Új privát üzeneted érkezett!

Hát én ezt is végigbőgtem. Nemsokára ilyen kis maszatkánk lesz,csak kukival. Ha hazajön Dani megmutatom neki.
De mindenesetre látni nem jó,szóval mondom vagy altatnak a császárhoz,vagy agyonütnek hozzá.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Hean, ijesztő!!!!! Na, ezért lesz nekünk most is figyelő! Ne ennyin múljon!
Vendég
 


Böbi,én is azzal próbáltam,és nem enged be.Azt írja helytelen jelszó.Pedig ez a jelszavam. :cry:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 

 
 

Emese, hagyományos szülést nem találtál véletlenül? Én még 2007-ben kerestem, de csak rajzosat találtam.
Vendég
 


Kutyafüle!
Azt tudom még megtenni h meghívlak megint!Hátha!!!

annus11
 
 


Sziasztok,
megjöttem a dokitól.
Megvizsgált, hál'istennek a méhszáj zárva. Viszont brutál feszes a hasam, és miközben vizsgált miómáról beszélt, mintha azt tapintana :? kaptam még semicilint, ezt biztonságból írta fel, meg másik fajta magnéziumot 10 dobozzal.
fekvés ezerrel, max pisilni kelhetek fel.
jövöhéten kontroll.

Láttam a blogot, huu :)csajok én el se merem olvasni a történeteket, egyrészt tuti végig bőgöm (most érzékeny vagyok) másrészt ma totál beparáztam a szüléstől. El nem tudom képzelni hogy fog kijönni belőlem Álmos :) és emiatt reggel még bőgtem is :D

Jó éjt, most pihizek, majd holnap olvasgatok.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Eszti!

Akkor pihizz!!!!Jaj én remélem h nem kell majd feküdnöm...nem bírnám ki!!!

Szerintetek az baj ha sokat ülök a gépnél? :oops: Ebben a "szép" időben nem sok mindent tudok csinálni....

annus11
 
 


Annus édes vagy!Megpróbálom újra,bár lehet, hogy menthetetlen vagyok...

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Siker,siker!!
Nem a saját freemail-es címemről jelentkeztem be,hanem egy másik,közös gmailesről.De édesek ezek a babák!!!!
És az a méhlepény!!Azta mekkora!Elképzelni sem tudtam..... :shock: :shock:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Huh!Emese a második tényleg durvább.Párom már az elsőnél azt mondta hogy ő nem lesz bennt ha császároznak.De a természetes szülés még véresebb...
Szegénykém most teljes letargiában van.

KépKép
harhaj
 
 


Egy 7végi kép
Keresztfiam puszija az unokaöcsinek :)
Kép pocakpuszi

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 



Kutyafüle!
Örülök!Pedig nekem is freemailes címem van...de alényeg h megoldódott a probléma!!!

annus11
 
 


Annus,igen,köszi!!!!!
Eszti!DE aranyos ez a kép!!!Olyan megható a gyerekek szeretete!!!! :D

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Júj, Zili, itt aztán van minden, mint a búcsúban! :)

Esztó,
pihenj sokat!

emese1979
 
 


Na ezen is bőgtem,de még mindig nem hiszem el,hogy ez menni fog nekem is! Az meg kizárt,hogy én ennyire kitáguljak!!! :shock: :shock:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Kutyafüle,
pedig fogsz tágulni ennyire :)
Én azért örülök, hogy nem fogom látni, mikor kijön belőlem a baba :)

emese1979
 
 


Sziasztok!

Hüvelyi szülés video és egyebek itt:

http://szulesvideok.info/category/huvelyi-szules/

Kép
Kép
incike
 
 


Zili
én is ezeket a velvet-es videókat kerestem, de te gyorsabb voltál.

Harjhaj! Alapesetben nem lehet véresebb a természetes szülés a császárnál. Ha gátseb van akkor van egy kis vér. Utána meg ha már kinn van a méhlepény, akkor nincs különbség, a seb ugyanaz.
Csomóan meg se mosdattatják a babát szülés után, had maradjon rajta a máz.
pumuklii
 
 


Böbi: én is a szülimre vagyok kiírva. Olyan jó szerintem! :)

Kép
Kép
tinu
 
 


Harhaj
Nem kell apának oda néznie, elég, ha hozzád beszél közben.
Bár nálunk apa folyamatosan közvetített, hogy mikor mit lát.

