Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!
Nagyon nem jól voltam az este és most is fájdogál még a pocóm. Este már bevettem egy algo-t mert hőemelkedésem is volt, és mint az öreg mámikák úgy mentem ki fürödni begörnyedve.

Gyorsan átfutottam a termést aztán leteszem a laptopot mert ha teljesen vízszintben vagyok akkor a hasamra kerül ami kellemetlen, ha feljebb ülnék az ágyban akkor a combomra is tehetném, de úgy meg nekem kellemetlen. :roll:

Denika
köszi a választ

Boniko
Nagyon sajnálom Zsigit, mielőbbi jobbulást neki.

Mindenki puszilok
Jók legyetek!

dita75
 
 


ANCSI
Gyógyulj meg hamar. Sajnos az enyhébb időben könnyebben el lehet kapni a nyavalyakórságokat! Vigyázzatok magatokra kismamik és anyukák, és a leendők is! :wink:

dita75
 
 


Boni!Zsiginek jobbulást!!!!!!!!!!

Kép
f.ancsi
 
 

 
 

Sziasztok!

Ditus!
+++++++++
Mikor hívod őket?

Kata!
Blasztocisztának nevezik már a 8-16 sejtes állapotot is. Viszont blasztociszta transzfernek meg az 5 naposat nevezik.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 



Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Egyébként pénteken megyek egy akupunktőrhöz. Szeretnék fogyni és ezért. Merthogy addig nem akarok megint lombikozni, míg nem fogyok 8-10 kilót. Állítólag az akupunktúra jó erre. Na kivi leszek.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


BUMI
Már hívtam! :wink:

6 volt érett és ebből 5 már megtermékenyült, még a 6. jelölttel is próbálkoznak.
Csütörtökön 10-re kell mennem. 8)

Hajrá fogyi nekem Norbi vált be és a hormonok nélküli élet! :roll:
Tegnap kétszer is megkérdezték, hogy 90 vagyok, nem hittek a fülüknek! Pedig sztem több is csak már nem merek ráállni a mérlegre! :roll:

dita75
 
 


Jó reggelt!

Ditám!

Ezek aztán az életre való Bogyók!!! Kép Ilyened lesz hamarosan!

Bumi!
Én is updatelek, már 8,5 kg-t fogytam 2 hónap alatt. Szívesen küldök anyagot hozzá, ha kell.
20150601134430
 
 


VIKI
Remélem! :D

Nagyon ügyi vagyol, ennyit még nekem sem sikerült, már mint ilyen rövid idő alatt.
Nem is dicsekedtél még vele csaje!
Bubulaci mit csinál éppen? Remélem neki kutyabaja, nem kapta el semmi kórság!

dita75
 
 


Sziasztok!

Mammográfiáról megjöttem, hála Istennek nem találtak semmit. Mensi alatt lehetett valami mirigy megduzzadva. :wink:

Ditud!
Pihenj sokat, az 5 az már nagyon klassz eredmény.

Betegeknek jobbulást!

Este jövök. Addig is legyen szép napotok!

KépKépKép
bikfy
 
 


Bubu alszik már 1 órája, bár fél 8kor kelt a beste kölke. Nekem volt honnan fogyni, eddig könnyen ment. Most még kb. ennyit kéne ledobni, de ez már nehezebb lesz.
20150601134430
 
 


VIKI
Neked könnyen fog menni, így is szép vagy, de majd még szebb leszel! Bubu nagyon büszke lesz rád, hogy ilyen szépséges anyucija van! :lol:

BIKFY
Tudtam én hogy nem lesz gond, de fő az óvatosság jól tetted hogy megnézetted.

dita75
 
 


Dita,
szuper az 5 pindurka! Gartula!

