Új privát üzeneted érkezett!

orsika most helyettem is lovagoljon.....nekem most elmarad ez egy jó ideig!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Oksa, Nitacska! :D
De gondolom, most örömmel lemondasz erről a cél érdekében. 8)

Puszi,

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


nagyon szivesen lemondok most erről.....első a pici pöttyöm a pocakomba......istenem de boldog leszk ha már a karomban tarthatom......... :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

 
 

Hírek a családi pótlékról:

A családi pótlék tervezett bruttósítása és megadóztatása várhatóan azt jelenti majd, hogy a juttatás adóterhet nem viselő járandósággá válik. Adóbevalláskor hozzá kell számolni az összes jövedelemhez, de a ráeső adót nem kell megfizetni. Azonban könnyen magasabb adósávba kerülhet ezáltal az adóköteles jövedelmünk, és több adót kell fizetnünk.

- A családi pótlék bruttósítása azt jelenti, hogy a családi pótlék összegét fel fogják emelni az adó összegével, kb. 18%-al, ami a legalacsonyabb adókulcsnak felel meg. Mivel adóterhet nem viselő járandóság lesz, adót nem kell fizetni utána, azonban hozzá kell adni a többi jövedelmünkhöz.

Ez azoknak jelenthet problémát, akik a jövedelmük után jelenleg 18% szja-t fizetnek, hiszen ha a családi pótlékkal együtt kapott összeg meghaladja az évi 1,7 millió forintot (ez havi bruttó 142 ezer Ft jövedelemnek felel meg), akkor átkerülnek a magasabb, 36%-os adósávba, és így több adót fognak fizetni. (2008. első öt hónapjában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók átlagos bruttó keresete 195 700 forint volt. – szerk.)

Különösen hátrányosan érintheti egy ilyen intézkedés a tartósan beteg vagy fogyatékos gyermekeket nevelő családokat, akik emelt összegű családi pótlékot kapnak.

Ha valóban átalakítják ilyen formában a családi pótlék rendszerét, minden családban érdemes megnézni, hogy melyik szülőnek alacsonyabb a jövedelme, és az ő nevére kérni a családi pótlékot. – tanácsolja Klimáné Kerekes Ildikó.

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Eszty: Azért kellett profilra mennem, mert magasak voltak az eedmények és ezután átállították a diétámat. Csuda helyes Orsika!!!!!!! :P :P

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Morca: köszi az infót. Akkor amíg rendben vannak az eredmények ezzel a diétával, addig nem lesz profil.
Hát, igyekszem!

Puszi mindenkinek! Megyek haza lassan!

Sziasztok!

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Eszty: Mit dolgozol?

Kép

Kép
morca
 
 


Morca! Majd írj, ha tudsz, privit! Bocsi, csak rettentő kiváncsi vagyok, mit felelsz... :)
Vendég
 


Dóri: Még mindig nem tudok privit írni, de ha esetleg megadod az email címed, már írom is a választ!!! :wink:

Kép

Kép
morca
 
 


Vendég
 


Sziasztok!

Morca: én irodában dolgozom, olasz nyelvterületen. Külföldi ügyfelet szolgálunk ki háttér irodai munkákkal, adatbázis kezeléssel. Nem stresszes. :-)

Jó éjszakát nektek!!!

Sziasztok!

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Boeszter: kösz a családi pótlék infót :? Mikor hajdanán még középiskolába jártam, akkor a nyugdíj mellett munkavállalóknak kellett így számolni a jövedelmüket, hogy nyugdíjat hozzáadni az alaphoz, de a nyugdíjra eső adót levonni.
Nagyon helyes lányod van :D Hol készült a szélmalmos kép? Élőben még sosem láttam, nyári kirándulás egyik úticélja lehetne!
kisvitéz
 
 


Dóri: Küldtem az emailt! :wink:

Dobok fel pár képet:

Kép

Vásároltunk...

Kép

Kutyasulin voltunk és Matyi így elfáradt... :P

Szép álmokat!!! :D :D

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Helyesk a fiúk, mint mindig... :)

Jó éjt!
Vendég
 


morca édes ahogy elaludt a földön........ :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Kisvitéz: Bárcsak jó híreket is tudnék mondani családi pótlék ügyben, de sajnos nem. :-( És most úgy néz ki, hogy az adócsökkentés is adóemelés lesz végül minden téren. :cry:
Na, mindegy, nem tudunk ellene tenni sajnos.
A szélmalom a szentendrei Skanzenben van. Orsi imád oda menni, alig várom, hogy jó idő legyen, és mehessünk megint. Nagyon jól érzi magát, tobzódik a sok látnivaló között. Alig tudtuk hazahozni. És a szélmalom az a nagy kedvenc! :D

Morca: nagyon aranyosak a fiúk! Hogy szeretik egymást!!!! :wink:
Olyan jó ezt látni! Oh, Istenem, hogy kinyúlt Matyi a szőnyegen! Nagyon cuki!!! Tényleg olyan hihetetlen, hogy egyik pillanatról a másikra el tudnak aludni bárhol, bármin, ha fáradtak! :lol:

Holnap lesz a farsang az oviban. :) Sajnos oda szülők nem hivatalosak! Olyan furcsa, hogy semmi ilyen nagy eseményre nem mehet szülő, karácsonyra sem. Pedig a régi ovis képek mind ilyen eseményeken készültek, úgyhogy akkor ott voltak a szülők, gondolom. 8)
Utána meg megyünk délután úszásra. Most fogjuk kezdeni, kíváncsi vagyok, hogy fogja Orsi viselni. Most az első órán még az elején bent lehetek, de aztán ki kellmenni, és az órákon a gyerekek csak az oktatóval lesznek. Húú, meglátjuk. Ha nagyon nem megy, nem fogom erőltetni. Az a baj, hogy el se tudom képzelni, hogy ennyire másra bízzam a gyereket, főleg vízben, hogy senki nincs ott vele, se én, se Apapp. Nekem nagyon rossz élményem van az intézményes úszásoktatásról. Nekünk elsőben volt kötelező tornaóra helyett, és én ott majdnem megfulladtam, mert akkor is ilyen nagyon magas voltam, és az oktató bedobott, aztán otthagyott. Az egyik gyerek húzott ki. Utána hónapokig pszichológushoz kellett járnom, aki adott igazolást, hogy nem kötelezhetnek úszásra. Remélem, Orsinak semmi rossz élménye nem lesz! Jó lenne, ha tudna úszni! Apapp tud, és nagyon szeret is.
Drukkolok, hogy minden rendben legyen! Majd megírom!

Hétfőn kísérem tesót az első vizsgálat sorozatra: vérvétel, EKG, UH.
Megmutatom neki a járást! :P

Vigyázzatok magatokra, és kerüljétek a vírusokat! Nemsokára vége!!! :P

Puszi,

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


eszti bizti minden ok lesz orsoval...ha nem akarja akkor annyi....majd talán ha nagyobb lesz......
majd hozz uh képet ha tudsz........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szia Nitacska!

Igen, én is így vagyok vele. Ez egyelőre nem kötelező, bármikor abbahagyhatjuk. Meglátjuk, bejön-e neki.

UH kép most csak tesónak fog készülni, nekem majd 25-én.
Ha sikerül beszkennelnem normálisan, felrakom.

Puszi nektek!
eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Mi járunk Samuval úszni. Remélem, ovis korára már szeretni fogja nagyon, vannak kis nyavajgások, de átlagban élvezi. :)
Vendég
 


Vagy nyavalygások?
Vendég
 


Mi babaúszáson voltunk kétszer, de másodszorra már nem élvezte, fázott szegényke. Úgyhogy nem erőltettük.
Mondjuk az más volt, mert ott bent voltunk vele a medencében, végig fogtuk. Most meg még csak a helyiségben sem lehetek bent. :cry: Azért féltem! Csak vigyáznak rá rendesen! Remélem!
Majd beszámolok!

Puszi nektek!

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


eszti szerintem oda fognak figyelni a gyerekekre!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Egészen biztos vagyok benne, hogy szakértő, odafigyelő emberek kezébe kerül, nem lesz semmi baj. Lehet, hogy nem fog neki tetszeni, de baja nem lesz. :)

Hova mentek?
Vendég
 


Sziasztok!

Nem tűntem ám el, csak sajna ahogy időm engedi délutánonként pár órára visszamentem dolgozni :cry: Sajnos ...... :cry: Kristófom időközben nagyot nőtt, bár inkább agyilag most :wink: Már 1 hete feláll bárhol és sétálgat a bútorok mellett, nagyon-nagyon élvlezi, hogy már két lábon tud közlekedni. Két hétig betegeskedtünk, mindig visszakata a megfázásós nyavaját :cry: De mostmár hála jól vagyunk :wink: Dobok azért nektek egy képet, hogy emlékezzetek ránk :wink: A babák, gyerkőcök nagyon-nagyon szépek ügyesek, és természetesen okosak. Dehát mi mások lehetnének, hiszen Dél pestiek :P :P :P

Kép
bluebox
 
 


Sziasztok!

Jaaaj, de cuki Kristóf baba! Olyan férfias! Hihetetlen!
Húú, Bluebox, nem lehetett egyszerű visszamenni ilyen hamar. Vagy ez egyelőre kötetlen, amikor ráérsz és a baba is engedi?
Nagyon ügyes ez a babóca, mennyi mindent tud már!!! Ügyi-ügyi!
És hát agyra is gyúrni kell, anya!!! Légy türelemmel!

Dori: legyen igazad! Ma reggel olyan izgatottak voltak alurkók a farsang miatt! Csodálták egymást a jelmezekben! Olyan édesek! Csináltam is egy-két képet, este felrakom. meg megint fényképeztem magam a tükör előtt, de most jó géppel, nem a telefonommal, majd azt is felrakom. 8)
Délután úszás, és beszámolok! Jó lenne, ha sikerülne!
Egyébként a József Attila lakótelepen az Ecserinél van a Lobogó utcai iskolának a tanuszodája. Itt szerveznek ovis korúaknak úszásoktatást. Azt nem tudom, babaúszás van-e, de azt tudom, hogy Kőbányán van babaúszás, mi oda jártunk, de talán van közelebb is valahol.

Vigyázzatok magatokra és puszi mindenkinek!

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


A Lobogó utcában is van babaúszás, ugyanaz a Kati csinálja, akihez mi is járunk. :) Szombatonként délelőtt vannak. De mi másik helyszínre, a 13. kerületben járunk hozzá.

Jó úszást, várjuk, milyen volt. Jó lehetett a farsang, várjuk a képeket, meg a pociról is!

Kristóf aranyos nagyon. Rácsodálkozott arra a fotómasinára! :) Jó, hogy már jól vagytok, hajrá az okosodással!

Nitácska, jól vagy?

Mindenkinek szép napot! Most ebéd... :) Jó étvágyat!
Vendég
 


dóri köszi nagyon jol vagyok....reggel volt egy erősebb émelygésem...alig ettem pár falatot........
eszti minden ok lesz az uszáson!!!!várjuk a képeket!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Hát, vártam, mi van Esztyékkel, de sajna mostmár mennem kell... Azért remélem, nem azért nem jelentkeznek, mert sokkolta őket az úszás... Úgyhogy mindenkinek jó éjt, örülök, hogy minden rendben, Nitácska! :)
Vendég
 


szerintem csak kimerűltek esztiék az uszásba...... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Hoztam még pár képet, ha nem bánjátok! :wink:

Kép

csibééész... :P :P

Kép

egy kis közös játék.. :P :P

Kép

Ákos bealudt fürdés közben... :P :P

Eszty: Milyen volt az úszás?? Várom ám én is a pocis fotót!!

Nitacska: Örülök, hogy jól vagy, csak így tovább!!

pussz
Kép

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Köszi Eszti :wink:

Mindenkinek kellemes hétvégét!
bluebox
 
 


Úgy tűnik, elféradt a nagy játékban ez az Ákos fiú. :) Szépen alszik. :)

SZép hétvégét kívánok én is!
Vendég
 


Pardon! Elfáradt...
Vendég
 


Bluebox!!!

Kristóf már igazi férfi!!!! Nagyon édes!!! :P :P :P

pussz
Kép

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


morca köszi!!!
nagyon helyes a kis ákos ahogy bealudt!!!! :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok! Eszty: mindenki nagyon várja a beszámolót az uszásról :?: :?: :?:
Kristóf nagyot nőtt mióta nem láttuk!
Matyi és Ákos mindenkinek példa lehet a testvérkapcsolathoz! :lol: :lol: Jó látni, hogy mindkettő külön egyéniség, és mégis jól kijönnek egymással. :wink: :wink: Micsoda tél lett megint!!!! Mindenkinek jó hétvégét!!!!!
bábaildi
 
 


Sziasztok!

Hú de régen jártam erre... csak az utolsó oldalt olvastam időhiány okán, de látom úszásról is volt szó. Gyorsan elmesélem, hogy ma mi is voltunk babúszáson. Ez volt az első alkalom.
Dóri sokáig nem tudta eldönteni, hogy élvezze a vizet vagy féljen, ezért nagyjából felváltva hangosan kacagott, ill. görbült le a szája. Olyan édes volt. :)
Alapvetően tetszett neki, főleg a hason lebegtetés és a lábbal csapkodás. Hol apja, hol én voltunk vele.
Ja, és nekünk is Kati az oktatónk, akiről itt volt már szó. Nagyon helyes, szimpatikus volt, a lányom az első pillanattól vigyorgott rá (és ő aztán nem vigyorog csak úgy akárkire, na jó, a pasikra igen, de hát nőből van...:D)

Dóri egyre nagyobb erővel próbálja lenyelni az egész kis öklét, gondoltam, megvizsgálom, mi a helyzet az ínyénél. Hát egészen elképedtem, ugyanis az egyik kis fogának a csücske már kint van. Szabályosan vág a széle, ahogyan kitapíntottam.
Mi az a homeós bogyó, amit fogzásnál adhatunk a babáknak, hogy ne fájjon nekik annyira? (most már értem, miért volt olyan hisztis az elmúlt napokban...)

Morca, Bluebox továbbra is imádnivalóak a fiúk!
Morca, hamarosan jelentkezem, csak megpróbálom utolérni magam...:)

Pocakosok pedig vigyázzanak magukra!

Keresek friss képet én is.

Kép
anhel
 
 


Anhel:Várjuk a képeket!! Én pedig várom a videót!!! (nagyon-nagyon) :wink: :wink: :P


pussz
Kép

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Anhel: Fogzásra:

Chamomilla Vulgaris CH15: 5 golyó, akár negyedóránként
Chamomilla Vulgaris CH30: 2-4x 5 golyó

Fogzással kapcsolatban még több bogyó:
http://homeopatia.info.hu/index.php?mode=HihModSite&page=HihPgSiteMateriaMedica&category_id=227

Gratula az első fogacskához!!!
Kép

pussz
Kép

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok Lányok!

Ne haragudjatok, hogy csak most jelentkezem!
Tényleg eléggé kimerültünk, már csak ettünk valamit és bezuhantunk az ágyba. Persze előtte még megmutattuk a filmet Apapp, lássa, milyen ügyes volt Orsi. Tényleg nagyon jó volt!
Most még bent voltam végig a medence mellett, de messzire álltam, és nem is jött oda hozzám, csinálta, mait az oktató mond!
Tök jó volt. A víz elég meleg, a levegő főleg (én meg főleg nem fáztam ruhában!). 90 cm-es a víz és van mindenféle gyerekeknek való felszerelés. Nagyon tetszett neki, egyfolytában azt kérdezgeti, mikor megyünk megint, és persze mindnekivel megnézeti a filmecskét, ahol úszik a nagyhajóval, meg a karúszóval, meg abácsival. :lol: :lol: :lol:
Köszönöm a bátorításokat! AZt hiszem, jó lesz ez az úszás dolog. Ez mondjuk már nem olyan, mint a babaúszás, hanem ez már komoly oktatás, mint az iskolásoknak. A babaúszás még az ösztöneikre alapoz, itt már nincsen ilyen ebben a korban, hanem el kell magyarázni, hogyan is kell csinálni.

Morca: Nagyon cukik ezek a fiúk! Olyan édesek, ahogy eljátszanak egymás mellett! És micsoda bealvás! Kis nyuszika!!!

Vigyázzatok nagyon magatokra ebben a hidegben!

Akkor most jöjjenek a képek: pocakos, farsangos és úszásos! A katica Orsi Panni barátnője.

Kép

Kép


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Puszi mindenkinek!!!

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Nagyon köszi Morca!!

Egyelőe csak kép van, a videót hiába töltöttem le, valamiért csak hangja van, kép még nincs. :(
Majd apa megszakérti...anya nem nagyon ügyes az ilyesmiben. :)

Kép

Kép
anhel
 
 


Anhel: NAGYON SZÉP Dóri baba!!! Hogy figyel! És milyen szépen tartja magát! Látom, borostyán nyaklánc aktivizálva van. :)

Puszi mindenkinek!

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Jajj, de jó, hogy nem volt félelmetes az úszás, Eszty! Már aggódtam... És Dóri babának is nagy grat., hogy ügyesen uszizott Katival! :)

Szépek vagytok mind, szép vasárnapot továbbra is, remélem, mindenki jól van! :)
Vendég
 


eszti nagyon ügyes lány az orsi....csak így tovább!!!!!!!!
anhel dori baba is egyre szebb lány....azthiszem megmutatom a mátékámnak....tuti bejön neki........ :) :) :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Dori, Nitacska: köszönöm szépen, hogy ilyen sokat gondoltatok ránk, biztosan ezért is ment ilyen jól a dolog. Nagyon megnyugodtam. Örülök, hogy ő jól indul ezzel az úszás dologgal és nem lesz ilyen szerencsétlen, mint én. :) Hasznos dolog az úszás, és fegyelemre is tanít, amellett, hogy edzi a testet. Remélem, sokáig fog tetszeni neki.
A kis Dóri meg szupi ügyes! Kitartás továbbra is, talán már jön a jó idő, csak nagyon lassan. 8)

Ohh, amint látom, alakulnak már itt a "szervezett házasságok"! :lol: :lol: Hát, nem hiába, szépek ezek a manókák!!! :P :P :P

Lányok! Aki ért egy kicsit a homeóhoz, meg tudná mondani, hogy melyik az, ami segít szülésnél a tágulásban?

Köszönöm előre is!

Puszi mindenkinek, és szép vasárnapot, már ami még hátra van belőle! :?

Puszi,

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Eszty: a homeot bízd rám, majd a 35. hét táján megbeszéljük. :lol: :lol: :lol: Örülök, hogy jól sikerült az úszás.
Ildi: Dórinak biztos jön a foga? Még korainak tartom. Bár ki tudja.....mindenesetre a homeos bogyók tényleg jók, tapasztalatból mondom.
Vigyázzatok magatokra, tombol az influenza, bár remélem, most ez a lehűlés egy kicsit visszaszorítja a bacikat, vírusokat. A kórházban látogatási tilalom van, minden olyan csöndes nappal, mintha éjszaka lenne. Fura! Azért a szüléshez bejöhetnek az Apák :wink: :wink: :wink:
bábaildi
 
 


Ildi! Komolyan??? Ma voltam bent a kórházban (kiderítettem, hogy pont elkerültük egymást, mert ha jól értesültem, éjszakázás után mentél reggel haza, én meg reggel mentem... :) ), mert Samu keresztszüleinél készülődik a baba mostmár nagyon. Reggel kis vérzés, sok keményedés, Doktor Úr küldte őket vizsgálatra, de még kiengedték őket (én voltam a taxiszolgálat... :) ). Ma estére 5 perces fájások, amik 20-30- mp-esek. Hát, én várom a hívásukat, mert sztem ebből nemsokára bemenetel lesz tényleg, bár nem értek hozzá... És ott rákérdeztek az apás szülésre a tilalom miatt, azt mondták, elvileg nem lehet... De akkor megnyugtathatom őket, hogy bemehet majd Apuka???
Vendég
 


És ez azt is jelenti, hogy a vajúdásnál is jelen lehetnek?

Bocsánat, hogy így letámadtalak, csak úgy tűnik, elég izgalmas már a helyzetük... :)
Vendég
 


én biztos belehalnék ha egyedűl kéne szűlnöm....kicsapnám a raplit az tuti ha nem jöhetne be a párom........ :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!!

Eszty: Szuper, hogy jól sikerült az úszás, Orsi nagyon vagány kis csajszi.
A farsangi képek is nagyon jók!!! :P :P :P

Dóri: Azért majd elárulod, mire jutottál?? :D

Anhel: Dóri nagyon klassz kis csajszi, hihetetlen, hogy milyen nagy már!! :P :P Ákosnak még egy árva foga sincs, de a nyála ömlik literszám.. :D

Ja, bővült a családunk, nem fogjátok kitalálni... egy újabb lóval :P :P

Íme:

Kép

Matyi legújabb barátja.. és már együtt is alszanak... :P :P :P

És még valami:

Kép

Ákos banán evés közben.. sikít, ha nem adunk neki is enni, amikor mi is eszünk..... :shock: :P :P :P kis bestia.. :P


Szép álmokat Mindenkinek!!!
Kép

pussz
Kép

Móni

Kép

Kép
morca
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?