Új privát üzeneted érkezett!

Pandus :lol: :lol:

étem, asszem nekünk jó lesz A Puky is :lol: :lol: :lol: bár rákérdezek, hogy van e hozzá babatartó... ami a tiéteken mert olyant is láttam... meg hogy mennyiért, mert most pl ezt találtam http://images.google.hu/imgres?imgurl=h ... u%26sa%3DN
Vendég
 


Boni,
http://images.google.hu/imgres?imgurl=h ... u%26sa%3DN
Mi ezt akartuk megvenni, de attól féltem, hogy az ülése még kicsi lesz Dórinak, és nem tartja meg úgy a testét, írják is, hogy 15 hónapos kórtól( az ára azért barátságosabb). Igaz, a mienkre is az volt írva, közben meg a neten 1 éves kortól van mindenhol. A Brendonba vettem, 5 ezerrel kevesebb volt, mint máshol, mert kifogtunk egy akciót.
Vendég
 


PAndus ha a Puky nem jön be, akkor még nem veszek triciklit, mert az odébb van..csak gondoltam ha már hozzájuthatok egyhez! :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Panda, Boni!

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNJÜK PETI KÖSZÖNTÉSÉT!

Zsigi szerintem is hasonlít Rád, Boni, bár Téged nem lehet olyan jól látni a képen. Nagyon helyes, és olyan kis büszkén tartja a fejét!

Dóri gyönyörű, egyre szebb.

Én is gondolkozom zene bölcsin, 1 héten egyszer van zenés program itt a közeli közösségi házban, oda is szeretném vinni, csak megvárom az influenza járvány végét, meg legyen már egy kicsit jobb idő!!!
Járgány nagyon jó ötlet.

Végül egy maga után húzható elefántot kapott, de majd szombaton lesz az ünnepség. Lehet, h a bicajt 1 hónap múlva kapja meg. Anyukámtól fa építőkockát kap, meg ruhát. Nagypapától, keresztszülőktől még nem tudjuk.

Én is szívesen találkoznék Veletek! Emlékszem, tavaly feb. 24-én volt tali, de Peti születése miatt nem tudtunk menni.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Boldog SZÜLETÉSNAPOT PETI BABÁNAK!!!!! :D

Zsigi nagyon szép kisfiú! :shock: :)

Kép
katica_75
 
 


Sziasztok!

A segitségetekre lenne szükésgem, hogy egy nagyon kedves pár is babának örülhessen.

Dr Krizsa Ferenc elérhetőségét szeretném kérni tőletek PRIVIBEN!

Előre is köszönöm nektek!

Megann

Kép

Kép
megann
 
 


Gömböcske,
Petinek nagyon Sok Boldog Szülinapot kívánunk! :D
Kép


Most csak ennyire van időm,holnap jövök! :wink:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Sziasztok

Megann
az ismerősöd hívja fel a pesti kaálit és kérjen hozzá időpontot,
mert a saját száma nem kiadható, vagyis - mikor odaadja egy párnak a telcsi számát közli is hogy az nem tovább adható, vagyis ügye bizalmi dolog,
igaz azt nem tudom megmondani, hogy mikorra fognak időpontot kapni hozzá, lehet hogy 1-2 hónap is eltelik addig, de ha név szerint hozzá kérnek, és ragaszkodnak hogy csak hozzá akkor bizti sikerülni fog nekik,
amúgy csak ajánlani tudom, mi is hozzá jártunk

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Nagyon Sok Boldog Szuletesnapot Peti babanak :lol: !!!

Kép
petitpois
 
 


ikrek
Kép KépKép
Vendég
 


Köszönjük az elismeréseket!

Megann! Mi is Krizsa-Mágus babái vagyunk, szintén csak ajánlhatom, bár úgy hallottam, fél évet is kell rá várni mostanság...

Pandus!
Beleolvastam a blogodba, annyira gyönyörű Dóra-baba! Kérdésem is lenne, láttam nálatok egy felfújható medencét teli labdával, hol szerezhető be ilyen?

Puszi Mindenkinek
szöcske
 
 


Szöcske,
Köszönjük :D Mi a nyári medencénket használjuk, és vettünk hozzá labdákat. A Magmába vettük Vecsésen, de a neten is lehet rendelni. Belinkelek pár oldalt:
http://www.labda.hu/catalog/index.php?cPath=3

http://bolthely.hu/gyermekvarazs/id/007 ... labdakkal_

http://www.arzuhanas.com/V%EDzny%E1rnap ... 26074.html

http://www.bababirodalom.hu/product.php?id=716

http://www.babyplanet.hu/index.php?pg=m ... d=CH066591

Boni,
Mondom, hogy tiszta Te vagy :lol: :lol:
Vendég
 


Pandus :P
Úgy szeretem a linkeket, amiket felteszel :D Szinte mindig mentek belőle magamnak! Az árzuhanásos nagyon tetszik, a rózsaszín benne kicsit lányos, de nem baj.
Az mi, hogy bölcsis játszócsoport? :oops:
Ez a kislány nagyon szép. Kicsinek is az volt és most is az. Valószínűleg már ilyen szép is marad mindig :lol:

Petinek :P boldog szülinapot!

