Új privát üzeneted érkezett!

Kép
próbálkozunk :lol:
Kép
majdnem sikerült :lol:
Kép
anyával :lol:
Na itt látszik a hajam :lol: estefelé mentünk el így sétálni, megmutattuk milyen jeget kell törnie, lesett is végig kifelé :lol: majd jövök még csak itt kukackodik a kezemben

KépKép
winchi
 
 


Winchi: Nagyon édi Matyi baba :) Menni fog majd a kanalazás :)

Lányok: Gondolom mindenki sétál. Jó idő van hurrá, én meg itt vagyok enyhén megfázva szóval 3. nap bezárva. :( Délután a párom elviszi Biankát sétálni, legalább ő szívjon egy kis friss levegőt. Remélem holnapra már jól leszek. Időben sikerült azért elkapni.

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Sziasztok!

Tündi jobbulást! Neked nem tenne jót ha kimennél kicsit a napsütésbe? Ritkulnának a bacik :wink:

Matyi is kint alszik a napocskán, egész jó ereje van már a napnak, olvad is minden.
Én takarítottam, teregettem, begyújtottam és elköltöztettem a macskáimat a verandáról. Ugyanis a kandúrok járnak hozzájuk és itt verekednek, iszonyatos hangjuk van hajnalban, így elköltöztek a fatároló mellé. Kiváncsi leszek mit szólnak majd hozzá, hogy a kuckójuk arrébb került.
Tegnap séta közben a fél utca kint volt a gyerekek szánkóztak, szülők beszélgettek. Ott ahol lovakat is tartanak az apuka csinált a két középméretű kutyinak olyan hámot mint a lovaknak és befogták őket a szánkó elé, nagyon ügyesen húzták a gyerekeket és a kölykök is élvezték meg szépen beszéltek a kutyákkal, aranyosak voltak.

KépKép
winchi
 
 

 
 

Ancsi mi újság? Papádnak mit mondtak?
Drukkolunk!!!

KépKép
winchi
 
 


Sziasztok! De szép idő van! Megyünk is mindjárt sétálni.

Papának nem lettek kész az eredményei, csak jövőhéten, na addig még idegeskedhetek, mondjuk mama azt mondta, most kicsit jobban van, és eszik is. Ennek legalább örülök, meg annak, hogy süt a nap. Kaja készen, kimostam, rendet raktam, Dorka aludt a teraszon másfél órát. De mostanában annyira nyűgös, hogy az hihetetlen. Biztos a foga miatt, már nagyon fehér az ínye a kicsikémnek, enni alig akar. Alig tudok valamit letuszkolni a torkán. Nehéz eset....

Winchi: Matyi manó nagyon ügyes! Biztos hamar megtanul egyedül enni. Csini lett anya haja is! :)

Trundike: jobbulást neked. Sok C vitamin, meg sok-sok folyadék!

Anyany: te hogyan adtál Zsófibabának túrót? Gyümivel??

Naspi: Te milyen joghurtot adsz Milókának?

Sőt, egyáltalán mit adhatok már egy 7 hónaposnak? Hátha valami új ízt megenne. ...

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Én is gondoltam rá tegnap, hogy milyen jó lesz, ha jövőre is lesz hó, akkor már lehet Dorkát húzkodni a szánkóval.

Winchi: köszi, hogy drukkoltál, még egy hétig kell..... :oops:

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Ja, még akartam kérdezni, hogy használta-e valaki a Viburcol kúpot? Meg a Chamomilla vulgaris-t?

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Sziasztok!

ancsi

Nekünk bevált a viborcol,Ricsinek is most jönnek a fogai,és ő is eléggé szenved velük.mondjuk csak este szokott kapni,meg dentinoxot az ínyére,mert akkor nyugodtabban tud aludni.
Bocsi hogy másra nem reagálok,de nyűgi a pöttyöm.Meg van egy kis családi zűr is :(

Kép
Kép
bibii
 
 


Bibii: Remélem nem nagyon komoly az a családi zűr!!!

Ancsi_pancs: Sajnálom hogy nem tudtatok meg konkértabbat papáddal kapcsolatban :(

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


ancsi!
túró: főzelélkbe kevertem husi helyett, de nem tetszett amilyet kakilt, így várok még vele.
a viburcolt még nem, de a chamomilllát használjuk. nyugadtabb tőle, jobban alszik és a duzzanat is csökken, nem fáj annyira az ínye.
ha nagyon nyugtalan, akkorra meg ott a viburcol. egyszerre csak az egyiket, amíg nem durva a helyzet, elég a chamomilla, mást nem is használunk.
Vendég
 


köszi az szurkolást, együttérzést :D!!! egyre hisztisebb vagyok :(, de sztem nem kell erről mesélnem!
Jázminoknak és Matykófiatalúrnak Nagyon Boldog Névnapot Kívánok (így utólag is!!!) sok puszi nekik!
Emmácskának is sok puszi! szegénykém :(. olyan rossz amikor a picik betegek :(:(:(
A betegeskedőknek minél előbbi jobbulást! én mostanában semmit nem kapok el, nem tom miért, de örülök neki!
Winchi: csudi helyes ez a kölök :lol: :lol: ! és jó lett a hajad nagyon!!!!

holnap nst ...

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


sziasztok

bocs, miktől, de nem tok visszaolvasni

Jázminoknak és a Matyi babónak sok boldog névnapot kívánok!!

Ancsi, én 7 hótól vezettem be a joghurtot, kétnaponta adok milónak natúr joghurtot, amibe keverek egy kis gyümit, kb 100-120 mg-ot, meg másnaponta kap sajtot, kb. egy babakanálnyit reszelek a főzikébe, edami, óvári, ami nem zsíros sajt, főzikével turmixolom össze neki
egyik nap tízóraira mehet joghurt-gyümivel, akkor másnap tegyél az egyik főzikébe sajtot. ezeket bevezetheted neki egyszerre. ha megfigyeled, és nincs tőle baja-pl. hasmars, akkor kb. két hét múlva, kipróbálhatod a túrót is. én azt még nem próbáltam, mert házi túrót vadászok a faluba, még nem jött össze...

most már mehet a brokkoli is, vajbab főzikéve, és lehet már rizzsel is sűríteni a főzikét, nemcsak krumplival

mi próbáltuk a viburcolt és a chamomillát is, nekünk nem használt egyik sem, ezért elhagytam mkettőt, ha sűrűn megébred, akkor dentinox gél, de az kb. csak 20 percig hat, segít neki visszaaludni, de ennyi, az ízét nem szereti.a dologélt lehet nappalra, az gyengébb, de jobb ízű, olyan karamellás.

csajok, ti milyen gabonaféléket adtok 7-8 hós babóknak? értem ezalatt a keksz, kenyér...stb.
bőrszárazságra milyen testápolót ajánlotok?
Milónak vannak száraz foltok a kis testén, és kéne vmi jóó, de a dm-es elég gyengusz sajna..

Kép
naspolyácska
 
 


Winchi, nagyon helyes a kis névnapos :lol: :lol:

Kép
naspolyácska
 
 


Ancsi, a halat is bevezetheted neki, natúr tonhalat, vmi jó fajtát, picit tegyél főzikébe husi helyett, és lehet a pulykahusit is bevezetni-mi még nem esszük ezeket, de majd lassan :D

Kép
naspolyácska
 
 


Emmácskának és Trundikének jobbulást!!!

Wicca: kitartás, gyere panaszkodni, itt mindenki tudja milyen nehéz a vége.

Winchi: jó lett a hajad és Matykó nagyon cuki, majd jóóól kikeni magát ő is, ha lesz vmi a kanálban.

Ancsi: sajnálom, hogy nem lettek meg az eredmények, szorítunk jövőhétig, hogy ne legyen nagy a baj!

Anyany: husit mikortól adtál? Néztem, hogy 5 hós bébiételekben már van, Levi 8 hós lehetett kb, mikor adtam neki, de neki később kezdtem a hozzátápit.

Ma sétáltunk délelőtt 2 órát, délután 1,5-et akkor apa is csatlakozott. Ő tolta Dórikát, Levivel meg hógolyóztunk, tök szupi volt. Délelőtt kenguruval voltunk, egy néni közölte, hogy nem vagyok normális, hogy így viszem a gyereket, nem biztonságos. Dehát a járdán meg az úton már nincs is hó, nem csúszik. Egyébként is sokan megbámulják a kengurut meg az erszényt, de ez most rosszul esett. Levivel is sokat kenguruztam, de akkor a szomszéd faluban laktam anyóséknál.
Nagyon tetszik a mei tai, Winchi azt hiszem te írtad, hogy varrni fogsz, szabásmintád megvan? Találtam többet is és nem tudom melyik lenne jó.
Vendég
 


Sziasztok!

Naspolyácska:A babe testápolója nagyon jóóóóóóóóóóóóó!!!!!!!!!Igaz nem olcsó de nagyon sokáig elég!

Winchi:Nagyon édes Matyi és nagyon csini az Anyukája :D :D :D

Ancsi:Nagyon-nagyon szorítok a Papádnak++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Már én is várom hogy jövöre mi is szánkózzunk a Hannussal na meg strandoljunk nyáron és hogy végre jó idő legyen :D

Wicca:Ide nyugodtan jöhetsz panaszkodni :wink: ne is kapj el semmi betegséget!Már olyan kiváncsi vagyok a kis Bé-re :D
Vendég
 


Bibii:Ricsinek boldog hófordulót :D :D :D

Mancsa:Nekem úgy mondta a védö néni hogy 5-ik hónaptól mehet a főzelék aztán pár hét múlva mehet bele a husi ha meg már azt is megszokta akkor heti egyszer májat is kell majd adni a Hannusnak.

Tegnap voltunk mérlegelésen 6870 garmm 69 cm
És azt mondta hogy enyhe szivzörejt hall nála menjünk vissza egy hónap múlva ha akkor is hallja akkor beutalót kapunk a kardiológiára úgyhogy most nagyon félek hogy valami baj van jó tudom hogy sok kisgyereknek van aztán elnövik de eddig nem volt.
FÉLEK :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Winchi:Ez autósülés Matyinak?

Trundike:Gyógyulj meg hamar!!!!!!!!!!Te is sétálj picit ilyenkor jót tesz a friss levegő :wink:

Bende???????????????
Vendég
 


Naspi: sanatopic testápoló szuper, illatanyagmentes, nem allergizál és sokáig megköti a vizet a bőrben, nézd meg a sanatopic.hu-t. 1000 ft a gyógyszertárban, máshol még nem láttam. Dorkám érzékeny bőrét simán helyrerakta.

Levinek 8 hós kora körül kezdtük a babakekszet, aztán a babapiskótát ( a mannernek van vmi mentes, de nem emlékszem pontosan, nekünk azt ajánlottál először, később a simát), aztán a puffasztott kukorica (kuki vagy pufi), háztartási keksz ( almával reszelve apának is kellett), kifli, perec.
Vendég
 


Sziasztok!

Először is, utólag, de Boldog Névnapot kívánok MATYINAK és JÁZMINOKNAK!

Lara: megkaptam a pontokat! :D Köszi-köszi! Holnap megyek is az Intersparba. És nagyon drukkolok, hogy a legközelebbi orvosi viziten ne halljon semmit a doki! Olyan rossz, ha kisbabákkal ilyen helyekre kell menni! :(

Mancsa, milyen kis vigyori Dorka! Mi alig-alig tudunk mosolygós képet készíteni Rékáról, ahogy előkerül a fényképező, a Manó teljesen komoly lesz. Ahogy elrakjuk a fényképezőt vigyorog, és így tovább. Jó játék. :wink:

Gégéé: szegény Gégéé, szegény Emma! Betegség nélkül is nyűgösködtök, gondolom betegséggel még jobban. Jobbulást Nektek!

Ancsi: Nagyon ügyes vagy, szép a torta, a marcipán meg szuper. Nagyon sajnálom a nagypapádat, remélem tudnak neki segíteni.

Katinka: örülök, hogy jól sikerült a kirándulás. Köszi a válaszokat. :)

Winchi: Nagyon édes Matyi a kanállal, bár látom a célt még nem könnyű megtalálni. :lol: Csini lett a frizid.

Trundike: Remélem hamar kilábaltok mindketten a megfázásból.

Wicca: Már nincs sok!

Ez a fogzási időszak nagyon ilyesztőnek tűnik nekem. Én most sem bírom az éjszakázást, pedig Réka általában csak 1x kel, esetleg 2x. Igaz akkor többnyire nem hajlandó visszaaludni. Mi lesz, ha majd még többször kel? :shock:

Anyany? Bende? Mi van veletek?

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Lara: köszi az infot husi-ügyben, ebben nem vagyok otthon, Levi mindent sokkal később kapott, de nála volt anyatej sokáig. Egy ismerősöm lánya egyidős Levivel, ő pörköltet adott nokedlival a gyereknek ( villával törve ) mikor én elkezdtem főzelékezni.
Jaj, remélem semmi baj nem lesz Hannussal, ijesztően hangzik!
69 cm aztaaa!

Szösz: lehet, hogy észre sem fogjátok venni a fogzást és úgy kibújik nyügi nélkül, mint Bende Nikijének.
Fényképezőgépre nálunk is komoly lesz ( érdekli nagyon ) de ha bohóckodunk mellé, akkor vigyorog!

Tegnapról maradt paprikás krumpli, ma nem főzök, megyünk anyóshoz 11 körül. Addig mosnom kell, porszívózni, felmosni, este meg tornázni megyek!
Legyen szép, nyügimentes napotok, sok sétával!
Vendég
 


Jó reggelt!

Ma megyünk mindjárt Fehérvárra, vásárolni, csatangolni :D
Viszont tegnap este fel kellett bontanom a tápszert :cry: Pár napja kevés a tejcim és ez most nem olyan pangás ami volt 1x-2x most nem jön vissza :cry: 6kor kiszívta mindkét cicit és este már alig tudtam neki valamit adni, Tápszerből 40milit ivott nem túlzottan ízlett neki. Most tipródok hogy mit csináljak...
Mehet vajon még egy adag főzi? akkor elkezdeném a krumplit, répát megpróbálni. Tejpép nálunk nem nagyon jöhet szóba, mert az öcsém tejallergiás és Matyi is örökölhette így nagyon vigyázni akarok, hogy ne kapjon tejszármazékokat csak később.

Köszönjük a dicséreteket!

KépKép
winchi
 
 


Vagyok :) 1 percre :(

Csajok, sajnálom de le kell mondanom a ringatót, Nyanyó lázas beteg lett. Valahonnan elkaphatott valamit :(

KépKép
bende
 
 


Sziasztok!

Szösz:Nagyon szivesen :wink:
Én is remélem hogy nem kell ilyen helyre mennünk :(
Igaza van Mancsának lehet hogy észre sem veszitek és kibújnak a fogacskák.

Mancsa:A paprikás krumpli jó ötlet lehet hogy majd egyik nap azt csinálok nálunk is mindjárt kész az ebéd a husi sül még a salátát kell megcsinálnom meg a krumplit.
Én is megijedtem mikor mondta a doki néni de azt mondta ne izguljak mert ez nem utal szivbetegségre kicsit utánnaolvastam és sok babának van azt tudom hogy a Tesómnak is volt aztán elnötte ő is .Hát remélem nem lesz belöle semmi.

Winchi:De jó nektek már én is úgy mennék egyet shoppingoolni :)
Sajnálom a tejci dolgot remélem hogy visszaáll és lesz Matyinak elég tejci.

Bende:Jobbulást Nikinek!!!!!!!!!!
Vendég
 


Bende: Nikinek jobbulást! Gyógypuszi neki!

Gégéé: Ti hogy vagytok? Jobban már?

Naspi: köszi, lehet megpróbáljuk ezt a natúr joghurt dolgot. Végülis a fagyasztó tele van gyümivel...

Mancsa: nekem is azt mondta a védőnéni,hogy amikor az első főziket kapja, akkor már pipi és pulykamellet lehet adni neki. Igen, már 4-5 hós bébiételekben is van. De ha hazait adtok, akkor csak keveset tegyetek bele, én egyszer kicsit eltúloztam, aztán lett is szorulás...
Én már adtam neki egy pici babapiskótát almával, banánnal. Ízlik neki, és úgy veszem észre nincs baja tőle.

Fogzás: hát mi nagyon megkínlódunk vele. Éjjel többször felébred, egész nap nyűgös, sír, nem jó semmi. Se ülni, se feküdni, csak kézben lenne, és anyához bújna.Így elég nehéz bármit is csinálni. A chamomillát tegnap kezdtük el, gondolom még kell idő amíg hat. A viburcolt én is meghagyom estére. Kapott már tegnap is, de semmi változás ugyanúgy felsír éjjel, és felkel. Alig tudom megnyugtatni. Remélem jobb lesz, ha már kibújik neki...

Chamomillából jó a 9ch is? Itt csak az volt a patikában. Azt mondták ez gyengébb, mint a 15ch. HM??????

Anyany: te melyiket adod Zsófinak? És egy nap mennyit?

Winchi: nekem azt javasolta a védőnéni, mikor kevés lett a tejci 4 hósan, hogy próbáljak meg pici főzeléket, inkább, mint tápszert. Főzi és rá tejci...de ahogy jónak látod. Csak óvatosan a főzivel, nehogy szorulás legyen...

Lara: nagyon szorítok nektek, remélem nem lesz semmi komoly!

Ja, minket is elért a válság szele. Most, hogy elkezdtem a jogsit, gyakorlatilag feléltük az összes tartalékunkat, így el kell adnunk a 70.000-es üdülési csekket. Ugrott a nyaralásunk! :(
Maximum majd 1-1 hétvégén lemegyünk a Balcsira!
Össze is vesztünk tegnap, pedig nem igazán szoktunk veszekedni. Nagyon sajnálom, hogy nem tudunk menni, mert már nagyon vártam a családi közös nyaralást. Hát ez most ugrott. Talán jövőre...

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Nálunk tarhonyás husi, meg meggyleves a menü.

Valamelyik nap a csak csajok-ban volt egy gyors túrógombóc recept, azt holnap megcsinálom.
Majd leírom a receptes-be, ha jó lesz.

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Sziasztok!

Mennyi beteg babóca! Jobbulást nekik!

Gégéé, Trundike Ti hogy vagytok? Gyógyulgattok?

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Betegeskedő babáknak és nem babáknak is mihamarabbi jobbulást!!!
ma voltam nst-n: "tankönyvbe illő görbét" produkáltunk újra :D! kedden kell mennem újra, mert akkor töltöm a 40.hetet. aznap lesz vizsgálat és uh is, és utána (ahogy írtátok) naponta nst ...

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Sziasztok!

Sajnálom a betegeskedő babákat!!!! Jobbulást mindenkinek! Amióta adom Milunak a Béres cseppet, azóta még a nátha is elkerül minket, pedig hordom közösségbe elég gyakran. Előtte volt, hogy 3 hétig szívtam az orrát.

Képzeljétek mi történt velem! 1 hete kezdődött, hogy picit fájdogált a hasam, de nem foglalkoztam vele, mert csak néha-néha max 10 percre. Hétfő délután hőemelkedésem lett. Gyorsan megittam egy Coldrex-et. Mérges voltam magamra, hogy valószinűleg influenzás lettem, elkezdtem maszkot hordani. Férjecskémtől is megkaptam a beosztásomat. Estére tök jól voltam, de éjszaka belázasodtam. Megint megittam a Coldrex-et, tök jól lettem. Reggelre semmi bajom nem volt, furcsáltam is. Ha influenzás lennék, akkor komolyabb tüneteim lennének, nem? Kombináltam tovább, így felhívtam a nődokimat és kaptam is aznapra időpontot. Megállapította, hogy bal oldali petefészekgyulladásom van, és levenné a spirálomat emiatt. Mondtam neki, hogy nem szeretném, mert megszenvedtem a felhelyezésnél várjunk egy pár napot. Sikerült "rábeszélnem", így felírt egy rakat gyógyszert, pihenést írt elő. Ma voltam kontroll vizsgálaton és minden rendben, de még 1 hét múlva is látni szeretne. Szóval megúsztam, és a spirálom is megmaradt!!! 8)
Minden jó, ha vége jó!!!

Wicca! Mindig mosolygok, mikor látom, hogy még írtál! Akkor még nem született meg Bálint baba! :lol: Szorítok, hogy minden rendben legyen, és ezt a pár napot a lehető legnyugodtabban tudjátok eltölteni.

Ancsi! Sajnálom, hogy nem mehettek nyaralni. A fő, hogy a Balcsin is együtt tudtok lenni pár napot. Jövőre pedig már te vezetsz amikor mentek nyaralni! :wink:
Mi 15CH-at használtunk. Minden CH jelzésű másra való, így én inkább utánanéznék a 9CH-s nak, nehogy úgy járj, mint Mancsa, akinek rosszat adott a gyógyszerész.

Winchi! Próbáltad már a Moremilk kapszulát? Sztem 4 hónaposnak a 2 kiváltott étkezés sok. Miluval 4,5 hónaposan kezdtem meg a hozzátáplálást, és kb másfél, de inkább 2 hónap múlva váltottam ki neki még 1-et. Remélem pár nep és örömmel írod, hogy Matyi 1 ciciből szopizik! :)

Kép
jaffa4
 
 


Gégéé!

A járókát kortalanul tudod használni. Milu 5 hónapos volt, mikor megvettük, és ki tudtam rakni a nappaliba. Farácsos és 120x120-as (Brendonban vettem kuponos akcióban), jelenleg a bátyámék kisfiára vár, aki 22 hetes (pocakban).
Nekem a hálós járóka nem volt szimpatikus, mert amikor próbáltam rajta átnézni villódzott a szemem. Kellemetlen volt, és a háló még befelé is domborodik, így is csökkentve a teret.

Kép
jaffa4
 
 


Sziasztok Lányok!!!

Ma már nem olvasok vissza, most is csak átfutottam, majd holnap.

Bende: Jobbulást Nikikének!

Mi jól vagyunk. Biankánál egy enyhe kis orrfolyás volt, de vége, én is rendbe jöttem. Kondi után megizzadva a hideg lehet hogy nem tett jót. Barni meg apa meg teljesen megúszta. Láztalanul zajlott le mindkettőnknél szerencsére, szóval már jól vagyunk :)

Holnaptól kezdődik a tavasz ha minden igaz :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


KÖSZI CSAJOK A TESTÁPOLÓS meg pékárus TIPPEKET!!

Lara, ne aggódj, sztem is elnövi a Hanna, bár lehet h falsh volt a mérés, amíg nem ismétlik meg, sztem se aggódj!!!!

Mancsa, husi ügyben én úgy tom, h nincs hós-korhoz kötve, kb. egy-másfél hónapos hozzátáplálás után lehet adni husit, ami az adag 10%-a kb. én mikor elkezdtem a husit, akkor egy adag főzike kb. 150 mg volt, amibe ebből 15 mg husi ment, és az pont egy jégkockatartónyi adag volt, úgyhogy fagyiztam sok mellét és combját

Ancsi, a ch9 sztem is elég gyengusz, sztem a 15-tel kezd, majd ha az nem hat, akkor a 30-at, de azt csak éjjelre 5 golyó, de akkor nem kell kúp, nappalra mehet a gyengébb homeopátia is, v a dologél. ha nagyon roszul van éjjel, többször fájdalmasan felsír és nem tudod visszaaltatni, akkor pici nurofent sztem nyugodtan adhatsz még neki, de csak szükség esetén

Winchi:

sztem 4,5 hósan megkezdheted a hozzátáplálást, de ha a tejcid kevés, sztem a déli étkezésnél először szopival kezdjetek, mk. ciciből, majd utána jöjjön a szilárd étel, h kiszívja mk. cicid teljesen, akkor termelődik jobban a tej, mert ha először adod a szilárdat, annyival kevesebbet fog cicizni, majd a tej mennyiség is megcsappan.

már én is két ciciből szoptatok reggel, du. egyből, de akkor pépet kap előtte, nem is akarom másképp, este megint egy ciciből, mert addigra olyan fáradt lesz, h bealszik kb. 5 perc után :lol:

jaa, ésss KINT VAN A FELSŐ KÉT FOGICÁNK IS :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
naspolyácska
 
 


Ancsi, még annyit, ha a gyenge homeopátia szükség esetén mehet akár 30 percenként is 5 golyó, de a 30-ast éjjelre add csak 5 golyót.

bocsi, tudom h nem tőlem kérdezted, és belepof...-ok :oops: :oops:

Kép
naspolyácska
 
 


Winchi: hát ma jó időtök volt csavarogni! Tejcivel szerintem még várjál, hátha megint csak egy fejlődési ugrás! Főleg ha van allergiás a családban. Nálunk is ez van, főleg az ekcémám miatt éltem meg tragédiaként, hogy elapadt a tejem. Meg annyira imádtam szoptatni. De most már úgy vagyok, hogy annyi gyerek felnőtt tápszeren és ezek a HA-s tápik már nem allergizálnak, amúgy van HA-s tejpép is. Mi sokat szenvedtünk, először cicizett aztán kapta a pótlást, cumizavaros lett. Sírt a cicin, sírt az üvegen. Aztán fejtem sokszor (keveset), csak üvegből kapta. Mire észrevettem, hogy kevés az anyatej, már csak 140 ml volt 24 óra alatt. Folyamatosan csökkent, 3 hétig csak napi 10 ml volt, vagy még annyi sem, akkor hagytam abba a fejést. Beszedtem egy csomó "pénzt" nem jött vissza. Most már azt mondom örülök, hogy 3,5 hónapig csak anyatejet kapott. Soha nem bocsátom meg magamnak, amiért beszedtem azt a rossz gyogyót, de ha megfeszülök sem tudom visszacsinálni, így próbálok már nem foglalkozni vele. (megjegyzem k--va szar éjjel tápszert keverni 2x, de mindig azt mondom, hogy az én hibám)

Bende: Nikinek jobbulást, remélem hamar meggyógyul!

Lara: akkor örökletes is lehet ez a zörej, biztos nem lesz gond!

Ancsi: husitól szorulás? akkor tényleg vigyáznom kell, Dórika hajlamos rá!
A homeos cuccnak nézz utána, nekem azt mondták ha nem megfelelő higítású cuccot kapsz, pont az ellenkezőjét érheted el a kívánt hatásnak.
A nyaralás miatt nem érdemes veszekedni. Mi eddig sem jutottunk el minden évben, 1-1 nap a Balcsin megteszi, csak ha beleéli magát az ember olyan rossz lemondani róla. De lesz jogsid és az nem olcsó mulatság manapság! Nekem még 96000 ft volt a jogsi (az is sok volt), most mennyiért kaphatsz?

Wicca: te eleve úgy indultál neki, hogy túlhordod, úgy emlékszem. Még a végén bejön! :lol:

Jaffa: sajnálom a gyulladást, még jó, hogy időben kiderült és megmaradt a spirálod! Nekem mirena van, azt mondta a doki, hogy az elején előfordulhat gyulladás, de később már nem valószínű. Neked milyen van?
Levinek is adom a Béres cseppet, télen mindig adok neki vmi + vitamint.
Vendég
 


Naspi: Levinek is jégkockatartós husija volt, Dorkának is az van lefagyasztva, apci mamája nevelgette a csirkéket, hogy abból a husiból kapjon először. Ő izélgette a kertben a gyümölcsöket, zöldségeket is, így tele a fagyasztóm.
Jajj és ma kaptam Dorkának egy könyvet, tutira a te ismerősödtől, úgy örültünk neki!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Mancsa:Már kérdezni akartam hogy gyűlnek-e a könyvecskék?
Nekünk a doki néni még egy doboz Ha tápszert írt fel mondta hogy utánna már adhatom neki a simát mert mi nem vagyunk allergiásak hát remélem nem lesz gond.Lehet venni recept nélkül is Ha tápszert?Lehet hogy akkor még inkább olyat veszek neki.

Naspolyácska:Gratula a fogacskákhoz nem semmi milyen gyorsan jönnek lehet hogy a Hannusnak is alakul valami mert mindig beszivogatja a száját olyan aranyos képeket tud vágni hozzá :D
Remélem hogy mire megyünk nem hall semmit a doki néni.

Trundike:Örülök hogy jobban vagytok!Tavasz hú de jóóóóóóóóóóó :D

Jaffa:Örülök hogy nem komolyabb gond :wink: Vigyázz magadra és pihenj picit!

Wicca:Mindjárt leugrik a delfined kitartás :wink: Minden készen áll Bálint baba fogadására?

Ancsi:Én nagyon szeretem a túrógombócot van is egy fini receptem ha nem válik be amit láttál akkor szólj :wink:
Sajnálom az üdülési csekk dolgot de gondolj arra hogy nyáron már te fuvarozod a családot a strandra :D A jogsi fontosabb.
Remélem sikerül jó áron eladni.

Gégéé:Emma baba hogy van?Remélem már gyógyulgattok.

Sok-sok gyógypuszi a betegeskedő Manóknak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Mancsa: öreg mámikkal nem foglalkozni, ők nem is tudják, h mi az a kenguru, ebből kifolyólag fogalmuk sincs az előnyeiről, a technikájáról, pláne nem a biztonságáról, szal kár is lenne a szóért, h leálljon velük az ember lánya vitázni:wink:

Bibii: Ricsinek boldog hófordulót!!!!!

Ancsi, sajnálom az üdülést, szomorú ez a világ mostanában :cry:

Jaffa, hűű, ez a petefészekgyulladás nem túl jó, de örülök, h jól vagy!!igyál néha cickafark teát, az jó az ilyen nőgyogyis bajokra :shock:

Kép
naspolyácska
 
 


Lara, ne aggódj, ráadásul ti úsztok is, ami erősíti a kis szervezetét !!!! :wink: :wink:

Kép
naspolyácska
 
 


Lara: úgy tudom lehet venni recept nélkül is, valamivel drágább. Ha nem lenne allergiás a családban, kipróbálnám a simát. Ha pöttyösödik tőle akkor vissza a HA. De nálunk anyu allergiás sokmindenre, apu, papa, anyu (ő már nem), anyu tesója ekcémás, nekem is van úgyhogy én vigyázok mindennel, hátha így elkerülhetem nála.

Naspi: azért nem ijesztenek el a kengurutól, holnap reggel is azzal megyünk boltba :lol:
Gratu a fogacskákhoz!

Bibii: Ricsikének boldog hófordulót!
Vendég
 


Sziasztok!

Csak gyorsan bekukkantok lefekvés előtt, nem tudom, milyen lesz az éjszaka, Nati ma délutántól extranyügi volt. Olyan sokat sírt, csak a mellkasomon tudtam megnyugtatni, még séta közben is felébredt a kocsiban. Most szépen alszik fél 9 óta, remélem, reggelre kialussza ezt a sírósságot.
Azért délelőtt kitakarítottam a fürdőket, meg jöttek az ablakosok felmérni, most este meg vasaltam egy adagot. De jó is lenne egy vasalónő...

Lara, sajnálom a szívzörejt, de biztosan semmi komoly, főleg, hogy már volt a családban.

winchi: Matyi nagyon édes és jó lett a frizurád is! 8) Szerintem azért még ne add fel a tejcsi-dolgot, hátha csak átmeneti, de most hosszabb ideig tart. Én még várnék azért a főzivel.

ancsi: sajnálom a fogacskákat, annak idején Lilit is eléggé megviselte, nekünk a dentinox és a chamomilla jött be. És a nyaralást is sajnálom, de a jogsi nagyon hasznos lesz. Én pont tegnap mondtam a férjemnek, hogy nem is tudom, mi lenne, ha nem tudnék vezetni.

Bende: jobbulást Nikinek!

Tényleg Lányok, Ringatóztatok már a héten? Mert holnap esetleg tudnék csatlakozni, van kocsim.

wicca: kitartás, már nincs sok hátra! Én is keddre voltam kiírva és aznap meg is született Nati - igaz, Lili is a kiírt napon bújt elő. :wink:

naspi: gratula Milónak a fogacskákhoz! 8)

Na, megyek fel aludni a lányaimhoz, Apa meg eteti még a népet, torkos csütörtök lévén...

Jó éjt!

Kép
Kép
katinka31
 
 


Sziasztok!

Na ilyen se volt még!!!!!!!!!Egész nap senki????????????? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


húúú, ez ténlyeg nagyon furi!!! remélem nem azért nincs senki mert betegek a babók!!!!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Én is remélem!!!!!!!!!!!!!!!

Katinka:Remélem ma jobb napotok van!!!Tegnap a Hannus is nyügi volt de ma jó napunk volt :wink:

Mancsa:Azért gondoltam hogy még Ha-t veszek neki mert volt a pofiján egy piros folt és a doki azt mondta rá hogy ekcéma szerü.

Beteg babáknak jobbulást!!!!!!!!!!!És sok-sok gyógypuszit küldünk nekik.

Az én nagylányom holnap már fél éves lesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Hú de gyorsan megy az idő.
Vendég
 


Sziasztok!

Ma fotoszintetizálós napunk volt. 3 kanállal evett ebédet, nagyon picit uzsizott, viszont este megevett 200ml tápszert. :?
Anyukám csinált neki nagyon finom főzeléket (megkóstoltam). 3 kanállal evett belőle, utána elfordította a fejét és hisztizett. Na akkor elkapott a harci ideg :x "ha nem eszel belőle, nincs más sem"-mondtam neki. Ebéd után szoktam adni neki gyümölcsöt, vagy kekszet rágcsálni, desszertnek. Sztem azt várta, hogy azt eheti, ha ezt nem kéri. Egyébként egyre válogatósabb, ami miatt aggódom is. Szóval nem kínáltam mást, csak a főzeléket. Nem evett. Azt mondják, hogy nem olyan "hülyék", hogy éhen haljanak.
Ezzel nyugtattam magam. 1 órával később ismét megkínáltam, akkor sem kellett neki.

Nem szeretném elérni azt a rossz példát, mint a férjem húgánál volt. Ha nem evett meg valamit, akkor kapott valami olyat amit nagyon szeret. Így ennek az lett a következménye, hogy 4-5 féle meleg ételt eszik meg (ebből 1 gyorséttermi), vagy ha ezek sem, akkor ebéd után csokit eszik. :shock: :? Én sem mindig a kedvenceimet eszem, vannak "megeszem, mert éhes vagyok" kategóriák.

Lányok! A mostani döntésemmel nem vagyok kibékülve, bűntudatom is van miatta, de nem szeretném, ha elkezdene irányítani az étkezések során. Vélemények??????

Lara! Sztem nyugodtan add neki továbbra is a HA-t. Mi receptre vettük mindig,mert 600Ft-al volt így olcsóbb. A HA1 és a HA2-t is lehet receptre íratni.

Kép
jaffa4
 
 


Mancsa! Iwiwen vannak közös ismerőseink (lányokon kívül :D). _Honnan ismered őket?

Kép
jaffa4
 
 


Jaffa:Sajnos én nem tudok ebben segíteni a Hannusnak is van olyan nap hogy nem hajlandó kanállal enni olyankor már kész vagyok :roll:
Akkor adok neki tápszert nem tudom mi lesz igy velünk a fözeléket meg egyátalán nem eszi meg próbáltam már üvegest is az se kellett neki.Az olyan rossz mikor fözök külön neki és nem is eszi meg :cry:
Akkor majd szólok a doki néninek hogy pár hónapig írja fel nekünk receptre .Köszi
Vendég
 


Hanna holnap féléves! Hogy megy az idő!
Dorkám ma 5 hónapos!
Bende Nikije meg 7 hós, gratula mindenkinek!

Lara: akkor tényleg HA-t adjál és figyelj a paradicsomra, mert az kihozhatja!

Jaffa: ne legyen bűntudatod, mert tényleg nem fog enni semmit, ha utána kap finom nasit! Levivel eddig még nem volt gondom, majdnem mindent megeszik, de az unokatesója pont olyan, ahogy írtad. Anyukája már egész picinek 8 féle kajával kínálta 1 evésnél, nagyon válogatós lett a kislány. 3 éves most vajaskenyér, husileves és sült krumpli amit megeszik másra rá se néz. Ja de még 2 fajta hippes bébiétel van a listán. Meg a nasi. Csak otthon ilyen válogatós, nemrég ovis lett, ott mindent megeszik.
Ismerősöket írom priviben!
Vendég
 


Sziasztok!!!

Minden hófordulós babának sok boldogságot, nőjetek nagyra !!!!!!

mi ma Jenőben voltunk egy kismami bnémnál, nagyon szép kismami, Luca lesz a kiscsaj neve :lol: :lol:

Holnap pestre ménk a józsi piacra, remélem nem fog esni, mert kenguruzni akarunk-Gégéé-éktől kölcsönbe-mégegyszer köci Gégéé!!meg nagybrendonba autósülés ügybe körülnézni
kissé gonban vagyok, mert eddig ugye arról volt szó, h a 0-18 kategóriás ülést veszünk, de már nemsoká 8 hós lesz, de még ugye nincsen 9 kiló, szval nem tom, h így bele lehet-e tenni a nagyobb kat.-ú ülésbe 9-18 kilósba, és h azt kéne e vennünk, sajnos cugerőröstül már alig tom bekapcsolni neki a hordozó pántját, ezért ha hosszabbat utazunk, nem kabátban, hanem anélkül van ugye bekötve, mert úgy kényelmes.

Bende, Nikit már beletettétek a Römerbe? ő mennyi kiló most?

Jaffa, nekem anno a védőnőm azt tanácsolta nem evés esetére, h ilyenkor ne kínáljam meg más finibb kajóval-mert ehhez hozzászokik-és tekintget a finibb kaja után, és ha már egy picit nem az ínyére való a kaja, elhúzza a szájá,t, és nem fogja megenni.
ekkor itassam meg, majd a következő eszit hozzam előbbre.

de persze a Miló még jóval kisebb, mint a Milu, szval, nem tom, de én sem adnék neki másfélét, mert hamar rákapnak a válogatósságra

igen, az ovis kaját általában minden gyerek megeszi így vúgy, mert látja , h a másik is megeszi, ezért ő sem akar "úmond alul maradni" a többiektől, otthon meg jön a finnyásság.
sztem maradj határozott és mindenekelőtt következetes az ügyben, és sztem JÓL CSINÁLOD!!!!

PUSSZ, ÉS JÓ HÉTVÉGÉT MKINEK!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol:

Kép
naspolyácska
 
 


Naspi: mindenképpen próbáljátok bele Milót az ülésbe, nemcsak a kg, hanem a testfelépítés is számít. Levi 16,5 kg és majdnem 1 éve vettük neki a 15-36 kg ülést, a 0-18-asba nem fért már bele. Most majd az lesz Dórikáé. A 9- való ülések nekem is szimpatikusabbak, de mi ezt ajándékba kaptuk, végülis nem használtuk Levinek sem újszülöttkortól, csak mikor már kinőtte a hordozót. Dorkánál is így csinálom.
Outletben nem néztek körül. Babyoutlet.hu-n nézelődtem sokat.
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Mi most megyünk az usziba Hannus ma fog elöször merülni remélem nem lesz belöle üvöltés.

Boldog Hófordulót Dorkának és Nikinek :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Mancsa:Köszi a paradicsomra nem is gondoltam volna.

Lányok akinek spirálja van erösebb lett a menzeszetek?
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?