Új privát üzeneted érkezett!

Kép Ez szülés előtt 5 nappal készült

Kép
Kép
g_reny
 
 


Na pont a nagy fejem virít a lap tetején. :oops:

Kép
Kép
g_reny
 
 


reny: szép pocak a Tiéd is :)

Én kicsit megnyugodtam, Zsófival két hónappal a szülés előtt tartottam 6,5 kg plusznál, most 7 kg-nál tartok, és két és fél hónap van hátra. Nem is sok már így, csak rohan az idő :shock:
Vendég
 

 
 

g_reny csini pocak, akkor jó irányba haladunk a pocimérettel:)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Ildi,
nekem a szopis párna minden reggel a földön landol :) Azt hiszem, jobb lesz, ha éjszaka majd nem alszom el szoptatás közben az ágyban :)

emese1979
 
 


panndi igen és néha még most is hihetetlen hogy ott növekszik a pociban egy kiscsajszi:)

olyan felkészületlennek érzem magam most a szülésre, bár nem is tudom mit tehetnék ez ellen, az idő majd megoldja, a visszaszámlálás:)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Nálunk is szakad a hó, de mi úgy örülünk neki! :)

Egész délelőtt kint voltunk a háznál, asztalossal beszéltünk, alakítjuk a gyerek-baba szobákat, olyan jó lesz!! :)
A lámpák is ki vannak választva, nagy munka volt, hogy mindegyik passzoljon egymáshoz de sikerült! :)
Közben Anyám vigyázott Márkra és meg is főzött, király! :)

Nemsokára megyek belgyógyászhoz, előtte nem lehet enni 3 órával, na ná hogy éhes vagyok pedig ebédeltem :wink:

gyümölcs
Én kb 1alma, 1 banán az átlagom, de sok narancsot is ettem, meg kivit, most épp egyiket sem kívánom. Viszont most minden nap szedem az Elevitet, hogy kilábaljak náthámból :?

Főzelék meg szinte minden nap van itthon, úgy kívánom.

Nálam mindkét gyerek nagyon hamar fejfekvésű lett.
Most Zoénál nem is kérdeztem a dokimtól, a védőnő mondta a kismama könyvből, hogy tudom e.
De én egyáltalán nem érzem hogy fordúlna, mocorog állandóan, de hogy szokot e megfordúlni passz.

Apa ma megjegyezte hogy kerekedek rendesen! :) Köszi, mintha én nem látnám :wink:

K.
krém
 
 


emese éjszaka a lányom is a párnán kucorodott:) szinte ülve aludt

fáj a fejem picit, az egész napos netezés:)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Na csak azért raktam be ezt a képet Edua, mert szerintem neked most pont ekkora a pocid, én meg ugye szülni mentem evvel a mérettel. De most nekem is nagyobb lesz sztem, második babánál valahogy nagyobbra nő. :)

Kép
Kép
g_reny
 
 


d_reny én is úgy látom:)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Sziasztok,

berendelt magához a doki, a görcsök és a keményedések miatt.Tegnap már felkelni is alig birtam, hiába nyomtam a magneb6-ot.
majd jelentkezek. addig is vigyázzatok magatokra.

szép napot.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Eszter
Minden ok-s lesz csak nyugalom.


Reny
Igen szép méretes hasad volt neked is.


Én is azt vettem észre, hogy másodiknál jobban megnő a pocak.
Apám, ha még Marcinál is nagyobb hasam lesz akkor már gurulni fogok, pedig már most sem kicsi. :shock:
Ja és már most kész akrobata mutatvány ki-be szállnom a kocsiból pedig nem Kispolszki.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára incike 2009.02.17 14:26-kor.

Kép
Kép
incike
 
 


esztó reméljük minden rendben lesz:)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Esztó! Drukkolunk, írj majd!!!

Majd elfelejtettem: én is ma megyek dokihoz, negyed 5-re, ma lesz meg a cukros eredmény, szorítsatok, hogy minden rendben legyen!

Kép
Kép
g_reny
 
 


Incike te ne növessz nagyobb pocit, mert Marci poci brutál nagy volt a múltkori képen.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Nekem sem volt még ekkora hasam a 6.hónapban. A gyerekek már csak OBIMÓKUSnak (hiába mondtam, hogy az HÓD...), a Párom meg PINGVINnek hív. Hiába, a 4.nél már lazák a szalagok...

Nálunk a gyerekszobák + a hálószobánk az emeleten van. Kedves Lányom közölte tegnap, hogy: "Anya! Kész a vacsi, gurulhatsz!"...

Kép
szkitty
 
 


Nekem sem volt még ekkora hasam a 6.hónapban. A gyerekek már csak OBIMÓKUSnak (hiába mondtam, hogy az HÓD...), a Párom meg PINGVINnek hív. Hiába, a 4.nél már lazák a szalagok...

Nálunk a gyerekszobák + a hálószobánk az emeleten van. Kedves Lányom közölte tegnap, hogy: "Anya! Kész a vacsi, gurulhatsz!"...

Kép
szkitty
 
 


Ó, Inci, boldog szülinapot!!! Igen, mintha írtad volna ezt a Valentin-nap közeli sok szülinapos dolgot, de elfelejtettem. Viszont most látom, hogy megjelent a vonalzó... :)
Vendég
 


Eszter
Te is vigyázz magadra! Jelentkezz minnél előbb!
krém
 
 


Esztó! Pihenj, és drukkolok, hogy minden rendben legyen!

A cukoreredményhez is drukkolok. :)

Viccesesekezek a megjegyzések... :)
Vendég
 


Kitty,
nálatok is aranyos a család akkor pociügyileg :) Nekem kedves férjem minden nap megjegyzi, hogy "mekkora már a beled" - hát mondom, pedig lesz ez még nagyobb is! :)

emese1979
 
 


Gyerek még mindig nncs, oxytocin megy már régóta. Lehet, hogy azóta megszületett, csak még nem írtak. Azért jó lenne, ha így lenne, mert már nagyon fáradt lehet Kata...
Vendég
 


szkitty milyen kedvesek:)

incike Boldog szülinapot!

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Na megyek készülődni, ha megjöttem a dokitól megírom, hogy milyenek lettek az eredményeim.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Esztó,
bizti rendben lesz majd minden!!!

Incike,
isten éltessen!! Nagyon boldog szülinapot!!

Dóri,
nincs még hír a manóról?

emese1979
 
 


Mindenkinek köszönöm szépen.


Igyekszem nem növeszteni annyira, de hiába szólok rá. Nem fogad szót és csak nő és nő. :lol:

Kép
Kép
incike
 
 


Dóri,
mikor kezdett vajúdni Kata?

emese1979
 
 


Na most lépek Marciért.
Sziasztok majd még jövök.

Kép
Kép
incike
 
 


Sziasztok Lányok!

Dóri, azonnal írj, ha megvan a baba!

Esztó, próbálj pihenni, és szorítunk, hogy minden OK legyen!

Ami az én kis babócám korát illeti, ugyanabban a helyzetben vagyok, mint Kutyafüle. mensi szerint máj. 18, ha beleveszem a hosszabb ciklust (34 nap), akkor máj. 24. Az UH-k pedig mindig a kettő közé hozták ki a manócskámat. Hát, meglátjuk. Mondjuk attól tartok, hogy a máj. 18-cat nézik, és már hiszti lesz a túlhordás miatt, amikor az még nem is lesz túlhordás... :?

Ami a wellnesst illeti. Nekem sincs nagy hajlamom kopp-kopp-kopp, életemben talán 3-4szer volt gombás ferőzésem. Általában ráadásul antibiotikummal összefüggésben. de nem is ez a lényeg! Az én dokim azt mondta, nyugodtan pancsikoljak, csak ne 40 fokos vízben, illetve, ha félek a fertőzéstől, akkor egy tampont kenegessek be Canestennel, és az meg fog védeni a vízben.

Ami a bemutatkozást illeti... Nem is tudom, mit írjak. Szögedi boszorkány vagyok, az általánosban ének, a gimiben matek tagozatos voltam. Nyertem egy országos novellaíró pályázatot - ez máig nagy büszkeségem. A Budapesti Közgázra vettek fel, amit 2005-ben, 23 évesen végeztem el. Dolgoztam már hipermarketláncnál, dohányiparban, munkaerőkölcsönző cégnél, de az igazi helyem 2 éve találtam meg a szállodiparban. 7 db 3 csillagos szálloda HR Vezetője vagyok. Nagyon szeretem a munkám. Mellette PhDz(gat)ok - ezt nem szeretem... :cry:
A szüleim elváltak. Van egy 22 éves Portugál-Skandinavisztika szakos hugom, aki velünk él, jelenleg a gyerekszobában. Márciusban költözik el, amitől már előre ki vagyok lelkileg. Nagyon szoros a kapcsolatunk.
A férjemet az egyetemen ismertem meg 2000-ben, 2003-ban kezdődött a kapcsolatunk, 2006-ban házasodtunk össze. Nagyon-nagyon szeretjük egymást.
Van egy kb. 11 fős baráti társaságom még a gimiből, Szegedről 6 fiú, 5 lány, ők is nagyon fontos részei az életemnek. Ha az iwiwen megkerestek, van rólunk 1-2 bulifotó!
Hát, ennyi egyelőre. még annyi mindent tudnék írni, szerencsés vagyok, mert nagyon sok szép-boldog-vicces emlékem van!

Vigyázzatok magatokra!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Szofi! Azért remélem, a gyerekszoba új lakójával is lesz minimum olyan szoros kapcsolatod, mint a húgoddal! :wink: És azért nem kell róla sem megfeledkezned!
Vendég
 


Esztó! remélem minden rendben!

Szofi, Tinu! Valaki holnap készül relaxra?

Kép

Kép
hean
 
 


Megjöttem a dokitól, minden a legnagyobb rendben. Vércukor is jó, méhszáj zárt. Március 31-én megyek UH-ra, meg hozzá a magánrendelőbe legközelebb.

Incike! Sok boldog szülinapot!

Kép

Nekem is jól megnőtt mostanában.
pumuklii
 
 


Szép a pocid, Pumuklii! :) Örülök a jó eredményekhez! :)

Babóról még mindig nincs hír... De azért lassan csak lesz... :?:
Vendég
 


Incike!Boldog szülinapot!!!!
Most tudtam még csak visszaolvasni a hétvégét.Látom Inci,hogy veseköved van.Nem olyan vészes dolog az.Ne aggódj miatta. Nekem már háromszor volt.A harmadik a terhességem kb.18.hete körül. Ezek szerint Neked még a vesédben van.Majd az lesz kellemetlen, ha távozik onnan,az görccsel jár.Igyál,amennyit csak tudsz,és helyezkedj sokat térd-könyök pozícióba,és ringasd a feneked. Már ezt csak miután kijött a vesédből. És akkor el tud mozdulni a vesevezetékből. Van olyan görcsoldó egyébként,amit terheseknek is adhatnak,én is azt kaptam. De amíg a vesédben van,nemigen okoz tünetet.Majd utána.É számtalan módja van,hogy kiszedjék belőled.De az esetek 90%-ában magától távozik.Szóval no para,ez nem okoz bajt sem a kicsinek,sem Neked. :D

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Incike boldog szülinapot!

Dóri drukkolok Katának,már biztos jól elfáradt.

Esztó írj ha megjöttél!!!Biztos minden ok!

Lányok!Itt már legalább 50 cm hó van.Szeretem één a havat,de mivel nem emelhetek,így nem is húzhatom Grétit szánkón.Meg így bevagyunk zárva,mert minden olyan messze van.
Holnap csinálok képeket apának a havas udvarról.

Pocakok már szép nagyok,majd csinálok én is új képet.

Pihenek kicsit,mert fájnak a bokáim és a derekam.

Szép napot!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Edua!

Bírkózás már megvan egy ideje...a múltkor mondtam h kéne egy daru ami átrak egyik pózból a másikba :wink:

Reny!
Így van!Nem sok az a 10 kiló se,ha azt vesszük h a szervezetnek muszáj volt zsírt raktároznia!Ez kell a babának!Na meg leginkább szülés után a szopihoz!!!!Ez járjon a fejetekben!!!
Na igen...ekkora pocim már most van nekem is :roll:
Eredményt várjuk!!!

Eszti!
Biztos minden oké!!!Lehet h csak a hóesés viselt meg kicsit!Jelentkezz amint tudsz!!

Inci!
Isten éltessen!!

Kitty!
Hát én magamról beszélek így.Hogy pl begördülök a konyhába és társai.Most h 3 napig nem látott az uram,bizti mondja ha hazajön h mekkora a hasam! :wink:

Pumukli!
Szép poci!!!Örülök h minden oké nálad is!

Dóri!
Várjuk a baba születésésről az infót!!!

Szofi!
Te meddig dolgozol még?Nem visel meg nagyon?


Én meg voltama felkészítőn.A normál szülés történéseiről volt szó!Én nagyon hasznosnak találtam,sok mindenről beszélt a nő.Így első babával azt hiszem jól tettem h meghallgattam! :wink:

annus11
 
 


Ja és ami kimarat!
Képzeljétek kb 2 napja előjött pár pattanás :shock: Na ez azért nem oylan angy trauma...de a terhesség alatt nekem nem volt eddig egy darab se...bizti vmi hormonális változás okozza...
Amúgy a mai felkészítőn arról is volt szó h milyen hormonok termelődnek az utolsó hetekben,illetve a szülés közben.
Legközelebb rákérdezek h a pattanások mitől lehetnek :lol: :lol:

annus11
 
 


Sziasztok!

Hát már én sem úgy mozgok ahogy szeretnék.Férjem biztos meglepődik ha hazajön,hogy mennyit "nőttünk".Majdnem egy hónapig nem lát minket.
Már sehogy sem kényelmes az alvás sem.
Meg ugye megszoktam,hogy elférek mindenhol,mert vékony vagyok.Na most nem.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok!

Incike, hepibörszdéj! :lol:

Apa ma itthon maradt, nem ment be a nagy hó miatt, így kiásta a kocsimat! :-) Elmentünk a vérvétel eredményért, megint elhagyták!!!!!!!!!!!!!!! Aztán addig keresték a számítógépben, míg csak meglett és szerencsére nincs egy csillagom sem. Utána Gyöngyöt vittük gyerekorvoshoz, megkapta a 15 hós oltást meg a 2. prevenart. Hazaérve sütöttem házi hurkát, megettem egy egész szálat fél üveg uborkával.

Mozza, olyan szép vagy!!!! menned kellene fotózkodni, keresettek a szép kismamák!! Jó ez a bboom oldal, eddig nem ismertem!

Kutyafüle, kórházi shoppokban is lehet kapni bugyit is meg övet is, a Szent Imrében legalábbis van, a büfé mellett van egy bolt.

Anita, jobban vagy lelkileg?

Esztó, mi volt a dokinál?

Annus, te milyen profi vagy! Csak egy fél mondattal említettem meg, hogy előrébb hozták a 4D-met és lám-lám már az új dátum van a tábliban! Gratulálok!

Tinu, a fogzás tényleg lehet a nem alvás oka. Gyöngynek is most jönnek a szemfogak, meg is érzi. De ha éjjel felébred, akkor adsz neki enni vagy inni? Én nem adok semmit, mert állítólag ez is elindíthat egy folyamatot, hogy sokszor felébredjen éjjel.
Vendég
 


Na, megjöttem. A jó hír az, hogy a leleteim rendben, 6,3 a terheléses cukor, méhszáj zárt, baba jól van. A rossz hír pedig az, hogy az orvosom most keményen feldobta a labdát, nem tudom mit csináljak. Van 10 hetem, hogy eldöntsem, hogyan szeretnék szülni. Ugye május 22-re vagyok kiírva, viszont a dokim május 16-án elutazik Amerikába és csak június 2-án jön haza. Vagyis mivel az előző szülés császár volt és a körülményeket figyelembe véve könnyen lehet, hogy most sem tudom megszülni a babát, ezért megcsászározna úgy 15-e körül. Ha vállalom a sima szülést és 16-ig megszülök, akkor nincs gond, de ha nem akkor ügyeletes orvosnál szülök, max. fogadhatok egy szülésznőt. De mi van, ha bevállalom, végül mégis császár lesz, mert gond van, akkor ugyanúgy vágás a vége, ráadásul megint szenvedek előtte és még nem is az én orvosom fog operálni. Alapból simán szeretnék szülni, mert a császár utáni 3 hét rémálom volt, ezt szeretném elkerülni. Viszont az orvosom szerint a programozott császár előtt nincs vajúdás, nincs vizsgálat a fájások alatt, nincs fájdalom, nem fáradok el, ezért sokkal gyorsabb és kevésbé problémás a felépülés. Mondjuk erre valóban volt példa az én környezetemben is. Tudom, hogy van még 10 hetem, de az nagyon gyorsan eltelik, és egyszerűen nem tudom, hogy mit csináljak. Teljesen tanácstalan vagyok. :( :roll: Meghallgatnék 1-2 véleményt, ki hogyan döntene a helyemben? Persze tudom, hogy nekem kell eldöntenem. :?: :?: :?: :?:

Kép
Kép
g_reny
 
 


G-reny,
örülök, hogy minden ok!
Hát, nem könnyű helyzet - én személy szerint bevállalnám a kockázatot - egy ügyeletes orvos is elvileg el tudja végezni a császárt. A dokid mit mondott, mennyi esély van rá, hogy természetes úton szülessen a baba?

emese1979
 
 


Reny, én a szomszédasszonyom véleményét tudom, Ő az elsőt végigvajúdta majdg császár lett a vége, a második baba viszont programozott császár volt. Ő azt mondta, hogy hamarabb felépült a második után.
Viszont ha így döntesz, akkor többet már tényleg nem szülhetsz természetes úton, de az én vélemányem hogy attól még minden anya ugyanolyan tökéletes anya, hogy nem természetes úton szült.
Vendég
 


Böbi:köszi,kicsit talán jobb azóta,hogy tudom 28-án jön.
Néha nagyon rossz,mikor pl:látom Grétit sírni,vagy fáj valamim és senki nincs mellettem.Olyankor kicsit kibukok.Meg persze mikor már Gréti is alszik és síri csend mindenhol.Eleve még soha a kórházat leszámítva ennyit nem voltunk külön.Meg én alapból nem szerettem soha egyedül lenni.De majd csak telik az idő.....
Te jól vagy???

Reny:Nehéz ügy.Valami hasonlóban leszek én is,ha köv.alkalommal beszélek a dokimmal.
Én lehet belemennék a császárba,mivel lehet így is az lesz a vége,csak épp lehet más dokinál.Csak még vajúdsz is előtte.

Én is szólok neki hogy hiába plusszos a szemem,romlott szülés alatt mindegyik fél diopriát.A szemészem szerint lehet többet fog most,de lehet szerencsém lesz és nem.Így is elég rossz már a bal szemem és nem szeretném ha romlana.Viszont ez meg töök olyan,mintha megfutamodnék és direkte császárt kérnék.Csak ugye ahogy telik az idő így is romlani fog a szemem.A szülést meg erőlködés nélkül nem lehet megúszni.Hosszútávon jobb lenne a császár,mivel sajna a szemeim már nem javulnak.
Nem tudom én sem mit tegyek.Igazolásom nincs róla,mivel elvileg plusszos vok,így a szemfenéken ez nem látszik.Utólag derülne ki romlott e,úgy mint Grétinél.

Megyek ágyazok.

Esztó???

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Emese nem mond számokat az orvos. Szerintem pontosan ő sem tudja, mert annyira sok minden történhet egy szülés alatt. Én csak attól félek, hogy ha bevállalom és mégse sikerül megszülni, akkor megint rengeteget szenvedek utána. És ebben az esetben tutti, hogy falba verném a fejemet, hogy mekkora hülye vagyok, miért nem ezzel kezdtem. Viszont ha nem vállalom be és ugyanolyan fájdalmas és hosszadalmas lesz a felépülés, akkor azért verem a fejem a falba, hogy miért nem próbáltam meg simán.
Most látom, hogy Böbi írta, hogy a programozott császár könnyebb. Jaj nem tudom.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Reny, én csak egyetlen egy ember véleményét tudom, aki átesett mindkét császáron.
Vendég
 


Anita, köszönöm, jól vagyok. Vasárnap óta pozitívabban látom a jövőt.
Vendég
 


Böbi azért jó hallani, hogy van esély rá, hogy tényleg könnyebb. Elvben több gyereket nem tervezünk, tehát ilyn szempontból végül is mindegy.

Anita Hát igen, ezért őrlődöm én is. Lehet, hogy tök feleslegesen szenvedem végig a vajúdást. A te dilemmád is érdekes. Ha gondolod megkérdezhetek valakit a szemklinikán, hátha tudnak okosat mondani.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Böbi de az legalább már vélemény. Én csak olyat ismerek, akinek egy programozott csaszija volt, több nem (semmilyen) és abból gyógyult gyorsan.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Most jut eszembe, hogy a Gyöngyvirág keresztanyja is ebben a helyzetben volt, igaz, az elsővel sem sokat vajúdott, mert hamar kiderült, hogy keresztben volt a baba, de a második már programozott volt, megkérdezem őt is!
Vendég
 


Köszönöm Böbi!

Kép
Kép
g_reny
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: