Új privát üzeneted érkezett!

[quote="hmbori"]
írta:
hmboriMimi, én Diósdon lakom - Te Érd melyik részén laksz?

Na jól emlékeztem,hogy van itt Diósdi :lol:
Mi tőletek a legtávolabbi ponton lakunk :lol:
Nem tudom mennyire vagy ismerős Érden??De Perkvárosban lakunk és annak is a legszélén fent a dombtetőn Törökbálinthoz közelebbi részen.
Szóval nem a citiben,hanem ott ahol max a madarak csivitelnek.

mimi12
 
 


[quote="v.piroska"]M írta:v.piroskaá nem azé de a többiek hol vannak?

Én spec körömpörit főzők,és sütöttem egy nagy adag palit.
Hihetetlen!!Már 13hete nem kívántam meg,hogy édességet egyek :lol:
De azért a körömpöri jobban vonz..

Tündi!Csak lestem a szakszerű hozzászólásodon.Aztán rájöttem,hogy megnéztem én már a profilodat :lol: :lol:

Na azt sem tudom kinek mit írjak??

mimi12
 
 


Piroskaa
Köszi aranyos vagy,hogy feltetted a képet....megmutattam a Páromnak is és ő is azt mondta,hogy lehet inkább ilyet kéne vennünk!
Mimi
Édességet csak a palacsintát tudom megenni ,de azt is csak házi barack lekvárral,de amúgy semmi más édesség nem csúszik le!!!
Most ettem kakaóscsigust és ki is hánytam......reggel meg itt paráztam,hogy jaj most mi van ,hogy tudok enni és nem hányok!
Bocsi,hogy ennyire ParaMami vagyok,de azért aranyosak vagytok,hogy nem küldtök el a fenébe!! :D
Körömpöri viszont lecsúszna.....hol is laksz? Készen van a hami ?
Mehetek enni :D:D:D

Jó étvágyat amúgy mindenkinek!
Puszi!
Noki

Kép
noki&potyi
 
 

 
 

[quote="mimi12"] írta:mimi12
[quote="hmbori"]
írta:
hmboriMimi, én Diósdon lakom - Te Érd melyik részén laksz?

Na jól emlékeztem,hogy van itt Diósdi :lol:
Mi tőletek a legtávolabbi ponton lakunk :lol:
Nem tudom mennyire vagy ismerős Érden??De Perkvárosban lakunk és annak is a legszélén fent a dombtetőn Törökbálinthoz közelebbi részen.
Szóval nem a citiben,hanem ott ahol max a madarak csivitelnek.


Hát, akkor nem valószínű, hogy akár futólag is láthattuk volna egymást. Bár attól függ, az Etele téri buszvégállomást milyen gyakran látogatod... Én naponta 2x.

Kép

Kép
hmbori
 
 


Nálunk is ma palacsinta volt :)
Meg előtte vadas - hmmm, de finom!
Meg húsleves.

Noki, szerintem is az lehetett a gond, hogy össze-vissza ettél mindent - azért egy ideje már nem volt ehhez hozzászokva a gyomrod. De majd mostantól fokozatosan átállhatsz a sok finomságra, amiket megkívánaz! :wink:

Piroska, hol is találtad ezt a jó kis ágyat?

Kép

Kép
hmbori
 
 


Noki,lehetett ludas a kakaós csiga is.

Piroska,nagyon klassz az ágy.Én is ilyet néztem Lucának,de akkor még albérletben
laktunk,és nem fért volna be,de mire megszületett kiköltöztünk :)
Én is megszoktam kapni apától a magamét amiért ilyeneket nézek..sőt ő még barátok közt is utálja :? De most nem tud szólni,de majd 3hét múlva :wink:

Mimi,köröm pröi+palacsinta...hm..én is mehetek hozzátok enni? :wink: Igen a szakmámból kifolyólag tudok ilyen dolgokat..és tényleg elszomorító,hogy még születnek ilyen babák..

Hmbori,vadas is fincsi :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


hmbori: ezeken az oldalakon találtam, de szokott lenni a Brendon babaáruházban is csak ott drágább.

http://bababolt.echt.hu/butor/kisagy

http://www.babaholmiolcson.hu/shop.php?kat=butor

Kép
Vendég
 


Piroska,
jelentem én ma Budapesten voltam :lol: Kikáztunk, megrendeltük Lili ágyát. 168.000 Ft, de apa azt mondta, ennyit megérdemel Lili. Hát ő tudja :lol: Meg vettünk egy komódot, jó sok fiókkal, hogy végre eltűnjön az előszobából a kupi. Csak sajnos mi bárhol, bármikor képesek vagyunk rendetlenséget csinálni.

Még sajnos a házunk nincs úgy funkcionálisan berendezve, hogy mindennek tuti helye legyen, de majd szépen lassan alakul. Az elképzelések már megvannak.

Most nézem, apa bealudt Lili meséjén. Az enyém pasi amúgy szereti a Barátok köztet, ő is nézi.

Na 3 perc múlva 7 óra, vacsizok, annyi finom felvágottat vettünk. Nyami-nyami.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Szép napot mindenkinek :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ti jártok kismama-tornára? Felkészítő tanfolyamra?
Vendég
 


Kata,
én nem járok sehova. Majd felkészítőre megyünk, mert elvileg úgy van, hogy a papás szülőszobában annak van elsőbbsége, aki volt felkészítőn. Igaz 3 éve már voltunk, de hátha van valami újdonság.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Neveken gondolkoztatok már?

Nálunk a Lucas és a Sonia a nyerő :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Linacska
Mondjuk neked már nem olyan aktuális, de az első babát váróknak a babagondozási tanfolyam, a szoptatásra felkészítés... :wink:
Vendég
 


Kata,
nálunk a kórházban csak szülésre felkészítő tanfolyam volt. Babagondozás, szoptatás, ilyesmi nem. De szerintem ez kórházanként változó.
De ez a szülésre felkészítő is olyan érdekes volt. Pl. mondták, hogy nem szeretik, ha valaki előre megtanulja a tuti légzéstechnikát, mert hogy a szülés közben általában nem tud rá figyelni az ember, aztán bestresszeli magát, hogy most miért nem megy... Én nem voltam olyan terhestornán, amin ezt megtanulhattam volna, vagyis egyszer voltunk apával, de nem tudtuk igazán komolyan venni.
Na a lényeg, hogy annyira tudtam szülés közben, hogy mit kell csinálni. Egyszerűen mint ahogy tud az ember nyelni, levegőt venni, wc-re menni, szerintem tud az ember szülni, annyira "egyértelmű", hogy mikor milyen érzésre hogy jó reagálni. Legalábbis én így éltem meg.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Az a torna ahova járunk, ott nem annyira a légzéstechnika a lényeg, hanem az, hogy érezzük jól magunkat a bőrünkben :lol:
Vendég
 


Kata,
a 12. hét előtt járhatsz tornára? Itt nem szokták javasolni, csak betöltött 12. hét után. Azért lehet, hogy majd én is nézek valamit, csak nekem ahhoz kb. 20 km-t kell utazni oda, és annyit vissza. Nem mintha hetente többször nem mennék :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Amikor voltam a doktornál, megkérdetem. Amíg nincs gondom, addig nem kell lényeges megszorításokkal élnem.
Vendég
 


Noki!
Körömpöriért Érdre kell jönni :lol:
Amúgy nyugi nemcsak te vagy paramami.Én is az vagyok(meg szerintem mindenki),csak én már nem panaszkodom.
Ja és örülj neki,hogy kezdesz jobban lenni.Viszont tényleg óvatosan a kajákkal.Hagyj időt a szervezetednek,hogy vissza szokjon az újra ehetéshez,ne akarj most azonnal egyszerre mindent bepótolni :lol:

Tündi!Jöhetsz Te is,és jöhet bárki!Csináltam bőven körömpörit.De a pali elfogyott :lol:

Erhart!Én sajnos nem mehetek tornázni,pedig jó lett volna valami mozgás.De hát ez van.
Felkészítő tanfolyamok.Háát,nem tudom,tudnak e még újat mondani??
Viszont aki az első babáját várja,annak tényleg jó lehet,meg jó program!
Sajnos mikor a lányom született,akkor még nem is voltak ilyen felkészítők,meg torna sem nagyon volt.

Linácska!Jól bevásároltatok :lol: :lol:
Őh hát szekrények.Én is mindig pakolás gondban vagyok.Pedig isten biza,van bőven szekrényünk,de mégsem tudok mit hová tenni??
Én sokszor nem is értem??Tényleg 35nm-ről költöztünk kb 100-120nm-re.Míg a 35nm-en minden elfért,mindennek van helye,itt mindent suvasztok mindenhová.Énnem tudom,hogy tudtuk ezt a sok lomot annó elrakni??Ja és van egy kb 60nm-es garázsunk,ami inkább pince szerű.Na ott már lépni alig lehet a sok lomtól :roll: Ok lettek kerti játékok,meg fűnyíró,növények lent van a babakocsi,..stb.No de akkor is...
Na szép éjszakát mindenkinek!
Úgy néz ki,holnap anyum elviszi a Szabit is és a Fannit is rokonlátogatóba.Lesz egy pihi napunk :lol:

mimi12
 
 


Sziasztok!

Kicsit bekukkantottam.

Mi jól vagyunk :lol: :lol: :lol: :lol:

Kezdem átnézni a neten található kelengyelistákat. Próbálom összeírni, hogy mit kell megvennünk.
Vendég
 


Szia Kitty,
el sem hiszem, hogy jelentkeztél :lol: Kelengyelista, na az jó program, meg mire megnézed, hogy mit hol érdemes megvenni, és beszerzed.

Anyukám pont most mondta valamelyik nap, hogy mikor Lilit vártam, olyan felhőtlenül boldog voltam,..., most meg ezt nem látja rajtam. És nem érti meg, hogy egész más 2. gyereket várni szerintem. Egyrészt fáradt vagyok, és kicsit lelkileg kikészít, hogy nem ehetek meg bármit, amit kívánok. Nem vagyok éhes, csak szeretnék enni egy lekvároskalácsot, vagy egy kakaóscsigát, vagy ilyesmit, de nem lehet. Aztán már itt van az 1. gyerekem, akiről gondoskodnom kell, és ugye nincs meg az igazi "újdonság varázsa". Nem kell babaszobát nézni, babakocsit kiválasztani, kisruhákat venni..., amitől már Lilinél ilyenkor zsongtam.
Na jó, ezt nem panaszkodásnak írtam, más nem tudom hogy van a 2. 3. gyerekkel, csak nem értettem anyu megjegyzését.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Jó reggelt!

Mimi! Most olvastam,hogy milyen finomságot főztél tegnap, és mennyien pályáztak rá, na jó, nekem a maradék is jó lesz :D
Amúgy kis lakás nagy rend, nagy lakás kis rend. Minél nagyobb helyen élsz, annál jobban terjeszkedsz.

Én tegnap lebbencslevest főztem, ma meg a szüleimhez megyünk ebédre, szerencsére a vasárnap mindig kilőve, nem kell főznöm.

Kismama torna engem is érdekel, de itt biztos nem ingyenes.

Jó pihenést mindenkinek.
Vendég
 


Jó reggelt!

Itt esik a hó,de nam marad meg :?

Erhart,én nem jártam se tronára,se szülésfelkészítőre.Most sem fogok.És apát mégis beengedték :) Mondjuk dokink elejétől fogva tudta,hogy apásat akarunk,és nekünk valahogy nem is említették a tanfolyamot. :roll: Most meg felesleges lenne mennünk,mert császáros leszek!

Linácska,megértelek.Nekem is hiányzik,hogy nincs babakocsivevés és a többi klassz dolog.Lucával minden bababolt kirakatánál megálltam és néztem,hogy milyen is kellene :) Persze most is megállok,de hiába....

Mimi,körömpörivel is beérem! :) Kellemes pihis napot mára! :)Mi is majdnem 110nm-en lakunk,de hát itt aztán van káosz!Abban reménykedem,hogyha kész lesz afelújítás lesz egy kis rend.Csak az bánt,hogy bútorokra megint nem fog maradni,és most azok a bútorok vannak amiket a volt tulaj nem tudott elvinni,persze csak a szobákban,mert konyha ,fürdő,ebédlő az fel van újítva.Ott minden új,kivéve ebédlőszekrény+asztal.De majd szépen apránként meglesz az is,legalábbis remélem....

Piroska,bejelöltelek msn-en.Nem baj?Használod?

Móni,ma lehet mi is kimegyünk egy vendélőbe kajcsizni,tesóm üdölési csekkén,de nincs hangulatom.Ma olyan nyomi vagyok :?

Kép
Kép
tundi24
 
 


én is csak bekukk...
a hányinger állandó, plusz most még egy kis nátha is... :evil:

Piroska :lol: tök jó az ágy meg az olcsó oldal is! Asszem, nem fogunk sokat várni a cuccok beszerzésével!

Kitty :lol: Végre újra itt! HOl találtál babakelengyés oldalt? mindenhol mást írnak, nem?

SIssi :lol: Szuper hír, hogy nem kell inzulin!!!

Kismama-torna: én is úgy tudom, hogy csak a 12. hét után javasolják. én tök mennék, biztos szuper, ha minden porcikát megmozgatnak!! Ha holnap az uh-n minden oké, a héten megyek a védőnőhöz, aztán tőle megkérdezem...
Irdab :lol: Te nem tervezed, hogy a közelben terhes tornára jársz? Mehetnénk együtt!! Tata-Tbánya nem gond...

na pusz. Mi is szülőknél eszünk...Húsleves...nyami :P

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Tündi :lol: nálunk is nagy pelyhekben esik...Gyönyörű! én asszem ki fogok menni a kutyival, az feldob! Menj ki egy kicsit Te is!
a

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Madaran,sajnos itt csak kis pelyhekben eseget :? Nem nagyon lehet élvezni!De hátha délutánra itt is jó nagy pelyhekben esne,jó lenne már szánkózni is egyet!Tesómat befognám,hogy húzzon bennünket :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Nálunk is csak esegetett a hó, egy kicsi maradt is belőle. Lili elment az apjával a boltig, meg vissza, úgyhogy a mai séta megvolt.

Nálunk ma husileves lesz, és kolbászhússal töltött dagadó. Én csinálom.

Tündi,
nálunk is beengednék apát, azzal nincs gond, hisz nem tehetnek mást, törvény írja elő, hogy egy nagykorú veled lehet a szülésnél. De egy apás szülőszoba van, a többi csak függönnyel elválasztva, és ha két apás pár van, az mehet oda, akinek be van pecsételve, hogy volt a felkészítőn. Apa már most azon izgul, nehogy foglalt legyen. Én meg azon, hogy legyen baba-mama hely. Bár elég jó protekcióm van :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska,akkor nálunk lehet azért nem lényeg ez a felkészítő,mert hogy itt csak függönnyel vannak elválasztva az ágyak.Viszont a gyerekágyon minden szoba baba-mamás.Én anno 2ágyasban voltam.De van 1db egyágyas is,doki oda akart tetetni,de nem bánom,hogy nem volt szabad :wink: mert nem szeretek egyedül lenni.Így azért mégis volt kihez szólnom.Most sem szeretnék odakerülni...A 2ágyas nagyon jóóó :) De ha 4-esbe kerülök az sem bánt :)
Mindnehol csupa finomság lesz az ebéd!:)

Kép
Kép
tundi24
 
 


Na, vagyok én is :) Nagyon pörgős volt a tegnapi napom, jól el is fáradtam benne.

Túl vagyok az integrált vérvételen, márcsak a jó eredményért kell drukkolni. De basszus, nem tudott megszúrni a csaj... 4 helyen próbálkozott, a könyökvénáimnál és a kézfejemen hatalmas kék foltok maradtak. Nem tudom mi volt a baj, de kifejezetten fájt, ahogy csinálta.
Holnap meg megyek 4d-s genetikára. Már alig várom, hogy megint beleshessek :lol:

Annyit írtatok megint, hogy elolvasni is alig bírtam!
Piroska, el sem hiszem, hogy most Te hiányolsz mindenkit :))))))) Látod-látod, ha megjön az ihlet, lehet témát találni. Nagyon tetszik nekem is ez a kombi kiságy amit találtál, de én nem veszek már új bútorokat.

Nálunk lasagne az ebéd, nem akarom magam fényezni, de istenien csinálom :lol: :lol: :lol: Aki nem hiszi, járjon utána :wink: a cím: Pomáz.......
Vendég
 


cscsi :lol: a héten én is csináltam lasagne-t, isteni volt! Hmm!!
A vérvételek ált. nekem is így szoktak sikerülni... kiwi vagyok, holnap hányadszorra sikerül:shock: A 4D-s is az integrált része?? Hány nap múlva lesz eredménye a vérvételnek? Ha jól rémlik, nekem azt mondta a doki, hogy uh+vérvétel együtt...
Holnap megyünk, remélem, nem korai, még alig 11 hét... :roll:

lehet, hogy elmegyünk kirándulni (inkább sétizni) Dobogókőre!! Remélem, ott is ilyen szép minden!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


húú, tök jó az itteni babanetes babakelengye lista!!! (Kitty :lol: )
Mi úgy döntöttünk, nem egyszerre vesszük meg a dolgokat, hanem minden hónapban valamit, de jó ötlet, hogy kinyomtassam a kelengye-listát, aztán pipálgassak... Akkor nem lesz az, hogy csak azt veszem meg, ami hirtelen megtetszik. a héten két cuccot is vettem: a Tescoban 70%-os leárazás van, úgyhogy beruháztam egy kispulcsira... Az Ikeában meg vettem egy édi fürdőlepedőt...nem bírtam ki. :?

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Nyári babáknak8) :lol: 8) :lol: 8) :lol:

4-6 db. body másnéven kombidressz, vékonyabb pamut anyagból, célszerű ujjatlant venni, de nem árt egy-két hosszú ujjú darab sem a hidegebb napokra vagy altatáshoz (a legjobb, ha elöl gombosat vagy tágítható nyakút veszel, mert minden kisded utálja, ha valamin áthúzzák a fejét, de lehet a régebbi típusú rékli, kising is)
4-6 db. rugdalózó vékonya bb plüss vagy pamut anyagból, ujjatlan darabokat érdemes beszerezni, de ebből sem árt egy darab hosszú ujjút venni (praktikus, ha a lába között szétnyitható, így nem kell pelenkacserénél az egészet lehámozni az amúgy valószínűleg vadul tiltakozó csemetéről)
2-3 db. napozó a nyári hőségben elég ezt feladni rá, és úgy levegőztetni vagy altatni a szabadban, természetesen árnyékban
2-3 db. póló ha ujjatlan rugikat vásárolsz, nyáron sem árt beszerezni néhány rövid ujjú darabot
1-2 db. pulóver vagy kardigán (a hűvösebb, de mégsem túl hideg napokra)
1-2 db. kiskabát (másnéven kocsikabát)
1-2 db. sapka nyáron elég a vékony pamutsapka, újszülöttre adjunk kettőt egyszerre, mert még nagyon érzékeny a fülük, jó, ha megkötős, így nem tudja magáról ledolgozni a baba
2 pár zokni vagy kiscipő (kötött)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Cscsi,biztosan rendben lesz a vérvétel eredménye.Nekem eddig egyszer sikerült szétszúrniuk a kezem..de utána úgy néztem ki,mint egy drogos.Lassange.hmm..az is fincsi :) A tésztáját is te csinálod?

Madaran,érezzétek jól magatokat! :) Aztán meséld ám el,hogy milyen volt :)
Mi is anno beoisztottuk,hogy mikor mit veszünk meg..imádtam/imádok vásárolni :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

Olvasgatom a listát.
Őhh.
Pólót húzzátok ki.Az hót felesleges egy újszülöttnek,főleg ha útálák,ha a fejükön áthúzúnk valamit :lol:
No meg ha van kombidressz,akkor a póló tök felesleges.Pont mint a napozó.Az is tök felesleges,mert a kombidressz bőven megfelel napozónak :lol:
Ja a réklit felejtsétek el.Még anno valaki hozott a lányomnak,és nagy ívben hajítottam el az első feladás után.Kb 10perc múlva a gyerek nyakában volt az egész.SZóval senki ne hagyja magát a nagyszülők által meggyőzni,hogy az mennyire de kell :lol:

Én egyenlőre nem veszek semmit.Mert ugyi nekünk is megvan minden.Persze azért az ember 1-2 darabot vesz újat.Mert az olyan jó dolog.De bőven ráérek 7hós terhesen is vásárolgatni.

Nálunk pl a Szabinak el kell majd hozni a rendes ágyat,és a kiságyat majd megkapja a kis tesó.Vagy szerzünk egy ideiglenes kiságyat.Majd meglátjuk,hogyan alakul.
Hála égnek a lányomtól megmaradt egy 160-as leesésgátlós ágyikó.Max matracot kell majd venni bele.
De ez még nagyon ráér!

Szia Kitty!Jó,hogy bekukkantottál!
Miért jössz ilyen ritkán?

mimi12
 
 


Anna, merre laktok? Dobogókőn mi is gyakran megfordulunk :)
De jó, hogy írod a Tesco akciót, úgy is kell vennem pár dolgot Milunak.

Egyébként egy tipp a kelengyevásárláshoz: én két éve nagyon sok helyen megnéztem mit mennyiért lehet beszerezni. Ajánlom nektek a Tesco-t, mert jó minőségű és olcsó babaholmik vannak!
A tetra pelenkák itt a legolcsóbbak, meg van három kis body egy csomagban (100%pamut) azok is világbajnok áron. A Cherokee babaruhák egyébként is tök jók :)
Vendég
 


Az auchanben is érdemes körül nézni néha,ha van valakinek a közelében.Ott pl van,hogy akciósan 5db bodit lehet kb 1000ft-ért venni.És pont annyira kínai mint a tescos :lol:
Őő mi pl a Szabinak jó ideje diszkontos pelust veszünk.Ez 2300ft az ő mérete és 60db van benne.Ok van benne néha hibás,de pont annyit tud mint a pampers vagy bármelyik másik pelus.Popsi törlő a DM es van jó áron és minőségre sem rossz.A pampers popsitörlő az én alsómat is csípi,akkor milyen kellemes lehet egy épp kipirosodott babapopinak.
Nah ha valami eszembe jut még,akkor írom. :lol:

mimi12
 
 


Na sziasztok!

Kitty hogy-hogy nem jársz itt már olyan sűrűn?

Csilla: hát még jó hogy én is hiányolok sok mindenkit! Hát engem is hiányoltak :lol:

Madaran: szerintem mi sem fogunk sok időt várni a vásárlással, valószínű hogy a babaágyat hamar beszerezzük addig amíg akciós :lol:

Tündérke: nem baj hogy bejelöltél! Szoktam, de csak ritkán használni.

Mimi: Én most pl. a tesco-s Cherokee babacuccokon vagyok meglepődve hogy tök jó anyaguk van és nem is annyira drágák.

Babakelengye: szerintem én még azzal várok, de legalább is átnézem hogy mire számíthatok :lol:

Kép
Vendég
 


mimi, mi az a rékli? :oops: Még sosem hallottam róla...

Amúgy én még inkább csak infókat gyűjtök, még nem kezdek a vásárlásba. Amíg nem érzem mocorogni a picit, addig nem is érzem olyan égetően fontosnak. Jövő héten lesz Pesten egy művházban baba-mama-börze, de még az sem biztos, hogy oda elmegyünk.

Ha lehet majd választanom, lehet, hogy én nem ragaszkodnék a baba-mamás szobához... :oops: Ahogy hallottam, az első pár hónap elég sok energiát kivesz a kismamákból, ezért lehet, hogy jó lenne pár napot a kórházban "regenerálódni"... De hát majd meglátjuk!

Tegnap az atv-n a Vonalkód nevű műsorban pont baba-cuccokról volt szó - meglepődtem, amikor az egyik boltban a fürdőlepedőre 6.700,- Ft-ot mondtak. :shock: Biztos lehet abból is más helyen megfizethető árút találni! Madaran, mennyi volt az IKEÁ-ban?
De az egyik boltban azt mondták, hogy egy "kezdőcsomag" kijön 50.000,- Ft-ból - az még elviselhető! (Ebben benne van már a kiságy, meg a babkocsi is.)
Ja, meg valahol egy kispárna és kistakaró 16.000,- Ft - mint mondták, nagyon jó árban! :shock: Szerintem ez is állati drága!

Szerintetek kell a kiságy fölé baldachin? Mert az OK, hogy ilyen lógó játékok kellenek, de kell a baldachin is? Mire jó az?

Kép

Kép
hmbori
 
 


Piroska!
Igen azok egész jók.Viszont tényleg van az auchanban is jó,de a corás viszont sokkal jobb.De ki kell fogni.
Amúgy mi alig vettünk a Szabinak új rucikat.Szinte mindent használtan vettünk.Érdemes körül nézni,mert sokkal olcsóbban sokkal jobbat lehet venni.

mimi12
 
 


Bori,
nekünk volt baldachin, de mindig félrehúztam, mert nem láttam tőle Lilit. Akkor lehet jelentősége, ha pont oda süt a nap, és árnyékolásnak jó, főleg ugye nyári babánál. De egy idő után nem használtuk.

Szerintem amúgy jó a baba-mama szoba, és jót tesz a regenerálódásnak. Nálunk olyan volt, hogy este fél 10-kor elvitték a babát, reggel 6-kor hozták, tehát éjszaka tudtunk pihenni. Napközben meg velem volt, pelenkáztam, akkor etettem, mikor felkelt, nem amikor éhes volt, én öltöztettem át, ha kellett, én ringattam, amikor fél napon át sírt, mert jött ki belőle a magzatszurok, szóval kicsit belejöttem a gondozásába, és ha kellett, még volt segítség. Na meg azt vettem észre, hogy azok, akik baba-mama szobában voltak, sokkal hamarabb "gyógyultak". Én már másnap úgy törölköztem, hogy a radiátorra feltettem a lábam, még kérdezték is a nem baba-mamások, hogy én ezt hogy tudom, hát nem fáj. Nem fájt. Ha gondoskodni kellett a babáról kénytelen voltam felkelni ha fáj, ha nem, és valahogy nem is ezzel foglalkoztunk, mi nem kaptuk szobába a kaját sem, valahogy kevésbé éreztem kórháznak az egészet. De ez csak az én véleményem!!! Ja, és egy ilyen pici még símán alszik 3-4 órát egyben, napközben is, tehát lehet mellette pihenni, aludni. Néha már úgy vártam, hogy keljen fel és babusgathassam :lol:

Babakelengye "beszerzés" nálunk elvileg az lesz, hogy kiválogatom, hogy a decemberi lányom ruháiból mi az, ami használható augusztusban is, biztosan kell majd egy-két szellősebb darab. Na meg ha fiú, akkor a rózsaszín rugik helyett valami más, de ha jól emlékszem sok kék meg sárga van, meg fehér is.
Újat biztosan veszek pelenkákból, mert azok azért már leamortizálódtak, foltosak, és ugye újabban már csak "hányásfelfogás"-ra használjuk őket. Meg kellenek új cumisüvegek, az biztos.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Mimi,
az Auchanos bodykat én is szeretem, igaz idővel nyúlnak, de pl. máshol még nem is láttam pántos bodyt, ez olyan csajszis, van 36 hónapos is belőle, és azt használjuk ilyenkor télen. Meg azt szeretem, hogy azok símán rámennek a fejre mindenféle kapcsolgatás nélkül, tetszik a kialakításuk. Nekünk más ruhából is sok Auchanos van. Meg még Cheroke előtti tesco-sok, az az item, ha jól emlékszem.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Bori!
ez a rékli :lol:
http://www.forbaby.hu/index.php?productID=3223
Vagyis egy olyan póló szerű,amit meg kell kötni,és kb 10perc sem kell,hozzá,hogy a gyerek nyakában legyen az egész.Mikor mi kicsik voltunk,akkor ez vászonból volt. :roll:

Fürdőlepedőt mi nem is vettünk.Szerintem hót felesleges.Lehet kapni kifogónak nevezett valamit.EZ pelenka anyagból van,akkora,hogy a Szabi 3évesen is azt használj,sokkal jobb nedvszívó.De persze,van aki ezt nem szereti.
Nekem bevált.
AMúgy 1000ft ért is lehet venni türcsit,és a mi türcsijeink is pont ugyan azt tudják,csak azokba bele is fér a gyerek,és szárazra is lehet törülni vele egy bébit. :lol:

Baldahin.Szép dísz,amúgy arra tök jó,hogy a feltérdelni tanuló gyerkőc magára húzza.Ez kb 5-6hós kor környékén történik meg általában.Szóval kb 6hónapig lehet dísze a kiságynak :lol:
Nekem egyik gyerekem sem vetette a szememre,hogy nem volt nekik baldahinuk :lol:
Kispárna kb 3 éves korig szigorúan tilos!!Na jó 2éves kor körül már lehet egy lapos kb 1cm vastag valami a fejük alatt.De a Szabi a mai napig párna nélkül alszik.
SZóval felejtős az a 16000ft os.Bőven megteszi majd egy kis takaró,és elég a 2-3ezres is.1-2éves kor után,úgyis kicsi lesz :lol:
Őőő izé.Már nem azért,de mi magunknak az ikeában vettünk ennyiért 200x200-as toll+pehely keverékes paplant.És teljesen jól takar :lol:

mimi12
 
 


[quote="mimi12"]B írta:mimi12ori!
ez a rékli :lol:
http://www.forbaby.hu/index.php?productID=3223
Vagyis egy olyan póló szerű,amit meg kell kötni,és kb 10perc sem kell,hozzá,hogy a gyerek nyakában legyen az egész.Mikor mi kicsik voltunk,akkor ez vászonból volt. :roll:


Hát tényleg nem tűnik egy praktikus darabnak! Akkor ezt ki is lehet húzni a listáról! :) Meg minek is öltöztetnénk külön felsőbe, meg alsóba, ha egyben is meg lehet oldani!? :) Már amíg pici - később persze jól jöhet, de nem ez a "kényszerzubbony". :)

Kép

Kép
hmbori
 
 


Mimi,
még nekünk is a kifogó van, tényleg az a legjobb. És születése óta használjuk Lilinek, 2 db-ot felváltva. Ja, meg közben lett egy micimacis is, na mindegy, szóval a 2005-ben vásároltnak sincs semmi baja még.

Csajok,
hogy álltok pocakfotóval???

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


[quote="linacska"]
írta:
linacska
Csajok,
hogy álltok pocakfotóval???
Sehogy :lol:
Majd ha normálisan fel leszek öltözve,és lefényképez valaki,akkor lesz :lol:

mimi12
 
 


Mimi,
nekem is csak két héttel ezelőtti volt.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


[quote="madaran"]N írta:madaranyári babáknak8) :lol: 8) :lol: 8) :lol:


2-3 db. napozó a nyári hőségben elég ezt feladni rá, és úgy levegőztetni vagy altatni a szabadban, természetesen árnyékban


Valaki elárulja nekem, hogy mi az a napozó? :oops:

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


Sziasztok!

Látom nagyon pörögnek itt az események.

van még valaki rajtam kívül aki még mindig állandóan fel van fújjódva. Én már lassan elszálok :shock:

babakelengye: nekem csak válogatnom kell, mert Ádám szept 3-án született, Kismanó meg aug. végén fog. De ha kiscsaj lesz akkor mindenképp veszek egy pár rucit. Na jó amúgy is.

baldahin: Nekünk együtt volt a kispárna, takaró, rácsvédő, baldahin kb 10000 Ft. A párnát (0,5 cm) nem használjuk mert csak maga alá gyűri, betakarni nem lehet mert felébred (kicsi babapléddel szoktam, de azt is legyűri magáról).
A baldahin viszont nálunk jó, mert a tv miatt sötétít.

Pocakfotó: Még egy sincs, de majd lassan.

Kép

Kép
ádibaba
 
 


Lili új sportot talált....
Kép
Kép

És kész lett az új komódunk a 13. hetes pocakkal :lol:
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Adri: Olyan mint egy rövidujjú, vagy ujjatlan, rugdalózó, aminek a lábrésze csak comközépig vagy még rövidebbig ér. Na ezt meg jó megaszontam

nem tudom mennyit látsz ebből a képből
Kép

Kép

Kép
ádibaba
 
 


Flake,
a napozó egy kis ujjatlan rövid szárú, vagy szár nélküli kis ruha.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


ádibaba,
tök jó a kép, teljesen jól látszik :)

linacska,
köszi a segítséget és gratula a pocakhoz meg az új komódhoz!

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?