Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!

Tompán fáj a bucim, de ez pont elég, hogy ne tudjak aludniKép

Zsu!
Ezek szerint neked is megvan az a könyv. Ezt egyébként kb. 3 éve csináltam, még a régi lakásba.
Sajnos most elfekvőben van, mert itt már a dekopácsok vannak, meg miegyéb.

Jubi!
Mindet bele üveg ügyben, végeredményt ide felKép

Kata!
Szuper, köszönöm a mintátKép
Abból a bizonyos lefűzhetőből nekem is megvan 10-15 szám, de nem vettem tovább, mert még az ükunokám is abból fog böködni. Plussz van két könyv is, még külön bordűrös is. Ja, és egyet terveztem is, el is kezdtem, csak hát jött az a fránya dekop.

Pá, pá

Kép
krampuszmama
 
 


TÁ-DÁMMM !!

Verőfényes tavaszi jó reggelt!
mert hogy állítólag ma van a meteorológiai tavasz első napja

megjöttem ismét, max teljesítményen üzemelek ismét.KépKép

gyors kérek is egyet, igaz nem tom kitől, de aszzem Szandra, v. Zsu figyeljen, kettejük közül követte el vki....
azt a "beírást" keresem, ahol ezeknek a jópofa kis figurmányoknak a lelőhelyét közölte valamelyikük, és volt vagy 4 oldal is belinkelve, köztük volt magyar is

MÉG 1x PLÍZ!!!!
ja, ha Koda felébredtél, lehet te is tudod, egye fene, tőled is elfogadom...

Szandra! Biblia lapjai? készülnek?
nem akarlak sürgetni, de még Hessz András is gyorsabb volt a középkorban(vagy őskor???)KépKép

jó, mi? visszajövök és máris ennyi mindent akarok
hihi

na hali

sebi még
Kép de érzem mindjárt kell csinálnom neki a : Kép

drezsy
drezsy
 
 


JÓ REGGELT LÁNYOK!

Na, ez már a régi Drezsy! Éljen!!! Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 

 
 

CsajokKép
Visszatért a mókakirályKépKép
Talán ezt keresed Drezsykém???:

http://natloz.znet.hu/gifmenu/allatok.htm
http://www.animationlibrary.com/a-l/
http://www.animfactory.com/index.html
http://www.clicksmilies.com/
http://www.smi.hu/ingyen/gk.htm
Ezt még KataKép mutatta.

KataKép
Vicc: KépKép
És köszi a babasírástól mentes éjszakát! Nekünk bejött! Este 10-től reggel 8-is aludt Marci megállás nélkül.
Kép

JubiKép
Én is kíváncsi vagyok az üvegre!!!

SzandraKép
Fejfájás ellen kívánom neked:

Kép


Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


koda!!!

jajaja!
ippeg ezeket kerestem
köszi!
drezsy
 
 


MUSIIIIIII!!!!!!

Sok boldogságot nektek!!!

Kép

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Musi!!!!!!!!!!
Csatlakozom Kodához! LEGYETEK NAGYON BOLDOGOK!!!

VIDÁM NAPOT MINDENKINEK!
Kép
Jubi

ui.Ha valaki véletlenül dekopácsol valamit, azért mutassa megKép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi kérésére:

http://babanet.hu/album/albumimages/1752/35376.jpg

Ezt egy 4 éves kislány kérésére csináltam, aki lovacska mániában szenvedKép

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Koda!
Remek lett a paci! Kép
Én most öntöttem két keretet, az egyikbe találtam egy tök jó halas szalvétát (ez azért fontos, mert a nagy ho-ho-ho horgásznak készül a névnapjára), ha kész lesz - talán jövő hét közepén, végén Kép - megmutatom!

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Koda, inkább itt teszem fel a szakmai kérdéseket és nem a Miskolcban.Kép
Szóval hogy is csinálod a papírmasét? Azt írtad, hogy kell hozzá kb. 15 db A/4-es méretű újságpapír. És mint a rakott palacsintaKép lap és tapragi, lap és tapragi. De mindezt min műveled? Gondolom az alső lap csak átázik és akkor odaragad ahhoz a felülethez, amin dolgozol. Én folpackot gondoltam alátenni. Te hogyan csinálod? És egy vastagabb kartonnal nem lehet helyettesíteni? Mennyi ideig szárad?
Köszi!

Dodus

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


Sziaaaaaaaa Dodus!

De jó, hogy itt is!
Igen, a menetet nagyon jól írtad le. Mint a rakott palacsinta. Az egész műveletet egy rossz műanyag tálcán csináltam. A tálca és a masé közé sütűpapírt tetem. Ezt könnyen le lehet szedni a száradó ppmaséról. A folpack-kal is megpróbálhatod!
( amúgy a tálcát nagyon könnyen meg tudtam tisztítani sima vízzel.)
Én konvektoron szárítottam 8-aS fokozatonKép Kb. 1/2 óra alatt kiszáradt. De ennek az volt a hátránya, hogy kissé hullámos lett. De nem volt vészes, és kicsit lepréseltem, hogy egyenesedjen.
Amúgy a vastag kartont is ki lehet próbálni, szeintem az is jó lenne. Nincs annyi munka vele.Kép

JubiKép

Kösz a pacitKépKép

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Helló!

Kifestettem a hűtőmágneseket, erre a gépből lemerült az összes aksi, így majd csak este tudom feltenni.

Koda,
ezt hogyan szinezted így meg????
Tetszik a ló!

Jubi,
miért olyan soká lesz kész?


manóka

manóka
manóka
 
 


Manóka!
Azért csak jövő héten leszek kész, mert elég méretes a keret, amit öntöttem, és ezt 4 napig szoktam szárítani. Viszont most is ügyködök - alszik Dani, munkaidő vanKép - ezeket már holnap mutogatom nektek Kép
Várom a hűtőmágnes bemutatót!!
Én tudom, hogy csinálta Koda azt a keretet, de nem lövöm le a poént, legyen övé az öröm, hogy megoszthatja veled a titkot Kép

JubiKép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


JubiKép
Máskor nyugodtan lődd le a poéntKépKép

ManókaKép
Úgy készült a kép, hogy a gipszporhoz fahéjat kevertem. Ez a fontos lépés!!! Gipszpor+fahéj. És csak ez után a víz. Ha utólag szórod bele a fahéjat, ott fog úszkálni a gipszes víz tetején. Száradás után (kb 1-2 nap) lesz ilyen a kép. Nagyon szép és illatos!!!Kép

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Köszöntem, kipróbálom, de most szopiidő van.

manóka

manóka
manóka
 
 


Aztaaaaaaaaaaaaa, milyen beszédes hangulat van!
Drezsy!
Örülök, hogy újra a régi a hangulatod!
Jubi! Koda!
Köszönöm az elismerést! Én is a keresztszemezést kezdtem el előbb, csak azzal lassabban lehet haladni...aztán megfertőződtem a dekuplival...
Manóka!
A törölközőre a szegélyt magam varrtam, mert min rajta van a kongré csík, az 199 Ft-ba kerül ebben a méretben ( ez a legkisebb), a natúr törölközőt pedig 400 Ft-ért vettem a Metróban...
Szandra!
igen, nekem is meg van az a könyv. Nagyon tetszik a macis párna, el tudnád küldeni a mintáját? Mekkora a mérete?
Kata!
Köszi, édes a katica, ki is nyomtatom majd. Mekkora a mérete?
A gyűjthető Modern Keresztöltés című kiadványt én is vettem 3 héttel ezelőttig, de már belefáradtam a hajkurászásába, általában mindenhol elfogyott már, mire észbe kaptam, előfizetni meg nem volt pénzem...Most meg már elverem az írószerben a hobbira szánt összeget.
Kép
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Csajok!!!!

Most az én gépem nem jó, vagy tényleg senki sincs itt???? Se mél, se semmi órák óta!

Kép

KataKép
Olvastam, hogy van topikod. Ismerem? melyik az? már régóta érdekel.Kép

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Sziasztok!

Íme a hűtőmágnesek. Nem valami különlegesek, de ez van. Egy gyenge közepesnek azért elmegy.
Csináltam még a maradék festékból egy kis tavaszváró képet
Van még két alkotás készülőben is.

Voltam a Tescoba, most a Horváth gipsz 109 ft.

Megyek, fürdetek, majd még jövök.

manóka

manóka
manóka
 
 


Na, legalább látom, hogy működünkKép

Manóka!
Nagyon jók a hűtőmágnesek. Nem közepes egyáltalán!!! Nagyon élethűek szerintem. A tavaszváród pedig tényleg nagyon vidám!!!Kép

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Koda!

Bocsi, de kicsit kitikkadtam az uszi után.Kép

"Ismerjük meg egymást/Kata007 képei" topik. Gyere, várlak, bár ma már nem leszek, tv-zni akarok. Az egyik kedvenc filmem lesz az RTL klubon.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Koda!
Jó a géped, csak szerintem elkezdődtek a hétvégi programok, mi pl. még most értünk haza. A két hortyogó fiút átnyaláboltuk a kocsiból az ágyukban, és már itt is vagyok..Kép

Manóka!
Ezek a hűtőmágnesek szuperek, lazán kenterbe verik az enyéimet! Hol vetted a formát? Holnap én is megyek a TESCO-ba, veszek gipszet és megnézem a szalvétákat is. Nem találtál valami jót?

Jubi
SZÉP ÁLMOKAT LÁNYOK!Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Musi!
Találtam egy nektek való giffet:Kép
Manóka!
Tenyleg szuperek a mágneseid, na meg a tavaszváród!
Jó éjt:
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Háta akkor jóóóóóóóóóó reggelt Lányok!!!!!!

Gyorsan beköszönök Nektek, mert ahogy JubiKépKép mondta, megkezdődik a hétvégi mászkálás. Na, azért egy darabig még itthon leszek!Kép

Már nagyon Várom, hogy SzandraKép csomagja megérkezzen. Van benne egy Che Guevara szalvéta. Piros alapon fekete fej.
És akkor most segítseteeeeek! Az öcsémnek kelle, de nagyon. Mondtam, hogy legyen fekete a kerete (szandrától loptam az ötletetet), ahogy a képen:
http://babanet.hu/album/albumimages/1769/3327.jpg

De ő szerinte ez túl sötét. Akkor milyen színt adjak keretnek SZERINTETEK????????
Ja, és azt mondja, csak homogén keretet szeretne. na, erre varjatok gombot!Kép
Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Szia Koda! Megint Keszthelyen vagyon az exemnél, így most nyugodtan olvashatlak benneteket! A Che-s képről mindjárt eszembe jutott egy jogot végzett kolléganőm, akinek amikor említettem Che-t, megkérdezte, hogy az meg mi?
Szerintem is fekete keret menne hozzá! Annyira adottak a színei, hogy nem sok választást ad! Megtaláltam a háromszög alakú mécsestartó sablonját! A Hobby Művész katalógusban találtam rá, szerintetek mi földi halandók is rendelhetünk tőlük, vagy csak a viszonteladók?
anizs007
 
 


Szia Ánizs!
Te is rendelhetsz tőlük nyugodtan, sőt, ha Pesten jársz, be is mehetsz a boltjukba körülnézni.

Kriszta

mohácska
 
 


SziasztokKép
Szia KrisztinaKép

Na ÁnizsKép Meg is jött a válsz! Csak az a baj, ugye, hogy nem nagyon jársz Pesten?
Köszi a Che-s választ. Én még esetleg a Te natúr színedre gondoltam. Mivel az megy mindenhez. És öcsém egyszerűen hajthatatlan.Kép

Koda

UI: Ilyen jóban vagy az exeddel???KépKép

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Sziasztok!

Szép napos hétvégét kívánok mindenkinek!

Tegnap még alkottam:cserepeta férjemtől kapott ibolyának, ill. a maradék gipszből, és festékből ezt alkottam. Nem egy művészi, a férjem meg is mosolyogta reggel, amikor megnézte, dehát kettőnk közzül neki van tehetsége, nekem meg időm ilyenekre.

Ánizs,
mindig megnézem a munkáidat, nagyon szépek. Én még most fogom csinálni az első képemet.

El kellene mennem venni pár festéket is, mertmár csak maradésok vannak régről.
De megmaradt diszperzitet is használhatok a gipszre?

És mindenkép kipróbálom Koda fahéját. De úgy is jó lesz, hogy én a vízhez keverem a fahéjas gipszet? És mit tehetek, hogy ne legyen buborékos?

manóka

manóka
manóka
 
 


ManókaKép

Akkor a fahéjról még: Igen én is úgy csináltam, hogy a gipszet+fahéjat összekevertem és ezt adtam a vízhez. Mindíg ez a menet. Gipszet a vízbe. És nem fordítvaKép
Mi az alaja a téglalap alakú, virágos képednek? Mármint a formára gondolok. Szerintem nagyon jó! Kép

Mi nagyon sokan szerintem diszperzitet használunk. Főleg alapozáshoz, de sötétebb szín világosításához is. Sőt, használjuk a diszp. színező pasztáit is. PL: aquakolor színező paszta. A Faustot is dícsérik. Nagyon jó velük dolgozni, keverhető, reped is repesztő lakkon, és olcsóbb sokkal!!! Én már szinte csak ezeket használom.Van amikor nem is világosítom disz.-tel a színező pasztát. Egy baja van, hogy matt lesz a festés. A végén lelekkozom, ha fényes keretet akarok.
A buborékokat úgy kerülöm el, hogy amíg az üvegben megköt kissé a gipszes keverék, gyakran megkevergetem. Csak ezután öntöm bele a sablonba.Kép

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Koda,
ez olyan kis tálca, a Corából, tatárbifsztek volt benne.

manóka
manóka
 
 


Koda! Kénytelen vagyok jóban lenni az exemmmel, mivel neki vagy digit fényképezőgépe, és szombatonként az ő üzletében verem estig a net-et!
Ma egyébként megint ismerkedtem itt Keszthelyen - persze a szalizásból kifolyólag- most nyílt egy új bolt még nem nagyon van választék, de adtam ötleteket, hogy honnét tudják beszerezni. Ha már én nem járok Pesten, legalább ők turkálhassanak a bőség zavarában.
anizs007
 
 


Halihóóó!
Drezsy!
Már ott tartunk, hogy a dekopír fűrész itt van. Be is mutattuk őket egymásnek (rétegelt lemez, dekop fűrész), de csak nem akarnak egymásnak esniKép, először ismerkednek.
Talán holnap, ma dologidő van más témában.
Meg amúgy is jó munkához idő kell, lassúhoz meg még többKép.
Tékitízi

Koda!
Köszi a masszírt megkaptamKép
A Che képhez nemtudok elképzelni más keretet sajnos, de ha megcsináltad rakd fel légyszi.

Musi!
Sok boldogságot kívánok!
Kép

Zsuzsimanó!
Mákod van mert annakidején megrajzoltam számítógépen, hogy ne vesszen el, mert egy Nők Lapjából kivágott cetlin van az eredeti.
Küldöm mail-benKép
Egyébként picike, talán 15*15 centis.

Manóka!
Tök jók a mágneseid, na meg a többi isKép

A Hobbi Művész Katalógust honnan is lehet beszerezni, vagy letölteni???
Segííítség!

Köszi:
Szandra

u.i: azért majd rákeresek
krampuszmama
 
 


Manóka!
Szép a csereped, és a másik is jól sikerült! Buborék ellen az is jó, ha miután beleöntötted a formába a gipszet egy kicsit megrázogatod jobbra-balra a formát, és akkor a bubik feljönnek a felszínre - ami ugye a kép hátulja lesz, tehát az elejéről eltűnnek. Én is diszperzitet használom és aquacolorral színezem. Nehogy már vagyonokat költsek a puccos gipszfestékekreKép

Elkészültem a legújabb ceruzatartóval, ami az oviban fog kikötni: http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/_llatos_ceruzatart_1.JPG
http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/_llatos_ceruzatart_2.JPG
http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/_llatos_ceruzatart_3.JPG
http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/_llatos_ceruzatart_4.JPG
Ez egy ceruzatartó, csak igen sokoldalúKép

JubiKép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


www.hobbymuvesz.hu /katalógus rendelés/
www.remohobby.hu /katalógus rendelés/
anizs007
 
 


Sziasztok!

Először is:

Musi!
Kép

Lányok!
Nagyon szépeket alkottatok.
Csodálatosak azok a hűtőmágnesek is!
Én tegnap előtt még azt mondtam, hogy egy darabig nem akarok szalvétát látni, mert végre kész lett az összes kép.
Ma viszont kiürült három borsós doboz.Kép

Jubi! (De akár bárki is válaszolhat.Kép)
Csináltatok már úgy ceruzatartót, hogy nem festettétek le, hanem csak simán ment a szalvi az ezüstszínű dobozra?
Nagyon elveszlik a minta ha nem festem le előtte?
Nem kivágott mintára gondoltam, hanem mondjuk teljesen leszalvétázni körben a dobozt.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!
Ezen nincs a szalvéta alatt alapozás...háááááát (az már más dolog, hogy tocsogott a dekop.rag a sz. alatt és ettől csuda ráncos lett): http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/r_zs_s_alapoz_s_n_lk_l.JPG

Más:
Erre a faládikóra ma reggel a bolhapiacon egyszerre dobbant rá a szívünk a párommal. És csak 700 ft volt (némi alku utánKép). Még nem tudjuk kié lesz, de mindketten látunk benne fantáziát, és szinte dekopácsolásért kiált. Így néz ki zárva:http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/fal_dika1.JPG
Így, ha csak a tetejét nyitom fel: http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/fal_dika2.JPG
És ez a teljesen szétnyitott állapota: http://gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/fal_dika3.JPG

JubiKép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi!
Honnan szerezted a szalvétát a ceruzatartóhoz? Kéne vagy 2 db!!
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Jubi!
Köszi Neked. Sokat segítettél.Kép
Az a ládika csuda klassz.Kép Tudom a kérdés még korai, de mit fogsz benne tartani?

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata!
Hogy mit fogok benne tartani....SZALVÉTÁKAAAAAAAAAAAAT!Kép
Ha elkészül a ceruzatartód kéretik bemutatni Kép

Zsuzsimano!
Az állatkás ceruzatartóra gondolsz? Hát az a sz-t még vagy 3 hónapja vettem, de azóta még nem találkoztam vele sehol. Annyit tudok ígérni, hogy jártomban-keltemben mindig nézem, és ha ráakadok veszek neked is.

Jucus és Koda!
Nem sikerült eljutnom ma abba a boltba ahol a madárijesztős sz-t (Jucusnak) és a korhadt fára emlékeztető kiöntő sablont (Kodának) kellett volna megvennem. Kép Jövő hét elején pótolom és jelentkezem!

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Ánizs!
KösziKép

Jubi!
Nagyon szuper a dobozka, irígy vagyokKép

Zsu!
Már nem is merem mondani...
Nekem vanKép
krampuszmama
 
 


Jubi!
Isteni a dobozod! Minden vágyam egy ilyen, én varrósnak használnám...
Szandra!
És van belőle felesleges is, vagy csak ami neked kell?
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Jubi!

Ezt a fajta dobozt varrosdoboz álnéven vagyonokért árulják.Nagyon jó vétel volt!Oda ne add a párodnak!

Jucus
20170114224602
 
 


Zsu!

... hát gondolod, hogy akkor megírtam volna, csak hogy fájdítsam a szíved?
KüldömKép
krampuszmama
 
 


Szandra!

Másik topikban van neked üzenet!

Jucus
20170114224602
 
 


SziasztokKép

Hazaértem a szülinapi buliról. Épp hasmenéssel küzdökKépKép

JubiKép
Nem baj, hogy nem jutottál el, én az igyekezetet is értékelemKép Majd jövő hét elején..

SzandraKép
ha kész a kép Che bácsiról, bemutatom. Már csak egy akadálya van. Még nem jött meg a csomagod...Kép Remélem ez nem fog 9 napig bolyongani.Kép

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Jubi!

Az a bizonyos keret miért kopott fakéreg utánzatú?Belül rücskös vagy csak Te nevezted el így?

Jucus
20170114224602
 
 


Majd elfelejtettem!
Mi történt velem ma délelőtt! Épp egy dobozt akartam lefesteni sötétvörös aquakolor színezővel a nagyszobánkban. Hol máshol ugye?Kép
Ahogy lecsavartam a tetéjét, én nem tudom mit műveltem, de a tubus, ami színűltig volt vörös festékkel, egyszer csak hopsz, kiesett a kezemből. Először rá a sárga ülőgarnitúrára, onnan pedig rá a zöld padlószőnyegre. Ne tudjátok meg mit láttam és éreztem. Ráadásul Gabi (a férj) ott állt háttal nekem. Ilyedtemben nem is tudtam, hogy mihez kapjak. Gondoltam megnézem, hogy mi igaz a "Vanish show Mónikával" című műsorból. A foltokra öntöttem kb 1-1 dl vanist. És elkezdtem szépen kisikálni a festéket. Aminek az lett az eredménye, hogy a kis festékcsíkokből kb. 15 cm-es foltokat csináltam, kb. hármat. Azt hittem, rosszul leszek. De nem adtam fel, csak sikáltam, sikáltam. És ha hiszitek, ha nem, a folt eltünt. Most is megnéztem, és tényleg nem látszik semmi. Eddig a venish a szakálkából nem hozta ki a trutyikat, de ezt tényleg jól elintézte. Húúúú! Nagyon megkönnyebbültem!
Ügyes vagyok mi?
(Na, ez a monológ olyan, mintha a reklámból léptem volna kiKépKép)

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Koda!

Én a fehér fugát vagyok hajlamos zöldre festeni.Vanisht még nem próbáltam rá,de más idáig nem hozta ki.

Jucus
20170114224602
 
 


Koda!
Részvétem.Kép El bírom képzelni mit éreztél.Kép
Én Vanish-ben a szappant használom és nagyon szeretem. Még nem volt olyan foltja Dodónak amit ne hozott volna ki. Csoki, narancs, bébikaja, őszibarack nem akadály. Ha azonnal nem jön ki, akkor bekenem vele és hagyom állni.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Szandra!
Te egy Kép vagy!! Én is küldöm a megbeszélteket!
Koda!
Kép
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Koda! Kata!
Mire odaértem, ti már nem voltatok ott!
Koda elköszönését találtam csak meg... Kép
Na mindegy, majd máskor dumcsizunk...
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?