Új privát üzeneted érkezett!

Remélem senkit nem hagytam ki, már jegyzetfüzetből dolgoztam 8)

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Irdab,holnap délre kell mennem a dokihoz.Igen még van barni. :? De éjszaka pl soha nincs :roll:
Már izgulok,hogy mit fog mondani,de remélem,hogy csak jó dolgokat.Apa azt mondja,hogy tuti minden rendben van,hát neki legyen igaza!!!

Kép
Kép
tundi24
 
 


Irdab,
igen, este hívott a doktornéni, azt hittem tökre örülni fog, erre azt mondta, hogy ő parázós, és aggasztja, hogy már majdnem 7. Könyörgöm, 4 hete 9,9 volt. Ok, az messzebb van a 7-től, ez igaz :lol: Csak azt nem értem, hogy síma protokoll szerint megnézik a terhelt cukrot 24-26 hetesen, és akinek 7,8 alatt van annak jó (amúgy a referenciatartomány is ez). Nekem akkor miért nem jó a 6,9???? Mindegy, reggelire kevesebbet kell ennem, és majd 16 hetesen megnézik újra. Mire megszülök, olyan leszek mint egy rossz drogos :lol:
Ja, én Lilivel meg nem bírtam enni a csokit (katasztrófa :lol: ). Most, hogy nem lehet, most persze kívánnám.

Mimi,
most nézem, pont a lányod szülinapjára vagy kiírva??? Tök jó ajándék lesz, egy kistesó...

Anetto,
a táblába nem akarunk csinálni egy lakóhely rovatot? Mindig lemaradok, hogy ki hol lakik, főleg, akinél nincs ott a nick alatt.
Én benne vagyok egy iwiw-es klubban, márcsak azért is, hogy ott rendesen névvel, képpel látnánk egymást, "egy kupacban",nem feltétlen azért, hogy ott is levelezzünk.

Tündi, Noki
gyertek majd a hírekkel.

Piroska,
én a csíkról azért nem tudok nyilatkozni, mert nekem Lili után megmaradt. Igaz halványan, de nem babásan is ott van. Erősödni még annyira nem láttam.

Sissi,
nekem azt mondta a dokinéni, hogy ha ennyire fölé mér az AccuChek, akkor vonjak le belőle mindig 1,5-öt. De még garanciális, állítólag, ha ennyire fölé esetleg alá mér, akkor ki is cserélik.

Na megyek tízóraizni. Reggeliről 1 szelet kenyeret át kellett tennem tízóraira. Komolyan, életemben nem ettem ennyit, mint amióta diétázom. De valahogy mégis működik, mert 3 óra múlva azért kezdek éhes lenni. A -4 kilóból reggelre visszajött 1, az első trimeszterben fogytam összességében 3 kilót. :lol: Nem vagyok formában, Lilivel ilyenkor 6-nál jártam minuszban:lol:

Lógósok hol vagytok??? Titimee, Nócika,

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 

 
 

Irdab,
igen, este hívott a doktornéni, azt hittem tökre örülni fog, erre azt mondta, hogy ő parázós, és aggasztja, hogy már majdnem 7. Könyörgöm, 4 hete 9,9 volt. Ok, az messzebb van a 7-től, ez igaz :lol: Csak azt nem értem, hogy síma protokoll szerint megnézik a terhelt cukrot 24-26 hetesen, és akinek 7,8 alatt van annak jó (amúgy a referenciatartomány is ez). Nekem akkor miért nem jó a 6,9???? Mindegy, reggelire kevesebbet kell ennem, és majd 16 hetesen megnézik újra. Mire megszülök, olyan leszek mint egy rossz drogos :lol:
Ja, én Lilivel meg nem bírtam enni a csokit (katasztrófa :lol: ). Most, hogy nem lehet, most persze kívánnám.

Mimi,
most nézem, pont a lányod szülinapjára vagy kiírva??? Tök jó ajándék lesz, egy kistesó...

Anetto,
a táblába nem akarunk csinálni egy lakóhely rovatot? Mindig lemaradok, hogy ki hol lakik, főleg, akinél nincs ott a nick alatt.
Én benne vagyok egy iwiw-es klubban, márcsak azért is, hogy ott rendesen névvel, képpel látnánk egymást, "egy kupacban",nem feltétlen azért, hogy ott is levelezzünk.

Tündi, Noki
gyertek majd a hírekkel.

Piroska,
én a csíkról azért nem tudok nyilatkozni, mert nekem Lili után megmaradt. Igaz halványan, de nem babásan is ott van. Erősödni még annyira nem láttam.

Sissi,
nekem azt mondta a dokinéni, hogy ha ennyire fölé mér az AccuChek, akkor vonjak le belőle mindig 1,5-öt. De még garanciális, állítólag, ha ennyire fölé esetleg alá mér, akkor ki is cserélik.

Na megyek tízóraizni. Reggeliről 1 szelet kenyeret át kellett tennem tízóraira. Komolyan, életemben nem ettem ennyit, mint amióta diétázom. De valahogy mégis működik, mert 3 óra múlva azért kezdek éhes lenni. A -4 kilóból reggelre visszajött 1, az első trimeszterben fogytam összességében 3 kilót. :lol: Nem vagyok formában, Lilivel ilyenkor 6-nál jártam minuszban:lol:

Lógósok hol vagytok??? Titimee, Nócika,

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linacska,miért kell diétáznod?Már a cukor miatt??Lucával nekem is voltak gondok,de a dokinak köszönhetően 38ik hétig megúsztam a kórházat,addig a házirovos méregette.szinte mindennap mennem kellett.És volt olyan,hogy túrós tészta után 2,7et mért :roll: A kórházban megcsinálták a vércukor profilt és az jó lett.Egyébként nálunk 6ig fogadják el jónak.Lucának is megcsinálták amikor megszületett,és neki is az összes jó volt.

Ha most is lesznek gondok,veszek egy mérőt itthonra!

Kép
Kép
tundi24
 
 


Jajj Linácska és akkor mit eszel reggelire? Ha tízorai 1 kenyérke?
Nem értek annyira ehhez a cukor témához, de nem tünt logikusnak ahogy leírtad h mit mondott a dokid, és nem értem miért nem fogadja el az eredményt ha jobb mint az elöző? :roll: :?: :?: :?:

Tündi, nekem is volt most barni a 13 héten, de elmúlt és feküdnöm kellett és kell. De rendben van a baba, és a tied is rendben lesz, ahogy a férjed mondta. És tüneteid vannak? Azért tudsz pihenni?


Képzeljétek nekem az egyik mellem csíkos lett. Szóval az egyik mellem alapból kicsit nagyobb volt mint a másik. A terhességgel jócskán megnőttek, de a kisebbik belehúzott és utolérte a nagyobbikat. Most egyformák, de amelyik a kisebbik volt azon sajna lettek csíkok, pedig az elejétől kezdve kenem magam.
Az arcom pedig annak ellenére h azt is kenem, durván ki van száradva, és piros foltocskák vannak az arcomon néha.
Amúgy tökre lassú nekem ma a babanet, nektek is? v csak nálam van a gond?

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Linácska!

Igen a Fanni is aug 10.-én született.Viszont nekem egyik kölkömet sem sikerült időre szülni,a Fanni 2 a Szabi 3héttel előbb születet.
Hogy őszinte legyek,azt mondom,hogy szívesebben szülnék júli végén :lol:
Ja a párom aug 3.-án született :lol: :lol:

Iwiw.Nah én ebbe bele sem gondoltam,hogy akkor egyben lennénk.Áhh,a lányom az iwiw szaki nem én :lol:


Tündi!Éjszaka azért nincs semmi mert nyugton vagy,nem mozogsz nem pakolászol...Jó lenne,ha pár napot tudnál napközben is jó sokat pihenni feküdni..

mimi12
 
 


Na visszanéztem az előző oldalra a táblába, hogy nehogy kihagyjak valakit... Szóval tessék jelentkezni:
Mékárime
i.tak
Kitty
Csillaz
Kandi
Dbea
:lol:

Tündi,
igen, a cukor miatt diétázom. Nekem már terhesség előtt sem volt jó. Lilivel nem volt vele gond, de utána alakult ki valahogy. Viszont a hétfői életem legjobb eredménye, a 6,9, és bármit is mond a doktornéni, én örülök neki. A mérővel nálam nem tudom mi legyen, ha 6,9-re 9,4-et mér, úgy sok értelme nincs.
Viszont ha Lucával gond volt, én ajánlom neked már most a csicsóka granulátumot. Nem olcsó, egy hónapra euro árfolyamtól függően 8-10e Ft, de nagyon rendben tartja a cukrot. Én két hete iszom, lehet, hogy ezért lett jobb az eredményem.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Irdab,
hát ez úgy néz ki, hogy reggelire kellene 3 szelet Graham kenyér, jól megpakolva persze, mert az nem számít, de mivel soha nem birom megenni, így azt mondták, hogy azt az 1-et, ami kimarad a reggeliből csapjam hozzá a tízóraihoz. Így az eddigi tejes kávé tízórai mellé még hozzájött az egy kenyér. Hidd el, nem éhezem. Délben hajában főtt krumplit fogok enni, azt úgy szoktam, hogy ha kész, még olajon egy picit lesütöm. Olyan fini. Na azt hiszem abból is elég lesz a 20 deka, amennyit meg kell enni.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Irdab, különösebb tüneteim nincsenek.A melleim már kezdenek növögetni,talán ez az egy,meg a hízás! :) Szerencsére nem vagyok rosszul levős típus.Sosem hánytam és társai.Lucával sem..Sőt sajnos még fájásim sem voltak,lement 500ml oxitocin és arra sem volt semmi így megcsászároztak..

Mimi,igen lehet az kellene,sok sok pihi.Én is erre gondoltam,hogy éjszaka ezért nincs barni.De Lucát nekem kell ellátni.Azért szerencsére nagymamám főz,meg vigyáz a kisasszonyra amikor kell.Aztán ezt a 4hetet túléljük akkor már apa is itthon lesz,és jobban tud segíteni.De akkor meg kezdődik a ház második felének a felújítása.De akkor végülis,csak főznöm kell,a többit nem nekem kell csinálgatni.

Linancska,utána kérdezek a gyógyszertárban ennek a csicsóka granulátumnak.Hátha meg tudom venni eü pénztárra is,apa kártyájára majd lehúzatom,úgy szoktam a gyógy.tárban fizetni.Még jó,hogy van ez a lehetőségünk.

Nekem is lassú a babanet :? Igaz most elég hamar felengedett!

Kép
Kép
tundi24
 
 


Linácska és azt a 20 dkg kiméred, vagy ránézésre?
És este mit eszel? Elhiszem h nem éhezel.
Tök durva h ilyen drága a csicsóka granulátum. Régen pedig termesztették Magyarországon, emberi fogyasztásra illetve takarmányozásra is. Sőt többet is mint a burgonyát. Múltkor láttam is egy pár db-ott az egyik bevásárló közp-ban, és k---ra drága volt. Csak kamilláztam miatta.

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Tündi merre van az Urad?

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Linácska leírnád hogy hogy is csinálod ezt a hélyában sült krumplit, lehet én is megcsinálom. Köszi

Tündi Luca kisasszony nem akart kijönni? Biztosan jól érezte odabennt magát :wink:

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Irdab,fél éves külszolgálaton van Afganisztánban.Katona.Már az utaolsó hónap van hátra szerencsére.Novemberben volt itthon 12napot szabin,akkor fogant kistesó :wink: Megérte neki hazajönni :P :wink: :D De most majd megint nem megy ki egy darabig,legalábbis ebben bízom :) Meg ő is szeretne azért egy kicsit a családjával is lenni.Persze az a k.....a pénz is kell,ami sajnos még így sem sok,hogy nincs itthon.A magyarok kapják kint a legkevsebbet :cry:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Mimi akkor végigbulizzátok a júliust és az augusztust :lol:
Miért szeretnél júliusban szűlni inkább? Te már tudsz valamit :?: :lol:

Itt olyan undorító idő van, szakad az eső. Már nagyon várom a tavaszt, h lehessen menni sétálni. Remélem majd mehetek is és nem kell feküdnöm. Annyira napimádó vagyok :roll:
Persze lehet hogy nagy pocakkal annyira nem fogom majd díjazni a meleget :roll: És anyira várom, h lehessen enni a friss gyümölcsöket. pl jó kis fincsi epret :lol:

Tapasztal anyukák mennyi az az idő amikor a baba születése után nem ajánlatos kivinni a babát az utcára sétálni?

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Hát Lucával a kiírt napon csináltak egy magzatvíz vizsgálatot,és az meconiumos volt,így megindították a szülést.De hát fájások nem voltak...reggel 7től délután negyed5ig vártunk,hogy legyen már vmi,de semmi..ezért elvittek a műtőbe,amit megkönnyebbülésnek éreztem.elég rossz volt mások szüléseit végighallgatni úgy,hogy mi meg nem haladunk egyről a kettőre.Így kistesó is császárral fog érkezni.

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok
Megérkeztünk :D
Minden a legnagyobb rendben van és Nekem akkora kő esett le a szívemről ,hogy meg is ünnepeltem gyorsan egy rókával :D:D:D
Majd 1óra után jövök és teszek fel képet is és mindent részletesen leírok,de a Párom még itthon van és most megint meg kell nézni a felvételt :D:D:D
Nagyon köszönöm a drukkokat Mindenkinek....ez is sokat segített Nekem ma!!!

Puszi
Noki

Kép
noki&potyi
 
 


Irdab,nekünk a doki néni azt javasolta,hogy 2hetes korában vigyük ki először az udvarra.Aztán szépen fokozatosan legyünk kint egyre többet.De első levegőzés után el is ruccantunk anyósékhoz,cirka 80km-re,de hát az autóban nem volt semmi gond vele.

Itt is szakad az eső már reggel óta!!!Nekem Luca okt3iai,de a nyarat elég nehezn viseltem.Meg is fogadtam,hogy kistesónak tavasszal kell érkeznie,de ő máskép gondolta :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Tündi, akkor már nincs sok hátra kitartás. És fél évre volt kinnt vagy 1 évre? Ott merre van laktanya felétek? Itt is van Tatán, ráadásul anyukám és apukám is hivatásosak voltak. (nyugdíjasok már) Meg itt pl az emeleten is az összes szomszédom katona :lol:
És hivatásos vagy szerződéses?

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Noki, jaaaaajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj de jó :lol:
Várjuk a képet/képeket illetve a részletes infót.
Róka elmehetnél már a búsbaaaaaaaaaa.

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


jaa és azok a kismamik akik nincsenek is benne a táblába azok is jelentkezhetnének. Volt egy maci aki ikreket vár az is eltünt :twisted: , pedig néznék uh képeket szivesen ikrekről is.

Lehet h lekéne lőnöm magam az egész oldal velem van tele :roll:

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


maci=mamci :oops: :oops: :oops: bocsi

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Noki,jajj de jó!!! :) Várjuk a képeket és a beszámolót!!

Irdab,szolnokon van egyébként ha itthon van.Fél évet volt kint.elég ez bőven.Sajnos szerződéses,de talán majd átveszik hivatásosnak,igaz addig még pár évnek el kell telnie...De ő nagyon szereti ezt csinálni.És már 10éve itt van.
Tavaj voltunk Tatán egy hm-es horgészversenyen.Lehet majd egyszer összefutunk ott,úgyanis olyan hírek járnak,hogy bezárják itt a laktanyát és költözik Tatára+Pápára.De azért bízunk benne,hogy nem így lesz,mert a házat nem szívesen hagyjuk itt,amugy is lízingeljük!Meg hát nekem itt van mindenkim,de ha menni kell akkor valszeg megyünk mi is.De hogy 3000ezer embert hova fognak tenni+a családjaikat azt nem tudom :roll:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Irdab meg velem :wink: De én most kicsit kivonom magam,elaltatom a kisasszonyt,meg én is lepihenek egy kicsit!:)

Jó étvágyat az ebédhez mindenkinek!!! :)

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok Kismamik!

Jó sokat írtatok, de nagyon élveztem az olvasgatást :)

Noki! már várom a beszámolót, de jó, nektek van felvételetek is?

Irdab! nem baj, ha sokat írsz, én nagyon szeretem olvasni:)
Én még dolgozom, szeretnék is legalább május végéig, de azért néha reggel jó lenne még lustálkodni.
Örülök, hogy elmúlt barnabás :)

Tündi! Jó messze elment az urad, nagyon belevaló csaj vagy ám, hogy egyedül ilyen jól boldogulsz álodtt állapotban Lucával.
Néha nekem nagyon jól esik, hogy ott a párom.

Linácska! Ezt a cukros dolgot én sem értem, ha a tartományon belül vagy, akkor miért magas? Már nagyon várom én is a labor eredményemet.

