Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Drága Évikém és Melcsikém!

Talán emlékeztek mér rám, két évvel ezelőtt csúnya vitába keveredtünk egymással...

Azóta is bánt a dolog és rémesen szégyenlem magam a történtek miatt.

Szeretnék Tőletek őszintén bocsánatot kérni az akkori viselkedésemért.

Rengeteg mindenben igazatok volt amit akkor képtelen voltam belátni, de az eltelt idő alatt rájöttem hogy bizony számos dolog valóban helytálló ami a stílusomat és egyebeket illeti.

(Nem tudom mi ütött belém akkoriban, de egyidőben azzal ami itt történt, hirtelen eldobtam egy 15 éves jól működő barátságot is... Azt hiszem ideje lenne ott is a tüskéket kihúzni már amennyire egyáltalán ez lehetséges.)

Szívből remélem hogy nem bolygattam fel túlzottan a régmúltat, de mindenképpen úgy éreztem hogy ennyivel minimum tartozok Nektek és önmagamnak is...

Ez a legkevesebb amit így utólag meghetetek és talán ezzel a gesztussal is valamelyest jobban közelíthetünk egymás felé.
(Természetesen azt is megértem ha elhárítjátok...)

El kell ismernem hogy mindketten nagyszerű nők, csodás édesanyák, remek feleségek, isteni derék, dolgos háziasszonyok, valamint igaz barátok vagytok.

Szeretettel gondolok Rátok és kedves családotokra!

Szép napot kívánok és puszillak Benneteket.

Viki
Vendég
 


Sziasztok!


Jó régen nem írtam már elég sűrű volt az eltelt időszak. De, majd mos!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanny01 2012.03.07 11:03-kor.
fanny01
 
 


Egy-két szülinapi kép:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanny01 2012.03.07 11:02-kor.
fanny01
 
 

 
 

szupi lehetett a szülinap :):):) jó a torta :)

ezt olvassátok el nagyon durva
http://velvet.hu/sztori/13090213/

nika70
Salgótarján
 
 


sziasztok

csak rövid beugrás..

Nem bírok a kíváncsiságommal: Éva, mivel később kapcsolódtam be, avass be légyszi a családi viszonyaitokba: a nagyfiad kislánya a kis Hanna? (a fiad egyébként teljesen olyan, mint te, felületesen nézve hirtelen azt hittem, téged látlak). És miért hívod K-nak a menyedet? Ők ott laknak nálatok?? Ez a torta tényleg nagyon szuper, lehet autómárkákat választani? Én kíváncsi vagyok a menüre, jó ötleteket mindig szeretek lopni.

Melinda, nekem is rögtön az ugrott be, ami Icusnak: nem lett volna jobb ötlet először az érintett tanárnővel beszélni? Biztos nem vette volna rossz néven, ha szakmai oldalról közelítitek meg a dolgot, annak viszont szerintem tuti nem fog örülni, ha a fülébe jut, hogy a "háta mögött" szervezkedtek...

Magunkról annyit, hogy 2 hete elkezdtem dolgozni, letelt a szabim. Egy nagyon picivel könnyebb, mint ahogyan azt előre gondoltam, de csak azért, mert nagyon rosszra készültem :? Úgyhogy szabadidőm nem sok, de azért majd olvasgatlak titeket....
és időnként írok is pár sort.

sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Megint eltűntem, bocs, de most itt vagyok, csak győzzétek olvasni
Van alibim több is...

Fanny
Nem jöttem este, sűrűek az esték. Mire mindkét gyerek elnyugszik, 9 óra, azután kezdek neki a konyhában eltakarítai a vacsora romjait stb. Két hete minket is elkapott a hasmenéses vírus, Anna szegény nem értette hogy miért szalad be a kaki a bugyiba mikor ez neki már rég nem probléma... Aztán sok estémet leköt a teszvesz. Adom el a kinőtt dolgokat, ruhákat stb., most is 110 aukcióm fut, és egy csomót el kéne még indítani csak nincs rá időm. Elég jól megyeget, pl. Anna ágyáról a fejvédő-baldachin-takaró szettért 7000-t adtak. Az utóbbi hetekben aláírásgyüjtésbe fogtam a társasházunkkal kapcsolatban, erre is jópár estém ráment... mivel nemrég írtam erről valakinek, idemásolom, akit érdekel elolvassa, akit nem, ugorja át:

A múlt héten aláírásgyüjtésbe fogtam itt a házban – mintha nem lenne elég dolgom enélkül is... a mi hátunk 7 lépcsőházas, 140 lakás van benne, azt mind végigjárni, az nem egy óra...
Az történt hogy a közös képviselőnk rengeteg munkával pályázaton megnyert 100 millió ft állami támogatást a külső homlokzat- és tetőszigetelésre, a közbeszerzési eljáráson nyertes cég megkezdte a munkát de rettenetes trehány módon, elfogadhatatlan minőségben dolgoznak, pl. az omló vakolatra ragasztják a szigetelést, a 8 cm vastag habszivacstáblákat + 2 cm ragasztóréteget 11 cm-es dűbellel fúrják át, képzelheted mennyit tart... holott 16 cm –es van előírva. A tetőszigetelést olyan anyaggal csinálják amin a 4 mm bitumenlemez helyett csak 2 mm-es van és hiányzik a vízelvezető árok belőle... A konvektorok külső rácsát a szigetelés után hosszabb csavarral kéne visszarakni, ehelyett semmilyen csavart nem tesznek bele, a rácsokat csak a szentlélek tartja, pedig a pályázatban 12000 ft-ot felszámoltak erre anyagköltségként, konvektoronként! Ez csak pár példa de sorolhatnék tucatnyi hasonlót. A közös képviselő leállította és próbálja kipréselni belőlük hogy olyan anyagokat és technológiát alkalmazzanak amit a pályázatban vállaltak, de a dolog megrekedt, mert szemtől szemben ígérgetnek, de semmi nem változik, a háttérben meg 2x verőembereket küldtek rá hogy ne akadékoskodjon annyit... pedig ő csak nem akarja hogy úgy járjunk mint a szomszéd ház, ahol a 2 évvvel ezelőtt felrakott szigetelés már válik le, a cég aki csinálta eltűnt, nincs akit felelősségre vonjanak. A dolog nagyon szövevényes, pl. okirathamisítás is történt a kivitelező részéről, olyan felelősségbiztosítást mutattak be ami nem is létezik stb.... rengeteget írhatnék róla de nem az a lényeg, csak az hogy a közös képviselőnk hihetetlen sok munkával mindennek utánajár, nem ijed meg a fenyegetésektől sem, éjt nappallá téve dolgozik hogy a svindlit kivédje, és a lakók egy része ahelyett hogy megköszönné neki, csak piszkálja, petíciókat írogatnak neki hogy miért állította le a munkát ( pedig 8-10 oldalas tájékoztatókat dob be minden lakó postaládájába hogy mindenki pontosan tisztában legyen a körülményekkel, de sokan el sem olvassák). Szóval addig addig piszkálták a lakók ( néhányan még sikkasztással is megvádolták, pedig nagyon lelkiismeretes ember) hogy most le akar mondani, hogy nem csinálja tovább, elege van, elszámol a lakóknak a pénzzel és befejezte. Nem elég hogy ilyen nehéz normális munkavégzésre bírni a kivitelezőt, még a lakók egy része is ellene fordult, és nagyon elkedvetlenedett. Pedig nagy baj lesz ha lemond, mert a dolog nagyon bonyolult, rengeteg féle jogszabály köti a kezünket a pályázati pénz felhasználásával kapcsolatban és ez az ember tökéletesen alkalmas lenne: nagyon otthonosan mozog a jogi dolgokban, bürökratikus útvesztőkben is, ismeri az egész önkormányzati apparátust, jó kapcsolatai vannak, építész egyébként tehát ért szakmailag is a dologhoz, nem lehet könnyen átverni műszakilag. Csak félő hogy kicsúszunk az időből, a pályázati pénz felhasználása határidőhöz van kötve, különben elveszítjük a megnyert 100 milliót... Nincs senki aki átvállaná a dolgot, főleg aki képes lenne átlátni az egészet - persze a hangadók sem, ők csak kötekedni tudnak – és így az egész felújítás kútba fog esni. Ha lemond, megbíznak egy ingatlankezelő kft-t az ügyintézéssel, ők egy kis kenőpénz ellenében megelégszenek az eddigi minőséggel, mi meg nézhetjük pár év múlva ahogy a felújított ház ismét beázik, a tetőt lesodorja a szél és a szigetelés leválik mint a szomszéd háznál... a cégtulajdonos Tel Avivi pasas, még lakcíme sincs Magyarországon, majd mehetünk oda panaszra.... ?? Szóval, jó hosszúra nyújtottam, a lényeg hogy aláírásokat gyűjtöttem, hogy lássuk hányan támogatják a közös képviselőt és hányan vannak ellene. A nagy többség persze mellette áll, a 140 lakásból kb. 120-an írták alá, és jópárral nem is tudtam beszélni, 6-8 ember van csak konkrétan ellene. Remélem hogy sikerül meggyőzni a közös képviselőt hogy ne mondjon le és csinálja végig, ellenkező esetben nagy bajban lesz a ház. Talán ha látja hogy milyen sokan vannak mellette, marad. Bár ha a verőemberek megfélemlítették akkor minden hiába. De még akkor sem bánom az erre fordított időt, mert legalább egy kis erkölcsi elismerés neki a sok munkáért, megérdemli. Szóval két hete minden nap ezzel foglalkoztam, esténként ha hazajött Karesz lepasszoltam neki a 2 gyereket és jártam sorra a lakókat. A legtöbben nagyon örültek nekem, mert minden normális lakót felháborít az a rágalomhadjárat amit ellene indított pár idióta. Volt aki úgy nézett rám mint valami hősre , hogy végre valaki felemeli a szavát és kiáll mellette.



Melinda
Nagyon jók a képek! Kedves gesztus volt Tőled hogy a szülinapi vendég-gyerekek is kaptak ajándékot! Nekünk is ez az egyik óvónéni aki a komplex foglalkozást tartja a Mikkamakkában. Ti jártatok arra? Anna nagyon szereti.
Jó ötlet volt ez a kivetítő a régi képekkel, biztos nagyon hangulatos volt. A nagyapám nekem is érdekes dolgokat mesélt mindig a régi időkről, csak őt nem lehetett kivárni, mert mindent Ádám-Évánál kezdett...

Melcsi
Ez a színházas rosszullét... szegény Pöri, meg szegény apja, elég kellemetlen lehetett. Minket egyszer nyaralásból hazafelé Korfun a tranzitbuszon hányt le egy kisgyerek, hazáig nem tudtunk szabadulni a hatásától... szegény anyja azt sem tudta hogy kérjen elnézést.
Nálunk most „csak” hasmenéses vírus volt, hányás szerencsére nem, de ez is elég volt. Néha épp akkor jött rá Annára mikor Levit épp szoptattam, gondolhatjátok...
Rendeződtek az esték? Légyszi számolj be a bevált módszerekről, mások okulására...
Nálunk Levi 5 hós koráig olyan szépen elaludt úgy hogy közben Annának meséltem, énekeltem, de karácsony óta csak akkor alszik el ha csend van körülötte, ezért nem is tudom egyszerre letenni őket. Anna csak akkor megy fürdeni ha Levi már elaludt, fél óra pancsi után még fél óra a mesélés-éneklés, sorra kéri az összes altatódalt, aztán ő elmondja a kisBalázst, így az esti rutin igen hosszúra nyúlik most. Nincs ötletem, hogy kéne egyszerűsíteni a dolgot mert ha Levi ébren van mikor Anna lefekszik, elkezd a hangokra reagálni, erre Anna felugrál hozzá és kölcsönösen ébren tartják egymást jó sokáig. Van ötleted erre?


Nika
Nagyon édes Gege mosolya ott a fürdőszobás képen
A mi távoli rokonságunkban is volt hasonló eset mint amit feltettél a linkben: 15 évesen lett apa a fiú, az özvegy anyja meg fizette a gyerektartást az unokája után...

Mandula
A tescoban Anna is mindig kér egy stanglit, nem szokott gond lenni. Elhiszem hogy dühít a dolog. Nálunk ma a Pluszban a biztonsági őr bele akart nézni egy nagydarab fickó táskájába, de az leordította a fejét és kisétált... hát az sem volt a helyzet magaslatán.
Nagyon szép Emese azzal a virágcsokorral.

