Új privát üzeneted érkezett!

Kata!

Az IRC kellene mégegyszer!

Anikó
naspolya
 
 


Sziasztok!

nem is tudom kinél kezdjem...
no, sorrend nélkül

KODA!
végre!!!jó újra ittlátni, nem csak sógin keresztül:KépKép

Zsu!
http://www.evakezimunka.hu/
hát ennek a katalógusáról van szó..
de nagyon cselesek, mert neten egy darab képet nem közölnek...a katalógusuk meg tele van tök jó keresztszemes cuccokkal meg mindennel.
Rendelj tőlül, és meglátod, vagy elküldjem ezt én?
bár ez macerásabb.
hamar megjön, dobj nekik egy mélt.

jaaaaaa, és majd elfelejtettem!
gratu, gratu és még egyszer gratu a frogalmadhoz.
asszem küldök egy mélt.

Anikó!
mél megy.

Jubinknak külön nem írok. napküzben fél pillanatokra sikerül elkapnom...Kép

ennyi

drezsy
drezsy
 
 


Te Zsu!

még egy kérdés!
most hogy nekiálltál ennek a tömeggyártásnakKép, remélem lefényképezed, a piacra dobott cuccosaidat is. Kiváncsiak vagyunk ám rááááá!!!

drezsy
drezsy
 
 

 
 

SziasztokKép
(Kata, Drezsy, Manóka, Ági...)

Segaítsetek már! 2 napja ezt írja ki az IRC:

#decoupage can'n join channel (adress is banned)

Mi lehet ez? Nektek is ezt írja ki?????

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Jubi! CSúcs amit már megint alkottál, ha időd engedi, lépésről-lépésre írjad már le, hogy milyen technikával csináltad a kaspókat. A ceruzatartókról meg ne is beszéljünk! Rá kell állnom a konzervre!
Koda! Ma már úgy érzem egy hajszálnyira jobb hangulatban íródott leveled, kitartás, csak így tovább! Hidd el veled vagyunk!
anizs007
 
 


Jubi, a narancsos cserép háttere engem is nagyon-nagyon érdekelne.Kép Nagyon szépséges lett!

Dodus

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


Drezsy!
Küldök nekik mélt, rendelek én is katalógust!
zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Koda,

Kérd meg Katát, hogy törölje a bant a botból, ezért nem tudsz felmenniKép
Próbáld meg, ha nem vagy fix ip címes, hogy más nickkel mész fel.

Anikó,
holnap akkor talizunk? hol és mikor?

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Koda!
Örülök, hogy itt vagy! Kép

Ánizs, Dodus!
A narancsos cserép (ami igazából nem is narancsos, mert valami narancssárga bogyó van rajta) így készült: a cserepet lefestettem sötétzöldre, mikor megszáradt összepacsmagoltam fehérrel, azután pedig okkersárgával (ebbe is kevertem egy kis fehéret, hogy világosabb legyen). Utána fel a sz-át és a végén az egészet átlakkoztam kívül-belül. Ennyi az egész Kép El sem lehet rontani!!

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Köszi Jubi! Sokkal bonyolultabbnak tűnik! Annyi sok ötletet kapok tőletek, csak lenne időm megvalósítani!
anizs007
 
 


Csajok!

ime a keret, amit tegnap kreáltam

ez a sablon:
http://babanet.hu/album/main.php?album=1720&page=2&image=39693

és ez lett belőle:
http://babanet.hu/album/main.php?album=1720&page=2&image=39695

és a kettő együtt az összehasonlíthatóság kedvéért:
http://babanet.hu/album/main.php?album=1720&page=2&image=39696

na?
hogy tetszik KépKépKép

drezsy

leírás du, mert nem lesz ebédem még holnap délre sem
Kép
drezsy
 
 


Drezsy, ez királyKépKépKép

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


Anikó, most nem rendelek semmit. Nem elfelejtettem szólni.Kép

Dodus

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


Sziasztok!

Most találtam rá erre a topikra! Szeretnék hozzátok csatlakozni, ugyanis a héten én is elkezdtem a decoupage-t.
Már most sok hasznosat olvastamKép
Nekem eddig 2 cserepem és 1 képem van, most készül a 2. kép.
Nektek milyen gyorsan szárad meg a gipsz? Nekem még két nap után is egy picit nyirkos.

Nagyon szép munkáitok vannak.

Sziasztok!
Era

Era
Kép
era75
 
 


Szia Erika!
Üdv közöttünk. Nekem is nehezen száradtak ebben a nyírkos időben, de azt csináltam, hogy a ruhaszárítót úgy állítottam fel, hogy rálógjon a konvektorra, arra tettem a gipszemet.
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Akkor nem lesz baja, ha a radiátorra teszem?
Most amúgy sem fűtenek annyira, így szép lassan tud száradni.
Köszi.
Era

Era
Kép
era75
 
 


Zsu!

Arról még nem beszéltünk, hogyan kerül a pakk Debrecenbe. Te vagy Jubi ismerőse viszi?

Küldjetek róla mélt!

Drezsy!

Nekem nagyon tetszik a keret kisérleted. Nem futott össze a diszperzit, amikor festetted a sablont?

Szia Erika!

Két órával az öntés után, már kiveheted a sablonból a gipszet.
Én ráteszem a radiátorra, egy éjszaka alatt kiszárad.

Anikó
naspolya
 
 


Szia Anikó!
Anita azt írta, hogy te tudsz valahogyan olcsóbban keretsablont szerezni. Leírnád nekem, hogy pontosan miről van szó és hogy is működik ez? Én tegnap néztem sablonokat a Művész boltban, de 1000 forint körül voltak. Köszönöm, ha tudsz segíteni.
Móni

Kép
móni23
 
 


Végre sikerült megcsinálnom az albumot és itt megnézhetitek tegnap készült első munkámat.
http://babanet.hu/album/main.php?album=2139&page=1&image=39698
Móni

Kép
móni23
 
 


Mónika!

Nézd meg a remohobby.hu oldalon az ajánlatot.
A sablonok 400 forintér vannak. Pesten laksz?

Anikó
naspolya
 
 


Sziasztok!

Kicsit lemaradtam.Kép
Hétfő óta nem láttam apát, úgyhogy minden rám szakad.Kép Tegnap csavarogtunk is, aztán nagybevásárlást kellett csinálni, szóval elég volt.
Amire gyorsan reagálnék:

Anikó!
Nincs mit. Sikerült is?

Drezsy!
Csak átfutottam, nem tudom milyen válaszokat kaptál a gipszre. Én a 2 kg-os Horváth féléből kb. 10 képet csinálok.

Koda!
Mél megy!

Jubi!
Te drága! Te édes!Kép
Honnan vetted az a bocit a ceruzatartódra??? Nincs véletlenül még egy? Akár egy katicástól is megválnék érte!!!!!!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata, akkor én nagyon gazdaságtalan vagyok, mert nekem csak kb. 4-5 db jön ki ugyanannyi gipszből.Kép
Nem is mondasz semmit a katicás órára? Pedig csak Neked.Kép

D.

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


Anikó!
Igazából Keszthelyi vagyok, de Pesten tanulók és itt lakunk a párommal, tehát néhány hétvégét kivéve itt vagyok. Ez miért fontos?
Móni

Kép
móni23
 
 


Mónika!
holnap délután 13-15-ig a Remo Hobby nagykerben vásárolok, ha van kedved gyere oda és válogass.
Én nagyker áron tudok hozzájutni a kellékekhez
Anikó
naspolya
 
 


Kata! Ezt hogy csinálod? Én 5 kg gipszből csinálok 10 képet. És egyébként is árulja el valaki, hogy milyen konzerveknek van ilyen doboza!!!! Én is akarok ilyet csinálniiiiiiiiii!
anizs007
 
 


Ánizs!
Mi a köv. konzerveket esszük (igen sűrűn Kép): trópusi gyümölcs, borsó, bab, ananász. De szerintem tök mindegy, bármelyik jó hozzá

Erika!
Kép Most látom csak a profilodban, hogy te is Debreceni vagy! Éljen, már hárman vagyunk: Manóka, Te és én!KépÉn egyébként minimum 3 napot mindig várok a gipsz száradásával. Biztos ami biztos.

Anikó!
Este írok mélt!Kép

Kata!
Ez a boci egy olyan szalvétáról van, amit Zsunak hajtottam egy darabig, és végül találtam is. Ha újra megyek abba a boltba (előreláthatólag jövő hét szerdán), nézek neked is!

Drezsy!
Nem semmi ez a keret!!! Leírás????

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


sziasztok

Látom belendültetek
délelőtt tiszta punnyadás volt ez a topik..
de most!

Üdv Erika, körünkben

Anikó!
nem, nem futott össze a festék.
viszont miután kivettem ( elég egy óra is), a festéket le kell dörgölni róla, ahol festék volt, ott marad a mélyedés


tehát a képet a kövi képpen készítettem:
a sablont belülről lefestettem diszperzites aquacolorral, és arra öntöttem a gipszet.
a szalvéta felületét ne érje festék, mert akkor a gipsz olyan lesz..
miután kiborítottam a keretet, ledörgöltem a festékes réteget róla, és igy ilyen domború forma lett. elég szakszerű voltam Kép

ha valaki kedvet kapott hozzá: egy fontos tanács: ha kivetted a gipszet, azonnal mosd el jó alaposan a sablont, mert rászárad a diszperzites festék

kérdeznék valamit:
hogy fessem be úgy ezt a görcsös keretemet, hogy a mélyebb részek sötétek legyenek, ami meg kiemelkedik az világos( vagy fordítva...)
ilyenkor jön a szivacs,vagy a rongy?
vagy mi?

drezsy

ja, és ti milyen témájú képet tudtok elképzelni bele?
drezsy
 
 


csajok!

segítsetek már!!!
hogy kell a profilba úgy képet feltenni, hogy az élvezhető méretű legyen, és ne olyan batár nagy mint jelen esetben az én sebimKép

ja, amúgy ugye hogy örök téma a gipsz és víz keverése...
nekem sem jön úgy ki mint katának
nekem is 2 kg-ból max 5 kép...
de akkor már nagyon ügyi voltam Kép

Anikó
mél megy este

drezsy
drezsy
 
 


Sziasztok!

Kép szárad a radiátoronKép

Drezsy
Én feltöltés előtt megszerkesztettem a képet, a paint progival, kép/nyújás/ döntés. A vízszintesre és a függőlegesre beírhatsz %-t, amit szeretnél. Ha jól emlékszem én 50-50%-ot írtam, de lehet kisebb is.
Ugye nem voltam nagyon zavaros?

Holnap jövök!

Jó éjt!


Kép

Era

Era
Kép
era75
 
 


Anikó
igen kérem, ha akrillá válik!!! és normál negyedes, sima, igen.
Bocsesz, hogy csak most válaszolok, de nálunk épp teljes káosz...
majd jövök

ane

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 


drezsy
használj valami képes progit... mondjuk Photoshop-od van, ott simán lekicsinyíted a képet és azt teszed fel.

erről jut eszembe, ha bárkinek kell progi, film, mese,zzene, csak szóljatok

Kata
A boci egy farmos szalvin van, mind a 4 oldala más, nagyon édi. csak most nem tudok képet felrakni, apa valahol Komáromban a digivel együtt Kép, szkenner hangos - csemete alszik, bocsesz

ane

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 


Ane!
Küldj nekem címet mélben!
Anikó
naspolya
 
 


Ane!!

nem megy Kép(((
nem küldhetném el sebi képét átszerkesztésre?

drezsy
drezsy
 
 


Dodus!
Mit mondjak?KépKépKép
Ne hergelj!Kép
Különben nagyon klassz! Én is szétnéztem a lakásban, de nincs olyan óra amit dekuplizni lehet.Kép

Gipsz: én 400 ml vízhez teszek 500 ml gipszet. A 10 csak kb. de meg fogom most már számolni.Kép
Különben meg sosem törik el /kivéve ha Dodó megkaparintjaKép/. Az éleket, széleket pedig félszáraz állapotban le szoktam hátul gömbölyíteni, hogy ne pattanjon el olyan könnyen.

Ánizs!
Az enyémek Bonduelle borsóból vannak.
Gipszet fent Dodusnak írtam.

Jubi!
Bocit előre is köszi!Kép Tennék egyet apának a monitor közepére!KépKép

Ane!
Éééés nekeeeeed van esetleeeeg ilyen bociiiiis???KépKép

Drezsy!
Nekem is küldheted!

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


ERIKA,

üdv köeinkbenKépKépKépKép
mikor láthatjuk a képeket?
ha kérdezted volna, megsúgom, hogyan szárítsd!
Szóval, akkor nem jársz mostanság sétálni, mert nagyüzemben alkotsz?Kép
Elmehetnénk a Praktikerbe festéket venni.

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is most kezdek majd képeket alkotni, eddig csak egy üvegre raktam egy szép tulpit, de nagyon tetszik a dolog. (Őrült szalvéta gyűjtögetésbe kezdtem Kép )
Nagyon tetszenek az alkotások, loptam egy pár ötletet. Kép Kép Kép

Jubi!
Ha nagyon szépen megkérlek szereznél nekem is olyan bocis szalvit? (egyből hármat) Lécci...lécci...lécci Kép

Sziasztok!
Timi
tibcimami
 
 


Kata!

nem megy
nem tudok mélt küldeni
3x próbáltam, és mindig visszadobta

majd irc-en keresztül megprószáljuk
jó?

drezsy
drezsy
 
 


Lányok!

Itt a legújabb cserepem (bár úgy látom sikerült úgy fotóznom, hogy nem túl sok látszik belőle Kép) :http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/_szi_term_ses_cser_p.JPG

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi!

jó lett a kép!
látni amit kell...
nagyon tetszik
eddig nekem ez a legjobban

de jó maderás lehetett kivagdosni...
megértetted hogy hogy csináltam azt a göcsörtös sablont?

drezsy
drezsy
 
 


SziasztokKép

ÁnizsKép
Postán véglegesen az olajosüveged!

KataKép
neked mél ment. De vissza is jelzett a rendszer, hogy nem tudja elküldeni. Valamiért nem szereti a címedetKépKépKép

MónikaKép
Ügyes vagy , hogy megcsináltad az albumodat! Kár, hogy még csak 1 kép van benne,Kép Nagyon várjuk a többit is!!!
Kiskacsás kép: KépKépKép

ZsuKép
Te ezerrel keresztszemezel???????????? Azért nem jársz erre???Kép

JubiKép
És hogy vágjátok le a konzerv tetejét, hogy ne maradjon sorjás????

ErikaKép
Jó szárítgatást!

Képzeljétek én hogy jártam.
Vettem 2 kg-os Trinát model gipszet. Az összeseset elhasználtam, és egyetlen egy kép sem sikerült. Volt olyan, hogy 6 óra múlva vettem ki a sablonból, és nem kijött, hanem inkább kifolyt. Egyszerűen nem kötött meg. Így jártam kb. 10 képnél. Tegnap csak 2 db-ot dobtam ki. Gabi azt mondja, szerinte öreg volt a gipsz. Most vetetek vele újabb 2 kilót. Persze nem ezt a márkát!

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Drezsy!
Hát, hogy őszinte legyek, én bizony nem értettem meg a leírást, akartam is írni, hogy írd már le valahogy mégegyszer a gyengébbek kedvéért. Kép

Koda!
Egyszerűen kinyitom a konzervet konzervnyitóval, azután a párom egy fogóval szépen lelapogatja körben a kiálló éleket. (ezt egyébként én is meg tudnám csinálni, de eddig még mindig rábíztam Kép)
Sajnállak a gipszes kalandod miatt!!Kép

Zsu!
A sok munka közben rádférne egy kis szórakozás - szóval gyere egy kicsit beszélgetni velünk!! Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


KÉpzeljétek tegnap a parkban a nagyfiam talált egy bumeráng alakú fadarabot, és az első gondolata az volt, hogy: Anya fessük le és ragasszunk rá szalvétából halacskákat!" Nem tudjátok miért?KépA kicsi pedig ha valahol szalvétát lát, elkezd lelkesen kiabálni, hogy : "Anya, anya" és mutogat a szalvétára.Kép
Itt a bumeráng képe: http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/bumer_ng.JPG

Ez pedig a bocis szalvéta, azoknak akik kértek tőlem. Azért rakom ide a képét, hogy ez nem egy olyan sz aminek mindegyik oldalán boci van, csak van rajta az is Kép
: Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 



Ánizs,
így nem lehet megnézni.

ewurl {url,név}
url címet úgy másolhatod ki, hogy
1. másik ablakban a képfeltöltésből kilépsz, a fotoalbumok megtekintése során rákatt a képre, hogy nagy legyen. Ekkor kijelölöd, nyomsz ctrl+c
2. a hozzászólásod írásakor beírid:
ewurl {ekkor ctrl+v, ide beíródik a kép urljevessző,képnév}. szókőzt sehol sem kell hagyni!

manóka

manóka
manóka
 
 


Ánizs!
Nagyon szépek lettek! A gomba a keretre hogyan készült?
Ez a keret nagyon jó, nekem is van egy ilyen képem, de sajnos kölcsönöntősablonba készült, azóta is vágyok egy ilyenre.

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Ánizs!

nem tom miket akartál megmutatni, de nem sikerült...
úgy jártál mint nem is tudom ki egy pár napja
elmondom neked is hogy hogyan tudod megmutatni legegyszerübben, amit akarsz...
na figyi

behozod ezt a babanetes oldalt, és itt a szövegmezőt, ahova irni akarsz
mondjuk már ott tartasz, hogy mutatnád a képet.
ekkor nyitsz egy tök új internet expolert
ott a babanetes oldaladról kiválasztod a megmutatni kívánt képet, de rendes nagy méretben. vagyis az ottani képeid közül, amit meg akarsz mutatni, rákattintasz, és akkor nagyobb lesz
na ekkor ha ez megvan, akkor a kép fölött a címsorban ami megjelenik, arra kattintasz egyet.az sötétkékre vált
most nyomsz egy CTRL+C-t
változást nem fogsz látni, de a gép mejegyezte...
aztán azonnal ide visszajössz a topikos szövegmezőbe. és itt nyomsz egy CTRL+V-t
no
ezzel a paranccsal fogja ide bemásolni neked a mutizni kívánt képet

remélem érthető voltam

ha igen, akkor ennek bizonyítékául, rakd be a képeidet újraKép
csak ügyesenKépKépKép

drezsy
drezsy
 
 


SziasztokKép

Napsütéses jó reggeltKép

Ánizs,
észrevettem nálad is meg másnál is ha bemásoljátok a kép linkjét nem az jön be hanem a fotoalbumos főoldal helyette, nagyjából rájöttem a hibára is: belekerül a php? után egy own=1& szöveg, ami nem kell bele, ha az nincs ott hanem rögtön az album szöveg akkor simán jó a link.

newurl parancs meg a következő: \newurl { ide a link , szöveg } a leirásnál én direkt raktam közöket, de amikor valóban csinálod a parancsok között nem kell kihagyni helyett. A link után fontos a vesző. A szöveg nél pedig azt ird amire ha klikelünk megjelenik a kép. pl: itt látható (ennél hagyhatsz közt, ugy ird be ahogy amugy is irnád a szöveget)
Ánizs gombás képe

Hu remélem nem voltam tul bonyiKép

Amúgy a gombás képed nagyon tetszikKép Erről a gombáról meséltél hogy kettévágtad és felragasztottad?

Anikó,
a két konzervesdobozt kikukáztamKép Amugy nem hordozóban fogom vinni manót hanem babakocsival, mert ugy könnyebb lesz cipelni a nagy popojátKép

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Nőcik!

Ki volt az az édes,aki rendelt nekem egy Éva kézimunka katalógust?Ma jött meg de nem én rendeltem.Köszönöm!

Manóka!
Megkaptam a madárijesztős Sz-t is!Köszönöm !

Jucus
20170114224602
 
 


új sablonban kép
Ez csak próba, de meg kell tanulnom!!! Köszi a segítségeket!
anizs007
 
 


Na akkor a többi:
gombás
gombák közelről
és az új sablon.
Ezt a romantikust már láttátok?
romantika
anizs007
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?