Új privát üzeneted érkezett!

Dita,
nagyon szépen haladsz. Ha hétvégén belehúznak a tüszőid, akkor még szerdán is lehet esetleg punkció, nem?
Még nem aludtam ki magam, na de majd ma este :lol: Elmentünk bevásárolni, és a végn már azt hittem ott esek össze a pénztárnál... Nagyon megviselt ez a hét, pedig általában jól bírom a gyűrődést.

Bumi,
én is nagggggyon szeretlek ám! :wink: És persze mindenkit!

Bikfy,
akkor majd egyeztetünk egy időpontot :wink:

Twist,
na hogy vannak a szemeid? Bírod még a tv nézést? :lol:

i.kata
 
 


Ditusom! hajrá t tüszőcskék! :lol:

Moncsi itt is cupp

:lol:

twist jó tévézést!

Mindenkinek cuppantás!



Kép Kép
Vendég
 


Kata megint laptető! kiméld is Ditust :lol:
Vendég
 

 
 

Évi

Gyönyörűek a gyermekek.

Monic
Üdv újra közöttünk. Danika nagyon ügyes, hogy csak 2x kelt fel. Jó babázást.

Dita
Te nemsokára kismama leszel. Biztos!

timejka
 
 


Boni,
néztem már megint a laptetőt...amikor alig írok, már zsinórban enyém a 3. laptető. :lol:
Zsigit nem lehet kikölcsönözni? :wink: Olyan cuki, mindig mosolyog:-)

Viki,
Lackó is olyan nagy fiú! És olyan kis helyes :lol:

i.kata
 
 


ja és Évi :oops: rácsodálkoztam a "hármasikrekre" csak utána ZSIgi szólított és kiment fejből :roll: gyönyörűek!

Lina hajrá 18.a!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.02.20 20:52-kor.
Vendég
 


jöhetsz pesztrának, én meg megyek moziba :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Boni,
látom játékból nincs hiány :lol:

i.kata
 
 


Kata, gratula a 3. laptetőhöz!!!!:-)))
Hol voltatok ma vásárolni?

Boniko, Zsigi baba annyira cuki! Édi a szép Szamaras harisnyája is!:)))
Vendég
 


Boni,
ok, én benne vagyok :wink: Tudod hogyunokahugomra is sokat viyázok/vigyáztam :lol:

Twist,
csak az Auchanban voltunk. Alig vettünk valamit és otthagytunk16e-t. :shock:

i.kata
 
 


Sziasztok!

Ditus: Köszi az infót...

Babszika: Sajnálom, ami történt, de fel a fejjel! Vannak akiknek sokat kell várni. Mint neked nekem, és még sokaknak, de az orvostudomány fejlett, és lessz eredménye a várakozásunknak!

Boni én voltam moziban helyetted is ;) És kész az új szemügém is :)
Egyébként jól vagyok. Eszek is egy kis túrókrémet, és letesttelem attól voltam-e vavacakul...

hofeherke
 
 


Van még itt valaki?

Én eddig a konyhában voltam, szokás szerint sütöttem, főztem. Holnap megyünk Pestre a hugomhoz és nála tartjuk majd meg apukám szülinapját. Csináltam frankfurti levest, Stefánia vagdaltat, joghurt tortát, almás-kekszes süteményt csokimázzal és mézes-krémest. Mindegyik királyul sikerült. És mind diétás. A Norbi liszt, amiből sütöttem, viszont naaaaaaaaaaagyon drága. 500gr 1040Ft. Azt hittem lehidalok. De azért megvettem. Ebből sütögetek és mivel olyan adalékanyag van benne, ami gátolja a szénhidrát felszívódását, VÉGRE ÉN IS EHETEK SÜTIT!!! Persze mindent csak mértékkel, de azért jó, hogy ha akarok, akkor én is tudok mit enni.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKépKép
bikfy
 
 


Jó reggelt!

Ditám!

Nagyon jó híreket olvastama blogodban hajrá!!!!!!!!!!!!!

Ancsi!
A profilodba az aláírás résznél a [url=http://www. kezdrtű kódot kell bemásolni.
20150601134430
 
 


Jó reggelt!

Úgy látom még nem túl nagy a forgalom.... :(

Kínai káposztalevest akarok főzni garnélarákkal. Nem ismeri valaki? Elhagytam a receptet... :( Nagyjából emlékszem rá, de azért nem ártana a recept...

hofeherke
 
 


Marám!
A google-ban csemegézhetsz:

http://www.google.com/search?hl=en&safe ... t=firefox-[url]a&rls=org.mozilla%3Ahu%3Aofficial&hs=tkn&q=k%C3%ADnai+k%C3%A1posztaleves&btnG=Search[/url]
20150601134430
 
 


Viki: Köszi, ezen már túl vagyok, de egyik sem igazán az, amit én ismerek..... gondoltam hátha van olyan szerencsém, hogy itt valaki épp azt írja meg :oops:

hofeherke
 
 


Sziasztok!
Nem tudjátok véletlenül, hogy mikor lesz már végre tavasz? Nekem már nagyon elegem van a télből, a hóból, jégből! :cry:
Nézegettem az előrejelzéseket, jövő héten meleg lesz, de mintha utána megint lefelé mennénk........

Mara, sajnos efféléket nem tudok készíteni, receptet sem tudom. A garnélarákot csak olivaolajon megpirítom fokhagymával és a saláta tetejére szórom. Nálam ennyi a rák evés.)


Bikfy, a diétás mézes-krémes receptje érdekelne! Kérlek írd majd meg priviben!:) Vagy a receptes topicba tedd fel léccccike!
Vendég
 


Sziasztok!!!!
Első sorban szeretnék Gratulálni Suskának Oroszlánhoz sok egészséget kivánok!!
Még mindig nincs netem sajna de ha Kedves férjem hazajön akkor beállitja és talán jó lesz
igaz lesz mit visszaolvasni de nem baj .
Hogy vagytok ???????
vius
Baja
 
 


Viuskám, nálad mi a helyzet? Akkor már biztos, hogy meg jött össze? Vagy még van remény?
Tegyél fel légyszi egy vonalzót, hogy tudjuk hol tartasz a ciklusban.
Vendég
 


Katám, gyere, mindjárt jön a laptető! :wink: :wink: :D :D
Vendég
 


Sziasztok!

Zsuzska:
Óriási gratula a "pici" Olivér megszületéséhez! Sok-sok tejecskét és mielőbbi hazamenetelt kívánok Nektek! És sok boldogságot az új családnak! :)

Évi: Nagyon tündériek a csemeték! :)

Dita: Szép tüszőket növesztettél, csak így tovább! ++++++++++

Monic: Nagyon ügyesek vagytok! Tudtam én, hogy a kórházi stressz miatt nem megy a szopizás, és otthon nyugiban menni fog. :wink:

Szép napsütéses hétvégét kívánok mindenkinek! :)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
denika
 
 


Mindjárt kész a levesem, és ahhoz képest, hogy recept nélkül csináltam nem is olyan rossz :) A rakottkarfiol is megvan. Még kenyeret kell sütnöm, meg valami sütit összedobni. :)

Twist: Én nem tudtam mostánában követni a dolgokat.... :oops: Ti most spontánkodtok, vagy kaptál stimut is?

Csajok az én ciklusom totál káosz. Most van tojcsim és megint érzem a bal petefészkem.... a "cilus" 39. napján.... :shock:

hofeherke
 
 


Denika, drága, most már nemsokára te következel!:)) Niki 7-8 hét múlva kibújik!:) Nálad minden okés? Császár lesz, vagy természetes szülés? És jó a súlya a kiscsajnak?

Mara, mehetek hozzátok enni? Ez nagyon finom ebédnek tűnik! Nálunk palacsinta lesz, de vettünk 7 féle lekvárt, így izgalmasabb lesz. Mindegyik pali más ízű.

Hát, igazából fogjuk rá, hogy spontánkodunk. Nem kaptam stimut, most dokinál sem voltam. Átmegyek a Kaáliba és március 10-re kaptam időpontot. Addig meg csak házi szorgoskodás van:)
Aztán pedig lehet, hogy fél év várakozás, mert várólista van a Kaáliban. Majd elrepül valahogy ez az idő addig. És hátha közben csoda történik, ki tudja...

Mara, akkor neked most van peteérésed, a 39. napon? Hűűűűűűűűűű
Vendég
 


Mara, tényleg, neked most spontán ciklusod van? Mi lesz a következő lépés nálatok?
Vendég
 


Twist: Gyere ebédelni nyugodtan, úgy is egyedül eszem, mert a férjemnek konzultációja van az egyetemen....

Az jó kérdés mi lesz a következő lépés. Jöv hét kedden többet tudok majd erről. Az őszi P4-es rákszűrésem miatt parkolópályára tettek. Azóta volt egy P2-esem, de 2 kell, hogy újrakezdjük az inszemet. Negyed évet kellett rá várni, de most kedden meg lesz az is. Elvileg 2 hét várakozás utána az eredményre. Ha az megvan, akkor akkor gondolom nekiállunk a 3. inszemnek. Amilyen szerencsém van közben megjön, és várhatok a következő mensire a kezdéssel... de ezt most nagyon komolyan akarom csinálni. Rendesen szedett vitaminok a férjemnek bacimentesítő antibiotikum, lehet hogy itthon is maradok, hogy ne stresszeljem magam, azt még nem tudom. Mert ha nem sikerül, akkor újabb lapar az endo miatt (legalábbis az endokrinológus ezt ajánlotta) és akkor már megyünk mi is a Káliba.... fizetek én itt is annyit a dokinak, mint amennyit ott kell.
Közben az endokrinológus is dolgozik rajtam. De sajnos a met okozta a súlyos hasmenésemet (tegnap leteszteltem a tejet, és semmi bajom tőle eddig) így leálltam vele. Majd elkezdem megint feészemmel, vagy negyeddel, hátha nem lesz baj vele. Kedden megyek egyébként ehhez a dokihoz is...

hofeherke
 
 


Mara, nekem is endóm van, lehet, hogy ez a sikertelenség oka. Azaz műtötték, de az már régen volt, azóta talán visszajöhetett. Én is azon gondolkozom, hogy lombik előtt elmegyek egy endokrinológushoz és ha úgy látja jónak, akkor bevállalok egy lapart, hogy tuti készenálljak majd a lombik befogadására. Ezt is meg fogom kérdezni a Kaáliban, hogy javasolja-e a doktornő.
Nem tudod véletlenül, hogy a lombikot is zavarja-e az endometriózis?

A P2-es eredményed teljesen okés, a leges-leges legtökéletesebb!!! Akkor nemsokára 3. inszemid jön, hajrá! Neked ilyen hosszú ciklusaid szoktak lenni? Met-től nem lett rövidebb?
Örülök, hogy nem a tejre vagy allergiás. A met tudjuk, hogy nagyon alattomos hashajtó.
Vendég
 


Oda Nyíregyházára jársz? Melyik Kaáliba fogsz majd menni?
Vendég
 


Twist: Köszönöm az érdeklődést! :) Köszönjük jól vagyunk! Niki jókat rugdos, de egyáltalán nem fájdalmas, nagy örömmel tölt el, amikor érzem Őt. Szerdán a 4d UH-n 1430g-ra tippelték a súlyát, ez kb. az átlagnak felel meg, úgyhogy nem lesz nagy baba szerintem. És fejvégű, szóval egyelőre természetes szülésre készülünk. :)
A Kaáliról én is azt hallottam, hogy van lombik várólista. De talán nem kell olyan sokat várni, vagy ha nagyon tétlennek érzitek magatokat, akkor akár vissza is mehettek közben a Sote-ra inszemezni.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
denika
 
 


Twist: Az endometriozis befolyásolja a petesejtek minőségét. (Nekérdezt hol olvastam, mert még akkor amikor kiderült) Így szerintem a lombikot is befolyásolja, mert ott is fontos a jó minőség, de már összefolynak az olvasott dolgok, úgyhogy kérdezd meg inkább a dokit.

Nekem egyáltalán nincsenek ciklusaim. Soha nem is voltak. Az egyetlen spontán peteéréssel járó ciklusom az előző volt. Úgy örültem, mint majom a farkának. Ha ez most peteérés, és 14 nap mulva mensi, én már annak is örülni fogok!

hofeherke
 
 


Denika, hm, ez is jó ötlet!:) Elgondolkozunk majd rajta. Tényleg eléggé tehetetlennek érzem magam a várakozás miatt. Na de majd meglátjuk, hogy milyen időpontot mond a doktornő.

Te is jársz kismama tornára és szülés felkészítőre? Hol fogsz szülni?
Vendég
 


Denika: Olyan jó, hogy minden rendben veletek! :D

Twist: Nyíregyre járok, a Kaáli meg Debrecenben van a legközelebb, így szerintem oda fogok járni, de nagyon remélem nem lesz rá szükség.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hofeherke 2009.02.21 13:29-kor.

hofeherke
 
 


Mara, ezt nem tudtam az endo-ról. Azt tudtam csak, hogy nem engedi megtapadni a babát. Meg hogy a létrejött terhességet már nem zavarja. De vajon egy lombiknál a beültetett babák már létrejött terhességnek számítanak? Szóval, tökre nem tudom.....
És amikor peteéréses ciklusod volt, az a met hatása volt, vagy gyógyszeré, vagy spontán volt?
Vendég
 


Denika, nagyon klassz, hogy már jól fekszik a kislányod!:))

Mara, a Debreceni Kaáliban nincs várólista, úgy olvastam aszem. Vagy talán 2 hónap, de az meg eltelik a vizsgálatokkal. De lombikra nem is lesz nálatok szükség! :wink:
Vendég
 


SZIA NELLIKE!!!

Majd számolj be a 4 D ultrahangról, nekem az egyik legnagyobb élményem volt, meg persze P.-nek is, mi 24 hetesen csináltattuk meg csibénél. FANTASZTIKUS VOLT, meg is van örökítve CD-n, örök emlék!!!

8) 8) 8)
csézjang
 
 


A met hatása, legalábbis szerintem. Stimut nem kapok, amíg nincs meg a 2. rákszűrés.
A lombiknál is meg kell tapadnia a babáknak, szóval nem tekinthető létrejött terhességnek ilyen szempontból. A természetben is a megtermékenyülés után egy néhány sejtes embrió (lehet ilyenkor már embriónak hívni? ) tapad meg. A lombik mesterséges megtermékenyítés. A megtapadást max annyiban segíthetik, ha túl vastag sejtburok esetén megvágják kicsit a héjjat. De én ehhez nem nagyon értek... ha majd jönnek a lombikosok felvilágosítanak ;)
Mindjárt megpróbálok utánanézni az endós dolognak....

hofeherke
 
 


Twist: A Sote1-en fogok szülni, oda járunk szülésfelkészítőre is. Kismama tornára nem járok, mert egymás hegyén hátán nem valami kellemes. :roll: Helyette naponta sétálok 1-1,5 órát, amit kifejezetten élvezek. :)

Mara: Kívánom, hogy úgy járj, mint Czinke! :wink: Neki is a met csinált szép pét.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
denika
 
 


Ha maradunk az inszemnél, akkor is a Kaáliban akarom csináltatni a 4.-et. Had ismerjék meg a szervezetem mire lombikra kerül a sor. De inkább ne kerüljön :lol:

hofeherke
 
 


Csatlakozom az előttem szólóhoz, Mara, szorítok neked, hogy a Met rendbehozza a ciklusodat és szép peteérésed legyen!:)
Köszi, hogy utánanézel az endós dolognak.
Vendég
 


Mara, szerinted ha én is csináltatnék meg inszemit a Kaáliban, akkor újra kérnének HSG-t, vagy elég nekik az augusztusi leletem?
Vendég
 


Bikfy, akkor megyünk hozzád teára és sütire, amikor szép tavaszias idő lesz! Okés? :wink: :wink:
Vendég
 


Köszönöm, és kívánom, hogy teljesüljön a kívánságotok!

Twist: nem tudom. Ez szerintem az orvostól függ, meg attól, hogy milyen régi a leleted. Ditusnál csináltattak, pedig neki ha jól emlékszem 1 éve volt laparja. Bár ő lombikra ment.

hofeherke
 
 


Egyelőre csak bíztató dolgot találtam az endometriózis és a lombik kapcsolatáról:

"Az endometriózis a "lombik-program" sikerét nem befolyásolja hátrányosan."

De még keresek...
Vendég
 


Én ezeket találtam: "Meddőséget az endometriózis részben a méhkürt elzárása, a méhüreg deformálása, kismedencei összenövések, hegesedések kialakulása révén okoz. A méhüregen belüli környezet is úgy változik meg, hogy nem kedvez a petesejt megtermékenyülésének és beágyazódásának. Ezért néha igen kis kiterjedésű endometriózis is járhat meddőséggel."

"gyakori a vérzészavar és a meddőség. Ugyanakkor tudni kell, hogy az endometriózis semmiképpen nem jelent egyúttal meddőséget is, a két kórkép viszonya ennél sokkal bonyolultabb. A betegségben szenvedők 30-40%-ánál probléma a meddőség, ugyanakkor a gyermektelenségnek sok egyéb oka is lehet."

Tovább nem keresek, mert be kell még vallamon az adót :?
Lehet, hogy mással kapcsolatban olvastam ezt a minőségi romlást. Elnézést ha félrevezettelek vele.

hofeherke
 
 


Na, most írtam e-mailt egy szakértőnek endometriózis ügyben. Remélem, hogy meg tudom végre, mi újság ezzel a betegséggel. És ha kell, akkor megint laparra megyek. Majd megírom, hogy mit válaszolt.
Vendég
 


Köszi Mara, ez is nagyon fontos infó! Köszi! Jó adóbevallást!!! :wink: Azt kívánom, hogy tuti ne kelljen befizetned!
Vendég
 


Annak elég kicsi a valószínűsége, hogy fizetnem kell, csak az a kérdés, mennyit kapok vissza :lol:

Érdekel a szakértőd válasza, majd írd meg!

hofeherke
 
 


Na miaz? Mindenki eltűnt? Ejtőzünk, ejtőzünk???

hofeherke
 
 


Én ittvagyok Mara!:))) Keresgélek a net-en, hogy valami bíztatót találjak az endóról.
Vendég
 


Itt a szakértő elérhetősége különben:
http://www.nlcafe.hu/szakertoi_oldalak/1034576/3/
Vendég
 


Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: