Új privát üzeneted érkezett!

hehe laptető:-)

Kép

Kép
vius
Baja
 
 


Viki! Megnéznéd,hogy mik voltak a Lacus méretei ezekben a hetekben?KÖSZÖNÖM!

Kép
f.ancsi
 
 


f.ancsi írta:Lányok,nagyon meg vagyok ijedve!!!!!! Ma voltunk UH-n és mondta a doki,hogy Lócinak a feje kicsit kisebb,mint a combcsontja és a terhességi hetek indokolnák. A BPD-je 69 mm,ill. 71 is lehet,ami 26+4-nek felel meg,de a combcsont már 28 hetes. MIT TEGYEK? Viki,ill. többi babás! Meg tudnátok nézni a ti papírjaitokat?Van vhol olyan 4dimenziós Pesten,ahol rögtön megnézik????


28+1 naposan voltam Uh-n.

BPD: 7,58 cm ( :!: ) kor: 26+5-30+1 felel meg
TTD: 6,81 cm 27 +5 nek felel meg
FL: 2,28 cm 26+0-30+1 felel meg

Ehhez képest Lóci feje még kicsi is :lol: :lol: :lol: :lol:
20150601134430
 
 

 
 

Ancsi: Ne aggódj! Nem minden baba egyforma. Az UH alapján meghatározott terhességi kor csak egy becslés, átlagérték alapján számolják, ráadásul mérési hiba is előfordulhat.
Amúgy Niki feje is mindig kisebb volt az átlagnál.
28+6-nál ezek voltak a méretei: BPD: 69mm, OFD: 95mm, HC: 258, AD: 76-78 mm, AC: 243mm, FL: 54mm, súly: 1230g
30+1 4D-n: BPD: 74mm, HC: 274mm, AC: 252mm, FL: 57mm, súly: 1430g
Eddig egyik UH-s orvos, és a dokim sem mondta, hogy valami gond lenne a méreteivel.
Itt van egy táblázat, amiben szintén ÁTLAG értékek vannak.
http://www.mamanet.hu/kismama/magzat.html
Eszerint Lóci BPD-je teljesen normális!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára denika 2009.02.27 11:29-kor.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
denika
 
 


Ancsi,
nekem 29+3-as leletem van:
BPD: 69 mm (66-81mm a korának megfelelő)
AC:252 mm
FL:52 mm
HL: 44mm
HC: 268 mm
OFD: 98 mm
Súly 1245 g

Na ezek alapján Lackónak tényleg nagy feje volt :lol: 9 nappal korábban már egy centivel nagyobb volt, mint Lilié :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Lányok,köszönöm,most már picit megnyugodtam.
Nagyon tündériek vagytok,hogy azonnal reagáltatok,már tényleg az infarktus szélén álltam.Nem megyek most sehová,majd hétfőn megyek a dokimhoz.Még egyszer köszönöm!

Kép
f.ancsi
 
 


Na találtam fejlesztőpedagógust, szerdán este megyünk hozzá. Így telefonon keresztül nagyon aranyos volt, amúgy négy gyereke van.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Ancsi, Oroszlán méretei persze nem mérvadóak hiszen mindig nagyobb volt a lelkem. Azért leirom az adatait.

A 29. hét 5. napján:

BDP: 78 mm
OFD: 112 mm
HC: 301 mm
AD1: 88 mm
AD2: 91 mm
AC: 284 mm
FL: 60 mm
pgsuska
 
 


Csajok, teszek fel néhány képet Oroszlánról. Az első képen látszik egy fénykép az ágyon azon a férjem van, nagyon hasonlitanak egymásra :wink: Kép Kép Kép Kép
pgsuska
 
 


Zsuzska,
azért még "hatalmas" Oroszlán is hogy elveszik a bébihordóban :lol:

Most hívott a barátnőm, az ex pasim a bátyja, és ha minden igaz, ma apuka lesz. Vagy max. holnap reggel. A feleségének a város közepén elfolyt a magzatvize épp 37 hetesen.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Halihóóóóóóóóó!
Meggyüttem nagyfalubú! 3 óra óta fent vagyok, nagyon elfáradtam! DE!
Minden oké hétfőn leszívják a petikéimet. :D
Jobb oldalt: 18,13,10 mm. Bal oldalt: 24,23,22,21,21,21 + kisebbek.
Endo CSAK 10 mm :twisted: :twisted: :twisted:
Szerintetek szedjek be aspirin protektet? Javít az még valamit hétfőig. Nekem ez a 10 mm kevésnek tűnik, szeretném ha több lenne!
Moooooooooooniiiiiiiiiiiiiiiiiic HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pedig napi 3-4 liter folyadékot iszom, és eszem a méhpempőt! :roll:
Viki
Arra is gondoltam, hogy ragasztok fel olyan tapaszt amit ajánlottál a múltkor, de nem merem igazán. Pedig van még két tapaszom! :roll:

Na megyek visszaolvasni!

dita75
 
 


BUMI
Nagyon drukkolok a párodnak, hogy jó legyen az eredménye! ++++++++++

SUSKA
Köszi a szurkot! De tudom, hogy csak irigykedsz mert aludhatok éjszaka! :lol: :lol: :lol: Oroszlán hihetetlen édes. Imádom a kis hajacskáját! Úgy megdögönyözném!

DY
Én benne vagyok, bár nekem később 03.16-án lesz eredményhirdetésem!

BIKFY
Neked is köszi a szurkot. A gólyákról jut eszembe, hogy múlt héten is láttam egyet hazafelé és most is a vonatból! Jelnek vettem! :lol: :lol: :lol:

DENIKA
Nálatok miujs? Köszi h. leírtad a tapasztalatodat te is.
Próbállak követni, pocakban már meg is előztelek! :oops:
Este felteszem a képet, mert tudom, hogy nem hinnéd el. :lol:

VIKI
Küldöm az adataimat, két hét múlva pedig már a táblicsek tetején szeretném magamat látni! :D

Hogy vagytok? Tök jó idő volt ma délután, sétáltatok egy nagyot?
Belekukkantottam a másikba, de csak a képeket néztem, mostanában nem nagyon van időm netezni, annyira édes "Ubulka", és már üldögél! Hihetetlen. A kádas kép verhetetlen a 18-as karikával! :lol: :lol: :lol:

ANCSIKÁM
Szuszááááááá! Nem ám itt a végefelé kapsz nekem agyhugykövet! :?
Minden rendben lesz Lócival, no para!

VIUS
Drukk az inszemhez, szép tüszők!

dita75
 
 


Ditus!
ne kontárkodj! Jó ez a 10mm nagyon!
Nekem az aspirin protectet végig szednem kellett. Neked nem?

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Tüszőrepi holnap éccaka?

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


BUMI
A BMC-s protokollban nincs benne! :roll:
Már bevettem egyet! :oops:
Neked mikortól és mennyit kellett?
Már bánom hogy az elején nem kezdtem el szedni!

dita75
 
 


BUMI
Szombat éccaka ami már végülis vasárnap lesz 0.30-kor, mert 8.!!!!!!!!!!!! leszek a sorban! :shock: :shock: :shock:

dita75
 
 


Ditus, örülök, hogy jól mennek a dolgok. Nagyon drukkolok Nektek. Most már tutti Te következél. Éjszaka képzeld aludtam apa teljesen átvállalta az éjszakás műszakot. 10 órát aludtam. Lefejtem előre a tejet és olyan jó volt pihenni. Ma meg felvagyok pörögve mint régen. De annyira hiányzott Oroszlán pedig a másik szobában voltam, rossz volt hogy tudtam hogy reggelig nem láthatom. Én is dögönyözöm ám rendesen :wink: :wink: :wink:
pgsuska
 
 


Dita!
Ne tegyél fel tapaszt! Lackó 7 mm-es nyh-nál tapadt meg!

Mi minden délután sétálunk, hidegben, hóban. Fiatalember beöltöztetve, baromi jókat szunyál közben.