Bonikám :P
Zsigi kicsi klón :lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Panda, Fanny bizony.... de csak ezen a képen...
annyira ezerarcú.. de a szája meg a szeme tuti tőlem van.. ezt most bebizonyítottam, mert mindenki azt mondta hogy belőle semmi nincs benne... :lol: :lol: :lol:
volt aki még ebben a két képben sem látott hasonlóságot :wink:

Pandus emlékszel anno vettem egy oroszlános járássegítőt akkor még Dóri szerette és én akciósan hozzájutottam... de utána olvastam, hogy nem szerette annyira sokáig

Zsigmondnak keresztanyja venne ilyen Séta a fa körül játékot .. így gondoltam akkor az oroszlántól megválnék és helyette kapna ZSigi egy kismotort majd később... azt se tudom mikor kell azt venni :oops:

helyhiány van azért.. már hintán is gondolkodom, hogy eladom ha kijön a jó idő...

vélemények?
Vendég
 


Boniko :)
én nem adnám el a járássegítőt (ha az oroszlános az, amire rá is lehet ülni). A motor bőven 1 év felett használják a gyerekek, annak feltétele a stabil járás, hogy fel-le tudjon szállni róla. (vannak 4 kerekűek, azokat kicsit korábban lehet már használni, de nem sokkal)

nem tudom, melyik a séta a fa körül játék :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Vendég
 


Fanni,
Örülök, ha valaki talál hasznos dolgokat a linkek között :wink:

Boni,
Én eladnám, mert nagyon széles, nem jó motorozni vele. Szerintem a sima egyszerű motorok ezerszer jobbak, persze erre én is csak utólag jöttem rá :oops: Inkább most adnám el, amíg még keresik, mint később. Az fás játék azért jó, mert tényleg segíti a felállást, sétát, de ne vegyél, nekem itt van egy feleslegesen (nem fás, de olyan), szívesen kölcsönadom nektek, ha gondolod. Persze, ha venni akarsz megértem csak, ha Zsigi is hamar fog szaladni, akkor felesleges. Nekünk meg csak a helyet foglalja...
Hintámat én is eladom, ha Dóri eléri a 11 kilót, olyan érdekes, az elején utálta, nem használtuk, most meg annyira imádja, hogy fáj a szívem érte. Kár, hogy nem bírja tovább a kilókat.
Vendég
 


Pandus akkor élnék a lehetőséggel :wink: de apával még egyeztetek és így legalább eljutok hozzátok végre :wink: vagy ha el akarod adni akár meg is veszem bár gondolom tesónak kell még ...

Zsigmond elképesztő.. ha megfogom a kezét amikor fekszik egyből felpattan állásba mint a rugó .. ülni csak nagy nehezen ül le, úgy feszíti a lábait..én meg félek,hogy a gerincének nem jó ha áll.ráadásul a lábait is teszi egymás elé :roll:
Vendég
 


ja a mi hintánk állítólag 15 kg ig jó de ez nem működteti magát... :lol: lökni kell :lol:
Vendég
 


Gömböcske,

Nagyon sok boldogsagot kivanunk Peti babanak elsö szülinapja alkalmabol! :P

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Donika,

Ne haragudj most neztem csak vissza es Zsombikanak meg nem is gratulaltam... :oops: nagyon sok boldogsagot kivanunk neki, nagyon edes! :P

Boni,

Ti is nagyon szepek vagytok! :D

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Sziasztok Lányok! :P

Végre tudok Nektek írni.

Gréti meggyógyult már,szerencsére!
Ma voltunk tanácsadáson, jól fel is húztam magam!
Gréti nőt 2 cm és fogyott 250g-mot,ezzel nekem még nem is lenne próblémám, mármint a fogyással,de a dokinak és a védőnőnek annál inkább :twisted: :twisted: .
Pedig tudják,hogy Gréti beteg volt és ugye a dokit hívtam is,hogy nem eszik. Akkor azt a választ kaptam,hogy nem baj,ha fogy egy kicsit,hát most hirtelen baja lett! :shock:

Mivel Ő szerintük nem eszik eleget a gyerek,kapott tápszert,tej allergiás csecsemőknek valót,mivel tejallergiás. :?: :idea: :shock:
A kérdésemre,hogy ezt miből gondolja,azt a magyarázatot kaptam,hogy azért ,mert ekcémás volt a bőre a betegség alatt. A betegség alatt,meg azt mondta,hogy azért ekcémás a bőre,mert beteg! :roll:
Szóval,mivel szopizik is még,ne egyek én se semmilyen tejterméket,se amibe tejpor van. Kérdeztem,akkor mit egyek,válasz: hát amiben nincs! :shock: :twisted:

Mikor végeztünk az orvosnál a védőnő utánam jött és mondta,hogy adjak neki többet enni,mert biztos nem adok neki eleget!
:shock: :shock: Hát azt hittem,hogy ott rögtön fejbe verem! Mondtam,hogy Gréti teljesen jól eszik és annyit amennyit kér. Megeszik egy másfél bébiüvegnyi kaját,az nem elég?

Most azon gondolkozom,hogy elviszem egy vizsgálatra,hogy tényleg allergiás e? Szerintetek? Orsi?

Azt azért még leírom,hogy új öblitőt kezdtem el használni és a fürdető karikába is pont a könyöke,a háta és a lábszára és hozzá a műanyaghoz.

Teljesen kiakadtam rájuk,jól kibőgtem magam!

Szerintem meg nincs a gyereknek semmi baja,eszik eleget,fejlődik,nő, akkor? Jó,tudom,tényleg nem elég neki a tejem már,mert száraz a pelus reggelre,de írattam is volna tápszert!

Hah,bocsi,most jól kidühöngtem magam!

Boniko,
tényleg olyan,mintha ikrek lennétek! :D Csúcs a kép nagyon! Nagyon ügyes Zsigi, már ő is négykézlábazik?

Szöcske,
nekem is hullott a hajam nagyon. Elkezdtem szedni a Biovannét, ezt lehet szoptatás alatt is. A brutális hajhullás megállt,de a halántékomon nagyon nagyon megritkult a hajam, mondta a fodrászom is! :cry:
Nagyon jók a képek! Pihiszék bevált?

Fendike,
miújság a táppal? Elfogadja már Máté?


Pandus,
nagyon ügyes Dóri,hogy így el van a bölcsibe!
:D Szeretnéd is majd járatni? Vagy csak játszani jártok?
Olyan szép a képeken! :D

Gömböcske,
készültök a bulira? Voltál ma dokinál ? Remélem minden rendben van! :D

Katica,
Léna baba hogy van? Annyira szép kislány,olyan sokat változott! :)

Petitpois,
mikor költöztök?Nagyszülők ott vannak már nálatok?

Donika,
hogy vagytok? Zsombi főzőcskél a konyhában?

Fanni,
én is néztem,hogy nem sok gyerek gobelin van! :(
Fiúk hogy vannak? Hátad?

Huh,jó hosszú lettem! :oops:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Fóka!
Pihiszék szuper jó, Kirácskáé lett végül, mert ő már szépen tartja a fejecskéjét, heverészik benne délelőttönként. Kisnorbi pedig ölben van, anyukámmal szokott a hintaszékben hintázni.

Én az orvosokra és a védőnőre nem mondok semmit. Anyai ösztön megérzi, ha baj van a gyerekkel. Kisnorbit tömöm az előírt adaggal, hízik is rendesen, Kircsikét viszont nem érdeklik a tankönyv szerinti adagok. Ha elég volt neki, kidugja a nyelvét és kész, nem eszik tovább, viszont ő is meghízza az előírt súlyt. Orsi járatosabb benne...

Pandus! Még mindig kérdeznék, a szuper etetőszékes hintát hol szereztétek be? Ne haragudj már rám, annyira tetszenek a játékaitok, ezért kíváncsiskodok. Ja és persze, ha nektek bevált, talán nekünk is.

Hajhullásról: kaptam Maltofert, de kikészíti a gyomromat. Hétfőn megyek vissza a hathetes kontrollra :roll: :roll: :roll: , két gyerektől nem tudtam még visszamenni. Kérek majd egy vérképet, talán abból kiderül valami. Iszonyat mennyiség hullik, pedig Revalidot is szedek. A férjem is kopasz, a gyerekek is, így már csak én hiányzok...
szöcske
 
 


Kisfoka,
ne foglalkozz a dokival meg a vedonovel sem ha te ugy erzed minden rendben akkor tenyleg minden rendben.Laura is fogyott mikor beteg volt..Most is csak 7,8 kg :lol: ilyen es kesz...
Es hogy gondolta hogy adjal tobbet enni???Oket nem lehet megtomni :shock: :shock: Eleg durva ez a tortenet....


Csak ket honap mulva koltozunk majus 4-en,nagyszulok a jovo heten erkeznek ugyanis csutortoktol ujra munkaba allok :? Azt hiszem multkor kerdezted hogy anyos milyne nemzetisegu:nemet :D

Szocske,
hajam nekem is nagyon nagyon hullott es jo par honapig de most mar kezd beallni a normalra...

Boniko,
tenyleg mintha ikrek :lol: :lol:

Pandus,
leirnad nekem priviben hogy keszitetted anno Dorinak azt a kis videoklippet a 6.hos fordulora?KOszi elore is..Dori meg mindig gyonyoru es olvastam milyen ugyes a wc-n :D

Rolunk,
ma voltunk a genetikai vizsgalaton ,nagyon elegedettek voltak Lauraval,vettek vert is olyan ugyes volt ott is alig sirt...
En kertem, ugyanis a kromoszomak alapjan meg tudjak allipitani hogy lesz e gond kesobb a termekenysegevel.(remelem nem++++)Volt vkinel ilyen vervetel?Orsi?

Kép
petitpois
 
 


Fóka :D
nincs érteme ebben a korban tejallergiát nézetni, mert
1. még nem kap tejet
2. így nem lehet tejterhelést csinálni
3. a vérvételes allergiateszt 6-8 éves korig teljesen megbízhatatlan.

Azokra a gyerekekre, akinek ekcémás foltok vannak ált. könnyen rámondják, hogy tejallergiás, de ez elég nagy hülyeség, viszont a mezei gyerekorovosok körében elterjedt nézet. (tényleg nem bántani akarom őket, de általános, és nem megfelelő eljárás)

Gréta már nem olyan kicsi igazából neked kell döntened, hogy sűrűbben szoptatsz a tej érdekében vagy tápszert adsz. Ha tápszert adsz, annak viszont ennyi idősen már könnyen lehet a következménye, hogy gyorsabban elhagyjátok a szopit, és a tej mennyisége is drasztikusan lecsökken.
A hozzátáplálás miatt alapvetően kevesebb inger éri a mellet, és ezt fogja még a tápszer is csökkenteni.

Betegség esetén a fogyás teljesen normális. Ezen nem szabad meglepődni. De ezeket a leadott dekákat sokkal gyorsabban visszahízzák, mint ami a normál hízási ütemük, akár 1 hét alatt is megtörténhet ez.

Amit a doki és a védőnő mondott engedd el a füled mellett, és én tényleg nem foglalkoznék a tejallergiával (különösen azért nem, mert korábban nem volt ilyen gondotok).
Ha tartósan ekcémás, akkor kell esetleg vele foglalkozni, de nekem 3 gyerekem van, egyik sem tejallergiás, öröklött hajlam nálunk, apa is atópiás bőrű.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


[quote="petitpois"]
írta:
petitpoisEn kertem, ugyanis a kromoszomak alapjan meg tudjak allipitani hogy lesz e gond kesobb a termekenysegevel.(remelem nem++++)Volt vkinel ilyen vervetel?Orsi?

mármint akkor, ha kromoszóma alapú problémáról beszélünk, de az azért nem túl gyakori.
mert a meddőségi problémák hátterében a legritkább esetben áll - nőknél - genetikai ok:
- elzáródott petevezető - ált. kismedencegyulladás következménye vagy fejlődési rendellenesség
- hormonális probléma - a pubertásig ki sem derül
- nem megfelelő hüvelyflóra (PCT teszt később)

tehát én összességében sok értelmét nem látom ill. szkeptikus vagyok, hogy mi értelme van ennek.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Köszönjük mindenkinek Peti köszöntését!

Készülünk a vasárnapi ünnepségre.

Voltam orvosnál, és minden rendben!!! :-):-):-)
17 mm a Csöppség, a szívhang is jó, és jó helyen tapadt meg! Úgy örülünk!!!

Nagyon szép hétvégét kívánunk Nektek!

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Orsi,
PCT a post coitalis teszt??

Kisfóka,
hát nem csodálom, hogy kikészültél...
Máté is ekcémás (egész jól karbantartom) és ez megvolt már szopi alatt is és a HA tápszerrel is
és most, hogy simát adok - hálisten most issza - sem erősödött az ekcémája
mi pl egy üvegnyi bébiételt tudunk megenni, de már a végén áll és úgy próbálom az utsó kanalakat, aztán becsukja a száját és kész
most 9kg körül van, vékony de sztem teljesen oké, iszonyú erős, fut szalad...

Gömböcske,
nagyon örülök!!!! :D

Kép
fendike
 
 


Gömböcske :D
ezek szuper hírek :D :D

Fendike :)
igen, az.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
te tudsz erről vmt?? lehet kezelni??
nálunk még régen kimutattak itt problémát, de a kaáliban nem foglalkoztak vele és nem is nézték újra
most akarok majd jobban utánajárni...

Kép
fendike
 
 


Fendike :D
mármint mit lehet kezelni???
milyen lett a PCT tesztetek? hány % spemium maradt életben 8 óra után?

nem igazán lehet vele amúgy mit kezdeni, mert a méhnyak phja adott.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
rossz lett a teszt, alig maradt életben
utána javasolták, hogy védekezzünk óvszerrel és csak peteérésnél legyünk együtt normálisan, akkor nem termelődik annyi 'ellenanyag'... :?
de nem működött és furi mód az inszem sem, bár csak 3 volt...
pont nemrég mondta a férjem, hogy mesélte neki vki, hogy náluk is ilyen összeférhetetlenség van és vhogy kezelik... :roll:
hát nem tudom, de azért mindenképp megnézetem ezt újra

Kép
fendike
 
 


Sziasztok!

Fóka!
Nagyon fura, hogy a dr és védőnő úgy beszélnek Veled, mintha egy gyerekére nem maximálisan odafigyelő anya lennél. Ne is törődj velük, úgyis Te látod, h minden rendben a Csöpp lánykával. Csak tudom, nekem is rosszul esne.

1 éves státusz: Peti 10 kg és 76 cm magas.
Ő is nagyon ügyesen jön-megy egész nap :-) Olyan édes, ennivaló, csak nagyon fárasztó.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Fendike :D
járj utána mindenképp, nekem ezzel nem volt gondom, így azért nagyon bele sem ástam magam, no, meg azóta lehetnek új módszerek is.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fendike :P
Ezt találtam Neked:

Kérdezte: Mariann - 2007-04-05 10:47:08
Tisztelt Doktor Úr!A kérdésem a következő:1.5év sikertelen próbálkozás után elmentünk az eggyik meddőségi központba,mindent rendben találtak kivéve a postcoitalis teszt lett pozit.Most tartunk a második inszeminációnál,1hét mulva derül ki az eredmény.Általában milyenek az esélyek ilyen esetben?az inszemináció telljessen kikerüli ezt a problémát?Lehet-e ezt kezelni esetleg gyógyszerrel?Ez az a postcoitalis eggyenlő az összeférhetetlenséggel?Én Rh neg Párom Rh pozitiv.Ez jelenthet problémát a későbbiekben,pl veszéllyezetett terhesség,elvetélés nagyobb esélje?Előre is köszönöm a válaszát.Üdvözlettel

Orvos válasza: Tisztelt Mariann! Jelen esetben az inszemináció a választandó kezelés , melynek sikere 15-20% körül tehető. Ha Ön Rh negatív akkor minden szülészeti esemény , beleértve a terhességmegszakítást is Anti D profilaxisban kell részesíteni, hogy a későbbi terhességeknél ne legyen probléma. Tisztelettel Dr Szmatona Gábor

Ezen az oldalon volt:
http://www.lombikbaba.civil.co.hu/modul ... pic&p=7601

S én is úgy tudtam, hogy az inszem a megoldás ilyen esetben, ha elég a sperma, persze csak akkor.

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Kisfóka :P
Még a múltkor olvastalak és írtam is, csak épp critical error volt, mire küldtem volna... szóval teljesen kiakadtam! Védőnőkről amúgy sincs valami jó véleményem. Milyenk itt lakik pár utcára, már többször találkoztunk sétakor. Mindig kérdezek valamit, de minek? Úgyis mindig magamnak válaszolok :evil:

Fiúk jól vannak, köszi. Forognak, így kevesebbet nyafiznak. Nincs még kúszás-mászás-ülés... Nálatok?

Gerincem sajna épp ma húztam meg, de legalább életben vagyok... Jók a reflexeim, majdnem frontálisan ütköztem, nem az én hibámból :evil: :evil:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,
köszi, igen, ezek a kérdések merülnek fel bennem is
különbség az, hogy nálunk is volt vérvétel immunológiai szempontból, ott minden oké, nincs összeférhetetlenség, csak lokálisan a méhnyaknál akadnak el - persze ez is bőven elég
apánál nincs gond, 180mill körül volt mindig

Huh, gyerekek nem voltak veled??
jobbulást!! :oops:
kocsi?

Kép
fendike
 
 


Fendike :P
Akkor hajrá inszem :wink:

Nem, szerencsére a gyerekek Apjukkal itthon voltak. Kocsimon sincs 1 karcolás sem. Átmentem a szembe sávba, így tudtam elkerülni az ütközést. (Zöld lámpánál én egyenesen mentem, jött szembe egy kocsi, ő balra nagy ívben. Nekem volt előnyöm... vagyis csak lett volna...) Még jó, hogy ott nem jött senki, de jobbra és balra is kilengett a kocsi, mert lendületből jöttem, 60 körül mentem... Be voltam kötve és így is meghúzódott a teljes bal oldalam :evil: :evil:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Lányok!
Megjöttünk a síelésből, naggggggggyon szupi volt! :P
Zsombika nagyon élvezte, az út, ami 12 órára sikerült a rossz idő miatt egész jól viselte, sztem érezte, hogy kirándulni megyünk. Na és ott, hát csúcs volt, osztogatta mindenkinek a puszikat, sokat volt levegőn, szánkózott, minden nagyon tetszett neki, és nagyon jól aludt, amit nem is gondoltam volna, hiszen idegen ágy, légkör stb.
Köszönjük a továbbai gratulációkat ! :D

Fanni!
Hú, bizots nagyon megujedtél, örülök, hogy minden rendben! :wink:

Bonikó!
Zsigi nagyon édes a képeken! :D

Szöcske!
Tudom, hogy természetes a hajhullás, nekem is hullott, de semmiképp nem akartam megkopaszodni, én a Beuty caps nőknek szdtem, sztem nagyon jó.

Gömböcske!
Nagyon sok boldog szülinapot Petinek! :D Örülök, hogy teljesen jól vagy, egy brnőm egész sokáig szoptatott terhesen is.

Pandus!
Dóri nagyon szép a piros rucijában, milyen nagy lány, a triciklin egész szépen ül, és majdnem eléri a lába a pedált.

majd még jövök.

Kép

Kép
donika
 
 


Fendike! :D
Én tejtermékek közül már adtam natúr joghurtot, túrót, krémtúrót, és a vajaskenyér reggelire már szokásos, szereti. A virslit is imádja! :lol:
Nekünk is volt anno ilyen teszt, és jó lett, de a Kaáliban azt mondták, ha 3 inszem nem sikerült, akkor gyerünk lombikra.
Ti újból megpróbáljátok az inszemet?

Kisfóka!
Nekünk azt mondták, hogy allergia tesztet 1 éves kor alatt nem ajánlott végeztetni, mert bizonytalan eredményt adhat.
Ne izgulj, a védőnő meg le van sz..va, Gréti ügyes, kiegyensúlyozott baba, boldog, és ez a lényeg. :wink:

Katica!
Léna nagyon édes! :P

Szöcske!
A gyerkőcök nagyon aranyosak. :P

Petitpois!
Megvettük az ülést. :wink:

Kép

Kép
donika
 
 


Donika,
örülök, hogy jól sikerült! mi még nem mertünk nekiindulni
és bírta a gyerekülést ennyi ideig?? :roll:
inszem, nem tudom, még igazán nem gondolkoztam, csak ezt a tesztet akarom újra megcsináltatni
nektek a kaáliban csinálták??
még1 kérdés, jól emlékszem hogy volt vmi gond a bugabooval??
itthon szervizelték?? nálunk az egyik keréknél van vmi gond, teljes 8ast ír le, holnap telcsizek és persze a garanciát nem találom, tuti vmi nagyon jó helyre raktam el...

Kép
fendike
 
 


Szaisztok kicsit eltűntem, fiam lebetegedett.. brochitises lett..

csütörtökön kaptunk köpteőt és dr néni mondta, hoyg ha lázas lesz akkor ne várjunk hétfőig (visszarendelt kontrollra) menjünk a HEim Pálba

tegnap délután ZSigmond elkezdte sípolva venni a levegőt, és bár dr.néni azt mondta, hogy csak ha lázas menjünk az ügyeletre mi elvittük... ott megállapították, hogy a bronchitise átment asztmás jellegübe.. a kilégzés nehézkes emiatt sípol... kapott orron keresztül gyógyszert hörgőtágítót két befúvást egy nagy csövön keresztül..és irtak fel neki plussz két gyógyszert.. egy hörgőtágítót meg egy ornyálkahártya duzzanatot csökkentőt.. plussz még kapja a köptetőt meg c vitamint és fél óránként szívom az orrát..és a hátát kenem babyluuf-val.

amint hazaértünk egyből úgy elkezdett köhögni, hogy hányt is..de jó sok slejm távozott megkönnyebbült...

éjszaka óránként kelt cicizni (2 napja csak cici van) 2.30tól 4ig ébren voltunk.. mert muszáj volt kiszívni nózit és erre felébredt ...

reggel ,megint hallottam a sípolást beadtam neki a gyógyszert a hörgőtágítót egyenlőre megszüntette... ha nem szűnne vissza kell vinni a HEim PÁlba... dr.néni 17 től rendel..megyünk kontrollra meglátjuk mit mond...

egyébként Zsiván jó kedvű, mosolyog.. és egész nap bújik... megszakad a szivem érte.. ja szerencsére nem lázas...


bocis hogynem reagálok, megyek vissza fiamhoz..puszi
Vendég
 


Jobbulást Zsiginek!!!!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Boni!
Zsiginek gyógyulást kívánok!
Baby halert írtak fel? Amikor Zsombi nagyon köhögött, tüdőgyuszija volt, meg légcsőhurut, én nem kentem a babyloofal, csak azt használtam, amit kiírtak, meg vhogy úgy vettem észre, hogy mintha még jobban köhögne, ha bekenem a hátát. Tudom, hogy nagyon jó, direkt erre, ez csak az én tapasztalatom volt.

Fendike! :D
Most vettünk gyerekülést, tehát a hordiban utazott végig, vittem mesekönyvet, játszottunk útközben, aranyos volt nagyon. Én is csodálkoztam, hogy ilyen jól bírta, mindenki rémísztgetett, miért nem indulunk éjszaka, stb. stb. Végül Bp-en vettük az ülést visszafele, nagyon szupi, almazöld színű, 3 fokozatban dönthető, és sztem tök kényelmes.
A bugabooval az volt a gondunk, hogy 1 pici csavar kijött a tolókarnál, azt kellett megszerelni. Itthon szervizelték, nagyon segítőkész a hapi, akitől vettük. Egyébként No-ban sokadjára is megállapítottam, hogy nagyon szupi a járgány, fel a hegyre hóban is jól állta a próbát! :wink:

Csajok!
Cipőt liliputi, vagy pedipeden kívül milyet érdemes venni? Lassan vennünk kellene majd tavaszra-nyárra? Vagy leginkább ezek a cipők váltak be, akinek már van tapasztalata?

Kép

Kép
donika
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek! :)

Orsi,
köszönöm a gyors és kimerítő választ. Sajnos,én is úgy vettem észre,hogy a dokinő csak mondott valamit,hogy mondjon valamit! :?

Gömböcske,
GRATULÁLUNK NEKTEK! Szuper hír,hogy minden rendben van Veletek! :D

Fanni,
huh,sajnálom a "kalandodat",nagy szerencséd volt! Sajnálom a hátadat,remélem rendbe jön gyorsan!
Gréti nagyon rafinált,mert ha akar,akkor tud kúszni,ezt hétvégén is bebizonyította, érdekelte egy üveg és odakúszott érte! Kinyomja magát négykézlábra,rúgozik párat,aztán puff szétterül,mint egy béka! :lol: Egyszer majdcsak sikerül Neki!

Védőnővel én is így vagyok,magamnak válaszolok mindig.pl.: nekem mostanában el sem mondja,hogy milyen új kajákat adhatok Grétinek! :roll:

Donika,
örülök,hogy jól sikerült a síelés és Zsombi is jól érezte magát! :D Biztos szép volt nagyon!

Boniko,
sajnálom Zsigit,remélem minden rendben lesz és gyorsan meggyógyul! Gréti is kihányta a cuccot 2 héten keresztül min.1szer egy nap! Nagy puszit küldök Neki!

Petit,
csütörtöktől munka? Huh,biztos izgi lesz! Laura biztos jól ellesz a nagyszülőkkel!

Fendike,
örülök,hogy issza Máté a tápot!

Grétinek nem kell a táp,hiába kínálom. Az elmúlt héten rengetegszer ébredt éjszaka,vísitva, sírva! Először ugye én is arra gondoltam,hogy éhes,mert pisis pelus se volt reggelre,most 2 napja van,de még mindig nem tudom,hogy mi áll az ébredések mögött.
Visítva,sírva ébred mindig, annyira sajnálom szegényt. Tegnap 11 óra előtt ébredt éjszaka és alig tudtuk megnyugtatni,én már majdnem szívgörcsöt kaptam a tehetetlenségtől,hogy mi baja van. Próbáltam cicire rakni,kicsit evett,de aztán folytatta a sírást. Nagy nehezen megnyugodott, elaludt. Ott aludtam a gyerekszobában,magam mellé raktam és úgy aludtunk. Ő jól aludt,én nem,mert nem húztam ki az ágyat és elég kicsi volta hely! :?

Nem tudom,napközben jól alszik, egy hang nélkül,de éjszaka....,katasztrófa. Nem szeretnék rendszert,abból,hogy mellettem alszik,főleg,mert akkor apa nélkül kell aludnom. De egyszerűen nem tudom mi baja lehet?!

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Donika,
hát nem semmi, hogy ilyen jól bírta.. :roll:
Máté nem ilyen türelmes, éjszakát javasolták nekem is többen
végül melyik gyerekülést vettétek??

Kisfóka,
szegény, átérzem milyen rossz, hogy nem tudod mi baja, ez a legrosszabb sztem
tanácsot nem tudok adni, nálunk mindig az éjszakai a jobb alvás
én azt nem értem nappal miért ébred 40perc után nagyon sokszor, de valszeg nem is fogok rájönni, ez van
nem hiszem, hogy éhes, valami más lehet ami zavarja.. :oops:
lehet, hogy front, most jön a melegedés, talán... :roll:
védőnőmmel 1hós kora óta nem tartjuk a kapcsolatot, és nem is hiányzik.. :D

Boni!
szegény Zsigi, jobbulást nektek és szeretgesd nagyon!!! :D

Kép
fendike
 
 


Sziasztok!

Donika!
Nekem sokan az elefanten cipőt javasolták, mi azt vettük szombaton Petinek. A Deichmannál a legolcsóbb. Nagyon jó a kiképzése, és 3 féle láb-szélességre tervezik (Petinek a legszélesebb kell:-) Német cipő.

Fanni!
Hú, de jó, hogy ép bőrrel megúsztad, és minden OK!

Fendike!
De Nektek van fagyi-babátok, azért elsősorban gondolom Őket ültetnék be, nem?

Boni!
Jobbulást Zsiginek!

Kisfóka!
Köszi, hogy velünk örülsz! Hát, nehéz az együtt alvás kérdés, mert ha megszokja, nagyon nehéz visszaszoktatni a saját ágyikójába, az biztos. Akkor szokták engedni az anyukák, ha beteg a baba.
Peti is néha keservesen felsírva ébred, de már az éjszakák nagy részét végigalussza. Fogalmam sincs, miért ébredhet, de őt a szopi megnyugtatja, és utána alszik tovább.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Jó reggelt!

Petitpois hú asszem én nekimentem volna a védőnőnek :roll: jó fejek!

Fendi a hőmérős topikban az egyik lánynak és párjának (Sonjus) összeférhetetlenséget állapítottak meg, most gyógyszeresen állítják helyre a hüvelyflórát utána próbálkozhatnak.. aztán inszem


Fanni basszus ..örülök,hogy nem lett komolyabb bajod! gyógypuszi rándulásra

Doni jó lehetett síelni.. szánkózni! képek nem készültek? dr.néni mondta hogy kenjem vele... :wink: de tegnap éjjel katasztrófa volt... annyit köhögött és beigazolódott amit írtál.. valószínű attól..és összehányta magát ..szegénykém a pihenőszékében aludt közöttünk félülőben.. bár aludt az túlzás..fél órákra bekumott.. aztán visitva ébredés ...aztán hajnali 3 kor adtam neki Viburcolt és 2 perc múlva aludt is 6ig.. most evett (amióta beteg csak cicit fogad el)

tegnap voltunk körzetinél, sajnos nem úsztuk meg az antibiotikumot Klacid babyt írt fel... a sípolás nincs a Spiropent úgy látszik segített.. az antibogyó mellé adok neki normafloret is..csütörtökön kontroll ..én nem tudom hol fázott meg ennyire.. annyira vigyáztam rá..lehet ez volt a baj? ááááááá

annyira sajnálom..ennyi gyógyszert...... apa meg pánikol.. őt is nagyon sajnálom, de néha attól megyek a falnak.. hiába kérem, hogy a gyerek előtt ne vágjon kétségbeesett arcot.. bár éjjel már próbálta türtőztetni magát szegényem... szóval csak én vagyok talpon a vidéken!

Gömböcske ZSigi is többször felébred, de a cici neki is segít(kivéve most) szép státusz

:wink:
Vendég
 


Boni!
Mi is a Klacidot szedtük 10 napig, plusz még rectodelt kúp (ez első, és 2. éjszaka kapta, ez erős, de jó), ventolin baby halerrel (ez nagyon jó volt neki), Acc, normaflor, elég volt. Rendbe fog jönni Zsigi, sajnálom az éjszakát, hideg párásítót nem javasolt a dokinő? Teljesen megértelek, én is nagyon vigyáztam rá, és mégis, ki tudja... :roll: Túl lesz rajta.
Persze készültek képek, majd teszek fel! :wink:

Fendike!
Römer isofix plus (azt hiszem), ez a legújabb modell!
Zsombi se egy ücsörgős, eddig ha hosszabb útra mentünk mindig nyűgösködött, sztem valóban érezte. :lol:

Kisfóka!
Nem tudom, mi lehet az oka, hogy Gréti olyan keservesen felsír éjszaka, nem a foga? (persze biztos Te is gondoltál rá)
Azzal, hogy időnként vele alszol még nem fog rákapni, ez csak rajtad múlik! :wink:

Gömböcske!
Köszi a cipő tippet, tennél fel képet róla?

Kép

Kép
donika
 
 


Kép Cipő

Szia Donika!

Íme a cipő.
Most még annyira idegen neki, hogy nem jár benne, hanem áll, mint a cövek.
Remélem, hamarosan megszokja. Most megyek, mert felébredt.

Kép
Kép
gömböcske
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?