True
Kitaláltam a leesésgátlót Anna heverőjére: egy hosszában összehengergetett paplant beletekerek a lepedője szélébe ( illetve egy nyári paplan van alatta mert az nem gyűrődik úgy mint a lepedő), ez az ágy külső hosszú oldalára kerül, nagyon jó stabil és kellemes kis dombocskát alkot, épp annyira hogy forgolódás közben nem esik le Anna, viszont így oda lehet ülni az ágya szélére. Majd teszek fel képet róla. A fa leesésgátlót én nem szeretem, merev, nem lehet az ágy szélére ülni tőle.
Mit dolgozol?

Regi
Édes a pici lányod, látom szépen gömbölyödik, hány kg? Nagyon huncut a moosolya. Szép az a kis rózsaszín kabátka rajta. Hogy van a derekad? Hasfájás elmúlt már? Látom épp ma 3 hónapos Emese ( így hívjátok vagy van beceneve?), ez eléggé vízválasztó ebben. Éjszakák nyugisak már?

Fanny
2,5 óra alatt 6 fogás??? Ezt nem mondod komolyan? De ugye minden elő volt készítve hozzá? Nekem egy tisztességes menüsor fél nap minimum, de ha vendégeket várok már az előző napot is a konyhában töltöm, főleg ha félóránként abba kell hagynom szoptatás.pelenkázás stb miatt...
Én is kíváncsi vagyok a menüre, receptekkel együtt légyszi...



Gyerekszáj:
- A testrészekről beszélgettünk. Hol van a csuklód? -kérdi apa. Erre elkezdett csuklani :lol:
- Anna ül a wc-n, kezében egy malac és egy darab wc papír és mesél: volt egyszer egy papír és egy malac. Azt mondta a malac: nagyon fázom! -Gyere betakarlak!- És a paír betakarta a malackát, Itt a vége, fuss el véle :lol:
-Anna ül a kádban, és egyszer csak megrendülve kiabálni kezd: anya, lukas a nunus ! És nézegeti magát, és mutogatja rendületlenül hogy ott „elszakadt” neki és luk van!! alig bírtam meggyőzni hogy nem baj, az mindenkinek olyan... eléggé kétkedve hallgatta, azóta is minden nap megvizsgálja, hátha „meggyógyult” :lol:
-Esőkabátot vettünk fel mert esett az eső, Anna este nagy büszkén újságolja apának: felvettem a kabátesernyőt hogy ne ázzak meg.

Bocs a kisregényért, majd teszek képeket is

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Pár kép:



Kép

Kép

Kép

krumplinyomda

Kép

Készül az álarc:
( ebben a szeles időben sokat voltunk benn, szinte minden nap festünk, Anna nagyon szereti. Tudtátok hogy a Giotto temperája kimosható a ruhából? )

Kép

Kép

a leesésgátló paplan:

Kép

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Évikém!

Szívből köszönöm amiért ilyen nemes lelkű vagy velem és hogy elfogadtad a bocsánat kérésem, ez igazán jóleső érzés számomra, őszintén hálás vagyok Neked...

Csodás napot kívánok és puszillak!

Viki
Vendég
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan pár sor. A januárunk nagyon sűrű volt: Évinek szülinap, nekem névnap-szülinap. Köszöntgetések + gyerekzsur a játszóházban - ez nagyon jól sikerült.
A jövő héten pedig megint "programok", holnap délelőtt temetésre megyek, délután szülői. Kedden délelőtt oltás :( , pénteken délután farsang, amire előtte még majd zsákbamacskát készítünk és esetleg süteményt sütünk.
Mesikénél a hasfájás elmúlt, de azért vannak nyűgös napjaink. Most például a foga jön :shock: Nem tudom persze, hogy mikor fog kibújni, de nagyon meg van duzzadva alul-felül és az inyében már jól kivehető a fogacska. És persze ömlik a nyála, és a szopi végén harapdál és ugye nyűgös is. Többnyire az esti órákban. Az éjszaka szerencsére olyan, mint egyébként (remélem nem kiabálom el). Tehát a késő esti (10-11 óra) evés után egyszer ébred, úgy 3 óra körül, utána pedig a kora reggeli evés még ágyban történik f7 körül, de utána én már felkelek. Ha minden jól megy, akkor délelőtt alszik 3 órát és délután pedig 4-5 órát is, de az este 6 utáni időszak nyekergéssel telik.

Icus
Itt fentebb már írtam a kislányról. A méretei pedig: 61 cm és 6,1 kg így 3 hónaposan. Hihetetlen gyorsan növi ki a rucikat. Most én is teszveszezek, megpróbálom eladogatni a kinőtt holmit, de úgy látom, hogy rengeteg babacucc van fenn. És most úgy tűnik, hogy vásárolni könnyebb és már kell is, mert a kölcsönkapott és Évitől örökölt holmik lassan elfogynak. Épp akartam is kérdeni tőled, hogy megy-e az eladás, de írtad is, hogy igen, mégpedig elég jól. Remélem, nekem is beindul ismét, tavaly sok mindent el tudtam adni.

Fanny
Az eszem megáll!!! :shock: Bőszíted itt az egyszerű háziasszonyokat! Most már tényleg írd le a menüt!

Mindenkinek kellemes hetet kívánok!

Kép
regina3
 
 


Kedves Lányok!
megjavult a gépem! A piszok disznó fiam keze van persze a dologban, hogy cseréljünk, aztán itthagyott ezzel az angol nyelvü menüvel, amibe az én ékezetes jelszavaim nem mentek bele, ugyhogy semmit nem tudtam használni, mivel mindenhová egyforma jelszavam van!!! Majdnem 3 hétig tartott, mire nagy könyörgések árán végre az egyik barátja megbuherálta ezt a vackot. És legnagyobb szivfájdalmamra, a Pöri naplója, bár át van másolva erre az uj gépre, de nem tudom megnyitni, ugyhogy ezért harapni fogok az biztos! Egy a mázli, hogy Karácsonyra kinyomtattam, igy legalább nyomtatásban megvan, legfeljebb próbálok az idei évtől ujat csinálni (Icus, majd kérek tanácsot, hogyan kell?)
Mivel azonban olvasni tudtam, igy képben vagyok ám!
Viki!
Örülök, hogy itt is találkozunk! :D Szerintem is felejtsük el inkább a dolgot, biztos a hormonok okozták... Igaz ami igaz, én felültem annak a külső beszólónak, de Fanny a barátnőm.
Nem tudod, mi van Nyanyával? Igazából Ő is hiányzik innen, az eset után itthagyott bennünket. Ha kapcsolatban vagytok, kérlek add át neki, hogy mindig van itt hely...
Egyébként, ha nem titok, elmondod, hogy történt ez a teljes átalakulás? (Kérlek, ne vedd bántásnak)
Icus!
nagyon édesek a kicsikéid!
Mi ugy próbálkoztunk az elejétől fogva, hogy az esti cumizgatás együtt történt (nálunk cumisüvegből), ezalatt mennek a mesék, énekek, és a végén egymás után vittem Őket az ágyba, de könnyü dolgom volt, mert Luku addigra csak takarékon pislogott, nem zavarta Emese. Ez mostanában teljes zavart szenved, mert most Emese az aki kidől estére az ovi meg a nemalvás miatt, Luku meg nagyon igyekszik élénk maradni. De ha ügyes vagyok, akkor a közös ágyikózás után hamar csönd van. Sajnos most bent kell maradjak, hogy ez teljesüljön, néha fognom kell Luku kezét mig elalszik. Maga az elalvás rendeződött ugyan, valszeg tul sötét volt, most nem huzzuk be a függönyt ugy alszunk el, és megszünt a kifelé kapaszkodás. Éjjel viszont változatos müsorokat kapunk, mintha periódusban müködne, 3-4 nap béke után jön a feketeleves, hogy hajnal 5-kor vagy fél 3-kor, az a királyfi izlése szerint változik, de megjelenik az ágyunkban, az apját csipkedi, engem rugdos esetleg, igy megy ez vagy 1 órán keresztül, aztán mikor látja hogy senki nem törődik a müsorral, befészkel az apja karjába és alszik. Rémes és kiszámithatatlan, mint egy szeszélyes nőci. Azonban közöltem Vele, hogy éjszaka semmit sem kap, senki nem megy ki Vele a nappaliba, ugyhogy be lehet fejezni a cirkuszt. Azóta legalább nem kiabál, halkan örjit meg minket.
Nagyon irigyellek, hogy ilyen foglalkozásokat vezetsz le otthon, mint festés, bevallom, én még nem vágtam bele. De az oviban festettek, és a lányom első munkája mondhatni profi módon sikerült, kenterbe vert 1-2 éve odajárókat is (kint van a faliujságon). Már szemezek a festékkel, de őszintén szólva a gyurma, ill. az az utáni takaritás eléggé elrettent. Lukunak sajnos mindenhol ott kell lennie, nem egyszerü.
Bevallom, én a fosás idején Emesére 2 napig pelenkát adtam, számomra elrettentő mértékben fosott ugyanis, és nem hiszem hogy kiértünk volna a vécére. Szépen elfogadta a dolgot, elég bágyadt volt a tiltakozáshoz.
Nagyon aranyos a mese a papirról meg a malackáról.
Fanny!
Gratulálok az ünnepeltnek, mondd a tortát is Te kreáltad? A menüre én is kiváncsi vagyok, nem mintha meg tudnék valósitani ennyifélét 1xre.
True!
Bölcsibe adtad a kiscsibédet?
Regina!
Hogy nő a pindurkád! Nagyon aranyos :D
Biztos hogy eladsz mindent? (Többet nem szülsz?)
Melinda!
Te mindig képes vagy olyan higgadtan tárgyalni! A racionalitásod ezen a téren sem hagy el!
Nagyon szépek a képeid, gratulálok a szülinapokhoz!
A többi tárgyból hogy teljesitett Bence?
Bea!
Milyen nagyok a gyerekeid már! Ugy látom, a munkádban örömödet találod! Picit gyakrabban jöhetnél.

Nálunk mindennap rengeteg ujság van, a kicsim az egész délutánt felhasználja, hogy töviről hegyire elmesélje, mi történt aznap az oviban. Igy értesülök minden pillanatról, azt hiszem. Mondhatom, hogy problémamentesen beszokott, és az oviból betegséget még nem hozott haza, kopp-kopp. Van 1 fiu, "az Ő Dávidja", aki "nagyon tetszik, feleségül is megy hozzá", sajnos ugyan a mult héten megbetegedett, dehát reménykedve várjuk vissza. Beszéltem az óvónénivel, aki szerint is Emese könnyen beszokott, nagyon figyel, szemet-fület tapaszt (ezt veszem észre), engedelmes, szófogadó, ügyes kislány. Volt már napos is, jól megoldotta a dolgot. Igyekszik, önállóan vetkőzik, pakol is. Mindennap uj versek, énekek jönnek haza, nem győzöm megjegyezni, lassan jegyzetfüzettel kell járnom, mert képtelen vagyok memorizálni hazáig, amit a faliujságra kiirnak. Emesének azért sokszor nem jut eszébe a teljes szöveg, pár sorra emlékszik, de másnapra muszáj tudni, ugyhogy segitenem kell. Holnap farsang lesz, és hát gondolhatjátok, a lányom menyasszony lesz. Mikor ismertettem a jelmez lényegét, azonnal közölte, hogy Ő menyasszony lesz. (fehér ruhában).Kiváló bordürös függönyből oldottam meg a feladatot, méghozzá vitrázsfüggőnyből, ugyhogy a gumirozást sem kellett varrnom. Majd ha felvarázsolják ide a képfeltöltő programomat (mert ugye az is odavan). teszek fel képet róla.
Ma családilag Halász Judit koncerten voltunk, meglátogatta kies városunkat. Lukuval egyáltalán semmi probléma nem volt, mert meghallgatta az első számot, utána villámgyorsan elaludt, és felébredt az utolsó dalnál. Igy Emesével élvezhettük a dolgot, Luku Apa karjaiban pihent. Emese legközelebb is szeretne H.J. koncertre menni :D A következő azonban Süsü lesz személyesen, remélem azt nem alussza el a fiatalur, mert nagyon szereti máris, Sisi, mondja, és akkor énekelni kell, nagyon figyel hogy minden strófa meglegyen. :wink:
Icus, kérdezted a multkor, a Miamanó szinház, a Nevesincs bábszinház, meg a Fogi szinháza nekünk nagyon bejön, ezek mind vándortársulatok, de van honlapjuk.
Na most betöltöttem az oldalt, remélem, és még mennyi minden lenne...

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Hát, azért ne gondoljátok, hogy olyan nagy dolog ez a főzés história. Először is mi mindent ketten csinálunk, mert a férjem tud is meg szeret is a konyhában tenni-venni, a húslevest megfőztük már péntek este, a menü nagyrésze pedig sült volt, ami nem nagy macera:

bőrős malacsült, (tepsi)baconnal betekert csirkemáj,(tepsi) baconnal betekert szűzérme hirtelen sütve,(serpenyő), fűszeres csirkeszárny
( tepsi) rántott gomba, töltött csirkemell rántva, laskagombás zöldborsó ragu, rizs, krumolipüré, savanya.A tortával most nem kellett pepecselni, mert cukrástdából volt.

Szeretünk is főzni, meg olyan más--más izlésvilágúak a családom is meg a vendégek is, a vegetáriánustól a finnyáson át, a nagyevőig, hogy "muszáj" sokfélét főzni, meg úgy szoktuk csinálni, hogy maradjon vasárnapra is, hogy ne kelljen újra a konyhában tölteni a napot.

True!

Igen, jól sejtetted Hanna a nagyobbik fiam kislánya, a K. meg az anyukája.Eleinte írtam, hogy direkt nem írom ki a gyerekeim nevét, meg nem is teszek fel róluk képet,( most a szülinap kapcsán tettem egy kis kivételt, de csak a saját gyerekemről) mert mégiscsak felnőtt emberek, én sem szeretném, ha a tudtom nélkül raknának fel rólam képet, meg irogatnának a családi dolgaimról.
Személyesen, vagy priviben persze szívesen bármiről, de így nyilvánosan csak érintőlegesen, ami még nem sérti a magánszférát.

A torta egy alaposan feltuningolt Opel, ami a kisfiam saját kocsijáról mintázódott, ez volt a meglepi.

Icus!


Végig olvastam a kálváriát és sajnos nem tudok mást mondani, hogy ezért tart itt ez az ország... Egy-két idióta meg tud mérgezni egy jó kezdeményezést, nem az a fontos, hogy a pénzünkért minél jobb minőségű munkát kapjunk, hanem hogy hogy lehet belekötni valakibe aki valamit akar csinálni. persze a hőbörgők meg ténylegesen soha nem akarnak semmit csinálni, csak keltik a feszültséget. ( ráadásul ezekhez a pályázati projektekhez meg még egy kis gógyi is kell, különben nagyon könnyen meghiúsul a dolog)


Melcsi!

Végre!!! Már fel akartalak hívni, hogy küldjek valakit aki megcsinálja a géped?????

Kisfiamnak az angol nyelvvizsgából sikerült a szóbeli része, még gyorsan nekiugrik márciusban mégegyszer az írásbelinek, hátha sikerül, mert akkor még beleszámítana a felvételibe.

Na, most már mennem kell dolgozni!

Éva
fanny01
 
 


Itt a torta "eredetije". A háttér csak poénból a Gáspár familia háza, semmi közünk hozzájuk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanny01 2012.03.07 11:04-kor.
fanny01
 
 


Itt a torta "eredetije". A háttér csak poénból a Gáspár familia háza, semmi közünk hozzájuk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanny01 2012.03.07 11:04-kor.
fanny01
 
 


:oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanny01 2012.03.07 11:05-kor.
fanny01
 
 


Hu, ennyiszer nem akartam elküldeni!!!!!
fanny01
 
 


Sziasztok!

Melcsikém!

Őszintén köszönöm Neked is amiért ilyen nagylelkűen fogadtad a bocsánat kérésem, tényleg igazán sokat jelent számomra.

Teljesen igazatok volt, a jó barátnők mindig kiállnak egymás mellett és egyébként is hálával tartozom mindkettőtöknek amiért észhez térítettetek engem.

Tényleg minősíthetetlen az a stílus amit megengedtem magamnak, nem is értem komolyan mondom... Annyira sajnálom!

Krisztával azóta mi sem tartjuk a kapcsolatot, legutóbb 2007. augusztusában írtam Neki egy SMS-t az alkalomból hogy Lara és Pálma megszülettek...

De az IWIW-en még annak idején jelöltük egymást, ott meg van az e-mail elérhetősége, szívesen írok neki pár sort hogy szeretettel látjátok itt.

Konkrétan melyik átalakulásra gondolsz? :)
Örömmel megosztom Veled, boldogan válaszolok minden kérdésre...

Évikém!
Szeretném megkérdezni hogy esetleg jelölhetnélek-e az IWIW-en?

Vidám napot, puszillak Benneteket!
Vendég
 


Viki!
Konkrétan arra gondoltam, hogy -tényleg ne haragudj meg- két éve egész más hangnemben "robbantál" közénk, pörögtél, az irásaid tele voltak felkiáltójellel, ehhez képest most nagyon visszafogott lettél. Illetve nem ehhez képest, hanem: most nagyon visszafogott vagy.
Fanny!
Azért ez nekem beletelne egy napomba az biztos :oops:
Benő kocsija áll valóban G. háza előtt vagy csak épp olyan? Ne mondd máá hogy nem direkt küldted el 3x :lol: :lol: :lol:

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Ez a kisfiam kocsija, voltak kirándulni és brahiból megkeresték a Gy. házát.

Tényleg véletlen volt a 3x-i küldés, isten bizony!!!

Viki!

Tényleg mi történt az elmúlt egy évben amhí nem neteztél? Gyerekek mekkorák?

Tényleg Melcsi, remélem lesz fitó a kis menyasszonyról!
Éva
fanny01
 
 


Sziasztok!

Melinda! Én is irigyellek, hogy van rálátásod a pedagógusok munkájára, mi itthon tényleg csak a rossz jegyekkel szembesülünk, és én is inkább azt gondolom, hogy a gyerek nem tanul..... Kíváncsi vagyok lesz-e valami "fejlemény"!

Fanny! Gratulálok a szalagavatóhoz és a szülinaphoz is :lol: ! A menü nagyon változatos tényleg. Én vendégség esetén sem főzök kettőnél több félét, igaz nálunk ritkán van ilyen, inkább Anyósomnál, ő szokott sokfélét főzni. A torta szuper lett :lol: ! Szóval összejártok Gáspárékkal.... :lol: :lol: :lol: !

True! Levi bölcsibe ment? Hol dolgozol (ha nem titok), hogy ennyire rosszra készültél?

Icus! Háát, nem semmi a lakóközösség..... Tényleg inkább megköszönni kéne a munkáját szegény embernek. Tel Avivi a vállalkozó :shock: remek! Remélem sikrül mégis minőségi munkát kapnotok, bár a mai világban.....
Anna nagyon kreatív kislány, látszik hogy sokat foglalkozol vele. Milyen aranyosan játszanak együtt :lol: . Nagyon szép Anna ruhája a 3. képen, Te varrtad?
Nálunk a Tesco-ban uaz a biztonsági cég van mint a Pluss-ban....
A gyerekszáj nagyon jó :lol: :lol: !

Regi! Boldog szülinapot nektek így utólag!

Melcsi! Na végre :lol: :lol: ! Már úgy hiányoztak az írásaid! Csak visszaállnak a régi kerékvágásba az éjszakák is!

Én is voltam múlt héten szülőin Alexnál, felhívott az osztályfőnöke, hogy menjek el, de egyébként is elmentem volna. Kicsit sok van most Alex rovásán itthon is, nagyon sokat idegeskedek miatta. (Elő is jött a pánikom :( ) Sajnos nem is mondott semmi jót az ofő: zavarja az órát, vagánykodik, nyüzsög óra közben, és ez nem csak az ő problémája, a többi tanár is panaszkodik. A jegyei sem javultak félév óta, magyarból pl. már most van 3db egyese :? . Már van 2 óra igazolatlanja, mert el jött két utolsó óráról. Itthon kérdeztem, hogy miért, előszőr persze tagad (mindennel így van), aztán meg mint akinek hirtelen eszébe jut, hogy nem volt felszerelése. De haza persze nem jött hamarabb....

Emese is nagyon édes dolgokat mondd már, annyira látványosan okosodik :lol: .
Mentünk a nagyijához:
- szeretem Tagyit!
- én is szeretem- mondom neki
- nem, te Apát szereted, vele szoktál ölelkezni :lol: (ehez hozzá tartozik, hogy amikor mossa a fogát a kádban, akkor "megparancsolja" nekünk hogy " ölelkezzetek")

Szokta sorolni, hogy kit hogy hívnak, nem tudom eldönteni, hogy hogy mondjam el neki, hogy a testvéreit nem úgy hívják mint minket. Mit mondjak erről neki? Vagy egyenlőre még ne mondjak semmit?

Letelt az időm, én vagyok Strapa tizedessel :lol: :lol: !

Szép estét mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 


Fanny!
Lesz FITÓ :lol: ha a drága fiam barátja visszavarázsolja a fényképezős programomat is. Vittem az oviba a gépet, sikerült többet is csinálnom a forgatagról. És itthon is készült persze, a főpróbán.
Hanem hogy milyen probléma ütötte fel a fejét máris! Sajnos Dávid továbbra is beteg. De most itt van Ádám, aki zebra volt, zebra! És a kislányom hirtelen ugy látta, ez az Ádám gyerek is nagyon tetszik Neki, annyira, hogy most "két férfi tetszik nekem!" És az ebédnél egymással szemben ülnek ugyebár, ezért már azt is látja, hogy "mindig mosolyog rám" a Dávid meg csak kicsit mosolyog. Szegény fiu, lesz itt csalódás, ha visszaér a betegségből!
Azt is meg kellett figyelnem, mennyire divat lett kölcsönzőből kivenni a ruhát, és ezzel meg van oldva a probléma. Számomra épp a jelmez varázsa veszne el ezzel, hogy nagy izgalommal, együtt készitjük, mi eltöltöttünk vele 1 órát, pedig csak alig kellett varrni. De minden készenléti fázist nagy érdeklődés és próba kisért, és a végeredményt átszellemült arccal mutatta be Apának, aki persze elolvadt a gyönyörüségtől. Ez mind nem lett volna egy kölcsönzős jelmezzel. Mégis, az oviban a ruhák szerintem 3/4 része kölcsönzős volt :?
Került némi identitászavar is délutánra, mert menyasszony ugyan csak Ő volt, de pókember kb 4 gyerek. Felvett egy napszemüveget és közölte, hogy Ő most a pókember :shock:
Mandulácska!
Látom Te is őszülsz már a fiad miatt! Én nem tudom, hogy normális mintát látó, normálisan nevelt gyerekek miért követik el sorban ugyanazt a séma szerinti hülyeséget! Mintha a sajátomat olvastam volna, bár Máté sosem lógott, igazolatlanja nem volt.
Szerintem még nem kell foglalkozni a vezetéknevekkel, elég a Tiétek. Majd később, ovi körül, talán fényképnézegetés közben tisztáznám Vele, hogy régen nem Apa volt a férjem és stb...
Beiratkoztok oviba tavasszal?

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Melcsikém!

Akkoriban talán ezzel akartam kitűnni, nem is tudom... :)

Igazából magam sem tudom pontosan, bár bevallom már én is gondolkoztam ezen többször.

Talán lenyugodtam, hiszen mostmár tényleg megvan minden ami fontos számomra, ezért aztán boldog vagyok és elégedett azzal amim van.

Tökéletesen elég nekem hogy mindannyian egészségesek vagyunk és reggelente már ébredéskor látom a mosolyt, a vidámságot a gyerkőcök arcán.
Ennél többet kívánni sem érdemes azt gondolom.

Régen pl. minden gondolkodás nélkül azonnal bele ugrottam egy-egy vitába és megszállottan harcoltam az igazamért.

Jó ideje viszont messzire elkerülöm a konfliktusokat és minden helyzetből a legjobbat próbálom kihozni.
Egyáltalán nem hiányzik a másokkal való konfrontáció...

Minden további nélkül elfogadom ha valaki másként gondolkozik bizonyos dolgokról mint én magam és egyáltalán nem gondolom azt hogy meg kellene győznöm a saját elképzeléseimről.

Sőt, igyekszem minél inkább megérteni a másikat és beleképzelni magam az ő helyzetébe hogy jobban átérezzem az elgondolását.

Évikém!

