Új privát üzeneted érkezett!

Reny: http://www.kispestiuszoda.hu/
És itt is van csecsemőúszás. Mondjuk az a baj, hogy buszra kell szállni, míg az Újhegyi uszihoz csak sétálnunk kell.

Kép
Kép
tinu
 
 


Na összehasonlítottam, most meg a Kispesti uszi a drágább. :P Igaz, ott elfogadnak üdülési csekket.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Tegnap beszéltem a dokimmal, tegnap még ugyanolyan rosszul voltam. Azt mondta, várjunk még kicsit, szigorú fekvés, szedjem a gyógyszert, ha rosszabb lesz, rögtön hívjam, és akkor kórház :? De most éjjel már kevesebbet görcsöltem, remélem hat a bogyó :oops: Két barátnőm Zsófizik felváltva, na meg Apa. Remélem szerda után már felkelhetek...
Vendég
 

 
 

Ja, és fogytam 1,5 kilót :shock: De hogy mitől?
Vendég
 


Sziasztok Lányok! :D

Azért még élek! 8)
A jövő héttől már nem kell mennem dolgozni, úgyhogy, ha nem bánjátok, akkor aktívabb fórumozó leszek! :oops:
Olyan szépek a pocik és a babák is! :lol:
A dokim úgy döntött, hogy nem kell tartanom a szigorú diétát, mert jó lett a cukorprofilom! És fogytam a diétától 2 kg-r, így az egyébként sem sok 4 kg-ból 2 maradt! :roll:
Annus: köv. vizsg. márc 25. 32 hetes Uh+vizsg.! Köszi :D
Csináltam visszaszámlálós vonalzót, hihetetlen ahogy fogynak a napok! :?

KépKép
ancsika80
 
 


Szép reggelt mindenkinek!

Ezek a pocakok!Nekem is még csak olyan forma mint Esztinél.Na de kicsi a bors de erős.tegnap egész nap fennt volt.Mutogatta miket tud csinálni,forgolódott meg a lábát nyomogatta a pocimhoz én meg visszanyomogattam finoman, erre elhúzta.Ez nagyon tetszett neki mert vagy 6-7 alkalommal megismételtük.

Elnézve a visszaszámlálós vonalzókat, nekem sincs sok hátra.kezdek izgulni.Nem aggódok, izgulok.Várom már milyen lesz a szülés, próbálom pozitívan felfogni és nem foglalkozni a fájdalommal.Beletörődni hogy Apa nem akar bejönni,inkább kinnt tördeli majd az ujjait :?

KépKép
harhaj
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Hetek óta most volt az első éjszakám, amit sikerült végig aludnom. Nem mondom, tényleg jól esett. :)

Böbi!
A buszpályaudvarról eszembe jutott, hogy a múltkor láttam a TV-ben, talán a Kultúrház c. műsorban, hogy jópofa kávézót alakítottak ki az épületben. Valószínűleg ez lesz az, ha jól emlékszem, Tranzit kávézó.
Köszi, az infót, apróra figyelek :wink:

Fabri!
Nagyon szívesen, örülök, hogy megérkezett!!! Ugye milyen tutti? Én imádom... Nekünk a 7-es mintával van, a zöld alapon macikák, zsiráfok és a többiek :lol:

Anika!
Igen, mi is a szopipárnáról rendeltük.

Tinu!
Jobbulást Tündének, reméljük Te megúszod!!! Én múltkor kérdeztem a Dokim, hogy mi a helyzet az influenzával, de megnyugtatott, hogy a kismamák valami megmagyarázhatatlan okból kifolyólag ritkán kapják el. Pedig, elvileg ilyenkor gyengébb az immunrendszerünk... Szóval, drukk mindenkinek (saját magamnak is), hogy elkerülje a nyavaja!

A fotókat nézve, meg az adatokat, amiket írtok, azt hiszem kérelmezem a bálnaklub tagságomat én is! Most tartok 8 kg-nál, és még hátra van 3 hónap :oops:
Mondjuk elég magas vagyok és a gyarapodás főként a pocakomon látszik, amely már most is hatalmas. Nővérem elmondása szerint Ő ekkora hassal már szülni ment :roll:

KépKép
novygirl
 
 


ÉN meg már nem izgulok a hízáson. Rájöttem, hogy ugyanúgy megy minden, mint az első terhességemnél. Most 5 hét alatt csak 1 kilót híztam. Nekem inkább az elején jönnek fel a kilók, mint a végén - ezek szerint. Igaz, még van 6 hét és már majdnem ott tartok súlyban, mint mikor Tücit szültem, dehát 7 kiló pluszról indultam eleve ahhoz képest. Még az is lehet, hogy kevesebbet fogok hízni egy kicsivel, mint az elsőnél, mert akkor a végén volt karácsony, most meg már az elején letudtuk a nagy zabálásokat. :P

Kép
Kép
tinu
 
 


Ja, nem 6 hét van, hanem 2,5 hónap, rosszul írtam :oops: Már nagyon siettettem az időt. Remélem, 6 hét múlva még nem szülök meg, be kell mennem arra a doktori órára. :lol:

Kép
Kép
tinu
 
 


Jó reggelt!!!

Tüncinek jobbulást!Remélem semmi komoly.

Aránylag jól aludtunk,csak ez a fordulás ne lenne,meg a zsibbadások.De májusban elmúlik!

Dóri igen,már csak 1 hét!!!!!!!!

Ma még boltba kell mennem,meg főzni.Apum elhozta tesóm,meg hozott a hentestől húst.Oda már nem kell mennem.
Még most esznek a kicsik,Gréti imádja mikor itt van Zolika.
Ma kifőzöm a régi textilpelusokat is,legalább telik az idő.

Itt esik megint a hó.Nem bánnám pedig ha már jó idő lenne.

Szép napot mindenkinek!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok!

Tinu, elfelejtettem írni, hogy MEGNÉZTEM. Nagyon szép nagy. Én nem is gondoltam, hogy ekkora... Ez súlyra mennyi? Örülök, hogy Tünde jobban van! :)

Mindenkinek szép reggelt! :)
Vendég
 


Panndi:Örülök hogy már nem görcsöltél annyit az éjjel.Már csak javulni fog és megúszod a kórházat!Pihenj!

Esztó?Ti jól vagytok???

Már kész az almaleves,meg megcsináltam a husit,már csak sütni kell.Meg rizsát főzni,de ezeket frissen csinálom.

Most a pelusok főnek,kíváncsi leszek.

Olyan jó hogy itt van tesóm,Gréti nagyon el van vele.Szépen játszanak,szót fogad neki.Zolika meg mint egy igazi felnőtt,terelgeti.Édesek.
Legalább pihenek kicsit agyilag is,nem csak velem van.

Közben fáj a fejem is.

Szép napot!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Anita!
Ez tök jó h nem vagytok egyedül!!
Én is főzőcskézem...rakott krumpli lesz a menü.
Aztán délután jó lenne kimozdulni...de erre még rá kell venni apcimat is :roll: Most is épp alszik :shock:

Mondtam is neki reggel h ebben a hónapban sem vettem semmit,pedig most már ideje lenne beszerezni a dolgokat hogy ne egyszerre kelljen.Na meg úgyis több helyre kell menni,de nagyon nincs oda az ötletért....

Na tegnap nem készült fotó...remélem ma sikerül...bár azt hiszem megint magamról fogok csinálni,csak az nem lesz a legjobb :lol: 8)

annus11
 
 


Anyuék nem rég voltak Zotyiért,Gréti meg sírt hogy menni akar.Így elvitték egy kicsit.
A pelusokat kifőztem,most a gépbe vannak.Még kikéne takarítani míg oda van,de lusta vagyok.

Annus ha mentek jó vásárlást.Miket veszel most??Már én is alig várom hogy vásároljunk az urammal.Emlékszem mikor Grétit vártuk,olyan jó volt az ilyen közös csavargás.Meg mindent együtt választottunk.

Na addig csacsogok itt,hogy kifutott a rizsám. :( Pedig tegnap súroltam meg a gázkályhát. :twisted:

Szép napot!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Anita!

Nálam úgyis ki tud futni a rizs hogy ott állok mellette!De semmi más nem fut ki,csak a rizs :lol:

Hát ilyen apróságok kellenének h törölköző,pelenka,takaró,lepedő stb.
Aztán magamnak is kell a szülés utánra pár eü termék :lol:
Ja meg homeós bogyókat is akarok szedni,azt is lassan meg kell vennem...pár hét és lehet is szedni :shock:

annus11
 
 


Szép napot mindenkinek!

Eszter
A konyhabútor még nincs teljesen kész, problémáink vannak a hátpanellel (felső szekrénysor mögötti dekor), ezt intézzük most hogy jó legyen.

Egyébként nagytakarítok mert holnap tartjuk Márk szülinapját, azt gondoltam ebben a házban már nem kell nagytakarítanom :? , de hát ez van, holnap jön az egész család! :D

cukros vérvétel
csüt délelőtt vették le, és délután meg lett az eredmény is :shock:
teljesen jó lett, mondjuk nem is vártam mást :)

úszás
múlt héten mi is voltunk pancsolni, (én picit úsztam is), nagyon jó esett, ha lesz időnk jövő héten is elmegyünk.

Másra nem tudok reagálni, bocsi, nincs több időm, holnap megint nem lesz, a buli miatt, de jövő héten jövök, vigyázzatok magatokra!

K.
krém
 
 


Annus jó vásárlást!
Ezen a homeós bogyó szedésen én még csak gondolkozom.Soha nem szedtem ilyesmit,nem is tudom kell e??

Krém jó takarítást!Meg persze bulizást!Márknak boldog szülinapot!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Haho!

Nezzetek,mit szereztem:

www.teszvesz.hu/item553179102_abc_desin ... kocsi.html

azert jo az internet, mert korhazi agyban fekve is lehet vasarolni :)

Amugy reggel elegge magam alatt voltam :(
1ik szobatarsam, akit mar emlegettem, diabeteses, nem terhessegi, hanem alapbol. Itt van majdnem 2 honapja, mert be kellett volna allitani a cukrat, de gyakorlatilag osszevissza eszik...es csodalkoziko is meg szegeny orvosok, hogy miert ingadozik a cukra... pedig tok turelmesek vele, 100x elmagyaraztak,mit hogy kell, de annyi nem marad meg a fejeben, hogy hany g szenhidratos dietan van.... siman eszik a kiszabott kaja melle CSOKISkekszet, uditoitalt....

Annyira bosszanto, mert en orulnek, ha "csak" diabos lennek, mert odafigyelessel kordaban lehet tartani.. o meg szarik ra, kkozben meg mondogatja, hogy csak egeszseges legyen a gyereke... :evil:

mas meg itt szenved, betart minden szabalyt, elturi az injekciokat, megtesz mindent, es igy is barmi lhet :(
IGAZSAGTALANSAG

meg vn 1 drogos csaj is, aki most masmilyen drogot kap, metadont, alig no a babaja, nem hjlando enni a csaj, de hisztizi tud, hogy ha 2kor kijon az ebedlobe, h mar nekinincs mit enni.... deltol-egyig van kaja... de cigizni nem felejt el... jaaa, es a barinoje kapott engedelyt latogatni ot, meg a szobajaba is bemehet akarmikor...

engem meg multkor felkuldtek az aulabol, hogy terheseket nem latogathatnak... 1percet beszeltem a ferjemmel.........

áá, néha borul a bili :(

ja es reggel megkerdeztem,medig lehet adni ekkora adaban a szurikat, mondtak h. a 34. hetig... szoval ha ezzel bent lehet oket tartani, akkor szurkaljnak, kibirom....
Vendég
 


Petrus fel a fejjel!!!
Sajnos sok ilyen nő van akit nem érdekel semmi,fontosabb a cigi,pia mint a gyermeke.Általában az ilyenek szerencsések,aki meg mindent megtesz,az meg csak szenved!
De veled máshogy lesz!Te igenis nagyon vigyázol a babákra,jó ANYA vagy!!!Hidd el nem lesz gond,bent lesznek ők sokáig!A szurikat sajnálom,de gondolj a picike,hisz értük teszed!
A kocsi nagyon szép,és jó árban van!Lehet teljesen fektetni??
Nézelődj a neten,én is azt csinálom itt unalmamba.Lánykám a maminál,én meg egyedül.
Kitartás!!!!!!!!!!!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Annus!

Én is főzőcskézem...rakott krumpli lesz a menü.
Aztán délután jó lenne kimozdulni...de erre még rá kell venni apcimat is Most is épp alszik

Mondtam is neki reggel h ebben a hónapban sem vettem semmit,pedig most már ideje lenne beszerezni a dolgokat hogy ne egyszerre kelljen.Na meg úgyis több helyre kell menni,de nagyon nincs oda az ötletért....


-Nálunk is rakott krumpli volt az ebéd! A Férjem főzte! :)

- Ő is ÚÚÚtál vásárolni! Még a cipőt is úgy veszem Neki, hogy "remélem, jó lesz". Hiába mondom tizensokéve, hogy azt fel kell próbálni. Erre az a válasz, hogy "Te úgy is ismersz annyira,hogy tudod, mi jó nekem.." - úgy látszik, ez is vasutas-betegség... :wink:

.. így hát ismét én mentem bevásárolni... Persze, ma agyerekek is szanaszét vannak, így segítségem sem volt... Persze, Drágám a lelkemre kötötte, hogy ne cipekedjek! :) -egy majdnem 6 tagú családnak kellett bevásárolnom egy hétre. (Pl.: 12 liter tej -és ez nem is lesz elég, max. a hét közepéig...)

Kép
szkitty
 
 


Petrus! Huh, nem is hallottalak még ilyen elkeseredettnek!. (pontosabban olvastalak) .. Biztos nagyon sz.. lehet, a Hugom is bent volt a SOTE I.-n vagy 2 hónapot, de hétvégére mindig hazalógott, mert nem bírta pszichikailag... Ő is kifogott egy horkolóst -4 napig semmit nem aludt, aztán a Férje hazahozta a hétvégére aludni saját felelősségre...
Másik sztori: volt bent egy nő, aki rendszeresen megzabálta mások kajáját a hűtőből! -ezen totál kiakadtam! -Hugicám a nyarat töltötte bent, így az szóba sem jöhetett, hogy pl.: nem teszi be akaját a hűtőbe... De legalább influenza járvány nem volt, és így felváltva vitték be a rokonok a kaját Neki...


Az a csaj, akiről írtad, hogy cukros, és sz..ik rá, meg naaaagyon hülye lehet!!!!! A drogoról ne is beszéljünk.. -a Férjem szerint -ez most elég brutálisan fog hangzani...- ez az a kategória, akire azt mondják,: "...és még szaporodik is?!?..."

Tényleg! Be lehet lógni már valahogy? Az a baj, hogy nem ismerem annyira a kórházat.. :( -Esetleg írhatnál egy privit, hátha megoldható...

Kép
szkitty
 
 


Márknak boldog szülinapot!!!! :)

Kép
szkitty
 
 


ÉN nem vásárolok, csak nézegetek a neten. Általában utána nem vásárolok semmit. Ez a legolcsóbb. :P Most kitaláltuk, hogy kéne venni egy függőszéket. Szerintetek ilyesmiben lehet szoptatni mondjuk? Vagy ahhoz olyan szék kéne inkább, amelyik jobban megtámasztja a hátat? Még sose próbáltam függőszéket. MEg függőágyat is nézetk a picinek, de azzal meg az a bajom, hogy olyat kéne, amelyinek az alja kemény. Ja, és azért kerültek ezek szóba egyáltalán, mert az uram fel akar valamiket aggatni a plafonra és lesznek ilyen izék, amire majd fel lehetne akasztani ezeket is.

Én is rakott krumplit akarok majd csinálni, de valami újszerű receptet néztem ki, hogy ne unjam annyira. Rakok bele olajos halat, meg mirelit zöldséget is.

Kép
Kép
tinu
 
 


Petrus! Sajnálom, hogy nehéz... :cry: De annak anőnk sajnos egyáltalán nem biztos, hogy egészséges lesz a babája... Mármint nem az a sajnos, hogy nincs következménye annak, amit csinál, hanem az a sajnos, hogy a bab issza meg a levét... :cry: Kitartás neked, hogy a te kis porontyaidnak ne legyen semmi bajuk! :) És nem is lesz! :)

Most meg mi ez a rakott krumpli őrület??? Remélem, finom lett, és mindenkinek jól esett az ebéd! :)

Boldog szülinapot Márknak! :)

Majd rakjatok nekünk képeket a készülő és elkészült lakásokról-házakról! :)
Vendég
 


Még vmi, Petrus! Tök jó a babakocsi! :)
Vendég
 


Anita,
amikor azt hiszem jobb, kiderül hogy nem :(
ma voltunk otthon, nem feküdtem egész délelött, csak ültem meg babáztam, de nagyon elfáradtam. Fáj a pocak :(

Tinu,
milyen az a függőszék?

Petrus,
kitartás!!! Nem is mehetsz haza néha?

Márknak boldog szülinapot!!!

Annus,
Te milyen homeos bogyókat fogsz szedni? nézegettem tegnap én is. Majd 10-én kiderül császár e vagy nem, és akkor majd én is veszek sztem párat.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Kitti!

nem vagyok annyira elkenodve, csak fenti dolgokba gondoltam bele es akkor kicsit elkenodtem... de EN megteszek mindent es AKKORIS bent maradnak majusig!!!!! :)

Belogni nem lehet, a portan kerik a beutalot, kiserot sem engednek.. ha jossz a doktornodhoz,onnan esetleg at tudsz jutni ide :) multkor ugyelt, beazonositottam :) olyan kedves itt mindenki!

Tinu!
Nekunk van fuggoszek, hat nem nagyon tamaszt semmit, meg inkabb en tamasztom magam benne. De a babakat sztem maj fogom benne ringatni, jol el lehet helyezni, de csak 1et. Mi majd felvaltva :)

Anita!
Majdnem teljesen vizszintesig, kis pleddel kiegyenlitheto. Megsem 200.000 Ft, tok orultem neki :) es a szine is tetszik, a vilagoskek feldobja
Vendég
 


wow, ma vagyunk 28 hetesek :lol:
hihetetlen..."alig pár napja" hogy pozitív lett a teszt :)

Tegnap anyós átjött hogy felköszöntse Álmost, hozott csokit :) de amióta tudja hogy fiú és Álmos, azóta ugy hivja, hogy Szundi...hiába kértem már többször, hogy mellőzze ezt a szundizást csak nem értette meg, de tegnap már igen határozottan kértem hogy legyen szíves ne szundizza mert nagyon idegesít. Megértette végre :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Akkor úgy néz ki h rakott krumpli a menú mindenütt :lol:

Mi holnap az Ikeába megyünk!Hurrá!!!!Nem is tartott sokáig a rábeszélés :wink: :lol:

Délután elég szarul voltam,babó azt hiszem elfordult és vmit nagyon nyomhatott...de az elöbb visszafordult,szóval most megint jó!Amúgy is melegfrnt volt ma...de most meg jön a hideg :roll: Még jó h csak ez a 2 váltakozik....Mi lenne ha 10 féle front lenne :shock:

Petra!
Hát ez szörnyű...engem az is felháborít mikor látom h a babakocsi felett cigiznek...még akkor is ha esetleg nem szoptat,de egy pár hónapos baba mellett szívni :evil: A babakocsi nagyon jó áron volt!!!

Tinu!
Az aggatós dolgokról passz!A brendonban láttam én is vmi felakasztható bölcsőt.Szoptatni meg nem tom h mennyire kényelmes...bár még nem szoptattam,de ott aért jó ha meg tudod támasztani magadat stb.Nem?

Kitty!
Ha kajáról van szó akkor szivesebben megy!Csak ha ilyen ruha és társai boltba kell bemenni,azt nem bírja!Szerintem az ikeára is azért állt rá h egy időre kihúzza magát alóla :wink: :lol:

Krém!
Buliról kérünk képeket!Na meg az új lakásról is!Biztos nagyon szép lesz ha elkészül!!

Ancsa!
Tök jó h te is többet tudsz majd jönni!Mesélj te hogy állsz a készülődéssel?

annus11
 
 


rakottkrumplit nem szeretem... de itt azt is megeszem....
viszont a soskat UTALOM es az volt ma.. ki sem mentem.. helyette kaptam FINOM husit meg krokettet nyami

Eszto
sajna nem mehetek, 4 orankent belonek :)

Dori
ugye milyen szep? alig hasznalt es ikresben ennyiert raadasul nem is rossz marka! odavagyok meg vissza :)
Vendég
 


Eszter!
Nekem tetszik a Szundi :oops:
Szerintem homeós bogyót szedhetsz ha császár lesz akkor is!Van ami abban segít h gyorsan gyógyuljon a seb stb.
Még nincs meg pontosan h mit fogok szedni...vannak már innen onnan ötletek,tippek.Pl h mit kell gátsebre,tejserkentőnek stb.Van olyan amit a vajúdás közbe kell,de nem hiszem h 15 percenként eszembe fog jutni h bevegyek bármit is...
Ja és málnalevél teát is akarok inni.
Ha lesz egy végleges listám akkor leírom!
:wink:

annus11
 
 


Petrus: mit jelent az, hogy te támasztod magad benne? :oops:

Esztó: http://fuggoszek.hu/fuggoszekek.php

Kép
Kép
tinu
 
 


Amúgy én a függőágyat imádom!De pl egy ilyen székből nem tom hogy másznék ki ...babával meg pláne nem!De amúgy biztos angyon jó!!!Ha nem is pont szoptatáshoz,akkor csak úgy pihizni! :lol:

annus11
 
 


Tinu,
ez jól néz ki :)
én ugyan még nem ültem ilyenben, meg nem is szoptattam soha, de sztem ez annyira nem tartja a hátat és lehet hogy Neked kényelmetlen lenne. De aztán lehet hogy tévedek.

Annus,
ha megvan a végleges homeos listád, akkor kiváncsi lennék rá :)
Na , akkor a szundival már ketten vagytok :) Mi is becézgetjük Álmost, de ez a Szundi a sírba visz mindkettőnket :) mindegy, tisztáztuk és remélem most már tiszteletben tartja a kérésünket.

Petrus,
azért elég jól bírod :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Annus: majd elmegyek egy ilyen üzletben és kipróbálom. Ha terhesen ki tudok szállni, akkor oké. :D

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu
konkretan ultem benne es loktem magam a labammal, hintaztam, vagy kilogattam a labam es elfekudtem es elaludtam :)
de beules is es foleg a kiszallas is 2kezes... szoval baboval nem tudom, hogy menne

Homeo
en sosem hittem benne, de eljutottam arra a szintre, hogy felhivok 1 drnot aki ilyenekkel foglalkozik
Vendég
 


Sziasztok!

Függő széket nem ismerem,de én nem tom elképzelni hogy mászom ki belőle babával a kezemben.

Esztó sajnálom,hogy fáj a pocid!Pihenj,vigyázz Álmos babára.anyósod azért nagyon rendes,hogy felköszöntötte az unokáját.Az enyém felénk sem nézett még a héten,nem is telefonált.

Petrus:Akkor tényleg szupi a kocsi.A színe nekem is bejön.Majd májusban kérünk róla képet,mikor már a manókák is benne vannak. :)

Annus akkor jó ikeázást holnapra!

Még én sem vettem semmit netről,pedig ha így haladok,hogy mindenhol fáj,akkor lehet onnan rendelek mindent.

A rakott krumplit imádom,de a héten anya küldött,így most kettőnknek nem csinálok.Nem fogyna el.
Ma rántott szelet volt rizzsel,meg almaleves.Holnap a maradék,meg milánói makaróni,tésztával.

Most meg megyek vacsizunk,fürdünk.
Amúgy Hanna nekem is 2 napja nagyon forog,már majd szét szakadok.

Pihenjetek kismamik!Szép estét.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Petra!

Én úgy vagyok h hinni kell vmiben!Ha adott ez a homeós izé,akkor abban!Sok jót hallottam róla!Nekem az oscillo is bejött!Persze hittem is benne h nem kapom el az influenzát!Eddig bejött!kopkopkopp :lol: :lol:

Szerintem én is megkérdem a védőnőt vagy szülésznőt.Vagy a dokit :lol:

annus11
 
 


Sziasztok!

Sikerült visszaolvasnom, eddig pihengettem, egész éjjel forgolódtam, hol az egyik, hol a másik oldalon rúgdosott a gyerek, meg ma egész nap aktív volt. Már észrevettem, hogy akkor ilyen, mikor egymás után jönnek a frontok...

Panndi,
remélem jobban vagy. Nagyon rendes barátnőid vannak, hogy ennyit segítenek!

Esztó,
miért lehet császár Nálad? Pihengess sokat!
Anyóst tojd le... Az enyémnél sem kóser teljesen minden :) Úyg volt, h lemegyünk Mohácsra a búsójárásra, de végül maradtunk, nem sok kedvem volt 6 hónaposan a mínusz fokokban órákat ácsorogni a tömegben. Persze ő ezt nem értette meg... Sztm genetikailag valami beléjük van kódolva, ami amint anyósok lesznek, működésbe lép ...

Petrus,
Nagyon jó kis babakocsit vettél, ügyes vagy!
A krokett jól hangzik :)
Sajnos egyik bnőm apuja végig cigizett, mikor terhes volt bnőm anyukája vele, ráadásul az arcába füstölt... Nem bizonyított, de a barinőm immunrendzsere nagyon gyenge, mindig mindent elkap szegénykém :?

Tinu,
nálunk a munkahelyen egyik tárgyalóban vannak függőszékek, nekem kényelmetlen nagyon. Alig bírom kivakarni belőle magam ha belelülök, pedig nem nagy a hasam. Nem egyenes az ülésrésze, hanem igencsak lejt hátrafele. De gondolom ez is egyénfüggő, vkinek bejön!

Annus,
jó ikeázást holnap!

Én jövőhéten meg akarom venni a mellszívót meg a légzésfigyelőt, hogy legalább annyi meglegyen már..

emese1979
 
 


Emese,
mert gerincsérvem van, és elég durva szokott lenni. Volt olyan doki aki mondta hogy felejtsem el a gyereket és ha terhes leszek vetessem el, mert nem fogom tudni kihordani, nem bírja majd el a gerincem...
De most azért javult a mckenzie tornától és ez a leleteimen is látszik. Ugyhogy majd rábizom magam a reumatológusomra.
ezek az anyósok...:D
Hol dolgozol, hogy a tárgyalóban ilyen székek vannak? :)
én a dohányzóba toltam be egy kanapét ami a recepción volt és lecserélték, hogy kényelmesebben cigizzünk :)

Anita,
igen aranyos hogy felköszöntötte, csak sok néha. Meg ez idegesít hogy megkérem vmire, és egyik fülén ki, másikon be...Mondjuk ez általában mindenre igaz, kérdez valamit, válaszolok, de látom hogy azt se tudja miről beszélek, mert nem figyel rám, majd 5 perc mulva megkérdezi ugyanazt...:)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Sziasztok!

Esztó az én anyósom is ugyanez.Csak még cifrább,mert sokszor nem is válaszol.

Azt hiszem lefekszem,picit érzem a hasam.Jön a hideg.

Szép álmokat!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Nálunk is nagyon aktív a pici.rúgkapál már napok óta.

Milyen rendes családjaitok vannak.Felköszöntik a picit meg hasonlók.Nálunk eddig mindent mi vettünk.Beígérték a ruhákat is, de nem fogok rájuk várni az utolsó pillanatig.Mi inkább a barátainkra számítunk.Ők hoznak el sok mindent, ha mondjuk megnyerek egy teszvesze licitet akkor nem kell postaköltséget fizetnem hanem ők elhozzák kocsival :).Most postáznak kismama cuccokat.Szoknyát, szopis hálóinget.Szóval ha vigyázni kell majd Gáborra akkor is tudom hogy hozzájuk nyugodtan fordulhatok.

Ezek a drogos, bagós kismamik.Hát kiakadtam.Az önzőség netovábbja.És ha már most így törődik azzal a picivel akkor mi lesz ha megszületik.Mert általában akkor szembesülnek a felelősséggel és olyankor tör ki bennük a depresszió, akkor meg azért nem gondoskodnak a gyerekről mert szülés utáni depressziójuk van.

KépKép
harhaj
 
 


Sziasztok!

Látom nagyjából mindenki jól van.

Cigi témához (valószínű most kicsit megosztom majd a társaságot):
Bevallom őszintén, hogy Marcival én is cigiztem az elején. Most vagy elítéltek vagy sem, de nem tagadom. Ez nem az önzősségen múlik és attól még nem biztos, hogy valaki rossz anya lesz, mert cigizik az elején vagy végig. Az immunrendszerbe meg nem hiszem, hogy szerepe van, mert Marci egyáltalán nem beteges. Szóval én sem lettem sem depressziós sem másmilyen és igen is a környezetemben, ha körbenézek akkor van olyan aki sosem volt semmien szenvedély rabja és fele annyira sem foglalkozik a gyerekével mint én az enyémmel és utánna kezdett el inni miután már a gyerek 3-4 éves lett. Úgy hogy ne ítélkezzen senki más felett, mert még nem tudhatja, hogy ő milyen anya lesz.
A droggal és itallal már más a helyzet, mert az tudományosan ki lett mutatva, hogy maradandó károsodást okoz.

A szülés utánni depresszió meg nem ettől alakul ki, hanem a hirtelen hormonváltozástól és az bárkinél kijöhet.

Bocs, de ez most kijött. Vagy haragszotok vagy sem.

Kép
Kép
incike
 
 


Esztó,
azért elég az orvosok, eléggé felháborító, hogy mondhatnak ennyire felelőtlen dolgokat... Nem hogy támogatnák és segítenék azokat az embereket, akiknek ilyen problémájuk van, még kontráznak is rá.. :x
Amúgy egyik ismerősömnek is gerincsérve van, ő most jár akupuunktúrára meg gyógymasszázsra is, javulgat. De mondom majd neki ezt a mckenzie tornát is.

Incike,
sztm az, h valaki rágyújt a terhesség alatt, és elszív 1-2 szálat, még mindig jobb, mintha stresszelne, az bizti jobban árt a babának!
Én azon akadtam ki, h ha vki tudja, h a feleségee várandós, mért nem képes kimenni a teraszra stb. cigizni.

emese1979
 
 


Emese
Nem azon akadtam ki amit írtál, hanem ezen a kijelentésen:
harhaj írta:Ezek a drogos, bagós kismamik.Hát kiakadtam.Az önzőség netovábbja.És ha már most így törődik azzal a picivel akkor mi lesz ha megszületik.Mert általában akkor szembesülnek a felelősséggel és olyankor tör ki bennük a depresszió, akkor meg azért nem gondoskodnak a gyerekről mert szülés utáni depressziójuk van.


Szóval engem ez az álltalánosítás kicsit felnyomott a plafonra.
Mit szólnátok, ha Kubában élnénk? Ott mindenki cigizik, szivarozik, a gyerekek nagyrésze már 5 éves kortól. Ezt csak onnan tudom, hogy van az egyetemen 1 kubai tanár srác és ő mesélte.
Sok orvos egyébként pont azt mondja a dohányzó kismamának, hogy , ha nem bírja ki inkább szívjon el napi pár szálat, mert a hirtelen megvonás károsabb hatást vált ki.

Kép
Kép
incike
 
 


Sziasztok!

Remélem, mindenki, akinek gondjai vannak a babavárással fizikailag, csak jobban lesz! Kitartás! Gondolunk rátok, drukkolunk!

Az a fontos, hogy szeressük a gyerekeinket. Igazán. És ez váljék cselekedetekké. Akkor fogunk olyan dolgokat tenni, ami jó nekik, és nem tenni, ami árt nekik... :)

Mindenkinek jó pihenést! :)
Vendég
 


Incike,
ne haragudj, ha általánosításnak vetted.
Petrus ezt írta:meg vn 1 drogos csaj is, aki most masmilyen drogot kap, metadont, alig no a babaja, nem hjlando enni a csaj, de hisztizi tud, hogy ha 2kor kijon az ebedlobe, h mar nekinincs mit enni.... deltol-egyig van kaja... de cigizni nem felejt el... jaaa, es a barinoje kapott engedelyt latogatni ot, meg a szobajaba is bemehet akarmikor...

És én erre gondoltam, hogy bagózni mindíg tudja mikor kell, de hogy enni időben kimenjen azt nem, és még ő van felháborodva ha szólni mernek neki.Én ezen akadtam ki.
De tényleg ne haragudj ha megbántottalak, nem volt szándékos.

KépKép
harhaj
 
 


Sziasztok!

Petrus
Tetszik a kocsi, ugyanezt néztem ki a lakóhelyemen, dupla árért van. Azt hiszem majd jobban körülnézek én is, de egyelőre nem veszek még.

Kitartást, nehéz lehet a kórházban, de a babákért mindent.

Incike
Sajnos én is rossz véleménnyel vagyok a dohányzó anyukákról úgy általában. Nekem az ultrahangon azt mondta az orvosom, hogy gyönyörű a méhlepénye látszik nem dohányzik. És a méhlepény állapotán sok minden múlik. Biztos nem az 1-2 szál a sok, de én már láttam olyan terhes kismamát, aki csak délelőtt elszívott vagy 4 szálat. Ez a lány viszont 3 és fél kilós erős babát szült, a barátnőm, aki pedig mindenre katonásan figyelt edeje előtt elöregedett a méhlepénye és 2 és fél kilós lett a kislánya. Azért ez mégis érdekes. Én eléggé erős vagyok általában. A kávét imádom és ha kell le tudok róla mondani, pedig volt idő mikor napi kétszer ittam, imádom. Ne haragudj rám emiatt.

Eszter
Azért vigyázz magadra, van a környezetemben rossz példa. A terhesség után rosszabb lett neki, szerintem pihenjél sokat.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Lányok, ne haragudjatok, hogy néhány napja eltűntem. De szerdán rendkívüli értekezlet volt, egész éjjel szerződésmódosításokat írtam, ugyanis a szakszervezettel megállapodott a vezetőség: csütörtökön 400 ember munkaidejét és bérét visszavettük 75%-ra. Gondolhatjátok, mennyire megviselt, és milyen rémes volt ezt velük közölni. Jó, így legalább nem kell kirúgni senkit, de akkor is, a törlesztők meg a gázárak mennek fel, a szobalányok pedig mostantól 80 helyett 60 ezret visznek haza! Pénteken egész nap fontos meeting, a hócipőm tele van.

Na mindegy, illetve nem mindegy, de én most akkor is elmegyek holnap nyaralni Kehidára. ha holnap de már nem jövök, akkor legközelebb jövő vasárnap. Nagyon rám fér ez a pihenés...

Tök sok mindent kartam írni, de visszaolvasni is alig győztem, és már nagyon késő van.

Azt tudom, hogy Panndinak meg Esztónak sok puszi, kitartás, és mehet nekik a tábliba a szerencselóhere - nem Annus?

A betegek gyógyuljanak, szüli-névneposoknak gratula!

Dóri, itt ne humorizáljunk kérem a dinoszauruszokkal, ugyanis nekem kisdínó a becenevem! :lol: Lehet, nem véletlenül... :oops:

Puszi mindenkinek!!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Szofi: kellemes pihenést!!!

Anika: én úgy tanultam (saját tapasztalatról nem tudok beszámolni, mert soha nem voltam dohányos, se drogos, se alkoholista, csak kávézom, és azt most sem hagytam abba, napi 1 kávé mindennap van, de meg vagyok róla győződve, hogy ez nem függőség, "csak" szokás, amiről nem akarok lemondani), hogy a cigarettáról a legnehezebb leszokni, nehezebb, mint a heroinról! Ez nem a nikotin élettani hatása miatt van elsősorban, hanem pl. azért, mert a társadalom nem igazán partner ebben (hogy szokjon le valaki, ha a buszmegállóban állva minden második embert cigizni lát?), és mert sokszor a cigi segít a stresszkezelésben (ha valaki ideges, rágyújt - meg kéne tanulni máshogy kezelni a problémákat, ami nem egyszerű).

Kép
Kép
tinu
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: