Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Eddig nem volt net :evil:

Panndi gyere majd a hírekkel!Biztos minden rendben van!

Én aránylag jól aludtam,de már sehogy sem jó.
Mára van egy csomó dolgom.

Tinu:Édesek a képek!

Adraci jó nagy pocid van már!

Ráadásul még lusta is vagyok,jó lenne egésznap aludni,de Grétitől nem lehet.

Dóri Köszi!Még 9 napot kell kibírnunk,elég nehéz lesz.Már nem igazán tetszik a helyzet.
Tegnap elég sokat beszéltünk.Grétinek kajtatott Elmo-t,de azt pont nem talált.Meg kérdezte hanyas cipő kell Grétinek,mert hoz Nike sportcipőt neki.Fogalmam sincs mekkora kell,mert mindenből más méret jó rá.
Képzeljétek,szabadidejében még babakocsikat is nézett. :)

Dóri sajnálom a gépet!

Megyek teregetnem kéne..

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok!

Tinu

Nekem Aport a csap alá lógatták. Mindig így fürdettek. :)

Panndi
Vigyázz magadra!

Annus
Én is fel szeretném tenni Apor blogját, de nem megy. Felteszed nekem?
a tiéd alá :) www.apor.blog.hu

köszi

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Panndi!
Várunk a hírekkel!

Adri!
Huuu de csini vagy!Olyan mintha egy kispárnát tettél volna a pocidhoz :lol: Na lassan én is csinálok megint fotót...de én a bálna kategóriában :lol:

Csorna!
Kéne egy email cím!És megy a meghívó!

Anika!
Máris intézkedem :lol:

Anita!
Rossz a hozzáállásod!Nem még,hanem MÁR CSAK 9 NAP!!!!!! :lol: :lol:


Én olyan finti sütök éppen...remélem h jó lesz!Apcim mondta h ne áruljam el mi az,meglepi legyen,mert úgyis éhes!Délután viszem a fodrászhoz is :lol:

Alvás:én is többször kijárok pisilni...én bal oldalt nem tok aludni...inkább a jobbon megy,pedig állítólag ott is van vmi...passz.Háton is szoktam,de akkor félig a szopipárnának dőlök!
Amúgy alvásnál melyik póz jó a babának?Ha rugdos akkor nem kényelmes neki?Mert én ilyenkor így értelmezem és addig helyezkedek amíg alább nem hagy a mocorgása.

annus11
 
 

 
 

Tényleg nekem is kell szoptatóspárna.
Honnan is rendeltétek többen? www.szopiparna.hu?

Annus
Köszönöm!

KépKép

KépKép
anika78
 
 


annus
átment a prividre?

Kép
KépKép
csorna
 
 


Csorna!
Nem...

Anika!
Igen,Szivi!

annus11
 
 


Engem a gravitáció viccel meg.Amerre fordulok arra a felemre megy a gyerek is.Néha még rúgdos is egy kicsit, na az a legjobb.Én is csak hajnalban tudok elaludni, de egész jól hozzászoktam.Később ha megszületik már nem lesz olyan nehéz alkalmazkodni a napirendjéhez.

tinu,
nagyon édes a pici lányod.Nálunk nem tudom mi a szokás majd remélem szülésfelkészítőn erről is esik szó.

Annus,
én úgy tudom jobb oldalon a legjobb aludni.Hát nekem tök mindegy mert sehogyse nagyon tudok.

KépKép
harhaj
 
 


Csorna!
Ment!!!

annus11
 
 


na?...az ilyesmihez mindig hülye voltam.

Kép
KépKép
csorna
 
 


Kép
Kép
Kép

annus11
 
 


Éduának boldog születésnapot kívánunk!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Annus!Köv.vizsgálat március 5.A dokimnál!Bocsi,de elfelejtettem. :oops:

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok,

Na megjártam ma a várost számlák ki fizetve, meg is főztem, kint elég hideg van.

Eduának Boldog Szülinapot kivánok én is.

Hát az én férjem tuti nem fogja olvasgatni mert fogalma sincs az ilyen forumozásrol meg blogozgatásról.Úgyhogy majd ha szülni is megyek meg kell várjátok amig én magam fogok tudni jönni. :D

Nálunk a csap alat fürdetik meg a babákat a korházban.Én alig mertem oda nézni.Meg nálunk az apukák sem lehetnek bent sajna szülésnél pedig jó lenne.

Én is fel akartam tenni az én bloggomat de nem sikerült.

Esztó, akkor hát sok sok pihi!!!

Panndi, remélem én is minden ok lesz, drukk.

Annus, köv. vizsgálat március 10.

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Felvettem a kapcsolatot a szülésznőmmel, esküvője lesz május 30-án, így 29 reggelig ér rá. Addig csak megszülök. Remélem nem a leánybúcsúja utáni nap :-)

Olvasgatva a szüléseket, a burokrepesztés meg oxytocin jó sokszor előfordult.
pumuklii
 
 


Eduéának boldog szülinapot!

Anika, nagyon helyesek a képek! Apor szép nagy baba volt!

Ági, nálatok egyik kórházban sem lehet bent az apa vagy csak amelyikbe Te mész?
Vendég
 


Mármint Éduának, bocsi! :oops:

Pumukli, igen, többek között nálam is, de bevallom, hogy engem nem zavart. Ez sem rosszabb a babának, mint a császár és nekem is gyorsabb volt, még ha így fájdalmasabb is.
Vendég
 


Gyakorlott anyukák,
elmagyarázzátok nekem tudatlannak ezt a burokrepesztést, oxytocint? Ez nem jó, vagy mi?

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Böbi, itt egy szülészet van csak és egyáltalán nem lehet bent az apuka sajnos.

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


köszi annus.
már el is olvastam őket.igérem a napokban leirom mind a 3 szülésemet,már amire még 18 év után emlékszem.
a burokrepesztéssel csak elöbbre hozzák a fájásokat meg a szülést.

Kép
KépKép
csorna
 
 


Esztó, megpróbálom, de ha valaki profibban leírja, azt én is megköszönöm!

Az oxytocin gyorsítja a tágulást. Én 3 ujjnyival feküdtem fel a szülőágyra, bekötötték az oxyt és pikk pakk tágultam 5-ig. Igaz, fájdalmasabb is volt, ekkor hánytam. A burokrepesztés meg azért volt, mert tágultam, de a burok még egyben volt, nem folyt el a magzatvizem, gondolom előbb utóbb az is megtörtént volna. Akinek elfolyik a magzatvize, annak szerintem ilyen nincs.
Tudod, az igazi cigányvajda foggal és burokban születik, őket biztos nem repesztették! :lol:
Vendég
 


Eszti!

Oxytocin az lényegében egy hormon.Ez segít a szülésnél,a szervezeted termeli.De van h leállnak a fájások pl ha elfárad az ember addigra stb.Ekkor kell oxytocint beadni ami felerősíti.
Javítsatok ki ha rosszul mondom :oops:
A szülésfelkészítőn pl mondták h azért is kell piheni a szülés elötti napokban,hetekben hogy ne "fáradjon" el az ember szervezete.Mert az elég rossz ha mondjuk már 1-2 percenként jönnek a fájások és akkor hirtelen leáll az egész....
Burokrepesztés.A buroknak meg magától meg kéne repednie!De van h ez se megy úgy ahogy kéne,vagy nincs idő megvárni míg megreped stb.Ezzel is kicsit gyorsítanak a folyamaton.
Tehát ezekkel segítenek,de a legjobb ha nem kerül rá sor és magától megy minden....


Ági!
Feltezsem a te blogodat is!

annus11
 
 


Köszi Csajok :)
na majd felteszem még a hülye kérdéseimet, amint eszembe jutnak :)
Böbi, holnap 4d :) Majd hozzál képeket Iringóról. Holnap van Álmos névnapja is :D

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Ági, sajnálom. Azt hallottam, hogy nagyon sokan járnak át Szegedre szülni, már aki megteheti, mert több százezer Ft, mivel nincs magyar TB-jük. Biztos olyan ez mint nálunk a magánkórház....

Most hallottam hogy Sarka Kata lánya, Noémi a SOTE-n született, végre egy sztárpárocska, aki nem magánkórházba ment.
Vendég
 


Amúgy az elrendezésnél az egyéni blogoknál a szerkeztésre kell nyomni és ott felvétel a listára.Beírni a címet és ment!Ennyi!
Ha más is fel akarja tenni a saját blogjáról a linket!

annus11
 
 


Annus, nekem voltak fájásaim, erőm is volt még bőven, úgyhogy igazából nem tudom, hogy miért volt rájuk szükség, de akkor ott ezen nem agyaltam, most is rábízom magam a dokira meg a szülésznőre.
Vendég
 


Böbi

Sarka K. tényleg ott szült, de nem volt szívesen látott ember se a dolgozók szemszögéből se a többi kismama felől. Én többször is találkoztam velük, de hihetetlen, hogy milyen hisztis 1 p..csa. Ha már 10 percet kellett várnia kiverte a palávert. Ezt saját szemmel és füllel is is tapasztaltam.

Kép
Kép
incike
 
 


A legmurisabb az volt mikor 1x egyszerre voltunk vérvételen és kikelt magából, hogy mért kell ennyit várnia. Na ott tojtak rá, hogy azzal jött elő, hogy hát ő a H. Péter felesége. Ez nagyon muris volt nekem is. A válasz az volt rá , hogy és akkor mi van mindenki tud várni a sorára tegyen így ő is.

Kép
Kép
incike
 
 


Incike, ez nagyon vicces! :-) Miért is nem vagyok meglepve!!!!! Soha nem bírtam a fejüket, csak ez meglepett, hogy nem a Telkibe mentek (lehet, hogy spúrságból......)
Vendég
 


Eduának Boldog Születésnapot !
Kép

Kép
Kép
incike
 
 


Majd még jövök , ha tudok. Eddig takarítottam, most eszem és robogok a kisördögért.
Sziasztok

Kép
Kép
incike
 
 


Farkas!
Akkor nem tudom...lehet h csak nem voltak eredményesek :lol: Mármint nem segítették a tágulást stb.De én azt is el tudom képzelni h a dokik siettetik a szülést.Ilyenről is sokszor hallani.... :roll:

annus11
 
 


Sziasztok!

Nálunk is volt burokrepesztés,mert még tolófájás közben sem akart repedni.

Hajdú Péteréket én sem csíptem soha így tv-én keresztül.

Férjem vagy 1-én érkezik,vagy 2-án.!!!!!!!!!!!Éljen.Mert ugye onnan éjjel indul a vonat,ami 14 órás út.Ha csak végül nem repülővel jön.Még nem döntött.

Ma kicsit depis hangulatom van. :( Grétike is elég nyafis.Remélem nem akar beteg lenni.

Megyek is,mert már visít!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok!

Ma is egész délelőtt rohangáltam, kezdtem a cukros vérvétellel, hú fájt, de túl vagyok rajta.
Aztán voltam bevásárolni a babaszobába, megvettem a lámpákat, szőnyeget, kanapét. :) olyan cuki csajos!

Esztó
Pihenj sokat!
Képzeld szerelik a konyhabútorunkat, délutánra kész!! :lol:

Márk 58 cm volt és 4190 gramm. Jó nagy! :)


Szüléstörténet, kamerázás, fotózás
Tegnap nakiálltam megfogalmazni, mert persze hogy nem találom amit 3 éve elmentettem szüléstörténetet, megnéztem hozzá a fényképeket...na kész is lettem, meg se néztem eddig hogy milyen képeket csinált Apa, van olyan ami totál szemből köldökzsinór bennt gyerek kint..húúh. Oldalról is van na az se sokkal szebb, csak az a jó ahol én nem látszom csak Márk. Ezzel együtt megrohamoztak az emlékek, na be is paráztam, úgyhogy most inkább mégse írom le :)
Kamerázást egyáltalán nem díjaznám, én vissza nem nézném, más meg ki nézze, a gyerekemnek se szívesen mutatnám :shock:
Ha most anyám azt mondaná van rólam felvétele megnézhetem ha akarom, hááát...szerintem nem nézném meg. :roll:

Szerintem nagyon kemény egy szülést végignézni ha a sajátom meg pláne, nekem legalább is sok. Én a szülés után is kivoltam, hogy hányan néztek oda rám, meg szétvagyok ott terpesztve rám kukkantott több szülésznő stb, Apának szülés után nem is engedtem hogy odanézzen a micsodámra hogy hogy néz ki. :?

K.
krém
 
 


A buroknak nem feltétlenül kell megrepednie, nagyon sokszor akkor folyik csak el, amikor megszületik a baba (asszem Tinunál is így volt).
De én is úgy tudom, hogy gyorsabban szül, akinek úgy kezdődik, hogy elfolyik a magzatvize. De erre is van kivétel, Dóri barátnője pl.
Sok kórházban úgy kezdik, hogy megvizsgál a doki vagy szülésznő, és repeszt is egyből..

Oxytocinnal meg az se olyan jó, hogy akkor infúzióra kötnek, nem? És akkor az ágyban kell maradni. Vagy azt csak pár percig adják?

Én örülök, hogy nekem egyik se volt, és remélem egyik se lesz most se. Menjen inkább minden magától...
pumuklii
 
 


Most már mindent értek, köszi a felvilágosítást :)

Krém,
irigykedek ám most rendesen. A mi konyhánk is ma lett volna elhozva erre ez rohadék autó nem indult, igy az utánfutót max maguk után tudnák húzni a fiúk...:) pedig 7végén talán már lett volna szépséges konyhám.
Képet teszel majd fel?kiváncsi vagyok nagyon.

Fú de unom a fekvést, de ha meg felkelek, gáz...most wc-re is úgy megyek hogy 20x meggondolom.

Anita, kitartás, hamar eltelik az a pár nap. Ne depizz :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Pumukli, igen, infúzió, végig, de elég hosszú, én simán fel tudtam állni az ágyról miközben be volt kötve. na majd most alaposabban kifaggatom a szülésznőt ha találkozunk! :-) Kb 2 órát voltam a szülőszobán, gondolom ha esetleg közben ki kellett volna mennem, akkor kiveszik. Azt hiszem, hogy Panndinak úgy volt.

na dugulok, menni kellene már boltba ameddig szépen süt a nap.
Vendég
 


Éduának boldog szülinapot!!!

Anita,
azt a néhány napot fél lábon is kibírjátok már! :) Fel a fejjel!!

Na most megnézem neten, ki az a Hajdú Péter meg Sarka Kata, mert nem vagyok nagyon képben :shock:

Felhívtam a dokimat a cukros eredményért, szerencsére jó, 3,5 volt a terhelés után, még picivel alacsonybb is, mint az elsőkörös vérvételnél.

emese1979
 
 



emese1979
 
 


Sziasztok !
Edua Boldog születésnapot !

Ha valaki szeretne én tudok csináltatni szopi párnát egy huzattal ! nekem 2 m hosszú és 60 cm széles (ez került 5000 ft-ba) A kisebbek 4000 ! Ráadásul a huzatot olyan mintával agya amit szeretnétek majd hozok mintákat ! Ha valakit érdekel ! De tudok kis takarót, kis párnát és minden mikrogyöngyel töltenek !

KépKép
anyettka
 
 


Éduanak Boldog születésnapot !

Emese, én ebbe a linkbe nem tudok belemenni. Lehet nálam a hiba.
pumuklii
 
 


Kicsit jobb kedvem van,felhívott és vigasztalt!!

Alig kapok levegőt.sehogy sem jó!Manóm nagyon nyomhat valamit.Meg megint érzem a régi varratom.Lehet hó lesz??Lassan már olyan vagyok mint valami időjós szamár. :lol:

Megyek fekszem is tovább.

Szép napot!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


sikerült, elolvastam
Az elején gondoltam, hogy ezt csak pasi írhatta (nézzek tv-t 2 fájás közt, meg gondoljak másra..), aki szült már ilyet nemigen mond :-)
De aztán vannak jó tanácsok is.
Nekem a kitolás előtti 1-2 óra volt a legrosszabb, a kitolás nem fájt egyáltalán. Akkor már van feladat, nemcsak tűrni kell. Várni az összehúzódást és nyomni, aztán előlről. Nálam legalábbis így volt.
pumuklii
 
 


Pumukli, én is pont ezt akartam írni, hogy a kitolás nekem sem fájt. pedig mindenhol ezt írják, hogy az a legfájdalmasabb.

Emese, nagyon nevettem, hogy nem tudtad ki az a hajdúpéter meg sarkakata! :lol:
Vendég
 


Na lányok,ha eddig nem féltem a szüléstől,akkor már félek tőle.És szeretnék még egy lurkót.Na mindegy,majd lesz valahogy.Én nagyon barátkozom az EDA-val,szerintem nagyon jó kis találmány lehet,főleg az olyanoknak,mint én,aki nyüszít a gyantázáskor vagya pattanás nyomáskor. :(

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Sziasztok

Már az idejét sem tudom mikor jelentkeztem utoljára...Egy pár nap az elsfoglaltság rovására írható, de aztán ismét tönkre ment a laptopom :evil: , apa meg külföldön van, így itt maradtam internet nélkül. De megjavíttattam ismét ezt az öreg masinát. :lol: :lol:

Gondoltam mielőtt nekiülök a "nagy visszaolvasás"-nak beköszönök. Látom az uccsó oldalból, hogy mostmár mindenkinek megvannak a nyűgjei, hát mit ne mondjak nekem is... :) A pocak nehéz, néha "útban van", és aludni sem tudok, a gyomorsavam is kínoz...és még van 2,5 hónap.

Na most megyek és olvasok vissza, aztán lassan indulok apa elé a reptérre.
Puszi nektek.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Még akartam kérdezni a tapasztalt szülőktől :D ,akinek volt gátmetszése,az mennyire fáj?Vagy előtte adnak érzéstelenítőt?És a varrás utána?Az fáj,vagy azt érzéstelenítővel csinálják?

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Na én elolvastam a Dr. Úr cikkét, amit Emese rakott föl.

... csak nem értek vele egyet.
Van aki csendben szül és van aki nem. Pláne, ha olyan idióta szülésznője van vagy volt mint nekem(már írtam róla).
Meg 1 pasi ne mondja már meg nekem, hogy mit érezzek amikor ő soha az életében nem fogja megtudni, hogy mekkora fájdalmak vannak közben. :evil:
Na most kicsit ideges lettem.

Kép
Kép
incike
 
 


Kutyafüle
A gátmetszés nekem olyan volt mint 1 szúnyogcsípés, egyáltalán nem fájt.

Kép
Kép
incike
 
 


Na megírtam a szüléstörténetünket! Most megyek is, mert még rendet kell rakjak a konyámban. Aztán ha végre ismét leülhetek, elolvasom én is a többi szülést, mert láttam van még 1-2 amit nem olvastam. Már alig várom. :D

Kép
Kép
g_reny
 
 


sziasztok lányok!

Köszönöm Édua nevében mindenkinek a köszöntést :)

Dokim szerint bal oldalt a legjobb aludni, akkor a legjobb a keringés, bár kicsim ilyenkor képes egész nap lent helyezkedni, ma már én is félig oldalt, félig háton feküdtem, lassal felfekvéseim lesznek :)

rakok fel mindjárt ovis képet :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: