Új privát üzeneted érkezett!

Kira!

Sajnálom, hogy Olivér ennyire hasfájós! Nálunk is van mikor kínlódik, de ennyire nem vészes a helyzet.
Olyankor Mecsek Baby teát szoktam adni neki egy keveset. Az bevált. Viszont tök jó, hogy így bírja az éjszakai alvást. :)

Ez ma készült séta után:


Kép

Kicsit beájult a Drágám:)

Kép
nika28
 
 


Anyukák!Miért nem jöttök át a babás topikba is?A többi anyuka talán többet tud segíteni,tapasztalatot megosztani.Sok szeretettel várunk benneteket ott is :D

NIka
A Sterimart azért nem szereti,mert az hajtógázas és az nagyot spriccel a nózijába,a hajtógáz nélküli (pl.Fluimare)kiméletesebb.

Kira
A barátnőm is ilyen korán adta a kislányának,majd megkérdezem tőle,hogy ő hogy adta!

Jobbulást a manóknak!
gabicsibe
 
 


Gabi!

Tudom, csak az hiánycikk....:(

Kép
nika28
 
 

 
 

Sziasztok!

Valahol olvastam, hogy van Sterimar kifejezetten babáknak. gondolom, nem olyan durván jön belőle.
Nálunk a gyerekorvos ír fel sóoldatot receptre, és a gyógyszertárban lehet kapni cseppentőt is hozzá. Sokkal kíméletesebb, mint a fújósak.

Kép
Kép
share
 
 


Share!

Én pont most olvastam, hogy van kimondottan csecsemőknek is...
Kérdeztem is apától miért nem olyat hozott, de olyat nem lehet kapni.
Még azért szerencse, hogy létezik!!!!!! :?

Kép
nika28
 
 


A megígért fürcsis képek:

A fenék és a kuki mosást nagyon bírja....:)

Kép

Kép

Kép

Kép
nika28
 
 


Nika
Annyira szép a Bébid :)
A fenék és a kukimosást meg természetes,hogy bírja :) elvégre pasi :)
Puszi Nektek!

Kép
noki&potyi
 
 


Witch
Hogy vagytok?
Mi újság van veletek?
Sok puszi Nektek!

Kép
noki&potyi
 
 


Köszi Noki! :)

Kép
nika28
 
 


Nika!

Csúcs a srác, az én lányom elalszik fürcsi közben :) Majd teszek fel képet. Annyira megnyugszik olyankor :)

NOki!

Jól vagyunk, javulgat a csaj :) Veletek minden okés?

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch
Örömmel hallom ,hogy javulgat a Manód!!!
Mi ,köszi jól vagyunk.....növögetünk :)
Puszi Nektek!

Kép
noki&potyi
 
 


Sziasztok!

Benéztem ide is, hogy lássam, tényleg van olyan ember akinek már sikerült :)
Mindenkinek gratulálok, és persze nagyon irigyelek mindenkit, remélem hamarosan ide kell írjak, mert nekem is sikerülni fog :)

Puszi
Heni
heni77
 
 


Heni !

Nagyon sok sikert Neked és meglátod hamarosan Te is itt leszel !!!

Kép
Kép
rilla_
 
 


Heni!

Sok sikert kívánok Neked, és mihamarább várunk itt! :)

Kép
nika28
 
 


Sziasztok!
Heni!
Sok sikert!!!!! :)
Nika!
Na megvagyunk ám!!! Jobban van a gyerek! Lekopogom... Elromlott az emésztése. Normaflort kap, meg másik tápszert... Olyan kis pöttyös lett az arcocskája is. Szegénykém nagyon megszenvedte...
Nagyon kezd kihalni ez a topic! Hol vagytok lányok????

Kép
kira76
 
 


Kira!

Annyit gondoltam Rátok!
Szegény Olivér! Annyira tudom sajnálni Őket emiatt a hasfájás miatt!
Még mondani sem tudják, hogy mi a bajuk....
Az a lényeg, hogy jobban van.
Nálunk is megy a műsor reggelente, mert nem tud kakilni.
Az esti evés után még van széklete a következő etetés előtt, de azután már nincs, és délelőttre már nagyon szarul van. Olyankor torna aztán egyszer csak sikerül.
Ma kinn volt a védőnő, és mondta, hogy azért fáj a hasa, mert nagyon sokat eszik.
Ugye mi szoktuk mérni heti egyszer. hogy mennyi a napi bevitel.
Nos ez szombaton 1030!! gramm volt. Ez egy 8 hónapos baba adagja. És mivel még lassabb az emésztése, ezért fáj a poci.

Kép
nika28
 
 


Sziasztok Kismamák és Anyukák!

A babás topikból néztem át és látom, h sok újszülött picibaba anyukája is írogat ide, a babásba meg nem. :( Irgumburgum! :D Tessék velünk is megosztani örömötöket, problémáitokat! Szeretettel várunk Benneteket! :) Gondolom azért nem jöttök, mert nem ismerjük egymást, de előbb utóbb meglátjátok összerázódunk! :) Ha nem jöttök a végén 2 babás topik lesz!

A mi Gergőnk is hasfájós volt, próbáltuk az Infacolt, Espumisant, Mecsek teát. Kicsit mind segített, de végül az idő oldotta meg ezt a gondot. Zsuzsunk alig bírt kakilni, nem tudta, hogyan kell. Sokszor együtt nyomtam vele, figyelt próbálkozott, aztán rájött mit is kell csinálnia. Hát mindent meg kell tanulni...

Mindenki vigyázzon magára ebben az influenzás időben.

Gica

Kép
gica1
 
 


Sziasztok!

Egy eltűnt bárányka jelentkezik...

Nagyon édesek a bébik, és látom, az igazi aggódás csak most kezdődik!
Tényleg lassan átalakul babás topikká ez is. :)
De remélem, jön majd a másik topikból az utánpótlás!!!

Én csak a háttérből olvasgatok, nincs is igazán időm írni, meg nem is volt sok esemény mostanában.
Február végéig dolgozom még, addig még elég nagy a hajtás, de utána pihi teljes gőzzel! Meg persze babaholmibeszerzés, szobaberendezés. Még SEMMIT nem vettem!
Tegnap voltam dokimnál, minden OK (méhszáj zárt, terheléses cukor rendben). Csak néhány apró eltérés volt a vérképemben, de ezt az a kis nátha is okozhatja, amivel egyelőre sikerül megúsznom ezt az influenzás időszakot. Volt, hogy többet görcsöltem, keményedtem mostanság. Ez lehet stressztől, fáradtságtól meg a frontoktól - szedem a magnéziumot és néha nagyon enyhe gyógynövényes nyugtatót, amit a dokim ajánlott.
Kissé dagad a bokám, de tornával általában sikerül helyretennem (egész jó terhestornát találtam a Baross utcában).
Rengeteget mozog a gyerkőc, néha befelé is (ez nem túl kellemes), máskor meg a fejét nyomja neki a hasfalamnak, ilyenkor elég viccesen nézek ki. Jövő csütörtökön UH, akkor végre látni is fogom!

Többi kismami? Jól vagytok?

Kép
Kép
vuki124
 
 


Sziasztok!
Hát én már jönnék ide hozzátok, nem rajtam múlik :D

Vuki!
Esetleg egy fotót? Már biztosan szépen látszik, lassan már te is szülni fogsz. Hogy ebben a topicban mennyre megy az idő :D

"A szépség mindenütt ott van, nem rajta múlik, hogy nem látjuk meg."
(Rodin)
rony77
 
 


Vuki
Örülök, hogy iylen jól vagytok és sok-sok erőt kívánok Nektek az utolsó 12 hétre ! :D

Kép
Kép
rilla_
 
 


Bessy!

Azt szeretném kérdezni, hogy a csípőszűrésen sokat kell várni?
Mert ugyan kell kérni időpontot, de ez nem nagyon szokott mérvadó lenni.
Csak, hogy tudjam mire készüljek....

Kép
nika28
 
 


Sziasztok!

Én is jelentkezek......

Olvastam az elmúlt napok történéseit és gratulálok a babákhoz, annyira édesek. :D :D :D

Én is tegnap voltam dokinál és szerencsére mindent rendben talált: jó lett a cukorterhelésem (4,8), vérképem, zárt a méhszájés a babók szivecskéje is dobogott. Egyedül a vizelet leukocytí lett pozitív, 1 +-es. A védőnő azt mondta csináljunk még egy vizelet tesztet a biztonság kedvéért, de szerinte nincs aggodalomra ok mivel a többi vizelet eredményem jó lett. Meg ha lenne valamilyen húgyuti fertőzésem akkor már tüneteknek is kellene jelentkezni (mondjuk esténként sűrűn járok pipilni de azt a babókra fogom mert néha a hólyagommal fociznak :D ). A dokim szerint meg ne is foglalkozzak vele. Azért a védőnőhöz bemegyek kedden hogy ellenőrizzük a vizeletemet.
Nektek is sűrűbben kell/kellett WC-re járkálnotok?

Mi már elég sok mindent megkaptunk, megvettünk (babakocsi, matracok, fürdető, pelenkázófeltét, mellszívó, légzésfigyelő, ágynemű, stb.) az elmúlt héten. Úgy álltunk hozzá hgy már semmi baj nem lehet és én mindenképpen részt akartam venni a vásárlásokon, hiszen erre vártam már mióta hogy babacuccokat vegyünk. Egyébként általában fél óra alatt kidőltem, szóval jó is hogy most mentünk mert ki tudja mi lesz később, már nem is igazán merek itthonról kimozdulni. Meg megbeszéltem a babókkal hogy legalább még 10 hetet bennt maradnak az anyjuk pocakjában, mert ott lesz nekik a legjobb ez alatt az idő alatt.


Lenne egy kérdésem: nekem a védőnő eddig csak 1* pecsételt a kiskönyvembe, akkor amikor személyesen nála voltan. Ezután 2* járt nálam, de akkor nem pecsételt. Az ő pecsétjeinek van jelentőséege? ( Azt hittem hogy az Anyasági támogatásnál van, de tegnap a dokim azt mondta hogy ennek az igénybevételéhez ő ad majd egy paprít hogy részt vettem 8 alkalommal a terhesgondozáson.)

Kép
vucuska
 
 


Vucuska!

Örülök, hogy minden rendben van Veletek!
Biztos, hogy a vizelettel sincs semmi gond! :)
Meglátod egy pár hét múlva még sűrűbben fogsz pisilni járni. Én a vége felé már fél óránként vagy még sűrűbben jártam....

Én úgy tudom, hogy összesen kell lennie 4 pecsétnek a kis könyvben, de az orvos szülés után fog adni egy igazolást, hogy megjelentél. Ezt kell majd leadni az anyaságihoz.

Kép
nika28
 
 


Sziasztok! Gratulálok a picikhez nagyon szépek
Kérdésem van z-hez járok előtte w-hez jártam 2 inszemet megcsinált
Most ott tartunk hogy inszemnek indult de lombik lesz a vége mert túl vagyok stimuzva.
A kérdéem az lenne hogy mikor szoktak hálapénzt adni és mennyit?
:?: :?: :?: :?: :?:
rafiimola
 
 


Vucuska
De jó, hogy jelentkeztél ! :D
Örülök hogy jól vagytok a babákkal és kitartást kívánok, már csak "pár" hét ! :lol:
Megvannak már a bébik nevei ?
Én úgy tudom, hogy a Terhesgondozáson kapott pecséteknek van csak jelentőségük !

Kép
Kép
rilla_
 
 


Sziasztok
Egy kis segítségre lenne szükségem!
Bemásolom a mailt amit egy kedves ismerősöm írt Neked,de sajna nem tudok neki segíteni.......gondoltam ti hátha?!?!
Éppen lombikra készülnek!
Köszönöm mindenkinek!

Egyetlen dolog ami nagyon fontos, hogy készült egy hormon vizsgálat (ami szerintem neked is, így légyszi azt írd meg mi lett az eredményed) ugyanis ettől teszi függővé a lombikot!!! Anti-Müllerian hormon???? Nagyon fontos, hogy ezügyben még ma válaszolj nekem!!! Köszi előre is. Ha neked nincs ilyen, megtennéd, megkérdezed valamelyik lánytól, mi a jó eredmény??? Kerestem a neten, de sehol sincs feltüntetve, hogy mikor pozitív és mikor negatív, számokra van szükségem!!

Kép
noki&potyi
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek gratulálok a babákhoz, nagyon édesek egytől-egyig. :D

Nekünk még kb. egy hónapunk van hátra, teljesen jól bírom, csak éjszaka ne kéne óránként pisilni járni:)

Tegnap volt egy kis riadalom, mert már vasárnap reggel óta nem éreztem mocorogni a kisfiamat, amikor fürödtem, akkor sem indult be, pedig azt nagyon bírja. Elmentünk gyorsan a dokihoz UH-ra, de szerencsére minden rendben van, csak kicsit lusta a drágám :D
Amúgy az UH-on láttam, hogy rendesen mozog, rugdal, a kezét is mozgatta, de érezni nem éreztem semmit! :oops:

Noki, gratulálok a bébihez, olvastam a másikon, hogy talán kislány lesz :wink:
Sajnos a kérdésre én sem tudok válaszolni :(

Vigyázzatok nagyon magatokra és a babákra!

Maggie
maggie75
 
 


Sziasztok!
Ma voltam védőnőnél és megcsináltuk a vizeletvizsgálatot. Sajna megint volt fehérvérsejt(leukocyta) a vizeletemben 100/ul. :( A kórház által kiadott eredményen 14/látótér volt, ami 2 hete készült és az volt 1 +-es.
A védőnő szerint nincs ok aggodalomr, mivel az összes többi értékem vagy negatív vagy normális, de a biztonság kedvéért menjek el megint laborba.
Nektek volt hasonló problémátok?
Más panaszom ami esetleg hólyaghurutra vagy vesegyulladásra utalna nincs, meg akkor ugye nitrit is lenne a vizeletben meg egyéb dolgok.
Most teázok meg megpróbálok sokat inni hogy a gyulladás kimosódjon a szervezetemből.

Kép
vucuska
 
 


Vucuska!

Beszélj a nőgyogyiddal. Nekem mindig nézni kellett a fehérjét a vizeletembe, nehogy toxémia legyen.... Kellett májfunkciót is nézni stb.

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch!
A fehérje az oké. Rákérdeztem a toxémiára is a védőnőnél. Nálam kizárt mert elég alacsony a vérnyomásom.
Jövőhéten elmegyek megint laborba az a legbiztosabb, addig szerzek beutalót a házidokitól.

Kép
vucuska
 
 


Vucuska!

Csak óvatosan, azért nézd a vérnyomásod, és májfunkciót is nézzetek, biztos ami biztos...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


szia Witch,hogy vagytok?1 hétig nem volt jó a netünk.Krisztáról tudsz valamit?szia,puszi

mó73
 
 


Sziasztok
jó rég jelentkeztem, ennek oka hogy feb.04én megszűltem. minden előzmény nélkül (semmi fájdalom) elkezdett folyni a magzatvíz. Ezért rohantunk Székesfehérvárra és így a 30.héten császárral megszültem Máté (1400g) és Alexa (1380g) csemetéimet. Én már kissé jobban vagyok. De a picikéim még jó sokáig a koraszülött osztályon lesznek. Bízunk benne hogy nem lesz semmi gond, de nagyon sok kétség van bennünk.

Mindenkit üdvözlök.
juzsika
 
 


Szia Juzsika!
Gratulálok a picik megérkezéséhez és egyben kívánom hogy minél előbb hazavihesd őket épen és egészségesen!
A gyerekek esznek rendesen, növögetnek?
Biztos minden rendben lesz. Én úgy tudom csak az első pár nap kritikus.
A baráti körből egy lány tavaly ugyanígy járt, mondjuk ő egy babát várt. A 30. héten megszült. Az első nap volt a kritikus, de utána szépen fejlődött,cseperedett, nem lett semmi baja a babájának. Sőt már a legtöbb korabeli babánál sokkal fejlettebb. Az Anyuka is tud/tudott szoptatni.

Kép
vucuska
 
 


Juzsika!

gratulálok, és szorítok neked/nektek nagyon, remélem minden rendben lesz. De tudod, 1 kg és 30 hét után már minden rendben van, az orovosok szerint. Nem lesz gond, és számolj majd be mindenről... Várjuk hogy jelentkezz...

Momó!

fogjuk rá hogy jól vagyunk, a babásban írtam egy két dolgot, hogy mi van velünk, de most megyek is a manókámhoz.. :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


szia Witch,milyen babásba?az melyik?

mó73
 
 


A BMC babás topikjába, eggyel e felett :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Juzsika!

Gratulálok, és szorítok! De minden rendben lesz, én tudom! :)

Kép
nika28
 
 


Juzsika!

Gratulálok a babákhoz! Remélem minden rendben lesz és jó helyen vannak, figyelnek rájuk. Kívánom hogy minél hamarabb utolérjék magukat és mehessetek haza a picikkel.

"A szépség mindenütt ott van, nem rajta múlik, hogy nem látjuk meg."
(Rodin)
rony77
 
 


Juzsika !

Gratulálok a kicsinyeidhez és szívből kívánom, hogy hamarosan mindhárman egészségesen hazatérhessetek !!!

Kép
Kép
rilla_
 
 


Sziasztok,

gratulálok minden kismamának, akit korábbról ismerek a BMC-s topikból és azoknak is akiket nem:)

Olyan jó látni, hogy már sokatoknak baba van a pocakjában és szépen alakulnak a dolgok:)

Juzsika,
nagy lehetett az ijedelem, de fő, hogy a vége jó lett. Gratulálok a kismanókhoz és kitartás, amíg megkapod őket:)

Rillus,
jövő héten te is mész AFP-re? Melyik kórházban szülsz?:)
Nem tudod, hogy éhgyomorra kell-e menni és kell-e vizeletet vizsgálat?

Witch,

köszönöm a progi szurikat, tényleg szerencsét hoztak:)
Remélem, hogy egyre jobban és jobban lesztek, sokat gondoltam rátok:)

Szép hétvégét mindenkinek,
s

Kép
swanny
 
 


swanny!

örülök, hogy szerencsét hozott, és hogy jelentkeztél :)
Gondoltam ám rátok :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Swanny

De örülök Neked ! :D :D :D
Én jövő héten megyek (pénteken) integrált tesztre, ebben benne lesz az AFP is ! Én állímilag külön nem csináltatom meg az AFP-t !
Nem tudom, hogy éhgyomorra kell-e menni, de utánajárok !!

Nincs kedved csatlakozni a 2009 augusztusi babavárók topikba ??? :lol:
Örülnék Neked és a lányok tudnak segíteni, ha kérdéseid vannak !
Hogy vagytok ?

Kép
Kép
rilla_
 
 


Sziasztok:)

Köszönöm a meghívást, persze, hogy megyek:)

Puszi mindemkinek és sok örömöt:)
swanny
 
 


Nagyon bambi vagyok, nem találom. Ezen a szinten kell keresni? :oops:
swanny
 
 


Swanny

Babanet Társalgó / Várandósság / 2009 augusztusi babavárók

Várunk ! :lol:

Kép
Kép
rilla_
 
 


Swanny
Válaszoltak a lányok....az integráltra nem kell éhgyomorra menni és vizelet sem kell !

Kép
Kép
rilla_
 
 


Sziasztok!

Érdemes megnézni:-)

http://www.koltok.ltime.hu/

http://www.hoppa.ltime.hu/

Üdv.

Üdv.
maci1981
 
 


Sziasztok Lányok! Bocsi az off-ért!

Vannak, akik bizti ismernek, szintén lombik babánk van, 8 hónapos nagyfiú. Régebben többet írtam, akkor még ráértem.. :)

Amiatt írok, mert lenne egy csomó feleslegessé vált babaholmink, pl.
* Kismamás könyvek (egy rakás)
* babaőrző;
* légzésfigyelő (ikrekhez is használható) még másfél év garanciával,
* 120*120 járóka, amit 3 magasságba lehet állítani, bükkfából készült, és van hozzá játszószőnyeg, valamint fejvédő;
* egy bébitornázó, ami zenél és világít Brendonos
* valamint egy teljes kisfiús ruhakollekciónk, csak Lőrincem hordta őket, ettől is szeretnénk megválni, ha esetleg lenne olyan, aki nyárra várja a babáját, akár a kinőtt ruháinkat folyamatosan évszak szerint átvehetné tőlünk. Székesfehérváron lakunk.

Mindent tényleg alig használtan, kimosva adnék át és a bolti ár töredékéért, megegyezés szerint. Ha valakit érdekelne a dolog, írjon!

Köszi, és mégegyszer bocsi a zavarásért. :oops:
torolve_20130114141731
 
 


sziasztok
magas az FSH szintem de nagyon szeretnék babát!!!
van aki ilyen cipőbe jár,vagy járt???
milyen eredménye lett??
köszi
üdv Linda
linda
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?