Kép
Kép
incike
 
 


Sziasztok!!

Esztó!Pihenj sokat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Örülök hogy nagy baj nincs!!!Legalább kipihened magad,mert eleinte úgysem tudsz majd!

Hú lányok ezek a videók!Én már szültem de nekem ez sok volt!Főleg a császáros.Én szerintem ha az lesz,kifekszem.Ébren vagyok,a dokik meg ezt csinálják???ÁÁÁ És aki pánikrohamot kap???Futkos a hideg a hátamon.

Még tartozom a szülés történettel,de még a tieteket sem tudtam elolvasni,csak átfutni.Tesómék későn mentek el,azóta meg fürödtünk és Anna és Petit olvastunk.Csajszim ma is pityergős napot tartott,hiányzik az apukája.
Most meg már fáj minden csontom,feküdnöm kell.Bár csodálkoztam is hogy ma még nem fájt,mivel hétfordulóm van.

Holnap jövök!

Szép álmokat!!!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Esztó: pihenj!

Dokimat ma hívták szüléshez, szóval nem tudtam hozzá elmenni, majd holnap felhívom. Egyik pisi után találkoztam egy csepp vérrel is :?
Vendég
 


Pumukli,
és úgy tudom hogy a magzatmáz tele van olyan anyagokkal amik jót tesznek a babának és nem szabad egyből lemosni, hagyni kell hogy egy kevés beszívódjon a bőrébe.De eddig akárhány videót láttam mindenhol egyből törölgetik őket.
Én szeretném ha rögtön mellre tennék, legalább egy fél percre is.

Eszter,
én se hiszem el hogy kifér azon a kicsi lyukon :)Bár tudom hogy tágulok majd, de hogy ennyire, ezt még nekem is fel kell dolgoznom.

Imádom a szüléstörténeteket mert mindenkié más.Mindegyikből tanulhat valamit az ember.És ha úgy adódik akkor lehet hogy egy hasonló pillanat az ő szülésénél is lesz és akkor már tudja mit kell tennie mert valakinél már olvasott hasonlót.

KépKép
harhaj
 
 


Sziasztok!


Akkor én is hamarosan megírom az enyémet. :)

Eszter
Pihenjél sokat! Aranyos a kép, amit feltettél.
Ma én is picit keményebbnek éreztem a hasam. Töltöttem is magamnak egy jóféle vörös bort. Vincze Béla, Cabernet Franc 2005.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Nekem megengedték, hogy szoptassam Aport a szülőszobán, de nem akart.
No megyek megnézem a blogot. :)

jó éjszakát!

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Zili, Incike, köszi a videókat! Igen, ilyesmit kerestem, ha már a sajátomét nem láttam. Bár Apa már kitalálta a frankót, miszerint van állványa a kamerának, neki max kazettát meg aksit kell cserélnie közben, de egyelőre idegen a gondolat, hogy felvegyük...

Esztó, pihengess, hogy jövőhéten feloldja a doki a fekvést!! Remélem a miómáan csak tévedett!

Nekem meg 2 napja megint annyira fáj a bal fenékizmom, hogy nem bírok estére ráállni, csak támaszkodva tudok menni.

Harhaj, ha letörölgetik, azzal még rengeteg máz marad rajta, de a legtöbb helyen meg is fürdetik a babát. A Szent Imrében rögtön mellre teszik, de csak rövid időre, majd már felöltözteve újra visszateszik. A fürdetést nem tudom, úgy emlékszem, hogy ott a szülőszobában meg is fürdették, de a barátnőm kisfiát, aki 3 nappal később született határozottan tudom, hogy nem fürdették le! Tinu, nem emlékszel hogy van?

Jó éjt, megyek pihenni, a család már alszik.
Vendég
 


Tinu, most látom, hogy írtál megjegyzést a szüléstörténetemhez, persze ezen el is pityeredtem magam, úgyhogy húzok a kislányom mellé az ágyba, jól összebújok vele! :-)
Vendég
 


Na jó reggelt!

Épp lekvároskenyeret eszek!Ez volt az első baracklekvárom!Isteni finom lett!!!Sajna csak 4 üveg van,szomszédtól kaptam még a barackot.De nem sok hely van nálunk ilyeneket csinálni,meg a nagymamák is folyton tömnek lekvárral...így ezért nem csináltam eddig.De most ez milyen jól esik :lol:

Éjjel sokat forgolódtam....úgy látszik most jönnek a kevésbé alvós napok...

Eszti!
A kép nagyon aranyos!!!

Videók is jók!Én is nézegettem,meg keresgettem.Hát majdcsak lesz vmi! :lol:

Böbi!
Állvány nekünk is van!De én akkor se szeretném felvenni!Egyrészt kinek mutatnám meg.SENKINEK.Én magam visszanézném?SOHA!!!!! 8) :lol:

annus11
 
 


sziasztok

beírtam én is, de nem tudom már kiegészíteni, pedig egy pár dolog kimaradt, megjegyzést meg nem ment le:(

Esztó akkor hajrá a pihivel, a nap nagy részét én is ágyban töltöm:)

Mi max fényképezőt viszünk be:)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Kicsikém este még okozott meglepetéseket: belülről elég erősen kaparászta a méhszájamat, olyan égő viszkető érzést okozva nekem ezzel :), lehet unja már, hogy sokat fekszek :)

Bocsi de képeket nem tudok felrakni a szüléstörténethez, mert akkor még nem volt digitális fényképezőnk :), meg 2 képünk van Éduáról, de az is csak már a fenti szobában készült.

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Böbi: nálunk dokumentálva van, hogy megfürdették Tücit. Meg is mutatták még szülés előtt a mosdót, ahol lesz a fürdetés. Megkérdeztem akkor, hogy miért mossák le a magzatmázat, és azt mondta a szülésznő, hogy csak a nagyját mossák le, ez olyan vastag anyag, vagyis gondolom inkább, kevéssé oldódik vízben, hogy nagy része, úgyis a babán marad. Hát nem tudom, mindenesetre az is számít, hogy mikor születik a baba, mert ha sok a magzatmáz, akkor korábban jött a bébi, mert már a pocakban kezd felszívódni a magzatmáz. (Visszanéztem a képen, és látszik, hogy Tücinek is csak a combiján volt magzatmáz, meg a homlokán picit és máshol már nem, legalábbis nem látható módon.) A túlhordott babák meg ráncosak épp ezért, mert már nem védi őket a víztől a magzatmáz. Na de a lényeg, hogy még az is kérdés volt ugye, hogy hol fürdetik a babákat, mert pl. az Imrében nem folyóvíz alatt fürdetik, nem csap alá tartják születés után, hanem egy nagy mosdó, ahol belemerülhet. Felteszem a képet is.
A szopi biztos függ a szülésznőtől is, nálam nem tették mellre a babát, csak mikor már felöltözették és visszakaptam. Utána átmentünk a megfigyelésre az alternatívba és ott próbáltam mellre tenni. Van egy-egy rövid, 30 másodperces videó is TÜciről, amikor a hasamon van születés után (fényképezőgéppel lett készítve, jó sötét), és látszik, hogy már ott tátog, rábukna a cicire. :) De csak akkor próbálkozhatott, mikor már mindketten rendben voltunk és a nagy franciaágyban pihiztünk. Sajna nem nagyon tudtam benne mozogni, úgyhogy nem próbálkoztam áttenni az egyik mellemről a másikra - hogy én hogy utálom a fekve szoptatást! :? Ezért szívta szét csak az egyik mellbimbóm, jól nézett ki utána...
Kép
Kép

Anika: szépek a képek, amiket feltettél Apor születéséről!

Kép
Kép
tinu
 
 


Helló!

Jól eltűntem, mert elszálllt a gépünk... Férjem összes cuccával együtt, ami kell neki a tanításhoz. Kipurcant (nem vírusosan, hanem fizikailag) a vincseszter... Édesapám elvitte, megpróbálja kioperálni belőle az infókat, még jó, hogy van szakember a családban...

Nem is leszek ma sokat ezért, és kérlek, Tinu, meg mindenki, hogy ne vegyétek le a blogról, ha feltettetek vmi nem állandó tartalmat még, mert ma tuti nem láthatom... De remélem, holnap már igen, vagy hétvégén.... Majd szólok, jó?

Esztó! Pihenj!!! Nagyon kedves az a kép!

Remélem, hogy mindenki jól van, én alig aludtam már pár napja, ez a Dávid-születés, meg a gép kipurcanása meg mindenféle egyéb kicsit leterheltek... És fizikailag is elég fáradtt vagyok, remélem, ma sikerül picit pihenni...

Nem tudom, én szeretném, ha több felvétel (akár videó) is készülne így második alkalommal. Nem feltétlenül rólam... Azt nem tudom, ki nézné meg... De Pindurnak iztos öröm lenne, ha meg lenne örökítve... :)

Anita! Továbbra is kitartás!

Eve, neked meg jobbulást! Remélem, nem vmi komoly...

Mindenkinek szép napot! Süt a nap! ;)
Vendég
 


És látszik a képen, hogy simán belelóg a friss köldökcsonk a vízbe. :lol:

Dóri: nem veszem le a képet, míg nem szólsz! :)

Kép
Kép
tinu
 
 


Edua!

Tudod szerkezteni a bejegyzésed!
A bejegyzéseknél(ahol az új bejegyzést írod) van felül egy olyan h bejegyzés szerkeztése.És ott megjelennek a bejegyzések.Csak a szerkeztés gombra kell nyomni és máris módosíthatod,kiegészítheted.Utána ne felejtsd el h bejegyzés közzététele,és akkor megjelennek a módosítások a blogon!

annus11
 
 


Jó reggelt!

Remélem, mindenki jól van, ill. aki nem érzi magát túl jól, az jobban!

Annus,
gratula a lekvárhoz :) Lekvárt áén még soha nem főztem, majd talán idén :shock:

Dóri,
drukk a géphez!

Heni,
mi van veled, eltűntél mostanában. Rem minden ok!

Éjszaka én is jó sz*rul aludtam, 1-2szer fel ébredtem, egyzser arra, hogyolyan szinten görcsölt a vádlim, mint még soha.. Reggel még be is keményedett a hasam. Mondjuk néhány napja úgy feszül, mintha telezabáltam volna magam...

Ha van egy kis időtök, nézzétek meg a lenti videót:
http://www.vagyvideo.hu:80/blog/?p=95

emese1979
 
 


Pont akartam írni, hogy a köldökcsonkra nem nagyon figyeltek. Biztos így frissen még mindegy, amikor már szárad akkor nem.

Emese
most hogy írod, eszembe jutott, hogy vagy 2x én is felébredtem, mert begörcsölt a vádlim.

Kaptunk büntetést a rendörségtől, gyorshajtás, 30.000 FT, nagyon örültünk. Pesten belül. JObban kell figyelni...
pumuklii
 
 


Jó reggelt Lányok!

Panndi,
vér??? gyorsan menj a dokihoz. A dokimnak mindig ez az első kérdése hogy van e vérzés.
Írj majd mi volt.

Böbi,
pihenj sokat Te is.

Éjszaka:
hát én konkrétan alig aludtam. Nem tudom mi volt este a kicsi fiammal, de még az apja is csodálkozva nézte a hasamat, olyan hullámok, puklik keletkeztek rajta. Egyáltalán nem akart aludni , ennek örömére én se tudtam, se az oldalamon, se a hátamon sehogy. Most tudtam 7-től fél10ig aludni picit.

Este azért elolvastam a szüléstörténeteket :) jó, hogy leírtátok :) köszönjük.

Fekszek egész nap, egyébként se pörögtem már túl magam. De a hasam olyan kemény, hogy ha beleszúrnának egy tűt kipukkadna mint egy lufi sztem :)

Kérdés:
utálom az antibiotikumot, mert ha szedem a hüvelyflórámnak is oda...nem tudtok vmi homeos bogyót ennek elkerülése érdekében?

szép napot.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Este megyünk dokihoz, picit izgulok... :? Fruzsi éjjel állandóan keresztben fekszik, engem meg nem enged oldalt feküdni :shock:
Vendég
 


esztó hüvelyflórára én most a genia 92-őt használom recept nélküli, dokim ajánlotta :), bár a szagát nem bírom :)

panndi drukk :)

annus köszi :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Panndi,
bizti minden ok lesz a dokinál!

Esztó,
pihizgess, olvasgass, 2-3 hónap, aztán már úgysem teheted :)

Pumukli,
szép kis büntetés! Múltkor a főnökömet büntették meg ennyivel, mert tilosban állt meg...

A születéstörténeteket én is elolvastam, jók nagyon!

emese1979
 
 


Köszi Édua :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Tinu, köszi a képeket! A barátnőm kisfia másnap reggel csupa magzatmáz volt, pedig 8 nappal túlhordott baba volt, valószínűleg akkor őt is megmerítették, de még olyan sok maradt rajta. Még a feje is tök büdi volt..... Tüci köldökcsonkja nem kissé van benne a vízben! :lol:

Esztó, hüvelyflóra védelemre a legjobb a kefír!

Annus, nekem is ezért voltak vegyesek az érzéseim, mert azt gondoltam, hogy sosem nézném meg a saját szülésemet, de most mégis úgy érzem, hogy megnézném. ha másért nem, hogy Iringó majd megnézhesse - ha érdekli. De még mindig nem döntöttem el, szerintem beteszem a csomagba és majd ott eldöntöm, hogy akarom vagy sem.

Dóri, várunk majd!

Emese, szerintem Heninek még nincs az új kecóban net.
Vendég
 


Sziasztok!

Emese! Hát én ezt a videót könnyeztem meg. Tanulságos.

Panndi! Az én kicsikém is folyton keresztben van éjszaka. Szerencsémre legtöbbször csak az egyik oldalamat nyomja, így a másikon tudok feküdni. :)

Kép
Kép
g_reny
 
 


Én járdán parkoltam a Rudasnál, 8000 Ft. Írtam kérvényt, hogy kismama vagyok, felezzék meg, de még nem válaszoltak. Gondoltam egy próbát megér.
Vendég
 


Emese, köszi! Ez nagyon szép volt!
Vendég
 


Sziasztok!
Szerintem bennem van a hiba,de én még nem nagyon aludtam rosszul a terhesség alatt.Tegnap is este lehunytam a szemem,egyszer keltem wc-re(de mivel én mindig iszok éjszaka,én terhesség nélkül is ébredek egyszer) aztán reggel keltett a telefon ébresztője. Szerintem túlságosan elfáradok napközben,és ezért alszok sokat. Bár mindig nagyon jó alvókám volt. Túl jó is!!!!Pl simán felülök éjszaka,ha kérdeznek válaszolok,másnap mindrre nem emlékszem.Ezeket is kolis szobatársak és Dani mesélte. :oops: :lol:
Délután lányok próbáljatok kicsit aludni.Vagy aki teheti ebéd után.
Ja,meg még azt akartam írni,hogy olyan aranyos Riki.Kiismerhető napirendje van. Ébred olyan 9-9.30 körül,fent van úgy 11-11.30-ig.Aztán megint ébred 2-3 körül,fent van 1-2 órát, és végül ébred 7 körül és elalvásig fent van. Ilyenkor konkrétan érzem a mocorgását. Bár én a mocorgástól is elalszom simán,ha álmos vagyok.Szerintem előző életemben mormota voltam. :lol: De remélem a kislegény megtartja eme kiismerhető szokását.Bár tartok tőle ez most csak a beetetés. :lol:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


sziasztok!!

ígértem tegnap,hogy ma jövök és pötyögök egy keveset.
Remélem még mindenki jól van és egészben.
jó ötlet a blog!Én is kaphatnék meghivot?

Folyásom nekem is van bőven,ráadásul gennyes a vizeletem,ezért antibiotikumot kell szednem.

Kép
KépKép
csorna
 
 


Hát csajok, ez az alvás nekem is problémás... Háton nem jó, meg már nem is javasolják (bár lehet ez is hülyeség), oldalt fekve pedig egy idő után elég kényelmetlen, különösen úgy, hogy én korábban kizárólag háton vagy hason aludtam... :?
Szóval oldalt fekvésnél néha úgy érzem, hogy fáj a fejem is.

Tényleg jók ezek a szüléstörténetek és fotók/videók. Lehet, hogy elsőre kicsit sokkoló, mondjuk én jól bírom a vér és sebek látványát.
Reméljük apuka is, mert azt mondta, hogy ő bizony nem hagy ott egyedül az orvossal, még akkor sem, ha az ismerősünk. :lol:

Na dobok egy képet is, mert ígértem!

Szép napot mindenkinek! Kép Adri és Marci

Kép

Kép
adraci
 
 


Adri, csini vagy! neked sincs túl nagy pocid!
Háton tényleg nem jó aludni, mert elnyomja a méhed valami eret, de pontosan nem tudom. Próbáld meg kitámasztani magadat. vagy szopipárnával vagy úgy, hogy a térdeid közé és a hasad alá teszel egy-egy kispárnát.

Kutyafüle, az elsőnél én is végig jól aludtam. Most sem a terhesség miatt nem alszom jól. Én oldalfekvős vagyok, pisilni sem szoktam felébredni, ezért egyébként jól tudnék aludni.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: