Új privát üzeneted érkezett!

És ezzel 1000 :lol:

Bocsi, muszáj volt :roll:

.........na jó itt köztetek nem tűnök valami grafománnak :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois :P
Na igen, nekem már ilyenkor bőven látszott :)

Erika :P
Megnéztem, rajtam 5,5 kg volt 19. héten. (A végére 17!) Cm-t csak a 22. héttől írtam, akkor lett 100 cm a pocim. S előtte elég vékony voltam.

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Erika :D
nekem 83cm volt a pocakom a 20. héten a kispasikkal, és akkor 1 kg plusz volt rajtam.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Sziasztok!
Olyan valakit keresek akinek több sikertelen lombik után úgy hogy a férjénél volt gond végűl spermadorral lett terhes.
Ebben az esetben inszem elegendő?
Kérlek ha valaki magára ismer priviben írjon.
Köszike.

Kati76
kovacsne.kati
 
 


Jó reggelt kismamik!
Azt szeretném kérdezni, hogy naponta hány pelust használ el egy csecsemő. Néztem, hogy a Pampers csomagban kilencven valahány darab van. Az meddig elég? (3-6kg)

skrisz72
 
 


Skrisz!
Pelenkefogyasztás az elején elég sok, napi 6-8 darab, később, amikor már nem kakál minden kajánál, kevesebb. Nekem most napi 5 fogy/fő. Éjszaka ne pelenkázz, csak extra vészhelyzetben (kifolyt). Ez is segít, hogy megtanulja a nappal és azéjszaka közti különbséget.
vovanda
 
 


skrisz72 írta:Jó reggelt kismamik!
Azt szeretném kérdezni, hogy naponta hány pelust használ el egy csecsemő. Néztem, hogy a Pampers csomagban kilencven valahány darab van. Az meddig elég? (3-6kg)

az elején nálunk napi 8 fogyott, aztán olya 3 hónap körül csökkent ez le kb. 5-6ra, és 1 kb. évtől fogy napi 3-4 (több akkor ha többször kakil)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Lois! Szerintem is jobban jártam :wink: (amúgy a vez.nézhez is jobban passzol)

Erika! Én azt tudom, hogy a 20. héten volt rajtam +3 kg, és a női kollégák is akkoriban kezdték kiszúrni, hogy talán babát várok (alapból vékony vagyok)

Voltam orvosnál, minden rendben, méhszáj zárt, babák nőnek, még 3 hétig vagyok szabadlábon :)



Kép

 
 


Skrisz :P
Nálunk is eleinte napi 8 fogyott gyerekenként. S úgy 3-4 hós koruktól napi 5 körül.

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


sziasztok

én ma 20+1 :D eddig +4 kiló.
talán egy hasas képet is tudok prezentálni, csak le kéne fotózkodni! :wink:
ha pénteken még a méhszájam is zárva lesz, akkor juhéj!

Mó,
gratu!
használd ki a szabadlábat! :wink:

A múltkor valami okos írás azt írta, hogy napi 10 pelenka! egy kicsit sokallottam... :roll:
angel37
 
 


Angel, én ma 15+1 és eddig 2,8kg.
Szerintem jól haladunk. :D

skrisz72
 
 


Én +1 kg, de ahhoz kicsit dobbantok is a mérlegen :roll: Szóval inkább semmi..........de kb. egy hete csak fagyit ennék........ telepakoltam a fagyasztót light izékkel :roll:
Ja és megjött a vércukormérőm, tegnap a főpróba örömködös lett, 80 gr CH-ra a 60 perces 6.7, a 120 perces 5.3, szóval kicsit megnyugodtam, aztán nosza nagy lelkesen kipróbáltam a drágámon is, erre nála mértem egy 10.2-öt, szóval magamért most épp nem, de érte aggódhatok :?

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Ja és akartam már kérdezni.............Folsav, de meddig????

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


folsav 12. hétig ajánlják asszem, DE mivel Lois, te szeded a metet, így ajnálatos ha csökkentett módban max, de szedned, mert a met meggátolja a folsav felszívódásást és a folsav kell a szervezetnek amúgy is.

Mó, hogy állsz a diétával?
Vendég
 


sziasztok!

Krisz,
jól ám! :lol:

Lois,
12. hét betöltésével abbahagytam a külön folsavat. de vedd hozzá, amit Hunci mond! :wink:
angel37
 
 


Hunci!
Köszi, így fogok tenni, leviszem napi 3 mg-ra. Mit szólsz amúgy a cukromhoz, ez nagyjából rendben van így? Épp most is mérésben vagyok, várom, hogy leketyegjen az idő :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois! Csatlakozom Huncihoz, én is úgy tudom, hogy 12. hét, de met mellett folyamatosan :)
Házi vércukormérésről: 3-an járunk most ugyanabban az időpontban, és kellett vinni vc mérőt, hogy reggeli után 1 órával mérjünk magunknak vc-t (ettől függetlenül volt vv is). Egyik lánynak durván magasat mért (korábban sosem), kölcsönadtuk a mi mércéinket és teljesen mást mutatott a cucc (pár perc különbség volt a mérések között). De ilyen 10-8-7 volt az eredmény.

Hunci! Köszi, jól. A kontrollon minden rendben volt, azóta annyiban lazítottam, hogy nem zavar, ha pl. a déli 55 g ch helyett csak 48 g csúszik le. Orvosom is látta az eredményeket, ő is elégedett és láthatóan ő sem kezeli mereven a problémát. Említettem neki, hogy vizesedem, azt mondta, hogy nem látszik a kezemen-arcomon, a lábamon meg "ennyi belefér ilyenkor", azért óvatosan a sóval-fűszerekkel. Erre én mondtam, hogy ja, meg a cukorral is, ugye azért a küszöböt rághatom :), mire ő: "az a lényeg, hogy mielőtt a cukorrépát elkezdi nyalogatni, ne nagyon sózza meg" :)
Hétfőn újabb cukros kontroll egyébként :)



Kép

 
 


Bocsánat licsit hozzákotty:

Bár a saját vcukromat nem mérem, de nyáron az anyósomét naponta ötször kellett ellenôriznem. Az a tapasztalatom, hogy ha feltünôen magasat vagy alacsonyat mér, akkor jobb megismételni, mert kiderülhet, hogy valamiért rosszul mért (kevés vér stb.). Nálam mindig így volt...
lona1
 
 


lona1 írta:Bocsánat licsit hozzákotty:

Bár a saját vcukromat nem mérem, de nyáron az anyósomét naponta ötször kellett ellenôriznem. Az a tapasztalatom, hogy ha feltünôen magasat vagy alacsonyat mér, akkor jobb megismételni, mert kiderülhet, hogy valamiért rosszul mért (kevés vér stb.). Nálam mindig így volt...


nálam is :lol: vagy még az is lehet, jó Lois, nálad nem, mert új a tesztcsík, de felbontás után max 3 hónapig jó, nálam 2 hó után bekrepáltak.

Lois, ügyi, Mó te is :lol:
Vendég
 


Mó!
Szuper, hogy minden okés nálad fejlődésileg-méhszájilag :) Vizesedét sajnálom, hajrá diéta :?

Olvastam, hogy az én vc-mérőmhöz lehet kapni valami kontrollfolyadékot, és azzal meg lehet nézni hogy jól van e kalibrálva...
Hunci, tudsz erről valamit?? :roll: Bocsi, hogy mindig téged izélgetlek az ilyen kérdéseimmel... :oops: Ja és még egy nagggyon okosat :roll: , milyen (hányas) szúrásmélységgel szúrsz?? Mert összevissza játszom vele, egy eü-s barátnőm azt mondta, hogy ha nagyon kell nyomogatnom a szúrás után az ujjamat, az nem jó, mert akkor fals (értsd magasabb) eredményt ad :shock:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Ja, a tesztcsíkokat simán elnyomom ennyi idő alatt, mindenkit méregetek családilag :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois, igen lehet kapni csak nem tudom hol nekem is kéne, bár bevallva még nem is nagyon jártam utána...pedig kéne.szarakszik a gépem...(vagy merül az elem, 4 éve nem cseréltem :oops: )
és 3-assal, amikor terhesen néztem akkor kettessel mert annyit szúrtam hogy egyrészt már hely sem volt az ujjaimon másrészt már mindenhol fájt :cry:
Vendég
 


Sziasztok

Én már ugye a vége felé járok, de +16 kgnál tartok, mióta védőnőhőz járok 7 .hetes kortól
De mikor beültették 58kgal kezdtem a 12.hétig feküdtem akkor még rám jött +5kg, szóval összesen 21kg tartok, az meg nagyon sok. pedig nem eszek nasit, de tényleg, meg salit eszek hussal. szóval nem tudom mi lehet, mert minden rendben és nem vizesedek.
Remélem jó sok le jön rólam szülés után.
Bár Sára kb.47 cm és 2200 kg nyom most.

Kép
lili&ana
 
 


Szia Liliana :P
Nekem a +17 kg-mból 0 maradt a szülést követő 2. hét végére. (Ekkor álltam mérlegre.) Pedig még a méhem is nagy volt... meg a hasam is :?

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


www.accu-chek.hu/products/home_termekek.html

Itt lehet rendelni, az Accu-Chec Go Control (Roche) ellenőrző oldatait ajánlja hozzá a leírása. Árat sehol sem találtam. :?

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


de a miénk nem accu checkes :cry: sztem nem jó...ahol rendelted ott nem lehet emaillel megérdeklödni van-e ilyen?
Vendég
 


loislane írta:milyen (hányas) szúrásmélységgel szúrsz??

szerintem ez teljesen egyéni, mert más a bőrünk vastagsága.
Én a legkisebben szúrtam anno, és még úgy is teljesen jól jött a vér. Apukám ujjából akkora szúrással semmi sem jött ki.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lois! Nekem a diétás tanácsadáson a szakembernő orra előtt kellett vc-t mérnem. Akkor ő azt mondta, hogy kicsit meg kell rázni előtte a szúrandó kezet, meg lógatni, hogy legyen benne friss vér és utána kell szúrni. A szúrásmélység tényleg bőrvastagság függő. (amúgy ezzel a módszerrel tényleg jobban jött a vér, de magasabb vc-t is sikerült mérni: 6,5 lett 1 órával reggeli után, ami nem rossz eredmény, de otthon sosem ment 6 fölé)



Kép

 
 


Hunci!
Nekem is ugyanolyan van mint neked, Dcont Personal, a Használati Útmutatójában van a 41.-ik oldalon szó szerint hogy ez az accu-check-es kontroll folyadék kell hozzá. Meg azt is írja hogy mindenhol kapható ahol tesztcsík. Azon az oldalon ahol én rendeltem persze nem :?

Mó!
Pont most olvastam utána, én is olvastam a szúrás után kicsit lógatós, előtte meleg vizes, meg masszírozós (ujjtőtől) megoldásokról. Majd kitapasztalom mi válik be nálam.

Nem vagyok nyavalygós, isten tudja emiatt a kölök miatt hányszor szúrtam már magamba mindenféle helyekre, de bizonyos szúrásmélység felett (3) annyira viszket-ég az ujjbegyem, hogy megőrjít. :oops:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


hm, hsználati útmutató, nos igen, ez az ,amit elhagytam :oops:
Vendég
 


Hunci!
:D

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Sziasztok!
azt szeretném kérdezni, hátha tudjátok esetleg, hogy a Kaáliban szombaton vagy vasárnap végeznek e UH-t? Ilyenkor bejön az ember saját dokija vagy más nézi a tüszőérést?
ezer köszönet és drukk mindenkinek,
Mamula

Oli
mamula
 
 


sziasztok!

Mó,
gratu, ügyesek vagytok! :) :)

Mamula,
ha arra a napra esedékes tüszőnézés stb, akkor persze! ha a dokid ott van ő néz, ha nincs, akkor más átvesz egy kukkolás erejéig! :wink:


ma 20+3
(Szániban van kép, ha vki kíváncsi! :wink: )
angel37
 
 


Angel37 - Köszi szépen a segítséget. És ha esetleg más néz, akkor más írja fel automatice a repesztő injekciót és más mondja meg, hogy mikor lesz az inszem?
Mamula

Oli
mamula
 
 


igen, ő, nemcsak uh-z, ha itt az ideje, felírja a repesztőt is, a természet nem vár! :wink:
angel37
 
 


Sziasztok

Fanni
Köszi, remélem nálam is így lesz.
Ha nem, akkor sem baj majd le .

Kép
lili&ana
 
 


Angel!
Na már nagyon vártam hogy tegyél fel, ha lukas akkor is :wink:
Két hét alatt durván sokat nőtt :shock:

Na mingyá' én is bűvészkedek fel valami fotográfiát Jankóról :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Kép Kép

Mai termés. Ez nem rég még síkság, most meg ha nem is hegy, de már dombocska................ :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois,szép pocok :D ...hogy megy a hallgatózás?
Angel,tiédet is meglestem,nagyon csini :wink: és semmi baj a bugyival :lol:
Vendég
 


Lois, Nyulasz,
köszi! :) :lol:

Lois,
aranyos! :D lesz az még hegyecske is, az tuti! :wink:
Jankó :?:

Nyulasz,
te nem voltál uh-on mostanság? vagy figyelmetlen voltam? :oops:
gratu ám a 12. héthez! :)
angel37
 
 


Angel voltam,de képet nem kaptunk.Viszont rakok helyette egy pocifotót,ma készült:

Kép
Vendég
 


Ági :)
Gyönyörű a dombocskád, hamarosan lesz hatalmas hegyed is. :)

Angel :)
Túl a félidőn?!! Juhééjj!!!! :)
Én lemaradtam mi az a száni???? :shock: :oops: Akár priviben is jöhet.

Heni átment máshova vagy csak időhiány miatt nem ír????

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


nyulasz a te pocid is csodaszép. :) Hány nyulbógyó is van a fiókban? :)

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


Sziasztok!

Mennyi szépséges gömbölyödő pocakot látni :D

Nem sokat ücsörgök gép előtt, (de azért este olvasok) elkapott a jajjmingyártszülünk' érzés, és most kecótakarítás,pakolás, babaruha mosás-vasalás-zajlik, kicsit öregesen, lassan :P

Cupp Mindenkinek!!!

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
"Aki azt szeretné, hogy minden úgy történjen, mint a mesékben, az a meséknek csak a végére emlékszik."
viktu
 
 


Kiscsillag,köszönöm...három bogyó,de nagyon úgy néz ki kettő lesz...egyikőjük nem fejlődik,másik kettő fej-fej mellett...így most hetente járok uhura.Nagyon édes Kincső,látom Ő is 12 hetes,mint én :lol: csak Ő már kinn :wink: Szép az idézet a vonalzódon,a kép róla készült,ugye?Még a szeme is nevet :D
Vendég
 


Nyulasz,
szépen alakulsz! :) :)
amit nagyon szerettem volna tudni, Kiscsillag megkérdezte.
írj légyszi, az uh-król majd, hogy mi a helyzet!

Kiscsillag,
túl ám! :D
nem titok, szánalmasok klubja: Fogamzás/Száni club topic! :wink:

Viktu,
ó de jó, megvan a 30 hét! :)
csak öreganyósan, ráérsz! :wink:
angel37
 
 


nyulasz :)
Igen Tündérkém van a képen. Köszönjük a dícséretet! :)
Csatolok egy pont 12 hetes képet Róla. :)
Gondtalan, boldog várandóságot kívánok Neked élvezd minden percét!!! :)


angel
:)
Meglestem. ;) Gyönyörű poci!!! Hajrá kiskirálylány. :) Még legalább 19 hétig maradj anya pocijában. :) Tényleg nevek??


Huncutkám 12 hetes :D :D :D

Kép

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


Kiscsillag,micsoda szemek :D olyan,jujjdemegdögönyözném :D
Vendég
 


Kiscsillag,
édes kis 3hós Kincsőkéd van! :D :D

Köszi! :) Még 9 hét, és egy szavam se lesz! :oops: :wink:
Megvan a név, de még egy pár hétig csak mi tudjuk! :wink:
angel37
 
 


nyulasz köszi :)

Angel
Megértelek, teljes mértékben. Nekem még a közeli rokonaim se tudták. :) Kifúrja az oldalam a kíváncsiság. :) Jaaaj, lécci ne Kincsőkézz, mert azt nem szeretem!!! :? :x Inkább Manócska, Tündérke vagy Huncutka. Ha már mindenáron becézni kell. :) :lol: :lol: :lol:

Elbúcsúzom További szép napot Nektek, Mi megyünk sétálni kisütött a napocska!! :lol:

Kép
Kép
kiscsillag
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: