Új privát üzeneted érkezett!

Nevek: Ha Bence lány lenne,Míra Boglárka lett volna.A Míra nálam még mindig favorit,bár a férjem nehéz volt meggyőzni.Ő is a csúfolással érvelt.
Most ha lány lett volna felmerült a Sára Luca.
Na mindegy,lányok majd a következő turnusba! :)
Fiú név még konkrétan nincs:Nagyon sok tetszik,de nem illik a vezetéknévhez. Ami nálam mostanában favorit:Samu,Miksa,Roland.... és még sok.Az a baj,hogy nálunk már négy fiúnevet "elvitt" a család,én nem szeretnék ugyanolyat,hiába csak távoli rokonok. Mivel a fiam Bence Kristóf,most a családnak beadtuk,hogy a következő Kristóf Bence lesz. :) Nem hitték el. :)
Zsófi Málna nálam is nyerő.Persze férjem azt mondta hülye vagyok,nehogymá.....
Rita jó lett picasa,köszi.
hajnalocska sajnálom,hogy ilyen volt a dokid.Megértem,hogy dühös vagy.
Én majd tornázom,ha elmúlik ez a fránya hányinger,de csak itthon.
Niki Üdv itt!
Vikiviktor gratula a jó eredményekhez!Doki jobban tudja a fogantatás napját. :)) Persze.
Vicger nagyon szép csöppke!
Most látom név ugyanaz. :D csak fordítva.

Eddig jutottam
Már egy órája írom,mindig van valami.De most muszáj mennem,Bence rángat.

Kép

Kép
tisz
 
 


Skype OK! Jó ötlet. :)

Kép

Kép
tisz
 
 


Astrid: Igyekeztem egy számomra különleges életnek különleges nevet találni. :D

Bex: Miután az Édua nevet leszavazták, amibe pedig már nagyon régen "beleszerettem" így azt mondtam, hogy punk-tum, akkor is az lesz amit én akarok, mert csak én vagyok az anyukája, és engem kérdeznek majd meg, ha megszületik. :lol:

De a fiúnevek azok elég merészek lettek bevallom.:)
hajnalocska
 
 

 
 

Sziasztok!
nekem is indulnom kéne, de ezt még le akarom írni nektek, elvégre könyvelgetek...
Táppénzre bármikor elmehetsz, feltéve ha kiír az orvos (engem nem akar :(, táppénz összege a bruttó béred 70 %-a és átlagolják a táppénz első napjától az azt megelőző év jan.1-től.
Ha nem vili: pl. most mész el táppénzre, bruttó béred 100e volt mindig. Akkor összeadják 2008.jan.1-től és elosztják 12+2 hónappal, és ennek a 70%-át kapod meg, vagyis 70e-t.
A gyás kiszámítása ugyanigy van. tehát ha elmész táppénzre, akkor a gyás összege is ugyanennyi lesz.
A gyást fél évig kaphatod max.
Kövi a gyed, aminek alapja a gyás összege, de levonják belőle a magánnyp összegét, mert ez az idő beleszámít a nyugdíjadba is, ennek pontos összegét nézd meg a fizupapírodon.
A gyes meg a családi fix összegű.
Ha nem vili, este jövök megint!
Rohannom kell!
Niki

Kép
Kép
nikilány
 
 


Mivan? lemaradtam?
ki szavazta le az Édua nevet, nekem is az a lánynevem!

Niki

Kép
Kép
nikilány
 
 


folytatom....

Kata a Lőrinc nekem nagyon tetszik.

Kiskád nekünk is sima mezei van.Semmi gondom nem volt vele.

Erika zenélő bili szerintem is vicces.Bár valakinek biztos jól jön.

Süti biztos lesz napirended,én is "tologatós" voltam.Ma már jobb.

Megint menni :arrow:

Kép

Kép
tisz
 
 


Skype-ban én is benne vagyok. :lol: Bognár Betty, Kaposvár - így megtaláltok.

Mírával én először kivettem az összes fennmaradó szabimat, majd utána táppénzre mentem és a tgyást csak szülés után kértem.

Kép Kép
manósziget
 
 


Csajok, annyit termeltetek délelőtt óta, hogy alig tudtam elolvasni, és szita az agyam, így a név szerint reagálás nem is megy, bocsi.

Nevek: gúnyolni mindent lehet. Engem fikának (Zsófika)gúnyoltak. Anyukám Ilona, őt ili-bilinek! :lol: :roll:

Szép szerintem minden név és a lényeg, hogy a szülőknek tetszen. :lol:

Ja és a vezetéknevünk Márvány.

Móka!
Te kérdezted az utrót, ugye? Szóval a doki azt mondta, hogy úgy hagyjam el a 2x3-at, hogy minden nap 1-el csökkentem. Aztán elkezdtem barnázni, túl radikálisnak bizonult, ezért még úgy 5 napig 2x2-t használtam, aztán 3 napig reggel 1-et, este 2-t, aztán 2 napig 2x1-et, majd csak napi egyet. Így már a 14. héten voltam mikor abbahagytam és nem is volt gond.

KépKép
zsófikukac
 
 


Niki nagyon jól leírta a juttatásokat, hibátlan és érthető! :)

Erika, a zenélő bili nálam is kiverte a biztosítékot, de a mostani divat is, miszerint 10 hós babákat biliztetnek :evil: :evil: :evil: ráadásul a szobatisztasághoz szükséges érettség /tehát lelki, biológiai, idegrendszeri faktorok egyszerre szükségesek a szobatisztasághoz, ami folyamat az inger észlelésével kezdődik, majd a visszatartással folytatódik, végül az éjszakai ágytisztasággal zárul, mindez kb másfél, két évesen kezdődik s 5-6 éves korra zárzul!!!!!/ Bocs, de ezen mindig bedurran az agyam, iszonyú lelki sérüléseket lehet okozni a gyerekeknek ezzel..

Tisz, :) :) :) :) Sára Luca, Luca Sára :) :)

Nevek: ne feledjétek a név kötelez. Arra lehet számítani, hogy pl egy Eszter elég komolyka, nem viháncolós kislány lesz, viszont általában jó tanuló lesz belőle ;) S mondjuk egy Bendegúz soha nem fog leülni, s órákig legózni szép csendben, ellenben simán meg fog mászni minden fát az utcában ;)

vicger
 
 


Nekem a skype nem okés, a jelszavamat sem tudom, de még a felhasználó nevem sem :twisted: :twisted: ezer meg egy éve nem használtam :) :) Ráadásul mikrofon stb anyósnál.

vicger
 
 


Vicger, én épp ezért kérem ki magamnak az Esztert, s kérem az Eszti megszólítást..
Jónak jó tanuló voltam, de naaaaaaaaaaagy szájú, s egyáltalán nem komoly!!!:D:D:D

Kép

Kép
móka:)
 
 


Móka!

Nincs rendes fizu. Az elején 168 napig TGYÁS van, ezt lehet a kiírás napja előtt 28 nappal igényelni, 70 %, de nincs maximálva. Utána GYED, ez is 70 %, de max. 96600 Ft volt 2008-ban. Jelenleg 2 év után van GYES, az most 25700 Ft körül van (nettó).
Szerintem nem macerásabb elintézni a TGYÁSt szülés előtt, háziorvos kell, aki ad papír (de ugyanígy ő kell a táppénzhez is, nem?), azzal kell a munkáltatónál intézkedni.
Nekem pl. jobb megkezdeni előbb a TGYÁSt, mivel jelenleg GYESen vagyok, és amúgy sem magas az alapbérem. Viszont valószínű lenne elég szabim, amit kivehetek (márc. 1-től el is kezdtem), de ha elkezdem a TGYÁSt előbb, akkor maradna még szabim pluszban GYES utánra. Szóval gondolkodom, hogy lenne jobb. Majd még kitalálom addig...
De ezt mindenkinek végig kell gondolnia, és nem árt szakértőt is megkérdezni, mert kicsit bonyolult tud lenni.
Egyébként nincs külön szülési szabadság, szülési szabadságnak a TGYÁSt szokták emlegetni. A GYED alatt jogosult vagy fizetett szabira, ezt lehet a GYED vagy a GYES után kivenni.

Nevek: nekem a sógornőm fog picivel előbb szülni, mint én, de nem viheti a nevünket! :D Lehet, hogy akkor is azt adnám, ha ők is azt adnák, ne már másikat kelljen keresni. Pedig még a vezetéknevük is közel áll az unokatesóknak, mert az én gyerekeim kötőjelesen viselik mindkét vezetéknevünket, ott meg ugye az én lánykori nevem a családnév (öcsém családja).

Astrid

Kép
astrid
 
 


vicger regizz újra skype-ra.Mikrofon most nekem sincs,de nem is kell.Szerintem.

Kép

Kép
tisz
 
 


Próbáltalak keresni Kriszti,de se név se email cím szerint nem találtalak,ha adsz támpontot akkor még próbálkozok.

A tescoba 1200-ért lehet mikrofonos fülhallgatót kapni.persze gyerek mellett ezt enm könnyű használni

sutimano76
 
 


Hát Zsófi erre mondtam hogy a gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni egymással.Ha nem a neved miatt hát más miatt is tudnak csúfolódni.

sutimano76
 
 


Tisz, megnéztem a blogodon a videót,kész vagyok,hát ezért érdemes élni! :D
Nnagyon édes a picur!!!!

sutimano76
 
 


Móka :lol: hogy bele és egyúttal mellé trafáltam! :) :) legalább egy kicsit legyél komolyka, hogy ne érje szó a ház elejét ;) S látod a jó tanuló ott van. Vagy módosítom, s az Eszterek jó tanulók, s nagy szájúak. A Vicák, Évák is nagy szájúak ám ;)

Süti hiába találnál meg, a jelszavam sem tudom. Az msn-nel is így jártam :D
Lehet, hogy regizek majd, bár el vissza rohangálok a géphez-től, éppen ahogy a gyerkőcöknek kellek :)

vicger
 
 


Kriszti ebbe beletraffáltál,az vagyok,nem csak nagyszájú,de be nem áll.De gondolom ezt írásban is sikerült kimutatnom,néha sok vagyok,de nem tudok leállni.Sajnálom és már most elnézést kérek Tőletek az elköv.jó pár hónapban.

sutimano76
 
 


Süti, semmi baj én megszoktam már :D Lányom is Vica :lol: :lol: :lol: egész nap csicsereg, mondja, szövegel. Akkor van csendben, ha alszik :D

vicger
 
 


tiszta én,ennyit számít a név?

sutimano76
 
 


Üdv Mindenkinek!

Egy napig vagyok távol és szinte könyvnyi anyag gyűlt össze, bár az IKREK című kiadvány is így készült :lol:

Üdvüzlet az új kismamiknak is, sajna ennyi nevet hirtelen meg sem tudok jegyezni, nézzétek el :oops:

Nevekről: nálam van Gabriella, Bálint, Márk és most iker felállást kellett kitalizni. Ha vegyeske felállás (nekünk családi hagyományok) Tibor-János és Anna-Klára, ha mégsem vegyesen vannak ikreim akkor a másik leánybabó kapná a Julianna-Mária nevet, de ha két fiú, akkor improvizálunk :wink: (ja és Molnár)

skype nevem: piros.arany, de timbuktui lakos :wink:

Zsófinak: találtam egy jó turit itt Keszthelyen, három csini, fiatalos kismama tunikát vettem 1200Ft-ért, nem darabja, hanem a 3 db ennyi, és egy 36-os kicsi méretű nagyon divatos kismamafarost 500Ft-ért! (Az önkormányzat mellettiben) Az eladókkal jól összebarátkoztam , nagyon aranyosak és segítőkészek! (lehet már jobban ismered a helyet nálam, de azért szólok)És annyit, hogy márkás mindegyik Next.

Annyi szép ultrahang képet láttam ma, hogy már a jövő hetet nem bírom kivárni, de meló és tanulás,nagy család mellett nagyon be van táblázva az időm és energiám! Azt hiszem utoljára azt a luxust, hogy beteg vagyok 8 éve engedhettem meg, azóta nem látott körzeti orvos(kivéve harmadik terhességem alatt a belgyogyis vizsgálatot) Mielőtt sajnálna valaki naaoon a munkámról annyi, hogy 4 órás és csücsülős :wink: , pláne párom a főnököm, de ezt megszoktam :lol:

Kép

Kép

IKREIM
csunyeszka
 
 


Csunyeszka!
nem tudtam, hogy ott vannak kismamarucik! Köszi, benézek, remélem azért hagytál valamit! :lol: Szépek a neveitek, apukám, bátyám is Tibor! :wink:

Lenne egy kérdésem a nevekkel kapcsolatban. Azt olvastam, hogy ikreknek nem jó hasonló nevet adni. Viszont, ha a másik baba is fiú, akkor a Mátét néztem ki, szerintetek mennyire hasonlít a Mátyáshoz?

KépKép
zsófikukac
 
 


Süti Ennyit bizony :) Ha nevet változtatsz, az életed is megváltozik a névnek megfelelően. /ezt tapasztaltam is / Szóval súlyos örökség a név ;)

Csunyeszka micsoda vékony lehetsz! Utoljára 36os ruhám Atival való pocakosságom előtt volt... DE legalább volt :lol: :lol:

vicger
 
 


Vicger!
Én találkoztam csunyeszkával a terhesgondozáson és remélem nem haragszik meg, ha elárulom, de bombázó alakja van! :lol:

KépKép
zsófikukac
 
 


Én a számmisztikába hallottam a felvett név is változást okoz a tulajdonságokba.

sutimano76
 
 


Most nézem hogy ikerterheseink keszthelyiek,oda kellett volna költöznöm,ott biztos van valami a levegőben.

Zsófi szerintem ezek nem hasonlítanak.A hasonlóságot nem vegyes párokra mondtákPl.:Petra-Péter,Viktor-Viktória,Gábor-Gabriella?

sutimano76
 
 


Hát nem azért csajok,de szerintem aggasztó h Anna még mindig nem jelentkezett. :?

sutimano76
 
 


Remélem Annának bíztató hírei lesznek!
Én holnap megyek Down-szűrésre és kombinált tesztre (időpontot nem adtak...) remélem minden rendben lesz! Én azért izgulok rendesen!!! Első terhességem, rögtön összejött, de vajon minden rendben van-e bent?
Akik holnap mennek 12 hetire drukkolok nagyon!

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Zsófi!

Nem írtam, de nekem eszembe jutott, hogy nem biztos, hogy jók így, mert a Mátyást senki nem fogja így mondani, valószínű Matyizni fogják, viszont amellé a Máté... Biztos, hogy mindenki tudni fogja, hogy két külön gyerek, és nem ti becézitek valamiért Mátét Matyinak?
De lehet, hogy rosszul gondolom... Ez abszolút a ti döntésetek!!

Astrid

Kép
astrid
 
 


Peppino drukk holnapra.Ha ilyen jól összejött minden akkor minek a kombi teszt?A dokid kérte,vagy te akartad?

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Nálunk az orvos nem ír ki táppénzre az utolsó hónapban akkor, ha már gyásra is jogosultak vagyunk. Szóval én az előző terhességnél már a betöltött 7. hónap után táppénzre mentem és csak szülés után gyásra. Szerintem kérdezzetek rá a háziorvosnál erre a táppénzes bulira nehogy koppanjon egy-két emberke.

Én most gyeden vagyok, de azon gondolkodom, hogy szülés előtt elmegyek gyásra, mert abból nem vonnak nyugdíjjárulékot és többet kapnék kézhez.
Vendég
 


A nevekkel kapcsolatban az jutott eszembe, hogy nem lehet, hogy az ember csak az érzéseit vetíti egy névre, abból következtet a személyiségre? Remélem értitek mit akarok mondani ezzel? Szóval, ha valamelyik névhez személyes tapasztalat társul, akkor könnyebb arra a névre bizonyos személyiségjegyeket ráaggatni.

Pl. én sosem találkoztam még a nevemmel ismerősök között, így csak magamból indulhatok ki. Én szeretem a nevem, aránylag magammal is rendben vagyok, így hajlamos lennék azt mondani, hogy a Riták cserfesek, akaratosak és barátságosak. Ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, megoszthatná. :)

Én ismertem olyan Évát, akinek a hangját alig lehetett hallani, csak ült, figyelt és minden aktívabb dologból kimaradt. Ő pl. egy ellenpélda.

Több Pétert is ismerek és nem is hasonlítanak egymásra.

Nálam van egy jónéhány olyan női név, amivel csak buta libuskákat tudok azonosítani. De ezeket sosem hangoztatom, mert aztán lehet, hogy egyszer csak pozitívan csalódom és megbántani sem szeretek senkit. :wink:

Bocs az eszmefuttatásért, csak eszembe jutott.

Kép

Kép
hgrita
 
 


Ebben igazad lehet Rita,mert nekem Krisztinából van 4 ismerősöm,és egy-egy tulajdonságuk esetleg hasonlít,de nagyrészt különbözőek.
Viszont a nővérem volt férje és az utána lévő pasija,valamint a mostani élettársa tiszta elmebetegek,mintha a három egy ember lett volna.Mondom is neki hogy nem tud választani,ja mindegyik János (bocs akinek ehhez a névhez vannak kötődései).Persze itt se mindenki aki János,mert vannak,voltak János rokonok akik meg tök normálisak voltak.

sutimano76
 
 


Móka nekem nagyon ismerős a párod,légyszi irj róla,teljes név,iskola,foglalkozás,hány éves,pár utóbbi munkahely,meg mutasd meg a képem neki hátha neki beugrik.Bár inkább csak látásbeli ismerősnek hiszem,de az arca nagyon ismerős.

sutimano76
 
 


Zsófi: már egy halom ikerkönyvet rágtam át, és az összecsengő neveket nem ajánlják mint pl: Timi-Tibi, Anna-Hanna stb...a magánhangzó az, ami meghatározó, hiszen az első hangok az ember életében a magánhangzók! A Mátyás, ha még Matyi becenév lenne is a Mátéval nem ütközik és szerintem mindkét név szép!

Vicger: a szerencsém az az alkatommal, hogy magas vagyok, így jobban eloszlik :wink: , de a régi xs méreteimet a lányom örökölte meg, hiszen lassan 12 éves, de egybe fogunk érni hamarosan, már a lábunk mérete is csak egy számmal tér el.

Az extrém nevekkel, amit régen a Dallasból vettek (lsd. Szamanta, Lüszi) nem értek egyet. Nekem pl. nagyon tetszett a Valentin is, de mikor egyedülálló a Bálint, inkább magyarosan. A vallást is sokszor megértem a névválasztások során, de tényleg el kell gondolkodni, hogy ha felnőnek és "lebácsizzák" "lenénizik", akkor mennyire lesz aranyos a 75 éves embernek...Pl: Titanilla néni???- most elnézést, akinek ez a név tecccccik (nekem nem)
:oops:

Kép

Kép

IKREIM
csunyeszka
 
 


Zsófi, gondoltam! :)
Csunyeszka, az én ruháimat is a lányom hordja 10 évesen. Nem mondom, hogy nem kapnék legszívesebben néha sírógörcsöt :cry: :cry: Volt olyan időszak az életemben kb 4 éve, hogy hízókúrán voltam, most meg.... :evil: :evil: Igaz ami igaz, azt az időszakot nem sírom vissza, szóval kösz, jól vagyok :lol: :lol: :lol:
átkozott hiúság :twisted: :twisted:

Most elvonulok helyszínelőzni ;)

vicger
 
 


Kriszti , nem értelek helyszínelőket nézel és a pároddal meg nem részletezteted a munkája közben látottakat.Én is helyszínelők függő vagyok,mind a négyet igyekszem nyomon követni,csak azt nem szeretem h sokszor abbahagyják aztán a köv.héten kezdik az első résztől??? :shock: Ez a mostani is ismétlés,csak a csüt.-i 21 órást nézem a viasaton,de ott van még az axn meg az rtl.Gyilkos elmékkel hogy állsz?

sutimano76
 
 


[quote="sutimano76"]P írta:sutimano76eppino drukk holnapra.Ha ilyen jól összejött minden akkor minek a kombi teszt?A dokid kérte,vagy te akartad?


Sütimanó! A dokim kérte, lehet, hogy a korom miatt (32 év)... Én aztán nem tudom, még sosem voltam állapotos. Azt tudom, hogy a kromoszóma rendellenességeket vizsgálják ezzel. Én nem bánom, csak minden rendben legyen!

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Itt vagyok én is...

Erika
Fizetni kell az EDA-ért? :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :evil:

Bibi
Hétvégén fogok írni... :wink:

Manósziget
Gratulálok a 12 évhez!

Andi
Makk Marcsi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mazsom
:cry:

Móka
Tökéletes, gyönyörű babácska! :lol: :lol: :lol:

Vicger
:lol: :lol: :lol: :lol:

Dorkamartini
Jobb későn, mint soha :wink:

Petra
:lol: :lol: :lol:

Bex
Én figyeltem 2 évig a naptárt... :cry: :cry: :cry: :cry:
És a végén lombik babánk lett... űgyhogy én tudom, milyen érzés, mikor hónapról-hónapra megjön... :cry:
(és közben munkaközben naponta 10-15 olyan nőt látok, akik abortuszra jönnek...)

Babcika
Nekem is az OTI-ba kellene menni, de kihagyom... :oops: :wink:

Név
Ha lány, akkor Imola :wink: , ha fiú, akkor Gábor :wink:

Nikilány
Lehet, hogy a méh növekedését érzed, ahogy kiemelkedik a kismedencéből...

Viki
Jó, hogy újra itt vagy!
Vendég
 


[quote="astrid"]Z írta:astridsófi!

Nem írtam, de nekem eszembe jutott, hogy nem biztos, hogy jók így, mert a Mátyást senki nem fogja így mondani, valószínű Matyizni fogják, viszont amellé a Máté... Biztos, hogy mindenki tudni fogja, hogy két külön gyerek, és nem ti becézitek valamiért Mátét Matyinak?
De lehet, hogy rosszul gondolom... Ez abszolút a ti döntésetek!!


AstridZsófi : a férjem Máté a és sokszor Matyikázom, a Máté beceneve a Matyi is !!!
bibiesbrumi
 
 


Nálunk a fiúnév Balázs, a lány pedig Rozina :)
bibiesbrumi
 
 


Csajok, gyertek a Picasaba, töltsetek fel képeket, olyan jó végre "látni" egymást :lol: :lol: :lol:
bibiesbrumi
 
 


Nikilány
Én is táppénzen vagyok... engem egyből kiírt a doktor...

Babcika
Aranyos a kisfiad :lol:

Vicger
Gyerekcsapat :lol: :lol: :lol: :lol:

Skype-m nincs... én inkább a MSN-t használom...
Vendég
 


HGRITA
ÉN KIMARADTAM :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Akkor lehet h engem is elküldenek,én is elmúltam 32.Az fizetős?

sutimano76
 
 


Nagyon jó a picasa.jó arcokat társítani a nevekhez.

sutimano76
 
 


Nektek is rohamléptekben beindult a hasnövekedés? ... mi most vagyunk 11+3 , még mindig csak fél kilóval vagyok több, de a hasam látványosan nő, szinte napról napra ... döbbenet :)
bibiesbrumi
 
 


bocsi: 10+3 :oops: :lol:
bibiesbrumi
 
 


Brumi én teszek/eszek is érte,szerintem,lassan a baba nem fér el a kajától. :oops:
most is pogit majszolok!

sutimano76
 
 


csak bekukkantottam,aztán megyek tovább aludni. :)

Süti elég nehéz Bencéről videót csinálnom,mert mindig elveszi a kamerát.Kivételesen sikerült. Úúúúgy imádom.:oops:
Fényképező ugyanez.
csunyeszka jó turit találtál,kár hogy nekem messze van.Pesten nem tud valaki ilyesmit?
peppino drukk holnapra!

Nagyon sok képet láttam már a Picasan.Majd teszek fel én is.

Annával remélem minden rendben.Picit aggódom. :?

Jó éjt Nektek!

Kép

Kép
tisz
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?