Anetto! az iwiw klubban én is benne vagyok.

Nekem is jegyzetfüzetből kellene dogoznom, mint Irdabnak, mert nem akarok kihagyni senkit:)

Piroska! olyan kis rendes voltál, hogy utánanéztél a vitamonoknak.

Egyelőre ennyit tudtam most írni, ki fogom nyomtatni a táblázatot, mert sok mindenkinek nem tudom a nevét fejből, főleg a keresztnevét :oops:

Még jövök.

Mónika
13+4
Vendég
 


Idézek:
Néha nekem nagyon jól esik, hogy ott a párom.

Bocsi, nem így akartam írni, csak siettem, szóval nagyon jól esik, hogy itt van nekem a párom, néha, ha rosszul vagyok sokat segít.
Valahogy így akartam, de leegyszerűsítettem, elég puritán módra :D
Vendég
 


Tündi,
ezt a csicsókát nem lehet gyógyszertárban kapni, a Preventio Network Kft forgalmazza, ez is olyan hálózat, mint az aloe verás. A neten az egyik ismerősöm meg tudta rendelni.

Irdab,
én úgy szoktam, hogy símán héjastól beledobom a krumplit sós vízbe (na tegnap a só kimaradt :lol: ), és megfőzöm hajában főtt krumplinak. Aztán megpucolom, és még egy kis olajra rádobom sülni. De nem nagyon, hogy sült krumpli legyen, csak hogy az olaj adjon neki még egy kis finom ízt. Aztán vajjal, felvágottal, mikor mivel eszem.
Uzsira még utána nekem jön valami gyümölcs, abból is 25 deka narancsban (pucoltan) van annyi szén-hidrát, amennyit meg kell enni, és még vacsira kellene hivatalosan 4 szelet kenyér. Hát tudod ki bírja megenni. Úgyhogy max. 2-3-at szoktam enni, és még lefekvés előtt egy pohár tejet. És 20 kilót fogytam ettől egy év alatt. Persze 0 éhezéssel.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Most hoztam haza Lilit az oviból. Múlt héten sem volt, ma ment először, és óvónéni hívott, hogy belázasodott. Hazahoztam, még az oviban kapott Nurofent, és nurofen mellett 39,0-t mértem. És olyan 4-5 körül tudunk doktorbácsihoz menni, addig már ki van osztva a sorszám. Na ha fentebb megy, azért nem fog érdekelni, bepofátlankodom.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Jimbone,
nálunk egyátalán nem lehet házhoz kihívni a dokit, az életben nem érne ide. Ma már ki van osztva 30 db sorszám, helyettesíti a másik gyerekorvost is. És ráadásul nála egy gyerek 30-40 perc. Lehet, hogy este 7 is lesz, mire elfogynak. Utána talán ideérne, de nem nagyon szokott kijönni. Múlt kedden is kértem, mert ugye én is hánytam, gyerek is hányt, erőm nem lett volna elvinni, de azt mondta, hogy talán este tudna jönni, de hát ugye addigra símán kiszárad egy ilyen kisgyerek. Úgyhogy anyuék elvitték Lilit, akkor legalább soron kívül fogadta.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska!
Vizes ruhával nem próbáltad lehúzni a lázát addig, is, míg orvoshoz mentek? Szegény Lili :(

Irdab!
Én láttam a 2009-es Dávid naptárt A nyáron viszonylag sok csapadék várható, a június átlagos lesz, a július katasztrófa (hűvös, csapadékos), viszont az augusztus első 2 hete 40 fokos. Én is kiegyeznék egy júliusi szüléssel (08.02-re vagyok kiírva).
Viszont a december igazi havas lesz, végre lesz fehér karácsonyunk. Én imádok a hóban sétálni, vezetni.

jimbone/Zsuzsa! Nagyon drukkolok neked, hogy a négymarkeres viszgálatod negatív legyen.
Egyébként egy genetikai tanácsadáson mit csinálnak? Elbeszélgetés van, vagy UH?

Ja, és már tegnap is kérdeztem, hogy a kombinált/integrált tesztről kapunk írásos dokumentációt is, vagy csak elküldik sms-ben az erdményt?

Mónika
Vendég
 


Noki,
várjuk a képet, meg beszámolót, meg mindent.

Tündi,
tuti nem szülheted símán a kistesót? Egy császár után még lehet. Amúgy nekem is ezért indították, mert már színeződött a magzatvíz, kaptam méhszájtágító zselét du. 4-kor, az ugye 6 órán át hat. Este 10-kor megnézték, már alakult, úgyhogy Lili alól kihúzták a dugót, és hajnal 1-kor meg is született símán 3950g-mal, ráadásul még a kezét is hozta a feje mellett. Aztán utána a doktorbácsi nem győzött stoppolni :lol:

Napsugár,
én sem értem, de nem baj. A diéta nem esik nehezemre, max. nem hízok el. Augusztus után meg újra hawaii.
A volt barátom (8 éve nem vagyunk együtt) anyukája szokott valami fincsi csokis sütit csinálni karácsonykor, és most nem ehettem belőle (a barátnőm, akinél Pesten szoktunk aludni, az ennek a srácnak a huga, így jutottam volna a sütihez). A lényeg, hogy megígérte nekem, hogy augusztusban süt nekem olyan sütit, mikor már megehetem.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Móni,én is örülnék ha apa mindig itthon lenne.De bele kellettt törődnöm,hogy ez a munkája,ez sajnos ezzel jár.De néha azért mondom neki,hogy olyan jó lenne ha már itthon lenne megint :)

Zsuzsa,örülök,hogy jó lett a genetikai eredményed!A jövő héten akkor megnézheted a babucit is :)
Igen apa jól időzített :)

Linacska,jobbulást Lilinek!!!Na majd ezt a csicsókás dolgot átbeszélem apánkkal is.20kg az azért nem semmi.Ügyes vagy!
Nekünk a doki néninkkel szerencsénk van,bármikor kijön,rendelésen kívül,akár éjszaka is.Mondta is,hogy nehogy hívjunk ügyeletet,majd inkább jön ő!!Annyira lelkiismeretes és ahogy a gyerekekkel bánik,hát le a kalappal előtte!
Majd írd meg mi volt a dokibácsinál!

