Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok.köszi a gratukat.boldog vagyok de ugyanakkor félek is ettől a méhszáj sebtől....azt mondta a doki hogy majd műteni kell ha meglesz a baba!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


lyly sajnálom a tesztett :evil:

megyek én is haza ma inkább nem dolgoztam semmit mint valmit :oops: de ez a nap is eltelt. Otthon evés után leszek este későig, remélem nem leszek egyedül :roll:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára melisch 2009.02.06 16:55-kor.

Kép
Kép
melisch
 
 


Nita,
ezt tényleg műteni kell, de ne aggódj, addig nem lesz baj!!!

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 

 
 

a doki eltiltott a házasélettől...de a babóért mindent!!
remélem terhesség alatt nem okoz gondot.kicsit félek is ettől....
de a jo hogy köv uh-kor megkapom a kiskönyvem ha minsden igaz

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Melisch,
én is, hidd el, de ha a vírus bejátszott a képbe, akkor lehet, hogy jobb így. Ez az az időszak, amikor a mindent vagy semmit elve érvényesül. Majd kiderül.

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


igazad van lyly inkább piri mint egy beteg baba :shock: és utána bánd egy életen át, vagy szenvedj vele együtt életetek végéig. Néha valaki ott fenn vigyázz ránk!

nita sajnálom, hogy eltiltott a doki a hancurtól dehát igen a babáért mindent meg kell tenni és hamar elröpül az a 9 hónap

Kép
Kép
melisch
 
 


bizony már csak kb 7 és fél honap van :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


nita levetted Máté volnalzóját igy nem tudom mikor kell felköszöntsem hiszen ugy emlékszem februári :cry:

Kép
Kép
melisch
 
 


melisch nemsokára visszateszem.amugy február 23-án lesz a szülnapja!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


ok remélem nem felejtem el hiszen akkor csak 3 nap van köztem meg közte, na meg jó pár év :lol:

Kép
Kép
melisch
 
 


nem sok az a pár év.... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok Lányok!
Köszi az infókat!
Most értem haza kora délután mentem el...annyira megijedtem..feláltama kisföldalattin, és úgy bele nyilalt a fájás a hasamba...hogy azt hittem baj lesz...nem ültem le sete hatig nagyon lehet az volt a gond, de már jobb...nem fáj semmi, csak áttetsző folyás van, tünet még semmi, míx, hogy az emberek parfümének illatát sokkal erősebben érzem az utcán és ez idegesít...
Apa ma estére kapott lakalmi felszolgálói munkát,juhééééééé , meg úgy néz ki jó munka van kilátásban is... :) Drukkoljatok! :)

Lyly: Sajnálom, azért még ne add fel teljesen, vigyázz magadra! De lehet tényleg jobb egészségesen nekikezdenia baba témának!

Mandarin: Láttalak tegnap előtt a másik topikban, mi is két naponta voltunk együtt, full pozitív előtt egy nappal és full pozi után egy nappal, amikor full pozi volt, akkor nem... :D Szerintem meglesz, én annyira nem érzetem tünetet, hogy szentül meg voltam győződve, hogy üres a pocak.

Na, ezt most elküldöm, mert ha hátrafele oldalt lépek eltűnik a szövegem. Mindjárt írok, mert vki kérdezett vmit teszttel kapcsban!

Kép
nyuszifül16
 
 


nyuszi te ugyi jövöhéten mész dokihoz?
drukkolok nagyon!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Boganna: én a 23. ciklus napon csináltam este egy LH-t kíváncsiságból, mert eddig ilyenekkel sosem figyeltem a ciklusom, és kezdett pozitívvá válni, vagyis olyan volt este , mintha két nap múlva lenne pé-m, már azt hittem megint pé-m lesz, írtam is esthajnalcsillagnak. Tőle rendeletm egyébként onestep tesztet,és nagyon jók, tehát csak ajánlani tudom.
Szal nem tudtam mivan, kíváncsi voltam, így csináltam egy 10-es HCG tesztet, pisibe mártósat...Tök negatí............ez a kb. a 26 ciklusnapon volt, akkor jött a 23. cn(8.DPO) majdem pozi Lh, amire azt hittem újboli pé, 10HCG full nega volt. Na monodm ennyit erről a hónapról, és a 27. ciklusnapon este csináltam egy LH-t, ami full pozi volt...mondom ilyen nincs, akkor beszéltek rá, hogy kilenckor teszteljek este, nem volt itthon csak 20-as vizeletsugaras HCG, de az már pozi lett, akkor, vagyis a 13.DPO-n.
Remélem érthető voltam vmennyire!:)
Szal szerintem korán teszteltél...de én sem bírtam ki, csak én közben feladtam, de látod, milyen kis vicces az én Babókám... :wink:
Majd írj, hogy mizu!


Adiadi: Veletek mizu! Jó az oldal, amt belinkeltél. :lol:

Kép
nyuszifül16
 
 


lányok én olyan álmos vagyok... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita: olyan édi vagy, hogynyomon követed a sorsomat! :oops: :)
Nem tudom, hogy keressek-e egy szent Imrés dokit, vagy menjek a régi magándokimhoz...
Te hova jársz?

Kép
nyuszifül16
 
 


Nita:én is egész nap...mi lesz így később, Nekem államvizsgáznom kell...

Kép
nyuszifül16
 
 


én a délpestibe járok.ott is fogok szűlni.......
de az uj dokim a csepeli sztkba van.szatmári györgynek hívják.és iszonyat kedves!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


csajok én is álmos vagyok azt hiszen a tavaszi levegő az oka, kicsit alszom majd benézzek!

Kép
Kép
melisch
 
 


jo pihit!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Köszi Nita!

Köv kérdés: vki nem tud Szent Imrés dokit ajánlani?!

Kép
nyuszifül16
 
 


Sziasztok!
Mandarin!
Édes vagy,hogy érdeklősz,köszönöm.
Sajnos ma is negatív volt a tesztem. :( Nem tudom mi van Én már nem értem ezt az Lh tesztet.Szerintem nem normális ha a 14.napon ennyire negatív.Tegnap legalább volt egy kis halvány második.Bár a teszt papír szerint az is negatívnak számít. :roll: Mindenesetre kétnaponta együtt vagyunk és reménykedünk... :wink: Mást úgy se tudunk tenni.

Lyly!
Ez már tuti?Nagyon sajnálom. :( De talán jobb így.Én integrált oviban dolgozom ahol látom,tapasztalom mennyi gond van egy beteg gyerekkel......
Viszont az is igaz,hogy amióta itt dolgozok azóta tudnám jobban elfogadni ha beteg gyerekem születne. :shock:

Nitácska!
Édes a pocaklakód. :D :D

Többiek pussz

KépKép
Kép
mucus75
 
 


megyek én is ledőlök, majd jövök! Mindekinek jó pihit!

Kép
nyuszifül16
 
 


nyuszi van egy barinőm ő most kedden szűlt a szent imrébe.ha majd hazajönnek megkérdezem ki a dokija.ez holnap vagy utána várható!!!
:wink:
mucus köszi!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Aranyosak vagytok, hogy vigasztaltok, de most ti segítsetek nekem:
mi a különbség a 10-es, 20-as, 25-ös hCG tesztek között? nem egyforma erősek?

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Sziasztok!

Majd le ragad a szemem. Nem tudom mi van velem, de álomkóros vagyok, alapjáraton is , de most különösen. Lehet valami a levegőben.

Köszönöm mindenkinek a dicséretet Bence nevében is. :wink:

Nita: úgy örülök, hogy minden rendben van és a képnek is.....a méhszájsebnek már nem :evil:

Lyly: annyira sajnálom, de ha a vírus miatt beteg lett volna, akkor talán jobb így:( .........holnap írok privit is Visszajelöltelek :D

Nyuszi: nekem nem kellett külön felsőket vennem, belefértem, a nadrágokat pedig a varrónővel átalakítatta: passzérészt varrt rá és utána visszaalakította.....ha van ilyen ismerősöd akkor bizti meg tudja csinálni :)

Mucus: ne add fel :wink: ...ezt a sok tesztelést én sem teszteketértem :oops...igaz nem is rendeltem még ........egyelőre megmaradunk a "hagyományos módszernél" ....majd ha nem jön össze sokáig rendelek teszteket

Ne haragudjatok, hogy nem írok mindenkinek külön, de mindjárt lebukik a fejem.

Ma végre elkészült a szemüvegem!!!!!

királylány
 
 


Sziasztok Lányok!
Kösz,hogy hiányoltatok!Kész vagyok.A fiam az ördög!!2 napja nem aludtunk semmit,nappal pótoltam... :oops: Muszáj ledőlnöm ,a kicsi igényli...vagy a testem..mit tudom már én,nem is érzek semmit,olyan fáadt vagyok.Most anyósomnál alszik,ilyet csak szilveszterkor csináltam,de lepasszoltam ma is,mert már kész vagyok.Ja,és vagy 8szor szoptattam éjszaka.De az vigasztal,hogy Pistikétől "rosszabb" gyerekem már nem lehet! :lol: Inkább most ő legyen ilyen,mint bevállaltam volna 5-öt és az utolsó szivatott volna meg!Legalább már tudom,hol lakik a Magyarok Istene...
Na! Kirus,utánaolvastam,valóban kimutat fogamzásgátló is téves HCG-t,de csak ha van az összetevőbe....nézd meg.
Ki írta hogy semmi tünet???Nekem se az elsőhöz képest.Én mindig ugy megyek uh-ra,ha nincs semmi se lepődök meg,mert nem igaz,hogy terhes vagyok,annyira semmi.Egyszer hánytam volna,csak nem volt mit.Pityesszel 101-szer.
Boganna én is szerelmes vagyok a fiamba,azért nem is bánnám,ha mind fiú lenne.
Még megnézem az iwiwem,aztán élek a lehetőséggel,és 9 hónap után végigalszom az éjszakát!!!!!! :lol: :lol:

Kép
Kép

Kép
melinda1985
 
 


Szép jó Estét!
Most ébredtem fel, hulla vagyok, fája pocóm lent középen, picit félek...nem soká megyek aludni, ropit majszolok, de a gyomorom ég picit. Jaj, de álmos vagyok...

Melinda: nekem nincs nagyon tnte. Már sorry, de nálad a hányinger mikor kezdődött? Drága kis Pityesz...kitartás, pihenj azért...

Mucus: Nyugi kitartás! :wink: Tudom monják nem jó, ha tesztelsz, de anékül én is 3 hónapig próbálkoztam feleslegesen.... de tényleg nem szabad rágörcsölni, mert akkor nem tudsz mással foglalkozni, és az sem jó...

Nita: majd akkor, ha megkérdezed, ha aktuális, azt nagyon megköszönném, minden érdekel, a szülés áraktól kezdve....köszi
Na, iszok egy jó kakaót zuhi, és ágy ismét. millió puszi Lányok! :)

Kép
nyuszifül16
 
 


Melisch: Olvastalak a másik topicban...olvas el a válaszom!!!! :wink: :lol:

Kép
nyuszifül16
 
 


Jó reggelt mindenkinek!!
Jó korán keltem ma :),tul vagyok a 3. egyben utolsó teszten ami szintén pozitív (mint az elözöek is) :)

Melinda! Utána olvastam én nem találtam az összetevői közt hcg hormont :)...
De egyébként is fura lenne mert egyik honapban nekem kimaradt a mensim (asszem novemberben),csináltam tesztet és teljesen negatív lett,szoval szerintem ha fogi gátló csinálná ezt akkor csinálta volna akkor is...nem???
Szoval azért reménykedem,föleg így hogy pirire semmi jel :). Tegnap vagy ma lenne a napja :),remélem nem jön :lol:
Amugy sikerült kipihenni magad?? :)...rád fért már gondolom..

nyuszi! Hogy vagy :)? Mikor lesz a legközelebbi vizsgád? Mikor mész te dokihoz?
Vendég
 


Nem is halvány ez :),ugye reggel félhomályban voltam még :lol:

Kép
Vendég
 


Az alsó a mai eredmény :)

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy csak úgy beleszólok a topicba, de gondoltam, hátha segíthetek.
Nita, próbáld ki a Gynevacot, lehet babásan is kapni, és nekem hosszú évekig volt méhszájsebem, majd a szurikúra utáni első dokilátogatáskor a dokim közölte, hogy semmiféle seb nincs már, pedig ott tartottunk, hogy valamit tenni kell most már vele.
Ha nekem nem hiszel, kérdezz rá a www.gynevac.hu oldalon a készítőjétől, biztosan készséggel válaszol :wink:

Kírus, neked gratulálok a szép tesztekhez, és a babóhoz!

Nyuszifül, megkaptad a privimet?
esthajnalcsillag
 
 


Szia esthajnalcsillag!
Köszi :)
Vendég
 


Alszik még mindenki?? :)
Vendég
 


Szia Kirus, nem már felkeltem, bár mostánaában délután is aludnom kell.
Ez olyan pozi, mint a huzat ne aggódj!!!!! Csak néhány nap lesza babók között, egyébként, én Pesten fogok szülni, cska mert tegnap kérdezted!
Vizsgákat kivégeztem, ami az 5 év alapvizsgáit illeti. Most szakdolit kell leadnom két hét múlve, és előkészítőkre járok az egyetmre majd napi 3 órát, és államvizsgázok, meg majd lesz még eg yszakdoli védés. Négy államvizsgalesz sokan buknak, szereném, ha meg lenne a diplomám, így is féltema picit a sok éjszakázástól, és nem alvástól....
Mit csinálsz ma, és első körön mosok, és megyek is reggelizni.

Ja, Anyámmal közöltem...hm :)
1. kérdés: ezt dirket csináltad, nem akartalak már júnitól eltartani... :)
Majd Apáddal te fogod közölni...mintha vmi bűnöző mocsok lennék úgy éreztem magam.
Mondtam, hogy ez egy tök jó dolog, ennek örülni kell...hát nála nem íg volt...ha szülök, tudom, hogy akkor is majd itt akar irányítani, mert az ő lakásában lekom, de az ciki , ha pl. nem szólok neki....

Kép
nyuszifül16
 
 


szép jó reggelt mindenkinek!
A tegnak korán ledőltem és fel sem kelltem csak a párom hesegetett be az ágyba jó nyőgös voltam! Mindig puszit adott de még nyujtóznom kellett hozzá, meg is mondtam, hogy nejátszon velem vagy add puszit azonnal vagy nem ne csücsöritsen annyit :evil: jó gonosz voltam. Nem aludtam valami jól sokat forgolodtam inkább nyugtalan éjszakám volt, de 1 órája párom felköltött mert ő unatkozott és rámfeküdt ugy mondta el, hogy megy a városba tekeregni. Hát menjen nem tudd itthon üllni szombaton sokszor vasárnap is bemegy vásárolni vagy autot mosni! Mindig kell valamivel lekösse magát. Igy egyedül maradtam.

nyuszifül Mayával a tegnap már voltam a kertben igaz rám sem pirulázott ugy élvszte. Nagyon szeret, ő csalt ki mert olyan keservesen tudd sirni ha lát, hogy muszálj volt kimennem. Ma is szépen süt a nap tehát ma is kimegyek kicsit hozzá. Pedig nem is játszik velem csak magának hord 2-3 játékot egyik helyről a másikra. De közbe nagyon csóválja a farkát ami azt jelenti, hogy élvezi igy hagyom és csak nezzem amit müvel!

kirus visszatetted a képet tetszik! 8)

Kép
Kép
melisch
 
 


nyuszifül nekem is forog már az első mosás :lol:
anyukád hozzáálását sajnálom :cry: nem tudom miárt lehet ilyen gonosz egy szülő :roll: . Nekem az anyukám nagyon sokat segit. Tegnap is felhivott leirta párom eredmányét és megkérdezte az egyik dokit mi a véleménye róla: ilyen eredményekkel minimális az esély, hogy terhes maradjak. Kolozsváron tudná kihez küldje páromat de mi nem ott lakunk. Párom még mindig hallgatt. Mondtam neki mit mondott a doki csak annyit mondott, hogy ő már talált a netten dokit magának. Még hagyom forrjon ki benne. Pedig a hétvégén lesz pé-m vagy előbb erre el kell menjen az oroszokhoz. De most nekem akar kedvezni azt mondta 3 nap és ittvan péntekre. Pedig hallottam egy másik pasi rá akarta venni maradjanak tovább és menjenek repülövel mert mégiscsak autóval 700 km éa nincs autópálya, de mondta neki, hogy ő péntekre haza kell érjen mert nekem megigérte, hogy elutazunk (anyumhoz tüszőkukucsre) és ehhez tartsa magát. Inkább elöbb megy autóval és indul vissza amint lehet. Bár ha ő péntek éjjel indul én nem nemgedem, hogy estére még levezessen anyumhoz + 300 km. Inkább megyek itt dokihoz. Még kell beszéljek anyukámmal mit tanácsol. Remélem nem lesz előbb pém mert akkor nem tudok szaladni a párom után. Bár nem is érdemes ugysem lesz semmi mig nem kezeli a problémáját :cry:

Kép
Kép
melisch
 
 


Sza Melisch: Örülök, hogy ki tudtad magad pihennni, ne is idegesíts magad, nem éri meg. Jó, hogy mentek dokihoz, sztem nyugodtan leyetek együtt majd pé előtt és után, vagy akaár pé-n is...minimálisból is lehet baba, sőt volt olyan, akinek nem lehett, és még is lett...kivétel erősítni a szabály!
Itt nem süt a nap borongós az idő...Párom hajnali négykor ért haza, addig dolgozott,most durmol, nem is zavarom.
Olyan jó, hogy Ti kertesházban laktok, mi panelban fogunk...de nagyon sok park vana közelben, sok fával. Az álmom, hogy egyszer törökbálintra költözzem...olyan szép, hát látszik, hogy vidéken születtem. Jó, hogy ott van Maya, és tudsz vele játszani.
Mit főztök Lányok?

Kép
nyuszifül16
 
 


nyuszifül melyik topikban irtál nem találtam a válaszod?

nem tomm mit főzzök ma, már 5 hónapja van valami kecske husom lehet abból lesz pörkölt anyum azt mondja nagyon fincsi. Nagymamáméknak van 2 éve kecskéjük tehén helyett és ők vagtak egy gidát anno de férjem nem akarta, hogy megfőzzem meg nem ettünk és nem tudjuk milyen, most azt hiszem nem kötöm az orrára mit fog enni :lol: :lol: :lol: , ha meg nem izlik lesz vacsija, lakodalmi kaja, Mayának :lol: :lol: :lol: 8)

Kép
Kép
melisch
 
 


én most kicsit lemondok a babáról tul akarni sem jó mert akkor sem jönn össze még nem vagyok benne a korban ebben a hónapban töltöm a 26-ot igy ha nem jönn magától még akkor sem késtem le az inszemes próbálkozásokat :wink:

Kép
Kép
melisch
 
 


Lyly! A hCG (human chorio-gonadoptropin) hormont mutajták ki a terhességi tesztek, a legtöbb már igen kis mennyiségűt kimutat. pl. a 10-es erősségű azt jelenti, hogy a hCG jelenlétét már 10mlU/ml koncentrációban is kimutatja. Ezek a legérzékenyebbek, a megtermékenyített petesejt beágyazódását követően nagyon hamar (akár 1-2 nappal) is kimutathatják a terhességet. A 20-as, 25-ös, 50-es tesztek kevésbé érzékenyek, a szám növekedésével csökken az érzékenységük. Remélem, világos voltam. :) Várjuk a fejleményeket, remélem, minden ok lesz!!!
Melinda! Ismerős a helyzet... Az én lányom is évesen aludta végig az első éjszakát.... :evil:
Kírus! Azok a tesztek nagyon pozitívak!! :wink:
Mucus! Ma is lesz lh teszt?
Nyfül! Sajnálom Anyukád reakcióját. Mikor annak idején anyósékkal közöltük az első babát, Ők sem úgy reagáltak, ahogy vártuk... Aztán gyorsan megbékéltek, csak hirtelen sokkot kaptak... Remélem, Anyukád is hamar megbékél a helyzettel...
Esthajnalcsillag! Szerintem gyere bármikor jótanácsokkal, és ötletekkel, mert mindig hasznosak és jószándékúak (!) a megjegyzéseid! :wink:
mandarin7
 
 


Melisch! Ne mondj le a babáról, csak talán ne akard annyira görcsösen. (könnyű mondani, mikor annnnnnyira vágyunk rá...)De hátha ez fog beválni! Lecsúszva tényleg nem vagy még semmiről. Manapság már inkább az a ritkább, ha valaki 30 alatt szül... :wink:
mandarin7
 
 


szia mandarin azt hiszem én is igy gondolom, hogy kell a baba de nem görcsösen, nekem is van sok ismerősöm 30 körül és még nem akarnak babát. Persze a legjobb barátnőim mind babáznak ám. Az egyik kisfia 4 éves, a másikké most lesz 1 éves feb. végén. Bár neki már kimondták a vállást az idén sajna egy őrült pasi csavarta el a fejét. Most 25 évesen elvált de van 1 gyönyörü kisfia! Milyen szomoru az ő helyzete is. Persze nem adná semmiért a fiát de mennyivel könnyebben ujrakezdhetné az életét ha nem lenne még a baba is. Apuka nem is törödik velük, azt mondta ha megnő küldje hozzá és akkor majd ő mindent megad neki :shock: és addig? Na mindegy innen is látszik, hogy egy bunkó. Jú hogy elválltak!

Nem teszel fel vonalzót mert fogalmam sincs most te hogy állsz? :wink: :shock:

Kép
Kép
melisch
 
 


Na, ez jól sikerült... 8 éves háziasszonyi pályafutásom alatt ilyet még nem csináltam. Pöri fő már órák óta, husi már puha, lezárom.. Gyerekek játszanak, leülök kicsit a gép elé... 10 perc múlva... Mi ez a szag? A nappaliban még erőssebb a büdi... A konyha már füstös szagú... Mégsem zártam le a pörit, csak akartam... :x Kukában az ebédünk.... ááááááááá de hülepicsa vagyok.... :evil:
mandarin7
 
 


Hát akkor, rántottleves, és gyors palacsinta-sütés.... wáááá szétvet az ideg.. :evil:
mandarin7
 
 


mandarin ez tényleg gáz :shock:

Kép
Kép
melisch
 
 


Melish! Ha megnő, küldje hozzá... és majd ő mindent megad. De jó fej.. Mintha a gyereknevelés csak erről szólna... Szegény anyuka, ha ezt tudta volna....:roll:
De, majd rakok vonalzót... Egyébként a napokban volt pé.. Remélem, ügyik voltunk... :wink:
Na, megyek új ebédet kreálni :cry:
Puszi lányok...
mandarin7
 
 


Melsich: az Lh-tsztes topicba, a folyással kapcsban, olvasd el. nem is azt mondatm, hogy minden áron akard, csak nyugisan próbálkozzatok, vannak csodák...lehet összejön a férjed sperma képével is, Ízisz az élő példa, ezért nem szabad feladni.

Mandarin: Szia, mizu Veled, na túl vagytok a pé-n? Mi is két naponta voltunk együtt! :wink: Majd írj, hogy mizu!?
Mesélj, hogy vagytok most!

Aza baj, hogy nálunk az Apósék még gázabbak...de ne érdekel...ha most velük foglakozom, bedilizek...az sem jó!

Ja, lányok hányinger kinél mikor volt először, vol olyan , akinél egyáltalán nem volt!? :shock:

Kép
nyuszifül16
 
 


Ja, mandarin mi is jártunk így: Párom úgy leégette a tarhonyát, hogy csak repült a kozmás serpenyő a mosogatóba, én meg csak mosolyogtam..mondtam, majd csinál másikat! :lol:

Kép
nyuszifül16
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?