Zsuzska!
Oli nagyon szépséges! Apa nagyon rendes volt! Később is tartsa meg a jó szokását! Szopi alakul?

Bumikám!
Hogy vagy?
20150601134430
 
 


Ditus!
Az elejétől fogva kellett napi 1 szemt szednem.

Viki!
Köszi jól, bár amíg nem lesz meg Feri eredménye, addig azért nem leszek nyugodt. Ráadásul megkavarta a ciklusom a lombik, szóval fogalmam sincs, hogy van-e/volt-e peteérésem.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Sziasztok!

Vagyok mostantól én is, de elég megtörten. Ma iszonyat erős mensis görcseim voltak. Én tuti könnyen fogok szülni, mert ennél nagyobb fájdalmat, mint ami ma volt, már nem lehet kibírni. Amúgy minden rendben, nagyon boldog vagyok, hogy végre péntek van.

Mindjárt még 1x visszaolvasok. Olyan szörnyen lyukas az agyam. :lol:

KépKépKép
bikfy
 
 


Képzeljétek, ma olvastam az újságban, hogy megszült egy régi szomszédunk. Ebben ugye nincs is semmi különös, hacsak nem az, hogy a csaj 20 évig nem maradt terhes. Kismillió lombikon voltak túl, teljesen eladósodtak, míg végül ráment a házasságuk. Utána a férfinek 1 éven belül gyereke született, és rá fél évre a volt feleség is babás lett, egy másik partnertől. Csodaszép kisfia született, és ma olvastam, hogy megszületett a kislánya, Réka is. A csaj most 42 éves, azt mondták, SOHA nem lehet gyereke. És végül mégis. Gondolhatjátok, hogy mennyire boldog. :lol:

KépKépKép
bikfy
 
 


Ditus!
Ennek a lombiknak ilyen eredményekkel sikerülnie kell. Nagyon várom és szorítok.

Suska!
Milyen érzés anyukának lenni? Hozzá lehet szokni a gondolathoz? Ott rögtön a szülő ágyon, vagy csak később jön az érzés? Ne haragudj, hogy ennyit kérdezek, de olyan jó lehet most neked. A kérdés természetesem Moncsinak is szól. :lol:

KépKépKép
bikfy
 
 


Bumi!
Mikor lesz meg a férjednek az eredménye?

KépKépKép
bikfy
 
 


Lina!
Szoktatok otthon közösen rajzolni, színezni, vágni, építő kockázni, gyurmázni?
Sokat dícsérd a kis Lilit az ilyen munkák közben, de persze terelgesd is. Kíváncsi vagyok, mit mond a fejlesztő pedagógus. Majd megírod?

KépKépKép
bikfy
 
 


Bikfy!
Jövő hét csütörtökre. Sajnálom a görcsöket!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Sziasztok,

Dita,

a telefonban is mondtam, hogy npi 1 szem Aspirin protectet szedj, nekem a beülti után is kellett szedni pár napig.
És nyugodj, meg, a mnyh a leszívás előtti közvetlen napokban vastagszik a legjobban :wink: Úgyhogy nyugalom, ennyi csodás tüszővel tuti a siker!

Bikfy,

gratulálok a volt szomszédodnak, csodák vannak :wink:
Sajnálom a mensis görcsöket.

Zsuzska,

nagoyn szép a kisfiatok és nagyon irigyellek, hogy a párod hagyott aludni. NÁlunk ilyesmi még nem volt, sőt a tegnapi sírás kellős közepén a párom feladta és elment aludni, én maradtam a síró picivel. VAlahol megértem mert napközben dolgoznia kell, de egy kicsit rosszul esett.
Danika tegnap éjszaka sírt, ma egész nap sírt, csak egy-egy órára hagyja abba. Nagyon sajnálom szegényt a pocakja miatt. Én szerencsére bírom, nem borít ki a dolog, türelmes tudok vele lenni végig. Nem hiába az anyaság türelmet is tanít az embernek :wink:

Kata,

Milánói látogatásban én is benne lennék. MÁr párszor voltunk ott, de mindig csak átutaztunk a városon.

Búcsúzom, megyek fürdeni aztán fürdetni aztán ringatni a síró kisherceget.

Jó éjt mindenkinek!

Olvasni tudlak titeket csak írni nem mert általában a kezemben van a pici és akkor írni nem tudok. De drukkolok mindenkinek!

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Csak meglesz ez a laptető nekem, még egy 5-6 hsz-t írok így egyszál egymagamban, és máris enyém a főnyeremény. :lol: Kép

KépKépKép
bikfy
 
 


Moncsi!
És nem kaptok semmit erre a hasfájás dologra? Úgy rémlik, a barátnőm valami teáról mesélt, ami nekik bejött.

KépKépKép
bikfy
 
 


Viuskám!
Gyere, mesélj nekünk, mi volt Pécsett!

Dy!
Merre vagy? JÖssz játszani? :lol:

KépKépKép
bikfy
 
 


Bikfy!
Látom tényleg el vagy szánva. :wink: :lol:

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Besegítek. :lol: :wink:

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bikfy,
még majdnem 20 hozzászólás kell az új oldalhoz, úgyhogy hajrá!!! :wink:

i.kata
 
 


Bumi!

Megírom Neked az 1000. hozzászólásomat. De durva, ilyen rövid idő alatt és már itt tartok.

Azt akartam kérdezni, hogy nálatok mi is a probléma? Veled vagy a férjecskéddel van baj? Csak mert írod, hogy a férjed eredményére vártok. Tudom, hogy már biztos 1000x leírtad, de olyan rövid az agyam.

KépKépKép
bikfy
 
 


Akkor segítsetek csajok, beszélgessünk. Tudjátok, ez a jó kis péntek esti műszak. Dita, Moncsi, Suska gyertek ám ha tudtok. Katus sincs, se Twist, meg még Boni és sokan mások . Gyertek, máris főzöm nektek a teát! :lol:

KépKépKép
bikfy
 
 


Egyébként lesz...m a laptetőt, ha jön örülök, ha nem, az se baj. Csak szimplán jó veletek beszélgetni. Na meg jó, hogy végre péntek van. :lol:

KépKépKép
bikfy
 
 


Bikfy!
Spermagond van. Először astenozoospermia, herevisszér, de később már AOT szindróma.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Azaz PRRRRRRéntek! :wink:

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bikfy, sztem az anyai érzés folyamatosan alakul ki már a terhesség alatt is. Amikor Oroszlán megszületett nem éreztem másképp talán annyiban volt más hogy sokkal nagyobb felelősséget éreztem. Amikor alig birtam menni a császár után és a kezembe nyomták Oroszlánt azt a pillanatot soha nem fogom elfelejteni. Nézett rám kisirt szemekkel olyan tehetetlenül hogy mi lesz most, jó lesz-e nekünk, kétségbeesett volt és gyámoltalan. Abban a pillanatban elfelejtettem a sebem, a szivgondom, a mellfeszülést, a hátfájást csak ő létezett. Mindenek fölé rendelődött és ez igy van rendjén. Ennyiben jött ez az érzés. És valószinüleg igy lesz ez egy életen át.


Moncsi, olyan szomorúan olvastam a történeteidet. Sajnálom hogy Danika pocakfájós, nagyon rossz lehet nézni tehetetlenül hogy nem tucc neki segiteni. Oroszlán hála Istennek nem az, és ma még nem is sirt. Ez is furi, lehet hogy kezdünk belejönni.


Viki, próbálkozunk kisebb-nagyobb sikerrel. Rengeteget eszik Oroszlán én meg ontom magamból a tejet. Délután már egyszerre egy etetésre 120 ml evett. Embertelen éhes mindig. Pedig mégcsak 8 napos.
pgsuska
 
 


Nekem Kicsikém nincs PRÉNTEK, nekem mensi van. De azért ennek is örülünk. :lol:

KépKépKép
bikfy
 
 


bikfy írta:Nekem Kicsikém nincs PRÉNTEK, nekem mensi van. De azért ennek is örülünk. :lol:

Szegénykém.

Nálunk az önmegtartóztatás után igenis RRR-es napok jönnek. :lol:

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Suska!

Olyan jó volt olvasni a leveledet, 2x is megtettem. De szeretnék már anyuka lenni. .. :wink:

Én is sajnálom Moncsi babókáját, biztos nagyon rossz lehet. :cry:

KépKépKép
bikfy
 
 


Bumikám!

De jó neked, akkor gondolom már nem sokáig leszel velünk. Remélem jó kis prrrrénteketek lesz. És eredményes. :shock:

KépKépKép
bikfy
 
 


Bumi!
Mindjárt utána nézek, mi az az AOT szindróma.

Ezek szerint veled semmi gond nincs?

KépKépKép
bikfy
 
 


Én ma nem vagyok túl kommunikatív. Tiszta kóma vagyok (ma is) :roll:

i.kata
 
 


Dita!

Ne aggódj, van még egy hét , hogy vastagodjon és tényleg a leszívás után van csak növekedni igazán. Nekem a beültire lett 10 mm-es, mégis mindhárom megtapadt. :) Egyébként gyógyszer helyett meleg vizes palackkal fokozd inkább a vérkeringést, ezt jobbnak tartom , mint megint egy gyógyszert. :roll: A méhpempőt azért nyomathatod :wink:

Zsuzska! A párod egy angyal! Oroszlánról nem is beszélve! :wink:

Remélem, ilyen éjszakákra nálunk is lesz felajánlás :)

Hajrá Bikfy! Én drukkolok, hogy a tiéd legyen a laptető! :wink:

nellike
 
 


Bikfy!
AOT: astenozoo-Oligozoo-teratozoospermia

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Sziasztok!


Vagyok én is....
Ahogy elnézem a gyerkőcöket eszembe jut néha, hogy ha nekem lenne én csak órákon át nézném. Már nézni is olyan jóóóóóó lehet. Most megint vége a közönyösebb időszakomnak, és nagyon akarom. Biztos azért, mert úgy gondoltam rákszűrés után indul a buli és lehet reménykedni. Felkészült a kicsi lelkem. most meg nagyot koppant.

De ettől eltekintve.
Anyukák! Csodás babáitok vannak!

Tudjátok, a mondást, hogy szegény embert még az ág is húzza! Már megint fáj a torkom. Ezen a tlen már vagy 5.-ször leszek beteg. Elegem van! Iszom a citro-cseppet immun erősítőnek. A Coldrex meg a neocitrán meg jó tüneti kezelésre. Ma egész délután sapiban meg sálban mászkáltam a lakásban... :(

Bevettem az előbb egy fél meforált. Kíváncsian várom a hatást... :?

Bikfi: Sajnálom a pirit.... Hajts csak a laptetőre!

hofeherke
 
 


Monic!

A védőnő vagy a gyerekorvos nem tud a pocójára valami homeós cseppet? mert mintha hallottam volna valami csodaszerről. :roll: Szegény Danika! Remélem hamar elmúlik a hasfájós korszaka. :(

Zsuzska!

Tök jó, hogy ennyit eszik Olivér és van is mit adni neki! :) Én is úgy szeretném őket szoptatni, remélem tényleg van valami a kereslet--kínálat dologban... :roll: Ezek szerint megviselt a császár? Én már előre félek tőle, pedig még az is lehet, hogy simán szülünk.

nellike
 
 


Marácska!

De jó, hogy vagy. Azt viszont sajnálom, hogy megint beteg vagy. Én is minden sz.rt hazahozok a suliból. Szid is érte api.

KépKépKép
bikfy
 
 


Nellike!

Miért félsz előre a csaszitól? Attól, hogy ikreid lesznek, még szülhetsz természetes úton. Nem?

Mara!
Kíváncsi vagyok az új gyógyszeredre, nekem holnap ír valamit a doki. Izgulok is rendesen.

KépKépKép
bikfy
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: