Új privát üzeneted érkezett!

ja,Skrisz,neked meg gratu a 18.héthez :wink:
Vendég
 


Köszke, szépen telik az idő... :D

skrisz72
 
 


Fanni!
Igen bevették a szabályozásba az IVF-eket, de tudtommal úgy hogy akkor kapsz mentességet, ha az összes államilag finanszírozott beültetést végigcsináltatad, vagy igazolod, hogy neked a kezelés ellenjavallt eü. okok miatt.

Köszi a gratulákat a félidőhöz, furcsa ez, nem gondoltam, hogy valaha eljutunk eddig..... :roll:

Uh-us csajok!!
DRUKK!! :D

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 

 
 

sziasztok!

Lois,
grat a félidőhöz! :D
jaaaj, igaz, apának még csak a kütyün keresztül! :wink:
Kiskókusz is nagyon szégyenlős v. szórakozik az apjával, de neki sose mozdul... :roll: :wink:

aha, szal nem u.az összeg a beteg meg a táp... sebaj, 70%-kal számloltam úgyis.

Krisz,
grat a 18. héthez!
Holnapután mozi, álmod pedig biztos igaz! :)

Megjártuk a fogorvost, ez is letudva. Holnap labor, lesz benne terhelt cukor is.
Én is kerek vagyok, ma 23+0 :D
angel37
 
 


Angel!
Köszi :)
Én tudom, hogy te mikor vagy kerek, mert én téged mindig "magamból" számollak, és így mindig tudlak fejből :wink:
Nekem a fogorvost még nem mondta a védőnőm, azt leigazolhatja a magán-fogdokim is igaz? És ezt mindegy, hogy mikor?
Most a háziorvoshoz lesz egy köröm.....ez annyira de annyira felesleges bürokrácia..... mert én ott tuti csak egy pecsétet kapok az asszisztensnőtől aztán ennyi.... :?

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Nyulasz,

Ha szülés előtt kezdi meg valaki a TGYAS-t, akkor annyival kevesebb nap jár neki a szülés után, mert az összesen asszem 168 nap. Úgyhogy szülés előtt a legjobban a betegszabi+táppénz verzió éri meg, kivéve, ha nem valami nagyon komplikált eset valaki. Az indexen van egy fórum, a Szülői munkaközösség alatt, GYÁS/GYED/GYES & egyebek a címe, ott vannak szakértők, akik válaszolnak.

Kép

Kép
leo50
 
 


Lányok,

gondoljatok ránk holnap 9kor! :wink: izgulok kicsit :oops:

És most egy érzékeny kérdés:
teszem azt, minden rendben, és esetleg holnap megkapjuk az útilaput! :P Tudom, hogy a Kaáliban nincs hálapénz, de bármi más módon - szavakon kívül - illik-e köszönetet mondani? :roll: :oops:
Jöhet priviben is!!!


Lois,
grat a 20. héthez! :D

Skrisz,
mindjárt Neked is UH!!! :D

tillidian
 
 


Angel,hű,már 23 hét :D gratu :wink:
Leó,ezt gondoltam,de ha letelik a 168 nap,akkor rögtön jön a gyed,nem?És az nem napokban van megadva,hanem a gyerek 2 éves kora...vagy akkor az utolsó hónapban,mielött 2 éves lesz a gyerek,már nem adnak gyedet? :roll: Mert ha adnak,akkor összeségében nem egy havi plusz tgyást,hanem egy havi plusz gyedet jelent...csak én vagyok ilyen értetlen? :oops:
Vendég
 


Nyulasz :D
1 havi plusz gyedet jelent!
DE, mivel a táppénz több, mint a gyed - a táppénz nincs maximalizálva, 70%, a gyed van (max. minimálbér 2xnek a 70%a), ezért ha az embernek jó a fizetése rosszabbul jár, ha az 1 hónap táppénzt 1 hónapra gyedre cseréli.
(ha a fizuja több mint a minimálbér 2x-se)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :oops: :oops: :oops: leesett,így már totál világos :idea: köszönöm,látod erre nem is gondoltam.
Vendég
 


Sziasztok

Ma voltunk 4d uh, már 3300 gr nyom Sára, tiszta husika
Kép


Nem semmi, mondta az uh is hogy ezt hogy fogom megszülni pedig ugye van mág 1 hónap hátra.

Beszéltem KP is és nagyon örült hogy én is örülök. Kérdeztem hogymikor lehet a következőt csinálni, modta természetesen attól függ hogy meddig fogok cicisztetni de 1 év kell legalább hogy regenerálodjak. Mondtamneki akkor talizunk. Nagoyn édi volt.
De majd ugyis küldök neki képet,
Tényleg csajok tudnátok mondani nyomdászt ahol babaérkeztetőt tudnék nyomtatni, mert aki a meghívonkat csinálta az megszünt sajna.

Amúgy minden rendben, keményedések továbbra is vannak, nem tudom milyenek a josló fájások, majd egyszer a kórházban jutok ki.

Puszi nektek.

Kép
lili&ana
 
 


Till, én úgy tudom, hogy a baba születése után szoktak ajándékozni. Mi is üres kézzel jöttünk el. Szmati azt mondta, küldjünk képet majd a babáról.

Liliana, milyen kis husi lányod van... :lol: Nem lesz pici baba.

skrisz72
 
 


Liliana,azta,micsoda kép :D :D :D nagyon-nagyon édes a kiscsaj :D
Till,mi sem adtunk semmit :roll: de gondoltuk,ha megszületnek majd akkor valami személyre szólót,a babákról.
Vendég
 


Liliana!
Tyűha....... :shock:
Hatalmas a lányka!! :D

Szerintem egy "Nagyonköszönökmindent" , meg később egy klassz kép a babáról bőven elegendő.......én legalábbis ennyit csináltam volna ha onnan hoztam volna haza a Kisjankót.......... :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Tilli!
Én nagyon drukk!!!!!!!!!!! :D

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Till :P
Nagyon drukkolok!

Nyuszi :P
No hát én is azt akartam írni, amit Orsi megmagyarázott :oops: :lol:

Lois :P
Már nem emlékszem pontosan, de azért mielőtt bármit is visszafizetnél, érdeklődj a lehetőségekről. Szerintem elég egy igazolás a Kaálitól, hogy oda jártál kezelésre!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


sziasztok!

Lois,
aha, ez a trükköd! :lol:
Magán fogdoki is jó, persze, csak legyen pecsétje! :wink: Védőnéni nekem azt mondta, hogy 15-17. hét között teszi tönkre a bébi a fogakat (ha teszi). Én akkorra időzítettem, ez tegnap a 3. köröm volt, több pici lukacska volt :roll:
A házidokis vizsgálat: sztetoszkópos hallgatózás és vérnyomásmérés volt. Nagyon alapos a néni, mindkét karon mér. Ja, meg az ekg eredményt nézte meg.

Nyulasz,
bizony! :wink:
nektek mikor lesz köv. nyúlbogyónézés? a 18. heti?

Liliána,
tééényleg milyen husi! :D
hűha, már a következőre gondolsz? :shock: :)

Tilli,
na mi volt 9-kor? :)
angel37
 
 


Till, már tűkön ülünk!!! :wink:

skrisz72
 
 


Sziasztok

Én is egy képeslapot küldök KP-nak és mikormár kimehetünk Sárával akkor személyesen is elmegyünk és akkor valamit majd viszek.
Igen már gondolokodok a második neki futásnak,mert már azért benne vagyoka korban (32 leszek dec.) tehát csak azért kérdeztem meg TŐle hogy mennyit kell várni, meg ha nem sikerülne 1.re bár Sára is elsőre sikerült, akkor miért ne. Csak jobb tul lenni rajta, bár nagyon élvezem ezt az állapotot, meg negyon szeretem a babákat. Meg ugye mindenki aki itt van megszenvedett rendesen értük.

Ma már elkezdem mosni a ruhácskáit.
Ma megyek védőnőhőz ráadásul gyalog, nem baj egy kis séta nem árt.

Kép
lili&ana
 
 


Fanni,köszi neked is...muszály volt ilyen szájbarágósan :lol: de jó végre megvilágosodni :lol:
Angel,holnap lesz uhu,aztán megkérdezem a dokim,valószínű két hetente megyek,így a 18.heti elött még lesz egy kukucs.18.hetire meg ,megyek az Istenhegyire,ha már a 12.hetin nem ott voltam...és lesz még valamikor 4D,de azt már fogalmam sincs,mikor lenne jó.Mostanában még együtt láttszódnának,de a 18.hetin úgyis kapk dvd-t...akkor meg inkább később megyünk.
Nektek mikor lesz uhu?
Liliána,jó sétát :D egész kellemes idő van.

Till,hol jársz?
Vendég
 


Nyulasz,
holnap? de jó! :D sima nődokis? lehet, hogy már láttok nemeket! :)

Hétfőn megyünk doktorbáicshoz, de az csak minimál uh. Ha rendben vagyunk (főleg a méhszájamra gondolok), akkor befizetek egy 4D-sre az istenhegyire :wink:

Liliána,
oké értem! de azt ne mondd a 32-re, hogy benne vagy a korban! :roll: :wink:
angel37
 
 


Angel,sima nődokis,de a kórházban,és a 4d-sek néznek...remélem jó szemük van :D
...már miért ne lennétek rendben!!!Minden okés lesz,és mehettek is 4dre :D
Vendég
 


Fanni!
Persze utánanézek, egyelőre még nem határidős a dolog csak a hitel kiegyenlítése miatt kell számolnom vele... ha belehúzunk a kölökprojektbe,és nem tökölünk a másodikkal megint 6 évig akkor még akár bele is férhet.... :wink:

Angel!
Hú, és ennyit kellett fogászkodni rajtad? Szívás.... Kaptál azért érzéstelenítőt??
EKG?? És azt neked ki csinált?? :shock: Engem arra sem küldtek... :shock:

Liliana!
"a benne vagyok a korban 32-vel " szerintem itt ne hangoztasd.... mert úgy nézem majd mind korosabbak vagyunk, legalábbis akik aktívabbak.... :roll:

Till:?: :?: :?:

Nyulasz, Skrisz!
Jujjj, mennyi izgalom holnapra, jó gyönyörködést az utódokban !!!! :wink:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Angel!
És mikor akarsz menni 4D-re?? Nekem a 26-28. hetet ajánlották. Nemtom mikor menjek.... :oops:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Sziasztok!
Nagyon fáradt vagyok, úgyhogy most nem olvasok vissza. Ne haragudjatok!
Párom elkapott valami vírust, úgyhogy csak reménykedem, hogy nem kapom el. De legalább itthon van velem.
El vagyok keskenyedve. Ma telefonáltam a rákszűrés miatt és P3 lett. Sosem volt még ilyen. Ez lehet a terhesség miatt? Azt olvastam a sejtek ilyenkor normálisak, de sok a fehérvérsejt. A doki bám annyit mondott, hogy legközelebb megyek, akkor ír fel valamit rá, és aztán majd lesz kontroll vizsgálat. Mondta hogy ne aggódjak, dehát mégis... Valakinek volt már P3 a rákszűrés? És erre mit írnak fel? Azt is olvastam ha az ismételt vizsgálat is P3, akkor szövettant szoktak venni.
Hát remélem holnapra már jobb kedvem lesz, de most kicsit kétségbe estem.
Puszi
Kat

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Katerina!
Bárcsak tudnék erre valami okosat mondani........ :(
Részemről azt sem tudtam, hogy csinálnak rákszűrést a terhesség alatt....... nekem nem csináltak........ legalábbis eddig :shock:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Ezt találtam, egy doki ezt válaszolta egy kismami ugyanezen problémájára:

"A p3 csak annyit jelent, hogy kezelni és ellenőrizni kell. Lehet, hogy csak egy gyulladás okozza!"

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lányok,

1000 bocsánat, hogy most jövök, de a 9es UH után rohantam dolgozni, majd Manóért a suliba, lecke, (7től bealudtam :oops: ), de a lényeg:


Eredmény: 1 gyönyörűséges dobogó szívű, CRL: 20,9 mm-es Kicsikénk van! :P És: ezennel megkaptuk az útilaput a Kaáliból!!! :P
SOS holnapi teendőm: azonnal nőgyógyász, és ellenanyag szuri (RH negatív vagyok, Apa pozitív), mert ilyenkor a leállt iker vetélésnek számít...No, ez a HF: holnapra orvost keríteni :roll: (még nincs saját dokim)
Lois, Fanni, Angel, Nyulasz, és Mindenki: nagyon köszönöm a rengeteg drukkot!!! :D
(én is viszont Mindenkinek!!!!!!(

Kat, ne aggódj: a barátnőm október végén szült, ugyanilyen eredménnyel. Azt mondták, nem szülheti meg spontán, megcsászározzák, nehogy a baba elkapjon vmit...végül addig ment a gyógyítás, hogy szuperul megszülte spontán :D
Azóta antibiózták és volt egy méhszáj műtétje, de minden ok!!!
Szóval no para! :P (megkérdezem majd, mit kapott közben, ok?)

Liliana,
miben vagy Te benne??? :evil: :lol: Nonemáááá!!! :lol:
(én minnyán 35 pl, de semmit nem számít! :wink: -ja és hiába szültem "fiatalon -27-", és lombikoltunk 29től, mikor állítólag még jobbak az esélyek, mégis most estem teherbe, mikor már csak 15%, vagy mennyi egy beülti sikeressége...ennyit erről!)

tillidian
 
 


Angel!
Nagygratu a 23-hoz!!! :D
Biztos minden okés lesz, és mehettek négydézni! :P

Lois!
Nektek is gratu a félidőhöz!!! :D

Till,
jó hírek!


ui.
A szeretet zenei hangjai
http://www.hirsarok.hu/node/18100
seszi
 
 


sziasztok!

Katerina,
:?
gyulladás okozhatja, de ha netán még egy P3-ad lesz, terhesség alatt nem biztos, hogy bolygatják egy szövettan vétellel.
nekem spec. hpv gyanúm van, számomra ez új :roll: arra azt mondta a dokim, hogy a terhesség miatt könnyebb félrenézni.
P3-asnál meg éltem meg már rosszabb értéket is, de ez most itt mindegy

Lois,
elvileg első terhesség alatti nődokilátogatásnál leveszik a citot :wink:
az ekg-ra háziorvos adott beutalót, helyi szakrendelőben voltam, de lehet, hogy ez sem mindenütt egyforma!
fogat meg naná, hogy csakis érzéstelenítővel :) és egyszerre csak egyet csináltak meg, azért lett több alkalom. vmi nem is volt luk csak barázda, de inkább azt is betömték.

4d-ra hallottam már többfélét, igen, inkább későbbre szokták, az Istenhegyi pl. 30. hétre ajánlja, de bennem ott van, hogy bármikor befektethetnek, így jó volna egy minél hamarabb, végülis mehetünk bármikor! :wink:

Seszi,
köszi :)
angel37
 
 


Itt vagyok! Éééééés KISLÁNY! :lol:

Kép

skrisz72
 
 


Bocsánat, de belekotyognék, segítő és nem riogató szándékkal. Ez a téma a szívem csücske, ezért is szeretnék segíteni.
Tehát: A rákszűrés P3-as eredmény önmagában nem jelent semmit. Illetve jelent/het gyulladást, és jelenthet HPV vírus okozta elváltozást. Éppen ezért kell HPV tesztet csináltatni, mert önmagában a rákszűrés kevés. Állítólag Amerikában már nem is csinálnak csak HPV tesztet. Ugyanúgy kenetet vesznek és tipizálják, milyen típusú. Száz valahány féle van, ezek közül azokra szűrnek, amelyek valamilyen elváltozást okoznak (ez lehet szemölcs, de rák is :cry: ). Ha a teszt megvan, akkor lehet eldönteni, hogy mi a teendő. Kismama esetében szerintem nem fogják a méhnyakat piszkálni, szülés után viszont azonnal utánajárnék. (Illetve a tesztet most is meg lehet csináltatni.) Hüvelyi szülést azért nem ajánlják bizonyos HPV fertőzések esetén, mert a baba elkaphatja (de nem mindegy, hogy milyen a HPV, mert sok közülük ártalmatlan). Egyik ismerősömet emiatt császározták.
Ami azt illeti, érdemes éppen ezért teherbeesés előtt jóval rákszűrést és HPV tesztet csináltatni és kizelni (ami a mintavétel illetve méhnyakműtét, ami gondolom Angelnek is volt). Nekem annak idején P3 és P4 értékem is volt, és mikor rákérdeztem, hogy mi lenne ha először "gyorsan" szülnék egy gyereket, és utána műtét, azt mondták hogy NEM, mert a terhesség rossz irányba befolyásolhatja a folyamatot.

Angel, a HPV gyanú olyan nesze semmi, fogd meg jól duma. Sztem majd csináltass egy HPV tesztet szülés után, abból kiderül. Bár egyszerűbb lett volna ezzel a rákszűréssel a tipizálást is megcsináltatni. Egyébként én is feküdtem sokat, de biztatásképpen, Bálint 4450 gr volt és a 38. héten indították a szülést, és a méhnyak, ami kezdettől 1000 volt, kitartott. Nem tudom, mekkora lesz a Te babád, de tudd, hogy még ekkora súly is belefér! :lol: :lol: :lol: (És sima hüvelyi szülés volt.)

A HPV egyébként képes "eltűnni" és visszatérni, attól függően, hogy az immunrendszer milyen erős. Úgy is lehet valaki HPV fertőzött, hogy a rákszűrés eredménye P1, P2, akkor tudni kell róla és figyelni rá. Ezért rossz a rendszer, hogy pl. akinek P2, azzal nem foglalkoznak, pedig náluk még megelőzhető a radikálisabb beavatkozás. Ha már 1 embernek is segítettem, megérte leírnom mindezt.

dkata
 
 


Kata,
ez alapos hsz volt! :)
a hpv részben olyannyira nem vagyok otthon, mert nem volt annak idején, és most sem ijesztett meg különösebben (még el is felejtettem) :oops:
az sajnos igaz, hogy a terhesség a kezdődő rossz folyamatot még jobban belobbanthatja :?

ja, hát nekem is szívem csücske, és sajnos nem állhattunk meg egy egyszerű konizációnál, a dolog sokkal "csúnyább" volt. :roll:

Gratu, 1000-es méhnyakkal sem lehetett egyszerű, szép súly, és sikerült természetes úton! :)
Én méhnyak számot nem is kapok, mert nincs mire adni, de azt hiszem jelen pillanatban 00 lenne - saját számozásomban, legalábbis remélem :wink: hétfőn okosabb leszek.
angel37
 
 


Krisz,
gratuláció a kiscsajodhoz! :)
gondolom minden okés vele! :wink:
hány grammos? :wink:
angel37
 
 


Angel, mikor volt a műtét? Csak azért kérdezem, mert nekem 2000-ben, és akkor már tipizálták (azért is műtöttek egyből, mert közepes kockázatú volt). Most meg HPV pozitív vagyok, de nem magas vagy alacsony kockázatú, azaz nem olyan, ami elváltozást okoz. De ettől függetlenül érdemes félévente, évente nézetni.

dkata
 
 


2004. de akkor, mondom, nem volt hpv-m, nem abból indult.
most meg tényleg nem különösebben ijesztett meg, inkább meglepődtem kicsit. A doki is azt mondta, hogy terhesen levéve nehezebb beazonosítani, majd 4 hó múlva megnézzük, na az kb most van :wink:
angel37
 
 


Akkor megnézeted? Miért nehezebb beazonosítani ilyenkor?
És azt tudod, mi okozta, vagy nem mondtak semmit?

dkata
 
 


azt nem tudom, ennyire nem részletezte a doki. csak hogy ilyenkor félre lehet nézni, téves pozitív irányba.
most hétfőn - ha netán nem jutna eszébe - szólok, hogy lejárt a négy hónap, nézzük meg, mi van - persze ha én se felejtem el :roll:

nem tudjuk mi okozta, annyit lehetett tudni, hogy nyakcsatorna belsejéből indult, és mire észlelhető lett a méhszájon, már beljebb nagyon sz@r volt a helyzet :?
angel37
 
 


Angel, a becsült súly 243 gramm. Ez magzatvízzel ennyi, vagy csak a baba súlya?? :roll:

skrisz72
 
 


csak a babáé :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Katerina!
Remélem megnyugtattak kicsit a csajok :)

Till!
Hatalmas gratula a szivecskéhez, nőjjetek szép nagyra!!! :D

Skrisz!
Gratula a csajszihoz!! Bejöttek az érzéseid?? :D

Angel!
Na akkor ez nekem nagyon kimaradt :? Pedig már vagy 4X voltam terhesgondozáson a nőgyógyászmnál :?
EKG ma megvolt nekem is, megcsinálta a háziorvosom azt mondta kicsit laposak a T-hullámaim :shock: Ezt mit jelenthet??? Tisztára kis nemtudomka lettem :oops:
Az érzéstelenítőt csak azért kérdeztem, mert én pár napja nem kaphattam a sebészeten :?
4D-vel tuti nem várok a 30.-ik hétig, az túl soká van kukucs nélkül...köv. kötelező csak 32.-ik hét :( Meg én azt már nem az Istenhegyin fogom csináltatni :roll:

Seszi!
Köszi! :) Ti hogy vagytok??

Viktu!
Nagyon eltűntél....... Minden Ok?? :shock:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Sziasztok

Neharagúdjatok ha bárkit is megbántottam a korral kapcsolatban nem állt szándékomban. Tudom hogy mindenki keresztül ment egy hosszu úton ahhoz hogy eljusson a pocaklakohoz. Nem érzem magamat idősnek, sőt csomoan nem hiszik el hogy ennyi idős vagyok. Csak én ugy "terveztem"hogy 35.-korban beszeretném fejezni a család alapítást, ráadásul hogy mi 3 gyereket szeretnénk, azért mondom hogy bele kell húznom.

Till

Nagyon örülök, hogy egy is ott van. Vigyázz nagoyn magadra.
Amúgy hol szeretnél szülni? Én a SoTE II. fogok az én orvosom Czeizelhez tartozik, illetve ott Genetikus nála Dr.Gidai János, nagyon figyelmes, és precisz, fiatal tele amb.. De Amugy KP is megkérdezheted kit ajánl, nekem is felajánlotta, ha esetleg nincs orvosom. De a Kórházat is nagyon nézd meg.

Ma ismét mostam 3 adag kicsi ruhát meg tegnap is a tegnapiakat kivasaltuk, vasárnap lesz meg a bútor, ugyhogy már csak be kell pakolni.
Na megyek

Kép
lili&ana
 
 


Krisz,
ez a baba súlya! :)

Lois,
pedig esetleges bacik, gomba miatt (is) nem ártana egy mintavétel, bár ha gond van, azt valszeg úgyis észreveszed folyásból v. vmi jelből...
Lapos T hullám? mi az a T hullám? :oops: nem mondták, hogy ez mit jelent?
Lehet, hogy az se mindegy milyen érzéstelenítő, vagy hogy hova... ínybe egy pici adag biztos belefér (azt tudtam, hogy fogorvosnál szabad kérni/kapni, egyébként tán el se megyek :wink: )
4D-t miért nem az Istenhegyin? távolság miatt? mert nekem nincs jobb tippem, hogy hol... :roll:

Liliána,
senki nem bántódott meg :lol:
én valaha úgy terveztem, hogy 30 éves koromra befejezem :wink: :roll:

Viktu,
tényleg eltűntél :? , uyge minden OK?
persze nem a 24 miatt
angel37
 
 


Lois, Angel, Kata, Till!

Köszi szépen, már megnyugodtam,de némi félsz azért maradt. Eszembe jutott, hogy azt is mondta a doki, hogy van egy kis méhszájsebem. Arra gondoltam, akkor talán tényleg gyulladás lehet a P3 oka. Méhszájsebem se volt még sose. Különben évente járok rendesen rákszűrésre, és épp most telt el az egy év, azért is csinálta meg a doki bácsi. Végül is jó, mert így legalább tudjuk, hogy van valami, amit kezelni kell. Majd szugerálom magam, hogy csak gyulladás legyen, mert én szeretnék természetes úton szülni.

Krisz!
Jaj, de jó, hogy már tudod, hogy kislány. Nekünk hétfőn lett volna a genetikai uh, erre ma felhívtak, hogy menjek szerdán, mert hétfőre mégsem férek be. Még jó, hogy egy hónapja kértem az időpontot. Már annyira szeretném látni a kis manókámat.. :)

Lois!
Én dokim egyébként kétszer is vesz kenetet, úgy rémlik ezt mondta legelső alkalommal, mert a kismamáknál ha van valami probléma a terhesség sokat ronthat. Na mondjuk a másik oldalról viszont -ez már csak a saját véleményem- nem hinném hogy túl jó, ha sokat piszkálnak odabenn. Háát, T-hullámról én se tudok semmit. :roll:

Puszi

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Katerina, a méhszájsebet kezelni kell, ha látható elváltozás van, az már jel (persze nem biztos, hogy terhesség alatt...). Azért én rákérdeznék a HPV tesztre. Szerintem nem fog ezen múlni a természetes úton való szülés! :lol: (Nálam a Kaáliban kértek friss rákszűrés eredményt, mikor kezdtünk! :shock: :lol:) Nekem nem kezelték annak idején a méhszájsebet, bánom, hogy nem voltam erőszakosabb és okosabb, és nem jártam utána.

Angel, kíváncsi vagyok, mit mond a dokid, majd írdd meg!

Lois, ha van panaszod, érdemes kenetet vetetni (abból kitenyésztve célirányosan tudnak gyógyszert adni), de ha nincs, és nem csináltak rákszűrést se, én rákérdeznék. (Nekem volt úgy Candidám, hogy észre nem vettem volna, csak abból derült ki - ezeket pedig kezelni kell, főleg terhesség alatt.)

P3, P4es eredmény pedig születhet mindenféle előzetes tünet nélkül!

dkata
 
 


Rákerestem a T-hullámra..hát okosabb nem lettem..na mindegy már így maradok.... :roll:

Angel!
Ja, nem a távolság miatt, dehogy, amúgy is Bp-re megyek, de abba abba a UH rendelőbe, ahova évek óta járok Uh-ra (emlő). Mert azt is meg szeretném nézetni, és mozizni ott is tudok :wink: (meg az ottani dokimban is maximálisan megbízom)

Liliana!
Dehogy bántottál meg, legalábbis engem biztos nem ........ :D
Szerintem itt mindenki jóval korábbra tervezte a gyermekvállalás, de ugye ember tervez.... :? Max. nem tűzök ki már ki határidőket egyáltalán.......... ugyan minek???? :roll:

Na jól rápirítok a dokimra, hogy nem vett eddig kenetet....... nekem eszembe sem jutott megmondom őszintén........2 hét múlva megyek legközelebb, akkor tuti kihisztizem :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois, nem jöttek be az érzéseim. Azt hittem fiúcska. És lám, kislány. Tegnap már megnéztem az összes lányos bordűrt, szőnyeget, függönyt. :lol:

skrisz72
 
 


Krisz :P
Gratulálok!
S mi lesz a neve?

Liliana :P
Én 30 voltam, amikor próbálkozni kezdtünk :roll: és 35, mire a fiúk megszülettek :shock: De kis koromban mindig azt hittem, hogy 2000-re, mire 27 leszek, már 2 gyerekem lesz. Ember tervez 8)

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Lányok, most csak gyorsan bemásolok, este jövök bővebben:

Tegnap bebattyogtam a Péterfybe, normál nőgyógyászatra. Kifogtam egy arrogáns dokit, aki velem veszekedett, hogy mit képzelek, az RH összeférhetetlenség ellen nem lehet csak így beadni az ellenszert, szidta a Kaálit, hogy micsoda inkorrekt eljárás, aztán majd leharapta a fejem, mikor nem értettem egyet :evil: ,
Ezután elkezdte szépen megfogalmazni az irományát, hogy nem adja be az injekciót, és közben még telefonált 3at, és mindenkinek felháborodva újságolta, hogy őt mire kényszerítik...Ekkor jött be az a főorvos, aki amúgy rendelt volna - de épp konferencián volt - és pillanatok alatt józanul rendelkezett (miután konzultáltak a fejem felett, hogy állítólag ilyen eset még sosem fordult elő), hogy egy napra azonnal be kell feküdnöm, mert az Anti D csak így adható, ambulánsan nem...Így történt, hogy egy napra kórházba kerültem...ott kellett volna lennem holnap délig, de saját felelősségemre du hazajöttem...
A szuri egyébként annyi volt, mint a mindennapos progi szuri...
De: jelentem: kiválasztottam a dokit, akinél szülni szeretnék! :D (a főorvos lesz, aki megoldotta a gordiuszi csomót! :lol:
Lányok, máris visszasírom a Kaálit....... :roll:

tillidian
 
 


Sziasztok!

Till!

Nem semmi kis sztori de jó, hogy azért találtak megoldást. Nem minden esetben jellemző ma az orvoslásba a segítőkészség sajnos. :(

Lili!

Ugyan az az orvosunk dejó! Én ma megyek hozzá du. viszem a végre NEGATÍV toxoplasma eredményemet. nem kell szednem a gyógyszert meg szeretnénk látni Grétit uh-on. remélem megmutatja nekünk. Te az AFP-ét a Sotén csináltattad? Ha igen akkor hova kell menni? mert elfelejtettem multkor mit mondott az orvos.
Krisz,
Gratulálok a 18. héthez és a lislányhoz!

Lois,
Gratuláloka 20. héthez!

Hát ez a gyed, gyes, tgyás??? ha a házidokim tart táppénzem és a munkahelyemen tudják kismama vagyok akkor az így jó? Úgy értem nem baj, hogy nem a terhesgondozó adja a táppénzes papírt?

Rólunk:

A toxoplasma negatív és ez a Pesti eredmény a fontos a többivel ne is foglalkozzak azt mondták az infektologián. gyógyszer nem kell de mivel volt ez a galiba meg az igg is negatív így nagyon kell vigyázni és 2 havonta vv. , hogy rendben van-e minden. nem ehetek nem kellően hőkezelt husit, nem mehetek kutyus, cicus közelébe se házba se kertbe. nagyon meg kell mosnom minden zöldséget gyümit. Amúgy jól vagyunk a hányinger néha még elkap, megvolt a cukorterhelés is egész iható volt az a cukros lötyi ( citromlével). Ma megyünk uh-ra meg csavizni picit apával. :D
:oops: remélem mostmár nem lesz semmi gond és sűrűbben tudok jönni. Bocsi, hogy nem szoltam mindenkihez de ígérem bepótolom. Most megyek , mindenkinek pocak simi!!!!!

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: