Új privát üzeneted érkezett!

Lányok!
Már egyszer kérdeztem, de senki nem válaszolt Kép arra, hogy mivel lakkozzátok le a kaspókat, hogy vízállóak legyenek????????

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Koda!
Hát lealapoztam világos olivazölddel (ha van ilyen szín), aztán összekentem arannyal. Arany ez, csak nem töményen, mert csak maszat. Aztán a szalvéta felé még pacsmagoltam egy kis aranyat. OK, megyek keresgélni!

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


JubiKép
Én sajna nem tudok válaszolni kérdésedre, mert soha nem csináltam kaspót. Szerintem a többiek tudnák inkább a választKép

Koda

Kép

Kép
koda
 
 

 
 

SziasztokKép

Jó reggelt mindenkinekKép

Jubi,
neked még volt erőd éjjel dekopálni??? le a kalappal elötted. Mikor Dani felébredt, megetettem, büfiztettem, szépen elaludt a karomban, becsempésztem a kiságyba és még végigolvastalak titeket, hogy miket iratatok, azért csináltam azt a kis minitanfolyamot ide, és már szédültem is be az ágyikombaKép
Jó volt ez az óraátálitás, fél kilenckor kelt csak manóka, és mostmár megint alszik a drága.

Nekiáltam a lakásban felmérni a terepet, hogy mit szeretnék átvarázsolni, lesz egy ideig munkámKép Megkapom a fejpénzem az OEPtől és tuti megyek beszerző körútraKépKép
Lányok valamelyikitők majd részletesen leirná, hogyan kell a fotot rávarázsolni mondjuk egy bögrére, hogy tuti jól sikerüljön és vizálló is legyen, anyumnak most lesz a 60. szülinapja és szeretném egy Danis bögrével is meglepni.
Előre is köszönömKép

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Ági!
Belinkelnéd ide, hogy hol nézhetjük meg a műveidet? A fő művedet láttam a profilodban, nagyon édes!Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


JubiKép

Még nem tok semmit felmutatni a fő müvemen kivülKép
Most fogok nekiállni majd én is alkotni, eddig csak erőt gyüjtöttem hozzá, meg sok sok ötletet tőletekKép Nem adok magamnak egy hónapot és nem fogod tudni győzni nézni őketKépKép

Amugy manócskámról még itt találsz, továbbá itt és végül még itt találsz képeket. Nyugodtan megnyithatod, uj ablakban fognak nyilniKép

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Ági
Ráragasztod a fotót és fehér szalvétát dekopácsolsz rá. Kicsit túllógatva a fotón természetesen. Nyugi a fdehér szalvéta átlátszó lesz Kép de mindenképp lógjon túl a fotón, különben beázik!!

Jubi
A lakktól már eleve vízálló

ane

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 


Ane4
A sima dekup. lakkon kívűl akkor ne tegyek rá semmi mást plusz védelemnek? Az bombabiztos?

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Ane,

köszike, akkor ki fogom probálni. Még egy kérdés, a fénykép jóval vastagabb mint egy szalvéta, nem kell egy kicsit meghámozni?? és ha igen azt hogy csináljam hogy jó legyen?

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


SziasztokKép

Manókával már értekeztem, hogy néhány régebbi dolgot belinkelek így húsvét közeledtével. vegyesen mindent. Igaz ezek nem szalvétás dolgok, de díszítenekKépKép

http://babanet.hu/album/albumimages/1752/38638.jpg
http://babanet.hu/album/albumimages/1752/38639.jpg

itt a cső érdekes felülKép
http://babanet.hu/album/albumimages/1752/38640.jpg

itt sajna még nem rügyetzett ki s fa, így elég csupaszKép
http://babanet.hu/album/albumimages/1752/38641.jpg

Ez csomagoló paírból van:
http://babanet.hu/album/albumimages/1752/38642.jpg

Ez meg csak ötlet csomagolásra. Én karácsonyra csináltam.
http://babanet.hu/album/albumimages/1752/38643.jpg

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Koda!
Hogy te milyen kreatív vagy!!!Kép

JubiKép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi,
múltkori kérdésedre váéaszként, a csónaklall az tuti vízálló. De ez a Faust nem is 600, hamen 900 pénz voltKép, viszont a nygyobb kiszerelés olcsóbban jón ki.
De bizti van más márka is, ( azt hiszem Szandra fotózta le nekem) a supralux pl.

manóka

manóka
manóka
 
 


Jubi,
így visszaolvasva még annyi, hogy én sem csónaklakkoztam, csak sima dekop rag+lakk.
A kaspókat meg már eleve belül lakkozva szerzem, így azt sem. De, ha csinálok újra sima cserepet, akkor azt már megpróbálom, feltéve, ha lesz higítómKép mármint a lakkhoz

Koda,
tetszenek, aranyosakKép jó a cső, a tesóm lakásában is van, majd csinálok neki.

manóka

manóka
manóka
 
 


Ja, tudom mit akartam mégKépKép

Ági, olvastam, hogy olyan felületre, amit lehet pemut fokozaton vasalni lehet úgy kupálni, hogy rávasalni a szalvétát.
ragasztó- száradás-szalvéta-sütőpapír ráhelyez,-pamut fokon vasal- kihülés után újra ragaszt. Ezt vegyítsd ane javasletával, hátha jó leszKépKép

manóka

manóka
manóka
 
 


Zsu!
Gratula a bizniszhezKép

Kata!
Szavaztam, a TüneményreKép
Kép-t is küldtem IRC ügyben.

Ane!
Vagesz az új frizkód, a színe különösen tetszikKép

Jucus!
Akkor megtámadjuk őket, csak jó lenne már, ha nagybátyó intézkedne gyorsan. Bár lehet, hogy addig nem hal éhen a családKép

Jubi!
Nagyon tetszik az alkotmányod.Kép Cserép?
Egyébként nekem is a csónaklakkot javasolták ilyen dolgokhoz.

Szandra
krampuszmama
 
 


Manóka!
Majd megpróbálom a csónaklakkot. Én még a parkettalakkra gondoltam... esetleg...
Jut eszembe, írtam már, hogy vásár május 8-9-én lesz?

Szandra!
Örülök, hogy tetszik. Igen, cserép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


FIGYUUUUUUU

magyar nyelvű IRC letöltéssel kapcsolatban, forduljatok Katához!
neki nagyon megy
igaz már nekem is sikerült, de hogy hogy keveredtem oda????
hát, ez jó kérdés...kb véres verítékek árán
de megérte..
most navigálom szandrát
ha sikerül odairányítani, akkor jöhettek hozzám is

bocs kata KépKép

drezsy
drezsy
 
 


Hahóóó Drezsy!
Sikerült a mIRC is és a Turbó is, már csak egy baj van, nem vagytok ottKép

Szandra
krampuszmama
 
 


Elkészült a másik cserepem is. Most lesz egy pár, mert ma bevásároltam csupasz cserepekbőlKép
http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/f_szern_v_nyes_cser_p_m_sik_oldala.JPG
ketten együttKép :http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/k_t_tavaszi_cser_p.JPG

JubiKép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Tegnap este ezt alkottam a Valóvilág alatt:
repesztett fánis
Ez most a Kreatív Hobby-s lakk.
Sokkal jobb mint a török amivel a szafarisat csináltam.
Az még két hét után is ragadt a repedésekben.
Ez meg... 20 percKép
El sem hittem
krampuszmama
 
 


Kedves Cserépgyáros!

GyönyörűekKép
Irígy vagyok
krampuszmama
 
 


Szandra!
Nagyon szépek az elefántjaid! Milyen színű volt az alap, és milyen az, amit rákentél repedni?

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Húúú! Egyforma a reakcióidőnk!!

JKép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi!
Az alapját sötétbarnával kentem, majd a repesztő fölé kevert a párom világosbarnát egy kis okkersárgával.
krampuszmama
 
 


Nem jössz át a mirc-re?

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Tök édik a hullámzó micsodácskák, honnan van?
krampuszmama
 
 


MegyekKép
krampuszmama
 
 


Sziasztok!

Cserepet Plextollal vagy vízüveggel lehet vízállóvá tenni.De a sima lakkok is jók!

Jucus
20170114224602
 
 


Hali!
Szerintem a csónaklakk is megfelelő
Sz.
krampuszmama
 
 


Sziasztok!

