Új privát üzeneted érkezett!

Bábaildi: Köszönöm a válaszod!!! Azért annak örülök, hogy már enyhébb lefolyású betegség.. Bennem olyan rossz érzéseket kelt, ha meghallom.. :( Az ember azt gondolná, hogy ez a betegség már nem is létezik, aztán tessék..
Hát, mostanában elég sok köhögő, prüszkölő gyerekkel találkoztunk.. :( Pl.: a sógornőméknél is voltunk, de nem szólt, hogy beteg a fia, csak már amikor ott voltunk egy kis ideje és hallottam, hogy csúnyán köhög.. :( akkor mondta, hogy előző nap még lázas volt.. :evil: Nem tudom miért ilyen felelőtlenek az emberek!!
Azért én bízom benne, hogy minket elkerül ez a csúnya baci..

Dóri: Most jól jön a drukk!! :wink: :P

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


morca drukk hogy ne legyetek betegek!!!!! :wink: :wink: :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Remélem, mindenkinek jól telt a hétvége, és pihentetek is!

Eszty? :wink:

Jó éjt!
Vendég
 

 
 

Jaaaj, de hülye vagyok!
Megírtam a beszámolót, és én lüke, visszaléptem az előző oldalra, hogy megnézzem, nem maradt-e ki még valami, de így az egész eltűnt. Hétfő reggel van!

No mindegy, akkor újraírom.

Morca: Nagyon drukk, hogy elkerüljétek a skarlátot, de tényleg bíztató, hogy már nem olyan durva lefolyásúak ezek a betegségek, mint régen. Én is mindig megrettenek, mikor csak szóba kerül valamelyik. Én nem soltam soha, de anyukámon többször is kijött, mert nem feküdte ki. :?

Dori: ügyi vagy, csak így tovább! Én szerdán megyek megint kontrollra.

A hétvége nagyon szupi volt. Vasárnap reggel mentünk le Velencére, és délután négy körül indultunk haza. Nagyon jól éreztük magunkat. A fürdő nagyon szép, van csomó medence, több gyerekmedence. Orsi nagyon élvezte: tobzódott a sok játék közt.
Tök jó volt, mert mindent tudtunk üdülési csekkel fizetni.
Sajnos a csípőmön nem sokat segített, délutánra alig tudtam menni.
Remélem, nem fog azért nagyon romlani a helyzet. A doki azt mondta, hogy sajnos erre se a pihenés, se a mozgás nem jó. Ki kell bírni. Igyak kálciumot. :) Majd csak vége lesz ennek is.

Nektek hogy telt a hétvége?
Vigyázzatok magatokra!

Puszi,

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


sziasztok.nekem fárasztó volt főleg a vasárnap......még most is fekszek.és mindjárt bealszom..... :) :) :) :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Remélem, mindenki jól van, és Morca srácai is megúszták a betegséget!

Eszty, Neked jobbulást a csípőd miatt!

Nitácska, mi történt, miért fáradtál el ennyire?

El kell újságoljam, hogy ilyen klassz hétvégénk még talán nem is volt: pénteken kimenőt kaptam apától és az esti szopi után elmentem találkozni a szintén kisbabás csajszikkal. Éjfélkor már itthon voltam, mekkora mázli, mert a cumisüvegellenes leányom pont felébredt és kaját követelt. :D

Szombaton elmentünk babaúszni, Dóri pedig már élvezte a merülést is, tetszett neki a társaság, a zajok, a fények, plusz labdázni is lehetett. Olyan édesen úszik háton és hason velem, meg kell zabálni. :)

Vasárnap pedig a bónusz: voltam végre lovagolni! Pedig féltem ám, hogy egy év szünet után, mi lesz... de simán bírtam végig és sokat vágtáztam a legnagyobb lóval, aki csak lakik a lovardában. Eddig csak egyszer ültem rajta. Nagyon édes volt a nagy mammut. :)
Vittük Dórit is hordozóban. Nagyon élvezte. Tágranyílt szemekkel nézte, ahogyan szerszámoztuk a lovakat, élvezte a friss levegőt majd átaludta az edzésemet és végül csak itthon ébredt fel a következő szopira. Jókedvű volt és kipihent. Jaj, annyira klassz lenne, ha ezt rendszeresíteni tudnánk!
Igaz, hogy most a hátsómon egy darab bőr sincs, de akkor is megérte a lovaglás. :D

Kép
anhel
 
 


Sziasztok!

Nitacska: nagyon vigyázz magadra! Pihenjél! Aztán majd írd meg, mi van veled!

Anhel: Ez szuper lehetett! Nagyon jól ki tudtál kapcsolódni! Igen, jó lenne, ha ebből rendszert lehetne csinálni, vagy legalábbis sűrűbben elkövetni! 8)
Nagyon jó lehetett a lovaglás! Az idő is csudaszép volt!
De édes lehett Dóri a vízben!! Ha van képed, rakd majd fel.
Én is csináltam párat tegnap, majd próbálom felrakni.
Köszönöm a jókívánságokat, sajnos sokat nem tudok tenni a cél érdekében, de igyekszem. Csak kibírjuk ezt is! :lol:

Vigyázzatok magatokra!
Puszi,

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


anhel nem tudom.....csak kifáradtam....de már kipihentnek érzem magam........
eszti vigyázok ám..... a baba mindennél fontosabb most........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Köszi Mindenkinek a drukkot.. :P :P Egyenlőre megúsztuk a skarlátot.. :roll: :P Remélem így is marad.. :wink:

Anhel: De szuper, hogy lovagolhattál.. :P :P Ha tényleg ki tudnátok jutni rendszeresen, tuti, hogy Dóri is nagy lovas lenne.. :wink: :wink: Mi is megyünk ám, valamelyik hétvégén.. :D :D A kutyasuliból ismerünk egy nagyon aranyos házaspárt, és nekik van három lovuk.. Az egyik kancán Matyi is lovagolhat rendszeresen.. :lol: :lol: Lesz nagy öröm azt hiszem.. :wink: :P :P

Hát az én hétvégém nem volt valami fényes.. :( De a végén rendbe jött minden.. :) Kint voltunk a kutyasulin vasárnap (vasárnapi program) ott nagyon jól éreztük magunkat.. :P :P A Matyi meg különösen jól érzi magát kint.. :P :P

Nitacska: Nagyon vigyázz magadra.. :wink:

Eszty: A csípőm nekem is nagyon fáj, sokszor alig bírok felállni, meg ilyesmi.. :( ezért is lenne jó sürgősen leadnom jó pár kilót) Nekem is a terhesség alatt kezdett el fájni, csak a túlsúly miatt el sem múlt.. :(
A szülés után a diéta miatt kevesebb voltam és akkor sokkal jobb volt.. :) De igyekszem nagyon leadni ( persze csak nagyon light-osan Ákos miatt), mert a fiaimmal lépést kell tudnom tartani, meg fára kell másznom, ha arról van szó.. :P (szegény fa :oops: )

Na, most megyek, mert Ákos átrendezi a lakást éppen.. :shock: :P

Pussz Mindenkinek!!

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Ó, micsoda mozgalmas hétvégék! Örülök, hogy jó volt!

Tegyetek képeket!

Nitácska, vigyázz!

Morca, örülök, hogy még minden ok!

Anhel! Dóri-lány nagyon jól időzít! 8)

Most megyek, majd még jövök.
Vendég
 


:wink: :wink: :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Hát, azt hittem, mire jövök, egy regiment olvasnivaló lesz. :)

Kedves mindenki, jó éjszakát kívánok!
Vendég
 


Sziasztok!

Nitacska: nagyon vigyázz magadra, ahogy eddig is! Jó pihengetést! Nekem ma nagyon nyomott napom van, bár erről anyós piszkálódása is tehet, de próbálom leépíteni.

Morca: neked is jobbulást a csípőddel. Igen, nekem is biztosan a súly miatt van, de pedig csak 3 kg-ot híztam eddig, meg persze mert csúsznak szét a medencecsontok. Amikor 20 kilót híztam, semmi bajom nem volt, de mondjuk 5 évvel fiatalabb voltam. :lol:
Hát, reméljük, majd elmúlik, addig meg csak kibírom valahogy, sokat úgysem tehetek.
Nektek is nagyon szuper lesz a lovaglás!!! Nagyon fogja élvezni a Nagyfiú és a kicsi is! Rengeteget számít a gyerekeknél, ha állatközelben vannak. Ebből a szempontból tök jó lenne vidéken élni!

Dori: jól vagy? Sajnos tegnap nem sikerült felraknom képeket, talán ma. Teljesen lefoglalta a "processzoraimat" anyóspajtás piszkálódása. De majd elintézem.

Vigyázzatok magatokra mindannyian, kerüljétek a betegségeket!
Holnap megyek megint cukor kontrollra. lehet, most az idegeskedés miatt kicsit magasabb lesz, de remélem, hogy nem.

Puszi!

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


eszti nagyon sokat pihenek.hála jól is érzem magam.....jövöhéten megyek uh-ra,......remélem csökkent az a sz@r......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitacska: Ügyi vagy! Csak így tovább! Én is remélem, hogy csökkent és nem fog veszélyt jelenteni a babára! Nagyon drukkolok és imádkozok! Írd majd a híreket!!!

Puszi,

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Nitácska, én is szorítok nagyon! De múlnak azok a napok-hetek, ügyesek legyetek, vigyázzatok!

Eszty, várom a képeket!
Vendég
 


annyira jólesik hogy gondoltok rám......köszönöm!!!!!!!!!!! :wink: :wink: :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Látom mindenki jól van, én is. :lol: :lol: :lol: :lol: Várom a tavaszt, a házunk előtt a kiskertben nyílik a hóvirág :D :D
bábaildi
 
 


A szomszédnál is nyílik a hóvirág, nagyon aranyos volt, pont a hóból kibukkant a kis zöld bütyök, most meg szép fehér a buksija!
Vendég
 


Sziasztok!!

Most csak dobok fel pár képet, később jövök vissza:

Kép

Matyi csinál magának reggelit, Ákos asszisztál.. :D :D

Kép

mindjárt elindulok.. :D :D

Kép

nehéz munka után, jól esik a tízórai..

testvéri munkamegosztás, Ákos morzsázik, Matyi porszívózik..

kedvenc elfoglaltság..anya felpakol, Ákos meg le.. :D :D

Kép :D :D

Kép

na, erre most felmászom.. :D :D

Kép

én kis kertész legény vagyok.. :D :D

Kép :D :D

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Rettentő aranyosak ezek a fiúk! Mindig megmosolyogtatnak! :lol:
Vendég
 


Morca! Ezeket a képeket te csinálod? Ügyi vagy! :)
Vendég
 


Dóri: Igen én csinálom a képeket, folyamatosan lesben állok.. :P Mg rengeteg videót is csinálok, már kész operatőr vagyok... :wink: :P

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Jó éjt mindenkinek, sztem ma már nem jövök, mert még nagyon sok a tennivaló...

Vigyázzatok, ügyesek legyetek, pihenjetek, nevelgessetek! :)
Vendég
 


olyan jó nézni a gyerekeket!!!!nagyon helyesek!!!!! :wink: :wink: :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szép jó reggelt!!

Nekünk elég érdekes éjszakánk volt.. :? Nem tudom mi ütött Ákosba, de fél kettőkor úgy döntött, hogy szórakoztat minket némi sikítozással, de-de-zéssel, (jó hangos) motoszkálással, nevetgéléssel.. Persze annyira nem tudtam értékelni a produkcióját és próbáltam rávenni, hogy vissza aludjon..nem sok sikerrel.. Aztán mikor elfáradt, kitalálta, hogy akkor ő most lecseréli cumiját a cicimre, de nem ám táplálkozási célzattal, pusztán csak önmaga szórakoztatására.. Na, ez már kezdett kicsit megviseltté, de leginkább morcossá tenni..
Már mindent kipróbáltunk, hogy elaludjon, de a kis drágám makacsul ragaszkodott az elképzeléseihez és csak ordított, hogy márpedig én egy óriás cumi vagyok és ő engem akar.. A végén magunk közé fektettem (ezt csak azért nem szoktam erőltetni, mert valamelyik éjjel is arra ébredtem, hogy az ágy szélén mászik) és kb fél óra balhé után végre hajlandó volt szopizni és így eltudott aludni.. (3-kor) 6-kor pedig ébresztőt tartott újra... De valamikor fenn volt még, mert hatkor ott ébredt mellettem, pedig az utolsó infóm szerint beraktam a kiságyba.. :roll: Hát, előfordulnak ilyen fekete lyukak az életemben.. :P :P

Ákos napközben sem akar aludni, mert
nem ér rá.. nem szeretne lemaradni semmiről.. Most is úgy kellett elgáncsolnom, hogy elaludjon..Van, hogy 4-5 órákat is ébren van.. aztán meg elájul a fürdőkádban.. De most úgy döntöttem, hogy ezt is megpróbálom rendezni, mert ha fáradt, akkor meg használhatatlan..( persze nagyon gyengéden, mert szerintem ebben az egészben ez a szeparációs szorongás is benne van nem kicsit.. gondolom azért nem akar aludni, mert fél elválni tőlem.. nehéz dolog ez a fejlődés..) (kacsintós szmájli) Amúgy kézben, ölben nem akar megmaradni, (annál sokkal több dolga van, hogy ilyesmire ráérjen) ha fáradt, akkor meg lerakni sem nagyon lehet, mert csak nyűglődik, meg borul és töri össze magát.. Ráadásul elég nehéz dolga lehet Matyi hangereje mellett aludnia.. Matyin meg akárhogy keresem, nem találom a volume gombot... :P :P

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Ó, Morca, ezek a fiúk... De azért aranyos lehetett, így messziről, hogy Ákos kacarászott... :) Samu is szokott időnként ébredni, meg elszórakoztatni magát, aztán rendszerint visszaalszik egyszer csak, persze olyan is előfordult már, hogy nagyon elfáradt a szórakozásban, és nem jött rá, hogy akkor az a legjobb megoldás, ha elalszik, hanem hangosan segítséget kért... :) Na, ilyenkor azért nem vagyok túl boldog, de picit azért örülök, hogy találkozhatom a kisfiammal éjjel, mindig úgy hiányzik. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Morca: tök jók a képek! Nagyon ügyi vagy, és ezek és a filmek is nagy emlékek lesznek a gyerekeknek, hálásak lesznek érte. Lesz miből összevagdosni az esküvőkre. :lol:

Húú, nem lehetett semmi az éjszaka!!! Jön a tavasz, biztosan ezt érzik a lurkók. De nem irigyellek! Én úgy örülök, hogy már túlvagyok ezen az időszakon! De mondjuk nemsokára majd megint benne leszek! :D

Ma reggel voltam megint vérvételen, majd délután telefonálok az eredményért. Remélem, nem lesz rossz!

Bábaildi: jó pihenést neked, és aztán újult erővel várunk vissza. :P

Puszi mindenkinek!

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Dóri: Én sem magam miatt aggódom, ha felébred és randalírozik
Ákos.. sosem gond, akárhányszor is ébred fel szopizni, de az
éjszaka leginkább pihenésre való..(legalábbis még ebben a
korban) Csak azért aggódom, mert Matyinak és Ákosnak is szüksége
van pihenésre de ha felébresztik egymást, akkor nem pihenik ki
magukat és olyankor nagyon sajnálom őket.. :wink: :) Ördögi kör.. :wink: :P :P

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Eszty: Hát igen, nem sokára kezdheted te is elölről...
De szerintem ez annyira jó időszak.. Én amúgy nagyon
szeretek éjszaka fent lenni, van valami különleges
hangulata.. :wink: :D

Kép

Kép
morca
 
 


morca remélem ma már jó éjszakátok lesz........ :wink: :wink: :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Na, én is megyek aludni. Holnap korán kelés, és megnézzük Doktor Úrnál a törpét. :wink: Jó éjszakát!
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Bocsánat az eltünésért, nincs magyarázatom, hacsak az nem, hogy lusta disznó vagyok :oops: :oops: Ami az írást illeti, egyébként nem vagyok lusta, sőt....................(bejárok dolgozni, de nem hivatalosan) szóval kicsit kevesebb jut nekem Kristófból, amit nagyon sajnálok, ezért minden időmet kihasználom, hogy foglalkozhassam Vele :wink: Előre szólok, hogy most kicsit sok leszek, de úgyis ritkán jövök.......

Kép
Ez tegnapi kép, nem vette észre, hogy már nem kapaszkodik egyetlen kézzel sem.... :wink:

Kép
A nagy és a kicsi. Mindig kitalál valami hülyeséget, a kicsi meg naná hogy bennevan :P

Kép
Barátnőméknél voltunk, kipróbálta a nyuszit. Bejött :wink:

Kép
Fürcsi után így nézünk ki :wink: Torzon-borz a nagy király :wink:

Kép
Egy nagy vigyor, csak Nektek!!!!!

Kép
Az elmaradhatatlan kiflije :wink: Már követeli mindennap :lol:

Kép
Bátyám kitalálta, hogy ha dobok egy hátast az ágyamban, akkor ne verjem be nagyon az okos fejemet. Hálás vagyok Neki :lol:

Kép
Nyuszi után felbúzdulva, meg kapta első babytaxiját :wink: Ez is bejött :wink:

Pár szó rólunk: amint látjátok, tényleg megnőtt Kristóf, szinte el sem hiszem, hogy ismét eltelt 9 hónap :wink: 9150 gr. Nem egy nagy súlyú, de szerintem ideális :wink: A bútorok mellett, már sétál, ha fogjuk a kezét akkor pedig szó szerint már elkezd futni :lol: Hála, egészségügyileg minden rendben van Vele is és az egész családommal. Most röviden ennyi, majd még jövök.

Pocakosok, nagy naagy irígység és tisztelet jár nektek :lol: Nagyon boldog pocakosodást kívánok mindnyájotoknak és már izgatottan várom a legfrissebb topicbabyket :lol:
Remélem, 2011-ben én is és Morca is tudunk majd új babafotókat mutogatni Nektek :wink:
Ugye Morca???? Üdv itt is :lol: :lol: :lol:
bluebox
 
 


bluebox annyira helyes kisfiú lett kristófból........öröm nézni!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok Lányok!!!


Béuebox: Jaaaj, ez a Kristóf manó nagyon cukor!!!! Olyan markáns, férfias arcvonásai vannak! Nagy szívtipró lesz, az biztos! És a tesó milyen odaadással foglalkozik vele! Tök jó!
És milyen önfeledten majszolja a kiflit! Nagyon édi!
Az a torzonborz kép is nagyon szuper! Micsoda nézés!
Marha jó képek! Az első képen meg kimondottan nagy! Tiszta nagyfiú! Jó egészséget nektek! Nagyon ügyesek vagytok!

Dori: mi újság volt a dokinál? Várjuk a híreket!!!

Morca: normalizálódott a helyzet? Remélem. Talán kezdi eldönteni az idő is, hogy most mi is legyen. Vagy azt is mondják, hogy akkor szokott ilyen lenni a gyerekeknél, amikor valami nagy változás, fejlődés előtt vannak. Ki tudja!
Hát igen, én is kezdem elölről majd most a dolgokat. :wink: De mostmár tudom, hogy mi az irány, és mi kb. mennyi ideig tart. Elsőre az egész egy végeláthatatlan folyamatnak tűnt, amiből nincs kiút, és rengeteg energiámat elvette. Most egyszerűbben meg fogok birkózni ezzel a részével. Most majd a két gyerek összehangolása lesz a kihívás, és mindezt úgy, hogy mindkettőnek meglegyen a kis privát ideje velem is. Na, majd ügyesen!

Nitacska: rendben vagy? Kipihented magad rendesen? Nagyon vigyázz magatokra!


Velem kapcsolatban annyi fejlemény van, hogy a tegnapi vérvételen megint eléggé alacsony lett a cukrom, úgyhogy valahogy be kell lőni a diétát. Be kell iktatnom még egy 20 gr-os étkezést este 10 körül, hogy ne legyen olyan hosszú idő a vacsora és a reggeli között. Meg szerintem megcsinálom azt, hogy elkérem nagyitól a vércukormérőt, és minden étkezés előtt és utána egy órával megmérem. Abból látszódna talán jobban, mit hogyan kéne áthangolni a diétán.
Úgyhogy most nem 2 hét múlva, hanem jövő szerdán kell mennem vérvételre, hogy megnézze Zita, beválik-e a pótvacsi. Meglátjuk.
A kilók tekintetében egyelőre jól haladok, eddig 3 kg jött fel, és egy hét múlva félidő van. Iszok, mint a gödény: napi 3-4 liter vizet. De szerencsére simán megiszom, nem undorodtam meg tőle.

Tegnap voltam nőgyógyásznál is, ott minden rendben volt, méhszáj szépen zárt. szépen nő a méhem, már oldalirányban is szépen megnőtt. Babóca teljesen jól van, szép, a méretei és minden paramétere ideális.

Egyelőre rólunk ennyi!

Vigyázzatok magatokra és a picúrokra (kint is, bent is!)!
Puszi,

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Bluebox, Morca: Csak nem tervben vannak új tesókák? :D :P :wink:

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Eszty! Akkor jövő héten szerdán reggel megvárlak. Kedden éjszakás vok, csörögj rám, ha megérkezel. :D :D :D
Márti: háááát, fantasztikus! Hihetetlen, hogy már ennyi idő eltelt. :wink: :wink: :wink: Jó látni, hogy mekkorát nőtt, és milyen ügyes Kristóf.
bábaildi
 
 


Sziasztok!

Szeretnék információt, tapasztalatot a Dél-Pesti kórház szülészetéről!
Május 1-re vagyok kiírva, szülőszoba látogatáson voltam már. Az orvosom aki most itt dolgozik nagyon jó, már szültem nála, viszont akkor még a Rókus-ban.

Köszönöm, szép napot mindenkinek!
clone2
 
 


Sziasztok!

Bábaildi: köszönöm szépen, rádcsörgök, amikor ott vagyok. Húú,és miattam maradsz tovább reggel? De aranyos vagy!
Most írtam Zitának, mert megint elég alacsony lett a cukrom, egy kicsit módosított a diétámon. És csinálok egy egész napos mérést evés előtt és utána egy órával, hátha az segíthet a diéta kapcsán.
Köszönöm a sok törődést!

Clone2: Mi az, amit szeretnél tudni? Én csak nyáron fogok itt szülni, de eddig minden benyomásom maximálisan pozitív! Itt van több anyuka is, aki már rendelkezik tapasztalattal, de talán könnyebb lenne, ha lennének konkrét kérdéseid.
Egyébként Bábaildi szülésznő a Délpestiben, úgyhogy ő belsősként is tud neked infókat adni. Szép babavárást továbbra is!

Sziasztok!

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Szia Boeszter!

Köszönöm, hogy ilyen gyorsan reagáltál a kérdésemre! :-)

Igazából picit aggódom, mert idegen számomra a hely és a szülőszoba látogatás során sem sikerült néhány kérdést magamban tisztázni. :-(
Konkrétan arra gondolok, hogy csak olyan szobák vannak, ahol egész nap a picivel lehet lenni.
Nekem ez egy kicsit furcsa, mert a Rókus-ban lehetett választani, babás és nem babás szoba között. Félek attól, hogy a szülés után nem fogok tudni 100%-ban a kisbabámra koncentrálni. A Rókusban csak etetések idején hozták a kicsiket.
clone2
 
 


clone itt általába reggel 7-8-tól este 11-ig bent vannak a babák az anyukákkal és csak vizitekre vagy látogatás idelyére viszik őket el....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Bluebox: köszi a képeket Kristófról, már hiányoltalak titeket! Dávid kölöknek kint van az első fogcsücske! Ő lett a kis fogas és fogas kérdései vannak és foghegyről válaszol! :lol:
Clone2: első babámat szültem a Jáhn Ferencben, hajnali 5-kor vittek le osztályra, 7-kor hozták a fiamat. Nagyon fáradt voltam, nem tagadom, de: elviszik őket reggel (kb) 8-10-ig vizitre, du. 2 órára a látogatás idejére, ami alatt azért sok mindent el lehet intézni :D telefon, tus, reggeli-vacsora stb, és éjszakára is elviszik őket. Őszintén: a kisfiam besárgult és egyik nap a nővérkéknél volt fény alatt. Vettem 100 db újságot, hogy na most akkor mindent bele, de valójában folyton mentem leskelődni hozzá, nagyon hiányzott, akkor éltem át mit érezhettek azok a szobatársaim, akiknek a koraszülött osztályon volt a babájuk. Szerencsére a többi nap már mellettem feküdt a fény alatt :D Voltak, akik várták, hogy haza menyjenek, mert ott nem lesz 24 órás műszak, én pedig hálás voltam, hogy éjszakára "bevállalták" őket, mert nekem itthon azóta is 24 órásom van, úgyhogy nagyon jó volt, hogy erre az ott töltött 10 nap alatt fel tudtam készülni, szerintem az is jó, hogy nem időre kell őket etetni (három óránként vitték és szóltak, hogy most akkor befejezni, vagy hogy? El sem bírom képzelni). Nálunk itthon is az "amikor kér kap enni" módszer volt, nyár volt meleg, a gyerekdoktornéninek ez volt a nézete, én sem akartam sem órát nézni sem költögetni, mikor 4 órán át sem kért, azóta nagy fiú, magától beállt az evési ideje, pedig már csak reggel és este szopik, de a kanalasat is a kis megszokott idejében kéri. Mellesleg legalább megtanultam pelenkázni és nem féltem megfogni, öltöztetni mire hazakerültünk! :D Nem egy kis idegent hoztam haza, hanem az ágytársamat :D
Jó lesz hidd el, szalad a nap, beszélgetni tudsz a szobatársakkal a babától függetlenül, de csodálhatod, fényképezheted egész nap, mert minden nap más és más, és nagyon jó nézni mikor alvás közben grimaszol, mocorog, vagy ölelgetheted mellette fekhetsz :D
Még egy, amit nem is bírtam másképp elképzelni, mint ahogy itt volt: hogy a fürdőszoba a szobához tartozott! És a hűtő-mikró! Amiket itthon természetesnek veszünk! A szülőszobáról nem is beszélve, hogy nemrég újságban láttam vidéki kórházat, ahol függönyökkel vannak elválasztva a szülőágyak és apukát kiküldik mikor valaki épp szül anyuka mellett, hát erre sem gondoltam, hogy nem mindenhol úgy van, mint a Jahn Ferencben, hogy kettesben, ( de nem egy másik szülőnővel)
Hidd el szép lesz, jó lesz!
kisvitéz
 
 


kisvitéz olyan jó hogy ezeket leírtad...ujra felélénkűlt bennem mikor mátét szűltem....alig várom hogy ujra átéljem...........olyan ó.....mikot ott szuszog és mosolyog
melletted a baba!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Clone2: ne izgulj, jobb lesz így, hidd el. :roll: :roll: Akkor szoptatsz amikor a pici éhes, akkor pihensz, amikor Ő is alszik. Hiszen egy újbaba még sokat alszik, ha tele a pocak.Mire hazamész tudod hogyan sír ha mérges, ha fáj a hasa...stb. Amúgy ha fáradt vagy, bármikor beviheted az újszülött szobába, vigyáznak rá. (meg kell mondjam, nemigen élnek ezzel az anyukák, kivéve az első napot, amikor még ki kell pihenni a szülést. ) Mi azért nem kapjuk meg a "bababarát" kórház címet, mert nincsenek éjszaka kint a gyerekek. (ez az egyik kritérium). Vagyis mi vagyunk az arany középút a régmúlt. és az abszolút modern között. :wink: :wink: :wink: Nagyon zárójelben megjegyzem, hogy nem hittem volna, van még Budapesten olyan szülészet, ahol időre hozzák-viszik az újszülötteket. Azért ez már egy kicsit elavult. :oops: :oops: :oops:
bábaildi
 
 


ildi az uzsokiba is van igaz ott csak egy szoba ahol 3 óránként hozzák-viszik a babókat....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nem volt netünk egész nap...

Kristóf nagyon aranyos!!! Na meg a nagytesó is... :) Jó, hogy jöttél!

Ezek szeritn ti benne vagytok a 2011-es topikban? Gondolkoztam, társulok oda is, de azért talán fura volna most, mikor várom a másodikat... :)

Minden rendben babóval, bár a combját nem sikerült lemérni - túl jó a hangszigetelés... :oops: De látszott, hogy rendben van. :)

Holnap elmegyek (asszem holnap...) a kórházba 7re megcsinálni a terheléses cukrot, Doktor Úr mondta, megnyugtatná. :roll: Megint megbukom... :?

Na, megyek aludni, mert innen reggel 7re odaérni, hát korán lesz kelés... :)

Jó éjt mindenkinek!
Vendég
 


Ja, nekem nagyon jó volt, Clone2, hogy volt pihi éjjel, de nagyon sokat velünk voltak a babák különben! Sztem neked is jó lesz! :wink: További szép pocakos heteket! :)
Vendég
 


zdori: képzeld nálunk sem volt mikor netezni akartam, pontosabban modemen rendben látoszott minden, de a gépen nem volt hálózat, aztán fordítva, hogy a gép azt írta minden rendben, a moden villogott de nem volt net mégsem, aztán már csak telefon nem volt estére, izgultam nagyon, hogy nem-e a kölök csorgatta tele nyállal a modemet :cry: de nem! :lol:
Izgulok a cukrod miatt! Irtó szerencsések vagyunk doki bácsival, hogy ilyen sok ultrahangot csinál, nem? Nekem legalább is sokkal közelebb hozta a babát és főleg a páromnak! Emléxem, mikor a kis pálcika emberkének járt keze-lába, akkor fogtuk fel igazából, mi is készülődik ott bent :lol:
Hú ma reggel rájött, hogy fel lehet állni a kiságyban is! :lol: Hiába titkolózok előtte, már a tv-t is eléri, a dohányzó asztal szerencsére még megúszta a rágcsát, kíváncsi vagyok mikor tetszik meg neki az is!
Hú, vannak akik már tervezgetnek? Naggyon izgi! Amint hétvégén lesz felmentő seregem apa személyében megkeresem a 2011-es topikot :lol: juj, de kíváncsi vagyok, fúj-fúj!
Mára is esőt mond, de azért szép napot mindenkinek! Ja és pihentető családdal-barátokkal együtt töltött hétvégét, ha addig már nem jelentkeznék! :D
kisvitéz
 
 


Sziasztok!

Dori: szupi, örülök a jó híreknek! Drukkolok, hogy rendben legyen a terheléses cukor!

A nettel gond van, főleg a T-Home hálózatával. Nagyon sokan panaszkodnak! Pedig aztán nekik végképp van infrastruktúrájuk hozzá és pénzük, hogy jól csinálják a dolgokat! Mégse megy. :?

Olyan szomorkás idő van!
Holnapra tervezzük, hogy délután elmegyünk Orsival a Kölyökparkba a Sárkány Centerbe. Állítólag jópofa. Hadd játszon egy kicsit.
Ma csinálom a méricskéléseket. Olyan leszek, mint egy tűpárna estére. :D

Vigyázzatok magatokra, és SZÉP NŐNAPOT MINDENKINEK!
Puszi,

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Szép napot mindnekinek!

Sajnos csak most tudok net közelbe lenni mert csak a munkahelyemen van gép.
Köszönöm, mindenkinek a bíztató szavakat! :-)

Szerencsére nem az első babám lesz ezért némi rálátásom van, a pelenkázás, öltözés és sírás tekintetében. :-)
Sajnos családi örökség nálunk, hogy az anyatej az max. a 2. vagy akár a 3. napon indul be és kb. szerencsés esetben is csak 1-2 napig van. :-( :-(
Ha nincs tej akkor a picinek mit tudok adni a kórházban???
Van valami más amivel "pótolni" tudják?

Kép 4D
clone2
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?