Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
KEdden mégis elmentem a 12. hetire. A kisbabámnak súlyos fejlődési rendellenessége van (3 helyett több, mint 5 mm-es a tarkóredője). NEm Down kóros, mert van orrcsontja. Kedden megyek BP-re a Klinikára. Szeretném is tudni, hogy mi van vele. Másképpen kell felkészülni, ha meghal még az anyaméhben, vagy röviddel a szülés után, és megint másként, ha 30 évig ápolni kell. És van egy kicsi 1-2 % esély arra is, hogy egészséges.
Remélem, ti jól vagytok.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Betti, nagyon elszomorodtam a hír hallatán, légy erős!!!

Nita! Vigyázz magadra!!!

Én tegnap a munkába menet lettem rosszul a buszon, megint leesett a vércukor szintem, majdnem összeestem, aztán szóltam ott egy nőnek, hogy rosszul vagyok és állapotos, és átadta a helyet, akkor egy kicsit rendbe jöttem. Remélem ez az állapot nem marad így 9 hónapig, mert azért ezt nehezen viselem.

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Anna: nagyon sajnálom, hogy ennyi bonyodalmatok akadt :( :( :(
Járjatok végig mindent, hogy biztos legyen akár a jó akár a rossz hír, mert nagyon sok ember életén kell döntened, nem csak a felnőttek, hanem tesók és picúr is. Kívánom, hogy tényleg minden rendben legyen és csak valami félreértés, tévedés történt.

Kép

Kép

IKREIM
csunyeszka
 
 

 
 

Anna: Sajnálom, hogy ilyen híreket hoztál. Sok erőt kívánok a továbbiakhoz. Majd mindenképp gyere, hogy mit mondtak a Klinikán.

Peppino: Én is ilyen ájulós vagyok. Andrissal nem is nagyon utaztam sehova tömegközlekedésen, még postára is utáltam menni nyáron a fullasztó levegő miatt. Néha van még itthon is, hogy szédülök, akár fekve is. :o Vigyázz magadra és vigyél magaddal máskor vizet és csokit vagy szőlőcukrot.

Kép

Kép
hgrita
 
 


[quote="mabe86"]B írta:mabe86ibi
Én akkor se fogok turiban vásárolni :oops: :wink:
Használt ruha: egy-két barátnőmtől, akit nagyon jól ismerek, kapok majd babaholmit. DE hogy én azért pénzt adjak! :roll:
Eddig nekem nagyon jók voltak a kínai nadrágok, felsők. Nagyon klassz pamut babarucikat is láttam (Disney-s) :wink:
Külföldi márkákat meg nem is nagyon ismerem :oops:
Nekem a legelegánsabb bolt eddig a C&A volt.



Mabe: nem is kell, nem akarok senkit megyőzni ! nem neked címeztem a soraimat a turikról, meg az Ebayről, hanem az olyanoknak,akik úgy gondolkodnak mint én: kínai cuccot soha :roll: :lol: ... és emellett szeretnék Brendon minőségben, de kínai ár alatt öltöztetni magukat és a családjukat :lol: ... amúgy a férjem sem vesz fel használt ruhát, ezt is meg tudom érteni :wink:
bibiesbrumi
 
 


Anna, nagyon sajnálom ! Kitartást és sok erőt kívánok.
bibiesbrumi
 
 


[quote="hgrita"]S írta:hgritaziasztok!

]Bibiesbrumi: [/b]Majd ha itt az idő vásárolgatni, biztosan fordulok hozzád e-bay-es segítségért. :wink:



Szívesen segítek neked is, és bárkinek, aki kéri :wink:
bibiesbrumi
 
 


Anna kitartást,és fentről is segítenek!!!!

sutimano76
 
 


sziasztok......amit kaptam gyógyszert a vérömlenyre elolvastam a tájékoztatóját és rá van írva hogy terhesség és szoptatás alatt ellenjavalt a szedése ........még nem vizsgálták a biztonságát,...........
félek bevenni...........
sutimano rutascorbint kaptam.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Csunyeszka!

Van olyan ikerkocsi, aminél a két kocsit össze meg szét lehet kapcsolni! Az elég praktikus!

Anna!

Remélem minden rendben lesz!

Kép
arvaerika
 
 


Nita!

Én úgy tudom, azt nyugodtan lehet szedni, de kérdezd Mabe-t, ő biztos tudja!

Kép
arvaerika
 
 


Nitacska,
kérdezd meg mabe-t,nekem azt hiszem ő ajánlotta,talán ő tud róla mit mondani.

sutimano76
 
 


Suti!


Egyszerre írtunk! :lol:

Kép
arvaerika
 
 


erika ,ennyire egy rúgóra jár az agyunk?percre pontosan

sutimano76
 
 


Anna!

Kívánom neked azt az 1-2 %-ot, egy egészséges kisbabát! Gyere majd, írd meg mi volt.

Bibi!

Tegnap ránéztem az Ebayre, tényleg jó dolgok vannak, csak egy gondom van: sok helyen nem postáznának ide. Csak olyan helyről szoktál venni, akik eleve kiírják, hogy postáznak, vagy olyanoktól is megkérdezed a postát, akik nem írják. Érdemes?

Nitácska!

Ha jól tudom, pont ilyenkor lehet felhívni a teratológiai tanácsadást:
Teratológiai telefon tanácsadás: (1)363-22-29 vagy (1) 3838-477 A teratológia a külső okok miatt a méhen belül fejlődő magzatban kialakuló fejlődési zavarokkal és ezek megelőzésével foglalkozó tudomány. A telefon célja, hogy a terhesség alatt magzatra ható külső hatások ártalmasságával kapcsolatban szakszerű és érthető tájékoztatást adjon.
De az orvosod is felhívhatod.
Nagyon sok gyógyszerre ezt írják rá, a maguk védelme miatt, különben be lehetne perelni őket, de ez nagyon sokszor nem jelenti azt, hogy okoz bármit is...

Astrid

Kép
astrid
 
 


köszi az infókat.....tehát akkor te azt mondod beszedhetem.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


[quote="astrid"]
írta:
astrid
Bibi!

Tegnap ránéztem az Ebayre, tényleg jó dolgok vannak, csak egy gondom van: sok helyen nem postáznának ide. Csak olyan helyről szoktál venni, akik eleve kiírják, hogy postáznak, vagy olyanoktól is megkérdezed a postát, akik nem írják. Érdemes?



Astrid: ha az item description-ben nincs konkrét kitétel, hogy nem postáz külföldre, akkor rá szoktam kérdezni, és arra is, mennyi lesz pontosan ! :) ... 10-ből 7 boldogan postáz akkor is, ha csak a united kingdom-ot jelölte meg korábban postázási célként, a többivel meg nem kell foglalkozni :)
bibiesbrumi
 
 


Erika: köszi a tippet, remélem sikerülnek a járgánybeszerzések, de még van időm :) (legalábbis bízom benne, hogy minimum 30. hétig otthonomban leszek)

Nitacska: Astrid tippje után okosabbat nem lehet mondani, de az orvosod tudta, hogy állapotos vagy és nem is véletlen írta a bogyót. Én is szedtem már sajna olyan gyogyit terhességeim alatt, hogy féltem, de mindig az előnyöket állítják szembe a mellékhatásokkal, ami köztudott, hogy ahány szervezet annyi reakció! Vigyázz magatokra és ha lehet pihizz.

Peppino: nem lehet, hogy leesett a vércukrod? Én is szoktam kóvájogni, de már üres táskával boltig sem megyek ez miatt. :lol:

Kép

Kép

IKREIM
csunyeszka
 
 


[quote="laki papné"]S írta:laki papnéziasztok!
KEdden mégis elmentem a 12. hetire. A kisbabámnak súlyos fejlődési rendellenessége van (3 helyett több, mint 5 mm-es a tarkóredője). NEm Down kóros, mert van orrcsontja. Kedden megyek BP-re a Klinikára. Szeretném is tudni, hogy mi van vele. Másképpen kell felkészülni, ha meghal még az anyaméhben, vagy röviddel a szülés után, és megint másként, ha 30 évig ápolni kell. És van egy kicsi 1-2 % esély arra is, hogy egészséges.
Remélem, ti jól vagytok.



Kívánom, hogy abba az 1-2%-ba essetek bele :!:

Kép
bububébi
 
 


Kép babakocsitipp sokgyerekeseknek :lol: :lol: :lol:

Kép
arvaerika
 
 


Anna! Én is bízom benne, és kívánom, hogy egészéges legyen a baba! Írj feltétlenül, hogy mi lett a vizsgálatok eredménye!

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Megnéztem az ebay-t és elképesztően jó!adidas kis cipő 3-6 hónaposnak itthon kb 8-12e forint között van.Kérdem én minek egy járni nem tudó gyereknek drága cipő.Az ebay-n ez 1.99 font,azaz 750 ft forint,ennyiért már megéri nem,még ha nem is tud benne járni.Eddig azt hittem min 150-200e forint a baba várás,de talán 50-ből is megúszható.Már kezdek is gyűjteni.

sutimano76
 
 


Anna! Nagyon drukkolok Nektek :!: :!: :!: :!:

vicger
 
 


Sziasztok!

Sajnos nem tudtam mindent visszaolvasni mert a kolaganőm gépét kell használnom, de

Mabe neked főleg ha db-i vagy ajánlanám a maternelle boltot a Kenguru udvarban, piac u. mert most voltam ott, nadrág pl: 1900-tól van. Újak, és a hosszát stb 2 perc alatt méretre szabják. Sajnos nem sokan ismerik és azt hiszik túl drága bolt, én is azt hittem ,hogy extra az ár és csalódtam pozitívan.

Hétfőn benézek ha lesz megint gépem, jó hétvégét mindenkinek!!
babcika
 
 


anna sok drukk nektek!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink: :wink: :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


[quote="sutimano76"]M írta:sutimano76egnéztem az ebay-t és elképesztően jó!adidas kis cipő 3-6 hónaposnak itthon kb 8-12e forint között van.Kérdem én minek egy járni nem tudó gyereknek drága cipő.Az ebay-n ez 1.99 font,azaz 750 ft forint,ennyiért már megéri nem,még ha nem is tud benne járni.Eddig azt hittem min 150-200e forint a baba várás,de talán 50-ből is megúszható.Már kezdek is gyűjteni.


Sütimanó, és mindenki, akit érdekel az Ebay: ez még csak közel a kikiálltási ár, nem tudni, hol lesz a vége ÉS rájön a P&P= postage and packing, vagyis a csomagolás és postaköltség, ami egy ilyen kiscipőnél biztosítás nélkül, légipostával kb 3-4 font még pluszban ! (ezért éri meg több dolgot venni egy helyről: nem sokkal több a postaktg, és az eloszlik :)
bibiesbrumi
 
 


[quote="nitacska007"]s írta:nitacska007ziasztok......amit kaptam gyógyszert a vérömlenyre elolvastam a tájékoztatóját és rá van írva hogy terhesség és szoptatás alatt ellenjavalt a szedése ........még nem vizsgálták a biztonságát,...........
félek bevenni...........
sutimano rutascorbint kaptam.....


Nyudgodtan beveheted!!!!
Lényegében a C-vitaminnak egy változata!
Vendég
 


Erika
Miért orrolnék meg? :roll: :wink:
Azért mert különböző a véleményünk? :roll: :roll: :roll: :roll:
(nem mondtam azt, hogy velem egyet kell érteni :wink: )

Anna
:cry: :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


[quote="bibiesbrumi"] írta:bibiesbrumi
[quote="mabe86"]B írta:mabe86ibi
Én akkor se fogok turiban vásárolni :oops: :wink:
Használt ruha: egy-két barátnőmtől, akit nagyon jól ismerek, kapok majd babaholmit. DE hogy én azért pénzt adjak! :roll:
Eddig nekem nagyon jók voltak a kínai nadrágok, felsők. Nagyon klassz pamut babarucikat is láttam (Disney-s) :wink:
Külföldi márkákat meg nem is nagyon ismerem :oops:
Nekem a legelegánsabb bolt eddig a C&A volt.



Mabe: nem is kell, nem akarok senkit megyőzni ! nem neked címeztem a soraimat a turikról, meg az Ebayről, hanem az olyanoknak,akik úgy gondolkodnak mint én: kínai cuccot soha :roll: :lol: ... és emellett szeretnék Brendon minőségben, de kínai ár alatt öltöztetni magukat és a családjukat :lol: ... amúgy a férjem sem vesz fel használt ruhát, ezt is meg tudom érteni :wink:


Különbözőek vagyunk :wink:
Vendég
 


Bibi!

Testvérkocsi-ügyben tudnél ajánlani valamit?
Nézegettem az ebay-en, tetszenek is, csak hát a postaköltség ott jóval magasabb.

Kép
arvaerika
 
 


Sziasztok mamikák,

sajna jó pár napig nem volt netünk, így nem tudtam jönni. Érdekes, hogy valami mindig közbejön. :evil: Azóta meg annyit írtatok... :? Nem mintha ez baj lenne, csak mindig lemaradok. Nagyjából visszaolvastam és meg kell hagyni szépen gömbölyödik mindenki. Hétvégén mi is megnyitjuk a pocakfotó sorozatunkat. Próbáljátok úgy csinálni, hogy mindig ugyanabban a pózban vagytok lefotózva.. úgy nagyon látványos lesz majd a változás.

Örömmel látom, hogy vannak új kismamik. Üdv köztünk Hgrita, Sutimano, Bex, Mazsom!

Tök jók az új képek!. Szépen növögetnek a picik. Csütörtökön már nekem is lesz végrer képecském. Akkor megyek a 12. hetes uh-ra meg a kombinált tesztre. Már nagyon várom, hogy kis Manócskámat újra láthassam, mert már nagyon rég volt az előző uh.

Micsoda változatos foglalkozások! Én külkeres vagyok, ilyen diplomám is van. Egy cégnél voltam import beszerző. Most itthon sem unatkozom, mert van 2 webáruházunk és azzal foglalatoskodom.

Peppino, bocsi... biztos el kezdtelek beírni és közben megzavartak és úgy maradt. De most már bent vagy! Méghozzá 1 nappal vagy Tengdi utánra kiírva, aki ugyanott fog szülni. :wink:
MÁr én is felébredtem, szerencsére semmi nyoma se az álomkórságnak, se az émelygésnek... már vagy 2 hete. Kitartás el fog ez múlni.

Kriszti!
most megnyugtattál! Ezek szerint nem csak beképzelem magamnak a baba mozgását... nekem is vannak olyan pillanatok, mikor érzek vmi hullámzószerű mozgást... még nem mertem senkinek mondani, mondván kinevetnek, hogy még korai. De ha már te is így vagy vele, akkor tuti nem beképzelem!! Vagy ez többedik gyereknél már jobba figyel rá az ember? mondjuk Mírát is viszonylag korán, 15 hetesen éreztem... na de most még csak a 12.ben vagyok... Na, majd figyelgetem. :wink:

Boboka, te is az édességre vagy rákattanva? Én is! Mírával semmi ilyet nem kívántam... inkább a sós dolgok mentek, na de most! na, majd talán csütörtökön megtudunk vmit.

Látogatók: nálunk szerencsére nem jöhet be idegen (még apuka se) a szobába, sőt az egész osztályra se. Rooming-in rendszer van, ahol csak a mamák és a babák vannak. Ha jön látogató, akkor arra van egy külön helység, ahova be lehet menni vagy a folyosó vagy ki az udvar. Így azért hamar le lehet rázni a nem kívánt látogatókat. :wink:

Védőnő: az első védőnőm terhesség alatt 2x jött ki. Egyszer az elején meg egyszer nem sokkal szülés előtt. Utána is csak 2x volt itt. Nekünk kellett menni tanácsadásra eleinte 2 hetente, utána havonta, majd ritkábban. Ha volt vmi kérdés akkor telefonon is elérhettem. De ő sajna nyugdíjba ment és most egy fiatal csaj van. Már volt itt és mondta, hogy majd jön még többször... :S Nem lenne muszáj... Még gyereke sincs.. Nem ceretem az ilyeneket. Azt mondja túl sok Mírának a napi kb. 1 liter tej. Állítsam le róla. mondom ok, de hogyan? Erre ő, hogy mondjam meg neki nincs több. Na persze, mert ez pont így működik egy gyereknél.

Erika, én úgy tudom, hogy ha először kiveszed a felgyűlt szabijaidat, akkor utána mehetsz táppénzre.... Legalábbis nekem ezt ajánlották, hogy így csináljam. VAlahogy nem fűlik a fogam a gyeshez. :? DE még nekem is utána kell járnom rendesen, meg beszélnem a cégemmel, hogy mi legyen.

Betti... nagyon sajnálom. :(

Zsófi neked gratula a kukacoshoz... Jó lenne, ha a másik meg kiscsajszi lenne. :wink: szal idáig már van 3 kukacunk. :lol:

Csatlakozom Bibihez. Tényleg szuperek az angol rucik... én is szinte csak onnan vásárolok. És az tény, hogy nagyon-nagyon jó áron lehet kifogni. Szal ajánlom mindenkinek a NExt cuccokat.

Anna, ez nem jó hír... Várunk mit mondanak majd.

Kép Kép
manósziget
 
 


Bocsi, kicsit hosszú lettem. :oops:

Kép Kép
manósziget
 
 


Rakok listát is... jó sok üres rublika van....
Kép
Kép

Kép Kép
manósziget
 
 


Azt nézem milyen sokan elmaradtak... :? Jó lenne az okát tudni.

Kép Kép
manósziget
 
 


Manó,
én elküldtem már rég privibe,de :
szül.:1976.09.21.
kiírás:2009.09.14.
cím:Pécel
Kórház:uzsoki
Tesó:-

Köszi

sutimano76
 
 


aki ebay-en akar vásárolni, egy kis segítség:


http://techline.hu/tudastar/20080215_ebay_vasarlas.aspx

Kép
arvaerika
 
 


Hmmm Süti... megnéztem, de nem kaptam tőled privit.. Mindegy, most beírtam mindent.

Kép Kép
manósziget
 
 


Manó:

Az én adataim:

szül.: 1976.09.08.

kiírás: 2009.09.14.

Cím: Budapest XI.

Tesó: Andris 2006.07.24.


Suti: Még a születési dátumunk is hasonló! :wink: Sőt, Anyukám a te szülinpodra volt velem kiírva, de előbb érkeztem.

Kép

Kép
hgrita
 
 


:lol: tényleg milyen jól néztek ki egymás alatt :lol:

Kép Kép
manósziget
 
 


Köszi Manó!
Sajnos elég sokszor rosszalkodott ez az oldal,és lehet nem küldte el.
Nagyon jó a táblázat!.
Hát igen sokan csak nagyon ritkán jönnek,vagy olvasnak csak nem írnak.Az elején volt rella és marthajni nevű fórumozók,ők azóta se jelentkeztek.
Most nézem a címnél a kettös pont meg a p miatt nevető fejet rakott.A lakhelyem pécel.

sutimano76
 
 


Manó: A Manószigetes net-es áruházat már meglátogattam. :wink: Mi a másik. Legyen ez itt a reklám helye, hátha találunk valami jót... :D

Kép

Kép
hgrita
 
 


Az én anyukám 25-én,apukám meg 21.ei,szóval én szülinapi ajándékként születtem,7 hónapra 2 kg-osan.Siettem ennél szebb ajándékot nem adhattam a szüleimnek.Én is azért vagyok szept.re kiírva,mert direkt így tervezetm.Sajnos a szüleim már rég nem élnek,de így is nekik szánom ajándéknak.Meg kicsit magamnak.Bár egy héttel korábbra vagyok kiírva,de a fogantatás tippem szerint pont 21-én kéne születnie.Jó lenne egy harmadik generációs 21.-ei.

sutimano76
 
 


[quote="hgrita"][ írta:hgritab]Manó: A Manószigetes net-es áruházat már meglátogattam. :wink: Mi a másik. Legyen ez itt a reklám helye, hátha találunk valami jót... :D

www.wildland.hu

Kép Kép
manósziget
 
 


Süti, apukám meg 23-ai. :wink: Most ő is teljesen odavan, hogy szeptemberi lesz a kisunokája is.

Kép Kép
manósziget
 
 


Megyek főzni, mert holnap névnapozunk és meg kell/akarok csinálni előre pár dolgot, ne holnap kelljen kapkodnom.
Majd még ide-ide lesek. Nem rosszalkodni ám addig!

Kép Kép
manósziget
 
 


Én Andrissal szeptember 2re voltam kiírva, ő lehetett volna a szülinapi ajándékom 2006-ban, de aztán nem bírta kivárni a drága. Most az Öcsém szülinapjára vagyok kíírva, így kettős ajándék is lenne a picur ha nagyjából pontosan érkezne.

Öcsémnek mindkét gyerkőc UH felvétele volt a névnapi ajándéka februárban. Idén megkérdeztük, hogy nem gond-e ha ugyanazt kapja, mint 3 éve. Persze nem emlékezett, nem kapcsolt, de aztán mikor mutattuk a felvételt, annyit mondott nevetve, "Jó lesz!". :)

Kép

Kép
hgrita
 
 


Rita ez aranyos történet!!!!

sutimano76
 
 


Manósziget
Jó a tábla :lol:
Kár, hogy sokan nem írnak :cry:
Vendég
 


Manó!

1982.04.20

kiírás: 2009-09-16

DEOEC

Köszi
babcika
 
 


Szia Manó, jó rég voltál tényleg!
Simán lehet, hogy a babódat érzed, általában minél többedik várandósság, annál hamarabb lehet érezni. Persze mondjuk hiába van valakinek mondjuk 6 csemetéje, attól nem fogja 5 hetesen érezni, szóval értsétek jól :roll: /mostanában észrevettem, hogy van aki teljesen mást vesz le a bejegyzéseimből (blogok), mint amit szerettem volna közölni vele :roll:.

Nekem még meg van az álomkórság, igaz, Ati mostanában megint alig alszik éjjel, ismét fog lehet a dologban :shock:
A hányinger vissza- visszatér, de nem vészes. Ami viszont sokkolt, a gyomorsav túltengés ilyen korai megjelenése.. bár nekem ez a várandósság csupa meglepetés, minden sokkal korábban, hónapokkal korábban jelentkezik :roll: :roll: :roll: De ez biztosan a koromnak, a gyerekek számának, és a súlyomnak köszönhető együttesen.
pl tökre nagy pocakom van, és ebből nem mind háj :lol:

vicger
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?