Új privát üzeneted érkezett!

Zit, a könyvet egy gyerekorvos és egy gyerekpszichológus írta ,és fél éves kortól lehet alkalmazni. Én is elleneztem, de már olyan hulla voltam, és azt is olvastam, hogy egy ekkora gyereknek nélkülözhetetlen legalább 6 órai egybefüggő alvás, különben előfordulhatnak nála fejlődésben lemaradások, így a férjemmel együtt belevágtunk. Azóta már a kistesót tervezzük, annyira kialudtam magam :-)
kata01
 
 


Kata, nálunk ugye jön a kistesó és a "nagy"tesó nem hagy pihenni, úgyhogy még cirka 10 év és kialhatom magam. Remélem. Kép
Bár éjjel alszunk, ami nagy előny.
Mennyire tervezitek a kistesót?

Bellana
bellana
 
 


Kata, akkor már ketten lettünk. Csak azért nem túl szerencsés mert nem tudjuk, kihez szólnak éppen, sebaj.

Egyébként most már én is a sírni-hagyás felé hajlok, mert nyolc hónapos Misi, nyolszor kel éjszakánként, főleg a betegsége óta, de az már két hete volt.

Zit, sajnálom a balesetet, remélem már elmúlt a pukli Beni fejéről, az alvásról meg annyit, hogy teljesen meg tudlak érteni, hogy kivagy, lásd fennt.

Evey, valahogy soha sem sikerül eljutnom arra a tornára, pedig úgy szeretnék! Már meg is néztem hol van, amikor pestre mentünk.

Sziszike, nagyon csini a kép. Hova készültetek?
Nálunk is volt áramszünet. Ilyenkor jön rá az ember, hogy mennyire függ tőle nem? Szinte alig van valami amihez nem kéne áram. (Persze a kiránduláshoz pl. nem, de ez este volt)

Bellana, hogy van a pici? És Dani nem betegeskedik már?

Sziasztok,

Szintén Kata
s.kata
 

 
 

Szia S. Kata!

De jó "látni" téged is! Dani már "csak" náthás.
Viszont a délutáni alvással szívunk. Nem alszik.
Ma sem. Döbbenet.
Hogy bírsz olyan sokszor felkelni éjjel? Te szegény, akkor te is jól ki lehetsz fáradva. Még a nappal elmegy, de ha éjjel nem alhatnék, végem lenne. Mikor Dani beteg volt és éjszakáztunk azt hittem kinyúlok...

Puszi:
Bellana
bellana
 
 


Sziasztok!

Kata:
Lehet, hogy igaz, biztos Beninek is jót tenne, ha aludna egyben 6 órát, mert minden reggel ásítozva, fáradtan ébred. Csak belegondolva, hogy hajnali fél háromkor hagyjam ordítani...megszakadna a szívem. Biztos sírnék én is.

SKata:
Akkor neked még rosszabb, mert Beni mostanában "csak" 4x kel éjjel. Az első ébredés után beveszem magam mellé, mert nincs kedvem nekem sem állandóan ugrálni. Fáradt vagyok, na, ez az igazság.

Bellana:
Olyan jó neked, hogy éjjel tudsz aludni, most már nem is tudom mennyi ideje nem aludtam ki magam. Mindig fáradt vagyok, esnek ki a kezemből a dolgok, félek, hogy egyszer Benit is elejtem. Állandóan ingerült vagyok. Már lassan megutálom magamat.

Közben Beni mindenhol állni próbál, persze egész nap rohangálhatok utána. Esik-kel, van, hogy nem érem el és jól bevágja a fejét. Szegény. Annyi jó hír van, hogy az ínye alat látszik már az alsó két fogacskája. Bár, ha így halad, még jó pár hónap, mire kinöveszti.

Megyek, mert megint elillant valahova.
Puszi:
zit
zit
 
 


Sziasztok,

S. Kata. bocsánat, ha nagyon zavar a nevem, regisztrálok én szívesen másképp!

Bellana, azt szeretném, ha Janka 2 éves kora körül érzekne a kistesó.

Zit, én is sírtam az elején, de mindig arra gondoltam, hogy az ő érdekében teszem, és azóta sokkal jobban érzi magát nappal, eljátszogat órák hosszat egyedül.

Voltunk ma zenebölcsiben "megfigyelőként", és szerintem járni fogunk, Janka nagyon élvezte a zenét, a hangszereket, mondókákat, és nem is ijedt meg a többiektől.

Megyek, hív.
Kata
kata01
 
 


Sziasztok!

Engedtem az eroszaknak es regisztraltattam magam. Gondoltam kiprobalom mukodik-e.
Amugy var a tanulas, ki kell hasznalnom az idot, amig alszik a mano.

Mindenkinek minden jokat!!!

Reka
bagoly
 
 


Sziasztok lányok! Kép

Örülök, hogy tetszett a kép a kis "angyalkámról" !
Amikor a kép készült nem mentünk sehova, csak éppen akkor kapta azt a szép ruhácskát.
Jól fog festeni Anyák napján az oviban! Kép

Nálunk mostanában nem történt semmi különös, két napja nagyjából járhatóak az utak, úgyhogy Benike is tudott már oviba menni, aminek én talán jobban örültem mint ő.
Beni élvezte a JÉGSZÜNETET és még szivesen maradt volna otthon egy két napot!

Most már mennem is kell.

Mindenkinek minden jót, jó babázást és babavárást!

Sziasztok!

Jó éjszakát!

Sziszike ( 34 + 3 )

bedoli
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Kata:
Ti merre laktok? Lassan én is kipróbálom a Zenebölcsit, csak Beni olyan félős sajna, nem fog sírni a sok idegen miatt szerinted?

Sziszike:
Örülök, hogy jól vagytok és már tudtok közlekedni!

Réka:
Jó tanulást neked, gyere majd, ha tudsz!

Bellana:
Hogy vagytok a lakóddal?

zit
zit
 
 


Jamina:

Nem tudom, hogy olvasod-e, remélem igen:

Nagyon boldog születésnapot Szófiának!
Kép


zit
zit
 
 


Zit, Janka is félős, és nem sírt egyáltalán, mondjuk ő még csak 7 hónapos.
kata01
 
 


Kata:

Miért nem árulod el, hogy hol laktok? Kép Titok? Kép És mikor mentek, melyik időpontra? Ha rászánom magam és megyünk, akkor találkozhatnánk.

Vagy csajok, ott is talizhatnánk és a babák is jól érezhetnék magukat, na mit szóltok?

zit
zit
 
 


Bocs, Zit, ez kimaradt:
Papsziget után, Leányfalu felé lakunk, azt hiszem Derecskének hívják ezt a részt :-))

Szerintem a 10,30-as időpontra fogunk járni, de ez Janka alvásától függ...
kata01
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre, most is sietek, mert vendégeink vannak KépKép, csak látom Kata írását, hogy 10:30-ra szeretne menni Jankával. Jelentem mi is akkor járunk, és megyünk is jövő szerdán!

Eveynek: szeretik előre egyben a pénzt, de lehet alkalmanként is fizetni. Én januárban pl. csak a felét tudtam fizetni, mert elfelejtettem pénzt magamhoz venni, de pont jól alakult, mert többre nem is tudtunk elmenni.

Zit, nem felejtettem el a dolgot, csak dokinénit nem volt időm elérni. Hol ő nem volt bent, vagy én nem értem rá, de fogok vele beszélni!

Pussz:
Philissa

Philissa
Csenge Boglárka 2002.09.23.
Kép
és Hanga Bíborka 2005.05.05.
Kép
philissa
 
 


Sziasztok!Kép

Philissa:
Köszi, hogy fejben tartod a dolgot, rendes vagy! Kép Mostanában azért javult kicsit a helyzet, mert "csak" 2-3 alkalommal ébredt éjszakánként. Lehet, hogy szomjas, mert néha csak egyet-kettőt szipkázik aztán alszik is tovább.
Innen a lakótelepről is jár egy anyuka a 10:30-as időpontban zenebölcsibe. Kép Amúgy hol van ez helyileg?

zit
zit
 
 


Szia Zit!

Csenge is ébred mostanában, nálunk elég száraz a levegő, talán azért, mert ő is iszik.
Korábban már írtam a címet, Dunakorzó u., szemben a Budapest Bankkal a Duna-parton. Egy régi villa-épület.

Evey: már tudom melyik a Ti házatok KépKépKép

Végre sikerült felraknom képet Csengéről a profilba.

Sziasztok:
Philissa

Philissa
Csenge Boglárka 2002.09.23.
Kép
és Hanga Bíborka 2005.05.05.
Kép
philissa
 
 


Philissa:

Nagyon szép kislány Csenge, nagyon tetszik!Kép


Beni csak kétszer kelt most is, másodjára nem volt sokat ébren, most kipihentebb vagyok. Amúgy a CINA-t folyamatosan kapja?

zit
zit
 
 


Hol vagytok? Kép

zit
zit
 
 


Sziasztok!

Most látom, hogy milyen régóta nem írtam! Remélem jól van mindenki! Mi jól. Sok újdonság nem történt
velünk, volt farsang az oviban, Krisz jedi lovag volt (bár a filmet még nem nézheti meg), csak sokat
mesélünk róla, mert mi rajongói vagyunk. Adrinak volt egy kölcsön cicajelmeze, de nem akarta végül
felvenni. Jázmin végigmmosolyogta a bulit (folyton fülig ér a szája, boldog-boldogtalanra nevet)
Adrival voltunk az első tücsök-zenén. Egyenlőre nemigen akarta csinálni, de megyünk még, hátha jobb lesz.
Majd meglátjuk.
Jövő héten kipróbáljuk az aprók táncát is.
Holnap megyek venni jegyet, mert lesz Pomázon Halász Judit koncert, felhívtam öket és már eladták a felét
a jegyeknek.
A házhirdetésünkre szállingóznak az egyenlöre csak nézelödök. Remélem hamar eladjuk. Feltettem
ide a Keres-kínálba is hátha...
Lányok! A múltkor nem írtam (mert én sem tudtam, csak most hallottam), hogy amíg tornáznak a mamák,
addig a gyerekekre vigyázásért fizetni kell 500Ft/gyerek összeget.

Alvás: ahogy várható volt (és vártam is), Jázmin el kezdett kelni újra. Hajnalban 1x szopizik, majd újra 6.30 körül.

Szirom! Remélem a szopival minden rendbejött!? Ahogy leírtad, minden jó, talán annyit tennék hozzá, hogy
a folyadék ne legyen több 3 liternél naponta és lehet, hogy csak egy növekedési kiugrás volt/van Miksánál (bocs a múltkori Beniért,
de Ziten járt elötte az agyam). Nem baj, ha mindkét mellböl szopizik, nekem is változó, van olyan, hogy
1-2 órán belül kiszívja többször is mindkét cicit, szinte hónapról-hónapra változik a dolog, nálam
mindegyik gyereknél úgy volt, hogy csak az elején volt elég egy ciciböl szoptatni, utánna már
mindkettöböl kellett, mondom volt úgy, hogy túlképp 4 ciciböl szoptattam. Felesleges felkelned
éjjel fejni, úgyis beáll a tejtermelés, ha annyiszor adsz neki, ahányszor kéri és ha mégis "kevésnek"
érzed tedd vissza újra az elsö cicire, hogy a hátsó tejet jól kiszívja! Ha bármi van, hívhatsz is
nyugodtan, ha még meg van a számom, amit még összel adtam meg?!

Zit! Látod soha nem jutok el sétálni, pedig mennék, csak mindig van valami! Többnyire az, hogy ilyenkor van idöm
mindenféle elmaradt dolgokra, amikor a fiúk oviban vannak, Jázmint pedig kiteszem a kertbe levegözni.
Osztom a lányok véleményét, valószínüleg nevelés kérdése, biztosan sokat van kézben és megszokta, hogy csak vele foglalkoztok. Ez akkor már nem szokott probléma lenni, ha több gyerek van.Kép

Réka! A tücsök-zene a kastélyban van, címet ne kérdezd kacskaringósan kell felmenni a templomtól és a piactér fele lehet visszafelé lemenni.
Biztos tudod hol!? Csütörtökön van 10-11-ig és 500 ft/alkalom.

Kata01! Átment rendben a ház fotó?

Sziszike! A srácot Dusánek Zsoltnak hívják és a Mester utcában laknak. Ö a férjem másodunokatesója.
Császár: nekem mindhárom császár volt és a Jázminnal okt. 9-re voltam kiírva és 14-én született. Neked miért nem várnak vele?
Nagyon helyesek a rosszcsontjaid, még a szemük is úgy áll, amilyen a nevük!Kép

Kata! Majd eljutsz egyszer! Én többnyire ott vagyok. Azért kúrjants nekem, ha jössz! Fekete hosszú hajam van és 154 cm vagyok, orrpiercing, általában kék tornaruha. Megismersz majd. Ahányszor jön egy új
lány, mindig megkérdem, hogy nem Kata vagy?Kép

Philissa! Ezek szerint voltál kint? Máskor csöngess be, ha van idöd!Kép

Sziasztok, Evey
evey
 
 


Sziasztok

Evey, magkaptam a képet, köszi, ez sorház, ugye? Anyóséknak különálló ház kell....

Voltunk tegnap a 10 órás zenebölcsin, nem volt ott valamelyikőtök?

Evey, mikor lesz HJ koncert? És hol lehet jegyet venni?

Köszi
Kata
kata01
 
 


Sziasztok!

Evelyn:
Lehet, hogy szoktatás kérdése, de nem tudok mit csinálni vele. Egész nap jön utánam és sírdogál, a végén már üvölt ha nem veszem fel. Próbálom, hogy leguggolok hozzá, megsimizem, beszélünk, akkor kicsit jobb, de ha felállok és mennék tovább akkor újra kezdi. Az az érdekes, hogy ha apja van vele, akkor elvan, mert (biztos az ő módszere jó) nem veszi fel, csak a legvégső esetben. Az a baj, hogy legtöbbször nagyon fáradt vagyok és nem bírom hallgatni a nyavajgását és egy idő után inkább felveszem. Ma viszont 10-kor amikor elkezdte, adtam neki gyümit, utána szopizott és láss csodát, elvan egyedül és úgy néz ki el is alszik. Azért adjatok valami tanácsot, mit tegyek! Köszi!

Kata:
Tegnap volt a szomszédunk is, akivel szoktunk sétálni. A babája neve Flávió, a csajé meg Viki. Nem tudom, hogy ott szoktatok e beszélgetni, de hátha dumcsiztatok. Kép Jövő héten én is megpróbálok elmenni. Kép Mindig 10-re mész?

zit
zit
 
 


Megpróbálok 10-re menni, habár nagyon sokan voltunk, sokkal többen, mint 10,30-kor, vagy 9,30-kor...
kata01
 
 


Kata:
Kiderült, hogy Viki a 9:30-ason volt, így biztos nem találkoztatok.

Ma voltak nálunk babák, nagyon aranyosak voltak, bár Beni az első pár percben sírt, aztán amikor Flávió hozzádörgölőzött, mint egy kismacska, akkor már vigyorgott és próbálták megtapizni egymást, főleg szem és fej környéken, így vigyáznunk kellett. Kép Azért jó volt látni, hogy mégsem olyan mimóza az én fiam sem. Kép

Szép estét!
zit

ui: Bellana, Sziszike, Ecsv, Philissa, Réka, Szirom merre vagytok? Írjatok lányok!
zit
 
 


Sziasztok!

Vagyunk, vagyunk, csak sűrű a programunk KépKépKép Épp ezért most kimaradt a zenebölcsi, de jövő héten tuti megyünk, de mi 10:30-ra, mert barátságos mennyiségben vagyunk olyankor, előtte rengetegen vannak, alig férnek el bent a teremben.

Kata,
Eveytől előre is bocs, hogy belepofáz, de Eveyék háza nem sorház, csak két ház egymáshoz építve, de majd Evey megmondja a frankót KépKépKép

Majd még jelentkezem!

Philissa

Philissa
Csenge Boglárka 2002.09.23.
Kép
és Hanga Bíborka 2005.05.05.
Kép
philissa
 
 


Philissa:
Mi az a barátságos mennyiség? Szerinted egy hét hónapost is le tud kötni a dolog?

Bellana:
Láttam, hogy máshova írtál, ide miért nem írsz mostanában? Hiányzol ám! Kép

zit
zit
 
 


Sziasztok!

Írtam a múltkor, hogy szeretnénk menni babaúszásra, hát fölhívtam a nőt, aki tartotta, és tényleg nincs már Szentendrén. Állítólag a szálloda, ahol tartották, nem biztosította a megfelelő feltételeket, és ezért szűnt meg. Azt mondta a csajszi, hogy keresnek másik helyet, de belátható időn belül nem tudja megígérni, hogy lesz. Hát ez nem jó hír, mert nekünk Szentendre klassz ett volna, nem kellett volna bemenni a városba. Még a Pólus lenne hozzánk közel, de mostanában több topikban is panaszkodtak, hogy hideg a víz ott újabban. Nem tudom még, mi legyen.

Evey! Köszi a tanácskat, egészen helyreállt a tejcsi. Most újra elég egy mell, és ez nekem megnyugtató. Mondjuk az igazi lökést az adta meg, hogy egy hétig felkeltem hajnali 4-kor fejni. Így el is tettem a hűtőbe egy kis fagyitejet (ez is megnyugtató), meg teljesen rendeződött is a tejtermelés. Viszont akkor hadd kérdezzek még egyet, de asszem kicsit hosszú leszekKép Miksa most nem hajlandó egyáltalán cumiból elfogadni a kaját, pedig időnként - baromira ritkán - szükség lenne rá. Pl. el kéne mennem végre fogorvoshoz, meg szeretnék kozmetikushoz is eljutni, mert nagyon régen voltam. Karácsonykor még simán meg tudta etetni az apja cumisüvegből, amikor a bevásárlást intéztem. Egyszer később is kapott üvegből, amikor dolgom volt a városban. Nem zavarta meg, ugyanúgy szopizott tovább, most pedig úgy csinált, mint aki még életében nem látott cumit. Ez azért volt kellemetlen, mert itt volt anyukám egy hétig, mi ezt kihasználva jól beugrottunk az Ikeába, persze lefejt tejet odakészítettem, és nem hittem, hogy baj lehet. Anyu végül 60-at belekiskanalazott Miksabuckó szájába, miután pohárral sem boldogult. Mondjuk addigra már ordított a kölyök. Lehet, hogy azért nem. Mi meg persze hanyatt-homlok rohantunk haza. Szerinted, szerintetek mit lehet csinálni? Nekem úgy tűnik, hogy Miksa tudja, mit akarunk tőle, de neki egyszerűen a cici kell és kész.

Lányok, ez a zenebölcsi szerintetek mekkora kortól jó? Miksa még pici most hozzá szerintem, de később szívesen mennénk.

Philissa, megnéztem Csengét, bűbáj kiscsajKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Kép Sziasztok lányok! Kép

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Már én is jó régen írtam, de velünk sem történt semmi izgi mostanában!

Jövő héten szerdán megyek az első CTG-re, lesz labor, meg ultrahang is, ha minden igaz.
Rákövetkező hétre azaz a 37. hétre tervezünk még egy 4D ultrahangot remélem még belefér és nem jön korábban Olivér! Kép

Amúgy nálunk mindenki jól van, a fiúk továbbra is igazi kis rosszcsont módjára viselkednek és néha rendesen kiborítanak, de ennek ellenére természetesen IMÁDOM őket Kép, mert azét néha tudnak ám JÓK is lenni, és sok butaság mellett néha egész értelmes megnyilvánulásaik is vannak. Kép

*************************************************

Kedves Evelyn! Kép

Én nem nagyon szeretném, ha várnának a császárral, minek húzni az időt, ha úgyis csaszi lesz, egyébként a legtöbb császáros akikkel beszéltem vagy előbb egy-két nappal, vagy a kiírt időpont után egy-két nappal császározták.

Én attól félek igazából, hogy feleslegesen kell, hogy bent feküdjek és akkor mi lesz itthon a fiúkkal. Ha a kiírt időpontig nem történik semmi, akkor befektetnek és azt mondta az orvosom, hogy ha semmi jelét nem látja annak, hogy megindulna a szülés és teljesen zárt a máhszáj, akkor április 7,8,9-én megcsászároz.
Én a 7-ére szavazok és meg is próbálom rábeszélni, és remélem hajlik majd rá.
Ha viszont a kíírt időpont előtt indulna meg a szülés akkor sokkal több esélyem van a hüvelyi úton való szülésre ( ezt a szülésznőm is megmondta )! De nem lehet befolyásolni a természet rendjét! Kép

Most már búcsúzom, további kellemes hétvégét és szép napot mindenkinek!

Sziasztok

Kép

Sziszike ( 35+ 5 )

bedoli
 
 
 
 
 


<font color="0000ff"> Sziasztok!

Szirom:
Ez nem jó hír, hogy nem lesz a környéken normális uszoda, mi is vittük volna Benit.
Az egyik szomszéd vitte a babáját zenebölcsibe, ő 9 hónapos, de azt mondta, hogy szerinte nagyobbaknak való. Azért még megvárom Philissa válaszát.

Sziszike:
Örülök, hogy jól vagytok! Hogy szalad az idő, nemsokára megszületik Olivér...Ha sikerül a 4D-s UH, remélem raksz fel egy képet a piciről!</font>

Kép mindenkinek!

KépKépKép
zit
 
 


Kép Szióka Zit! Kép

Hát igen repül az idő, még négy hét és remélem a karoban tarthatom az én kishercegemet! Kép

Sajnos én a bölcsödés és az uszodás témákhoz nem tudok hozzászólni, nálunk nincs ilyen lehetőség.

Egy hónap múlva Domika is ovis lesz már Kép !

Zit elárulnád, hogy hogy csináltad, hogy kékkel írtál??? Kíváncsi vagyok rá! Kép

Most már megyek is, jó babázást és babavárást!

Sziasztok

Sziszike ( 35 + 6 )

Utóirat:

BOLDOG NŐNAPOT MINDENKINEK!!! Kép

bedoli
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Zit!
Dokinéni azt mondta, hogy ő nem látja akadályát a Cina adásának, de azt mondta, hogy biztosan megnyugtasson konzultál róla valakivel.

Zenebölcsi: vannak egészen kicsik is, olyan fél év körüli babák, de szerintem 1 éves kortól élvezik igazán. Bár az én lányom 7 hónaposan már táncolt a járókában, tehát valszeg gyerekfüggő is. Én azt javaslom menjetek el 1-2 alkalommal, nézzétek meg, aztán ha nem jön be a bébiknek, akkor még vártok vele. Én is így tettem volna, ha előbb hallok róla, de ugye csak most ősszel olvastam ebben a topicban KépKépKép

Sziszike, hihetetlen, hogy mindjárt itt az idő!!!

Lányok, mindenkinek köszönöm a dícséretet Csenge nevében is!

Pussz:
Philissa

Philissa
Csenge Boglárka 2002.09.23.
Kép
és Hanga Bíborka 2005.05.05.
Kép
philissa
 
 


<font color="0000ff">Sziasztok!

Sziszike:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/discus.cgi?pg=formatting Itt megtalálod hogyan kell bármilyen színnel írni. Kép

Philissa:
Köszi, hogy megkérdezted, rendes vagy. Mindig azt hiszem, hogy nem lehet rosszabb éjszakánk, de lehet. Most éjjel 3 óra alvás után 5 percenként sírt fel Beni, legtöbbször cici sem kellett neki, ha hozzábújtam és megsimiztem, akkor megnyugodott. Csak hulla fáradtak vagyunk mindketten a nemalvástól. Akkor is jó a Cina, ha a foga miatt kel ennyit? Ma megyünk mérlegelésre, majd beszélek én is dokinővel, hátha mond valami érdemlegeset.

Sziasztok!
zit</font>
zit
 
 


Kép Szia Zit! Kép

Köszike a tanácsot! SIKERÜLT!!!

Szióka Sziszike

bedoli
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nálunk is nyűgös nap van. Miksának is settenkedik az első fogacska, de már néhány hete, és még mindig nem bújt elő. Most már nagyon sajnálom szegénykét. Ma kapott Dentinox gélt, azt hiszem használt, de az lenne a jobb, ha nem fájna neki. Zit, azért nektek még nehezebb lehet, mert Miksa azért éjszaka alszik. Nem is értem, hogy lehet, de rendesen szunyál. Mi tulajdonképpen sosem kelünk éjjel (le is kopogtam), azt hiszem az első héten kelt fel 2 alkalommal éjjel 3 körül szopizni. Azóta egyszer sem!

Philissa, azt hiszem, mi még várunk egy kicsit a zenebölcsivel. Ha Miksa kicsit nagyobb, lesz, akkor feltételnül megnézzük!

Sziszike! Most akkor nem értettem kristálytisztán, hogy tutira csaszi lesz, vagy azért ha megindulna idejében, akkor meg lehetne próbálni hüvelyi úton? Mert ha van esély a normál szülésre, akkor érdemes várni nem? Vagy inkább csaszit szeretnél?

Sziasztok!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


<font color="0000ff">Sziasztok!

Tegnap voltunk mérlegelésen, hét hónaposan</font> 8900gramm <font color="0000ff">a kisfickó. Sajnos a foga miatt nem alszik, bár most éjjel csak 4x kelt végre. Kép) Megnézte dokinéni az ínyét, az egész alsó rész fel van huplisodva neki. Reggelre meg megjelent egy kis sarkocska az alsó fogból.

Szirom:
Irigy vagyok az éjszakákért! KépZenebölcsivel szerintem mi is várunk kicsit még, tavasszal vagy nyáron majd kipróbáljuk.

Sziszike:
Örülök, hogy sikerült! Kép Most én sem igazán értem ezt a csaszizást. Jobb lenne normál úton nem? Vagy te is csaszit szeretnél?

Na, pussz mindenkinek!
zit</font>

ui: hol vagytok lányok? Bellana, S.Kata, Ecsv, Fd, Jamina????? Írjatok!!!!!!
zit
 
 


Sziasztok,
mi megvagyunk még, Misi tök jól, van foga egy szál se, Zit akkor ebben is leköröztök nemcsak a súlyban.

Evey, most éppen azért nem járok tornázni mert reumám van, mint egy öreg néninek. Jó buli. Viszont azt akartam tőled kérdezni, hogy mit tudsz a tahi-i (tahisi?) bölcsiről, mert lehet, hogy szeptembertől mennénk délelőttönként, nálunk meg megszűnt.

Puszi mindenkinek

S.Kata
s.kata
 


Kép Sziasztok lányok! Kép

<font color="0077aa">Természetesen nem lesz mindenképpen császár, ha magától megindul a szülés, akkor nagy esélyem van a hüvelyi szülésre, de persze bármi közbejöhet, ami indokolhatja a császárt. Mivel nekem már volt jobban oda kell figyeljenek rám!

Ha viszont a kíírt időpontig nem történik semmi akkor 7-én megcsászároznak. Én semmiképpen nem szeretném túlhordani a babát és mivel nincs szülésindítás, ha már volt csaszi, akkor minek húzni az időt. Hozzá kell tegyem, nekem sokkal borzalmasabb volt a hüvelyi szülés mint a császár, és a felépülés is sokkal nehezebben ment. A okozta fájdalom nagyon sokáig elhúzódott SAJNOS!!!

Tegnap volt az első CTG-m. Minden rendben volt, Olivér végigcsuklotta az egészet és a végére elaludt! Kép

A dokibácsi is megvizsgált, ő is mindent renben talált, sőt úgy néz ki, mintha kezdene rövidülni a méhnyak C : 2000 Kép - úgyhogy minden lehetséges! Kép

Kép Ultrahanom is volt, a mért adatok alapján a súlybecslés első alkalommal 2230 gramm volt, de mivel az ultrahangos nő kicsinek találta újra mérve az adatokat, sikerült Olivér súlyát 2390 gramm-ra feltornázni. Azt is hozzátette, hogy egy 36 hetes babának már el kellene érnie a 2500 grammot.
Az elkövetkező 4 hétben még akár 700-800 grammot is hízhat. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mekkora lesz amikor megszületik!

Remélem mindenki jól van! További jó babázást és pocakosodást a kismamáknak! Kép</font>

<font color="0077aa">Kellemes hétvégét és jó pihenést, így előre is!

Sziasztok

Sziszike ( 36+ 3 )</font>

Kép

bedoli
 
 
 
 
 


Kép





<font face="comic sans ms"><font color="aa00aa">Sziasztok Kép

Sziszike ( 36 + 5 )</font></font>

bedoli
 
 
 
 
 


Sziasztok,
Evey közben kiderült, hogy Tahiban is megszűnt úgyhogy Misi megúszta a bölcsit, de valami megoldást akkor is kéne találnom, hogy szeptembertől legalább heti két délelőttre valaki vigyázzon rá, na mindegy majd megoldjuk. Reuma nem javul, torna halasztódik, pedig mindjárt itt a nyár!

Sziszike izgulsz? Ki lesz a fiúkkal?

Kata
s.kata
 


Sziasztok!

Mi szerda óta betegek vagyunk, mert hétfőn a szomszéd csaj mindenáron fel akart jönni a kisfiával és már nem tudtam kikerülni a dolgot. Sajnos, mint fél óra után kiderült, beteg volt a kissrác. Beni el is kapta, azóta pedig már mi is beleestünk, tehát az egész család úszik a takonyban. Elnézést, de ez van. Azóta persze nem találkoztam a csajjal, pedig megköszönném neki. Na mindegy. Talán már javul a helyzet.

Mindenkinek szép hosszúhétvégét! Ha már nekünk nem lehet. Kép

zit
zit
 
 


Halihóóó!!

Nem jár erre senkisem??? Helyes, itt a jó idő, legyetek sokat a szabadban!

Én is csak azért kukk be, hogy eláruljam Nektek, én már ismerem Kata Jankáját, és természetesen Katát is! KépKépKép
Szerdán összefutottunk a zenebölcsiben! Nagyon édes csajszi Janka!

Na, pussz:
Philissa

Philissa
Csenge Boglárka 2002.09.23.
Kép
és Hanga Bíborka 2005.05.05.
Kép
philissa
 
 


Lányok!
Szombaton de. a patakparton gyerekprogik patakozással dallal mókával.
F. Dia
fd
 
 


Ez nagyon tetszik, szeretnénk menni, de hánykor lesz és pontosan hol? Ha Bogdány felől jövünk a 11-es úton, melyik oldalon van?

Ja és ha jön még valaki nem beszélünk meg valamit (Vörös rózsa a gomblyukban példáulKép)
s.kata
 


Dia!

Engem is érdekelne, írd meg lécci, hogy pontosan hol!!!

Köszi:
Philissa

Philissa
Csenge Boglárka 2002.09.23.
Kép
és Hanga Bíborka 2005.05.05.
Kép
philissa
 
 


Sziasztok,
mit csináltok ebben a rossz időben? Én múlt héten belevetettem magam a kertészkedésbe, de most kint áznak szegény virágok, csak a fele van elültetve.

Én elmentem megkeresni szombaton a patakparti gyerek mulatságot, de csak patakpartot találtam. Biztos egy másik részén volt, vagy nem akkor, így hát sétáltunk egy kicsit, aztán hazajöttünk.Kép
De sétának azért jó volt.

Vajon Sziszike megszült már?

Zit, Beni jobban van?

Sziasztok,

Kata
s.kata
 


Sziasztok!

S.Kata:
Azért nem voltam, mert napok óta nem ír senki. Bellana is elhagyott minket, másik topikba írogat, de úgy láttam jól vannak. Mi nem voltunk a patakparton, mert Beni korosztályának biztos nincs semmi. Kép Köszi kérdésed, Beni úgy néz ki, meggyógyult. Éjjel csak 2x kel már, jön a második foga és vezetgetjük. Kép
Közben Ati beadta a pályázatot Ciprusra, most azon izgulunk, sikerül-e kimennie. Kéne valami alap, hogy el tudjunk menni ebből a házból. Kép
Ti jól vagytok? Ha jobb idő lesz megint megyünk sétálni, le szoktunk menni a Duna felé, egyszer talizhatnánk, mi már megismerjük egymást. Kép

Sziszikéről én sem tudok, remélem jól van!

Többiek hol vagytok!

zit
zit
 
 


<center>

<font color="119911">Nem Sziszike még nem szült meg!!!! Kép Aranyosak vagytok, hogy aggódtatok miattam!

Már betöltöttem a 38. hetet most türelemmel várom, hogy Olivér kopogtasson.

Múlt héten csütörtökön voltam a második CTG-n, minden rendben volt semmilyen fájástevékenységet nem mutatott a gép.
A dokibácsim is megvizsgált és mindent renben talált, valamit hozzátette, hogy ha nem nézte volna a 36. heti ultrahangos súlybecslést ( 2390 grmm ) akkor ő bizony legalább 500 grammal nagyobbnak tippelte volna a baba súlyát!

Nagyon kíváncsivá tett ezzel a mondatával, úgyhogy izgatottan vártam, hogy a 4D ultrahangon ( amit szintén arra a napra terveztünk be ) mit mond majd a dokibácsi.

Hát nem tévedett az orvosom az ultrahangos súlybecslés 2838 gramm volt a mért adatok alapján.

Létezik hogy egy hét alatt 400 grammot hízott a babácskám, vagy nagyon elmértek itt vagy ott valamit.

Olivér végigaludta a 4D ultrahangot és nagyon nehezen tudtunk róla egy két képet készíteni csak. Nem kis tortúra volt, ott voltunk vagy másfél órát. Még sétálni is elküldtek, de hiába guggulgattam, beszéltem Olivérhez, maszíroztam a pocimat, nem sok eredménye lett.

Azért a két legjobban sikerült fényképet felteszem, remélem a modemesek nem haragudnak meg miatta!

[color=#0000ff]Íme a lényeg, amit egy pillanatig sem takargatott:


Kép

Ilyen az én drága kicsi Olivérem pofikája:

Kép

A hétvégén a fiúkról is készítettünk néhány fényképket ahogy az otthoni játszóterükön játszanak, feltettem őket az albumomba, ha érdekel benneteket, akkor megnézhetitek őket a :

www.babanet.hu/album/main.php?album=2010 - albumomban!


Most már búcsúzom, vigyázzatok magatokra!

Puszi minden anyukának, csemetének és pocaklakónak!

Sziasztok

Sziszike ( 38 + 2 ) Kép</font>

bedoli
 
 
 
 
 


Szia Sziszike! Kép

Örülök, hogy megvagy és jól vagy! Édes a pocaklakód nagyon. Lehet ő is jó nagy lesz, mint Beni volt. Kép

A fiúk is nagyon aranyosak a játszótéren. Ez nálatok a kertben van? Jó, hogy van saját. Kép

Vigyázz magatokra!
Pussz
zit
zit
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk, csak sok a program, keveset vagyok a gép előtt. Philissa Csengéje tündéri, nagyon aktív csajszi :-)

Zenebölcsi szerintem kisebbeknek is érdekes, Janka 8 hónapos múlt, és imádja.

Sziszike, drukkolunk!!!
kata01
 
 




<font color="0000ff"> KépKöszike, hogy írtatok nekem pár sort, és köszönöm a drukkolást.

Túl vagyunk a 3. CTG-n is. Természtesen a szokásokhoz híven semmit nem mutatott a gép, Olivér néha mocorgott, de ennyi, utána békésen szundikált. Kép
Fájástevékenység NUKU!!! Kép Kép Kép

Ma megvolt a 38. heti pontosabban a 38 hét + 4 napos ultrahangunk is, ahol [color=#ff0000]2926 gramm-ra
maximálták Olivér súllyát és hozzátették, hogy a hátralévő 12 napban akár még 200 grammot is hízhat.

Nálunk elég érdekesen alakultak a súlybecslések:

36. hét Margit K. 2390 gramm
37. hét 4D ultrahangon 2827 gramm
38. hét Margit K. 2926 gramm.

Most már igazán kiváncsi vagyok hogy mekkora lesz a legényke, de ezek után a súlybecslések után csak azt mondhatom, hogy az a tuti amit a születése után a mérleg mutat Kép Kép Kép!!!

Ma Zsolti csinált rólam néhány új pocis képet így a 38. hét közepe fele, ha akarjátok megnézhetitek az albumomban:

www.babanet.hu/album/main.php?album=1086 - os album 3. oldalán!

Zit!!! Kép

A fiúkról a játszóteres képek az otthoni játszóterünkön készületk, amit tavaj nyáron épített nekik az apucikájuk saját kezüleg.
Jóformán teljesen egyedül!!! Kép

Most már búcsúzom, vigyázzatok magatokra!

Kellemes hétvégét és jó pihenést mindenkinek aki ide látogat!

Puszika

Sziszike ( 38 + 4 )</font> Kép

bedoli
 
 
 
 
 


Kép Sziasztok lányok! Kép

<font color="0000ff">Ide mostanában nem látogat el senki??? Kép

Mi még mindig egyben vagyunk, de már nem sokáig, hiszen már csak 4 napom van hátra!
Ha szerda reggelig nem történik semmi, akkor aznap megcsászároznak! Kép
Remélem minden rendben lesz velem és Olivérrel is és akkor már vasárnap este otthon lehetünk!

További kellemes hétvégét mindenkinek!

Puszi

Sziszike és Olivér ( 39 + 6 )</font> Kép

bedoli
 
 
 
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?