Viki,
wow, nagyon szépen haladsz a fogyival. :lol: Még a végén tényleg átpártolok majd update-re :wink:

Bumi,
hűű, az ennyire bonyolult? Mármint hogy az elnevezéseik? Köszi a linket. Igazság szerint azt hittem, hogy a blasztónál nagyobb lesz a %.
Sok sikert az akupunktúrához. Tényleg jó fogyáshoz :wink:

i.kata
 
 


Bumi,
most nézem, hogy ezek még 2001-es adatok. Azóta ezek az arányok biztos növekedtek, nem?

i.kata
 
 


KATA
Nekem már folyik a túró még a fülemen is. Meddig kell ezt nyomatni?

dita75
 
 


Dita,
akkor igyál mondjuk banánturmixot, egyél csirkét... :lol:
A fehérjedús táplálkozás innentől végig javasolt, a transzfer után is. De ilyen durván szerintem Némókának is csak a transzferig kellett.
Egyél túrós csuszát :wink: Abban nem fog zavarni a túró :lol:
Kitartás!

i.kata
 
 


KATA
Akkor megeszem a pipit amit még vasárnap csináltam. :D
Illetve van itthon banán, és köszi az ötletet, mert IMÁDOM a turmixot! :lol: :lol: :lol:
Nyomon a méhpempőt is abban is sok fehérje van! No meg kell a nyálkámnak, hogy kényelmesen tudjanak benne aludni a Bébibogyók! :D

Amúgy emlékszel a múltkor mondtad, hogy javítsak a vonalzómon, ezt még kb. akkor csináltam amikor a decát elkezdtem. Azóta nem javítottam rajta, és milyen pontosan matekoztam! :wink: :lol: Visszamegyek a matektanáromhoz, hogy javítsa ki a jegyemet a bizonyítványomban de azonnal!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

dita75
 
 


Dita,
jó étvágyat a finomságokhoz!
Fürdő használt tegnap? Nekem is iszonyúan fájt a punkció után napokig...
Tudod miben van még sok fehérje? Ha jól tudom, akkor a szójaitalokban. Egész finomak a szójás ivójoghurtok. Esetleg kérd meg a párodat vegyen hazafelé 1-2 dobozzal.

i.kata
 
 


Dita,
még a túrógombóc is jó kaja, de gondolom azt most nem állsz neki főzni. :roll:

i.kata
 
 


Ditus!
Gratula! Dukk, hogy szépen osztódjanak!!!
Én úgy ettem a túrót, hogy bedobtam a turmixgépbe, öntöttem hozzá tejet, meg tettem bele instand kakaóport. vagy valami gyümit.. Úgy nagyon fini, és meg lehet inni!

Kata!
Van egyébként irodalom IVF témáról, csak eléggé szaknyelven íródnak.

Viki!
Gratula afogyáshoz. Kűggyé anyagot! :D

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi,
azokat én nem érteném meg :roll: :oops: Köszi a segítséget! :lol:

i.kata
 
 


Sziasztok,

Dita,

gratula a 5 Bogyóhoz, a 6.-nak drukkok mennek, hogy szedje össze magát :wink:

Viki mami,

nagyon ügyi fogyókúrázó vagy!

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Timi!
Kűggyé emil címet!

Dita!
Van egy atom király sült túrógombóc receptje a barátnőmnek, ha kell szívesen elküldöm.
20150601134430
 
 


A helyzet egyre rosszabb, mostmár hajanli 5-.ig nem aludtunk... :cry:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


BUMI
Én meg úgy eszem mint a mazsolás-vaniliás krémtúrót. Imádom a boltit, ez sem rossz, csak sok a mennyiség. Nekem egy doboz millis krémtúró bőven elég.
Kipróbálom a te receptedet is.

MONIC
Köszi a drukkot. hogy telt az éjszaka?

dita75
 
 


Monic,
:cry: :cry: :cry: :cry:

i.kata
 
 


Sziasztok!

Mindjárt visszaolvasok kicsit, de előbb rakok fel képeket a mi kis drágáinkról. :)

Tegnap voltunk 4D ultrahangon, ami egyben genetikai kontroll vizsgálat is volt és jelentem a babákkal minden a legnagyobb rendben! Zsombi már 350 gramm, Zsófi pedig 380! Viszont annyira pörögtek-forogtak rúgdostak, hogy vizsgálni is kemény feladat volt őket a dokinak, nemhogy jó beállítást elkapni róluk. Azért sikerült Zsombi baba arcát elcsípni, ellentétben Zsófiéval, akinek csak a vállaiban gyönyörködhettek :wink:

A képek elég sz@r minőségűek, mert a dvd-ről még nem sikerült őket lementeni, ezért egyenlőre érjétek be a fényképező által készített képekkel.

és íme Zsombi (a látszat ellenére nem édesdeden alszik éppen):

Kép

És Zsófi lányunk szép nőcis háta és vállai:

Kép

kezek lábak tengere: (ebből kellett valamit kihámoznia a dokinak) :)
Kép

nellike
 
 


Nellike,
jók így a képek :lol: Nagyon helyes a 2 kis lurkó :lol: :lol:

i.kata
 
 



Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Nellike!
Szépek a babók!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Nagyjából visszaolvastam:)

Dita! Szép eredmény! Elmondanám, hogy nem jelent semmit , hogy kinek hányat szívnak le, mert nekem is 14 -et szívtak le legutóbb (kaptam is infúziót rendesen) mégis csak 4 maradt meg a beültire. (5 volt megtermékenyíthető és abból lett a vegyes párosunk! ) :wink:

Remélem válaszolt valaki , a Metypredet bizony már szedni kell, de rajta van a záron, hogy mennyi a napi dózis. Asszem összesen 5 napig kell szedni. :roll: Gondolom már elmúlt a hasfeszülés, de igyál sokat a beültiig, attól minden órában egyre jobb lesz a közérzeted! Tudtatok fotózni, vidózni? Aranyosk voltak a műtősök nővérek? Hogy bírtad az altatást? A Zeke csinálta a leszívást? (győzz válaszolni az ezer kérdésre)

Boni! Jobbulást Zsiginek! :(

Kata! A blasztociszták megtapadási esélye közel 50 % , a 3 napos embriók 26 %-ához képest! Viszont ahogy Moncsi írta, sajnos nem mindegyik éli túl a petri csészében az 5 napot. Állítólag a 4-5 nap a kritikus, amikor a 8-10 sejtes állapotú preembrió kezd átalakulni szedercsírává. Ha ezt az időszakot rendben átvészeli, akkor az esélye nagyon megnő a túlélésre és a megtapadásra.

Nálunk szó sem lehetett az 5 megtermékenyült petesejttel a szedercsíra állapot megvárásához, mert lehet, hogy mind elpusztult volna beültire.

Monic! Szegény Danika! Fáj a pocója és attól ilyen nyűgös? :( Remélem hamar átvészeli ezt az időszakot.

Nálunk meg az a helyzet, hogy hiperaktívak a gyerekek. Pl. tegnap reggeltől egyig mindkettő ébren volt, aztán kicsi szunya után kettőkor ebédeltem és mire leért a kajcsi az egyik már ébresztette is a másikat. A délutáni ébrenlét kitartott este hatig, akkor jöttünk haza a 4d-ről és akkor a kocsiban végre nyugi volt, de itthon ismét felébredtek és nem hagytak aludni egészen éjjel egyig. A zuram meg csodálkozik, hogy reggel nem bírok felkelni. :roll: Az nem lehet igaz, hogy ilyen pici babáknak elég napi egy-két óra alvás! :?

nellike
 
 


Kata!
A sikeresség sajnos a kortól és a testsúlytól is függ. Minél nagyobbak ezek a paraméterek, úgy csökken az esély is.
De nem jó ilyeneket olvasni. Én el szoktam követni azt a hibát, hogy beleolvasok a Magyar Nőorvosok Lapjába, ott sok cikk foglalkozik a lombikkal.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Viki!
Köszi megkaptam. egy bajom van vele, így első ránézésre: nincsen köret a kajákhoz. De akkor meg mivel laksz jól?

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Zöldségek, stb.

Szénhidrátot inkább délelőtt eszek, max. 1ig. Vmit vmiért. Szted hogy ment le rólam ennyi?
20150601134430
 
 


Viki!
Akkor végülis mindegy mit eszek, csak ne egyek szénhidrátot. Végülis ezt ki lehet kerülni. Többnyire. Na majd meglássuk.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Egyébként jó módszer, hogyha az ember tojást eszik. Ha két főtt tojást megeszek reggelire, akkor délig simán bírom. gond a vacsival van, mert akkor ízekre vágyom.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi, Nellike,
köszi az infókat!

Bumi,
igen, látom az egyik linkben, hogy mennyit számít a BMI. Van aki sokkal nagyobb nálunk, mégis simán teherbe tud esni :roll:

Na jó, azt hiszem nem mélyedekbele jobban a témába...megyek olvasni a Titkot :roll:

i.kata
 
 


Hú! Fogyókúra?

Lassan rám is rám férne :? Már 7 kilónál tartok! :?

Viki mami! Figyelem a stratégiád, hogyha már majd nálunk is lehet, akkor tudjam hogyan adjam le azt a száz kilót, amit én a közeljövőben fel fogok rántani magamra! :roll:

nellike
 
 


Nellike!
Nagyon édesek a babók! Tényleg a kissrác nagyon férfias a lányka pedig lányos.
Nagyon szépséges gyerekek lesznek! :lol:

Metypredet 4 napig kell egy szemet!
A doxyt is 4 napig de két szemet!

Sajnos nem a Zeke csinálta! :cry:
Kicsit el voltam kenődve miatta és nagyon meg is ijedtem amikor az új doktornő jött be és akkor tudatosult bennem, hogy ő fogja csinálni. Kicsit féltem, hogy tapasztalatlan és még nagyon fiatal, de remélem a szűzkéz szerencsét hoz!
Viszont nagyon lelkiismeretes volt, mert látta hogy fájdalmaim vannak, és megnézett még utána uhu-n hogy mindketten nyugodtan aludhassunk.

dita75
 
 


Nellike!
Te csak gondolni se merj a fogyira, míg szoptatsz! Mert jól odamegyek és elfenekellek! Amíg szopi volt nálunk, addig nem néztem mit és mennyit eszek.
20150601134430
 
 


KATA
Amig fürödtem jó volt, de utána minden visszaállt.
Haha, na ezen jót nevettem, páromra ilyesmiben nem lehet számítani. Tegnap nagyon ki voltam rá bukva. :roll:

MONIC
Sajnálom, hogy megint nem sikerült aludni! :cry:

VIKI
Gyühet a recept, beírhatod a receptesbe ott legalább mindenki látja! :)

KATA
Ne aggódj, az exem nője akkora mint egy 120 l-es bojler és simán teherbe esett, míg én nem!

dita75
 
 


Dita,
hát ez az! Nekik miért sikerül akkor, nekünk meg miért nem??? Unokatesóm is jóval ducibb nálam arányainkban, mégis simán teherbe tudott esni.

i.kata
 
 


NELLIKE
Milyen 100 kiló! :lol: Bolond vagy te lány! :lol:
Igen az Erzsike nagyon aranyos volt, folyton kisszívem, meg édesem volt mindenki, kicsit szórakozott volt, mint Garfield aki utálja a hétfőt, kétszer is sikerült a nadrágját összekenni az infuzióval. Amúgy én csak egyet kaptam!

A műtőben is aranyosak voltak, az asszisztens aki bekötötte a kanült kérdezgetett mindenfélét, az altatós pedig megjegyezte milyen édesen rebegtetem a pilláimat amikor is már aludtam volna, de viszont nem akartam becsukni a szemem nehogy lemaradjak valamiről. Hol kinyitottam, hol lecsuktam a szemem! :D

Most már sokkal jobban vagyok, jön ki a fülemen a túró! :D

Ja és az altatást is jól bírtam, mindenki már a műtőben kinyitotta a szemét, én csak a szobámban tértem magamhoz. Állítólag valamit hablatyoltam a vérnyomás mérés közben de senki nem értette mit dumálok! :lol:

dita75
 
 


Csöppikék nagyon édesek!
20150601134430
 
 


BUMI
Én imádom a kompótokat, kis édesítőt teszek bele, hamar megfő, melegen és hidegen is szoktam enni husikhoz köretként, sztem nagyon fini.

dita75
 
 


Nekem is van olyan barátnőm, aki 125 kilósan lett terhes. Szóval nem is ez a gond. Csak a súly is egy azon sok tényező közül, ami nehezíti a teherbeesést. de ez persze nem jelenti azt, hogy túlsúllyal ne sikerülne a lombik. Bár tény, hogy aznap, amikor nekem volt a beülti 4-en voltunk, ebből kettő normál két túlsúlyos, és nekünk a túlsúlyosoknak nem sikerült. Ez persze lehet véletlen is, hosz nem reprezentatív a minta. De azért megpróbálok fogyni a következől lombikig.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Nellike,

nagyon aranyosak a babák :wink:
A kilók miatt ne aggódj. Én 13kg-ot híztam a terhesség alatt és tegnap álltam először mérlegre, és csak 4 kg plusz maradt rajtam annak ellenére, hogy szó szerint zabálok, hog ylegyen tejem. A terhesség alatt fele ennyit sem ettem, most meg eszek mindent, csak tudjam szoptatni a kisfiamat. A kilók meg mégis jönnek le rólam.
Tegnap a városban már a régi ruháimban voltam, nagyon jólesett. A hasam is eltűnt már szépen, úgyhogy nyugi. :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


MONIC
Te is nagyon ügyes és csinos mami vagy! :wink: :D

BUMI
Aki teljesen egészséges teherbe esik tonnás súllyal is, és igazad van tény, hogy a mi helyzetünkben jobb lenne a cél érdekében pár kilót leadni. De ez igen nehéz akkor amikor telenyomnak egy csomó hormonnal.
Amikor nem szedtem semmit érdekes módon sikerült leadni a Norbidiétával közel 20 kilót, most is Norbizom de nem hogy le inkább fel mennek a kilók, lásd a terhesnaciban feltett képemet, akkora a hasam is mint anyunak 6 hónaposan volt.
Én abban bízom, hogy majd ha meglesznek a Bogyók, ketten kétfelé rohannak és leadom minden feleslegemet amit a 6 év babáravárás alatti hormonkezelések miatt felszedtem. :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dita75 2009.03.03 13:20-kor.

dita75
 
 


Dita! Még azt akartam írni, hogy lehet ám, hogy a 6. petesejt is megtermékenyült másnapra, mert nekem is így volt az elsőnél. Lehet, hogy még éretlen volt, ilyenkor beleteszik egy érlelő folyadékba és próbálkoznak később icsivel. Könnyen meglehet, hogy már ő is szépen osztódik :wink:

Viki mami! Én is úgy gondoltam :wink: Szopi után jöhet az update!

Túlsúllyal kapcsolatban nekem az a véleményem , hogy persze nyilván közrejátszik a brutál túlsúly a teherbeesésen, viszont szerintem (nem vagyok orvos) a túlsúly azért nehezíti a fogantatást, mert hormonális zavarokat okoz. A hormonstimulációs beavatkozásoknál viszont nem a természet irányítja a hormonokat, hanem a gyógyszerek, úgyhogy szerintem akinek akár inszem, akár lombik stimu miatt érlelnek "mesterségesen" petesejtet és irányítják a folyamatokat annak már nem játszik be a túlsúly, mint hátráltató tényező. Persze lehet hogy hülyeség az elméletem.Mindenesetre én a 3. beültinél voltam a legdagibb , mégis mindhárom embrió beágyazódott. Ráadásul már harminc is bőven elmúltam , de még ez se játszott közre.

nellike
 
 


Monic!

Köszi a bíztatást, remélem nálunk is így lesz. :) Szerintem én 16 kilót minimum fogok hízni, amiből azért minimum a fele remélem a babák születésével le is megy. Ha nem , akkor majd ha már nem szopiznak, tornázom ezerrel. :roll:

nellike
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: