Új privát üzeneted érkezett!

Esztó!Álmos babának sok boldog pocakban töltött névnapot kívánunk!!!!!!!!!!!!!!!

Pingi:Nekem sem néz mindig hüvelyi úton méhszájat.Eddig 1x nézte,akkor azt mondta minden ok.Elvileg látja uh-án is,de külön nem szokta kiemelni,gondolom ha gond lenne csak akkor szólna.
Grétivel végig nem vizsgált az előző dokim,de ő mindig mondta uh után hogy zárt méhszáj.
De jó hogy mész 4D-re!Kérünk majd képeket!!Remélem én is eljutok ha hazajön a férjem.
Vele szeretnék menni,meg hát már ő is nagyon szeretné Hannát látni.Viszont Grétit lehet itthon hagyom,mert apum dolizik,így vonattal tudunk csak bemenni Debrecenbe.Grétikét meg inkább nem nyúznám.
Én meg kibírom,elvileg közel van az állomáshoz!

Hanna éjjel nagyon sokáig fenn volt.Valahogy fordulni próbált,már majd szét szedte a hasam,de nem sikerült neki.
Ti jártatok már úgy,hogy mikor álmotokban fordultok felkel arra a pici és nem alszik vissza??Este 3x jártam így.

Szép napot!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Pandi: akkor pihenj!!!! Még tényleg picik a babáink, inkább bent legyen, mint idekint...

Zili: igen, tudom, hogy elméletben így kéne lennie, de nekem kicsit gyanús, hogy sok orvos szinte rutinszerűen csinálja a burokrepit. :roll: Azért ennyi fájásgyenge, "rosszul haladó" szülés szerintem nincsene.

Pingi: csak Bálint doktor után szabadon (ő tartja a relaxot) - minden pszichésen dől el, főleg ez a rész, a tágulás. Ha belefelé figyelsz és elengeded a szorongást, akkor alul is ki fogsz tágulni, ne félj! Az egy rugalmas rész ottan és mi meg arra teremtődtünk, hogy azon a lyukon szüljük világra az utódainkat. Szintén Bálint mondta szerdán, hogy gondoljunk arra, hogy EMLŐSÖK vagyunk. És hagyjuk, hogy az emlős részünk működjön szülés közben - a tested tudja, mit kell tennie, ha nem blokkolod le a negatív gondolatokkal.
Nálunk csak UH van, a méhszáj ott is látszik.

Apátlanok: együttérzek és vigasztaljátok magatokat azzal, hogy a sok sírás egyben azt is jelenti, hogy mennyire szeretik az apjukat a gyerekek. Aztán túllesztek mindannyian ezen az időszakon együttesen és megtanulják a gyerekek is, hogy a rossz is elmúlik egyszer. Ez fontos tapasztalat.

Kép
Kép
tinu
 
 


Anita,

köszönjük Álmos nevében :D :lol: :lol:

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 

 
 

Nagyjából visszaolvastam....ma reggel gyorsan megcsináltam a dolgokat,merte lehet nem lesz víz egy darabig!

Esténk szörnyű volt...egyszerűen annyiar rugdosostt a kisasszony...
Végül úgy aludtunk el 11 után vmikor,hogy apcim simizta a pocit meg a keze rajta volt a hasamon...kb 2 perc alatt bealudtam így :oops: elötte meg órákat szenvedtem :roll:

Akartam is kérezni!
Mikor is jön el az az idő amikor nincs elég helye és nem rugdos annyit? :lol: Na és nem ekkorákat....Némelyik már nekem is fáj...Tegnap vhogy azt éreztem h szórakozik velem..mindenbe belerug és megnézi h mit reagálok :lol: :lol:

Böbi!
A nagy derékfájós nem én vagyok :oops: Bár nekem is szokott,de annyira még nem vészes!Mindenesetre köszi az infót!

Huu minjárt írok még,csak szaladok egy kört!

Ja és elaludtam a nyakamat tegnap elött...így este annyira fájt az is :evil:

annus11
 
 


Pingi! Nem hiszem, hogy sok különbség lehet a nők gátjai között, nincs ahhoz ott sok hely. És nem hiszem, hogy ezen múlik, h lesz-e gátmetszésed.
Én is ettől tartottam a legjobban. De úgy voltam vele, hogy megteszek mindent, amit tudok:
- gátmasszás,
- olyan szülésznő választása, aki jártas a gátvédelemben,
- a dokimmal is beszéltünk róla...
Aztán mégis kellett, mert leesett Maja szívhangja és minél hamarabb kinn akarták tudni.
És hidd el, ki fog ott férni a baba, és utána minden olyan lesz, mint régen, max lesz ott egy pici hajszálvékony vágás.
Amúgy meg egyáltalán nem ciki, hogy nézegeted :-)

Engem mindig megvizsgál a dokim kézzel (6 hetente) és mondja, hogy minden okés, méhszáj zárt. Gondolom UH-n is látszik, ha sokan csak azzal nézik.
pumuklii
 
 


Jó reggelt mamik!

Az apátlanoknak kitartást.Nálunk is volt úgy hogy apu távol volt de annál nagyobb volt a viszontlátás öröme.És annál jobban ragszkodtunk hozzá.

Nekem még egyszer se nyilatkozott a méhszáj állapotáról, de jövőhéten megyek nőgyógyászati vizsgálatra majd ott rákérdezek mi a helyzet ott lenn.

Tegnap előtt keksztekercset csináltam, egy kiló darált kekszből, jó nagy adag lett és tegnap estére semmi nem maradt.nem csak én bűnöztem, de azért meglepődtem hogy nem lettünk rosszul ennyitől :lol:

KépKép
harhaj
 
 


Tényleg, Álmos nap van! Maja unokatesója is Álmos.
Azért sok boldog pocakban töltött névnapot nem kívánok, csak nem marad benn évekig! De vicces vagyok :-)

Annus
ha nem lesz elég helye, attól még fog rugdosni, csak forgolódni nem... :-(
pumuklii
 
 


[quote="farkas007"]

Nekem meg 2 napja megint annyira fáj a bal fenékizmom, hogy nem bírok estére ráállni, csak támaszkodva tudok menni.

Sziasztok!

Böbi! Nekem is szokott fájni a bal fenékizmom, ahogy te írtad :D De nekem már a terhesség kezdetén szokott fájni. Nem tom mért pont a bal felemen. De elég kellemetlen érzés.

Adri! Nagyon helyes a pocid. Hihetetlen,hogy már csak 91 napunk van elvileg hátra. Sőt valószínű kevesebb, mert a babák nem a kiírt napra születnek. :shock:

Kis babókánk sokat mocorog. Néha úgy berezgeti a pocimat Remeg az egész hasam :lol: :P

Nekem most a pisiléssel van gondom. Sokszor érzem,hogy nagyon kell, de általában nem sok jön ki. Csak,ha nagyon sokat várok vele.
Nézték hétfőn és kedden is a pisim, de nem volt gyulladásnak jele. Teljesen negatív volt. :?


Megpróbálok képet feltenni a pocimról. De ez még január 29-i kép.

Kép Zsuzsi poci 24 hetesen
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára susycat 2009.02.20 10:13-kor.

KépKép


KépKép
susycat
Kocs
 
 
 
 


Pingi,
engem is vizsgál manuálisan a doki meg uh-n is, de ahogy már többen írták, simán látszik minden uh-n!

Annus,
én azt hittem, hogy minál szűkebb odabent a hely, annál jobban érzi az ember a mocorgást, :oops:
Anyum mesélte, hogy egy idő után, mikor már pici volt a hely, a kis lábak stb. is kivehető volta pocin kersztül, ahogy kidugta.

Anita,
fel szoktam éjszakánként én is néha ébredni, olyanokat rugdos, gondolom nekem marha kényelmes, neki kevésbé :)
Amúgy 1-2 napja megint kevésbé aktív, mondjuk mocorog, de nem annyira erősen meg kevesebbet.

emese1979
 
 


pumuklii
 
 


Pumukli, igen, én is remélem hogy nem marad bent évekig :D :D :D

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Pumukli,
sztm igen, bár én akkor még a másik oldalon voltam :)

Álmosnak boldog névnapot!
Esztó,
Neked akartam mesélni, hogy öcsémnél anyumék az Álmos és a Botond név között vaciláltak, a végén Botond lett. Persze öcsikém a nevét elég jól megszolgálta, folymatosan botokkal hadonászott a kis pernahajder :)

emese1979
 
 


Annus!

Légyszi írd be nekem a tábliba március 5-öt. Dokihoz megyek akkor. Köszi!
A többi vizsgálatnak, például uh, még nem tom az időpontját. De én szeretnék nemsokára elmenni, majd rábeszélem a doktornőmet,hogy ne a 30. hétre adjon időpontot uh-ra, hanem előbb. :o

Ja, el is felejtettem. Megcsinálták pénteken a zsömlés- tejes vérvételt, magyarul a reggeli utánit. Jó lett az eredménye :D Még a TSH-meghatározást várom.

Szép Napot mindenkinek!

Zsuzsi

KépKép


KépKép
susycat
Kocs
 
 
 
 


Emese, :) remélem akkor Álmos álmos lesz legalábbis az elején :D úúúgy szeretném ha az én alvókámat örökölné és nem az apjáét :)

Zsuzsi,
jó a pocakfotó :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Zsuzsi,
én is 5-én megyek majd dokkerhoz kis tapperónira :)

Esztó,
drukkoljunk.
Reméljük, mindenkinek jó alvó babái lesznek!!!

emese1979
 
 


Úgy látszik nagyon össszejöttek a vizsgálatok, én is 5-én megyek... :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Köszi Eszti!

Most már egész más az alakja a pockónak, de ez hetente változik :lol: Sőt naponta
:D

KépKép


KépKép
susycat
Kocs
 
 
 
 


Kérdés:

Hol is kell regisztráltatni magam, hogy a Praxisban kedvezményt kapjak a 4D-re?
(Emese! Tudom, hogy mondtad már, de teljesen elfelejtettem :oops: )

Köszike

KépKép
novygirl
 
 


Novygirl,
ha beírod h babanat.hu, van egy 4D link bal oldal, arra ha rákattintassz, és lesz egy "kedvezmény babanet-es jelentkezőknek". 1000 Ft a kedvezmény. (mi 10.000-t fizettünk múltkor, DVD, vizsgálat + 3 nyomtatott kép)

emese1979
 
 


Köszönöm szépen!
Meg is vagyok vele :lol:

KépKép
novygirl
 
 


Én is 5-én megyek dokihoz!!Jó kis nap lesz,lehet drukkolni!

Zsuzsi csini pocak!

Olyan nyúzott vagyok,ma,semmihez sincs kedvem.Nem rég előszedtük Grétivel a régi textilpelusokat,majd holnap kifőzöm,kimosom őket.

Délután menni kéne boltba,de megvárom míg férjem hív.Múltkor is a boltba voltunk mikor csörgött,hát nem sokat tudtunk beszélni.

Ebédre csak tejbegrízt csinálok,meg valami gyors levest.Még a henteshez is elkéne sétálni,de messze van.

Szép napot!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Pumukli, nagyon jó a kép.

Van itt videó is, az első nagyon jó :shock:
http://velvet.hu/poronty/2007/07/06/nicsak_ki_mozog/

Kép
Kép
zili
 
 


Tinu!
Ha burkot repesztenek, lejjebb szall a kopony es jobban tagit.

Emese!
Nem tudom, meddig elvezem a vendegszeretetuket... ha a szurival le lehetne allni, akkor felcsillanna a remenysugar...

szobatarsak
3an vagyunk, 1 tok ari,1 meg.... van par baja szegenynek nyaktol felfele, es abszolute nem ebben avilagban el... az hagyjan,hogy ugy horkol, hogy hajnali 1-2-tol mar radiot hallgatok... de ejjel is ugy kozlekedik, mint nappal, csattog, felnyomja a villanyt... wct nem huzza le, kezet sem mos... nem gyozunk fertotleniteni... allitolag eddig az osszse szobatarsa atkerte magat mashova.... uberturelmesek vagyunk....

Azt neztem, hogy kb 4-5 vagyunk itt ezer eve, tobbiek cserelodnek :)

Panndi!
Pihenj, amennyit Zsofi mellett tudsz, nem nagy moka itt fekudni...
Vendég
 


takarokrol persze kuldok majd kepet
Vendég
 


novygirl
nekunk ua. az orvosunk es uhuval mindig megnezi a belso mehszajat
Vendég
 


Petrus kitartás!De jó olvasni,hogy azért nem vagy annyira magad alatt.
Én míg Grétivel 3 hétig bent voltam,már nagyon depis voltam.
Nekem sok szobatársam volt 3 hét alatt.Aránylag mind normális volt,persze akadt olyan is aki sokat beszélt,vagy éjjel mászkált.
De a legrosszabb az volt,aki míg 5 napig benn volt szülés után,és nem fürdött. :shock:
Én napjába többször zuhiztam,meg hajat mostam 3 naponta.Ő meg megszült,és úgy ment haza hogy egyszer sem fürdött.Pedig ugye szoptatott,vérzett.