Kép
Kép
tundi24
 
 


linácska jobbulást Lillinek. Nem semmi ami nálatok a gyerekorvosnál van. De a vizes borogatás ilyen magas láznál tényleg beválhat. Szegényke.

Köszönöm szépen a kaja leírását :wink:

Zsuzsi, nem direkt volt h kihagytalak a listámból. :oops: Úgy látszik nem olvastam vissza eléggé :oops: :oops: :oops:
De ha beindul a topik szerintem képtelenség lesz mindenkinek válaszolni :oops:
Szóval nagyon örülök, hogy ilyen pozitív híreket hoztál. Uh nem volt? És a négymarkeresen is rendben kell hogy legyen minden. Kezem lában csuriban van értetek 8)

Móni szóval én tökre szeretem a munkámat és a kollegáimat is, és most olyan mintha egy kicsit cserben hagytam volna őket. Szerettem volna még dolgozni egy kicsit. Mit fogok csinálni itthon 6 hónapig? Te irodán dolgozol?

Tündi, hát a katona feleségek sorsa a költözés. Nekem szüleim Debreceniek, aztán laktak Kalocsán, aztán Szombathelyen (ott születtem)majd Tatán, aztán laktunk Leningrádban, közben Debrecenben is (az öcsém itt született) és ismét Tata.
Ha ide kerültök jelezz mindenképpen :wink:
Amúgy mikor mi a férjemmel összeházasodtnk kérdés volt hogy maradunk itt vagy Bp, de itt maradtunk. Mivel mielött a férjemet ismertem volna én már 7 éve Bp-en laktam. De én nagyon szeretem ezt avárost tipikusan gyerekbarát :lol:
Egyébként meg az a 4 hét már semmi az elmúlt 5 höz.

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Sziasztok!

Linácska:jobbulást Lilinek.
HA 7.8ig jó a terheléses eredmény akkor nekem miért mondták a 7.3ra,hogy inzulinozzam magam???
Egyébként nem értem a dokidat.
Na majd este megmondom mit mondott az én körzetim.

Séta:Márk májusban született és szinte egyből ki lehetett vinni.Nemkellett várni vele 6 hetet.Mivel kistesó júl. vagy aug-i lesz tuti itt is mehetünk majd sétálni.

Nekem jövő héten kedden lesz a kombinált teszt ott azt mondták,hogy hétfőn emailben kapom az eredményt,majd megkapom levélben is.Abban lesz minden rendesen leirva.

Anetoo:az iwiw klubba én is benne vagyok.

Tünde:azért van aki tud neked segiteni?

Jimbone:drukkolok a jövő hét keddi vizsgálathoz.

Noki:örülök,hogy minden rendben a babával.Majd kérjük a beszámolót.
Vendég
 


5 hónaphoz bocs :oops:

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Noki, örülök, hogy minden rendben! Ugye megnyugodtál kicsit? Jövő héten úgy is újra kezdődik a para :lol:
Vendég
 


Irdab,hát én nem nagyon szeretnék annyiszor költözni!!Sőt egyszer sem :wink:
Igen ez a 4hét már semmi az eltelt 5 hónaphoz képest! :)

Sissi,nálunk 6ig fogadják el a cukor eredményét!a nagymamám szokott segíteni.Ő olyan,mintha az anyukám lenne:) szerencsére nagyon fiatalos :)

Kép
Kép
tundi24
 
 


Irdab! Igen irodában dolgozom (közigazgatás). Nagyon szeretek én is dolgozni, 18 éve állom már a sarat, szinte itt nőttem fel (gyakorlaton kezdtem itt). Aztán munka mellett tanultam tovább.
Szeretem a munkatársaimat, bár közel 20 év alatt eléggé kicserélődtek, nyugdíjba mentek stb.
Nem vagyok sztahanovista, de nagyon szeretek dolgozni, néha haza is viszem a munkát. Ha huzamosabb ideig vagyok otthon, már vágyom vissza. Éppen ezért május végég tervezem a munkábajárást. Először június végéig akartam dolgozni, de nem akarok minden babaholmi vásárlást az utolsó hónapra hagyani.
Vendég
 


Sissi,
az a 7,3 neked cukros lötyi, vagy kaja után volt? Mert kaja után az tényleg sok. De a cukros lötyi kétszer annyi ch-t tartalmaz.

Tündi,
nálunk az a baj, hogy egy 10.000 fős városban lakom, és összesen két gyerekorvos van. Az egyik most siel. Ráadásul a miénk nagyon lassú, egy gyerek 30-40 perc. Hiába van rendelési ideje mondjuk délig, általában du. fél 4-kor, mikor megyek Liliért még ott van, látom a kocsiját. Az asszisztensek fogynak mellőle, mert nem bírják. A másik gyors, csak az meg olyan link, hogy nem vinném oda Lilit. Amúgy a lányával ovistársak voltak Liliék, amíg a kislány odajárt, elvileg ő az ovis orvos is, de még egy ovis szűrés sem volt abban az óvodában, azt is ellinkeskedi. Szóval inkább várok.

Én alig vártam, hogy babás legyek, és ne kelljen dolgoznom. Útáltam napi 140 km-t utazni. Ha szóltak az oviból, hogy beteg a gyerek, kész tortúra volt érte jönni, nem úgy, mint ma, hogy beültem a kocsiba, és öt perc alatt ott voltam. Na meg mikor visszamentem Lili 21 hónapos korában, akkor megkaptam, hogy csak a munkajogi védelem lejártáig foglalkoztatnak. Ez dec. 20 lett volna, nov 20-án már kaptam is a papírt, hogy elküldenek. Már amúgy volt lombikos igazolásom, mert ugye meddőségi kezelés alatt sem küldhettek volna el, de ez így jobb. Most majd 2012. augusztus lesz a dátum. De két gyerek mellől amúgy sem szeretnék ennyit utazni. És milyen jó sok végkielégítést fogok én kapni... :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!
Na megérkeztem kicsit késve,de apósom is mindent tudni akart a mai nappal kapcsolatba :D és a beszélgetésünk majd 1óra hosszú volt :D
Imádom a Párom szüleit...bár messze laknak tőlünk és ez is sokat számít :D
Na a lényeget leírom!
Nagyon paráztam ,de azt hiszem ezzel nem mondtam újat senkinek :D
Megérkeztünk és elsők voltunk....Én megrohamoztam a mosdót(pisiltem) és amikor kijöttem elkezdett a recepciós jajgatni ,hogy miért mentem el a mosdóba....nem szabad ,mert teli hólyaggal kell csinálni az UH-t!!!
Na ezt Én nem tudtam,de ki sem bírtam volna amúgy az UH végéig :D
Egyből mehettem is vérvételre és nemsokkal később hívtak is UH-ra.
Dr Hajdú Krisztinán meglepődtem ,mert nem ilyen hölgyikét képzeltem el és ledöbbentem amikor bemutatkozott és rájöttem,hogy ő a doktornő :D
Nagyon aranyos kedves hölgyike amúgy csak a külső alapján még azt sem nézném ki belőle ,hogy orvos!!!
Na nem mintha bárkit is lenéznék,de aki látta és ismeri őt az tudja,hogy mire gondolok most.....remélem!
Amint kiderült a placenta hátsó falon méhfalat fedi...tehát tuti császáros leszek ha az ott marad,de így is úgy is az leszek....ugyanis többször műtötték már a petefészkemet és a méhemet is!
A paramétereket leírom Bébikémről!
NB:látható(orrcsont)
CRL:62,4mm(ülőmagasság)
BPD:22,4MM(fejátmérő)
NT:1,3mm(nyakiredő)
HC:78,4mm(fejkörfogat)
AC:62,9mm(haskörfogat)
FL:8,4mm(combcsonthossz)
12+3 nak felel meg!
Free ßhCG:63,6 IU/L 1,77MoM
PAPP-A:6,713 IU/L 2,06MoM
A szűrés eredménye NEGATÍV!

Azt hiszem sikerült mindent részletesen leírnom?! :D
És akkor most jöjjenek a képek is :D

Cumizza az ujjacskáját :D
Kép
Itt éppen fogja a fejét :D
Kép
Itt látható a lábikója tetőtől talpig :D
Kép
És egy 4D-s kép is....amiből nem derült ki a neme sajnos :(
Kép

Puszi Mindenkinek!!!

Kép
noki&potyi
 
 


Na,mi meg elmentünk szomszédolni és jól teleírtátok az oldalt :lol:

Noki!!Tök jó,hogy minden rendben,és jók a képek!! :lol:
Én nem emlékszem a Hajdú Krisztinára,nekem nem ő csinálta az uh-t,viszont egy nagyon fiatal aranyos kedves doktornő adta oda a leleteket és magyarázott el mindent.Lehet ő volt az??(a nevére már nem emlékszem)
De nem is ez a lényeg,hanem ,hogy minden rendben!!

Na folytatom tovább.Viszont most nem írok senkinek külön,mert már bele zavarodtam,kinek mit szerettem volna :lol: :lol:

Levegőztetés.A Fanni is augusztusi.Ő(is) besárgult születése után.Minket úgy engedtek haza,hogy nyugodtan aznap is már kitehetem babakocsiban,hisz kint kb 30fok van,és a napfény +levegő a legjobb a sárgaságra.
Szóval a Fannit haza vittük,be vágtam a babakocsiba,és onnantól minden nap levegőzőtt.
A Szabi januári,őt 2-3hetesen kezdtük kivinni,de akkor hideg volt.
Ha szép időban születik egy gyerek akkor tök felesleges 2-3hetet várni,hisz szellőztetünk és pl a kórházban is szellőztetnek.

Júliusi szülés.Hogy miért is??
Mi szeretünk jönni menni vendégeket fogadni,..stb.Azért milyen jó lenne,ha aug közepén el lehetne menni akár egy strandra,vagy pár napra balatonra vagy akárhová.Egy csecsemőnek ha minden rendben van mindkettőnknek,akkor tök mindegy hol lóg a csecsemen :lol:
És ugyi itt a Szabi is.Neki sem mondhatjuk,hogy idén nem visszük sehová pancsizni azért mert...

Tündi!Párod jobb melót nem is választhatott volna :lol:
De vannak emberek,akiknek a hasonló az életük.
A sógorom apja és bátya pl hajózik.Az apja most épült fel egy balesetből(munkahelyi baleset)és már vágyik dolgozni,vágyik a dunára.
Viszont a felesége így ismerte meg,így éltek világ életükben,nekik ez a normális...
Húú tuti akartam volna még írni,csak nem jut eszembe.

Ja igen
Jimbone! Örülök,hogy jó lett a genetikaid!!Az uh utáni döntés viszont tényleg a tiéd,hogy akarod e az amniot avagy sem...

Linácska!Jobbulást Lilinek!!Szegény :cry:
Annyi mindenki megbetegszik mostanság.
Láz. Lehet kevés volt neki a Nurofen,és ezért nem hatott.
Hűtőfürdő vizes borogatás csak akkor,ha már nem megy feljebb a láza.Ha a vádlija meleg,akkor nem megy már feljebb,ha hideg akkor még mehet feljebb.
Amíg hideg a vádli semmi értelme nincs a hűtésnek,mert akár feljebb is mehet.
Ha fürdetzed akkor maszírozd a testét,hogy a hűvösebb vízben össze ment erek táguljanak.

mimi12
 
 


Noki,
Örülök, hogy minden ok. Ebből az UH képből nekem az sem derül ki igazán, hogy hogy áll a baba :lol: De ha tippelni kellene ez alapján, én fiút mondanék :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linacska,nálunk ha jól számolom 4 gyerek orvos van(16ezer fős város),de itt is nagyon meg kell gondolni,hogy kihesz viszed a gyerkőcöt..Jó sokat kellett utazgatnod a melóhelyedig.
Én a főiskolás évekből 3évig bejártam pestre,napi 180km(oda-vissza)..elég nehéz volt,de akkor ez volt a megoldás...
Doki bácsi mit mondott?

Noki,jajj de jó,hogy minden rendben van veletek!!!!Aranyosak a képek :) A nemét ilyenkor még ritkán tudják megmondani,nem? :roll: A bnőmnek 13hetesen mondták meg,és 6hónapos koárig fiút mondtak,és aztán lány lett :) Én úgy vagyok vele később mondják meg,de inkább biztosra menjünk :) Hogy ne érjen csalódás.

Noémi,akkor majd drukkolunk,hogy júliusban érkezzen meg a kistesó :) Én is beletörődtem a sorsomba,de mondjuk annak nem örülnék ha fogná magát és szeptemberben elmenne egy másik misszióba(koszovóba lehetne) és itthon hagyna egy újszülöttel,meg egy kicsivel.Majd ha belerázódunk a mindennapokba,akkor könnyebben fogom elengedni,hiszen tudom,hogy csak ebből lehet plussz pénzünk,ami sajnos el is megy,most pl a házra,aztán le kellene cserélni az autót,kéne fizetni a házba...és még sorolhatnám.De gondolom ez mindenhol így van...

Kép
Kép
tundi24
 
 


Hello csajok!

Noki! :lol: Látod, tudtam, hogy semmi gond nem lesz!! Tök jók a méretek és szupik a képek is! Bárcsak már mi is itt tartanánk. Ha a hátsó falon tapad az nem jót jelent? eddig mindig azt hittem, az a jobb!

Irdab! Mi is inkább felmegyünk Bpestre, mert a magándoki is csinál 4D-s felvételt. Abban jobban megbízom. SZülni Tbányán fogsz?? Ki a dokid?
középsuliban vagyok, inkább priviben megírom, ha érdekel...kicsi a város--falu :roll:

Mimi :D Mindig tudsz valami újat mondani! Ezt a vádlis hőmérőzést még nem hallottam!! :wink: Hu, milyen sokat fogtok segíteni nekünk első babásoknak, ha jövünk a sok-sok kérdéssel... :roll: mikor mit kell csinálni...

elhívtak a tesómék az Ikeába, úgyhogy sztem csak este leszek megint vagy holnap...Remélem, elkerül a róki... Egész nap fojtogat :twisted:

Kitty :cry: mivanmá??? a kölykök meg vannak zizzenve, az oké, de a tanarak ne legyenek má!!! Még mindig semmi tünet??? Aluszékonyság?? én minden nap úgy jövök haza a suliból, hogy dőlök az ágyba. Teljesen kimerít... Szívem szerint már holnap eltűnnék táppénzre!!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


[quote="madaran"]
írta:
madaran
Mimi :D Mindig tudsz valami újat mondani! Ezt a vádlis hőmérőzést még nem hallottam!! :wink: Hu, milyen sokat fogtok segíteni nekünk első babásoknak, ha jövünk a sok-sok kérdéssel... :roll: mikor mit kell csinálni...

Ő hát izé.Ezt nem magamtól tudom.A húgom nagy homeopátiás és oldj meg mindent természetesen párti.Tőle szoktam kérdezni ha elakadok valamiban.
Van rengeteg dolog,amit a Fannival még másképp csináltam.Viszont a Szabival megpróbálom humánusabban egészségesebben természetesebben csinálni.
Eddigi eredményünk,hogy még (kop-kop)nem kapott antibot sem semmijen gyógyszert,csak 1 x köhögés csillapítót.
Eddig nem lett semmi baja a láztól és attol,hogy a torokgyuszi nem antibióval gyógyult,hanem homeós bogyóval.
Persze,csak az orvossal egyeztettve és megbeszélve mindent.Nekünk idős dokinénink van,és ő kicsit főldhöz ragadott,de tanulékony
:lol:

mimi12
 
 


Sziasztok!

Nagyon-nagyon sokat tudok írni! De az a jó!!! :D Sajnos én is azok közé tartozom, akik ritkábban tudnak jönni.

Noki, édes a picikéd és látom, hogy tökéletesek az adatai!! Neked ezt most meg tudták mondani, hogy hol van a placenta? Nekem azt mondta a szonográfus, hogy mivel növésben van a méh, a placenta is vándorol közben, így konkrétan nem megmondható, hogy milyen tapadású.... :shock:

Linácska jobbulást a kislányodnak! Szörnyű ez a betegséges időszak, én is annyi beteg emberrel találkozom, csoda, hogy még nem kaptam el semmit. Mégiscsak jók a terhesvitaminok!!! :wink: Amúgy ezt a cukorszintes dolgot én sem értem. Neked már most előírták a diétát a véreredmény miatt? De a terheléses cukrot nem a 24. hét körül csinálják?? Tényleg lejjebb ment a cukorszinted, akkor meg miért parázik a doki??

Tündi, holnapra drukk a dokihoz!

Napsugár, nekem az integrált tesznél azt mondták, hogy e-mailen küldik meg az eredményt a második vérvétel után kb. 3 napon belül.

Irdab, örülök, hogy Ti is jól vagytok! Mi kb. egyidősek vagyunk, engem a múlt héten 4 nappal előbbre minősítettek, csak még a vonalzón nem változtattam. Így ma vagyok 14+2.

Jimbone, nagyon szorítok, hogy a jövő heti vizsgálatodon rendben menjen minden!!!

Meg amúgy mindenkinek szorítok, drukkolok, hogy minden vizsgálati eredményünk megfelelő legyen!!

Bocs hogy nem voltam korábban, már lehet, hogy el is felejtettetek félig, de nagyon ritkán tudok ide jutni, pedig gyakrabban szeretnék. Mivel jól vagyok és ezért dolgozom, a sok munka nem mindig engedi a csevegést.... pedig jó lenne...

Szóval múlt héten voltunk integrált teszt első fordulón, vérvétel, uh. Az uh-n rendben volt minden, a számításoknál 4 nappal nagyobbnak mondták a picit. Izgett-mozgott, kapaszkodott a köldökzsinórba, szégyenlős volt, a kezecskéjét emelgette a szájához, mint aki szopizza az ujját. 7, 3 cm volt a 13+2 napon, a tarkóredő 1,4 volt. Két hét múlva kell menni a második vérvételre, az után pár nappal lesz meg az eredmény. Közben megyek még a dokimhoz is, meg a védőnőhöz, szóval van program. Nekem egyébként még alig látszik a hasam, viszonylag még jók a ruhák. Mondjuk a kezdetektől biztos híztam kb. 3 kilót, mert amúgy nagyon jó az étvágyam, és igazán jól vagyok. Amúgy heti rendszerességgel írom az adatokat (kiló és egyéb "körfogat-méretek") nem szabad túlszárnyalni a megengedettet.
Teszek fel egy képet a bébiről.
Úgy szeretnék gyakrabban jönni hozzátok, igyekszem majd!!
Vigyázzatok magatokra, jó pocakosodást mindenkinek!

Judi
Kép Baba 13+2

Kép
judi79
 
 


Tündi, Mimi, Cscsi, Irdab
Dél-Amerika :wink: (Argentína, Buenos Aires)

Noki
A papíromon is az van, hogy a 18-20. héten kell menni...
Gratulálok a jó eredményhez!

Kutya
Nekünk 2 nagy argentin dogunk van :lol:

Irdab
Gratulálok!
Eredetileg én is debreceni vagyok :wink:

Tündi
A barátnőm férje is katona (NATO) :wink:

Linacska
Lilinek jobbulást!
Vendég
 


sziasztok!

gondoltam, én is bejelentkezem, remélem, hiányoztam :)
Linacska,
Lilinek mihamarabbi gyógyulást, remélem gyorsan lemegy a láza.

Mimi,
tényleg jó kis pocakod van már, igazán tetszik.

Judi79,
tetszik ez a kép bébiről, cuki, ahogyan kapaszkodik a köldökzsinórba!

Napsugár,
Nekem is azt mondták, hogy a integrált második vérvétele után megkapom emailben az eredményt kb. 5 napon belül. Remélem, így lesz, mert kíváncsi vagyok már.

Jimbone,
megy a drukk a vizsgálathoz!!!

Cscsi,
ettől a bökdösős dokitól kirázott a hideg.

Anettoo,
köszi, hogy felvettél a táblába.

Utólag is elnézést, hogy nem reagálok mindenre, de elég hosszú időre kiestem egy külföldi út miatt. A dolog eléggé érdekes volt, mert odafelé a repülő felszállásakor teljesen olyan érzésem lett, mintha érezném bent azt, ahogyan hozzáér a hasamhoz a gyerek. Tudom, hogy elvileg ezt a 13. héten még nem szült nők nem érezhetnék hivatalosan, de a dolgot máshoz nem tudnám hasonlítani, és tényleg csak addig tartott, amíg a nyomáskülönbség érezhető volt. Furcsa, de egyébként vicces és jó érzés volt. Visszaúton drukkoltam is, hogy hátha megint, de akkor már semmi nem volt (mondjuk a felszállás is simább volt). Legközelebb februárban utazom :D

Bocs, hogy hosszú voltam.

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


Anettoo
Táblázathoz az adatok:
earhart(kata)
30éves
2009.08.20.
Buenos Aires
első baba
Vendég
 


Judi,köszi neked is a drukkot! Nagyon édes a babucid ahogy kapaszkodik a köldökzsinórba :)

Erhart,hu de jó kis helyen laktok :) Hát a NATO kissé más,hiába vagyunk mi is benne,sokmindent nem ér.Még egy német katona kap 10ezer dollárt havonta(misszióban),addig egy magyar ennek az 5öd részét :cry:

Adri,lehet a babucit érezted :) Jelzett,hogy hű de jó ez a repülés :P

Jimbone,jobbulást Áronnak is!

Anetto,akkor a mi adataink a tábliba ha betennéd.Köszike
Tündi
Abony
25éves
Luca 2007.10.03
Kistesó 2009.08.28
Kórház:Szolnok-Hetényi Géza

Kép
Kép
tundi24
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?