Új privát üzeneted érkezett!

Heppi Orsijának
Boldog 1. szülinapot!Kép

Maci_2
maci_2
 
 


Beu,
Tuti ez a kukoricatorta! Kiprobaltam, igaz nem szo szerint, csak ugy korulbelul, de nagyon fini! Mikinek csak a meggy izlik rola, de az kit erdekel(t)?! Kép

Momo,
Kép Gyerektartas Kép
Valahol ki kell egyenlitodni a nemek aranyanak! Kép Timea, Adrienn, Emese, tok jol hangzik!

Heppi,
Hagy gratulaljak mar en is Orsidnak! Isten eltesse sokaig!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Helló Lányok!

Momo!
Látom újabb kislányka lakik a pocakodban! Gratula és ne légy elkeseredve! Ismerünk 3 fiús családot, ahol gondolkodnak egy negyedik gyerkőcőn, hátha Ő végre lány leszKép - mehettek konzultálni, vagy legalábbis tanácsot adniKép

Heppi!
Boldog szülinapot Orsinak!Kép

Myssnia!
Sziliboynak nagyon vagány a frizurájaKép

Elli!
Nagyon jóképű legény lett Kevinből! Az ikrek is zabálnivalókKép

Képzeljétek ma is voltunk úszni (minden szombaton de. járunk a Campona mellé) és Ilang az egyik gyakorlat közben elaludt, úgyhogy be is kellett fejeznünk az úszástKép Mindenki ott nevetett, hogy hogy lehet feladat kellős közepén így elaludni.

Készült fotó is ha meglesz felteszem.

Na megyek lassan alszaszni, mert most mentek el a vendégeink és eléggé elfáradtam.
Meg be is zabáltamKép

Jó éjt!

Tündér
tündér
 
 

 
 

Kozos uzsonna kozos szeken:

Kép

Magyar gyerek lennek, vagy mi, a lo hatan a felallast is gyakorolnom kell(tudja ugy is, hogy nem kapaszkodik, csak megorokiteni nem allt modomban):

Kép

He, batyo, ott egy kutya meg egy cica a pizsiden!

Kép

Mai kepek! Sajnos csak latszolag volt szep ido! Miki hazafele mar vacogott, reggel meg jegoldo sprayvel vakartam a kocsirol a jeget!

Kép

Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Heni!
Boldog szülinapot.Kép

A gyerkőcök mind tündériek és milyen nagyok már. Kép

Magdi
gallainémagdi
 
 


Sziasztok!


Andi!
Dédipapa: Őszinte részvétünk!Kép
Melyik Auchanba jártok? Netán csak nem a Dunakeszisbe ,oda hozzánk?Kép


Momo!
De jó hogy kislány!
Ne csüggedj még akár tévedhettek isKépÉn nagyon örülnék most a következőnek egy kislányhoz,-gondolom Te igy vagy a kisfiúval?KépKépKép


Csikok: szerintem alkat kérdése ,na meg gondolom az is közre játszik hogy hanyadik terhesség? Hanyadik bőr megnyúlás.???Nem????
Nekem az első bőr tágitásom" volt igy nem maradtam csikos a hasamon legalábbis nem,na de a hátsómon igen:KépKépKépKépKépKépna szóval akkor most mi van?Azért akkorát nem nőtt!!KépKépKépKépKép


Urszila!
Hogy lehet M3 kikerülésével át kavarni Gödire?Kép


Ma nagyon kirúgtunk a hámból: 2 vendégségben is voltunk,és kaptunk Nyúl" ajándékot is -egy kis lábbal hajtós járgányt! Marcit le sem lehett szedni róla.
Aztán még estére volt egy meghivásunk az egyik Nagykövethez egy kis baráti összejövetelre,hát persze Marci volt a középpont!Olyan édes volt és olyan kis türelmes gyerek,kibirta az esti nyúzást meg ütyülü-pütyülüzést"KépKépKépKép
Úgy hogy most kerülünk ágybaKépKépKépKép


Na jóccakát Mindenkinek!KépKépKép
M&M
mariannmarci
 
 


Szép Jó Reggelt!

Nagyon érzem ezt a z elveszett egy órát, most gondolkodnom kell, hogy mossak, ebédet készítsek vagy takarítsak.
Így inkább írok és ha felébred Dodo elmegyünk a Millenárisba zenét hallgatniKép

Andi!
Dédipapa miatt őszinte részvétemKép
Az evészet miatt ne aggódj, enyém Dani rengeteget eszik, aztán mégsem hízik. Szerintem az a lényeg, hogy azt a keveset amit megeszik jól hasznosítsa.
Mert nálunk az éhenkórászság az ami aggasztó: reggeli szopi után bevágott 2 hatalmas karéj vajas kenyeret, ivott 1dl gyümilét és mivel nem mertem neki többet adni összeszedte a konyhában a morzsát. Szóval ilyenek vagyunk anyukák, úgy vagyunk beprogramozva, hogy mindig aggódjunk valamiért.

Zsuzsi!
Fiacskáid irtó édesekKép És bár mindig mondod, hogy milyen rosszak, a képeken úgy tűnik, hogy áldott jó kis angyalkákKép NA jó lovaglásos kép azért sejtet valamitKép

Momo!
Hurrá, hurrá!Kép Szerintem, bár közhely szintű mondat, de tényleg az a lényeg, hogy egészséges legyen. És így legalább lesz 3 kis kritikusod is, aki majd öreg korodban, mikor mész a nyugdíjas klubba, azt mondja, hogy "Anya ne viccelj már, ebben a ruhában...????" Egy fiú max. a haverjainak meséli el, hogy "Anyám ma olyan bénán nézettt ki!"Kép
És amíg lányaid lesznek, mindig van ürügy apánál, hogy miért is szeretnél még egy gyerkőcöt.Kép

Myssnia!
SziszkaKép Én is megnyírtam Danit, de inkább nem mutatom meg, olyan kis kuglifejű lettKép

Mariann!
Hurrá, hurrá buliKép

Hascsíkok: Hát erről én tudnék sokat mesélni. 30 kilót híztam + akkora hasat növesztettem, hogy a lábamat sem láttam, mosogatóhoz is csak oldalt fértem hozzá, arról nem is beszélve, hoyg mikor mnetem bankba ügyintézni, milyen pózban értem el a pultot.
Szóval itt a fórumon a "Csíkos" topicban anno sokszor megfordultam és barátokat is szereztem. Az egyik anyukával rendszeresen járunk Mikkamakkába. Erre például jók voltak a csíkjaim.
Sokat keseregtem emiatt, főleg az elején, rendszeresen jártam bőrgyógyászhoz, de mára megbarátkoztam a gondolattal, hogy ez most már így marad, sőt lehet, hoyg rosszabb lesz. De ránézek az én kis Dodo kacsámra és elmúlik minden rosszkedvem.

Na mára ennyi, még este lehet, hogy benézek, lassan ébrednek a fiúk, addig kiteregetekKép

Réka, aki az ablakon kinézve napocskát látKépKépKép
muki
 
 


Sziasztok!


Írtó jó dolgom van ma délelőtt.
Apa főz helyettem, Dorka alszik, így nyugi van.

Zsuzsó: Nálunk is volt hitel, sőt szoc pol is, na meg áfavisszatérítés is.
Szerintem nem különösebben érdekli a lakhatási engedélyt adót, hogy miből építkezel.

Tegnap egy hatalmasat csavaragtunk, elindultunk a teraszra járólapot venni, hát nem nagyon tudtunk megegyezni a párommal, hogy milyen legyen, és így nem is vettünk semmit.

De amit nem terveztünk vettünk a Dorkának cipőt, az árkádban voltunk és újra megpróbáltuk a Baby bell törzsvásárlói kártyát levásárolni, most lehetett, érdekes 2-3 hete voltunk, akkor azt mondták, hogy nem lehet..

Na mindegy most megvettük Dorka első siesta kinti cipőjét, így került 3800 Ft-ba, mert 9090 lett volna, a többi a kedvezmény volt, azt hiszem így megérte.

KépKép

Utána ármentünk a humanicba és ott találtam 2990 ért egy kis benti cipőt, jó nem siesta, nincs különösebb neve, de magas a sarka, van haránt emelése, szóval tetszett, kiváncsi leszek, hogy vállik be.

KépKép

Délután vendégek jönnek hozzánk, holnap meg apukám Szegedről jön fel és itt lesz csütörtökig, így lehet, hogy a heti játszóbölcsi elmarad.

Manó: Péntek sehogy se jó csütörtök helyett??nagyon nem jó szokott lent lenni ha nincs ott a Zsuzsi?

Még egy pár kép:

Kép
Kép
és az alvó Dorka
Kép

Na már ennyit
Jók legyetek
Manó2+Dorka

Kép
Kép
dorka2
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Megvagyunk, kicsit taknyosan, de élünk, Apacuka sétáltat, én meg leszaggattam a téli bundát a csülkeimről, közben elsírtam két marék könnyet Kép

A mindösszes szülinaposnak nagyon sok boldogságot kívánunk!!!

Zsuzsó Kép
Szélcső és rossz éjszakák Kép Nem irigyellek Kép Remélem, hamarosan túljuttok a nehézségeken!!!

Momo Kép
Hát, Beuval beszélgettünk a minap, és hát, azt kell mondjam, mi is kislányt tippeltünk neked ... Micsoda hölgykoszorútok lesz! KépKépKép Fura is lett volna egy fiúval, nem?! Kép
Férjed iránti gyanú az első gyermekről KépKépKép

Klár Kép
Nemmmondodmá', hogy te is szőlészkedsz! Hol? Nekünk a Somlón van a birtok, de idén kimaradok a metszésből, mert a ház fűtetlen, és olyan hideg van, hogy Julcsit még nappalra sem tudom kicspni legelni, egyébként is csak négykézlábal, de ezen a nyirkos földön még a topogós hancúr is gáz lenne Kép Úgyhogy csak irigykedem Apacukára, aki bezzeg ...

Manó2 Kép
Nagyon csini lábbeliket vettetek! Julcsinak is megvan az első (benti) szandija, de ezt asszem már írtam. Kis hercegnőtök nagyon édes alvás közben is KépKépKép

PSAndi Kép
Nemevő Dani Kép Igen, ez a pép-para nálunk volt, szóval nem elképzelhetetlen, hogy Dani is felnőttesíteni akarja már magát - hát kapjon darab husikat, ha azt szereti! ... persze, mert én vagyok a főmumus, aki minden gyereknek gigászi kajadarabokat nyom a szájába, mikor az anyák nem néznek oda KépKépKép

Zsuzsi Kép
A fiaid olyan szépek és édesek, hogy az egy álom! Énisénis akarok kispasit! Remélem, összejön! Kép

Beu Kép
Lőrinc ajándékai nagyon királyak! Julcsi is imádja a labdákat, nagyon aranyosan mondja, hogy "Jab", és már dobálni is próbálja, de még igen sutácska Kép

Csíkok: terhesség alatt én is megúsztam, a hasam (a metszésnyomtól eltekintve) sima, ámde óriási, de sebaj. A csípőmön 16 éves korom óta vannak csíkok, gondolom, hirtelen megnyúlhattam akkor KépKépKép

Myssnia Kép
Fügefaleveles és megnyírt Sziszka nagyon cuki!!! Elképesztő, hogy mennyit változott!!! Kép

Réka Kép
El is hiszem, hogy Dodokacsád kárpótol a csíkjaidért, annyira aranyos!

Elli Kép
Miért mutogat a férjed vidéki birtokokat? Üdülés vagy későbbi befektetés céljából? "Vegyélfel" Kevin őrült helyes KépKépKép

Tyűűű, akinek most nem írtam, attól bocsi, de muszáj hajat szárítanom, és mindjárt itt vannak a sétálók Kép

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek Nagyon Spk Boldog Szülinapot
Kép

Én már vártam az időeltolodást nagyon nem szeretem a télit, mert olyan lassan mentek az órák. Tudom nem kell hajtani mert igy is gyorsan mennek, de ez tők jó, hogy most 19-órakor sötétedik. a gyerek is tovább fent tud maradni.

Myssnia: Sziliboy csuda édes lett, persze eddig is egy tündér volt.

Minden betegnek jobbulást,.

Sziasztok
Andy
andy78
 
 


Myssnia,
Szilárd nagyon helyes az új frizuval isKép
Azért nem kell annyira komolyan venni a sopánkodásomat, ennyi kijárhat nekem isKép

Zsuzsi,
fiúk nagyon helyesek, Miki továbbra se egy fenéken ülő típusKép

Manó2,
szerintem jó vásár volt a két cipőcskeKép Új tulaj mit szólt hozzájuk?

Andy,
nekem sincs bajom a nyári időszámítással, csak az az első pár nap, amíg az elveszett 1 órát próbálom túlélniKép

Mariann,
nagyon béketűrő fiacskád van, az én lányaim sose bírták a gügyögéstKép

Kangi,
ti csak ne tippelgessetek Beuval az én kontómraKép A 3. lánynál már szerintem te is emlegetsz majd némi igazságtalanságotKépKépKép

Réka,
az okfejtés tetszett, elraktározomKép Viszont apánál a 3 lyány sem indok több csemetére, ő már a 3.-at is kicsit berzenkedve hagyta jóváKép

Megyek, apa megfőzte az ebédetKép

Momo


Momo
momo
 
 


Réka Kép
Mutizd már meg, különben is olyan cuki feje van Daninak! Lécci Kép

Manó2
Dorka már így kotor? Nem semmi. És milyen édesen alszik. Szilárd mielőtt elalszik kidobál mindent az ágyból...

Tényleg. Lányok!

Nálatok hogy folyik az esti szertartás? Mikor fürdik, eszik, mit csinál fürdés után, elalvás előtt a gyerkőc? Szóval részletes leírások érdekelnének, kinek mi vállt be.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Myssnia,
mi kb. fél 8-kor kezdjük. Addigra vacsin túl vagyunk. Akkor búcsú a játékoktól, fürdés, ének és 8-kor ágyikó. Szépen egyedül.
Az időpont néha csúszik, ah apa úgy esik be fürdetési időre. Abigél érkeztével, pedig néha nem együtt fürdetünk és újabban négyesben csináljuk az esti éneket - ha csak Abi nem totál zacskó éppen.
Az óra átállítása gondolom egy kicsit kitólja ezt az időpontot.

Képzeljétek, Abigél egy hónaposan pont annyi kiló, amennyi Dana volt ilyenkor (3650g) pedig 35 dekával többről indul. Ez is egy ropi lesz, pedig azt hittem végre lesz egy "átlagos" gyerekem. Kép

Zsuzsó
zsuzso
 
 


Myssnia,
mi is úgy 1/2 8 felé kezdünk, két boszi lecsupaszítva be a kádba, aztán úgy fél óra fürcsi, majd öltözködés, Timi leballag apával kicsit még tévézni és fogat mosni, én maradok Zsebivel a szobájában, kicsi szopi a sötétben, majd önként hasravágódik a kiságyban a csaj és rá lehet csukni az ajtótKép A vacsit már fürdés előtt megejtjük, mert a szopi édes kevés a jóllakáshozKép, de így se kell nagyon strapálnom magam, mert alig eszik a lyányKép Ma pl.csak 3x bírtam egyáltalán kanálközelbe terelni, pedig nem nassol két evés között és csak vizet iszikKép
Timi is kb 1/2 9-kor önként felvonul a szobájába aludni, őt is csak be kell tenni egy jóéjt puszival az ágyikóba és ajtó rácsukKép Ő a férjem nevelése, de gondolom, nem kell ecsetelnem, milyen kényelmes így az esti műsor, se hiszti, se esti mese, sokan el se hiszikKépKépKép

üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Ez olyan majdnem babakocsi mellett guggolos:

Kép

Es holnapra otthon is ilyen ido varhato!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Akkor szep sorban:

Kép

Kép

Kép

Es a raadas (o nem csaladtag):

Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi,

képek csudaklasszak.Összkép is nagyon jó.Fiaidra nagyon büszke lehetsz,mert egytől -egyig nagyon szépek és jőképűek. Kép
Remélem a jóidő tényleg ideér már,mert kezdek besokallni a hidegtől.

Momo,
hatalmas gratula Emeséhez. Kép Valahol mélyen én is úgy éreztem,hogy lányod lesz.Nálunk a férjem anyukája és az én anyukámék is 3-an voltak lány tesók.

Myssnia,
nálunk is kb.fél 8-kor kezdődik az esti program.Előtte 6 körül van tejpép vagy főzelék vacsi.szóval fél 8-kor fürcsi.nem hosszú,csak kb.10 perc...öltözködés aztán tápin elalvás,beájulva irány az ágy és jó esetben már csak reggel találkozunk.Kép KépEstimese olvasás és miegymás még nincs....Petra 9 hónapos.

Mano2,
Dorka nagyon édi. Kép Cipellők teccenek és megérték az árukat szerintem így ránézésre.KépJó vásárt csaptál! Kép

Elli,
ikerbabák és köztük Kevin is zabbantanivaló. Kép Barinőnek nem lehet könnyű két egykorú kis poronttyal.KépKonditerembe járásért irigy.Gratu,hogy Kevin sokáig bírta,míg anya "szenvedett". Kép

holnap reggel dokinéninél kezdünk.mázsálás lesz.már nagyon várom.Kép

kellemes jó éjt mindenkinek Kép
pusszantás
Évi+Petra

és egy kép Petráról:
Kép
Évi24
 
 


Sziasztok!

Heppi Orsinak boldog szuletesnapot!

Heni, boldog szuletesnapot!

Myssnia, esti menetrend? Kép Most eppen alszik, a 7 orai szopiba belealudt, igy csuszunk az egesszel. Megnyirt fiad nagyon edes!

Andi, Dédipapa miatt őszinte részvétem Kép

Mariann vendegeskedes Kép

Mano2 szupi cipelloket vettel1

Kangi jobbulast!

Zsuzso jobb ejszakat!

Zsuzsi idojos Kép De jo lenne!

Tegnap voltak itt anyosek, kaptam egy nagyon piros, nagyon nagy, nagyon muszalas pulovert Kép. Pedig ezerszer mondtam mar neki, hogy ne vegyen nekem semmit, plane muszalas ruhat amiben rosszul vagyok (lehet, hogy direkt ezert)! Borinak is vett egy termo egyuttest talan nyarra jo lesz a merete, meg egy elektromos nyuszit ami sipol es ugral. Kozben meg sir, hogy, mennyire nincs penze, ami igaz is, foleg ha ilyen sz@rokra kolti. Na kimorogtam magam.

Bori allva tapsol, ha azt mondjuk neki halo halo akkor ami eppen a kezeben van azt a fulehez szoritja mintha telefonalna.

Ari

Pittyeg a kenyersuto megyek kiszedem a kenyeret. Kenyersuto guruk, ha krumlit teszek a kenyerbe akkor a jol bevalt viz liszt aranyon kell valtoztatni?

Ari
ari
 
 


Hello csajszik!

Momo
Csajszi?? Kép Na erre csak azt tudom mondani,hogy ma itt voltak a barataink egy 2,5 eves krapekkal.A lakasunk romokban, kisse kipurcantunk es Apa miutan kikiserte oket,azzal jott vissza, hogy "remelem a masodik is kislany lesz" Kép Szoval annyira ne band!

Zsuzsi
Fiuk nagyon helyesek! Meg mar egy ideje azt figyelem,hogy Mikiralyfinak annyira KIRALY cuccai vannak! Kép

Zsuzso
Nem lehet,hogy adottsag a nemannyira hizas? Szerintem ne aggodj ezen!

Mariann
Latom nalatok is porges van Kép

Mano2
Nagyon tetszenek a kis cippentyuk!

Kangi
Olyan ugyeseket dumcsizik mar a csajszid! Hogy csinalja? Jazi meg a mámámámá+pápápápá -nál tart...
Myssnia
Kispasi tok helyes!
Nalunk 7kor furdi (elotte vacsi), pizsibe ugras, szopi, bucsu Apatol, fogmosas es durmizik a csajszi egyedul. Meg nem igenyli a meselest-probaltam. Jobb szeret egyedul elmatatni par percet mielott elalszik.

Tunder
Uszas miatt irigy-irigy! Mi abbahagytuk mert gyakran volt hideg a viz. KépNa de lassan jon a nyar, be se lehet minket rangatni majd a vizpartrol! Kép

Lanyok
Ma megint borze volt...ebben a honapban a masodik.+csomot rendeltem babaszobarol. Le kellene allnom...de annyira joooo cuccok vannak! Kép Kép Kép
Ma kiprobaltam a sult csirket Pataki talban...ajanlom melegen mindenkinek.Hamar elfogyott! Es desszertnek csusztatott palit csinaltam..mar abbol sincs egy szal se. Brühühüüüüüüüüüüüü Kép Kép
Nem tudom ki irta regebben a mű tiramisu receptet (talan Zsuzsi?) a heten megcsinaltam.Fini lett nagyon, de nem lehetett vagni tobb ora huto utan sem. En vagyok a pancser? Talan tul hig lett, nem tudom.Na azert igy sem maradt masnapra belole.
Mellesleg csajszim mar egesz nap szaladgal...es szerencsere egyre kevesebbet esik Kép
Remelem tenyleg jon a jo ido!!!!!!
Sziasztok
Norka & ma egesz nap nem aludt Jazi
norkini
 
 


Egy kep a szalados Jazirol:
Kép
Kép
N
norkini
 
 


Bocs, ha már nem aktuális, de nem vagyok on-line.

PsAndi,
Gratula a fogacskákhoz!
DédipapaKép

Zsuzsó,
Kitartás, és drukk egy kis pihihez!

Pele és családja,
Hatalmas gratula nektek!Kép

Manó2,
Talán itt találsz választ a kérdésedre (mit ültess északi ablakba). www.kertpont.hu
Én szeretem a virágokatKép Bár nem igazán értek hozzá, csak szeretnék. Tavaly vettünk balkonládát, de levitte a szélKép Azóta nincs másik... Ezért is vágyom kertes házra.
Remélem sikerült megcsinálni a gomblyukakat. Régen (van annak már 10 éve, ha nem több) én is kötöttem. Talán úgy csinálnám, mint a lyuk-mintát.

Kaska,
Nem is rossz ötlet ez a "meg kellene csinalni..." lista. Lehet, hogy kipróbálomKép Örülök, hogy gyűlnek rajta a pipákKép
Jól írtad: el kell felejteni a mérleget! Ha jó kedve van, szépen fejlődikKép És ahogy olvasom ezekkel nincs gondKép
Kíváncsi vagyok Roni fogyott-e egy hónap alatt. Közben beteg is volt és alig evett, szilárdat egyáltalán nem! MOst már gyógyultnak minősítettük, így a jövő héten megyünk majd 1 éves vizitre.
Ébredés még nálunk is van.

Tüni,
kanalazó Gergő édes lehetettKép

Leszter,
FogakKép

Klár,
Nagyon ügyes vagy! Szupik amiket varrtál!
A fotók, hát csúcs. Párom is megdicsérte. Azt mondta az első (etetés) képre, mintha újságból vágták volna ki.Kép
Nem semmi csütörtököd volt!Kép

Ari,
Szép súlyKép Mi lesz ha már főzit is fog enni BoriKép

Myssnia,
Mekkorát nőtt Szilárd! Már kész nagyfiúKép
Tehetnél fel gyakrabban képeketKép
Hú, ezt látva örülök, hogy Roni még nem mászik függőleges irányban.
Fodrászolt Sziszka helyesKép

Zsurló,
SzókincsKép

Mariann,
Remélem nem lettél (sem más a családban) beteg. Ha mégis: Jobbulást!
Marcusra nehogy panaszkodjKép ez a fejlődéshez tartozik. Persze amikor Roni csinálja, néha én is plafonon vagyokKép

Sofka,
Ilyen volt-ilyen lett képek szupikKép

Momo,
Roni eddig szerette a kelkáposzta főzit, de tegnap ő is bojkottálta. Lehet, hogy összebeszélt a lányaiddal?Kép
Mi volt az UH-n? Látom. Ne búsulj! Mi örülnénk neki. Szerintem már te sem bánkódsz, ugye? Tévedhet az UH-s is. A fő, hogy minden rendben.Kép

Megfelezem, mert nagyon hosszú lett.

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!

Myssnia!
Nálunk kb. 7 körül van egy elővacsi, ami általában szendvicskéket takar. Levi ezekről leszedegeti a felvágottat és a sajtot, a kenyeret pedig otthagyja. Fürdetés 8-kor apával, utána anya kencéz és öltöztet, majd apa etet (220 ml tápszer), böfi, búcsú a játékoktól, majd legkésőbb fél kilenckor ágyba kerül a gyermek és egyedül alszik el.

Norka!
Baráték kisfia Kép. Ugye otthon készült a kép Jázminról? Na, én átnéztem egy örökmozgó, rosszcsont fiú anyukájának szemével és nálunk semmi nem lehetne ilyen szabadon Kép vagy inkább Kép. Szal nálunk pl. maga a számítógép egy dobozzal van letakarva, CDk, könyvek felpakolva, illetve teljesen elpakolva és ha lenne ilyen szekrényünk, akkor össze kellene kötni az ajtókat. Remélem a következő csemete lány lesz és nem ennyire rosszasággyerek Kép.

Ari!
Műszálas pulcsi brrr.

Zsuzsi!
Fiúk még mindig rendkívül jóképűek Kép.
Várjuk a holnapra ígért jóidőt!

Mennem kell.
Pusza, Virág és Levi
virga
 
 


Folytatás.

Csucsuka,
Nem kaptam meg a méled.
(Dömperes) képek édesekKép

Norka,
KépekKép

Gombóc,
Még nem volt meg minden eredmény. 90% hogy autoimmun eredetűek a bajaim. Végülis sok mindenen nem változtat, mert egyszerűbb ezeket kezelni, mint szteroidot kapni... Szerencsére mást (pl. izületeket, tüdőt) nem támadott meg.
De ha lesz újabb fejleméyn majd leírom.
Örülök, hogy Maszatkád rendbenKép Én sem tartozom a "minden simán megy" társaságba. Azért drukk neked, hogy bevegyenekKép
Lehet még lányod is és fiad is, akár több isKép
Jaj, szegény barátnődKép Drukk neki!

Zulu,
Herry PotterKép Már mindet olvastam.

Toffi,
Olyan jól megy az angol, nyelvvizsgád mikor lesz?Kép
Ha van pár jó húsvéti sablonod (nyuszis, csibés is lehet), küldenél nekem is?
Voltál szolizni? Segített a fényterápia?

Zsuzsi,
KépekKép Roni is így evett a szülinapi tortájából, de a vajaskenyér is hasonló sorsra jutKép
Etető segítségKép

Virág, Toffi,
Nem tudom segít-e. Valamelyik nap Bíró Ica mondta (nem nekem, a tévébenKép), hogy narancsbőrre (persze masszázs, torna, egészséges étkezés mellett) jó a nyírfalé. Úgy nézett ki mint a pálinkaKép, ráadásul reggel és este 1 kupicával kell inniKép

Tündér,
Ügyes IlangKép

Angi,
Hogy sikerült az előadás?

Évi,
Rucit (karácsonyi) ajándékba kapta Roni (annyi van rajta, hogy gyártó: Büki Lászlóné Szombathely).

Tündér, Leszter, (meg minden más Gábornak is)
Párotoknak boldog névnapot!

Beu,
Végül Orsoly tortáját sütöttem meg. De azért majd egyszer kipróbálom ezt is.
KépekKép

Elli,
KépekKép Barátbabák is édesekKép

Heni,
Boldog szülinapot!Kép

PIldi,
Ügyes Ancsinak gratula a kapaszkodó nélküli felálláshoz!Kép

Képzeljétek, Roni kihozza a szobájából a hintáját (mert ha nem használja, akkor a szobájában van, az ajtófélfa helyett). Olyan édes ahogy cipeli.Kép És nyújtózkodik, hogy vegyem fel, bele akar ülni.Kép Nem gondoltam volna, hogy idáig eljutunkKép
Ja, és ha jól sejtem kibukkant a 7. foga. Ez lehet a nyűgös éjszakák oka.
Már egy ideje, kb. 1 hete sírva alszik el. Nappal és este is. Pedig most még el is aludt cumizás közben.

Maci_2
maci_2
 
 


Off
A páromnak a munkahelyén csinálták az adóbevallásást és elég nagy adóhátralék jött ki. Szerettem volna ellenőrizni. Az APEH oldaláról letöltöttem a programot, viszont a nyomtatványokat nem találom. Ha valakinek megvan, légyszi küldje el e-mailben. Please!

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!

manó2!

Jóa péntek is, most már lesz a zsuzsa is, eddig tanfolymaon volt. De ha nincs sincs semmi, csak nem lehet hazavinni akkor a kaját, és én ezért nem szoktam menniKép
Cipők szupik! Ezta humanicos skippy márkát nekem is ajánlották, egy anyuka hogy aő nagyons zerti és sokszor vesz olyat.

Momo!

Nagy gartaula az újabb csajhoz! Én személy szerint irígykedem! Szerintem szupr, ismerek ilyna ksi korkülönbséges felnőtt 3-as csajszi testvérpárt és szuper!

Virga!

ne reménykedj, hogy a lány az jobb! Emma is ilyen kis haramiaKép Ez genetikán múlik nem azon hogy fiú vagy lány.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Tündér,
Nem semmi, elaludni úszás közbenKép

Zsuzsi,
Képek szuperek, mint mindigKép Hintalovas attrakció láttán, lehet hogy szívbajt kapnékKép

Réka,
Én meg nem is tudtam, hogy most kell átállítani az órát. Csak akkor fogtam gyanut, amikor hiába vártam, hogy kezdődjön a Stahl-konyhájaKép

Manó2,
Cipő, szandiKép
KépekKép

Évi,
Édes PetraKép

Ari,
Sajnos hasonlóan hasznos ajándékokat szoktunk mi is kapni a rokonságtól. Éppen ezért előre szóltam, hogy Roninak több mindenre van szüksége, majd együtt elmegyünk megvenni a szülinapi ajándékát.
Telefonáló BoriKép

Norka,
Szaladós Jazi nagyon csiniKép

Maci_2
maci_2
 
 


Jaj, Zsuzsi!!
Úgy irigykedem ilyenkor!
(Mikor a gazfickók rémtörténeteit meséled, akkor kevésbéKép)
Szóval helyesek a srácok! Mikifiú hajszerkezetére nem a dús jelző a legmegfelelőbbKép
Örülök, hogy jó volt a torta!

Virág! Doboz a számítógépen! Kép Ezt lehet, hogy kipróbálom. De ti hogy fértek akkor hozzá? Kérek egy fotót, mert egyszer letöri a cd-tartót. Az állandó ki-bekapcsolásról ne is beszéljünk. Bár most a legújabb a monitorkapcs. Azt is lefedjem???Kép

Myssnia!
Nálunk eddig (bár most ez nyilván tolódik majd): Vacsi hat-hét között, nyolckor kezdjük a fürdetési szertartást, aztán szopi. Általában közben elalszik, ha nem, akkor leteszem az ágyába. Vagy ki lehet jönni, és elalszik magától (ez a ritkább), vagy ott kell állni és győzködni, simogatni. Nem valami sikertörténet.Kép

Norka! Irtó helyes a csajszi! Jó kendője is van! Vásárlással én is ezt csinálom. Kép

Momo! Ha Kanginál a harmadik lány lesz, nálunk meg fiú, akkor cserélünk. Persze, ha jól belegondolok, Ti is cserélhettek Zsuzsival!Kép

Beu
beu
 
 


Myssnia!
Menetrend:
1/2 8: fürcsi, szopi, Sinlac, nagyágyban még 10 perc hancúr, kiságy, duma egyedül, alvás.
A kedvedért két kép frissen nyírt DanirólKép

Kép

Kép

Persze én is megnézegettem ám a képeket: Dorka, Zsuzsi és a fiúk, Petra és Jaziboy (remélem senkit nem hagytam ki) és annyira édes minden babóKépKépKép

Most megyek, jó éjszakát mindenkinek!!!

Réka
muki
 
 


Réka! Myssnia!
Ügyesen megnyírtátok a fiúkat! Szerintem én nem fogok merni hozzá nyúlni. Amilyen bééééna vagyok!

Myssnia! Lehet, hogy feljössz a szigeti bulira? De jó lenne találkozni már veletek!

Beu
beu
 
 


Maci2,
Es ezt az autoimmun izet meg lehet gyogyitani, vagy most mar ezzel kell elned? Most jott csak ki, vagy regebben is volt?

Norka,
Mikicuccok Gyuritol orokolve, es borzerol! Sajnos ez a hobbim, imadom masok kinott cuccait! Kép Es ebben a nemetek nagyon jok!!!
Na igen, hat a szobahatteret elnezve, tudna ott Miki mit csinalni! Ennyire mas egy fiu es egy lany?! Szalado Jazi tunder, de azert ha jol latom o is elorozott valamit...talan csak nem a Sterimar tetejet?

Reka,
Dani klassz, mint mindig!

Beu,
Miki haja is most lett levagva kb. 1 hete. Hat tenyleg nem suru, de lesz ez meg igy se! Nalunk Dani volt a hajasbaba, Gyurinak meg most is gyer, es valoszinu, hogy Miki hasonlo haj-geneket orokolt- nem tolem!

Evi,
En sajna nem szoktam varni a mazsalasokat! Sot! Uuuuutalom! Valahogy sosem hozzuk az "atlagot", es mindig csovaljak a fejuket! Pedig igenis szep kis formas gyerek Miki, nekem igy tetszik! Gyuri is! A kilogo bordaival, pipaszar labaival! Kép A kockas hasat meg kifejezetten irigylem! Kép
Petra meg nem akar fejest ugrani a pelenkazorol? Errol jut szembe, ezer eve nem pelenkaztam a pelenkazon! Lassan meg kene szabadulni tole, csak a ruhaimat tarolom rajta!

Na, megsult a repas suti, megfott a toltott kaposzta, es bedoglott a hutonk, meg a neon a furdoszobaban! Megyek zuhanyzom egyet sotetben!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Maci_2
Mail ment.
Ari
ari
 
 


Sziasztok
Zsuzsi, repas suti receptet elkernem.

Fiu-lany osszehasonlitas
Nalunk Bori sokkal elevenebb es akaratosabb mint Kristof volt.

Ari
ari
 
 


Ari,
Recept nem igazan van, szombaton kostoltam valami nagyon finomat, es probaltam reprodukalni. Nem lett olyan, mint amit ettem...de majd probalok hozza receptet keresni! Volt benne mogyoro, reszelt sargarepa, a tetejen marcipan. Es ugye a dieta miatt tonkoly- es kukoricalisztbol sutottem.
Nem lehet, hogy Kristof- Bori osszehasonlitasban az emlekek is szepitenek? Pl. en sem emlekszem Dani gazsagaira, pedig tudom, hogy nagy betyar volt o is, sot, akkor ugy gondoltam, hogy nincs megegy ilyen rossz kolok a vilagon!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Beu!
Sajnos nem tudom lefényképezni a számítógéptakarást, mert nincs digigépünk Kép. Meg amúgy sem egy szép látvány Kép.
Egy akkora doboznak a két oldalát vágtuk le, amekkorába pont befér maga a gép. Tehát gép a földön és amikor takarásban van akkor csak a földön lévő része és a hátulja van szabadon. Így csak egy mozdulat, gyorsan bekapcsolom, doboz vissza (gyerek meg ne lássa, mert akkor megtanulja!). A monitor gombja le van ragasztva egy darab papírral (a tévé is), mert rájöttem, hogy ha nem látja a gombot és a ledet akkor nem is vonzza annyira. Egyelőre működik, de szerintem hamarosan újabb okosságot kell találni, hogy túljárjunk az eszén Kép.

Manó!
Háát, valahol sejtettem, hogy genetikai alapon lehet ez a dolog Kép és nem nemtől függ.

Szép napot mindenkinek!
Pusza, Virág és Levi
virga
 
 


SziasztokKép

Szombaton este olvastam, hogy ne maradjak le nagyon, naná, majdnem mindent elfelejtettemKép, kezdhetem majdnem elölről...

Momo
Én drukkoltam, hogy kispasi legyen, de majd visz Emese is jobbnál-jobbakat. Lőrinc is jó lenne, legalább már ismeredKépKép

Elli
Itt is megy a fűtés, nincs is hideg, de fázok (talán már lefogytam a melegítő hájamatKép?)
Ikrek + Kevin kép klasszKépKép Többi isKép

Zsombi felmászik a varrógép-dobozra, ami a számítógépet védi kapcsolgatás ellen, a kormányba kapaszkodik... le sem írom, hányszor esett már le, nálam egyszer sem.

Andi
Dédipapa Kép fogadd részvétem

Ja, az egy szerszámmal csak egyfélét lehethez lesz egy jó sztorim, ha talizunk és nem lesz ott enyém ApaKépKépKép

Myssnia
Sziszka nagyon klasszul néz kiKépKép
Mi bajlódunk az esti elaltatással, inkább nem írom le...

Tündér
Elaludni úszás közben?KépKép


Zsuzsi
Kispasikról képek klasszak, képek címei isKép
Autoimmunt csak kezelni lehet (ami pláne Kép, mert szteroid, esetleg akkor gyógyulhat ki belőle az ember, ha tudják a kiváltó okot, na ezt nem szokták tudni)

Manó2
Dorka édesKép Kiscipőcskék klasszakKépKép

Kangi
Aranyos lehet dumás JulcsiKépKép

Évi
Petra édes csajsziKép
Még nem vettem meg a lakkot, talán ma, és a Munkásotthon u-i kreatívban, mert az Ovizuálban nincs (állítólag nem is szokott lenni), az OVI boltban meg kb. 3 hete csak hitegetnek. Kreatívban van, de a pasi azt mondta, ami van, ne vigyem el, ha kevesebb is elég, mert a lánya akkor volt árubeszerzésen és van olcsóbb (kisebb) kiszerelés is. Ma megyek és megnézem/megveszem. Tojások lealapozva várnak...

Ari
AnyósékKép, ajándékok pláneKép
Tegnap én is elkenődtem, Apa nagyon beindult, hogy lakjunk Dunakeszin. Egyik fő indok: közelebb leszünk az anyjáékhoz. Én meg azt találtam mondani, hogy vagy vegyük meg a melletük levő házat vagy húzzunk egy emeletet az övékre...

Norka
SzerzeményekKép
Jázi csuda édesKépKép

Maci_2
AutoimmunKépKép addig jó, amíg nem szteroidoznak...
Nyelviskolai (próba) szóbeli ma lesz, kurzuszáró írásbeli-szóbeli szerdán. "Igazi" nyelvvizsát akkor próbálhatnék mondjuk augusztusban BME-n, ha egész nyáron tanulnék (azaz július-augusztus, mert a köv. kurzus kb. júni végéig tart)
Nem mentem szolizni, nem éreztem jól magam, de már minden okéKép
Húsvéti mintáim kinyomtatva vannak, de megpróbálom átküldeni. Talán a héten kapok egy mintagyűjteményt is, ha nem gond, akkor átviszem NekedKép
Látod, mi lett a nagy hinta nemszeretésbőlKép
ÓraállításKép, mi Szandival vitatkozunk, hogy akkor most "igazából" mennyi az időKép
Csíkok: megláttam, milyen fonnyadtak a cicijeim, kit érdekelnek a csíkok?KépKép De 11 hónapig szopott ZsombiKép

Beu
Már úgy volt, rákérdezek, mi van VeletekKép Elfelejtettem, hogy mentek (Pápára?)Kép
Játékok klasszakKép

Ami még csúcs: Apa hétvégén eldöntötte (időben), melyik iskola legyen. Persze az, amit először választottam. Most mehetek égetni a képemet a másikba, hogy bocsika, de mégsem akarjuk...

Megyek, mert megint akkorát írtam, mint a Háború és békeKép

Szép napot MindenkinekKépKép
PusziKép
Toffi + Zsombi
toffifee
 
 


Hali Mindenkinek,

bocsi a hosszú időre való eltűnést, de Orsi erősen bekorlátoz minden olyan időtöltést, amikor nem vele foglalkozok. De láttam, hogy többen köszöntöttétek őt a szülinapján, nagyon köszöni. Szegénykém körül most nagy a felfordulás, mert három napig nem voltunk itthon, aztán most újra kell barátkoznia az itthoni környezettel is. Ez persze nem olyan nagy tragédia, mivel az ágyát azonnal megismerte, így tegnap este 9-től ma reggel nyolcig aludt. A hosszú hétvégén meg csak velünk a nagyágyban volt hajlandó. Persze mondanom sem kell, mi apájával mint a mosott kaka, ő meg mint egy vasalt abrosz Kép

Sajnos visszaolvasni esélyem sincs, mivel Orsi már megint nyúz, hogy menjünk Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Myssnia: Nálun a következő az esti "rend" úgy 7-1/2 8 felé felmegyünk fürödni, apárom fürdet, én előkészítem a pizsamát, fürdünk úgy 15-25percet, majd megtörlöm, pelusozás, felöltözünk, a párom lemegy tápit csinálni 260ml be a kiságyba felolvasok minden este egy történetet neki a Bibliai történetek gyermekeknek c könyvből, ekkor már a mackót ezerrel ölelgetjük, majd megkapja a kiságyban a cumis üvegét, villany leolt, babysense bekapcsol, mi ki a szobából. Mikor mi megyünk aludni akkor takarom be, mert mindig lerugja magáról. Reggel 6-7 ig alszik.

Szerencsére ezt a rendet már elég hamar megszokta, én sose nem ringattam, altattam el, de napközben se kell, már látszik rajta ha állmos, akkor rakom be a járókába, és alszik.

Manó: Akkor ezen a héten pénteken mennénk a bölcsibe ok?

Réka: A képek arik, segíts légyszi a 2. képen a padlóborkuló érdekelne, ilyet néztünk ki a teraszra, 8,5*4m területre, nem tudom nállatok mekkora területen van, nem nagyon csicsás, zsúfolt a mintával?

Ma a dorka reggel a kocsitol szépen nagylányosan besétált a bölcsibe, olyan édes volt.

Jók legyetek
Manó2+Dorka

Kép
Kép
dorka2
 
 


Sziasztok!

Benézek és csak ámulok, hiszen minden gyerkőc már akkorát nőtt, hogy ha nem láttm volna róluk előző képeket, rájuk sem ismernékKép.
Képekre:


Zsuzsi:szeretem nagyon a családi képeiteket nézegetni. Olyan drágák , egyik szebb , mint a másik kettőKép.Azért kíváncsi lennék, hogy sokszor hogyan bírsz velük.Minden elismerésem a tiéd. Hiszen áltom én, nem egy magamban elücsörgő fiúcskákról van ám szóKép.

Réka: Dani is rengeteget nőtt. Látom beindult már az apát utánozni akarom ciklusKép. Jó a frizurája.

Norki:hogyan lehet egy kislány ennyire szép? Valami gyönyörűség. Milyen kis ügyi, hogy már szaladKép.

Maci2: Dorka is tündéri leányzó.

Myssnia: megfodrászolt Sziszka ari nagyon, remélem élőben is láthatom mielőbb. Mostanában a délutánok szabadabbak nálunk, ha nektek is jó, egyik délutánt megbeszélhetjük.

Beu: Lőrinc is csuda édi, látom a szandi le-lekerült a lábicskórólKép.

Elli: csoportkép nagyon jóóóKépédesek nagyon a gyerkőcök.

Látom Myssnia kérdezte , hogy az esték hogyan telnek nálatok. Áruljátok már el, hogyan csináljátok, hogy a ded elalszik egyedül. Nálatok kezdettől így megy? Van esetleg olyan közötettek, akinél még altatni kell a gyerkőcöt, vagy olan akinél régebben altatni kellett és mostanra már nem? Az utóbbi esetében kérdezném, hogy egyik napról szokott le a pici az altatásról, vagy hosszabb "munka" eredménye?
Nálunk este csak jobbik esetben alszik el Robó a cicin, ha nem még eltatni kell. Sőt ő még végig sem aludja még az éjszakát. Jó lenne ha segíteni tudnátok ezekben az esetekben, Ti hogyan csináltátok, hogy mindkettőtők számára kedvező legyenKép?lehet, hogy csak én rontottam el eddig valamit, de nagyon...

Szép napot mindenkinek: Anita
anita77
 
 


SZIASZTOK!

ANITA NÁLUNK A KEZDETTŐL FOGVA EGYMAGA ALUDT EL A LÁNYZÓ.

Szerencsére nem volt szükség arra, hogy altatgassam.
Én azt tanácsolom, tudom nagyon brutálul hangzik, és ne vessetek meg érte, de jollakva be kell rakni a kiságyba, órdítani fog az tutkó, de majd abba hagyja, egy pár alkalom után már rájön nics mit csinálni aludni kell!

Milyen szép idő van, remélem így marad, de jó nektek mindenki sétálni van, én meg dolgozom..

Jók legyetek
Manó2+Dorka

Kép
Kép
dorka2
 
 


Manó2,
Danánál ez nagyjából bejött. 3-4 hónaposan elkezdtük szoktatni és megszokta. DE egy második gyereket hogy raksz be üvölteni az első alvó mellé??? Erre van valakinek tippje?
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Sziasztok!
Anita!
Levi már a kezdetektől elalszik egyedül, direkt így szoktattuk. Nem akartam semmi olyan dolgot kialakítani, ami később nekem terhes lehet (pl. ringatás, éneklés, járkálás, stb. stb.). Persze gondolom szerencsém is volt, hogy Levi nem igényelte ezeket Kép. Soha nem aludt velünk (csak kétszer, amikor beteg volt 1-1 éjszakát), mert akkor én nem tudtam pihenni. Egyszerűen nem bírtam elaludni, annyira rá figyeltem.

Zsuzsó!
Hát, sajnos ötletem és tapasztalatom sincs Kép.

Pusza, Virág
virga
 
 


Myssnia!

Nálunk kb 1/2 8-8 a fürdés. a férjem fürdeti, én szobát készítek elő (szellőzetés, pizsi, kaja stb)

Aztán kiveszem, megtörlöm, tápi evés, közben bepelenkázom, esetleg köröm vágás) mindez a mi ágyunkon. Utánamég ha nem álmos akkor hagyom játzsani picit. ebben korszakai vannak, van amikro már 8-kor megy aludni, d evan hogy 9 vagy 1/2 10, d enem naponta változik hanem olyan időszakai vanna. Egy biztos, legkésőbb 1/2 10-kor megyünk aludni, d emostanában már előbb álmos. Ekkro vagy ő jelez hogy már megy az ajtóhoz,meg integet az apjának vagy én mondom hogy irány aludni, apának puszit adni, inetgetni, vár a majmocska. Ekkor bemegyünk, befekszik az ágyba és teát kap (cukor nélküli herbária gyermek teát, édesköményes, csak elalváshot issza ezt a fajtát). Megiszza, hasra vágja magát, akkor betakarom, várok kb 10 percet és addigra általában elalzsik. ha huncutkodik és nem akar aludni (ritkán, mostanában kezdte el csinálni) akkro szépen elköszönök tőle , mondom hoghy jó éjszakát, tessék aludni, any aés apa itt vana másik szobában és kijövök. Néah sír 10 másodpercet de általában nem és elalszik.

Anita!

Én régebben altattam, illetve a szobájában, sötétben, csöndben etettem, bealudt az evésbe, akkor még kb fél órát fogatm és úgy beemeltem az ágyába hogy nem ébredjen fel. Én akkor változtattam amikro már nem bírtam úgy beemleni hogy ne ébredjen fel, mert beverta a lábát na meg ekkor már volt akkora hogy nem kellet büfiznie. Ekkor arra tértünk át hogy a mi ágyunkon evett és ott aludt el az evésne, és ahogy fordult be hasra félálomban fogtam és bevittem az ő ágyába, simiztem a hátát. Aztán vaalhoyg egyszer csak nem aludt bele az evésbe, ekkor jött a tea az ágyban, utána hátsimi. aztán már nem simiztem csak ott álltam amíg elaludt, és ahogy fentebb írtam mostanában van hogy már kijövök mikor még ébren van, és most már nem zavarja. Szerintem ez azért nem volt olyan fárazstó módszer.
Viszont ha éjjel ébredt akkor én is könyörtelen voltam, mint ahogy ímsnó 2 írja. Nálunk éjjel nincs kivétel, nincs reagálás a sírásra. ?genézem hogy nincse valami baja, d eha nincs akkor hagyom az ágyában. nem is szokott éjjel kelni, csak nagyon nagyon ritkán van hogy felsír, pl kiesik a majom, vagy lecsúszik a takaró, de ilynekor is általában csak félálomban sír picit.

egyébként éna délutána alvásával többet szenvedtem, nagyonm sokáig cska úgy aludt el ha ringattama hordozójában, és abban aludt, d eamikor végképp kinőtte, nem fért el benne, akkor áttem a kiságyába és szintén teával altattam és nagyon hamar belejött.
Aztán hoyg a taáról hogy fogom leszoktatni azt ne kérdezdKép pedig ősszel megy bölcsibe, ott nem fogják teáztatni.

zsuzsó!

én úgy trevezem, bár még messze van, de szerintem amíg nem aludja át az éjszakát addig külön szobában lesznek.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Anita
Szandi is kezdetektől elaludt egyedül, muszáj volt így szoktatni, különben nem tudtam volna csinálni az iskolát. Zsombi viszont nagyon nehezen alszik el még velünk is (őt nem is szoktattuk az egyedül elalvásraKép). Én nem tudom egy órán át hallgatni a sírását. Így ha szerencsénk van, az esti tápiba belealszik, de általában nincs szerencsénk Kép.

Zsuzsó
Passz. Én sem tusom. Inkább mi hallgatjuk, mint Szandit ébreszteném fel. Majd talán ha lesz külön szobája, megpróbáljuk rászoktatni (én nem)

Évi
Nem kaptak kisebb kiszerelésű lakkot, így 100 ml 1090 Ft (szívtam is a fogam), egyébként az "olcsóbb" 50 ml 700 Ft körüli. Nekem a mennyiség miatt elég lett volna az 50 ml.

Maci_2
Küldtem 3Kép-tKép


Zsombi kihúzza a fiókot, beleáll és mászik a szekrényreKépKép

Hétvégén olyat játszottunk, hogy ha húzta Zsombi a hajam, mondtam hogy "au", ő is mondta, hogy "au". Közben vigyorgott. Amikor már nagyon húzta és nagyon au-ztam, akkor meg elkezdett sírniKép. Játszottunk babásat is, mondtam neki, hogy ő a baba és mondja, hogy "oá", Zsombi mondta hogy "oá" vagy ha úgy sikerült, akkor azt mondta, hogy "áoá" Kép

Megyek, mert megint mászik...

Toffi
toffifee
 
 


ElbénáztamKép tusom=tudom

Toffi
toffifee
 
 


nekem Emma picinek képes volt órákon át üvölteni, ha csak úgy bettteük a kiságyba (kipróbálzukKép), azt én sem bírtam, de azért ők ebebn is változnak, már olyna 8 hónapso koa körül max 15 percet sírt, de aztán rájöttem hogy mindk hagyjam sírni ha ott állok az ágya mellett akkor 10 perc alatt elalszik. Moat meg már ahogy írtma nem sír ha kijövök és álmos, max 1- percet, d eha bemygek és rászólok hogy tessék aludni akkro nem sír tovább. Szóval azért okosodnak ám ők ebben is, érdemes kísérletezni kicsitKép Már feltéve ha a mostani módszer az anyukának már nagyon fárasztó, mert ha nem akkor nemKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok,

mázsálás eredménye: 8400g és 71 cm.Ez fél kilóval és 3 centivel több,mint egy hónappal ezelőtt. Kép

Anita,
Petra pici babaként kézben ringatós és elalvós volt.Ezt én kezdtem el így csinálni,de nekem ezzel semmi problémám nem volt.Ahogy nőtt szépen rájött az egyedül elalvás ízére,hogy nincs is abban semmi rossz.Most ott tartunk,hogy nyitott szemmel leteszem a kiságyba,ha álmos és elalszik.Ez van nappal.Este pedig mindig beleájul a tápiba,úgyhogy ott egyáltalán nincs gond,ha mégse ájulna bele,akkor is leteszem és 5 perc múlva alszik.nálunk ezt saját maga alakította így,én is csodálkoztam,hogy egyik napról a másikra megváltozott.Néha napközben nosztalgiából elkezdem ringatni a karomban,de mostanában egyáltalán nem alszik úgy el,várja,hogy végre letegyem az ágyikójába.Én a sírni hagyást nem tartom jó dolognak,szerintem semmi szükség rá.Előbb-utóbb úgyis eljön az az idő,mikor el tud már egyedül aludni,addig meg biztos szüksége van rád és ez így van rendjén.Én azért gondolkodom így,mert tudom,hogy eljön még az az idő,mikor visszasírjuk,hogy milyen jó is volt,mikor olyan kis bújos volt a babánk.

felébredtünk,megyek..
é.
Évi24
 
 


Sziasztok!

Zsuzsó: Azt hiszem nálunk majd úgy lesz, hogy a Dorka akkor már külön szobában alszik, és a tesó meg a mi szobánkban, akkor talán nem zavarják egymást.

Gondolkodom a lehetőségeken..

Jók legyetek mindjárt mehetek a Dorkáért a bölcsibe...

Manó2+Dorka

Kép
Kép
dorka2
 
 


Zsuzsó,

nálunk eleinte mózeskosárban aludt Macus, a mi ágyunk mellett. Így egyszerűbb volt az első időkben, amikor gyakran jajgatott éjjel.
Kb. 5 hónaposan került be Malachoz, azóta a mostani rend van érvényben, miszerint együtt megfürdenek a gyerkőcök, aztán Apasassal felöltöztetjük őket, Maca rögtön megkapja a cicit/tápot, utána beteszem az ágyába, és többnyire gyorsan elalszik magától. (vannak persze rosszabb időszakok, akkor kell egy kis altatás, de ez már egyre ritkább szerencsére)
Malacnak ezalatt Apa mesél, és Ő akkor kerül ágyba, mikor Mac már elaludt.
Szerencsére nem nagyon ébrednek fel egymásra, ez nekem hihetetlennek tűnt, mikor mások mondták, de tényleg így van.
Egyedül elalvásra nincs receptem, volt pár dolog persze, amire figyeltem, pl. hogy elég álmos legyen, mikor ágyba kerül, ha már betettem, ki semmiképp nem veszem, simogatom a hátát, dalolok, stb, de ki már nem jöhet. Viszonylag sok cimbora van az ágyban, azokkal elvan, mig elalszik. Amig egész pici volt, akkor a szopiba aludt bele, úgy tettem le, ez is működött egy ideig.
De ez Macánál volt csak így, Malac alvása nem egy sikersztori, még most semKép. Én rengeteg könyvet, tanácsot elolvastam, meghallgattam, de a 2. gyereknél jöttem rá, hogy a siker legfontosabb tényezője a gyerek alkata, egy icipicit lehet alakítani a neveléssel, de alapvetően vannak a jóalvók és a rosszalvók, nálunk tiszta röhej, hogy a kicsi már vidáman elalszik egyedül, átalussza az éjszakát, a 3.5 évest pedig altatni kell, és min. egyszer felébred éjjel...
Na most jó zagyva voltam, ugye? (mert a büdöskölök persze ebéd után sem alszik, itt magyaráz nekem folyamatosanKép)

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Toffi,

tegnap voltam Brico-ban a Váci úton,szereztem ragasztó és lakkot egyben decoupage technikához és olyan repedeztető,antik hatású trutyit is.A lakk+ragasztó 200ml és 1050 Ft volt a repedeztető trutyi meg 100ml és 649 Ft.szerintem te elég drágán jutottál hozzá.
tojásoknak milyen színt adtál, mivel festetted ki őket?hobbyfestékkel,amivel a gipszet is szokták festeni?
é.
Évi24
 
 


SZiasztok!

Lányok, mindenkinek köszönöm a részvétnyilvánítást, aranyosak vagytok

Ma egész jól kajált Dani Kép a kanalat már tuti, hogy nem akarja, és a pépeset sem, úgyhogy főztem neki egy krumplit, még forrón ráreszeltem egy kis sajtot, puhára pároltam egy almát, és kivettem a mélyhűtőből egy adag turmixolt husit. Falatonként adtam a szájába, hol ezt, hol azt, néha a kezébe kellett adni, azt hol betette a szájába, hol ledobta a földre Kép de majdnem minden elfogyott!!! úgyhogy most nagyon örülök Kép

Lassan adnék neki kis szendvicsfalatkákat is. Mikortól lehet mondjuk sonkát adni neki, és a vajas kenyeret ti vajjal vagy margarinnal kenitek?

Myssnia
Dani kb. 6 körül vacsizik, fél 8-kor fürdetés, aztán még kis játék, szopi és lefekvés. Ha nem alszik bele a szopiba, akkor a kiságyban eljátszogat még pár percig, és utána elalszik magától.

Zsuzsi
fiaid gyönyörűek!! büszke lehetsz rájuk Kép
a pelenkázót már mi sem használjuk, illetve én néha enni szoktam rajta, mert ott nem tudja Dani kiütni a kezemből a kaját Kép

ÉVi
szépen gyarapodott Petra, mi a jövő héten megyünk majd méreckedni
Petra édes a képen

Ari
műszálas pulcsi brrrrr
állva tapsikoló és telefonáló Bori Kép

Norka
csúsztatott palacsinta hmmmm, imádom Kép
én tegnap hagymás rostélyost csináltam életemben először a férjem kedvéért, és nagyon fini lett Kép
szaladgáló JÁzi Kép

Maci
hintát cipelő Roni Kép nem godnoltad volna, ugye, amikor még a bátor zsiráffal kellett győzködni Ronit? Kép

Réka
frissen nyírt druszánk nagyon pasi Kép

Toffi
szóbelihez drukk
oá és au Kép
Dani egyfolytában berreg, és tologatja az autóját, olykor-olykor fékez is iiiiiiiii sikítva Kép
már nem szoptatsz? nekem is fonnyadtak a cicieim sajna, többek között ezért is imádtam terhesnek lenni, mert akkor olyan szépen kikerekedtek Kép

Manó2
Dorka már nagyon nagylány, hogy egyedül sétál be a bölcsibe Kép

Képzeljétek, Dani már 7-8 lépést is megtesz önállóan, még megfontolt, de olyan édes Kép és egyre több mindent megért, ha kérdezem hol az autó, a csacsi..., akkor rámutat vagy odahozza Kép

na megyek teregetni

Andi
psandi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?