Az osztályon volt egy csaj,aki meg szülés után 2 órával(hüvelyi úton szült) a liftben sexelt a férjével. :shock:

Ezek engem kiakasztottak.

Szép napot!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


mocorgas
elvileg a 30. hettol kisebb a hely es nagy rugasok helyet csakmozgolodast erez az ember... elvileg ezutan nem fordulnakmeg... elvileg.... most olvastam egy 39.hetet taposo kismamirol, akinek az eddig fej-fejvegu babai kozul az egyik ugy dontott, fenekkel lefele jobb lesz... :lol:

meg még Tinu!
persze vannak, akik azert csinaljak, hogy siettessek... :(
Vendég
 


Petrus!

Köszi az infót, valahogy ez sosem került szóba a vizsgálatok során.

Kitartást neked! Fejtől felfelé problémás emberek mindig akadnak, az übertoleranciád meg dícséretes :wink:

KépKép
novygirl
 
 


sziasztok

lányok annyira aranyosak vagytok a sok dícsérettől és köszöntéstől kicsordult a könnyem :)

külső méhszájat nekem doki mindig manuálisan nézi havonta :)

jajj ma voltam a körzeti nődokinál, sorszámmal mentem 8-tól van rendelés, 9-re jutottam be, aztán 5 perc volt, mert csak felvettek táppénzre és mehettem is át a bőrgyógyászatra, ahol 9-től háromnegyek 11-ig ültem mire bejutottam, pedig csak 7-en voltak előttem:(, egész jól viseltem, csak 3x keményedtem, kicsi meg rugdosott rendesen :), ja és oda és vissza is gyalog mentem, férjem elcsaklizta a kocsit :)

Feltűnően jól aludtam, kifejlesztettem egy technikát: bal oldalon szopipárna lábak alatta és rajta, hasam alatt puha kispárna, jobboldalra fordulva, has alatt kispárna, lábam között másik párna, így nem kell bírkóznom a szopipárnával és nagyon jól aludtam :)

nekem is azért kell forgolódnom, mert egyszerűen az oldalsó fenékrészem teljesen bezsibbad :(

most pihenek 3-ig aztán mehetek Éduáért, délután meg süthetem a tortákat, ugyanis jön egy tojásallergiás kislány is és neki sütök tojásmentes tortát :)
Úgy néz ki 4 barátnője jön Éduának a szülinapi partijára a 6-ból, egy azért nem jön, mert a bátyjának farsang van, másik kiscsaj meg azért nem jön, mert az előző kisfiú sem jön :( :)

Akinek feküdni kell, fogjátok fel pozitívan a dolgokat, bár kisgyerek mellett nagyon nehéz lehet, főleg mert mindig van valami, amiért fel kell kelni :(

Nekem nem volt méhtisztítás, könyöklés sem, szóval szerintem egy átlag szülésem volt, normális :), leszámítva a méhszájtágítást, azt igazán kihagyhattuk volna, de a mostani dokimmal ezt már évekkel ezelőtt letárgyaltam, hogy ő nem csinál ilyet :), majd még emlékeztetem rá :)

Mindenkinek szép napot!

Ildi

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Sziasztok!
Reggel voltam szemészeten.8-ra kaptam időpontot, 8.45-kor már bent is voltam. :? Akkor minek adnak időpontot,ha úgysem tartják?
Mindegy.A szemem nem sokat romlott,illetve csak a jobb 2-ről,2.25-re.A bal maradt 2.5-ös.Viszont csináltak pupillatágítást is,amiről senki sem szólt nekem. És mivel egyedül voltam,így csak a bal szemembe csöppentett,meg közölte, hogy ma ne vezessek. Tök jó,hát persze, hogy kocsival vagyok melóban. :? Mindegy!Úgy döntöttem,hogy mivel 3-ra megyek masszőrhöz,így 4-re rendbejön annyira a szemem, hogy azt az autóval 5 perces utat,ami hazáig van,kibírom.Nem felelőtlenség,de tényleg nincs messze. :oops:
Susycat!
Ez a pisilés dolog lehet attól, hogy a pici épp a hólyagodon csücsül.Így nyomja,és olyan érzést kelt,mintha majd bepisilnél, de közben meg alig jön.Nekem is van,hogy így van.
Álmos babát Isten éltesse odabent!!!!!!
Esztó,én is remélem, hogy az én alvókámat örökli és nem Daniét, mert ő minden pici zajra felébred,és elég éber lesz rögtön. Ha én elelszom,az ágyat is kilophatják alólam. :lol:
A fekvőknek jobbulást,és pihenjetek minél többet!!
Az egyedül lévőknek,kitartás!!!!!Nem tart már olyan sokáig!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Sziasztok!

Samum most aludt el, ebben a pillanatban. Édes kis lurkó. :)

Bldog névnapot kívánok én is Álmosnak!

Még nem tudjuk, mi lesz azokkal a dolgokkal, amiket az elmúlt 2 hétben alkottunk, de pont 2 héttel ezelőtt volt 1 biztonsági mentés a vincseszterünkről, szóval annyi megvan, ami azóta lett, az meg kiderül, kioperálható-e a kipurcant egységből... De már a gépünknél ülök, mert kaptunk egy másik vincsesztert hozzá :)

Na, nekem Samu végig egyre erőteljesebben rúgott, csak arra nem volt helye, hogy bűvészmutatványokat és nagy forgásokat csináljon. Volt, hogy felrúgta számítógépasztalból kihúzható billentyűzettartót, és repült 1et a billantyűzet... :)

Én is 5-én megyek vizsgálatra. :)

Dokim nekem is csak UH-val néz, de nézi a méhszájat is vele, a jó UH-n nagyon jól látszik az is. Kézzel akkor vizsgál(na), ha vmi gyanúsat látna.

Szerintem nem kell tartani a gátmetszéstől. Addig, amíg nem volt gátmetszés, addig is megszülettek a babák. Valóban lehet törekedni rá, hogy gátvédelemmel szüljünk, de azt szerintem mindenki tudja, hogy gátmetszés nélkül elég sok nő megrepedt régen. Ma kevésszer fodul ez elő, mert sokszor (sajnos) akkor is vágnak, ha nem kell. De sokkal jobb egy éles tárggyal okozott célzott seb, mint egy szakadás... Szóval, ha szükséges (és van olyan eset, amikor szükséges), akkor egy teljesen ártalmatlan beavatkozásról van szó, ami kb 1 hét alatt szépen meggyógyul. Még szülés után sem ez a legnagyobb nehézség. :) Szóval szerintem ettől ne féljetek... :)

Na, ma sokmindent megcsináltam. Reggel ettem zsömlét-tejet, menetm laborra. Volt sorbanállós bácsi, aki mikor mondtam, hogy kismama vagyok, és soron kívül engednek be, közölte, hogy hol a sor vége... Mondtam, köszönöm, látom. Az ablakba benyomta a sorszámát az irataival, a néni meg mondta neki, hogy majd akkor fáradjon oda, ha az ő sorszámát hívják. És mehettem én. :) Aztán voltam a háziorvosnál. Ott tudják, hogy kismama vagyok, asszisztensnő beengedett soron kívül. Volt morgás... Aztán aptam beutalót EKG-ra, lementem bejelentkezni, felmentem a vizsgálatra, de láttam, az van kiírva, hogy 2 és 3 között van ma vizsgálat. Gondoltam, mivel sokan várnak, csak van vmi, megkérdezem, de fölöslegesen nem akarok órákat várni... Kijött az asszisztens, mondtam, csak kérdezni szeretnék vmit, betuszkolt az ajtón, kérdeztem, ma csak du. van-e vizsgálat, mondták, vetkőzzek... :) Hát, megvizsgáltak, aztán mentem ki az emberek közé, akik elmondtak mindennek, hogy ott álltam az ajtóban, és beosontam mindenki előtt, meg hogy szemesnek áll a világ, vaknak meg a holdvilág, vagy mittomén, meg ilyenek. Mondtam, hogy szó sincs róla, csak kérdezni mentem be vmit, de ha már bent voltam megvizsgáltak. Nem akartam senki elé furakodni... Ott meg összebeszéltek, úgy hogy én is hallja, hogy micsoda neveletlenség, és hogy ők sem hobbiból vannak itt... Mondtam, ha jobb ezt hinni, akkor csak higgyék... :( Vissza háziorvoshoz, megnézte a leletet, aztmondta, rendben, csak picit szapora a szivem, mondtam, gondoltam, kicsit fehérköpeny-szindrómám van... A vérnyomásom is magas lett, mikor mérte, de mondtam, hogy itthon is mindig mérem, és rendben van... Mondta, hogy mikor jön a nagyijaimhoz, majd mutassak neki papírt, amin vezetem, hogy mikor mit mérek... Mondtam, ok. Na, ezután még védőnéni, hallgattuk Pindur szívhangját, minden rendben. És akkor hazajöttem. Izgi volt...

Susy! Szép a pocid!

Huh, most jó sokat írtam, de fel vagyok dobva, hogy van gép... :)
Vendég
 


Nagyon sajnálom, hogy egyedül vagytok, lányok, mert nekem az is nagyon nem jó, hogy reggeltől estig egyedül vagyok... Nem is tudom, mi lenne, ha még éjjelre se jönne haza férjuram... Ezért csak annyit: kitartás!!!!

Panndi! Mi van veled???

Remélem, mindenki jól viseli az éppen aktuális helyzetét, mindenkinek szép napot!
Vendég
 


Sziasztok!

Megpróbáltam visszaolvasni, de nem egyszerű..

Egy-két hozzáfűznivalóm van azért…

Burokrepesztés: Az elsőnél volt, mert már kitüremkedett a baba feje, de a butok nem akart megrepedni… kellet, vagy nem? Nem tudom. Én –laikusként –indokoltnak találtam…
Másik két gyerkőcnél magától ment minden…

Gátmetszés: elsőnél volt (szerintem ezt más írtam anno…), de ennek ellenére is +még repedtem, mert drága lányom nyílegyenesen óhajtott kibújni… A Fiúknál ne volt. Hát, ég és föld a két érzés! A Fiúk születése után, ahogy hazajöttünk, már aznap lazán lementem a DM-be J

Az oxitocyn rutinserű adagolása, gátmetszés, burokrepesztés –normál szülésnél! –semm9 másért nemkell, csak hogy gyorsabban menjenek a dolgok, és a doki haza tudjon hamar menni… Egyértelműen drasztikus beavatkozások a természet rendjébe.

Ha tehetném, én otthon szülnék, de kicsiny hazánkban ez meglehetősen kockázatos dolog. Barátaink gyermekei Hollandiában otthon születtek, és orvos nem is volt jelen, csak a választott szülésznő…

Apa-hiány: Érdekes téma, nálunk ez v.hogy soha nem jött elő. Persze, ha nyaranta 2 hetet v.melyik nagyinál voltak, és még csöppként, akkor nehezen bírták –az első napot… Nálunk már pár hónaposan is fél napokat v.melyik rokon vigyázott rájuk, így megszokták. Mindig megmondtuk, mikor jövünk értük –persze, nem percnyi pontossággal, már bármi közbejöhet, - pl.: „vas.de.” –és akkor mentünk is! Így megvolt a bizalom, és semmi gond nemvolt. Most meg már nagyok,így lassan már az a gond, hogy amikorra megbeszéltük, addigra legyenek is otthon… J

Kép
szkitty
 
 


Kutyafüle gratula a 30 héthez!!

Dóri,jó kis pörgős napod volt!Pihenj egy kicsit.

Én gyors elmosogatok,aztán átmegyünk a boltba.Meg lehet a hentesig,de az már messzebb van.

Anyum sem hozta amiket reggel vetettem vele. :( Ha este jönnek,akkor meg már nem kell nasi,délután kellett volna.De azt mondta fázik,és nem jön.Érdekes...

lánykám megőrült!!!!!!!Nyávog hogy csináljak neki tortát!!!!!!!!!!!!!!!!
Á,venni kéne egy gyümi torta alapot,de azt sem árulnak csak a fenti boltba.Sütni meg nincs kedvem.Cukrászda meg nincs ezen a......................helyen.
Hogy én mennyire útálom ezt a pletykás tetű falut.Itt nincs semmi.Még játszótér sem,meg programok sem

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Ma reggel voltam zsömle+2dl tejes vércukron. A nődoki-nénim morgolódik, mert az ÁEK-ban a főorvos úr csak a cukorlötyist fogadja el, és 2x-i szúrással (éhgyomorra+2h-val utána a 2.). Férjemmel úgy döntöttünk, ha eddigi 3 laboreredményem tökéletes volt, akkor minek csináljak pánikhangulatot a laborban? (Egyszerűen nem bírom az éhgyomorra vérvételt. Elájulok...) Ha meg bármi gond van, még mindig meg lehet csinálni azt a drasztikus változatot. (Ami a háziorvosom szerint is tök elavult már!)
Megj.: 8 évvel ezelőtt az akkori MÁV-ban már a zsömle+tej változatot alkalmazták. Úgy látszik, visszafelé fejlődünk...

Kép
szkitty
 
 


Ildi,
ma lesz Édua szülinapi bulija? Én kiskoromban nagyon imádtam az ilyen zsúrokat :)

Dóri,
jó sok mindent elintéztél ma! Engem az EKG után a házidoki kardiológiára is elküldött, nem hitt nekem, hogy fehérköpeny- szindróma miatt magas a pulzusom :)

Lányok, terhesen táppénzre ki vesz fel, a házidoki?

emese1979
 
 


Két napig nem engedett fel a net.

Emese, Zili! Köszi a linkeket! Engem tényleg nagyon érdekelt, hogy hogyan szedték ki belőlem Alízt, de azért jobb, hogy nem láttam. Egyébként hiába voltam végig ébren, minden olyan homályos volt, a hangokat is alig hallottam, szóvak kicsit olyan félkómában lehettem, igáz állítólag vészesen leesett közben a vérnyomásom.

Panndi! Remélem minden rendben lesz! Pihenj!

Nálam egy hét túlhordás után burokrepesztéssel indították a szülést. Azt mondták, a méhszáj már érett. Ez nem tudom, pontosan mit jelentett, de a repesztés után azonnal két perces fájásaim lettek és gyorsan tágultam.

Bár ugyanaz a dokink Tinuval, nálam az UH előtt manuálisan is nézi a méhszájat. Lehet csak az előzetes császár vagyaz amnio miatt, nem tudom.

Kép

Kép
hean
 
 


Ma reggel voltam zsömle+2dl tejes vércukron. A nődoki-nénim morgolódik, mert az ÁEK-ban a főorvos úr csak a cukorlötyist fogadja el, és 2x-i szúrással (éhgyomorra+2h-val utána a 2.). Férjemmel úgy döntöttünk, ha eddigi 3 laboreredményem tökéletes volt, akkor minek csináljak pánikhangulatot a laborban? (Egyszerűen nem bírom az éhgyomorra vérvételt. Elájulok...) Ha meg bármi gond van, még mindig meg lehet csinálni azt a drasztikus változatot. (Ami a háziorvosom szerint is tök elavult már!)
Megj.: 8 évvel ezelőtt az akkori MÁV-ban már a zsömle+tej változatot alkalmazták. akkor az mindenkinek jó volt. Úgy látszik, visszafelé fejlődünk...

Kép
szkitty
 
 


fogalmam sincs, miért került ide 2x, amit írtam :(

Kép
szkitty
 
 


Emese! Táppénzre a házidoki vesz fel, de kell javaslat a nőgyógyásztól!

Mozza! Egyszer már írtam, amikor jelzett a légzésfigyelő, nagy pánikunkban kikaptuk a gyereket az ágyból, de szerencsére néhány másodperc után vett egy nagy levegőt. Eleinte egyébként sokszor előfordult, hogy Alíznak voltak hosszabb légzésszünetei, amit a készülék egy-egy pittyenésel jelzett, de a hosszú riasztás csak egyszer fordult elő szerencsére. Az orvos szerint ez gyakori adaptációs probléma császáros babáknál.

Kép

Kép
hean
 
 


Nyilván alapjáraton nincs szükség a plusz beavatkozásokra. Nem is úgy gondoltam... De nálam másodlagos fájásgyengeség volt (ami nem tudom, mit jelent, milyen van még...), így jó volt, hogy nem a császár felé irányítottak, hanem bevetettek különböző trükköket, hogy ne legyen belőle műtét... :)
Vendég
 


Kitty,
inkább 2-szer minthogy egyszer sem! :)

emese1979
 
 


Emese
igen, a házidoki.

Jó neked Dóri, Maja még mindig magyaráz az ágyában, lassan 1 órája. Jó sűrű napod volt.
pumuklii
 
 


Na sikerült visszaolvasnom egy pár oldalt még: Minden volt / jelenlegi / és a közelben szülinapot ünneplőnek a legjobbakat! :)


Petrus! Nem tudok ma sem menni -bocsi- mert a hó miatt nem tudtam csak ma elmenni a laborba, - 2 településsel arrébb van...- és csak hétfőn lesz eredmény -> tehát: a mai dokinénis látogatásomat az ÁEK-ban le kellett mondanom... A számodat elmentettem, ha arrafelé keveredek, mindenképp jelentkezem! Remélem, nem éhezel!!!

Panndi, Esztó -és a többi "ágyhoz kötött sorstársuk"! Ti szegények! Kitartás!!

Én egész nap lótok-futok. A múlt vasárnapi "jelzés" volt életemben az első. Jól megijedtem, pedig csak egy pici görcs volt. (Az előző 3 terhességem során semmi probléma nem volt...) Lehet,hogy vissza kéne fogni magamat egy kicsit...

Hát/láb/stb fájás: heti 2x1 óra gyógytorna nélkül mozdulni nem tudnék! Ehhez ragaszkodom!!! Nem is gondoltam volna, hogy ennyit számít! A 14-16. héten még folyton nyögtem, most meg a derekam is rendbejött :)

Na pussz Mindenkinek!!!

Kép
szkitty
 
 


Mozza,
köszi a kakaóvajas auchanos tippet, ma be is szerezetem egy küblivel :)

emese1979
 
 


Köszönjük mindenkinek Álmos köszöntését :)

Hu, elaludtam, jól esett nagyon, mivel éjjel nemsokat aludtam a görcsök miatt. Viszont ha már felülök görcsöl a hasam :? itt megint elkezdtett szakadni a hó...

Panndi,
hogy vagy? hivtad a dokit??

Emese,
igen, házidoki, de kell vinni minden hónapban ajánlást a nődokitól.

Anita,
itt kellett volna maradnod Gödöllőn, most csavaroghatnánk ezerrel és talán a kedved is jobb lenne :) (bár most hogy vízszintbe kell lennem, nem tul jó ötlet a csavargás :) )

Vanni? jól vagy? rég jelentkeztél.

Böbi,
ha már megjöttetek a 4D-ről rakj fel képet, nagyon kiváncsi vagyok :)

Krém,
a konyha kész lett?

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk 4D-ről, még mindig Iringó! :-) Az összes keze lába meg még a köldökzsinór is az arca előtt volt, de a dokinő addig ügyeskedett, míg csak sikerült értelmes képet kapni.

Novygirl, mi is a Praxisban voltunk, percre pontosan fogadtak, én Hajdú Krisztinánál voltam, normális volt. Regisztráltam előtte itt a babaneten én is. Hátul parkoltam a buszmegállónál és mivel utána a férjem még ment vissza melózni, így beültünk ott egy kávézóba kicsit és volt gyereksarok, Gyöngy játszott, még pelenkázó helyiség is volt, nagyon szimpatikus hely! Igaz, nem olcsó, egy kávé és egy cola 900 Ft, de egyszer ki lehet bírni.

Panndi, tudsz feküdni Zsófitól?

Álmosnak boldog névnapot!

Dóri leendő kislányának, ha maradtak a Zsuzsannánál, akkor tegnap volt, tehát ha kislány és Zsuzsanna, akkor neki is boldog névnapot! :lol:

Hajna, nagyon jól körülírtad a fenékfájdalmat, na dettó ez van nekem is, tehát flector gél és tapasz!
Vendég
 


Kép Iringó
Vendég
 


Böbi,
nagyon édes :)
méretek?
irigykedek :)

Tényleg Dóri, nektek is boldog névnapot ha még a Zsuzsannánál vagytok :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Nagyon drága Iringó.
Nekem is be kéne már jelentkeznem, 29 hetesen akarunk menni.
pumuklii
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: