Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mi is megvagyunk alig bírlak benneteket követni, pedig csak 2 napig nem jöttem.

Minden babócának Boldog Szülinapot.
Kép

A talira mi is megyünk ha Márknak nem lesz semmi baja a 15hónapos oltástol mert a jövőhét lesz a 7-10 nap oltás utáni idő.

Ekcéma: Márknak is vannak enyhe ekcémás száraz kiütései. Mi is kaptunk szteroidos kenőcsöt, de én csak eny nap egyszer kenem. Fürdés után. És reggelre szép lesz neki, de estére megint kijön. az nyugtat, hogy mindjárt itt a tavasz meg a nyár és akkor megint elmúlik teljessen mint tavaly.

Most ennyi
Sziasztok

Mindenkinek jobbulást.
Andy
andy78
 
 


Andi,
én nem találtam hibát... most, hogy írtad, tüzetesen átnéztem, de azon kívül, hogy picit szorul a fékje, semmi gond vele... azért érdekelne, hogy mi az a hiba, ami miatt visszavonták. Kép Remélem, már nem kell sokat várnod rá. Egyszer majd összehasonlíthatjuk, hátha találunk mégis valami különbséget! (Vagy inkább hátha nem! Kép)

F.
franyo
 
 


Franyó
meghozták délután a kocsit Kép már ki is próbáltam és teccik, bár a féket én is kicsit nehezen tudom kioldani.
Gyertek kedden talizni, és akkor összehasonlítjuk Kép
Ankának leér a lába a lábtartóra? Daninak nem, félek, hogy a lábába száll a vér és elzsibbad vagy mittudomén Kép


Andi
psandi
 
 

 
 

Toffi,
Rosszcsont ZsombiKép, meg persze Kép is.

Manó2,
Jobbulást Dorkának és neked is!

Andy,
Gratula a 9 kg-hozKép
OltásKép már kijöttünk a gyakorlatból.
ÁgyéksérvKép Hogy mégsincs Kép Drukk, hogy legközelebb se legyen!

Mókuska,
Hiányoltalak, nagyon eltűntél. Pedig vártam a szülinaposról az ilyen volt-ilyen lett képeket.
Nagyon szép méretekKép
Képek jók, torta csúcsszuper (házi? ha igen kérném a receptet)Kép

Klár,
Kertészkedés öröme és fáradalmaKép

Urszila,
Szegény Andriska (foga)Kép
Hát majd kiderül, hogy mennyit tanult belőle Roni. Ez már a 2. alkalom volt.
Leletek (pont az autoimmun részre vonatkozó) még nincs kész.
Nem tudom, hogy egy újabb terhesség megoldaná-e a dolgot. Szívesen vállalnánkKép Egyenlőre azonban szó sem lehet róla (orvosi szempontból). Mensim decemberben volt utoljára (ez is valahogy a pajzsmiriggyel van összefüggésben).

Konyhatündér lányok (Zsuzsi, Toffi, Urszila és a többiek)
Sütöttem farsangi szalagos fánkot és durumlisztet használtam. Megkelt a tálban, de a sütésnél nemhogy tovább kelt volna, hanem inkább összeesett, és egyáltalán nem lett szalagos.Kép Máskor már csináltam, és jó volt. Lehet a durumliszt miatt?
Mit kell tudni a különböző lisztek használatáról, mire kell figyelni?

Ma voltam úszni, nagyon jól esett, kellemesen elfáradtam.Kép Sajnos a beutalóm már lejárt (az előző doki mindenféle fizikai terheléstől eltiltott), csak a masszázst sajnálom.

Maci_2
maci_2
 
 


Maci
én a múltkor sima liszt helyett fele sima fele rétes lisztet tettem a farsangi fánkba, mert elfogyott a sima, és enyhén szólva tömör és nyögve nyelős lett.
Szalagos meg állítólag akkor lesz, ha sütésnél lefeded.

Andi
psandi
 
 


Sziasztok,

Beu,
en is jelentkeznek a talira. Kép

PsAndi,
Igen, ha minden jol megy, megyunk talizni. A zacsit elore is koszi! Kép Szexelos kerdes! KépKépKép
Babakocsirol kepet kerunk! Kép

Toffi,
uvegmatricazas. Kép En meg dekopacsolok mar ket napja...Kép Meg hoyg megelegszel 61%-kal...minimum matrica-szint a nyelvvizsgan is! Kép
Gyogyulj, gyogyulj gyorsan, ha jo az ido, vasarnap gyalogolunk! Kép

Maci_2,
mikor lesz meg az autoimmun-os leleted? Es akkor most a cukrod es a pajzsmirigyed mar rendben van? Ne aggodj, pikk-pakk rendberaknak, aztan johet a teso! KépKépKép

Andy,
Gratula a 9 kg-hoz! Kép Hu, de reg is voltak mar az oltasok. Zsombinak is jovo honapban lesz esedekes a 15 hos. Kellett valamit csinalni Markkal, hogy csokkentsd az oltas negativ hatasait?

Zsuzsi,
bananevo fiuk Kép Meghogy nem esznek...Kép

Momo,
nem irigylem Timit, lesz meg itt neveles Zsebi reszerol. Kép (Gyerekkorunkban engem is pufolt a hugom...Kép)

Reka,
drukk, hogy Daninal ne legyen semmi gond! KépKépKépKépKép MAil-re mindjart valaszolok! Kép

Zulu,
ma mar nyugisabb napotok volt? Kép

Baratosneval vasarnap este megyek moziba, de kulonebn is igyekszem tartani benne a lelket.

Zsombival voltunk a jatszoteren, ahol van egy piciknek epitett csuszda, nagy lepcsokkel. Kisfiam felmaszott negykezlab a lepcsokon, aztan atmaszott a csuszdahoz, es ha nem kapom el, fejjel elorefele, hason lecsuszott volna. Kép MA reggel meg a kanapenk tetejen talaltam ra, fogalmam sincs, hogy sikerult felmasznia ra. Most mar tenyleg vege a nyuginak. KépKépKépKép

Pussz,
Gombóc
gombóc
 
 


Gombóc!
Küldtem mailt.
Beu
beu
 
 


Kétgyerkőcösök! KépKép

A babaszobán ezt találtam. Hátha érdekel valakit!
http://www.babaszoba.hu/forums/messages?tid=96662
B.
beu
 
 


Angi,
Lehet, hogy nekünk is be kellene szerezni egy rácsot? Csak így is olyan kicsi a lakás.

Elli,
Na, beszerezted a micimacis függönyt?

Toffi,
Mintákat küldöm, hátha találsz benne jót is.
Papírevészet Roninál is megy. Mindenről lerágja a címkét is, ha egy kicsit nem figyelünk.
SzóbeliKép Írásbeli is bizti jó!

Momo,
Kis engesztelő buldózerKép
Remélem csak jókat mondtak a Bethesdában!

Klár,
Kukac nasi-hamija jól hangzik. Hogy jut ilyen az eszedbe? Ha nem felejtem el kipróbálom majd.Kép

Zsuzsó,
EkcémaKép
Kicsi Abigél cukorfalatkaKép

Csucsuka,
Képek szupik! Hogy nőnek, már nem is babócákKép
Próbáltál újra mailni?

Gombóc,
Ez jó!Kép Látod, feleslegesen aggódtál.
Szegény barinőd. Ha legalább jó családi (pasi) háttere lenne, talán kicsit könnyebb lenne neki. Nem csodálom, hogy maga alatt van. Nagyon-nagyon drukkolok neki!

Sofka,
velőscsontKép
Alvásidőben mindentKép ismerős.

Réka,
PisigyűjtésKép De legalább kivizsgálják. Drukk hogy minden rendben legyen!

Zulu,
Mac foga kijött már? SzuriKép Ez a 15 hós?

Zsuzsi,
KépekKép

Fogmosás:
Roninak van egy fogkeféje, az egyik vége kis kefe, a másik lapított korongszerű rücskökkel. Ezzel a kefével szoktuk fürdés után "megmosni" a fogát. Utána kicsit hagyjuk, hogy rágcsálja.
Mikortól szoktak fogkrémet is használni? Ha már tud köpni vagy hamarabb?

Maci_2
maci_2
 
 


PsAndi,
Lefedve sütöttemKép

Gombóc,
Sajnos potosat nem tudok, akér egy hónap is lehet. De remélem jövő csütörtökön (akkor megyek a dokihoz legközelebb) már meglesz.
Nyugit sirathatodKép
Jó, hogy így törősz a barinőddelKép

Maci_2
Pajzsmirigyem: T3, T4 már jó, de a TSH még mindig nagyon alacsony.
Cukormérőm még nincs, szintén jövő héten.
maci_2
 
 


Valami lisztmentes nyamika recept kéne nekem holnap du.-ra, jön Zsuzsi lisztérzékeny barátnője. Én már teljesen kifogytam az ötletekből.

MaciKép elvileg fogkrém akkortól, amikor már tud köpni, de rémlik, hogy a Chicconak van babafogkréme is. Julkának is ilyen fogkeféje van, de nem engedi mosni a fogátKép szájzár.

Urszila
urszila
 
 


Maci2,
Azt hiszem az elesztos tesztakhoz mindenkepp kell "hagyomanyos" liszt is. Nem tudom miert, azt majd megmondja valaki mas! Talan a sikertartalom miatt?!
Lenyeg a lenyeg, hogy miota nem ehetunk lisztes cuccokat, egyre masra ehetetlen lapos kenyereket gyartok kukorica- es tonkolylisztbol! Megkel, aztan sutes kozben behorpad, es laposabb lesz, mintha meg sem kelt volna!

Levagtam a sajat hajam! Ma ezzel ment el az osszes "szabadidom", tobb reszletben csinaltam! Eleg brutal, tobbet ilyet nem csinalok! De sok-sok eve ugyanaz a fodraszom, es mashoz nem merek beulni! Igy legalabb csak magamat okolhatom! Azert ugy feluton eszembe jutott, hogy felszallok a delutani gepre -sapkaban- es otthon helyrehozatom!

Momo,
A bananevos kep ebredes utan 3 perccel keszult, meg kicsit kokadtak voltak! Kulonben Miki nem ult volna Gyurival egy szeken! Kép Mikinek nem adhatok egyszerre nagyobb darabot, mert gyurmazni kezd vele!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


beu
 
 


Na pussz csajok Kép

Bocsi, hogy nem irkáltam tegnap, de asszem jól hazavágtam magam a keddi szőlőmetszéssel. Csalóka volt az idő, én meg egyszál pulcsiban leizzadtam... na mára láz, gyomorfájás. Bár szerintem holnapra túl leszek rajta, azért a holnapi barátnőzést inkább lemondtam Kép

Zsuzsi, zsuzsi, nem akarod legalább az egyik pasidat nekem adni ? KépOlyan arik Kép

Macikettőke,
Ötletek tárháza vagyok kajaügyben. Tegnap halacskát sütöttem a Kukacnak kicsi olajon, főztem hozzá brokkolit, sárgarépát, krumplit, és az egészet a végén összeturmixoltam. Főleg a hal miatt, mert ugyan átnéztem szálkaügyileg, de mivel sütöttem, és nem pároltam, a külseje kicsit kemény lett Kép Gyerekem úgy ette, mint aki sosem látott még kaját Kép

Szalagos fánk : akkor nem lesz szalagos, ha (akárcsak pár fokkal) nem találod el az olaj hőmérsékletét sütéskor. Mellesleg én a lángossal egyetemben mindig frituban sütöm, nem szalagos, viszont habkönnyű és isteni fini Kép Ja, lefedni csak akkor kell, mikor az első oldalát sütöd Kép

Gombócka
P2 KépKépKép Szuper Kép
Barátnődben pedig tartsd a lelket. Tudod, egyszer egy örökbefogadott osztálytársnőm mesélte el a történetét, imádja a szüleit, és ő hangoztatta mindig, hogy az embernek az az igazi szülője, aki felneveli.

Hát a vasárnap nekünk még függőben - apa programja és az én dögrovásom a két sarkalatos pont. Ha sikerül, jövünk.

Egyébként mikor lesz CserepesTali ? Oda nagyon jönnénk már.....

Toffancs,
Egyébként millen cégnél nyelvvizsgázol ? Ugye nem RigóStreet ? Kép

Ikertesómami,
És még mennyi minden van, amiről nem hallasz, csak imitt-amott a kósza netes hírekben... Kép

Beu,
Keltem Ancsát, igen, illetve valamelyikünk kelti valamelyikünket fél 8-kor. Ez valahogy így állt be. Mondhatom, nálunk a mai napig a kb. 3-3,5 órás időköz maradt két szopi között, meg annyi minden megmaradt az első idők óta.
Egyébként mostanában már soxor lefexem 12-kor, alszom kettőig, akkor fejek, utána alszom reggelig (ha Ancsa hagy), és az első szopi, meg az Anyatejgyűjtős pasi befutása után még alszunk egy órácskát általában Kép Ha ezt összeadod, azért a napi 6 óra szundi kijön Kép

Zsuzsó,
Édes a kicsi Abi Kép Pöttyei meg majd elmúlnak Kép

Hát csajok, most aztán már tudom, hogy a gyerekek, bármilyen kicsik is, nem hülyék. Kukac most már egyre többet kolbászol a lakásban, négykézláb elvetődik az első székig (mindezt hangos nevetéssel kísérve - a "végre kiszabadultam" c. hangulatban), ott feláll, asztal körül körbekószál, vagy az ajtóba kapaszkodva áll fel, és szinte vetődik a számgépes sarkom felé, ahol a betolható polcon azonnal lecsap a billentyűzetre. A fura csak az, hogy nem is feltűnő pedig, hogy ott van, mert fekete az asztal, meg a klavi is, és a munkalap alá betolva nem is látszik Kép De a kis bestia TUDJA, hogy ott van Kép
A másik ilyen nagy kedvenc a tükör. Na az meg van nálunk pár Kép Ha leültetem az étkezőben, nyújtja a két kis kezét, alig áll fel, ezerrel nekilódul, és vonszol magával az előszobába, hogy magában gyönyörködhessen Kép A látvány voltaképpen komikus lehet, 190 centimmel és majd 100 kilómmal szinte "repülök" a 10 kilós és nem egész 80 centis babám után KépKépKép

Na lassan megyek - még kéne egyet alunnom, aztán úgyis kelek...
Pusssz, holnap jövök Kép

Klár
clarissa
 
 


Sziasztok!

Beu!
Ilyen 2 személyes bicója Mikinek is van, csak anyósomék a hotyityotyi piacon vették és egy kicsit olcsóbban, de pont ilyen. Kép

Tali: mi csak akkor megyünk, ha Zsuzsinak időben elmúlik a baripöttye és dokinéni engedélyezi, különben csak itthon szomorkodunk. Kép

Magdi
gallainémagdi
 
 


Sziasztok,
vendégem jön f9-re (volt csapattársam) úgyhogyhogy csak gyorsan a zenebölcsiről: nekem csalódás.
Egy piszkos falú, kopott parkettás, töküres teremben gyülekeztünk. Bár 10-től volt meghirdetve, 10:20-kor kezdtünk ("egy csomóan később esnek be" jelszóval), na ez eleve nem tecc, miért azokkal szúrnak ki akik pontosak? Nyilván kell azok lóvéja is, akik késnek...Kép
Aztán csalódás volt, hogy nem volt hangszer, csak a csaj énekelt...jó, kiosztott néhány csörgőt, amit körbe kellett adni, mert nem volt elég, de aszittem legalább egy furulyája lesz, vagy gitár...vagy legább 1 magnó zenével...? Aztán meg a csaj végig a saját ötévesét fegyelmezte, aki persze zavarta a foglalkozást.
A fél órából az utolsó 6-8 perc
"szabadfoglalkozás" volt, amikor a babák kivehették a bőröndből a csörgőket, talán volt dob is, ilyesmik. Összesen talán ha 10 mondóka/dal hangzott el, és mindez 400/félóra árban, voltunk vagy 25-en, ki lehet számolni...Oké, hogy többet nem lehet babáknak, de a színvonalat talán lehetne emelni? Bár lehet, hogy adunk még egy esélyt, de azt hallottam, a Cserepesben is van (2000/hó, heti 1x)és az nagyon klassz...
Na, szóval vegyes érzelmekkel jöttem el, de talán még 1 próbát még teszünk, aztán ha megint nemtecc, megnézzük a Cserepest.
Ja, és holnap bababörze lesz itt a Gy-és Ifj Házban, Újpesten.
Megyek, össze kell még dobnom a kérót, és a lábaimnál nyöszörgő Dagimadár eccerűen BÜDÖSKép
pusza
Elli
ellimami
 
 


Sziasztok!

Tegnap este 8-kor értünk haza, aztán esti ceremónia és estem is be az ágyba, teljesen lefáradtam.
Kórházban rengeteget vártunkKép, de legalább a hír jó: Zsebit kirúgtákKép, hogy már nem is kóros a lelkem, a vesemedencéje a normális méret felső határa ugyan, de eddigi betegségmentességével összeadva nincs semmi bajaKépKépKép Szóval vége az ellenőrizgetésnekKép
Aztán anyukámékhoz visszaaraszoltunk a délutáni csúcsban Budára, ahol Timi már az egész környéket megfosztotta a csokikészleteitől (sétálni voltak a nappapival és benéztek néhány ismerőshözKép) és a lányom amúgy egyébként is folyamatosan evett, mint egy aratómunkásKép Amikor meglátta az elém tálalt csirkecombot, lazán kivette a tányéromból és csülökre fogva elnyammogtaKép Most már az isten se mossa le rólam, hogy éheztetem a kölköketKép
Zsebi is meg volt kergülve a kórházi élményektől (minden várakozó kisbeteggel megismerkedett és aki teccet is neki, annak a maciját is kiosztotta pár percreKép), szóval anyáméknál soha nem látott mennyiséget termelt be ő is kajábólKép Ezt a napot fel kéne vésni valami öröknaptárba, mert többet úgyse lesz ilyenKép
Nekem azért kevésbé volt mókás a nagy rohanás, Zsebit sokat cipeltem, a férjem tiszta ideg volt a többórás várakozás és a délutáni dugó miatt, de azért túléltük. Csak a pocilakót féltettem kicsit, mert a hasam biza fájdogált még este isKép

Zsuzsó,
a chlorocid szerintem szteroidosnak számít(de már ezer éve nem volt a kezemben, az agyam meg szitaKép), mi a nagyon randa pöttyeit kentük naponta 2x max egy hétig. Tényleg csak az a lényeg, hogy addig használd, amíg nagyon botrányos a helyzet, aztán slussz. De a gyerekdokik pl. tudnak patikában kevertetni olyan szteroidos krémet is, amiben sokkal nagyobb higításban van csak a szteroidos alkotórész, mint egy gyári krémben. Ez is lehet megoldás, ha nem javul a helyzet, mert ezt tovább lehet használni.

Mennem kell, hátha felébredtek már a boszikKép

Momo


Momo
momo
 
 


ZsuzsiKép most találtam, lisztmentes édesség után kutatva: http://www.toth-bors.hu, http://www.kenyersutes.hu.

BeuKép köszi a címet, már láttam, 1 db recept van, valami kukoricatorta, nem nyerte meg a tetszésemetKép

ElliKép zenebölcsi PFUJ!, PFUJ.

Urszila
urszila
 
 


Csak jöttem egy kicsit panaszkodni:
A lakás, Dani ruhája, az én ruhám, az orvosi rendelő... minden egy merő pisi, ellenben sem a zacsiba, sem a bilibe nem került egy csepp sem.
Most ott várakozik a kis poharunk a rendelőben, persze üresen, miközben egy anyukabarátnőmhöz 9-re ígérkeztem. Dani meg bealudt.
Kicsit kibuktam, és magamba roskadtam.Kép
Ráadásul a vérvételkor kapott lovacskát is sikerült fél perc alatt elveszíteni.

Zenebölcsit mi is próbáltunk többet, de egyik sem tetszett. Aztán beszélgettem egy sort Dani keresztanyjával, aki a sok zenével kapcsolatos végzettsége között zenepedagógiát is tanult, és arra jutottunk, hogy igazából csak felesleges pénzkidobás, egyrészt mert akik tartják, azok többnyire nem képzettek ilyen tevékenységre, másrészt, mert bőven elég a gyerkőcnek, ha a szülők énekelnek és igényes zenét hallgattatnak velük.
Az egyetlen értelem a közösségben való lét lenne, de azt meg mi úgyis gyakoroljuk rendszeresen a találkákon.
Ő azt mondta, hogy ha a gyerekben megvan a zeneérzék, azt úgysem lehet elnyomni. És 6 éves kor előtt úgysem lehet fejleszteni, mert még nem eléég fejlettek hozzá.
Persze lehet ezzel sokan nem értenek egyet, de én már annnyit csalódtam ilyn zenebölcsikben és most Elli is ezt írja, hogy szerntem értelmesebb helyre szórom a pénzt.

Most megyek, kitalálok valami új stratégiát és megnyugszom.

Réka
muki
 
 


SziasztokKép

Vagyok ám én is, csak mostanában elég sok tennivalóm akad. Végre rászántam magam, és megváltoztattam a szakdolgozati témakörömet, mert az előző egy horror volt (tudom, minek válaszottamKép). Úgyhogy most már csak a hivatalos leveleket kell elrendezni, amúgy szóban már le van beszélve, és már neki is láttam. Most a cégem humán erőforrás menedzsmentjéről fogok írni, és ha minden jól megy, februárban államvizsgázhatok.

Tegnap Gergő is megkapta a 15 hós oltását, és meglepően jól viselte, ahhoz képest, hogy miket szokott művelni egy sima vizsgálat alkalmával. Csak a szurinál sírt, de akkor olyan keservesenKép Annyira sajnáltam. De a váróban már a 2. keksz elfogyasztása után kutya baja se volt. Elmondtam a dokinéninek, hogy Gergő a bal lábfejét járás közben teljesen befelé tartja, a bal cipője orrát is teljesen elkoptatta. Szerinte ez még változhat, de az az igazság, hogy nem nyugtatott meg teljesen. Gergő lábfejét amúgy is tornáztatni kellett újszülött korában, mert kényszertartásban volt még odabent, és attól félek, hogy ez maradt neki vissza. Amúgy most 9820 gr, ez 130 gr-os gyarapodás 1 hónap alatt. De a védőnő szerint ilyenkor már stagnálni szokott a hízás, úgyhogy annak is örülhetek, hogy egyáltalán hízott. Viszont a nagy sírás-rívás miatt nem is figyeltem, hogy nem kaptunk időpontot a köv. vizsgálatra. Ezután már nem kell havonta menni?

Bocs, hogy most senkire nem reagáltam, de mindent elolvasok ámKép A babócák pedig csudaszépekKép

Pusssz
Tüni
tüni
 
 


SziasztokKép
Csak gyorsan-gyorsan...Kép
Sül a muffin, Szandi a barátnőcijével labdázik, mindjárt megyünk mi is le...

Gombóc
Addig vinnyogtam Apának, hogy lemaradok a keddi taliról, hogy valószínűleg kimegyünk vasárnapKép Most már csak az idő is kedvezzen!!! Kimentettem a telefonszámod, ha nem baj, én nem nagyon ismerem a szigetet...
Nevezésnél meg majd sorban állunk, ez van.
A nyugalomnak előbb-utóbb végeKépKép

Klár
Boldog hófordulót AncsádnakKép
Állami nyelvvizsga, ha belefér (időben), akkor BME, ha nem, akkor Rigó.

Elli
Ez az újpesti zenebölcsi volt?Kép

Momo
Örülök, hogy Zsebivel minden okésKépKépKép

Réka
Dani-pisiKép, azaz nem-pisiKép

Rohanok, érződik a sütiillatKépKépKép

Bocs, akiknek nem írtam, remélem sokakkal találkozunk vasárnapKép

Egyébként Mindenkinek kellemes húsvétot kívánunkKép
13-án jövövkKép
PusziKép
Toffi + Zsombi
toffifee
 
 


BocseszKép

Maci_2
Megkaptam, köszi!KépKép
Zsombi kinyírta 4 kontúrozott mintámat (a 14-ből)tegnapKép

Toffi
toffifee
 
 


Sziasztok!


Megvagyunk mi is, csak el vagyok havazva, sok a munka, már megint hó vége...
Na meg Dorka lányommal jól megvagyunk fázva, köhögünk felváltva, nem kapunk az orrunkon levegőt, sőt nekem már valamelyik este hangom se volt.

Szeretnék Én is elmenni s talira, de kedden a játszóbölcsibe mennénk, mert jön a nyuszi, és csak utána azaz 14 óra után, akkor még aktuális a tali?


Manó: te nem jönnél?

Merre kell menni az örstől? Autóval mennék, pontos útleírás kellene.

Jók legyetek
Manó2+Dorka

Bár Dorka annyira nem beteg, hogy ne rosszalkodjon, dolgozok, erre ő átmegy a vendég szobába, ahol már össze volt készítve a locsoló csomagok, az egyiket kirámolta, és kivette a konyakmeggyes tojást, mire feleszméltem, hogy miért van ilyen csönd, már késő volt, a fehér szőnyeg csupa csoki, és konyakmeggy, és a fehér fal is...de Dorka felfalta az egész csokit olyan 25gr os lehetett, teli konyakmeggyel...most a járókájában van aludni készül...
Csak nem lesz semmi baja... Gondolom erre nem lehet beadni a kanalas gyogyszerét??

Kép
Kép
dorka2
 
 


Manó2!

Emma is loptt már konyakos meggyet. nem lett semmi baja tőle. Igaz hogy után aludt 3 óra hosszát, de szerintem véletlen voltKép

Kedd: ha 10-re ideér a nyuszi a bölcsibe akkor akár utána rögtön lehet a talira menni ha gondolod. Csak aza baj hogy 10-re jöna nyuszi, d enem biztos hogy a játzsóban kezd, lehet hogy a többi csoportba, d eez csak aznap derül ki. Mi nem hiszem hogy megyünk a talira, mert Emma 11 körül eszik, aztán 12 körül már totálkáros, csak nyafog meg nyűglődik, 1/2 1 körül már horkol az ágyában. Én ezért nem szoktam vele déelőtt a bölcsinél messzebbre menni, ha nem muszáj. Inkább délután szoktunk csavarogni, mikro felébred, oylan 3 óra után, akkor viszont bírja egyhuzamban estig. Remélem keddre meggyógyultok mindketten, nehogymindkét program elmaradjon a hülye mgefázás miatt.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Beu,
köszi. Ez a gyógyszertári zsíros, ez olyan, hogy azt mondom a patikában, hogy "gyógyszertári zsíros" és akkor adnak vmi jót?
Ez jó hír, hogy Lőrincnek nyomtalanul elmúlt, remélem, egy év múlva én is erről számolhatok be.
Réka,
pufis csapda Kép
Zulu,
Dana is fogzik és megint miatta nem aludtunk éjjel. Kép minden fog 3 nap nem alvás minimum.
Urszila,
tegnap éjjel (alvás helyett) utánanéztünk. Ráillik a tejkiütés, a csecsemőkori ekcéma enyhe formája és az atópiás dermatitis enyhe formája is. Egyébként ma elkezdtem kenni. Remélem, úgy járunk, mint Momóék és Beuék, hogy csak néhány napig kell...
Zsuzsi
Kép kár, hogy én nem vagyok ilyen vállalkozó szellemű, mert nekem sincs esélyem fodrászra Kép
Fiúk szuperek
Elli,
zenebölcsi Kép Itt az Óbudai Művházban van tücsökzene és az nagyon jó. Mi szeptember óta járunk.
Momo,
köszi. Nekünk ilyen kikevertetettet Kép írt föl a dokinénk, csak 10%-os. Azóta milyen Timi bőre?
Ja, annyira elvoltam ezzel az ekcémával, hogy nem is emlékeztem meg Dancika 15 hós oltásáról. Volt ám nagy sírás-rívás.

Bocs még eccer. Hánykor lesz a tali? A Cserepesházban?
Zsuzsó
Ui. Fúú de jó, hogy néha a nagyszülők is elvannak a hörcsögökkel.
zsuzso
 
 


Sziasztok!
Aztán megoldódott a dolog.
Leraktam Danit aludni, aztán mikor felébredt ráültettem a bilire, egyből bele is pisilt.
Szerencsére a labor ablakában még mindig ott várakozott a kis pohárkánk.
És a barátnőmtől is csak 1,5 órát késtem.
Ráadásul a lovacska is előkerült.

Azóta meg olyan bűntudatom van, hogy úgy kibuktam, mert a vérvételt nagyon jól viselte Dani és hát a pisi meg a kicsiknél nem működik csak úgy. (A nagyoknál sem) És tényleg olyan kis rendes pasi mindig, nem voltam igazságos vele.

De aztán elmentünk játszótérre és akkorát homokozott a kölcsön lopott cuccokkal. Lehet megkapja korábban a szülinapra vásárolt homokozó készletet.

Meg elmentünk a dédihez, aztán a nagyihoz, aztán usziba és most persze húzza a lóbőrt már régótaKép

Azt hiszem én is követemKép

Akkor vasárnap vagy kedden találkozunkKép

Jó éjt Mindenkinek,

Réka
muki
 
 


Zsuzsó!
Doktornéni írta fel a krémet.
Beu
beu
 
 


Láccik, hogy itt a jó idő, alig írtokKép Véletlenül a kismama topikot nyitottam meg, hát lassan kihalKép

MomoKép kórházi kirúgás hurráKép kajamennyiség is hurrá!Kép remélem, reggelre elmúlik a pocifájásod!

ZsuzsóKép +++++++++++, hogy hamar elmúljon! Szegény Dana, meg tiKép

RékaKép Képpisivadászat. Néha bepörög az ember, aztán jön a lelkifurdiKép

Manó2Kép remélem, nem lett baja Dorkának a konyakos meggytől. Max. nagyobbat aludtKép

KlárKép hogy vagy? javulsz?

Kedden mi is jövünk, remélemKép

Julka fél a hintátólKép Nem tudom, mi történt, élvezte eddig. Viszont néha-néha lép egyet-kettőt egyedülKép és hajtja a bébitaxitKép

Urszila
urszila
 
 


Sziasztok!

Jó rég jártam errefele, de hűségesen olvasok és képnézegetek! Kép Ha hiszitek, ha nem, még mindig nem sikerült mindent kicsomagolni, de az alsó szint már kész van, lassan vendégeket is fogadhatunk Kép. Eddig nem voltam egy kertészkedős típus, és így a tavasz beköszöntével rádöbbentem, hogy a növénykéket bizony szakszerűen gondozni kell, úgyhogy most a metszéseket tanulom. Kivittem a kertbe a járókát, én metszegetek, Beki meg a környékbeli élőlényeket tanulmányozza, miszerint a cica az "szisssz", a madár az "krrrrrr"(kár-kár), a kutya meg "au"Kép. Jól megszenvedtünk a fogzással, plusz még csúnyán náthás is volt két hétig. De ma kibújt végre a 15. fogacska is, remélem egy ideig nyugi lesz.
Ha minden igaz, hamarosan lesz ADSL-ünk, és akkor lépést tudok tartani veletek! Kép Már nagyon várom Kép.
Rossz hír (nekem): kistesó project elhalasztva, anyagi okok miatt (kocsihitel(késve fizettük be, óriási nagy büntetőkamat), építkezés...). Pedig már az elevitet is elkezdtem szedni, hogy jó "lombik" legyek. Talán majd egy év múlva...

Csucsuka,
Zsófinak nagyon boldog szülinapot kívánunk!
Kép

Egy kép a hölgyikéről:
Kép

Pusz
Miszike
miszike
 
 


Nya csóóóókcsajok Kép

Misziii,
Már azt hittem, kibuktál az osztályból Kép de így OK a dolog Kép
Beki komoly nagy csaj lett, mióta nem láttam Kép
Metszés miatt ne aggódj, majd belejössz. Ha tudok, szívesen segítek benne legalább elviekben. Igaz, a fő specialitásom az őszibarackfák metszése, de talán már nem bukom meg szőlőből sem Kép (Csak Kangi meg ne lássa, mit alakítottam a kertben, mert szerintem világgá rohan sírva Kép)
Kistesóprojekt miatt ne aggódj, még belefér az életedbe 2 év múlva is Kép

Urszi, köszi kérdésedet, talán megmaradok, bár a nem nagyon evés miatt a gyomrom nem az igazi még, meg emiatt a tejem is drasztikusan kevesebb lett mára Kép

Ikertesómami,
Kalandos napotok Kép Kedden mikor lesz a Cserepestali ? Tegnap feltettem a kérdést én is, és sehol semmi válasz Kép Pedig mennénk, ha minden OK lesz.
Sajna a vasárnap kilőve Kép

Toffancs,
Csak a Rigóba ne menj... inkább annak nézz utána, hogy a Kereskedelmi Kamarához nem tudsz-e bekerülni vizsgázni (csinálnak-e még ilyesmit).
A Rigóba vizsgázni jelentkezni kb. olyan, mintha elmennél a sarki kukáig, és a vizsgadíjat egyszerűen beledobnád....

Na most futok, m,ert még vasalnom kell holnapra...

Pussz :


Klár
clarissa
 
 


Ikertesómami!
Tali 11-kor lesz és általában 2-ig a keménymag ott vanKép

Miszike!
De jó, hogy jelentkeztélKép
KistesóprojektKép Beki egy tündérKép Gratula a fogacskához és az állatfelismeréshezKép

Urszila!
Gratula a kiscsajnak a lépegetéshez és a BabytaxihozKép HintaKép Majd megszereti újra. LEhet, hoyg csak óvatosabb gyerkőc lesz.

Na megyek, meglátogatjuk Nati kutyátKép (És persze a nagyit, aki vigyáz ráKép ) Ja és a dédit is, aki ebédet főz nekünk ma isKép

Réka
muki
 
 


Sziasztok, most nem irok, csak feldobok egy képet, mert szerintem haláli KépKép

hogyan lett E.T.-nek hosszú nyaka?
Kép

Andi
psandi
 
 


Andi Kép,
és ez hogy tecccc??
Kép

F.
franyo
 
 


Sziasztok,

A Centenariumi Emlekmu a Margitsziget Margit hid feloli vegen van. Amint beer valaki a szigetre es az ut kiszelesedik, ott van az emlekmu, es a hirek szerint ott lesznek a nevezesi satrak.

Szerintem mi fel 11-re megyunk oda, es akkor meg van ido a nevezest elintezni.

Javaslom, hogy talizzunk a szokokutnal, remelhetoleg ott nyugisabb lesz a terulet.
Mindenki jojjon oda, miutan nevezett, aztan majd egyutt gyalogolunk a rajthoz :-))) A telcsim be lesz kapcsolva, hivhattok nyugodtan.
(Ugy nez ki, nalunk Apaja is jonni fog, mert lesantult es igy nem tud futni. :-) )

Joejt,
Gombóc
gombóc
 
 


Sziasztok!

Nem tudja valaki Mariann itthoni számát???
Szólni akartam neki a tali miatt (azt hiszem, már nem látta, hogy lesz), de nem találom a számát. KépKépKép

Beu
beu
 
 


Nekunk sajna nem volt ilyen vicces napunk!
A szuletest megusztuk korhaz nelkul, a mai napot nem! Mitobb, szirenazo mentovel voltunk varost nezni, egyik korhazbol a masikba!
Miki delidoben elesett szajaban azzal az ominozus piros muanyag klarinettal, amin Gyuri szokott jatszani! Dolt a ver a szajabol, es ahogy lattam lukas volt a szajpadlasa, ugyhogy mentot hivtunk!
Az elso korhazbol elkuldtek -messzirol latszott, hogy szimplan munkaundoruk van, de talan jobban is jartunk igy- azzal, hogy olyan sulyosan serult a nyelocsove, legcsove, hogy ok nem is tudnak megmuteni. Irany az klinika. Negyedora varakozas utan meg orvost is keritettek a 3 nover es 2 mentos melle, akik tamaszkodva vartak, hogy "segithessenek". Szerencsere itt nem akartak mindjart muteni, bar a logo cafatot nem artott volna leszedni. Egy bekukkantas utan hazakuldtek, hogy majd meggyogyul, nem veszes. Meg le se fertotlenitettek! De tulajdonkeppen orulok, hogy ennyivel megusztuk!
A dietat is atmenetileg szuneteltetjuk, mert a kezben hordozas- sirogatas kozben Miki elkezdett mutogatni a meteres kalacs maradvanyaira, es en nem tiltakoztam. A fajdalomtol sirva habzsolta a kis dragam a tiltott gyumolcsot! Szopi egesz nap nem volt, de most este elalvas elott egy kis paracetamollal felturbozva megis sikerult egy picit kortyolnia! Poharbol nem kell neki a hutott anyatej!
Adtam neki most este egy kis Arnica C200-ast, ettol elvileg holnapra mar nyoma nem lesz a bibinek! Higgyunk benne, mas valasztasunk ugysincs! Napkozben csak D12-t tudtam halaszni, uvolto sebesulttel a kezemben!
Vigyazzatok a manoitokra, foleg ott, ahol nagyobb teso is van! Mindent nem lehet elkerulni, de jo az elovigyazatossag!
Es pont tegnap reggel tartottam hegyibeszedet Gyurinak arrol, hogy miert nem kene fogpiszkaloval a szajaban rohangalni a lakasban...

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi!
Ez szörnyű! Még jó, hogy nem lett nagyobb baj! És nagyon drukkolok, hogy holnap tényleg csak csúf emlék legyen.

Mariann számát megtaláltam. Szóltam neki.
B.
beu
 
 


Beu,
Az. Meg most is remegek. A legszarabb az egeszben, hogy teljesen tisztaban vagyok vele, hogy melyik jatek milyen veszelyt jelent a kicsire, meg hogy mik az egyeb veszelyforrasok (szinte minden valamilyen szinten), es megsem tudok tenni ellene, mert ha elveszem, a masik ketto van felhaborodva. Ok viszont nem tudjak, akarjak eltenni ugy, hogy Miki ne ferjen hozza!
Szomoru vagyok, hogy ez egyaltalan megtortenhetett!
Es en nagyon bizom az Arnicaban!
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi,
atyaég!Kép Jobbulást a legkisebb királyfinak!Kép
Képzelem, hogy megrémültélKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Zsuzsi,
huuuuuuuhhhhh....nem csodalom, hoyg remegsz az idegessegtol, meg olvasni is sok volt. KépKépKépKép
Gyors jobbulast Mikinek, es remenykedjunk, hogy ez utan az eset utan a ket nagyobb fiad kicsit komolyabban vigyaz majd a cuccaira. Kép


Meg egy mondat a holnapi gyaloglasrol:
Persze, csak akkos megyunk, ha nem esik az eso, es turheto az idojaras! Kép

Gombóc
gombóc
 
 


Sziasztok!
Jaj Zsuzsi ez nagyon durva lehetett. Kép Hamarhamar gyogyulast Miki szajanak! Kép De azt hiszem nincs mit tenni, nem pakolhatsz el mindent...gondolom ezentul meg inkabb resen leszel. Tudom, hogy nem ezen mulott. Szoval probalj megnyugodni. Nem lesz semmi gond! Kép
Lanyok
Kerdes: Jazi szinte minden nap esik ugy betonon,hogy felreped a felso ajka. Arra gondoltam,hogy mi lesz itt nyaron, mikor pl. a terdet, konyoket nem vedi ruci. Ti mit szoktatok vinni ilyenkor jatszora "elsosegely" cuccot? Eleg a tiszta viz es pl egy textil pelus? Vagy sebtapasz?
Norka aki ejfelkor ilyeneken filozik... Kép
norkini
 
 


Nya csóóókcsajok Kép

Zsuzsi,
Nem irigyellek. Remélem, mire a mostani soraimat olvasod, legifjabb már alszik, és nyugodt éjszakája lesz. Most mit mondjak ? Örülhetsz, hogy "ennyivel" megúszta szegénykém ?
Holnap lesz még szar, szerintem mindent hidegen fog csak akarni, ami egy kicsit is csíphet, azt tuti nem. Azon sem csodálkozom, hogy ma még anyatejet sem akart pohárból... gondolj csak bele, valszeg minden mozdulat fájhatott neki.
Na, nem elemzek tovább : gyógyulgassatok.

Mondhatom, egyébként valahol persze, hogy az ember nagyon fél az efféle "háztartási és egyéb" balesetektől. Én is pánikolok, Ancsa gyalogol az asztal körül, de a nyomorult asztal üveglapja alatt épp nem fér már el. A székek borulósak, mert könnyűek. Mikor a garnitúrát választottuk, még sehol nem volt Ancsa.
De hogy ezen kívül is tud a szentem produkálni : a szárítótoronyba kapaszkodva akart tegnap felállni, azon meg van egy kampó.... na tegnap arra gyorsan parafadugót tettem.

Valahol mázli, nálunk elég kevés a sarok a bútorokon, de ettől még elég hely marad, ahova beütheti magát stb...

Norka,
Szerintem szerezz be Betadine-t.... nem csíp állítólag, ha sebbe kerül... persze a víz meg a pelus után... elsősorban majd a térd és könyökbibik kezelésére Kép

Na, azért teszek fel 3 eheti Ancsát Kép

Most menek, ja, holnap tuti nem jövök, mert a gyomorbibiim nem akarnak múlni, és a Szigeten azért annyira nincs sűrűn WC... Kép

Pussz :


Klár


Kép

Kép

Kép
clarissa
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi74: Ez elég szörnyű. Kép Én is jobbulást kivánok a kispicurnak. KépKépKép A nagyoknak meg kell mondani, hogy vigyázzanak jobban tudom könnyű mondani,de elég nagyok ahhoz hogy megértsék. Főleg, hogy most látták mi történt a tesóval.

Nálunk semmi különös nem történt még mindig semmi jele nincs az oltásnak. Remélem nem is lesz semmi.

Mindenkinek jó sétát kívánok a Margit-szigeten.

Tegnap Márk egész nap kint volt a kertben, csináltunk róla képeket is. bocsi, hogy ilyen sokat fogok felrakni,de olyan tündéri.

Márk Hintázik
Kép
Kép

Márk motorozni tanul
Kép
Kép

És végül Márk vezetni tanul
Kép
Kép

Sziasztok
Bocsika, hogy ilyen sok lett.
Andy
andy78
 
 


Zsuzsi Kép
Jaaaajjjj KépKépKép Most olvasom, hogy mi történt Mikirályfival KépKépKép Nagyon sajnálom Kép És nagyon, nagyon gyors javulást kívánok!!! Hideg, vaníliás túrókrémet hátha megeszi ma, az jó tápláló! Persze csak házit, amiben nincs citromsav, mert a bótyiban asszem van ...
Lécci jelentkezz majd, hogy mi van veletek!!!

Többieknek is ezercupp, de itt a húgom és helytelenkednek Julcsival, aki megint reggel 6 óta murizik, szövegel, énekel és a kovektort veri, ahúgom meg mindjárt leborítja a nagy viháncban a TV-t, úgyhogy megyek rendet tenni Kép

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!
Szegény Miki, nem csodálom, hogy kivagy, remélem az árnica már segített és mára semmi baja. Írj már, hogy minden rendben!!!! Kép

Zsuzsimnak már pörkösek a pöttyei és elkezdtek lepotyogni, remélem, hogy végre megszabadulunk tőlük.

Magdi
gallainémagdi
 
 


Zsuzsi Kép
De birka vagyok, hát Miki nem kap túrót, igaz? Bocs ...

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!
Elszornyedtem azon, amit irtal. Ram estenkent tornek remkepek, hogy mi van, ha ez vagy az tortenik. Kép
Tegnap pl az jott, hogy mi van, ha beszall nyaron egy darazs a szajaba es rohanni kell a korhazba... Tudom, tiszta hulye vagyok. KépKépKépKép
Jobbulast nektek.
Zsuzsi, megtenned nekem, hogy elkuldod az osszes praktikat, amit ismersz a szules megkonnyitesere, gatmasszazs, homeopatia, stb.
Lehet emailben is, bar lehet, masokat is erdekel.
Nem surgos, tudom, most mas dolgod is van.
Koszi
Lanyok!
Nem tudjatok, hol nyilt mostanaban a Baba Centrum nevu hely, valahol az Ulloi ut kornyeken?
Papa latta a hirdetest a Heim Pal elott, de pontosan mar nem nezte meg hol van.
koszi
Kakukk
kakukkfu
 
 


Meg azt kerdeznem a darazzsal kapcsolatban, vagy barmilyen csipesnel, ha kap gyorsan kalciumot, az lelohasztja a dagadast?

Kakukk
kakukkfu
 
 


Kakukk,
Calciumot, Fenistil cseppet es kenocsot, vagy homeopatias Apis mellifica-t C30-ig barmilyen jo, az elejen gyakran adni, esetleg hozza meg Aconitum is johet!
Ha a szajaban eri a csipes, akkor Belladonna D12. Ha hatrebb, es a duzzanat elzarja a legutakat, akkor Lachesis D12. Es persze mentot hivni!
Ezt Sofka mondta egyszer, hogy ne mi vigyuk a gyereket, mert akkor barmilyen ambulancian szepen varhatunk a sorunkra, es le se tojnak. A mentovel erkezetteket meg mindenkepp elore veszik!
Szulessel kapcsolatosan mindent megtalalsz a nandu.hu- n, es Stadelmann: A ba´ba valaszol c. konyvben. Ez utobbi nagyon jo, ajanlom mindenkinek!
Zulu szedte a Caulophyllumot mar a szulest megelozo hetekben, de mas is eskuszik arra, hogy villamgyors es szuperkonnyu szulese volt valoszinuleg e szernek koszonhetoen!

Kangi,
Miki nem kap turot, de natur biojoghurtra engedelyt kaptunk! Igy tegnap ota ezen el- tudom ennel fokozatosabban kene, de hat ez az egy dolog van, amit megeszik- felteve, hogy engedem neki, hogy minden falat utan rategye az uvegre a tetejet!

Jobban van a kis serult, reggel mar szopizott is egy picit, es most delben is! Este csak ugy csinalt, aranyos volt. Rarakta a tatott szajat a cicire es ugy maradt! Amugy meg virgonckodik, jol erzi magat! Majd ha felebred kiprobalom hatha hajlando a joghurton kivul mast is enni! Lehet, hogy sutni kene meteres kalacsot neki, az nagyon csuszott tegnap a korulmenyekhez kepest!

Norka,
Ahogy irtad, egy kis uveg viz. es egy pelenka, nehany papirzsepi altalaban eleg!
Dani volt ilyen, hogy amikor elindult, utana kb. 1-2 honapig minden nap felrepedt a szaja az esesek miatt!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi,
Teljesen kirázott a hideg, ahogy olvastam. Kép Remélem, tényleg csak egy rossz emlék marad.Jelentkezz hamar!
Kakukk,
úgy tudom, a kálcium tényleg segít, de nagy dózisban, injekcióban.
Szerintetek elképzelhető, hogy egy egy éves gyerek szénanáthás legyen? Danán ennek jeleit vélem fölfedezni, és teljesen kétségbe vagyok esve. Szegény gyerekeim, hogy milyen géneket örökítettem nekik... Kép
Mostánban én is állandóan attól rettegek, hogy mi van, ha ez vagy az történik vele, ilyen-olyan betegsége lesz... Azért próbálok nem paramami lenni.
Zsuzsó
zsuzso
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?