Új privát üzeneted érkezett!

Koszikoszikoszi Mindenkinek! KépKépKépKépKépKép

Asszem az elso 3 gipszkeretemet dobhatom a kukaba, nem tartja meg a kampo. Kép En balga, inkabb elobb kerdeztem volna....Kép

Arra a horvath gipszre az van irva, hogy Strukatur gipsz. Ugye, nem faragtam ra ezzel is? Szarad-szarad mar tegnap este ota, de meg mindig vizes, es szurke. Kép

Koszi meg egyszer,
Gombóc
gombóc
 
 


Gombóc! Modellgipszet kellett volna venni. Én akarsztónak a barkácsboltban vett képakasztó karikát használom. Több méretben van, kicsi keret-kicsi karika, nagy keret-nagy karika. Ömlesztve kell kérni, mert az előre csomagolt drágább!
Én szivaccsal simítom a szalvétát a keretbe, de nem a drága hobbiboltban vettel, hanem sima kommersz szivacsot felszabtam, és gyönyörűen simítja a szalit.
Lányok úgy megmutatnám a tegnap este készített képeimet, de nincs gépem fényképezni. Gombás szalvétát ragasztottam a keretbe, és a hobbiboltban vett gombát ketté vágtam, rag.pisztollyal a keretre rögzítettem.
anizs007
 
 


Gombóc!
Nálam a keret 3 nap után szárad meg teljesen, úgy hogy néha még a radiátor mellé is teszem. Türelem!!Kép Ha nincs a keretben akasztó ne dobd ki!!!!!!!!!!! Remélem még nem késő! Kérd meg a párod, hogy nagyon vékony fúróval fúrjon rá két pici jukat, és fel tudod akasztani.

Drezsy!
Még most jöttem haza az oviból, meg innen-onnan, hát persze, hogy nem olvasgatok Kép Egyébként én már jártam úgy, hogy a szalvéta második rétege a mintán maradt, úgy ragasztottam fel, és a felső réteg szépen levált. Szóval azt rétegenként bizony ragasztani kell!! Hamarosan kiprószálom... nem hagy nyugodni ez a sötétre-világost dolog...

Ánizs!
Kiváncsian várom a gombáidat!!Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 

 
 

Drezsy,
tenyertélKépKépKépKép

Gombóc, vedd ki a formából a gipszet, és tedd a rediátorra, úgy hamarabb kiszárad! Ja, és ragacspisztollyal, vagy pillanatragasztóval is csinálhatsz rá akasztót utólag is.
Ha egyik lehetőség sem válik be, akkor még próbának mindig jó!KépKép
Az első képemen nekem sincs akasztó, de majd csak lesz vele vmi.
Először én is glettelő gipszet vettem, az sem volt jó, de csináltam belőle hűtőmágnest.

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Nem tűntem el, de tegnap vendégeink voltak...

Külditek a rendeléseket?

Úgy gondoltam, hogy csütörtök estig rendelhetnétek, pénteken megvenném, hétvégén csomagolnék. A rendeléseiteket még pontosítani is kellene, ezért jó lenne, ha elkezdenétek küldeni őket.

Jucus!
Kártya nincs, bemondásra megy a további vásárlás.
Társasági szerződés kell, persze a tev-i kör a lényeg. Hogy az aláírási címpéldány kell-e azt nem tudom. Elég rugalmasak...


Anikó
naspolya
 
 


Anikó!
Én gyűjtöttem össze a rendeléseket a lányoktól, én fogom neked küldeni, csak még összesíteni kéne, hogy neked egyszerűbb legyen. Csak az a gond, hogy most elég sűrű volt a napom, sőt ma este sem tudom, megleszek-e vele, de holnap estig mindenképpen elküldöm neked!! És mégegyszer köszönjük!!!!Kép Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi!
Megtennéd, hogy külön küldöd őket?
Azért, hogyha valami kínom van attól az embertől kérdezhessem aki kérte?
Nekem így egyszerűbb!

Anikó
naspolya
 
 


Anikó!
OK

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Anikó!

Te használtál már REMO-s dekup.raglakkot? Milyen? REndeljek bátran???

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi!
Nem tudom, hogy milyen, mert nekem még régről van valamilyen (de nem REMO-s) ragasztóm, egyébként meg tapétaragasztózok...
Anikó
naspolya
 
 


Kata!
Még talán meg sem köszöntem a mIRC leírását. Annyira jó volt, hogy segítség nélkül megcsináltam. A gond a Turbónál kezdődött, de már az is fent vanKép

Drezsy!
Nem igazán értem a dolgot, mivel mindig ellenőrzöm, és nekem mindig bejött a képKép
De azért újra megpróbálom:
repesztett fánis
krampuszmama
 
 


Szandra!!!
most ez már jó nekem isKépKépKép
gratu
annyira akartam valamit mondani.
de hogy mit?
sőt, már abban sem vok biztos, hogy kinek...
ez gáz

na mindegy
szandra, nem jössz a turbóra?
drezsy
 
 


Anikó!