Óriási változások nem történtek, még itthon vagyok a gyerkőcökkel, akik persze egyre nagyobbak lesznek... :)

A legkisebbekre gondolsz a éveik számát tekintve?

Én is kíváncsi lennék hogy Veletek nagyvonalakban mi történt az elmúlt két év alatt, örülnék ha esetleg megosztanátok velem néhány számotokra fontos dolgot...

Szép napot, puszillak Benneteket!

Viki
Vendég
 


Sziasztok

Pár napot kihagytam, és most meg nem győztem olvasni :shock:

Magunkról: Levi már szeptember óta bölcsis, mert először úgy volt, hogy nem vesznek vissza a régi munkahelyemre, de miután kiderült, hogy a törvény szerint nem küldhetnek el 3 éves koráig, ezután vettem ki a szabimat, ami 77 nap volt, tehát kitartott októbertől jan. végéig. Mivel nagyon szépen beszokott a bölcsibe, ezért a pár hónapért nem akartam kivenni, inkább heti 3 napot ment. (Már amikor nem volt beteg). A beszokás nagyon jól ment, mivel ő már sokszor látta, hogy visszük a Hannát és megyünk érte, ezért szerintem ilyen jellegű szorongás nem volt benne. Egyszer-kétszer sírt délelőtt, amikor nagyon fáradt volt (amikor még jó idő volt, előfordult, hogy az udvarra kirakott szivacson bealudt a drágám :))))))) de azóta semmi gond. Teljesen elfogadja, ha menni kell, egész nap játszik, be nem áll a szája. Bár tudott már beszélni, mikor bölcsis lett, de ugrásszerűen nőtt a szókincse. Nekünk nagyon jót tett a bölcsi, bár ő itthon is nagyon jó gyerek, de sokkal többet unatkozik. A gondozónők szerintem szuperek, elég kevés a gyerek is, szóval csak jót tudok mondani az egészről. Ez nekem is hatalmas könnyebbség, mert így nyugodt vagyok, tudom, hogy jó helyen van. Egyedül a szobatisztaság nem akar menni, de nem baj, majd megérik rá. Szeptemberben pedig megy Hannával egy csoportba, akkor megint könnyebb lesz egy picit.

A munkám adminisztratív, közalkalmazott vagyok, nem azért számítottam rosszra, hanem azért, mert 8 órát dolgozni, + nagyjából 3/4 óra reggel, és délután mire eljutok a munkahelyemre, ez azért nem könnyű dolog 3 gyerek mellett+ itthon a háztartás, főzni is szoktam, mert nem engedhetjük meg magunknak a hozott kaját, nagyon drágára jön ki, és sajnálom is rá a pénzt, mikor töredékéből meg lehet főzni. Ráadásul amíg én gyed-en voltam, a férjem abból a városból, ahol mindketten dolgoztunk, átment egy másikba (mi egy faluban lakunk, kb. ugyanannyi távolságra mindkét várostól, tizenpár km), de mivel Marcit mindig ő vitte suliba, így az iskolát is váltott a gyerek, Hannát és Levit pedig eleve oda vittük, ahol ő dolgozik. Így reggel és délután az ő gondja a 3 gyereket elrendezni, én busszal járok. Ez egy csomó problémát felvet, mivel az ő munkája nem mindig olyan, hogy munkaidő végén leteszi a lantot, szóval most akarunk valamit változtatni, hogy én és ott dolgozhassak, ahol ők vannak. Viszont a melóhelyemről meg valószínűleg októberben el fognak küldeni, de onnan meg nem akarom veszni hagyni a végkielégítést és a felmentést, mert elég jó kis összeg. Remélem, nem voltam túl bonyolult :) Szóval elég sok nehézségbe ütközik, de a pénz miatt muszáj dolgoznom, 25 ezer ft-ért nem maradhatok itthon sajnos :(

Farsanggal kapcsolatban szeretnék nektek mesélni. Tavaly, mikor Hanna ovis lett, megdöbbenve tapasztaltam, hogy náluk nem a gyerekek döntik el, ki mi lesz, hanem egy témakörre épül fel a farsang. A Művházat ilyenkor megkapja az ovi, és rendes nagyszínpadon zajlik a műsor. Az első alkalommal szájtátva néztem, mennyire profi az egész, és már nem is zavart, hogy meg volt mondva, kiscsoportos lányok ezek és ezek lesznek. Tavaly Télország volt, Hannáék karácsonyi manók voltak, idén Meseország. Hannáék méhecskék voltak, minden csoport előadott valami jó zenére egy kis műsort, ők a Maja a méhecskére táncoltak, meg a Kiskakas gyémántfélkrajcárjából a törökcsászárnak megcsipkedték a fenekét. Az egész nagyon hatásos volt, Hobótól a Mesél az erdő-re vonultak be, fények, világosítás, minden. Ők is nagyon élvezték az egészet, természetesen óvónénikkel együtt öltöznek be, és néhány szülő is, pl. óriások voltak most, hercegnők, keringőztek, ilyesmik. Nem igazán lehet elmondani, de szerintem klasszisokkal jobb, mint pl. a snassz sulifarsang, ahol mondjuk a fiam helyett egy másik gyereket fotóztunk le (KOMOLYAN!!!) mert ugyanolyan ninja jelmezben voltak, és volt 15 Hamupipőke, meg mindenből egy pár. Sajnos, épp tönkrement a fényképezőnk, így a férjem munkahelyéről szerzett egy gépet, és még nincsenek itthon a képek, de majd rakok fel. Nagyon örülök, hogy ebbe az oviba jár Hanna, és Levi is fog, mert nagyon jó programok vannak, és a kezdeti pár ordítást kivéve Hanna imád járni, soha nincs olyan, hogy ne lenne kedve. Múlt héten pl. egészséghét volt, minden nap mást csináltak, banános túrókrémet, túrós gubát, ők is segítettek, olyan aranyosak, óvónéni a picasa.web-en csinált egy albumot, és mindig meg lehet nézni a képeken, mit csinálnak az oviban.

Hú most jó sok mindent írtam, megyek is.
Sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True!
Végre hogy ennyit irtál!
Gazdasági kérdés: a gyesed megtartása mellett mentél vissza dolgozni, remélem! Mert azt biztos tudod, hogy a folyósitás mellett lehet már 8 órás munkát is vállalni, sőt a "főállásu anyaság" mellett is.
Ugy érzem, Te is csak a pénz miatt kényszerültél erre a lépésre... Egyszerüen fáj a szivem, mikor azt látom, hogy gyerekes családok az anyagi ellehetetlenülés széléről próbálnak kapaszkodni, mig feljebb gátlás nélkül herdálják jelen helyzetben is azt a pénzt, amiből mi tartjuk fenn ezt az államot!
És mit szóltok a családi pótlék nyirbálásához? Megmondom őszintén, a nyugdijasok problémái elég kevéssé érdekelnek, ugy itélem meg, mindenképp kisebbek a kiadásaik, mint mondjuk egy 3 gyerekes családnak (cipő, ebédpénz stb 3x). Ezzel szemben a jövőt épitő embereket teljesen ellehetetlenitik. Lehet itt nyugdijkorhatárt emelgetni, az élet végéig, csak nem tudom ki fog bennünket "eltartani" ugy 30-40 év mulva. Azt hiszem a pénztelenség lehetősége tartja vissza a legtöbb párt a szaporodástól, már azokat a párokat, akik épitői lennének ennek a hazának...
Ugyan ez nem politikai fórum, de kiváncsi lennék mit gondoltok a gazdasági csődről, és tapasztaljátok-e már a bőrötökön? (mi sajnos igen). És mire tippeltek, mikor lesz, ha lesz kiut? És hogyan?

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi, erről tudnék mesélni egy csomót - de nem akarok. Bele vagyok fáradva ebbe az egészbe, és már csak azért imádkozom, hogy ne haljunk éhen addig, ameddig ez a kormány van. Amikor másodszor is megnyerték a választást, akkor sírva fakadtam, ugyanis tudtam, hogy ez az időszak a családos embereknek nagyon nehéz lesz - nos legvadabb rémálmaimban sem gondoltam, hogy ENNYIRE...
Gazdasági válságról az a véleményem, hogy mesterségesen gerjesztették, mert valakik ezen is csak nyerni fognak. De kis országunk kormányának viszont nagyon jól jött, mert van mivel takarózni. Minket is érint persze, de már nem lep meg, ugyanis a férjem fizetése pl. egyfolytában csökken évek óta - úgy, hogy közben elvégzett egy főiskolát, átképzőt és rendőrtiszt lett. Nekünk már az is nagy könnyebbség lenne, ha pl. a túlóráit kifizetnék. Most pl. elvették tőlünk már a gáztámogatást is, mivel ugye 5-en nem ötnek számítunk, hanem 4,1-nek... ezt a matematikát én nem értem, hiszen a gyerekek azok, akikre a legtöbbet kell mosni, főzni, fűteni stb...

Az a véleményem, hogy addig, amíg a feketegazdaságot nem tudják-akarják felszámolni, addig ebben az országban nagyon nagy bajok lesznek. De ezt a lépést nem fogja senki felvállalni. Mi egyébként arra várunk, hogy a gyerekeink kicsit nőjenek, és valószínűleg külföldön fogunk boldogulni, nem miattunk, hanem a gyerekek miatt. Itt nincs jövő véleményem szerint.

Sajnos, a magyar emberekkel is baj van, itt ugyan csökkenthetnének adót, járulékot, a vállalkozók akkor sem vallanák be, ha fele annyit kellene befizetni. Az a baj, hogy megtehetik, mert nincs rá törvény, hogy fülöncsípjék őket.

Na, nem rombolom itt tovább a közhangulatot :roll: Inkább nem nézek híradót :lol: :lol:

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True! Szívemből szóltál!!!

KépKép
mandula35
 
 


tru igzad van sokmindenbend e abban nem hiszem hogy a másik oldal szarból várat tudna csinálni egyik 19 a másik egy híján 20 párommal mi is azon gondolkodunk már egy ideje hogy merre tudnánk menni a nagy világban ausztráliában rokonaim vannak kanadában meg egy barátnőm ment férjhez német országba az uncsitesóm van lenne hová menni a kezdeti lépéseket lenne segítség de nagy dönmtés ez ezért hezitálunk egyenlőre de szerintem már nem túl sokáig

nika70
Salgótarján
 
 


True, Nika!
Sajnos mi is kezdünk komolyabban beszélgetni a távozás eshetőségéről. Ugy látja a férjem (igazat adok Neki), hogy ebben az országban se gazdaságilag, se biztonság szempontjából nem lehet megmaradni. Nekünk semmilyen kapcsolatunk nincs külföldön, ezért nekem nagyon nehezemre esne mozdulni, de ha a gyerekeket nézem, lehet hogy meg kell lépni. Vagy megpróbálni teljes önellátásra berendezkedni valami eldugott kis helyen és senkitől nem függni, se banktól se szolgáltatótól. De akkor még mindig itt a biztonság, ami vidéken óriási probléma.
True, sajnos én is azt a bizonyos fáradást és fásultságot érzem, és ezt látom a környezetemben is az arcokon. Az emberek egyszerüen reményvesztettnek látszanak. Mikor kerül le ez a teher???
Közben épp ma mutatnak valami nemzetközi sajtótájékoztatót, hatalmas körasztalok fehér damaszttal és elképesztő teritékekkel. Arcpiritó!!!
Mondok Neked egy kis adalékot: a férjem 140 ezer Ft-os vállalkozói kivétje után 90 ezer Ft járulékot kénytelen megfizetni. Ebből 64 ezer Ft a nyugdijjárulék. A kérdés az, hogy mi a biztositék, hogy 30 éve fizetett járulékát valaha visszalátja??? Meg se éri talán azt a kort, amit pedzegetnek korhatárként! És hova lesz ez a rengeteg befizetett pénz? De nem is ez a lényeg, hanem azt akarom érzékeltetni, hogy % arányban micsoda összeggel rövidit meg ez a pazarló állam. És még ezután jön a többi adó, mint épitmény, iparüzési!

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Drága Évikém és Melcsikém!

Nemrégiben említettem Nektek hogy helyre kellene hoznom egy szép és hosszú barátságot is ami 2 éve váratlanul megszakadt miattam...
A minap az én kezdeményezésemre mindkettőnk legnagyobb örömére sikerült szerencsésen mindent megbeszélnünk és hála Istennek ott folytathatjuk a kapcsolatunkat ahol annak idején abbahagytuk. :)

Szeretnék értesíteni Benneteket, hogy idő hiányában most megint biztosan nagyon hosszú időre - talán véglegesen - mellőzöm majd a Babanet oldalait, hiszen az elfoglaltságaim végett nem tudok igazán érdemben vissza csatlakozni egyik általám kedvelt topikhoz sem.
(Azt gondolom félgőzzel nem érdemes...)

Tulajdonképpen a leglényegesebb ok amiért mégis visszatértem erre az egy-két alkalomra, hogy Veletek is szépen rendezni tudjam a régmúltban történteket.

Minden őszintén köszönök Nektek, mindig hálás leszek a jóságotokért, igazán drágák vagytok!

Szeretettel gondolok Rátok és puszillak mindkettőtöket!

Csodás napot mindannyiotoknak!

Viki
Vendég
 


Sziasztok!

Rengeteg dolgom van és a határidők a körmömre égnek, de nem bírom ki pár szó nélkül.

Napi politikai, gazdasági dolgokról nem akarok írni, mert hosszú is, meg nem is akarom felidegesíteni magam.

De erre a külföldre menésről egy pár, és nem azért mert bárkit le akarok beszélni, ellenkezőleg, azért mert kb. 2 évvel ezelőtt én nagyon körbejártam ezt a témát.

Természetesen személyeskedés nélkül, teljesen általánosan felsorolom a legáltalánosabb hibákat, amiket a külföldre ácsingozók általában elkövetnek.

Bármilyen ( általában angol) nyelvet itthon kotyog az ember az külföldön egyenlő a nullával, márpedig enélkül meg vagy lőve, mert a legelemibb hatósági papírokat ( amiből bőven van) nem tudod elintézni.
Arról ne is álmodj, hogy a már külföldön régebben kint lévők segítenek ( munka, lakás keresés, információ továbbítás) mert sajnos a magyarok külhonban sem hazudtolják meg magukat, nem tartanak össze, sőt... ( ajánlom olvasgatásra a nem kevés ilyen témájú forumokat)
A köztudatban az van, hogy EU-n belül ott vállalsz munkát, ott élsz ahol akarsz, ez egyáltalán nincs így. Az itthoni munkaközvetítől 90%-a átverés, ami nem az, az minimálbéres legalja munka, ami csak itthonról "rengeteg" pénz, ott csak a létfenntartáshoz elég.
Most itt nem taglalom a kifejezetten nyelvtanulás céljából kiutazó fiatalokat, akik bébiszitterként, pultosként stb, az itteni munkanélküli járadékhoz képest tényleg keresnek egy kis pénz, de tudni kell, hogy 4-5 laknak egy bérelt lakásban, ahogy esik úgy puffan módon élik a mindennapjaikat, ez persze abban a korban nem probléma, sőt jó buli, de utána hazajönnek és egy stabil nyelvtudással esetleg tudnak valamit kezdeni.
Beszéljünk a mi korosztályunkról ahol ugyebár van 1-2-3 gyerek. A világ legtöbb országában nincs bölcsödei-ovodai hálózat, sőt iskola is csak a délelőtti órákban van, vannak viszont magánóvodák horror áron és persze a bébiszitterek... Tehát anyuka otthon van a gyerekekkel, ez idáig nagyon idilli, viszont akkor feltételezzük, hogy apukának olyan kurrens szakmája, biztos munkahelye van amiből egy egész családot el tud tartani, feltételezzük, hogy olyan színvonalon, mint itthon, mert ugye ki az a marha aki rosszabbul akar idegenben élni, mint a saját hazájában.
Arról senki ne álmodjon, hogy itthon mindenét felszámolva van egy rakás pénze, kimegy külföldre és ott szinte ott folytatja, ahol itthon abbahagyta. Ingatlant venni nyugat-európában egyenlő a lehetetlennel olyan árak vannak, a tulajdonjog megszerzése sem egyformán szabályozott a különböző országokban ( szintén ajánlom olvasgatásra az ilyen témájú hírdető oldalakat, persze leginkább angol nyelven, de hát ez ugye nem probléma)Marad a lakásbérlés, ami szintén nem olcsó ( ha nem akartok másokkal közösködni) ill. vannak kifejezetten a vendégmunkásoknak kialakított egész városrészek, olcsó lakás bérlési lehetőségekkel, dehát...(véletlenül se lebegjen a szemetek előtt az amerikai filmekből jól ismert nagy fasorokkal övezett csendes kertvárosi idill,süt a nap, langy szellő fújdogál, nincsnek kerítések viszont vannak a házak előtt szép nagy füves előkertek, a kocsibeállóban a családi hajónak is beillő autó,a bejárati ajtó előtt anyuka szalmakalapban gumikesztyűben ülteti a virágokat, és a házak között édes kis gyerkőcök bicajoznak.)
A gazdasági válság Európában sem tesz kivételt az országok között és ez leginkább a vendégmunkásokat, a bevándorlókat érinti, természetesen az őslakosok nagyrészét is. Egy ilyen felfokozott helyzetben én nem szeretnék idegen lenni.

Eddig nagyrészt Európáról beszéltem, de nem sokkal jobb a helyzet máshol sem sőt,sokkal nehezebb. A legtöbb országba csak úgy lehet beutazni ( persze nem mint túrista), ha már itthon van a kezedben egy befogadó nyilatkozat a majdani munkáltatódtól,hogy foglalkoztatni fog, evvel igazolod, hogy lesz miből megélned. Na, aki ilyet fel tud mutatni, annak kezét-lábát megcsókolom.Feketén persze lehet próbálkozni, de elég nagy a rizikó, mert ha lebuksz kiutasítanak az országból. Egy-egy egyedülálló ember meg tud lapulni esetleg évekig is - minél tovább vagy kinnt annál kisebb a valószínűsége, hogy kivágnak - de ugye itt családos emberekről van szó, gyerekekkel ilyen rizikót felvállani, több, mint felelőtlenség.
(Szeptemberben vettem fel egy 38 éves pasit élelmezésvezetőnek, nagyon jónak tűnt, örültem, hogy végre van egy normális pasi, erre két hét múlva közölte, hogy kilép, mert most kapta kézhez a levelet, hogy megkapta a letelepedési engedélyt Kanadába. Rácsodálkoztam, hogy akkor minek jelentkezett, ha tudta hogy ilyen tervei vannak. Akkor homályosított fel, hogy hogy mennek ezek a dolgok. 10(!!!!!) évvel ezelőtt adta be a kérelmét, azután, hogy ismerősök által (teljesen hivatalosan) 2x 8 hónapot dolgozott kint egy étteremben. Természetesen anyanyelvi szinten beszél angolul és nincs gyerekük a feleségével. Na, ez telt 10 évbe!Persze, ő a teljesen hivatalos, biztonságos utat választotta. Másik példám is van egy kolleganőnek a 28 éves lány fogta magát a barátjával és kimentek szintén Kanadába, 3 évvel ezelőtt, a lány magyar-olasz kettős állampolgár, mindketten perfekten beszélik a nyelvet, a fiú programozó, azonnal kapott munkát, a lány még így is csak egy étteremben felszolgáló, most született nemrég babájuk, bérelnek egy 2 szobás lakást, vettek egy autót ( még a jogosítványodat is érvényesíteni kell, az sem olyan egyszerű dolog) most a lány otthon van a babával és nyugiban szépen élnek, minden gond nélkül. Természetesen ez itthon nem lenne ilyen magától értetődő, de hát azért én ettől annyira nem vagyok elájulva és ők még a siker történetek közé tartoznak.)
Ja, még egy gondolta a már kint élő "kedves" ismerősök, rokonokról.Először is nekem erről mindig az jut eszembe, hogy még a szomszédban lakó ismerős, barátnő életéről is csak annyit tudsz, annyit látsz amennyit láttatni enged és egyáltalán nem biztos, hogy az fedi a valóságot.Másodszor, valóban az is egy legális lehetőség ( és ez lenne a legegyszerűbb éslegjárhatóbb út,) ha van egy olyan rokon, aki ad egy nyilatkozatot arról, hogy "felelősséget" vállal érted, magyarul ad egy befogadó nyilatkozatot, ebben az esetben tényleg minden gond nélkül útnak lehet indulni. Nem akarok senkit kiábrándítani a rokonaiból ismerőseiből,de ilyen nyilatkozatot senki nem fog adni, ha mégis akkor máris kezdjetek csomagolni.

Na, mielőtt bárki azt gondolja, hogy én egy kishitű, alulmotivált,beszari alak vagyok, az nagyon téved.
Kb. két évvel ezelőtt heteket töltöttem az interneten avval, hogy összeszedjem az információkat, pontosan azért, mert nagyon foglalkoztatott a kinti munkavállalás gondolata, engem akkor Írország vonzott nagyon, de egész Európát, végigzongoráztam.
Összefoglalva a lehetőségek:
1. fiataloknak nyelvtanulás céljából: egyszerűen , kicsi kockázattal kivitelezhető
2. független fiatalok valódi karrier, minőségi életvitel céljából:kurrens, kint is hasznosítható diploma lehetőleg orvosi, programozói, ill. ÁPOLÓNŐ-i végzettség, profi nyelvtudás, talpra esett, bevállalós, önálló személyiség esetén viszonylag könnyű munkát találni és így kint egy életformát kialakítani. Ha a tanulást befektetésnek vesszük, akkor nagy befektetés mellet szinte nulla kockázat.
3.Családos, meglett férfi ember, pénzszerzés céljából:egyre nehezebb munkát találni, de azért nem lehetetlen,akár minimális nyelvtudással(két kezi szakmunkák a keresettek, hentes,asztalos,szobafestő stb) huzamosabb ideig elszakad a családjától, ha megelégszik a nagyon spártai körülményekkel akkor akár szép kis summát is össze tud spórolni. Nagy áldozat, magas kockázat.
4.Feladom az itthoni egzisztenciámat, családdal együtt szépen-biztonságban- hosszú távon -jól élünk egy idegen világban: na, ha erre tud valaki nekem hasznos tanácsokat adni akkor szívesen fogadom.

(Olyan "apróságokról" már nem is tettem említést, hogy milyen gondokat vet fel egy kisgyerekkel való áttelepülés, kiskamasszal, ők ezt hogy élik meg, hajlandók-e egyáltalán ilyesmire, lehet-e őket erre kényszeríteni, hogy mi történik a hátra maradt szülőkkel stb.)

Szóval várom a konkrét, biztos információkon alapuló, kivitelezhető, hasznosítható gondolatokat!

Na, megyek dolgozni!!!!!!!!!!!!!( mert egyenlőre még ebből élek)
Éva
fanny01
 
 


Fanny!
Amiket leirtál, na ez az ami miatt azt hiszem marad a teljes önellátás. Bár még soha nem jártam körül a témát, de valóban többször beszélgettünk már erről az urammal.
Vagy, itthon kell rendet tenni, alulról, mert azt hiába várja bárki, hogy majd a következő kormány. Szerintem elfuserálták a "rendszerváltás" óta eltelt 20 évet, és ebbe sajnos mindegyik oldal beletett. És nem lehetünk olyan fásultak, és olyan lelki megtörtek, hogy hagyjuk magunkat és egyszerüen továbbállunk. Anyagilag biztos vagyok benne, hogy máshol a világban se lenne sokkal jobb. A nyomasztó a biztonság nekem egyre inkább, tudjuk hogy mi történik nap mint nap és csak a jéghegy csucsa amit bemutatnak. Az anyósomék falujában az eddig ingyenes pánikriasztó mostantól 8 ezer Ft-ba kerül(ne) havonta, és a másik faluban, ahol már visszaadták az öregek, eljött a szabadrablás ideje. Rájuk is ez vár... És igy nőjenek fel a gyerekeink, ilyen mindennapos fenyegetettségben???

Viki!
Sok szerencsét Neked, aztán lehet hogy még találkozunk itt!

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


ezzel a nyugdíjjal csak az a baj hogy amit most tőled levonnak azt nem magadnak gyűjtögeted hanem a mostani nyugdíjasoknak abból fizetnek vagyis hiába fizettél be akármekkora összeget attól te még nem fogsz kapni egy árva fityinget sem ha odaérünk sajnos

akkor megyünk az öko faluba teljesen önelálátók :):):):):):):)

Éva most kicsit megfogtál teljesen egyetértek veled bár én dolgoztam kint teljesen ismeretlenek segítettek igaz majd 20 évvel ezelőtt három hónapig de hát azóta minden más már és tényleg elgondolkadtatató

nika70
Salgótarján
 
 


Nika!
Tisztában vagyok a leosztással. De az ember várná azért, hogy majd valaha visszakapja azt amit elvettek... A magánnyugdijpénztárról meg már nem is beszélve, az uramnak pl. kötelező volt anno, most meg irták, hogy sajnos a gazdasági világválság meg a tőzsde helyzete... a lényeg hogy kevesebbet ér, mint amennyit befizetett rá a férjem! De neki mi köze hozzá, hogy rosszul forgatták??? Senki nem garantálja szerintem, hogy az oda befizetett pénzeket a megfelelő kamattal valaha visszakapjuk!!!

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Én sem akarnék a politikai és a gazdasági helyzetről írni, de azt hiszem kb. egy véleményen vagyunk ez ügyben (is).

Mi is beszéltünk már róla, hogy "el kell innen menni", nem írom le újra az akadályokat és nehézségeket amiket Fanny leírt. Ráadásul nekem folyton olyan érzésem lenne, hogy lám csak mégis ők győztek, ővék lett a szép kis Hazánk és majd kizsákmányolják, tönkre teszik, aztán persze elhagyják.
Én dolgoztam 10 hónapig Kanadában 2001-2002-ben. Anyagilag sokkal jobb volt ott még idegennek is lenni. Fannynak viszont abban is igaza van, hogy azok a magyarok segítettek a legkevésbé ha szükség volt rá, akik már régen ott voltak, és leginkább borsos összegekért. Egyébként én kint is maradhattam volna, de a gyerekek nem voltak velem, és mire elintézhettem, hogy kijöjjenek, már nem is vonzott annyira az ottani élet.
A teljes önellátáson mi is gondolkodunk, de ahhoz is anyagi háttér kellene, ami nekünk elég korlátozott most.
Nika! Az ökofalu is jó ötlet, meg is néztem egy párat :lol: .

Melcsi! Ez idegesít engem is, hogy másokra dolgozunk (a romákra leginkább), és aztán azokat látjuk kigyúrva nagy mercikkel...... Mi meg....

Na, be is fejezem, mert már vörösödik a fejem.... :lol: :lol:

Sziasztok!

KépKép
mandula35
 
 


Sziasztok!


Lányok, világosítsatok fel!
Én Vadvirágra emlékszem akivel nagy konfliktusba keveredett Melcsi és Fanny, ő tért most vissza más nicken, ugye? Vagy ez mindenki számára egyértelmű? Melcxsi , Fanny ti rögtön tudtátok hogy ő az? Persze említette Larát és Pálmát, nekem innentől lett egyértelmű, addig azt hittem valami más topikban futottatok össze vele.


Mandula
A Tel Avivi tulajdonosú kivitelező céget nem önszántunkból választottuk. Már az elején sem tűnt valami bizalomgerjesztőnek a dolog de a törvényi szabályozás köti a kezünket, nem azzal szerződünk aki szimpatikus, közbeszerzési eljárást kellett lefolytatni és ők nyerték – sajnos...... :cry: :twisted:

Melcsi
Anna természetesen normális meséket is tud ( Kismalac és a farkasok, Török és a tehenek, Iciri- piciri, stb) ezt a wc papíros szösszenetet csak azért írtam le mert olyan kis aranyos volt :D
A festéstől ne félj, előre odakészítesz mindent amire szükség van ( legfőképp jó nagy törlőrongyot) és nagyon flottul meg lehet oldani. Én pl. kis tálcát teszek a papír alá, azalatt pedig egy viaszos vászon van, a festék java része a tálcán marad, pár csepp jut a viaszos vászonra maximum. Tálcástól pillanat alatt el lehet tüntetni a „veszélyes” dolgokat el nem érhető helyre ha pl. Luku túl aktív :lol: Vegyél Giotto temperát, az kimosható a ruhából.
Leírhatnád nekünk is ha valami klassz verset, dalt tanul Pöri, hátha nem ismerjük, biztos Mandula is örömmel venné :wink:
Látom már nem marad pártában a kis menyasszony :lol: :lol: :lol: Várjuk a képet!
Nagyon egyetértek veled a jelmezkészítésnek nagyon is meg van a maga varázsa, egész más mint kölcsönözni valamit. Sajnos egyre kevesebben szánnak rá időt :cry:
Lukut is viszed ha bábszínházba mentek? Mi még csak hétvégi előadást mertünk bevállalni, apa otthon tudott maradni Levivel. A Misi Mókust láttuk nemrég, majd 2 óra volt kis szünettel, Annának nagyon tetszett. Meg mama vitte el párszor egy közeli Művházba gyerekelőadásra, annak is nagy sikere volt.

True
Érdekes amit a farsangról írtál, és felnőtt szemmel biztos nagyon látványos volt, de azért – bocs – én azt tartom az igazinak ha a gyerek maga döntheti el hogy mi akar lenni. Persze biztos örültek annak is a gyerekek hogy méhecskék lehetnek, és biztos élvezték is a dolgot, d e az átváltozás lényege hogy azzá változhasson akivé akar... Én pl. azon is meg vagyok rökönyödve mikor az iskolások a tanítónéni ötlezte alapján öltöznek be az egész osztály valami téma alapján. És hol van a gyerek önállósága, szabadsága? Épp a farsang az amiben ennek teret kellene adni!!
Nálunk pl. nem egy napos farsangi buli van, hanem a farsangi időszakban ( vízkereszttől hamvazószerdáig) a jelmezek folyamatosan benn lehetnek, és egymásnak odaadhatják a gyerekek, egymás bőrébe bújhatnak, és ezt nagyon élvezik. Maga a farsangi mulatság nálunk a néphagyomány alapjain nyugszik, kiszeégetésből, télkergetésből és farsangi táncházból áll amit többféle kézműveskedéssel spékelünk.

Fanny
A pályázat megírása tényleg elég bonyolult volt, hihetetlen sokféle dolog kellett hozzá pl. egy nyilatkozat a környezetvédelmi hatóságtól hogy a tervezett felújítás nem veszélyezteti védett állatok élőhelyét. Az egész lakótelepről vagy 20 pályázatot küldtek be és csak 2 volt amit el is fogadtak formai és taratlmi szempontból is.
Nagyon tetszett amit írtál a külföldi munkavállalással kapcsolatban ( már többször akartam jelezni hogy nagyon jó stílusban írsz, mikor komoly témák kerülnek szóba, annyira összeszedett és logikus) én nem tudtam volna ilyen jól összefoglalni és nincs is ennyi információm a dologról, röviden csak annyit hogy sokan azt hiszik, kint kolbászból van a kerítés... ehelyett jön a feketeleves.
És még egy gondolat: nem tartom magam nagy hazafinak, de el sem tudnám képzelni hogy külföldön éljek ( hacsak valami nagyon nem kényszerítene erre) ahol nem az anyanyelvemen szólnak hozzám... nem vagyok szentimentalista, de nyaralásból hazafelé, 2 hét után olyan jól esik végre újra magyar szót hallani... és ezen az sem változtat ha az ember perfekt beszél valamilyen nyelvet :roll:
Én egyik pártból sem nézem ki hogy meg tudná váltani a világot, és nem hiszem hogy jobb lenne ha más lenne a kormányon, nem volt jobb akkor sem amikor más volt. Akkor is, azóta is csak az egymásra mutogatás folyik, mindenki a másik hibájának rója fel a kialakult nehézségeket, a hazudozás minden politika alapköve – sajnos. Saját fülemmel hallottam amikor a másik nagy párt vezetője azt nyilatkozta amikor egy választási ígéretét számonkérték rajta: Ja, az csak választási fogás volt... :twisted: :twisted: :twisted:

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


El is felejtettem, voltunk fodrásznál Emesével. Az úgy kezdődött, hogy meg akartam igazítani a haját, mert már nagyon el volt véknyulva a vége. Ez nem volt valami sikeres, elég antitálentum vagyok, tehát irány a fodrász :lol: . A frufruja kicsit rövid lett, de már a végén sírt (mert azt hitte befestik a haját :shock: , mint utóbb kiderült), és nehéz volt megcsinálni. Hátulról kicsit jobban látszik a formája, már ha annak lehet nevezni... :lol:

Icus! Ha lesz valami fejlemény a házban, írd már meg, nagyon kíváncsi vagyok!

Kép

Kép

Kép

Szép napot!

KépKép
mandula35
 
 


Mandulácska!
Jó lett a nagylányos frizura, de a régi ott az utolsó képen, ahogy kutyagol, az aztán Emese! :D

Ez az igazság, hogy itt szerintem egyik párt sem fog megoldani semmit, együtt cseszték el az életünket! Mert mindegyik benne volt, amikor a 2/3-os törvényeket hozták, és most ezeken alapszik a mi "demokráciánk". Ki kellene söpörni mindet, akik az elmult 20 évben közszerepeltek. Bár, most annyira balra huzunk hogy lassan lemegyünk a térképről...
Elmenni- nekem is az jut róla eszembe, hogy akkor elérik a céljukat...
Most lesz épp a Házon kivül-ben az ökofalu, ha el nem alszom, meg is nézem.

Icus!
Jól emlékszel, Vadvirág volt... Nekem először az iwiwen irt, ott hirtelen nem tudtam hova tenni, de a gyerekek neveiről rögtön beugrott :wink:
Érdekes kis szösszenet volt a megjelenése, kiváncsi vagyok legközelebb miként látjuk viszont :wink: :D
Gondolom ám, hogy Anna ismeri a mesepalettát :D De az a történet haláli lehetett.
Lukuval nemrég voltunk először bábszinházban, de csak kb 1 órás müsoron. 2 emberes a dolog, mert ha a kicsi hirtelen meggondolja magát, mit csinálsz a naggyal, ha egyedül vagy? Most a Halász Juditon pl. meg elaludt Apa ölében. És ugyebár a másik ded is ölbe kivánkozik. Egyelőre családi program, de ugy gondolom, 1 év mulva simán vesszük már hármasban is az ilyen kirándulásokat. Viszont nagyon jó négyesben menni ilyesmire, az ember csak ugy dagadozik a büszkeségtől ahogy nézik az aprókákat.
Köszönöm a festő tippet. Még nem álltunk neki, mert a hó leesése óta folyton kint fagyunk. Lukunak ugyan nem tetszik, de valahogy azért csak áthidalunk 1-1,5 órát mindennap.
Most áthelyeztük a vetitést, fürdés utánra, mivel egyre később sötétedik. Nagyon jó ötletnek tünik, mert a nagyágyon mindenki kellőképpen lehiggad, mintegy előkészitve a könnyü és gyors elalvást.

Ma a lánykám Dáviddal papást-mamást játszott. Ő főzött, megkérdezte: "ki kér csirkepörköltöt?", és Dávid kért.

Versike, remélem pontosan fogom idézni.
Farsangi fánk, pufóka,
Teremben áll a móka.
Kéményseprő, Piroska,
A szakács meg a kukta.
Vigan ropják a táncot,
Mind megeszik a fánkot.

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok

Írtam egy hosszút, ami elszállt, így most a lényeget próbálom összefogalni:

Szerencsére nekem egészen sok ismerősöm él külföldön, pl. tesóm évek óta Skóciában, volt férjem Spanyolban és most leltem egy ált. iskolai osztálytársamra, akik kb. fél éve mentek ki Írországba. Nos, ők hálistennek nagyon jól boldogulnak, pedig csak az írországi csaj tudott angolul, de a férje neki sem. Az első néhány hónapban csak a csaj dolgozott, heti négy napot, már ezzel is jobban éltek klasszisokkal, mint itthon. Most pedig a férje is kapott munkát egy farmon traktorokat javít. Nyelvtudás nélkül. Ha ők hazudnak, akkor én is. Az biztos, hogy csak úgy nem mennék ki, és azt is tudom, hogy az ovi nehéz ügy, azért írtam, ha nagyobbak lesznek a gyerekek. Ne haragudj meg Fanny, de megértem, hogy te nem vágysz külföldre, neked megfelel ez a rendszer, hiszen te magad írtad egyszer, hogy a vállalkozásotok papíron veszteséges, valóságban nagyon is jól megy. Ezzel valóban nem tudnál boldogulni külföldön, hiszen ez a világ más tájain nem igazán nyerő. De a gazdasági válság valós probléma, ott kint is munkanélküliség van - sajnos. Kicsit lekezelőnek éreztem a hozzászólásodat, miből feltételezed, hogy más nem néz utána a dolgoknak, mielőtt valamiről véleményt alkot?

Természetesen nem gondolom, hogy ha a másik oldal kerülne kormányra, kolbászból lenne a kerítés, de nekünk abban a négy évben klasszisokkal nyugodtabb volt az életünk. Erről nem is akarok több szót vesztegetni.

A farsangról: a mi ovinkban is bármikor lehet bevinni jelmezeket, hercegnős, balerinás rucikat, nemcsak a farsang idején. A farsang egy külön program, és a gyerekek is szájtátva bámulták, és egy akkora élmény volt nekik, amit örülök, hogy átélnek minden évben. A színpadon ott van az egész ovi, körben ülnek, és ők is nézik a másik műsorát, nevetnek, tapsolnak. Az iskolai farsang már egészen más téma. A kisiskolás gyerekeket leszámítva a nagyobbak szerintem nagyívben letojják a farsangot, nem nagyon érdekli őket. Szerintem ezért találnak ki a tanárok valamit, mert a gyerekeknek nincs is ötletük.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok, vagy rég jártam erre? :shock:
Most csak képeket teszek fel, mert hamarosan mennem kell a farsangra.

Vadvirág megjelenésén nagyon meglepődtem és nem igazán tudom hová tenni. Elég fura.

A felvetett témához már mindenféle véleményt elmondtatok, nem tudok mit hozzátenni. De: én tudom magamról, hogy nem tudnék külföldön élni, csak itt. Ide születtem, ez a Hazám. És a férjem is így érzi. Fanny nagyon klasszul leírta a nehézségeket. Bevallom én max. az egyharmadán gondolkodtam el, vagyis: a nyelvtudás hiánya, az idegenség érzés, hogy viselnék a gyerekek és elviselném-e én magam. De igazán komolyan sosem gondolkodtunk ezen.
Az viszont biztos, hogy itt már nagy "gáz" van. Mi sok-sok hónap óta az önellátáson gondolkodunk és egyre jobban zavar ez a teljes kiszolgáltatottság. Nekünk pl. csak gázfűtésünk van, míg sok ismerős megtartotta a vegyestüzelésű kazánt, és fúrt kutunk sincs, na meg konyhakert sem stb. És sokszor felemlegetjük, hogy gyerekkorban hogyan éltünk. Mi például nem mentünk naponta boltba. És vásárolni is többnyire csak kenyeret, tejet, lisztet, cukrot és esetleg szörpöt kellett. Zöldség-gyümi volt, husi volt és zsír a sütés-főzéshez, papírárut nem használtunk (rongyzsepi, konyharuha, újságpapír - a pzs, szalvéta és WC-papír helyett). Anyukám főzött-sütött, volt fúrt kutunk és magunk fűtöttünk. Akkor működött és még csak rossz sem volt. Most pedig totál analfabéták vagyunk az önellátás terén... Számunkra az lesz a megoldás, hogy szépen visszatérünk ehhez. De mi még a családi-baráti összefogás fontosságán is gondolkodunk pl. a szükséges dolgok beszerzését elég ha 1 ember, 1 kocsival intézni mondjuk 4-5 család számára. Elég bizonyos kütyükből 1 és azt körbeadjuk, közösen használjuk stb. Persze mindez kevésbé lenne kényelmes, mint a mostanában megszokott életvitel, viszont abszolúte életképes a mostani pedig az összeomlás felé hajlik. És még folytathatnám, de nincs most időm.

Mandula
Nagyon helyes Mesikéd az új frizurával, de bevallom a régi nekem is jobban tetszik. És a kutyagolás különösen jópofa!!!

Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
regina3
 
 


Sziasztok!

True!

Nagyon sajnálom, hogy félreértettél. Én csak azt osztottam meg veletek, amiket én erről a témáról összeszedtem, tapasztaltam, és ami az én személyes meglátásom. Azt nem tudom, hogy más utána nézett-e a dolgoknak vagy sem, ugyanis a hozzászólásokból ez nem derült ki.
Az, pedig, hogy én hogy vagyok a jelenlegi helyzettel megelégedve - a figyelmes olvasó számára, gondolom kiderült - jól példázza az, hogy én komolyan foglalkoztam a gondolattal, hogy hogy lehetne máshol boldogulni. Persze, azt is tudom, hogy a "boldogulás" kifejezés nem mindenkinek ugyanazt jelenti - erre is utaltam az írásomban - mást jelent fiatalon, középkorúan, családdal, család nélkül, hosszú távon, rövid távon, én például ( se a férjem) nem sorolom a traktorszerelést (mosogatást, takarítást,pizza futárkodást...stb) a boldogulás kategóriájába, még akkor sem ha feltételezem, hogy ezekkel a munkákkal egy tehermentesebb életvitelt lehet folytatni, mint itthon. De ettől, természetesen másnak ez még lehet egy elfogadható életpálya.
A stílusomért nem tudok elnézést kérni, ahogy Melcsi csak a saját stílusában tud írni, úgy én is. Én már csak ilyen alapos vagyok, szeretek egy témát alaposan körbejárni ( ha már arra veszem a fáradságot, hogy hozzászóljak). Az előzőleg felvetett gazdasági-politikai témához is azért nem szóltam hozzá (ahogy írtam is), mert hosszúra nyúlt volna és most nincs rá időm.
Míg nem olvastam a hozzászólásodat, addig úgy gondoltam, hogy Icus írására reagálva ( "nem volt jobb akkor sem amikor más volt") összefoglalom, hogy mi mindenben bizony jobb volt a helyzet, mely gazdasági mutatók voltak sokkal jobbak, mennyivel közelebb álltunk az euró bevezetéséhez,milyen támogatási rendszer volt, ami a normál lakosságot ösztönözte, sőt milyen hosszútávú ösztöndíj rendszer volt a romák részére, ami valóban a felemelkedésüket szolgálta volna és amit a választások után azonnal megszüntettek.
De mindenkit megnyugtatok, nem foglalom össze, mert feltételezem, hogy rögtön lenne valaki, akinek meg az nem tetszene. Az élet már csak ilyen.

Éva
fanny01
 
 


Éva én szeretem olvasni a véleményedet ne hagyd abba akit meg bánt szerintem görgessen azért vagyunk itt hogy mindent meg tudjunk beszélni nincs két egyforma ember mindenki másként lát dolgokat és ez így van rendjén

tegnap megnéztem a házon kívűlt az ökofaluról volt benne szó jónak ígérkezik bár egyenlőre egy fia gyerek annyi sem lakik ott 4 család azt ennyi bár lesz akik már építkeznek ott lesz minden és ha tényleg megtudják oldani hogy mindenkinek lesz munkája az is jól hangzik

azért az nem semmi hogy a 120 nm -ers házat 10 ezer ft-ból fűtik és a víz is csak 3 ezre ft nem hangzik rosszul bár kezdőtőke kell hozzá ami nekünk jelenleg nincs de szerintem simán belevágnék ha lenne pénzem akár működhet is

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Fanny! Én nagy élvezettel és odafigyeléssel olvasom az írásaidat, pontosan azért mert összeszedett, és van "háttere" annak amit írsz! Légyszíves továbbra is írd le amit gondolsz, azt hiszem nem én vagyok az egyetlen akit nagyon is érdekel!! Egyébként igaza van Nikának, ha valakit nem érdekel egy téma (vagy egy fórumozó), az nem olvassa el.

Regi! Igen, nagyon nehéz (lenne) a váltás, hiszen tényleg ki vagyunk szolgáltatva a szolgáltatóknak... De ezen változtatni kell szép lassan.
Emeséd nagyon édes, látom a lányok együtt pancsiznak :lol: ! Az alvós kép imádnivaló!

Melcsi! Mindjárt lagzi... :lol: :lol: :lol: . Köszi a versikét!

Icus! Hogy álltok a bilizéssel? Emese rá sem akar ülni....

Holnap kocsonyafesztivál, megyünk enni... :lol: :lol: .

Szép estét mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 


Sziasztok

Úgy látszik, kilógok ebből a társaságból, és engem ért félre - vagy akar félreérteni - mindenki. Nem mondtam egy szóval sem, hogy valaki ne mondja el a véleményét, ellenkezőleg, kíváncsi vagyok rá, Fannynak valóban voltak jó és használható információi. A stílust éreztem lekezelőnek, és nem Fanny stílusát általában - hiszen eddig is jókat cseteltünk már, és soha nem éreztem még ezt.

Fanny: ebben a hozzászólásodban rávilágítottál arra, amit én próbáltam kifejezni, nevezetesen azt, hogy a neked valóban nem érné meg külföldre menni, hiszen a ti számotokra élhető ez az ország, és külföldön nem biztos, hogy tudnátok ilyen színvonalon élni. De azoknak, - mint pl. mi - akik soha senkitől semmit nem kaptak, és mindig annyit kerestek, amiből félretenni nem tudtak, hitelből tudtak családot alapítani - nos én pl. lehet, hogy tudnék váltani mondjuk kétkezi munkára. Ott igen, ahol meg lehet élni belőle. Itteni minimálbérért nem takarítanék az tuti. Tudod sok embernek nem azért fordul ez meg a fejében, mert meg akar gazdagodni, hanem nem akar úgy élni, hogy ha túrórudit vesz a gyerekeinek, akkor nem azt nézi, hogy milyen az íze, hanem az árát. Örülj neki, ha te ezt nem tudod, milyen érzés. (Az említett ismerősöm egyébként itthon is autószerelő volt, nem is értem, ez téged miért lepett meg - hiszen nem lehet mindenki értelmiségi - a felesége bölcsészkart végzett, kint is szellemi munkát végez, és nagy szeretetben és megbecsülésben élnek együtt hosszú évek óta.)

Továbbra is kíváncsi vagyok mindenki véleményére, ha az enyémre ti is, akkor írok még ide, ha nem, nem... Úgyse nagyon van időm rá :)
szép hétvégét mindenkinek

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True!

Most már azt hiszem teljesen érthető ki mit akart mondani! Én személy szerint ezentúl is kíváncsi vagyok a te véleményedre is!

Abban teljesen igazad van, ha valaki úgy látja, hogy külföldön jobban boldogulna, akár más munkával is mint amit itthon csinált, annak érdemes váltania.

Jó hétvégét!

KépKép
mandula35
 
 


Egyetértek Fannyval abban, hogy az Orbán-kormány alatt egész más volt ez az ország. Látszott, hogy fejlődünk, épültek a házak, bizakodtak az emberek. A támogatások sokkal igazságosabbak voltak, gondoljatok csak a családi pótlékra iskoláskoru gyerek esetén... és most annyira fásult mindenki, olyan mély a csönd, mintha mindenki gyászolna belül. Arról nem beszélve, hogy az üzletekben csak az árubőség a régi. Engem csak az bosszant, hogy ennek a rossznak mindenki issza a levét.

Regina!
Mit eszik ez a lány? :D :D Micsoda hurkák! Évike is ilyen husi volt? Nagyon édes! Szeret Évivel fürdeni?
Sajnos mi is teljesen kiszolgáltatottak vagyunk, csak gázfütésünk van, sőt a melegviz is gázról megy :? Dezső nézte meg végül az ökofaluról szóló filmet, de azt mondta, ez sajnos csak döcög. Bár nem lenne drága a ház, és terület is tartozik hozzá, mégis elképesztően kevés ember lát benne reális lehetőséget. Minket viszont valami ehhez hasonló érdekelne, lehet hogy el is látogatunk, legalább ötletet meriteni. Megnéztem a neten, minden vasárnap van "tárlatvezetés"

Esti vers:
Járjunk táncot, libegőt-lobogót,
Pergőt-forgót, ripegőt-ropogót.
Ez ének, szolmizálva: sz,m,d,m,sz,l,sz,r,m,r, sz,m,d,m,sz,l,sz,r,m,d.

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


True!
Ne hagyj itt minket légyszi! Én- bár a turórudinak én se az árát nézem- kiváncsi vagyok a Te irásaidra is, és én megértem, hogy igazságtalannak tartod a fizetésből élők gondjait. És épp azért irtam le, hogy egy vállalkozónak mennyi járulékot kell kifizetnie egy szerintem szerénynek mondható kivét után, hogy érzékeltessem, ez nagyjából másnak egy havi nettó bére. Akkor még nem vettünk egy kiflit sem, és a gázszámlát se fizettük ki! Szóval mindenkinek megvan a maga keresztje.

[url=https://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


true: én a te véleményedre is kiváncsi vagyok ne menj el még szép hogy nem gondolkodunk egyformán :):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!
Ugye emlékeztek még rám? Ugyi nem baj, ha néha-néha bejelentkezem... és persze olvasgatlak is (ha eljutok idáig) benneteket!!!
Vadvirág/Vikihez én nem szólnék, mert én akkor még nem voltam "topiklakó"...
A külföldön élés és ki mennyire járt utána... gondolom mindenki a saját szempontjai alapján utánajárt. Én tizenévvel ezelőtt sem akartam külföldön élni (mert akkor nagy volt a veszélye, h kinn ragadunk, és én azt végképp nem akartam)... valahogy most is úgy vagyok vele, h az én szemszögemből nem egyszerű! Nem szeretnék a családtól (szüleimtől- és ők sem tőlem!) elszakadni, nehezen menne nem a tudásomnak megfelelő munkát végezni (ne értsetek félre, nem beképzelet duma ez, de mondjuk ha nagyjából a szűk szakmán belül tudják, h te ki vagy, akkor mondjuk takarítónőként újrakezdeni... az én nyelvtudásom nem anyanyelvi, de a szakmám megkövetelné... jaj, ez bonya, azért remélem értitek és nem félreértitek!). Meg nekem mindig eszembe jut, h hiába álmodsz már azon az adott nyelven egy csomó nüansznyi dolgot még sem értessz, mert nem az anyanyelved.
Gyerkőceitekeket (kicsiket, nagyokat), ünnepségeken, otthon, új frizurával, beállítva, spontán... szal mindig megcsodálom! Szépek, kiegyensúlyozattak és szívderítőek! És ez a lényeg!
Rólunk annyit (csak a szélét érintve a történetnek, mert ez a nyitott fórum engem zavar abban, h sokmindenben sokmindent meséljek), h nem volt annyira váratlan és gyors a költözésünk... csak keveset jártam erre. Esztergomban egy fantasztikus hegyoldalban vettünk egy számunkra sok lehetőséget rejtő házat. És eddig azt kaptuk a várostól és a háztól amire számítottunk. Igyekszünk abszolút kihasználni a lehetőségeket: a kisváros előnyeit, a hegyoldal magányosságát!
Kislányom Janka egyébként nagyon cuki, hihetetlen kis nőszemély. Az a sejtésem, h lesznek még gondjaim vele (fegyelmezési), mert nagyon öntörvényű! Kedves, okos és nagyon huncut kiscsaj! (És persze a költözésnek ő a legnagyobb nyertese: hatalmas nappali, étkező, folyosó, ahol triciklizni lehet..., szánkózás Dobogókőn, ami 15 km-re van tőlünk, nagy szaladgálások a Duna-parton, ami 15 perc séta... Mikkamakka, zenebölcsi stb.)
Szal, ugyan a gazdasági válság minket is érint (ránk vállalkozókra eddig is nagy teher volt pakolva, most méginkább és még munkát/megbízást/felkérést is kell találni... nemcsak az alkalzatottaknak nehéz- de gondolom ezzel mindenki tisztában van!), én próbálom a poharat inkább mégis félig telinek látni (nem félig üresnek!), bár ez a "hurrá-amerikai-optimizmus", ahonnan ez az elv jön tőlem nagyon, de nagyon távol áll!!!
Ugye nem baj, h csak ilyen ritkán jövök???
Kép
Kép

Kép
ermoni
 
 


Sziasztok!

True!

Tényleg hagyjuk az egészet, mert nem ér ennyit, én igazán nem értem a sértettségedet, ami nem csak a stílusomnak szól, hanem úgy általában véve mindenre. Nem tudom miért gondolod, hogy azért mert valaki vállalkozó az nem hitelből építette a házát, nem hitelből vette az autóját és egyáltalán mindenét kapta valakitől. Ha így lenne akkor miért nem vállalkozó mindenki? Mindennek van előnye is meg hátránya is. A férjem vállalkozó 20 éve mindent ennek rendelt alá, nincs szabadság,( nyáron 1x5 nap nyaralás) nincs betegállomány, nincs végkielégítés, nincs túlóra, senki nem kérdezi meg tőle, hogy honnan lesz munkája, miből fogja fizetni a hiteleit ha kevesebb a megrendelése stb, stb, stb. Én világéletemben közalkalmazott voltam, annak minden előnyével és hátrányával. Aránylag biztos munkahely, munkaidő fél nyolctól fél négyig, ha beteg vagyok nyugodtan elmehetek betegállománya, évi 35 nap szabadság, van főnököm, van beosztottam, és hiába tanultam negyven éves koromig egyfolytában ez nem látszik meg a fizetésemen, dolgozhatok 65 éves koromig és ha lesz akkor még egyáltalán nyugdíj alap, akkor lesz egy aránylag normális nyugdíjam. Ennyi.
(Arra meg már végképp nem akarok reagálni, hogy miből gondolod, hogy nekem bármi bajom van a kétkezi munkásokkal, főleg az autószerelőkkel, mikor az én férjem autófényező???)

Szóval csak azt akarom mondani, hogy szerintem nem kell azon versenyezni, hogy kinek szarabb a helyzete, mindennek van előnye is meg hátránya is. Van egy kedves ismerősöm, aki azt a hasonlatot szokta erre a helyzetre mondani, hogy: mindenkinek van egy hátizsákja, amiben cipeli az egész életét, ebben van jó is rossz is könnyű dolgok és nehezek, de senki ne irigyelje a másik hátizsákját, mert nem lehet a hátizsákokból csak a jókat kiszedegetni és abból összeállítani a saját hátizsákomat. Ilyen nincs.


Móni!

Esztergom gyönyörű környék. Arra felé (de inkább Leányfalu) mi is nagyon szívesen laknánk, ha volna mód rá.
Nagyon jók a képek, látszik rajta, hogy Janka igazi kis kópé! A második kép, olyan mintha profi csinálta volna. Nagyon jó! Beszél már valamit Janka? Hanna még csak annyit hogy: ba-ba, mma-mma, nem. De mindent megért összetett, bonyolult dolgokat is. És ha kérdezi tőle az anyja pl. az állathangokat azokat ki tudja mondani, még a béka brekegését is tudja. És a mozgása is nagyon ügyes múlt héten voltunk játszóházban, semmitől nem fél, az ugrálóvárba egyedül bemegy, minden hová felmászik, mindenhonnan lecsúszik. Szóval nagyon ügyes. majd teszek fel képet.

Regi!

Hú, micsoda gömbölyű baba! Tényleg mivel eteted? Nagyon édes, főleg abban a rózsaszín ruciban, ahol alszik.

Melcsi!

Ha elmentek megnézni azt az öko falut, szólhatnál, én is kiváncsi vagyok rá. Mondjuk most vasárnap biztos nem lesz jó, férjem megint beteg, nem tudom mi van vele, ezen a télen már harmadszorra dönti le a nyavaja a lábáról. Mondjuk, ha kirándulni nem is, de dolgozni még lázasan is fel kel.
Mi ha egyszer költözésre adnánk a fejünket, akkor -többek között- az vezérelne leginkább, hogy a közüzemektől egy teljesen független házat építsünk. ( jó, mondjuk az áram azért nem kiküszöbölhető) de ha már a fűtést kiváltanánk a geotermikus energiákkal ( ennek is utánajártam) az már nagyon nagy könnyebbség lenne.

Aki tud menjen szánkózni!

Éva
fanny01
 
 


:oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanny01 2012.03.07 11:05-kor.
fanny01
 
 


Éva!

Most nem tudom megállni, hogy ne szóljak én is hozzá, mivel a témával kapcsolatban nekem is vannak tapasztalataim hasonlóan hozzád. Nagyon igaza van az ismerősödnek, a hátizsákos hasonlat tökéletes. Pont a napokban beszélgettünk erről a szüleimmel. Ők ugyanis nagyon jó körülmények között élő nyugdíjasok. Amire persze sokan irigyek. Igenám, de a mögötte levő rengeteg befektetett energiát, tanulást már nem irigylik. Az édesapám igen szegény családból származik, autószerelőként kezdte annak idején. Amit elért, azt mind a saját erejéből, külső segítség nélkül érte el. Hatalmas tenniakarás volt benne, de mindehhez segítség volt az édesanyám, aki messzemenőkig támogatta az ő előrejutását. Édesapám munka mellett érettségizett, munka mellett szerzett diplomát. Több, mint 50 évesen pedig okleveles könyvvizsgáló lett. Hogy ez mennyire nagy dolog, csak az tudja, aki szakmabeli (szerintem te tisztában vagy vele). Más már rég feladta volna, de ő nem nyugodott, amíg nem sikerült. Most is vállalkozó nyugdíjasként rengeteget dolgozik, a bevételei teljesen legálisak. Mindent számlára kap, evás vállalkozóként pedig adózik utána. Nyugdíjasként érte el, hogy családi házba költözhessen. Amit nagyon élvez, de közel nem a nyugdíjasok nyugodt, csendes életét éli. Ezt persze már nem veszik észre a külső szemlélők, csak azt, hogy végre nincsenek filléres gondjai.
Summa summárum, alapvetően nagyon igaznak tartom azt, hogy mindenki a saját sorsának a kovácsa. Ez a saját kis családomra is igaz. A pedagógusokat soha nem fizettek meg jól. Én ezen nem keseregtem, mint sok kollégám, hanem bizony volt olyan idő, amikor hóban- fagyban, kánikulában vásároztunk a férjemmel (a diplomáinkkal a zsebünkben). Rengeteg magántanítványom volt, s a férjemnek is mindig volt a főállása mellett más munkája is. Néhány éve részemről már nem így van, mert a férjem biztosítja az anyagiakat, én meg itthon a hátteret. Ő viszont rengeteget dolgozik, korán reggel megy, este 8-9 körül jön haza. Sokszor hétvégén is az egyik napot munkával tölti. A nyaralások sem nyugodtak teljesen, mert napi néhány telefont biztos kap és akkor intézkednie kell. Annak idején amikor munkatársakat kerestek a céghez, jó néhány ismerősnek felajánlották a lehetőséget. Volt, aki élt a lehetőséggel, de sokan elmentek mellette. A rengeteg munkára már nem vágytak.
Mindenkitől elnézést kérek, ha túl hosszúra nyúltam, de ezt a véleményemet most nem tudtam magamban tartani.

Hanna tényleg nagyon ügyes. Azon a nagy csúszdán is lecsúszott? Melyik játszóházba jártok?

Fiadnak utólag is boldog születésnapot kívánok!


Icus!
Megnéztem a feladatlapot. Őszintén szólva én nem találtam nagyon nehéznek egy nyolcadikos számára. Különösebb ötlet nem kellett egyik feladathoz sem. A rendelkezésre álló időt viszont egy negyedórával én is megnövelném.
Levi milyen kis mosolygós. Anna nagyon ügyes. Az ilyen manuális foglalkozásoknak nem vagyok a bajnoka, bár Benjinél már próbálkoztunk elég hamar festéssel, gyurmázással.
A Mikkamakkába komplex foglalkozásra nem jártunk, csak időnként a játszóházba.

True!
A tanárnővel több okból nem beszéltünk. Egyrészt a legközelebbi fogadóóra (amit az ofő ajánlott) március végén lesz, ami nagyon messze van. Másrészt a másik anyukával (velem szerencsére nem) korábban olyan stílusban beszélt, ami miatt inkább nem vele akartunk tárgyalni.

Mandula!
Nekem tetszik Emese új frizurája. A kutya bent van veletek a házban? Így tűri, hogy Emese „meglovagolja”?

Regina!
Hú, tényleg nagyon kis húsos a pici lányod! Csak anyatejet kap? Hihetetlen, hogy már 3 hónapos is elmúlt.

Móni!
Gratulálok az új házatokhoz! Jankának a „szeme se áll jól”. A viccet félretéve, tényleg nagyon kis huncutnak látszik. Ez egyáltalán nem baj, klassz kis nyitott, értelmes csöppség.

Melcsi!
Kívánom, hogy megtaláljátok a nektek leginkább megfelelő megoldást. Érdekes ez az ökofalu, csak sajnos én biztos nem lennék alkalmas rá, hogy ott éljek. Viszont akinek ez szimpatikus, annak nagyon jó megoldás lehet. Persze jól körül kell járni a témát, mire valaki dönt, egyelőre tényleg kevés a tapasztalat.

Melinda
fermel
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?