Írtam az előbb egy csomót, de elszállt. Természetesen miután megnéztem volna Szandra elefántját. Azt hittem megint nem új ablak volt, és én bezártam automatikusan. De nem, mert egyszerre 3 ablak záródott be. Tahát Szandra! Ha csuklottál, bocsi! Téves volt.Kép

Akkor kezdem újra.Kép

Jubi!
Én a cserepeimet csónaklakkal kentem le. 5 hónapja. Vízálló!Kép
Amúgy itt a lakk: http://babanet.hu/album/main.php?album=1660&page=4&image=37509
Szépek a cserepeid és az a bigyóKép
A végén még meghozod a kedvem a repesztéshez is nemcsak a ceruzatartóhoz.Kép

Koda!
Nagyon ötletgazdagKép vagy. Persze akinek fia van... Várja is a húsvétot.Kép
Szerencsére nálunk mindenki utálja, úgyhogy ilyenkor mindig megyünk kirándulni valamerre.

manóka!
A csónaklakkos képet én követtem el.Kép

Szandra!
Köszi!Kép Csak így halkan, mert a riválisunk (mint tegnap kiderült) szintén babanetes, sőt egyik topictársunk.
Elefánis link nem jön be.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Szandra!!!
már többször is jártam úgy, hogy vagy becsuktam az ablakot, miután a képedet megnéztem, - ahogy a többiek is KépKépKép -, vagy már nem először vettem észre, hogy amikor hivatkozol vmire, akkor a babanetes fotóalbumos kezdő lapot adja be.
gyanítom vmit nem jól csinálsz.
figyi, a kövi amit tenni kell:
behozod egy új expoleren a babanetről a képet amit meg akarsz mutatni, rendes nagy méretben, majd annak rámész a címére fent, egyet katt rá bal gombbal ( ekkor kijelölöd) és utána CTRL+C -t nyomsz
visszajössz ide a topikba, és nyomsz itt a hozzászólásnál egy CTRL+V -t
ekkor azt a képet fogja betenni, amit meg akarsz mutatni, és nem a fotoalbumok megtekintésének kezdő maciját.
remélem értetted mit gagyogtam
KépKépKépKépKép

ja, amúgy már megszoktam, hogy vadászni kell a cuccosaidat, úgyhogy én megkukkantottam a képet...
nagyon mennek ezek a szafaris dolgok
igaz még nem jött meg az első szafaris sem, nem tom hol lehet, de a kettőt küldheted egyben isKépKépKép

drezsy
drezsy
 
 


Jucus és a többiek, akik válaszoltak nekem a vízállósággal kapcsolatban: köszönöm Kép

Hajrá Kata! Repessssz!!Kép Megjegyzem nekem is fiaim vannak, de mi is a kirándulást szoktuk választani húsvétkor Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek szép napsütéses napot kívánokKép

Kata,
igaz, te dobtad a képet a lakkról!, bocsiKép

Csináltam egy kis tálkát már húsvétra.Másik oldala. Ehető füvet akarok ültetni bele.

Drezsy,
neked külön köszönöm a linkbeszúrás sokkal egyszerűbb módjátKép

manóka

manóka
manóka
 
 


SziasztokKép

Mindenkinek napsütéses jó reggeltKép
Annyi szépet kreáltatok már megint, hogy az csuda, folyik a nyálamKépKép
Látom az irc is szépen bejön, lassan beletanultokKép

Manóka,
milyen ehető fűre gondoltál?

Anikó,
mikor fogod meglátogatni a nagykert, csak azért kérdem, hogy mikorra időzitsem apa pénztárcájának kifosztásátKépKép

SzandraKép
A rivális topictárs, mint kiderült én vagyokKép Jelentem a 15-ös baba, aki még nem tudta az az én kisfiamKép Így jót versenyzünk majd Kata DóriávalKép

MAjd még azt áruljátok el, hogy milyen ecseteket érdemes venni, és ha majd kunyizok a sogórtól festéket, akkor milyen szinezőt használjak majd.

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Ági!

ecset túl sok nem kell
de minden képpen lapos legyen amit veszel.
most láttam a tescoban nagyon jót
4 féle méret van benne ,és 160 ft kb
meg arra figyelj, hogy a szőre puha legyen.

már egyszer ráfaragtam azzal, hogy kicsit durvább volt a szőre, és amikor lakkozni akartam a szalvétát, felsértette
szal puha, lapos
ez a jelszó

drezsy
drezsy
 
 


Anikó!

Azt kérdezném,hogy a Remoban vásárláshoz milyen papírokra van szükség?Gondolok itt a Társasági Szerződésre,Aláírási Címpéldány...stb. Kártyát adnak majd és avval lehet vásárolni a későbbiekben?

Köszi:

Jucus
20170114224602
 
 


Sziasztok,
Ugy tunhetett, hoyg jol eltuntem, de nem, ido hianyaban titkos olvaso, muveitek hodoloja (es inaktiv dekupazsolo) voltam az elmult honapban. Kép

Viszont szombaton kaptam egy kis szabadidot a csaladomtol (meg egy kis penzmagot is), es bevettem magam a Hobbymuveszbe. Most mar nekem is van muanyag kionto formam, meg Horvath Gipszem, meg szalvetaim, meg minden, ami kell. Kezdhetek kreativkodni. Kép

Meg kerdezni. Kép

A Horvath Gipsz (from Praktiker) nekem szurke lett. Rossz fajtat vettem, vagy tenyleg ilyen szurke mindenkinel? Es ha mar ilyen szurke, akkor le kell festenem valamivel? Diszperzit jo hozza?

A keretbe ugye kene valami akaszto. Hol lehet venni profi akasztot? Es ha nincs profi, mekkora meretu drotdarab tart meg egy ilyen kepkeretet? Egy olyan drotot (kb 5-6 cm hosszubol hajtogattam hurkot) hasznaltam, amit a viragkotok szoktak adventi koszoruhoz, de nagyon felek, hogy nem tartja majd meg. Most meg szaradnak a keretek, nem tudom kiprobalni a terhelhetoseget, de szerintetek mekkora es mibol van az optimalis akaszto?

Koszi szepen,
Gombóc

ui.: Elromlott a digigepunk, meg kepet se tudok feltenni...Kép
gombóc
 
 


Szia Gombóc

akasztót lehet kapni a hobbi boltokban is, külön erre van kitalálva, vagy még egy megoldás, a dróthajlítás helyett: gemkapocs
széthajtod egy kicsit és kész

szürke a horváth gipsz?
legfeljebb egy nagyon kicsit
de mivel a keretet úgy is le kell hogy fessed, ennek nincs jelentősége

igen jó a diszperzit, amit beltéri színezővel (aquacolor) varázsolhatsz neked megfelelő színűvé.
érdemes egy kis vödör fehér diszperzitre beruházni... sokáig elég, és gazdaságosabb mint azok a pár ml-es méregdrága hobbifestékek

aztán tökéletesen megteszi a tapétaragasztó is

na meg lakk kell a végén, hacsak nem matt kereteket akarsz, mivel a diszperzittől az marad a kép

ecsetből laposat vegyél te is

még valamit?

drezsy
drezsy
 
 


Szia Gombóc!

Nálam lesznek tapasztaltabb tanácsadók, de én vagyok az 1.Kép

A gipsz a száradás során fog kifehéredni. De, ha mégiscsak vmilyen ok miatt szürke lenne, akkor sztem elég, ha a szalvéta helyét fested le fehérre akár diszoerzittel is, mert úgy szebben érvényesülnek a szinek a szalvettán.

Én első kereteimne madzagot tettem,snassz mezei, szemre vágtam. De most vettem a Praktikerbe 199ft/10 db akasztót. De sztem a drót is jó. Legfeljebb száradás után egy párna felett próbáld ki a drótos kereted.Kép

ÉN a kiöntő formában kb 1 órát hagytam a gipszet, míg megkötött, aztán kivettem óvatosan, és a radiátoron hamar kiszárad.

Sok sikert a munkához!Kép
A gépet mielőbb megjavíttatni, és képeket feltenni!!!Kép


manóka

manóka
manóka
 
 


Üdvözlünk Gombóc!Kép Kép

A kérdéseidre úgy látom már válaszoltak, csak ismételni tudnám őket. Akasztónak én is széthajlíotott gémkapcsot használok, szerintem ez a legolcsóbb megoldás és tökéletes. A negyed szalvétás kerethez is elég ez, de ha félszalvétásat, vagy netán teljes szalvétás képet csinálsz, ahhoz vegyél maxi méretű gémkapcsot, vagy a simából tegyél bele kettőt, kb. 18-20 távolságra egymástól. Egyébként ha kiszárad a gipsz, sokkal könnyebb a súlya.
Nyugodtan kérdezz bármit válaszolunk, ha tudunk. Ha nem, akkor utánajárunk!

Most nekem is lenne egy kérdésem: tudja valaki, hogyan kell sötét alapra dekupálni úgy, hogy a minta színe megmaradjon. mint pl. ezen a dobozon, amit sajna nem én kupáltamKép : http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/fekete_alapon_vir_gok
Ez engem most nagyon érdekel, szóval ha valaki tudja, ossza meg velem. Köszi! Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi,
a szalvéta alatti részt át kell festeni fehérre, vagy előtte körberajz, és azt nem fested be sötétre. Kicsit macerásKépKép

manóka

manóka
manóka
 
 


Manóka!
Erre én is gondoltam, de kell, hogy legyen valami más, tökéletesebb eredményt adó módszer!!!

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi, sztem nincs, de olvss itt:http://www.utd.hu/giny/lap.hu/kisokos.htm

manóka

manóka
manóka
 
 


Manóka!
Megfogadtam a tanácsodat és ezt találtam: "Sötét alapra világos szalvéta felhelyezése: ha sötét alapra világosabb szalvétát ragasztunk, akkor azt nem csak úgy lehet megoldani, hogy aláfestünk fehérrel, hanem úgy is, hogy a szalvéta alsó két fehér rétegét dekupáljuk előbb, és csak azután a színest. Ráadásul így pont az a forma lesz, mint a kép." Hát, ki kéne próbálni, de szerintem ehhez nagyon jó szem, és biztos kéz kéne.

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Manóka!!
nem akarom elrontani az örömödet, de beelőztelek, te "csak" a 2. lettél KépKépKép
3 percet rádvertem Kép

amúgy sztem elég drágán vetted azt a 10 akasztót, ha már itt tartunk.
a hobbiboltban a legdrágább nálunk 15Ft

sebi nem akar normális kaját enni.
evett ma 7-kor 230ml tejet,
séta alatt 10.15 körül egy fél kakaós fatörzset
meg most egy 3/4 banánt
hmm
nem nagy a fogyasztása
képzeljétek, játék közben elaludt KépKép
kivette a kispárnáit a kiságyból, rákuporodott, és szunyt
de észrevettem, és bementettem a kiságyba
hihi
ez a 3. eset

most járt a postás, lerohanok remos katalógust lesni, hátha meghozta

drezsy
drezsy
 
 


jah
meg
drezsy
 
 


Drezsy!
Nincsenek benne véletlenül viszonteladói árak?

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


drezsy,
15ft 10 darab? akkor tényleg te nyertélKépKép

jubi,
igazad volt, van más megoldásKépKépKépElmegyek sétálni, addig fejben tökéletesítem ezt a lehetőséget.

manóka

manóka
manóka
 
 


Jubi!!
annyit irtam neked msn-en, mint a dög, erre nem is ovastad...
remek
sztem nem kell szétszedni a szalvétát, hagyd egybe a 3 réteget. fene aki külön kupálná fel...

manó: nem !!!!!!!!!!!!
1 db akasztó 15 Ft
10 db 150, de még ez is kevesebb mint a 199.
de nem emiatt nyertem, hanem mert én irtam előbb Gobócnak

jubi!
nincs ebbe egy darab ár sem, csak a kódok
ár a neten.
ennyi

drezsy
drezsy
 
 


Sziasztok!

Jubi!
Jó, hogy nem vagyok egyedül a húsvétutálattal.Kép

Manóka!
Neked mindent!Kép
Tálka nagyon aranyos.Kép

Ági!
Vagy nem is biztos, hogy versengünk mert lehagytak mindkettőnket.Kép
Ecsetben végülis mindegy milyet veszel, a lényeg, hogy puha legyen, sőt van aki szivaccsal csinálja, de fogadj el egy jótanácsot: olyan legyen amit később pótolni tudsz. Én beleestem a hibába, hogy nem bírtam várni és egy hétvégén hozzáfogtam a lányom 10-es vízfestékes ecsetével. Szuperül ment, de az ecset kezd kissé elkopni. Sajna ilyet sehol nem kapok, másfajtával pedig nem sikerül olyan szépen. Ha hiszed ha nem, többszáz forintos ecsetet is vettem már, de azzal sem.Kép Úgyhogy most szoktatón vagyok egy másik ecsettel.Kép

Gombóc!
Én így csinálom, kukkants ide:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/44135.jpg
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/44136.jpg
( Ötletek, tippek " Kézimunka... SZALVÉTA-KÉPTÁR " Archiv 2003 November 16: 2003 November 13 csütörtök - 21h 38)
Ezt a rézdrótot megtalálod bármelyik villanyászKép ismerősödnél. Rossz tekercset kérj.Kép
A többit leírták a lányok.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?