Új privát üzeneted érkezett!

És azt sem értem, hogy nekem miért vannak ekkora közök a részek között, holott csak 1 entert nyomtam???? :roll:
Vendég
 


emese itt is ki tudod számolni a becsült súlyt:

http://www.gravidanzaonline.it/medico_r ... nline.html

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


én is beírom majd de az nem ma lesz, ma megint kicsit el vagyok kenődve:(

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 

 
 

Böbi, ha nem baj a közöket kijavitottam.
A képeket a végén a nyillal lehet húzogatni ahová akarod.

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Ildi, mi a baj?????

Tinu, nagyon jók a fotók!!!! nekem a fürdőkádas röhögős is tetszik, meg életem,ben először látok köldökzsinórt! :lol: Az is tetszik, hogy az utána következő napokról is írtál!
Vendég
 


Ági, dehogy baj, köszönöm!
Olyan jó olvasni a történeteket, már mennék szülni! :-)
Vendég
 


Sziasztok!

Jelentem,tisztességesen viszaolvastam. :lol:
Gyors behabarom a bablevest,és jövök... :)

Ennyi,Apa szereti belőle a füstölt oldalast,én a többit.Fánk lesz utána. :D

Nagyon tetszik a blog! :D
Évi!Természetesen ment a drukk,és jó hogy jöttél!
Majd ha lesz kis időd,mesélj az UH-ról!
Vigyázz magadra,és a kicsikre! :)

Akkor az én önéletrajzom röviden(?):Anyukám egyedül nevelt fel minket,van egy nővérem,aki 4 ével idősebb nálam.Nekik most van a 18 éves keresztlányunk mellett egy fél éves kislányuk.Tőle-róla tanulok sokat a babák fejlődési üteméről. :)
Kereskedelmit,majd az ELTe-n óvodapedegógusit(a babaneveléshez itt is okos dolgokat 'nyomtak a fejembe) :) végeztem,de sajna az anyagiak miatt nem dolgozom óvónéniként.Egy kozmetikai cégnél dolgozom az utolsó heteket. :lol:
A kedves férjemet két és fél éve ismerem,előtte egy 5 éves kapcsolatban voltam,ami nem lépett előre semmilyen formában.
Szóval mi egy hónap után összeköltöztünk.Az egy éves évfordulón megkérte a kezemet,tavaly augusztusban házasodtunk,és ha minden igaz,akkor már Hanna ott volt az esküvőn,és Egyiptomban a nászúton is. :oops: :lol:
Ja,kb.18 éves korom óta futok,heti 4-5 alkalommal,4-5 km-t(most ősz óta szünet :D ).De csak hobbi szinten,sosem futottam egyesületben.Szeretek sokféle mozgást,ha tehetném lovagolnék.Amikor van lehetőségünk utazunk,imádjuk a tengert(búvárkodni)!!!Kb.ennyi,ja és elégedett vagyok az életemmel.A pénzt a szükséges rossznak tartom az élet jobbátételéhez.Persze sokat dolgozunk,hiszen minden pénzbe kerül,de nem szeretnék 50 évesen arra döbbenni,hogy van mellettem egy férfi,akivel nem beszélgettem vagy 20 éve,csak 'eldolgoztuk' az életünket egymás mellett.Vanak fontosabb értékrendek is:barátaink akikre számíthatunk,és ők is ránk,családunk...Terveztük Hannát,és már nagyon várjuk a májust! :D

Remélem nem lett nagyon hosszú!

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Sziasztok, frászban voltam eddig a Nyugatinál talált gránátok miatt, elég közel lakunk, nagyon nem akartam 2évessel meg egy pocakkal kitelepítettnek lenni, de úgy látszik, pont nem kell mennünk, ma egyébként sem vagyok jól.


Valaki kérdezte a császáros babák nyákszívását. Hát igen, szívják őket, de a szívó csak a garatig jut le, a bibi a tüdőben lévő nyák, aminek normál esetben a szülőcsatornán való áthaladáskor kell kipréselődnie. De császárnál sincs nagyon nagy gond, ez a folyadék- nyák a tüdőből pár óra-1-nap alatt felszívódik majdnem mindig.

Ha az anya betegsége, vagy valami ilyen állandó dolog miatt volt császár, akkor tuti ismétlődik, hiszen az o nem szűnt meg, de ha pl a bébi harántfekvése volt az ok, az jó eséllyel nem ismétlődik, elvileg mehet a hüvelyi szülés, de van sok doki, aki az előzetes heg miatt nem szívesen engediHa mégis, akkor a műtét utáni következő szülésnél TILOS oxytocint adni!!!!!( Tinu, azt hiszem te ítrad, hogy 4. babát vki császár után hüvelyi szüléssel szülte, és oxytocint sem kellett adni..)Azért tilos, mert a mesterséges oxytocin hatására erősebbek a méhösszehúzódások, ez pedig veszélyes a hegre.
Egyébként én 42. héten oxytocinos indítással szültm, összehasonlítási alapom nincs, de nem volt kibirhatatlanul szörnyűségesen fájdalmas. Komolyan, nekem az 0 hétig tartó erős mensigörcs nehezebb volt. Na meg a vesegörcs. Ahhoz képest a szülés fáklyásmenet, komolyan.

Kép
Kép
zili
 
 


1 hétig tartó mensi akart lenni...

Kép
Kép
zili
 
 


Zili: furi, mert akiről írtam, nála az első volt császáros, de csak a 4.-nél nem volt oxy, szóval a császárt követő babánál kapott.

Annus: tök jó játék ez a blog, szuper, hogy megcsináltad!
Össze kéne gyűjteni a bemutatkozásokat is a blogba, nem? Ki is lehetne egészíteni olyannal, amit esetleg ide nem írtunk, mert nyilvános a fórum és oda meg beírnánk. :?:

Kép
Kép
tinu
 
 


Ja, én se láttam köldökzsinórt, csak a képen, mert nem volt rajtam szülés közben szemüveg. :lol: Örültem, ha a gyereket úgy ahogy látom. :wink: Pedig nem is olyan nagyon erős a szemüm...

Kép
Kép
tinu
 
 


sziasztok!
Megött az elveszett bárányka!!
Bocs,hogy nem jelentkeztem már jo ideje de a babaszobát rendezzük.Állmennyezet,parketta,glettelés,festés.... sose jutunk a végére.
Azért néha-néha beleolvastam a történésekbe tehát nagyjából képben vagyok,de a pötyögtetés nem az erősségem.

Annus légyszi külgy meghivót mert olvasni szeretek.
Később vagy holnap d.e. irok többet.

Kép
KépKép
csorna
 
 


Annus
feltettem én is, csak azt nem tudom, hogy a születéstörténetek alá hogyan kell betenni. De látom nem mindenkinek sikerült, csak 3 szülés van ott.
Beraknád? Vagy leírod hogyan kell?
pumuklii
 
 


Tök jó olvasgatni a születéstörténeteket, várom a következőket!

Még én sem láttam köldökzsinórt, nem gondoltam volna, hogy ennyire vastag! :oops:
Én kiváncsi lennék a méhlepényre is. Tinu, nem töltenél fel arról is képet, perzse csak ha nem probléma, ill. ha a többieket sem zavarja! :oops:

emese1979
 
 


Pumukli, nem úgy nézel ki a széken, mint aki mindjárt megszül! :-)
Vendég
 


Annus!a köv.vizsg márc.12-én,a 30 hti UH-val.Majd ha frissítessz!
Incike!Utólag is BOLDOG SZÜLINAPOT!!

Akkor az egyik buta kérdésem :oops: : Mi történik a lepénnyel a császárnál,csak simán kiveszik?
Mostanában nekem is mondják,hogy kényelmesebb a császár,de én a természetes dolgok híve vagyok,és ha a lányom meg tud születni természetes úton,akkor ne az én kényelmem legyen a szemem előtt.

A másik a hasszorító öv lett volna,de visszaolvasva láttam,hogy sokan már megvettétek.Ugye 3-és 4000 között mozognak?

Petra!Kaját sem lehet bevinni?Kitartást neked!
Reni!Én is természetes úton szülnék,de ebbe persze nem lehet beleszólni.
Apropó,ilyenkor ha elmegy-vagy nem ér be az ember fogadott orvosa,akkor mi van a pénzzel?Nem akarok anyagiasnak látszani,de az enyém mondjuk 100 ezret kér,ha esetleg közbe jön neki vmi,és nem nála szülök,akkor még külön a másiknak is csekkoljak? :oops: :(

Nagyon jók a bloggos születéstörténetek.Az én párocskám a fórumot néha olvasgatja,de a bloggot azt nem.

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Kedves babát váró Kismamák!:)
Szakdolgozatom kutatásához kérném segítségeteket. Vizsgálatom fókuszában az életciklusváltás áll, ezen belül is a várandósság időszaka.
Amennyiben babát vársz, (vagy ismersz terhes kismamát, és továbbítanád felé ezt az üzenetet) nagyban segítenéd munkámat a következő linkre kattintva (vagy ha a böngésző sorba másolod)a kérdőív letöltésével, majd kitöltésével : http://www.yousendit.com/download/U0d5b ... YURIRGc9PQ
Utána a kitöltött tesztet a justimister@gmail.com e-mail címre tudod elküldeni.
A kitöltés névtelenül történik, az adatokat bizalmasan kezelem!
Amennyiben érdekel, szívesen elküldöm majd kutatásom eredményét!

Jó egészséget és sok örömöt kívánok az elkövetkezendő időkre! :)
Előre is köszönöm együttműködésed!
justimi4
 
 


Hajni

Én nem fizetnék az orvosomnak, ha nincsen ott. A terhesgondozásán fizetek minden alkalommal, ezért ha nem vele szülnék, akkor másnak adnám a pénzt.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Asszem én este fogok írni, akkor több ihletem van. Valamikor éjszaka. :) Mármint a blogba.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Én se fizetnék akkor. Már az is érdekes, ha pont ő az ügyeletes. De akkor gondolom megadnám ugyanúgy a 70 ezret.
pumuklii
 
 


Böbi most megint beparáztam a folyás miatt :( egy kúpkúra lement meg a genia 92 aztán most még mintha több lenne, igaz nem szagos, bocsi ,de van benne fehér is szóval mintha megint semmi nem változott volna :(, ez kiakaszt, tudom nem lehetek tök száraz, meg csak egyre több lesz, ahogy egyre nagyobb súly nehezedik lefelé, de akkor is nagyon nem szeretem:(

Nekem nem szabad szüléstörténetet sem olvasnom, keményedek az izgalomtól:)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Annus! Köszi! :) Megnéztem, 1 dolgot szerkesztettem még.

Tinu! Milyen a méhlepény? Engem is érdekel... :oops:

Mindenkit elolvastam eddig. :)
Vendég
 


Pumuklii! Ez a szülés előtti pocid???
Vendég
 


Tinu, hát elég bátor orvos, annyi szent.
Én még úgy tanultam, hogy tilos, bár egyedi esetekben az elbírálás más is lehet...
Fabri, igen, a baba kiemelése után kézzel leválasztja az orvos a méhfalról és kiveszi azt is.Sőt, méhszájtágítást is végeznek, hogy a gyermekágyi időszakban tudjon eltávozni a vér, törmelék stb( lochia)

Kép
Kép
zili
 
 


Böbi de lehet ez a hétfordulós depim:)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Edua-Ildi! Én is szerettem volna kérdezni, mi a baj???
Vendég
 


Igen, ott ültem amíg tele lett a kád. :-)
pumuklii
 
 


zdori, Böbi, jól esik, hogy érdekel a nyavalygásom titeket:)

kicsim meg 2 napja mint aki be van sózva nem bír magával odabenn:)

lehet a szülinapi party miatt is izgulok, főleg, hogy a férjem a farsang miatt pénteken és szombaton is jó ha 11-re hazaér:(

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Hátezvicces. :) Szinte nem is látom. :)
Vendég
 


nekem nem rakták rám szülés után, nem is emlékszek rá milyen volt, csak a kis sarkát érintettem meg:), tök kába voltam, pedig csak eda-t kaptam

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Jaj de örülök h sikerült beírnotok!
Én kidőltem ebéd után!Ez az idő teljesen elnyomott!Pihiztem kb 3 órát :shock:

Amikor írjátok a bejegyzést akkor legalul jobbra van egy olyasmi h címke kiválasztása.Van egy olyan gomb h mutasd mindet vagy ilyesmi.És ott kell a születéstörténetet kiválasztani.De megcsináltam akinél nem volt.
Képeket már leírta vki,én még a szerkeztés közben szoktam kijelölni azt a jó hosszú hivatkozást ,kivág majd beilleszt ahova akarom!

Na mindjárt nézem h miről maradtam még le :lol:

Ja és mivel rögtön mindenkinek adminisztrátori címet adok,így tudtok egymásnak segíteni stb.

annus11
 
 


Ja és a bemutatkozások is mehetnek fel szerintem ugyan így!
Aki elkezdi az írjon be egy cimkét alulra ahova az elöbb mondtam pl h bemutatkozás vagy önéletrajz vagy vmi hasonló.

annus11
 
 


Sziasztok lányok!
Nem tűntem el, csak nem volt netünk egy pár napig, jövök hamarosan. A babaszoba körül forog nálunk is minden,,,,
Egyéblént jól vagyok, azaz nem romlott az állapotom, fekszem továbbra is...

Puszi mindenkinek!

Remélem holnap jövök hosszan.....

Vanni
vanni
 
 


Sziasztok!

Visszaolvasni nincs erőm, ne haragudjatok, de pocsékul vagyok.

Kis Balázzsal minden rendben, a drágám nem csak, hogy farral fekszik, de egyenesen ül a pocakomban. A lábacskája a fejénél, az egyik képen éppen a szemét vakargatja a nagylábújával. Nagyon szép kicsi baba, éppen olyan mint Noémi és Rolcsi. Teljesen jól fejlődik, minden rendben.
Sajnos beszkennelni nem tudom a képet, de majd lefotózom a kapott fotót és felrakom, ha kicsit jobban leszek.

Mindenkinek nagyon jó egészséget és minden jót!

Puszi: Évi

Annus, írtam privit a mail címemmel.

Kép
Kép
evemama
 
 


Évi!

Akkor pihizz sokat!Most már igazán rádfér!!!Remélem az influenzát nem kaptátok el!!!
Balázsról meg várjuk a képeket!!!

annus11
 
 


Akiket a méhlepény érdekel:

http://www.timmermann.hu/index.php?m=sz ... penyi_szak


A napokban bukkantam rá én is. Hát, elég megdöbbentem a látványán, mondjuk nem tudom mire számítottam :oops:

KépKép
novygirl
 
 


Ildi, a folyás nem gond! nekem is van, hol több, hol kevesebb, sokszor olyan, mintha bepisiltem volna, de ameddig nem szagos nem gond!!! Ráadásul a másodiknál állítólag erősebb a folyás, nekem tény, hogy erősebb, Gyöngynél semmi nem volt. Úgyhogy nyugi, depizd ki magad, aztán legyél újra jókedvű! :-)

Nekem nincsenek ilyen mosolygós képeim a vajúdásról, mint Tinunak vagy Pumuklinak, engem a párom csak titokban mert fotózni a mobiljával, de azok ultra gáááááááz képek! :lol:
Vendég
 


Annus megkaptam köszi.Én most nagyon butát fogok kérdezni.Az e-mail címhez és a jelszóhoz mit kell írni? :oops:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Hát akkor felrakom a méhlepényt is. Bocsi, akinek gusztustalan lesz. :oops:

Kép
Kép
tinu
 
 


Majd leveszem a képet, ha mondjátok, hogy megnéztétek, jó? Tényleg nem olyan cuki látvány, mint egy kisbaba. :wink:

Kép
Kép
tinu
 
 


Böbi: amikor már nem voltam mosolygós hangulatban, akkor az uram már nem fényképezett. Van egy darab kitolási kép is, elég furán nézek rajta ki. :lol: Most mindenáron kamerát akar behozni a szülésre, de én nem akarom. Hogy lesz mellettem, ha közben ott kamerázik? Különben is olyan intim helyzet, nem akarok róla videófelvételt.

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu, megnéztem, tényleg brutális! :-) Én nem láttam a sajátomét. Én sem engedtem Gyöngynél a kamerát, de most már szivesen visszanézném. Viszont ha egyiknél nem volt, akkor nem lesz a másiknál sem, így marad a fényképező. Meg tartok tőle én is, hogy akkor a kamerával lenne elfoglalva.

Le szerettem volna Gyöngyvirágot szoktatni arról, hogy az etetőszékben egyen, gondoltam egy délutáni babapiskótát vagy banánt nyugodtan megehet a kanapén is, hogy ne kelljen annyit emelgetnem. De igényes kisleányom nem hajlandó máshol enni, húzza a székét és mondja, hogy csü,csü (csüccs).
Vendég
 


Novygirl!

Jaj én meg itt fogok szülni!Ez a SOTE II :lol: Azon a folyosón a zöld padon már ücsörögtem uhra várva :wink:


Kutyafüle!
Én nem értem a kérdésed :lol: Valószínű kaptál egy emailt ugye.Ott kéne lennie a belépési jelszónak,gondolom.
Ha meg a belépésre gondolsz az email cím az a cím amire a jelszót kaptad,a jelszó meg az ami az emailben volt :lol: Na ezt jól leírtam!
Csak magamnak ugye nem küldtem még emailt ezzel kapcsolatban,lehet h egy link lesz ott amivel aktiválni kell...passz!A többiek esetleg tudnak segíteni!
Amúgy azt se tom h ugyan az e a jelszó mindenkinek vagy azt ti találjátok ki....Na remélem megoldódik!

annus11
 
 


Tinu!
Mi valószínű viszünk be kamerát,ha itthon nem hagyjuk :oops: De én nem a szülésre akarom,hanem utána!Tehát olyat mint amit Mozza is mutatott a múltkor!Nagyon megtetszett!
Bár itt úgy van h ott abban a szobában látják el a babát is,közben engem is rendbehoznak.Addig apuka videózhatja azt amit én úgyse látok! :lol:

annus11
 
 


Ildi,
nekem is van folyásom, ilyenkor belefér. Ha a doki szerint nincsen fertőzés stb, akkor ne aggódj!!
Köszi a linket! Asszem, ez így egyszerűbb, mint a képlet :oops:

Novygirl,
jó a link! Jó sok minden le van írva ott is!

Pumukli,
elég békésen üldögélsz Te is ott :)

Tinu,
megnéztem a lepényt. Tényleg nem egy cuki látvány, dehát ez a dolgok természetes velejárója! :)

emese1979
 
 


Reni! Nekem is császár volt az első és az én lányom is arctartásos volt. Én nagyon szeretnék másodszorra természetesen szülni, akár más orvossal is, de adnék magunknak egy esélyt. Ha császár lesz, akor sem szeretném, ha programozott lenne, legalább vajúdhassak. Egyébként nekem is nyilatkoznom kell, hogy vállalom a természetes utat. A dokim azt mondta, hogy a 39. hétig várnak, de ha addig nem indul, be kell feküdnöm, naponta néznek és ha nagyon vékony a heg vagy nagyon nagy a baba akkor császár. Nekem is azt mondta, hogy előzetes császár után nem lehet semmilyen beavatkozás, oxitocin, fájdalomcsilapítás, semmi. Vagy megy minden magától jól, vagy azonnal műtő.

Alíz egyébként a 41. héten 3750 g és 54 cm volt.

Nem tudom, hogy császárnál pontosan hogyan veszik ki a lepényt. pedig érdekelne. Sőt nagyon szívesen megnéznék egy műtétet, hogy el tudjam képzelni, hogyan született Alíz.

Szofi! Alíz egy hetes volt, amikor beriasztott a légzésfigyelő. Berohantunk, kikaptuk a kiságyból, kicsit szürke volt és nem mozgott a mellkasa. Pánikba estünk, de kb. 3-4 másodperc múlva vett egy nagy levegőt. Azonnal hívtuk az orvost, azt mondta előfordul az elején adaptációs probléma. Szerencsére többször nem ismétlődött az eset. Attól fogva állandóan néztem a légzésfigyelőt, hogy villog-e.

Kép

Kép
hean
 
 


Ok,vállalom,béna vagyok,de nem tudok bejelentkezni. :cry: :cry: :cry: Milyen google fiókommal kell nekem bejeletkezni oda? Én az ilyenekhez totál analfabéta vagyok. :cry: :cry: :cry:
Segítsen valaki!!!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Hean,
videó...
Csak erős idegzetűeknek!

első 1 perc kb:

http://www.youtube.com/watch?v=vjgxKcjnimY

ahogy belenéztem, durvább:
http://www.youtube.com/watch?v=u5oPZe5h ... re=related

emese1979
 
 


A másodikat tényleg csak azt nézze meg, aki bírja az ilyet!

emese1979
 
 


Emese, ez nagyon jó!!! Ilyet még sosem láttam!

Feltöltöttem valamennyire a saját oldalamat a blogon, nézegettem a többiekét is, mennyi bika van közöttünk! :-) Én pont a szülinapomra vagyok kiírva, de jó sokan vagyunk még, akik akkortájt szülinapoznak!

Kutyafüle, én az Annusnak megadott e-mail címmel és annak jelszavával jelentkeztem be!
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: