sajnos én ruci terén elég spur vagyok,amikor volt pénzem akkor is inkább kimentem a piacra vásárolni,mint egy márkás butikba,nekem egy 2 centis pipa,vagy pár csík a gatya oldalán nem annyit amennyivel drágább a márkás cucc.Meg így magamtól se karok infarktust,ha kiszakítom,vagy kiégetem a vasalóval(nem szoktam,csak példálozok.

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Én csak ámulok a kocsikon és az árakon, meg a sokmindenen, amire figyelni kell..... ijesztő! Legalábbis nekem, így első körben. Nem néztem még körül sehol, csak azt olvasom, amit ti írtok....

A tömegközlekedésre én is kíváncsi leszek, régi Ikarusz busz és társai... meg a magas járdák.

Vicger, a sírás nálam úgy van, hogy állandóan változik a hangulatom, és irtó hamar hisztis leszek bármilyen apróságtól, és annak a vége rendszerint a bőgés.... tehát a skála minden eleme fél órában megjelenik.... a párom több-kevésbé jól tűri :D Amin meghatódtam, az volt, hogy magyarul mesét olvasott Csokinak (brazil papa, magyarul nem nagyon tud még) a Mosó Masa Mosodájából, szegény beleizzadt, de hősiesen végigolvasta :)
floranan
 
 


Erika ez szuper jól néz ki! :)

bibi nekem még így is iszonyú drága! :) Szerintem egy babakocsiért a reális ár maximum 60ezer forint.
Lehet, hogy öregszem? :roll:

vicger
 
 


floranan, micsoda kedves gesztus volt ez a mese olvasás... kibírtad sírás nélkül?

vicger
 
 


Vicger, hát próbálkoztam tartani magam, több-kevesebb sikerrel... nagyon megható volt
floranan
 
 


Hát meddig kell egy babát méregetni,mert én most találtam 15000.-ért mérleget,bérelni meg 1600/hó-ért,Tehát ha 10 hónapig méregeti az emberfia,akkor mindegy,nekünk 2 gyerekre kell,tehát jobb ha megveszük,még nem tudom kapunk-e valakitől,de szerintem a bababörzén tuti lesz olcsóbban is.
Erika ne izgass minket ilyen olcsó és szép dolgokkal.Gratula jó vásár volt.
Mellszívót,meg légzésfigyelőt ígértek már nekem.

sutimano76
 
 


Floranan,nagyon édes lehetett a párod!Én sem bírtam volna ki pityergés nélkül.

Suti,én nem mértem anno Danit,és most sem tervezem.Általában 1-2 hónapig elég,ha ez az anyukát megnyugtatja,de normál esetben havonta járunk egészséges rendelésre,ahol mérik.

Kép
v.andi
 
 


Andi én még ott maradtam el h így tudjuk mennyit szopizott,azért kell mérni.

sutimano76
 
 


Suti,ez való igaz,hogy így tudjuk mennyit szopizott.Én személy szerint szükséges rossznak tartom.Feleslegesen idegeskednek az anyukák,ha nem eszik "eleget".Én ezért nem használtam.

Kép
v.andi
 
 


Süti egyáltalán nem kell mérni. Mégpedig azért, mert ha az anyuka állandóan méregeti a babát teljesen bestresszel, s ez a legjobb módja annak, hogy elapadjon a teje, vagy két hét után már tápszerrel egészítse ki a szopit. Nem kell mérni, ha csak nem korababa. Elég a havi mérés a tanácsadóban. Azt hogy eleget eszik e, le lehet szűrni a kedélyállapotán, a pisis és kakis pelusok számán. Én egyik gyerekemet sem méregettem soha. Atival már nagyon tanácsadásra sem jártunk, talán ha 4szer voltunk. S ebben benne vannak az oltások is.

vicger
 
 


Na menek,mert megyünk anyósomékhoz ebédre(rántott sajt lesz),azt imádom úgyhogy sietek.Este jövök.

sutimano76
 
 


Sziasztok!
Annyit termeltek, hogy nem győzök visszaolvasni, most is csak ezt az oldalt sikerült.

Látom babakocsiról van szó. Hát nekem itt a nagy szerelmem. Következőknek felel meg. Külön lehet dönteni a háttámlát és állítani a lábtartókat, nagy felfújható, elöl bolygosítható kereke van és mindkét irányból lehet tolni, befér összecsukva aswiftem csomagtartójába (igaz más nem). Hátrány, hogy nehéz kocsi, de csak pár lépcsőfokot kell emelnem és minden ikres kocsi nehéz. Ja és ez is közel 200 ezer ft. Nekünk a szülők beszállnak és úgy vagyok vele, hogy eladom majd a feléért, és akkor 100-ból szuper kocsim van.
http://www.teutonia.de/index.php?id=1307

KépKép
zsófikukac
 
 


Én nem akarom őket méregetni, remélem nem is lesz rá szükség. Felesleges stressznek tartom. Arról nem is beszélve, hogy mi sem eszünk mindig ugyanannyit.

KépKép
zsófikukac
 
 


Jó étvágyat! :)

vicger
 
 


Zsófi ez tényleg szép egy járgány! Jónak is tűnik!

vicger
 
 


Vicger!
Elég masszívnak tűnik, és ebben a legnagyobb a hely a babáknak, ami mondjuk télen overalban nem utolsó szempont. Ja és persze csak a Kikában lehet kapni, de csak megrendelésre hozzák, így kimegyünk Bécsbe megnézni élőben. Legalább kirándulunk egyet. :wink:

KépKép
zsófikukac
 
 


Zsófi,nagyon jó ez az iker kocsi.MÉg nem láttam ilyet.Tényleg szempont nálunk,hogy kényelmesen elférjenek majd benne télen overálban.Vajon itthon is lehet ilyet kapni szimplában is?

Kép
v.andi
 
 


[quote="vicger"][ írta:vicgerb]Erika ez szuper jól néz ki! :)

bibi nekem még így is iszonyú drága! :) Szerintem egy babakocsiért a reális ár maximum 60ezer forint.
Lehet, hogy öregszem? :roll:


60-ért vettem hordozóval, merevmózessel együtt ... bocsi, ha nem voltam egyértelmű ... a Quinny Buzzt meg tudtam, hogy el tudom adni, ha már nem kell, mert mindig keresnek ilyen kocsikat :úgy is volt: 2 hét alatt elment :) ... nem-nem örgeszel én is így gondolkodom:amin lehet spórolok, használtan veszem, de úgy, hogya legjobbat akarom magunknak :) ... de már én is 33 vagyok :lol:
bibiesbrumi
 
 


bibi javagyúúúúúúúúúgy ! :) nem vagyok egészen magamnál, el vagyok kicsit varázsolva, bocsi :oops:

Visszaolvastam az első bejegyzéseket, s annyian hallgatnak :shock: vajon mi van tengdivel, Marthajnival, sz.nikivel, s a többiekkel?? Remélem rendben vannak, csak nagyon elfoglaltak!

vicger
 
 


[quote="zsófikukac"]S írta:zsófikukacziasztok!
Annyit termeltek, hogy nem győzök visszaolvasni, most is csak ezt az oldalt sikerült.

Látom babakocsiról van szó. Hát nekem itt a nagy szerelmem. Következőknek felel meg. Külön lehet dönteni a háttámlát és állítani a lábtartókat, nagy felfújható, elöl bolygosítható kereke van és mindkét irányból lehet tolni, befér összecsukva aswiftem csomagtartójába (igaz más nem). Hátrány, hogy nehéz kocsi, de csak pár lépcsőfokot kell emelnem és minden ikres kocsi nehéz. Ja és ez is közel 200 ezer ft. Nekünk a szülők beszállnak és úgy vagyok vele, hogy eladom majd a feléért, és akkor 100-ból szuper kocsim van.
http://www.teutonia.de/index.php?id=1307



vauuu: ez szuper ! ... ha tényleg befér a swiftbe, áldás :) ... és tutira el tudod majd andi 100-ért ! :)
bibiesbrumi
 
 


adni :)
bibiesbrumi
 
 


Andi!
Teutonia babakocsikat a Kikában lehet kapni a Soroksári úton. Nézd meg ott. Több fajta van, érdemes a honlapjukon körülnézni. Mármint a teutoni.de-n.

KépKép
zsófikukac
 
 


[quote="vicger"][ írta:vicgerb]bibi javagyúúúúúúúúúgy ! :) nem vagyok egészen magamnál, el vagyok kicsit varázsolva, bocsi :oops:

Visszaolvastam az első bejegyzéseket, s annyian hallgatnak :shock: vajon mi van tengdivel, Marthajnival, sz.nikivel, s a többiekkel?? Remélem rendben vannak, csak nagyon elfoglaltak!


éééés a merevmózest 30-ért eldtam: tehát van egy hordozó, meg egy sportkocsim 30-ból ... az új áraik most: MC sportkocsi 55 eFt, MC Cabrio hordozó 30 körül .... tehát kb 85.000,- ... iszonyat :shock:
bibiesbrumi
 
 


Bibi!
Befér, igaz mást nem kell mellé tenni! :lol: De az uranak Zafirája van, abba befér mellé más is. :wink:

Andi!
Nézd ez egyes:
http://www.teutonia.de/produkte/fun/var ... ystem.html
Ez meg háromkerekű:
http://www.teutonia.de/produkte/spirit.html

És az egyesekben az a jó, hogy van hozzájuk hordozó is, ikreshez nincs.

Ja és a www.poppet.hu ia forgalmazza, ott árak is vannak.

KépKép
zsófikukac
 
 


Zsófi,köszi.Mazsolázom kicsit.Nem semmi áruk van egyesbe sem :shock:

Kép
v.andi
 
 


Kérjétek meg a Babaszobában Tuba Krisztát, hogy hozzon a német Ebayről újat ... garantáltan jobban fogtok járni, mintha megveszitek egy itthoni forgalmazó cégtől !!!!! :roll:
bibiesbrumi
 
 


Zsófi:

http://cgi.ebay.de/Teutonia-Team-Alu-S4 ... 240%3A1318

ezek szállítanak Mo-ra: 350 a szett + 25 a szállítás ... 6 nap van a licitből ... 330-as EUR-ral számolva ez most cakk pakk 124 eFt

van villámáras is:
http://cgi.ebay.de/Teutonia-Team-Alu-S4 ... 240%3A1318

ez cakk-pakk kb 170 eFt, erre nem is kell licitálni :) ... még mindig beljebb vagy 30 eFt-tal !

Mondjuk én licitálnék az elsőre :)
bibiesbrumi
 
 


A szállítási költségek Németo-ra vonatkoznak, ezért kellene "szövetkezni" Tuba Krisztával !!!!
bibiesbrumi
 
 


Babakocsi!
Aki több babát terveznek, szívesebben adnak több pénzt egy jobb kocsiért, és ezt meg is értem, mert jó lesz a többi babának. És való igaz, egy márkásabb kocsit még használtan is jobban el lehet adni, mint a gagyit.

Jó étvágyat mindenkinek!!!!

Mint most gombalevest eszünk csirkeszárnnyal meg krumplipürével :lol:

Meg csináltam padlizsánkrémet, azt is nagyon szeretem :wink:

Tegnap egész nap keféltünk.... :lol: szőnyegeket, kivettünk egy takarítógépet. A szőnyegek tiszták lettek(hogy mennyi gané tud kijönni belőlük)viszont olyan büdi , ahogy szárad. Jobb lett volna megvárni a jobb időt, de sajnos muszáj volt(lányom pisinyomait muszáj volt kitakarítani). Fájt is a fejem tőle, remélem nem szabadultak fel káros gázok, amik ártanának a babának...

Kép
arvaerika
 
 


Kép

És ilyen támasztópárnát is vettem 300 Ft-ért, Brendonos, amúgy 1900 Ft újonnan

Kép
arvaerika
 
 


hát nem semmi mennyiséget írtatok... :)
Sziasztok!
A babacuccokhoz szólnék hozzá:
2 hete vettünk mérleget, digitálisat, normál felnőttet, vagy mit mondjak. Azóta magunkat mérjük minden nap :) és legalább tudom, hogy eddig csak 1 kilót híztam... néha kettőt, ha evés után mérem mgam :) szóval ez nem azt jelenti, hogy a babót is fogjuk miden nap, csak legalább néha tisztában leszek a súlyával. szerintem nem árt. a mérleg 4e volt, de persze volt nem digitális 2-3e-ért is. a babamérleget tartom tök feleslegesnek, láttam rá durva árakat és óriási a méretük!

babakocsit már mi is nézünk, és addig jutottunk, hogy mindenképpen multi lesz, vagyis 3 az egyben, mert ha bármilyen 3 külön részt összerakunk, akkor is drágábbra jön ki, mint egy multikocsi. jelenleg egy barackszínű peirrecardinnal szemeszünk, és a bpi árakon is 80e ft. Mi is több babót szeretnénk, ezért midenképpen újat, de 100 fölötti árat ki nem fizeték érte, az tuti.

a boltok elérhetőségét köszönöm, szerdán megyünk diósdra is, mert azt a boltot én is megtaláltam a neten, és ott nagyon körbe fogunk nézni. Azt láttuk eddig, hogy bp-hez közel ott a legjobbak az árak.

a képeket nagyon írigylem, nekem még egy sincs a Babónkról :cry:
jó vasárnapi pihenkélést kívánok mindenkinek!

Niki

Kép
Kép
nikilány
 
 


Erika, nagyon jó vásárokat csináltál!! :)
Persze, hogy első babánál új kocsit vesz az ember, ez egyértelmű! Én csak azon vagyok kiakadva, hogy milyen pofátlan árakat kérnek értük, abszolút irreálisnak tartom. Viszont ennek ellenére megveszi az ember, mert kell.

Niki, ha mész legközelebb uh-ra kérjél képet! Van hogy maguktól nem adnak. Nálunk is egy kép 500ft, ha 4D-s, akkor 1000.

mérleg: teljesen rá lehet kattani ;)

vicger
 
 


www.lll.hu
www.szoptatasert.hu
Érdemes olvasgatni :wink:

Én is képes vagyok mindenen bőgni :wink:
Vendég
 


Készítettem fél kiló krémtúrót! :D :D :D :D :D :D isteni lett! ;)

vicger
 
 


[quote="mabe86"]w írta:mabe86ww.lll.hu
www.szoptatasert.hu
Érdemes olvasgatni :wink:

Én is képes vagyok mindenen bőgni :wink:


A LaLecheLiga honlapja nagyon jó, ha bármilyen kérdésem volt a szoptatással kapcsolatban, mindig itt kerestem először, én is ajánlom mindenkinek :lol:
bibiesbrumi
 
 


[quote="vicger"]K írta:vicgerészítettem fél kiló krémtúrót! :D :D :D :D :D :D isteni lett! ;)


Nyam-nyam!!! Hogy készíted? Persze ha nem családi titok. :wink:

Egyébként mi ma hirtelen felindulásből megjártuk Anyósékat. Jókat ettünk (csirkemájas-csirkeszárnyas zöldbableves, bolognai és csokitorta). Gyerkőc persze reggel fél6 óta csak a hazafelé úton aludt 30 percet, úgy hogy ma korábban lövik a pizsit neki. :)

Kép

Kép
hgrita
 
 


hgrita Nem titok :) fél kiló túróhoz 15-20 dkg Ráma, két zacsi vaníliás cukor és ízlés szerint cukor, valamint mazsola, vagy gyümölcs. A túrót a vajjal és a cukrokkal nagyon nagyon alaposan simára ki kell keverni robotgéppel, kb 15 perc alatt tökéletes lesz, s legutoljára kell hozzáadni a mazsolát, vagy az egyéb finomságokat. Teljesen egyszerű, dettó ugyanolyan, mint a bolti, csak tizedannyiba kerül ;)

vicger
 
 


Babamérleg: Mi béreltünk 6 hónapig, de mivel Andris korababa volt kis súllyal, így kérte is a doki, hogy méregessük. Én szerencsére nem kellett, hogy stresszeljek, mert fiam akkor is és azóta is nagy zabás. Eleinte 1 kg/ hót hízott, így 3-4 hónap alatt beérte a kortársait. Most biztos nem lesz itthon, már érzem annyira rutinosnak magam, hogy tudjam mikor eszik eleget.

Babakocsi újra: Mi 98ezerért vettük, de még mindig szuper állapotban van. Csak a vázán látszik kicsit a használat. Még min 1 gyereket nálunk kiszolgál (esetleg ha lesz 3. azt is :lol: ), és eladni is jó áron lehet majd. Egyébként szebbnél-szebb kocsikkal szemeztek. :)

Kép

Kép
hgrita
 
 


Vicger
Finomabb, krémesebb, ha a margarin helyett tejföllel, vagy tejszínnel kevered össze :wink:
Vendég
 


[quote="vicger"][ írta:vicgerb]hgrita Nem titok :) fél kiló túróhoz 15-20 dkg Ráma, két zacsi vaníliás cukor és ízlés szerint cukor, valamint mazsola, vagy gyümölcs. A túrót a vajjal és a cukrokkal nagyon nagyon alaposan simára ki kell keverni robotgéppel, kb 15 perc alatt tökéletes lesz, s legutoljára kell hozzáadni a mazsolát, vagy az egyéb finomságokat. Teljesen egyszerű, dettó ugyanolyan, mint a bolti, csak tizedannyiba kerül ;)


Nagyon jól hangzik! A héten ki is próbálom, mert a család nagy palacsinta-rajongó. :)

Kép

Kép
hgrita
 
 


[quote="mabe86"]V írta:mabe86icger
Finomabb, krémesebb, ha a margarin helyett tejföllel, vagy tejszínnel kevered össze :wink:


Majd tobzódom, teszek bele ezt is, azt is. :wink:

Kép

Kép
hgrita
 
 


Holnap délelőtt megyünk az oviba nyílt napra 9től délig. Aki volt már ilyenen, elmondaná hogy zajlik?

Kép

Kép
hgrita
 
 


Hgrita
Megkérdezzem anyukámat? :wink:
Vendég
 


mabe, ki fogom próbálni! :)
hgrita, nálunk úgy volt, hogy anyukák szépen besétáltak a csoportszobába papucsban persze, s együtt dolgoztak a lurkókkal, vagy ha ahhoz volt kedvük csak üldögéltek. Az óvónénik pedig szépen tették a dolgukat, egy egy foglalkozást tartottak, pl környezetismeret, vagy egy kis számolás, adott esetben torna. Tehát megérkezéskor kötetlen játék, amihez a gyerkőcnek kedve van, s a napi program szerint haladnak, kb 10 óra körül foglalkozás, majd 11 körül megint kötetlen játék, nagyrészt udvar. Ez most lehet, hogy kicsit zavaros volt :oops:

vicger
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?