Köszi!

Jucus
20170114224602
 
 


OFF!
Drezsy!
Kezdődik a Ronin, és még tusolnom is kéne, úgyhogy bocs, de most kihagyom.
Ja, a film tizedik percében el fogok aludniKép

ON!
Koda!
Szereztem Neked piros alapon fekete bácsitKép


Szandra
krampuszmama
 
 


Ratettem a konvektorra es kifeheredve kiszaradtak a kereteim! Hurra, hurra koszi az otletet! KépKép
Akkor nem is dobom ki oket, ragasztopisztollyal megprobalok rajuk uj akasztot gyartani. Kép

Sziasztok,
Gombóc
gombóc
 
 


Szandra!
Nm!Kép
Fánis most bejött! Nagyon klassz!KépKép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Szandra!
Nekem is nagyon tetszik az elefánisod.

Gombóc!

Ha nem sikerül ragasztópisztollyal, kaparászd ki az akasztó helyét és vizezd be jól a lyukat, hogy ne szívja már tovább be azt. Azután tedd bele az akasztót és szórj rá gipszet, ecsettel meg vizezd és egyengesd, míg sűrű nem lesz. Várd míg megköt.
Én így csináltam, amikor a pálmatex nem ragasztotta meg.

Ane!

Az aluminium oxid az nem a samotpor? Még nem kerestem sehol, csak tudom, hogy a cserépkályhák belsejét vízüveg és samotpor keverékével javítják. Erről lenne szó?

Anikó
naspolya
 
 


Helló!

Végre ide is elértem.

Szombaton elhoztuk a fényképezőt, mert szóltak, hogy megjött a pesti szervízből. (Már nagyon örültem, hogy egy lépéssel közelebb kerülök ahhoz, hogy megmutogassam a műveimet.) Hazahozzuk és azt hiszitek, hogy jó? Hát nem. Ugyanolyan rosszul működik, mint előtte.Kép És ráadásul a férjemnek azt mondták a boltban, hogy nem is kell kipróbálnia, mert ők megnézték és jól működik.Kép Erről ennyit.

Kata, Te egy gondolatolvasó boszi vagy!Kép Én is pont arra gondoltam, hogy Kodának küldök egy talis képet. De sajna nem igazán találtam, mert általában megszüntették az albumokat. Ezért az jutott eszembe, ami Neked is.Kép Szóval akkor megtennéd, hogy egy nem túl antifotogén képemet elküldöd ennek a nagyon kíváncsi leányzónak? Köszi.

Most már végzek az offozással.Kép

Látom nagyon átlovagoltatok más kommunikációs módra, de azért gyertek ide is, jó??Kép
Szalvéta ügyileg nem sokat haladtam a hétvégén, mert tanulnom kellett. Így most négy képkeret is vár rám, hogy a hálóba készítsek egy sorozatot. De ami késik nem múlik!

Velem is volt már, hogy elfelejtettem az akasztót beletenni a képbe. Ekkor kétféle dolgot csinálok:
1) Úgy hagyom és a falnak támasztva díszeleg a kép.
2) Párom kifúrja és óvatosan belegipszeli, amit én elfelejtettem. Szóval ez is működik.Kép

Koda, a Gombóc féle strukatúr gipsz az nem jó a strukturált képkerethez? Bár, ha abból is jó lett neki a képkeret, akkor nem fog kárba veszni.Kép

Abból a katalógusból hogyan lehet rendelni?

Dodus

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


Szia Dodus!

gondolom a remos katalógusra gondolsz
hát itt neten fent van a katalógus, úgy ahogy van. én ugyan megrendeltem, a lapozható verzióját is, de nem érdemes, dettó ugyan az.
tehát, itt neten kiválasztod amit meg szeretnél rendelni,
várj, mutatom az oldalt

http://www.remohobby.hu/

ezen van a kisker csomagküldős oldal, na abból kiválasztod, árak is vannak hozzá, igaz nem pont mellette, de azért megtalálod.
és kód alapján megrendeled
emilben mondjuk

de!
gondolom olvastad, hogy Anikó, a mi megmentőnk - van vállalkozóija, igy ő még jutányosabban kapja meg a cuccost. Tehát ha gyors vagy, és csütörtökig eljuttatod neki az igényedet, akkor biztos neked is megveszi amit kérsz, amit aztán utánvéttel fizethetsz.

kb ennyi

amúgy mindenkinek jjjjjjóóóóóó regeeeeeeeeeeeelt!!!

megyünk délelőtt csavizni, úgyhogy nem leszek...
bár sebi még szuny Kép

drezsy
drezsy
 
 


aNIKÓ
gőzöm sincs, még sosem hallottam a samotpor kifejezést. Este megkérdezem apát, ő a vegyész a családban Kép

Ági
Én a papának karira csináltam bögrét gyerkőc fényképpel, minden nap használja - és még mindíg olyan mint újonnan. Az sima fotópapíros nyomtatás volt és szalvi a tetejére, túllógatva. Ráadásul a munkahelyén használja, ahol asszem mosogatógéppel mosogatnak - bár ez nem bizti.

Mi is csavizunk ezerrel, alig vagyok gépközelben, ráadásul a videókártya ventillátora zörög - apa kisztedte, így most csak kis időm van a gépnél, hamar melegszik Kép Este szerel Kép Képet akkor rakom!!!!!!

ane

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 


Anikó, ha engem is megtisztelnél azzal, hogy vásárolsz a Remo-ban, akkor az Aeroplast Soft
levegőn száradó gyurmát, és a GI 5065-os keretet, ami az oldalán sodrott minta /a nagyobb méret, amibe egy normál negyed szalvéta fér/
Köszönöm!
anizs007
 
 


Ok Ánizs, vettem a rendelést.

Most adtam fel neked sz-kat.

Anikó
naspolya
 
 


Anikó
Nekem is kellene egy keret: GI5002 + egy hobby festékkészlet, de csak ha vízálló lesz száradás után: HFK2000

ane

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 


Sziasztok.

Itt vagyok, bár kissé nyúzott idegállapotban. De megpróbálom összeszedni magam és újra bekapcsolódni közétek.

Anikó,
köszönöm, de most én nem rendelek semmit. A katalógust nincs idegzetem átolvasniKép

Szandra,
neked köszönöm a che bácsis szalvétát. Ha elküldenéd, nagyon hálás lennék.

Ánizs,
nem feledkeztem meg rólad, de sajnos súlyos gondokkal küzdünk és nem volt időm feladni a levelet. Természetesen pótolom, csak úgy mint DREZSYNEK.

Dodus, Kata,
ide ér egyszer egy fénykép?Kép

Gombóc?
üdv köztünk újraKép

megint átnyargaltatok új csevegőre??? ha igen, értesítsetek engem is feltétlenül!Kép

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


mi baj koda??
zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Kata! Ágica! Boci!

Mit tudtok az IRC megközelíthetetlenségéről???
nem ti állítottatok el valamit?
valljon a bűnős! mert fejvesztés lesz...

drezsy
drezsy
 
 


SziasztokKép

Drezsy,
engem is bannolt a hüle botKép(

Be kéne rendesen állitani, mert igy csak van szegény, de minekKép

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Anikó!

Mond meg a REMOban,hogy küldjék a katalógust mert nagy baj lesz ha nem ér ide hamarosan!Kép

Jucus
20170114224602
 
 


Sziasztok.
A bot nem hüle! Kép Kikérem a nevében is!Kép

Drezsy!
Senki nem állított el semmit. Várlak még mindig.

Koda!
Írok mélt! nem tudsz az IRC-re jönni most?

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


hihetetlen...

fél napja kutya se nézett a topik felé...
hmmm
a jóidő lehet az oka?
igaz mi is most értünk fel, bár már 10-kor lementünk... hááát, mit mondjak, olyankor még igencsak zima volt..
szegény sebimet össze is fagyasztottam elég rendesen...

na, csak benéztem, majd még jövök

hali
drezsy

ja, monjuk zsunak üzizem, hogy rendeltem katalógust, kézimunkásat, és elég jól van benne cuccos. jah, keresztszemes KépKépKép
meg akit még érdekel..neki is szól.
csövi
drezsy
 
 


Kata!

IRC-en beszéltünk a gipszöntésről, meg hogy én ezek szerint nagyon sokat használok, mármint gipszet egy kép elkészítéséhez...
neked hány normál szalvéta méretű (negyedes) keret öntéséhez elegendő 1kg gipsz?
és mennyire sűrű a te lötyid?
ja, és mennyi idő alatt köt meg?
meddig hagyod a formában?

most kaptunk praktikeres szórólapot. 59 Ft-tól vannak benne cserepek..nem tom hol mennyibe kerül, de ezt olcsónak találtam, ezért szóltam.
ha mégsem az,és van olcsóbb, akkor bocsi

drezsy
drezsy
 
 


Helló!

Kata, találtam valamit, ami talán érdekel.Kép
Kép

D.

Ui.: tudom, hogy nem így kell képet feltenni, de én csak így tudom.KépKép

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


Sziasztok!
Most vettem meg első decoupage "készletemet" (szalvéta, ragasztólakk, képkeret igaz még csak kartonból a gipsz öntőformába még nem mertem beruházni, hátha ügyetlen leszek hozzá). Szóval azt szeretném kérdezni, hogy a ragasztót ecsettel viszitek fel a felületre? Valamint a nem szalvétával bevont részt, például a keret azon részét, amit festetek azt is be kell vonni utána lakkal?
Köszönöm a segítséget előre is, ha kész a "művem" akkor teszek fel róla képet.
Móni

Kép
móni23
 
 


Ane!
Megkérdeztem, a hobbyfesték akrillá válik. Akkor kéred?
Pontosítanád a képkeretet, mert nem túl jól látszódik a képen! Normál negyedsz-s keretre gondolsz -ugye? Tejesen egyszerű legyen a keret?

Manóka!
Láttam a húsvéti kaspóidat, már tudom milyen füvezéshez használtad a laposecsetet. Ügyi vagy.

Dodus!
Kata azt mondta, hogy te is szeretnél rendelni.
Légy szíves csütörtök estig tedd meg ezt!

Koda!
Ne szomorkodj! Tudunk segíteni?

Drezsy!
Mekkorák az 59-es cserepek? Sima, natur virágcserép?
Nálunk sincs túl jó idő, most kezd sütni egy kicsit a napocska.

Anikó
naspolya
 
 


Szia Mónika a megszállottak között!

Attól függ, milyen festékkel fested a keretet.
Ha akrilfestékkel, akkor nem kell. Ha temperával, vízfestékkel akkor kell.
El nem rontod, ha lakkozod, masszívabb lesz tőle a kép.

Anikó
naspolya
 
 


Mónika!

Szerintem vonj be mindent lakkal, azért mert utána látszani fog, hogy hol csillog és hol nem...Sokkal szebb akkor már, ha mindenhol csillog.
Igen, én ecsettel viszem fel a dekup rag.-ót, de arra vigyázz, hogy csak nagyon vékonyan, mert ha sokat kensz belőle, könnyen összeráncolhatja a szalvétádat.
Kiváncsian várom az első képeket.Kép

Anikó!
Most küldtem neked mélt!!!!Kép

Koda!
Nagy a gond?


Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Anikó!

aha, sima natúr, agyag virágcserép. semmi extra..
de hogy méretre mekkora?
hát passzolnám a kérdést..
nincs beleírva a katalógusba
az akció egyébként, vagyis a katalógus, 04.02-től érvényes 15-ig
ha gondolod pénteken elmehetek megnézni...bár nincs közel KépKépKép
de hát valamit valamiértKép

drezsy
drezsy
 
 


Csajok!!!!!!!!!!!!!!!

sztem tök jó keretet csináltam
amiről irtam már feljebb, arról beszélek...
na most szárad
utána csak a keretet szkennelni fogom..
és mutatom
technikai leírás utána...
sztem marhára fog tetszeni nektek is
addig még kísérletezem a témában

Drezsy
drezsy
 
 


Drezsy!

Ne fáradj! csak gondoltam ráírják azt is a prosira.

Hol fentebb írtál a keretedről?
Régebben?

Jubi!
Rendelést vettem!

Anikó
naspolya
 
 


Anikó!

hát fentebbKép
aztán, gondoltam visszakeresem...
de semmi
nem küldtem el KépKépKépKép
ok. formában vagyok

szal a lényeg az, hogy újfajta technikával csináltam egy keretet....
és irtam ha jó lesz, és műkszik, akkor meg is mutatom.
hát lehet hogy fog működni a dolog, de még nem akarom elkiabálni
nekem minden esetre tetszik
most szárad

Drezsy
drezsy
 
 


Mónika!

Én az ujjammal símitom el a ragasztót a szalvétán,így sokkal jobban érzem,hogy mennyire lehet rányomni és az sem utolsó szempont,hogy nem kell ecsetet mosogatnom.Ha nem képet készítek,hanem "csak" valamit díszítek akkor a szalvéta alá nem is kenek ragasztót,csak fölé mert úgy is átüt a vékonyrétegen.Időt és ragsztót is spórolok így.

Jucus
20170114224602
 
 


Sziasztok!
Köszi Anikó, hogy hozzáadtad a megrendelésemhez az utólag küldötteket is!! Kép

Itt vannak az újak: http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/h_rom_ceruzatart_.JPG
http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/k_t_narancsos_cser_p.JPG
http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/oliv_s__s_vir_gos_cser_p.JPG

Holnap mehetek újabb adag cserepet venni, kifogytamKép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi!

Nagyon jók!

A virágosnál az összes virágot kivágtad, és egymásra ragasztottad, vagy ilyen volt a sz.?

Kaspóként fogod használni, vagy ebbe ülteted a virágokat?

Anikó
naspolya
 
 


Anikó!
Ilyen volt a szalvéta, de azért nem volt kismiska kivágdosni őket Kép Ezeket nem magamnak csináltam, de lehet így is úgy is használni, mert kívűl-belül le van lakkozva, szóval vízálló.

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Csá Jubi!!!

Szal, ezért rohansz te állandóan...
aham
megvan már az oka...
a cerkatartóid viszik nálam a pálmát...
tök teccenek
mutiztam anyámnak, erre mondja, ilyet még nem is láttam boltban...
na mondom.. meséltem neki, hogy konzerven él a topikos népek férje ura manapság, erre mondja, ilyen konzervesdobozokat még nem is látott a boltokban, de tök jók! áááááááááááááááááááááááá
ez azért fájt tőle...
aztán felhomályosítottam, hogy nem is fog látni..

drezsy
drezsy
 
 


Sziasztok Lányok!
Köszönöm szépen a segítséget! Ez az ujjal való szétkenés tényleg jól bevált és mindent bevontam végül lakkal, így tényleg jobb. Azt hiszem én is beszállok a klubba, nagyon tetszik.
Az eredmény a profilomban.
Móni

Kép
móni23
 
 


Szia Móni!

visszaszívtam az előbbi pár sort..
gondolom most tetted fel..
no
tök jó
igy tovább
amúgy meg nyugodtam fektess be egy sablonba
pláne, ha felveszed a kapcsolatot Anikóval, biztos vesz neked szívesen. és fele annyiból megúszod, mintha boltban vennéd..

hali


drezsy
drezsy
 
 


SziasztokKép
Lányok! Először is köszönöm mindenkinek az érdeklődést, és hogy próbáltok segíteni. Katának már mondtam, hogy sajnos nem tudtok. De köszi, hogy itt vagytok és hogy velem vagytokKépKép

Szia MónikaKép Üdv köztünk. Csinálj egy albumot magadnak itt a babnetenhttp://babanet.hu/album/main.php
és ide pakold be az elkészült alkotásaidat, hogy mi is megcsodálhassuk őket folyamatosanKépKépKép

JubiKép
Gratulálok, megint csak hoztad a formádat! Nem is vártunk mást tőledKép

SzandraKép
Neked is köszönöm a levelet. Che bácsit pedig nagyon várom.Kép

ÁnizsKép
Remélem hamarosan odaérnek az olajos üvegek. Mármint a szalvétákKép

DrezsyKép
Veled már kibeszélgettem magamKépKép

ZsuKép
Nem sokára küldöm az ajándékot ANDINAK. Beszámoklok, hogy a törölköző milyen sikert aratottKép (biztos NAGYOT!!!)

AnikóKép
Sok sikert a vásárláshoz!!! vegyél sok szép dolgot a lányoknak!!!Kép

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Mindenki olyan szépeket alkot, hogy csak na!!
Köszi Jubi, hogy leadtad a megrendelést Anikónak!!
Koda! Biztos, hogy senki sem tud segíteni?Nincs olyan, hogy ne segítenénk!!
Drezsy!
Milyen katalógusod van? Muti csak!!

Ma elmeséltem a nagynénémnek, hogy mit bizniszelünk itt Anikó segítségével, ő pedig tökre meglepődött, hogy egymásnak ismeretlenül mi mindent meg nem teszünk, hogy mennyi bizalommal jár ez!! Kép

Én meg ezerrel alkotok, 4 nap alatt 8 képet és 15 cserepet dobtam piacra, és a cserepek egy kivételével elkeltek, a képek fele van már csak meg. És most 2 törölközőre van igény, úgyhogy megkerestem a Rémós vásárlásom összegét apa nem kis örömére...

Úgyhogy mint egy angyalka, úgy serénykedem!!
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Zsu!

Ügyes, vagy, csak így tovább!

Küldtem neked mélt!

Kata!
Léccccciiii segíts, mél ment!

Anikó
naspolya
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?