Új privát üzeneted érkezett!

kandi
nekünk most Ágnes vagy Tamás. a lány 99 %, a fiu változhat, de sztem nem fog.
ikrekkel? :cry: és velük mi lett, ha megkérdezhetem? :cry:

nekem is kő má egy mamanaci

nincs vakinek elado, vagy kölcsönbe kismama biztonsági öv vezetöje? ami leviszi a bizt.övet a pocak alá?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.01.25 17:56-kor.
Vendég
 


Kata!
Ezek a nevek nem tetszenek. :roll:

Kandi!
Szedek napi egy gravidát és 3x1 magneb6-ot. Azért előre is nő ám a pocim. :lol:

KépKép
zsófikukac
 
 


zsofi
nem is tippnek irtam, csak érdekesség:)
pocit nem fotozol?
Vendég
 

 
 

*Kata!
Szép nevek,jól lehet becézni Őket!
Natival voltam 3-as,az egyik baba a 6.héten,másik a 11.hét végén ment el......Inszem volt!
*Zsófi!
Én Magnéziumból a Naturlandosat szedem 500mg-os,napi 3-at Én is....MagneB6-ot azért állította le a doki,mert a Femibion-ban van sok B,így elég a sima!Natival 3-4x2db-ot szedtem ....durva volt,rá ment a fizetésem! :lol:
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Munkahelyemen ikrek:Villő-Valentin,Alex-Alexandra,Csenge-Csongor
......
Kata!
Nekem nincs biztonsági övem.....de néztem 10.000.- körül van....nem semmi!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Ekkora volt a pocakom két hete:
Kép

KépKép
zsófikukac
 
 


Zsófi nem semmi.....mindjárt feltöltöm a telcsis képem,Én is fotóztam,az érdekesség kedvéért!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Majd ma este megint fotózunk, két hetente szoktuk.


Kata!
Tudom, hogy nem tippnek írtad! :lol: Hát szerintem max. vegyes páros lesz és akkor marad a Matyi-Málna. Ha mégis kislány mindkettő, akkor talomban van az Emma, Luca.

KépKép
zsófikukac
 
 


Kandi!
Szerintem most sem nagyobb ám! :wink: Mióta szedem rendesen a magneb6-ot, azóta nem hányok, gondolom a b6 segít.

KépKép
zsófikukac
 
 


Kép
Rossz felvétel,mert telcsis,na meg tükörből....de már van csúcsom Nekem is....3napja készítettem! :wink:
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Zsófi és ha két lány lesz,akkor miért nem marad a Málna?
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandi!
Neked is szépen nőőő!!! ja és az enyém este készült ám, szóval a puffadás is benne van! :wink:
Ja a Málna marad tutira, csak valamelyik hozzájön. :lol:

KépKép
zsófikukac
 
 


:wink: értem :!:
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Ha már ikrekről folyik a szóóó :lol: :wink:

Kép

Kép
Vendég
 


Mami
De arik!!! :D

Kandi, Zsófi
Szép pocik!!! :D

Kata
Azt nézzük, hogy lezajlott-e szépen a pé és milyenek a hormonok indulás előtt, a kövi ciklusban indulnánk...

Nekem 14 évesen vették ki a mandulám, nem volt túl jó, helyi érzéstelenítés volt, de gyorsan kihevertem.Előtte mindig tüszős mandulagyuszim és hőemelkedésem volt...utána sokkkal jobb lett.

Köszi a gyógyító energiákat...de nem komoly az ügy...kopp...kopp.kopp...épphogy a háttérben fájdogál kicsit meg van váladék a torkomban...de azt elég jól kordában tarja a sósvíz amit az orromba csöpizek. Ez volt január elején is egy hétig, elmúlt, nem lett nagyobb gond, aztán másfél hét múlva most enyhébben kicsit megint itt van.A sok beteg ember körülöttem a suliban... :?
vizkriszisback
 
 


tavika! gratulálok a lányodnak! neked pedig jobbulást!

Fenci, Ticsi! köszönöm a biztatást!

kata!köszi a sok infót és biztatást!még jó h te figyelmesen olvasol :)
de annak örülnék a legjobban ha a köv ciklusba babásodnék :)
akár meg is látogatnál, nagyon rendes vagy!köszönöm. nagyon szépek a fiuk! :)

krisz! 3 lapar? akkor te már tényleg sok mindent tudsz róla.hiszek neked nektek, de azért még talán félni lehet...

zsófi! elszámoltam 10ig és nem állok le veled vitatkozni!de nem gondoltam volna rólad h egy nem ismeretlen topikossal ilyen stilusban fogalmazod meg a véleményed. ugy tudom mindenkinek szíve joga van félni egy műtéttől, főleg olyannak aki kisgyerek korába volt utoljára korházba, soha nem volt eltörve semmije, nem h műtötték volna.na befejeztem inkább.

kandi! jobbulást a férjednek!

vicus! annak ellenére h igazat adsz zsófinak, köszönöm h szépen(nem bunkón) fogalmaztad meg a véleményed!annak örülök h hashajtót adnak.és te is meglátogathatsz! :)

mami! nagyon nagyon édesek, nagyon hasonlitanak egymásra, na de hát persze ikrek :)

KépKép
dike
 
 


Dike!

Annak ellenére, hogy rám semmi megjegyzést nem tettél, pedig én is megfogalmaztam a magam gondolatát...védenem kell Zsófit! Ő nem bántani akart, ahogy itt egyikünk sem akarja a másikat, aki őslakos.
Nem megsértődni kellene szerintem, hanem elgondolkodni azon, amit írt!
Szerintem nem bunkón, hanem egyszerűen, érthetően fogalmazott!

De ne legyen igazunk! Belehúztok, bebabásodsz, és ilyen csúnya szakszavaknak még a hangzást is elkerülheted!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Én a HSG előtt sose voltam kórházban, azt se tudtam mit kell vinni...kaphattam volna ebédet, ha lett volna nálam evőeszköz. :shock: :shock: :shock:

Azóta szerencsére, csak szülni mentem! :wink: :wink: :wink:

Kép
ticsimû
 
 


Mami!

Csudacééééééééépek! Méreteket kérünk!

Kép
ticsimû
 
 


Hahó!

Kandi, én még nem gratuláltam Neked... :oops:
Most gyorsan pótolom, és nagyon örülök Nektek!Gondtalan babavárást kívánok!

Ticsi, de nem szaladt el!Ügyesek voltatok!

Dike, ezt Neked kell eldöntened.Most már tényleg nagyon sok információ áll rendelkezésedre, mindenki leírta a véleményét,és biztos, hogy mindenki csak jót akart Neked, és segíteni szeretnének!
Én ezekhez a dolgokhoz nem tudok hozzászólni, nekem nem volt laparom!
Ha minél előbb szeretnél babát, tényleg lépned kell valamerre, de Te még nagyon fiatal vagy, akár várhatsz is egy kicsit, a lapar nem szalad el...
Viszont később is ugyanígy fog zajlani, és akkor is félni fogsz tőle.
Szerintem mindenki fél, csak egy idő után a baba utáni vágy erősebb, mint a félelem.
Egy idő után az ember eljut arra a pontra, hogy bármit megtesz egy babáért.Bármit.Akkor is, ha fáj.

Kívánom Neked, hogy sikerüljön a legjobb döntést meghoznod!

Zsófi, nekem nem volt nagy pocakom az ikrekkel az elején.
Luca szép név, tetszik!!!! :lol:

Mami, édesek a babák!!!
Vendég
 


Aztaaa, micsoda szerelmi vallomásról maradtam le! 8) Én is szeretlek benneteket, csajok! :wink:

Le sem merem írni mennyit alszunk! Dóránk éjféltől reggel fél 10-ig alszik! :D Viszont nem is hízik annyit mióta nem kajál éjjel. Csak szólna ha éhes lenne! :roll: Abban biztos vagyok, hogy nem alusszuk át a sírását, mert Dávid biztos szólna!

Most csak röviden, mert minnyá jön az éjfélig tartó szopis altatás.

Mamikám!

Gyönyörűek! És milyen nagyok! :shock:

Dike!

Én megértelek. Abban bízol, bíztál eddig, hogy spontán sikerül. Most meg mondanak valamit, amiről nem tudsz semmit, elhatalmasodik benned az érzés, hogy nem fog sikerülni spontán....de ez nem így van. Ez csak egy olyan dolog amit vagy kizárnak vagy megerősítenek... Nekem is megakarta csinálni a dokim, pedig elötte egy évvel, két évvel babás voltam, de Dóra beelőzött! :wink: Szóval ezt mindenképp neked kell eldöntened. Nekem is idegen volt. Főleg, hogy nálunk apabaj miatt nagy esély volt az inszemre, de inkább a lombikra. De ez is rendbe jött szerencsére. Hát nem voltam boldog a gondolattól, hogy csak így lehet babánk. Hogy most kaptál egy kis fejmosást nehogy meggátoljon abban, hogy leírd a félelmeidet, hisz ez amit itt kaptál nem ellened volt, hanem érted! Ugye érted? :wink: Azt, hogy ki, hogy fogalmaz.... Ha Zsófi ugyanezt szóban mondja el, lehet másképp jön le.

Tavika!

Lánykádnak drukkolok. Hova felvételizett? A közeletekben marad ugye?

Kandi!

Nálatok is jó nagy lesz a korkülönbség. De tök jó ám. Én legalábbis úgy érzem, ha nem is dadám, de egy felügyelő tisztem azért van. Óriási segítség. De érdekes, Nátán oda-vissza ugyanaz leírva! Eddig nem tünt fel! :lol:

Zsófi!

Szép a cserépkályhátok! Nekünk is hasonló lesz! Pocak alakul! :wink:

Vicuska, Fenci!

Vigyázzatok magatokra! :wink:

Gyugyi!

Maccsal mi van? Lánykád jobban van már?

Ticsi!

Árpi kezd nagy fiú lenni! :wink:

Mennem kell, követelik a cicit, apjuknál meg nincs, már nem bír vele! :lol:

Jóccakát! :wink:

Kép

Kép
gröni
 
 


Pálinkásat :!:
Kép

Na, összekapartam magam, láztalanul ébredtem. Sz@r hétvégém volt. :? .... és még a netünk is elment.

Ikres nevek:
Suliban a kolléganőm lányai: Rozi meg a Fruzsi. :D :D

Mami :)
Mekkorák már!!!!!! Rohan az idő! Fiad tiszta Nagypapi! :wink: :D

Tavi :)
Hogy döntöttetek, hova megy a lányod?

Ticsi :)
Ki fáradt el jobban? Te vagy a gyermek? :D

Krisz :)
Sulibacik ellen védett vagyok! :lol: :lol: Bezzeg itthon megfertőznek. Nem is csodálkoztam, párszor a képembe köhögött a lelkem, mikor hűtőfürdőztem.....

Kandi :) Kukac :)
Szép pocik!!!!! :)

Fenci :)
Csinálj!!! Csak a tiéd felfelé ível majd! :lol: (HáziPatika.hu)
En ma reggel megint csak 50.3 voltam. Kiszívott a láz.... Minnyá eszem egy kis csöröge fánkot! :wink:

Vicuska :) Kandi :)
Amíg lehet, addig marad a mandula.... Dokik manapság már nem kapkodják ki ripsz-ropsz. Anno 10 éves voltam, amikor az enyémet kivették. Minden pillanatára emlékszem. Borzalom. Na, ennek nem akarom kitenni a "nyafka" leányomat....

Dike :)
Inkább 3 lapar, mint egy mandula! :lol: :lol:

Gröni :)
Zandi meggyógyult, két napja újra szól a tuctuc. :lol: :lol:

Macsekot meg kezelem. Lassan diplomázom állatgyógyászatból, levelezőn tanulok Vicuska tanárnőnél! :lol: :lol:
Ma visszük másik dokihoz.... No comment.

Megmutatok, hogy tűri az én okos cicám, amikor a krátert tisztítom, ecsetelem a pocakján!
Kép

KépKép
zapáné
 
 


Szemfülesek megtalálják a lázmérőmet is a képen!!! :lol: :lol:

KépKép
zapáné
 
 


Reggelt!

Hát ez a kábelszakadás betette a netkaput....

Apjuk dógozni ment korán, kukorékol a banda...bezzzeg én hulla vagyok.

Én fáradtam el jobban...gyerek a nagy séta 0 ebéd után aludt 3/4 órát, és slussz!
A kicsi azt is végigüvöltötte!

Na még jövök pussz

Kép
ticsimû
 
 


Szép reggelt!

Gyugyi!

Basszus, azon átsiklottam, hogy te is beteg vagy! :oops: Gyógyulgass! Én nem látom a lázmérőt! Hol kell nézni, alul vagy felül? :lol:

Ticsi!

Most olvastam, hogy mi vót tegnap.... Én meg szidtam a voda összes felmenőjét! :lol:

Pici babás anyukák! Nektek mennyit esznek a gyerkőcök? Tudtam, hogy nem szabadna mérni a leányt, mert bedilizek! 9 óra alvás után csak 100-at szopott, meg kicsit később 25-öt. Az kevés egy ekkora gyereknek ugye? Heti 110 grammot hízik, ha összeadom, épp csak súrolja a minimum határt amit hízni kell. Eddig hízott, havi 1 kilót, most meg jó, ha meglesz a fél!

Kép

Kép
gröni
 
 


Gröni drága!

Én le se merem írni, hogy mennyit eszik...
Nem merem megmérni! Sztem a béka segge alatt kettővel van az adag. Alig hízott az elmúlt hónapban. Igen itt is így van. Az első 3 hónapban az etalon az 1kg, utána már nem kell, csak felet. Hát mi talán megütöttük...de sztem nem.
Evvan...
Amíg nem fogy, és nem azé üvölt mert éhes ne aggódj! Mondom én.. :oops: :oops: :oops:

Kép
ticsimû
 
 


Ha gondolod leméregetem ma... mingyá 10óraizik.

Kép
ticsimû
 
 


Gyugyi
Én a macsekban kerestem a lázmérőt...valahogy egyértelmű volt, hogy ott kéne nézni...:d
de má megvany...

Kép
ticsimû
 
 


Ticsi!

Dóra is most evett, 50-et.... ha összeadom másfél óra alatt 175 g, lehet nem is olyan rossz! :roll: Szerintem dugjuk el a mérleget! :wink: Bár ez a heti hízás azért zavar. :?

Lázmérő.... azt nem írta Gyugyi, hogy ne a macskába keressem! :lol: Jobbra a macskától a 6. kockában van ugyi? Vagy az nem az? :oops: 8)

Kép

Kép
gröni
 
 


Dike!

köszönyjük a dixséreteket és valóban nem szabad fgennakadni azon ha valaki elmondja a véleméynét szerintem sem volt bunkó Zsófi és ráadásul KISMAMAAAA felfokozott hormonháztratással ... :lol:

Zsófika!

Növzsd csak a pociiit már igy is klassssszzzz..hu mi lesz a végére :wink:

Gröni, ticsi ööö

nos az enyémek óriási zabagépek... :oops: most aludtak 10 órát éjszaka és 250 et ettek :shock: najó ez tényleg tulzás azért 130 az átlg adagjuk....ezt most tullépték szépen...dehát ők tápisak bár ne is tudom hogy tudnék ciicből fél litert leadni két gyereknek egyszerre kb 10 perc alatt.... :shock: bár ezen már felesleges polemizálni hiszen ők már igy maradnak...

danika 5 és fél kiló, Flóra 4,80....na nem szenvednek éhinségben szóseróla :lol:

asszem jó sorba álltam ahol agyereket oszotgatták.....hosszú sor volt, de megérte kivárni a soromat :wink:

GyugyI!!

azanyját dfe felvágátl ezt a macserszt,,,, :cry: mégiscsak jobb vot a fijucicáinknak cask két nyisszantás és elvesztek a golyocskák...bár a britkékét nagyon sajnáltam mert gyönyörű selymes gömböckék voltak, kérdeztem is az álaltorvost nem e teszünk bele valami inplantátumot hogy megmaradjon de kiröhögött :wink:
Vendég
 


Mami!

Na ilyenkor pánikolok, hogy másé miért eszik annyit. Van itt a közelben egy 1 hónapos baba, 150-et eszik. Dóra talán soha nem evett annyit. 4070-el születt, visszaesett 3800, szombaton volt 5830. Ez jónak számít? :roll:

Kép

Kép
gröni
 
 


NA grönike!!!

Nem pánikolniii!!!!én is csak azért irtam le mert táposok

nyugii bőpven eléééééééggggg.. és az anyatejes táplálás egészen más!!! dórika súlya pedig több mint tökéletes giondolom te sem látod kis ványadtkának :lol: :wink:

a mérés tényleg baromság...én már rég nem mérném apjuk mániákuis...ha látnátok istenem,,.,,külön táblázat és grafikonok vannak szerkesztve a gépben a súlyuk és a táplálkozásuk figyelésére, az előírt mennyiség, a fogyasztott mennyiség, a súly alakulása, annak átlaga, elölről hátulról mitooomén mik :lol: :shock: mondig büszkén mutgatja én meg nézek okosan kb így :shock: ..na de hát ha jólesik neki hadd csinálja,,,tele van matematikussal a család látom már szegény Danikám is ilyen lesz :wink: ő olyan kis komoly mindig flóra meg már kezdi a bohockodást, de majd meglátjuk mithoz az élet... :lol:
Vendég
 


gröni! köszönöm h megértesz!már nem tudok mit irni, nem is fogom felhozni ezt a témát.én is megértettem amit irtál, és igen az zajlik le bennem.szerintem nagyon jó a súlya a babádnak, ha éhes szerintem azt ugy is jelzi.persze én nem értek hozzá annyira, sajnos.méég nem :)

KépKép
dike
 
 


Sziasztok csajszik! :D

Mami :D Gyönyörűek a lurkóid! :D :lol: Jót nevettem apa táblázatain! :lol: :lol:

Kukac :D Lááátom már a pocid! :wink:

Kandi :D A tiéd is szépen alakul! Ma-holnap mi is fotózunk apával. :wink:

Ticsi :D Bocsi, a fokhagymás receptet elfelejtettem... Mingyááá előkeresem és begépelem. :oops: :P Nem semmi nagy sétát tettetek! :wink:

Gröni :D Én is amondó vagyok, ha Dóra éhes lenne, tuti jelezné. Ha meg nyugodtan alszik, akkor boldog kismanó és mindent megkap amire szüksége van. :wink:

Dike :D Fel a fejjel, mi csak segíteni szeretnénk! :wink:
fenci
 
 


Ticsi :D me a pácolt fokhagyma receptje.

Mi savanyúságként szoktuk enni, vagy szendvicshez is nagyon fincsi. Fokhagyma és mégsem büdös. :D

Hozzávalók: 15 fej szép nagy friss fokhagyma (június tájékán), 1/2 l száraz fehérbor, 1 dl 10%-os ecet, 15 dkg kristálycukor, 8 evőkanál olaj, 2 cseresznyepaprika, 3 babérlevél, 2 csokor friss tárkonylevél vagy őrölt tárkony, 1 púpozott evőkanál só, 1 púpozott teáskanál tört fekete bors

A borba belekeverjük az ecetet, sót, cukrot és a fűszereket majd felforraljuk. Beletesszük a finomra metélt tárkonyt és a cseresznyepaprikát. Közben megtisztítjuk a fokhagymagerezdeket. Apránként a forrásban lévő páclébe tesszük és az újraforrástól számított 5 percig főzzük. Ezután letakarva másnapig érleljük. Istmét felforraljuk és további 5 percig főzzük. Hagyjuk kihűlni. A leszűrt fokhagymagerezdeket apró üvegekbe töltjük, felöntjük a páclével, végül egy-egy evőkanál olajat csorgatunk a tetejére. Szorosan, légmentesen lekötjük és hűvös, sötét helyen tároljuk. Felbontás után tartsd hűtőszekrényben. 5 fej fokhagymából jön ki kb 1 kis üveg (erőspista méretű kisüveg), úgy számolj.

Még pár hónap és már főzheted is! :D
fenci
 
 


ticsi
a séta a gyerek lefárasztására való:) vagy ezt Árpi nem olvasta? :lol:

dike
természetgyógyászhoz is mész nemsokára, igaz? ott mi lesz?

mamiiii
hát ez a csipetcsapat valami zabbbantani való! Dani szemén van véraláfutás, ugye? még magzatkorból maradt? :roll: aztán egy év múlva már magának szerzi 8) lába? hasa? oltástól volt láz? sétálni tudtatok már?

gröni
két hónap alatt 2 kiló, az jóóó! mert ne a szül.sulyhoz viszonyíts, hanem a legkisebbhez, ami 3,8 kg. ha nagyot alszik, nem éhes. bakker, az enyém talán most alszik 10 orát :shock: ha van elég tejci, akkor kiszopja, mi kell neki. kaki van minden nap, ugye? meg pisi 3-4 oránként. akkor az elég. aztán az átlag hizási szükségletbe benne vannak ám a nagyon duci és a sovány babák is. ez egy orvosi tábla. a ti alkatotok is számit, öröklés is benne van ám. meg ha nyugodt napközben, elvan, nézelödik, akkor sztem nem éhes. késöbb már nem hiznak annyit, mint elsö 6 hétben. dokinál voltál kontrollon?
Vendég
 


fenci
mindjárt 30.hééét! innen nagy baj már nem lehet. doki végülis mit mondott? császár? azért még maradjon 6 hetet legalább!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Bocsánat a hosszú eltűnésért, azért gondoltam rátok.

Ditke,
Jól teszed, hogy végre magadra gondolsz, menj csak el a vizsgálatokra.

Zsu,
Látom, bele is kezdtetek. Nagyon drukkolok!

Mami,
Csuda édesek a gyerekek, és milyen nagyot fejlődtek! :)

Kandi,
Nagyon örülök neked, hogy ennyi hosszú év után sikerült!

Kukac,
Fantasztikus a két Baby a fotón, gratulálok! :)

A náthával én is küzdök, kicsit fáj a torkom. Szedek egy rakás c-vitamint így mindig jobban leszek, csak végleg nem akar már békén hagyni.
A hőm ma leesett, holnapra elvileg megjön. :( Ez a hónap se az enyém. Próbálok kicsit elvonatkoztatni a témától, persze nem olyan könnyű, de igyekszem, egyre jobban sikerül. Voltam kineziológusnál, szerintem segített. Még 1-2 alkalommal fogok menni. Hétfőtől nyelvtanfolyamra fogok járni, utána akarok új munkahelyet keresni. Szóval most más dolgokra koncentrálok. Lombikot elhalasztom, kinez is ezt tanácsolta, előtt magamat hozzam rendbe.

Mindenkit puszilok! Kép

Kép
mofly
 
 


Gröni, Ticsi!

És persze még akit érdekel.
Mindjárt dobok nektek egy táblázatot súly ügyben. Engem eléggé megnyugtaott. Ugyanis nálunk is ez volt hogy az első 2 hónapban Flóra több mint 1 kg- hízott azóta meg hol 60-40-35 dkg-at.
De mint kiderült ez teljesen jó anyatejes babáknál.

JA és Flóra 5 prcnél többet nem szoipizik. De úgy látszik annyi idő alatt kiszopizza a mi neki kell.
És mi most küzdünk a hozzátápival ugyanis semmit nem akar elfogadni. Úgyhogy nem is erőltetem. MAjd jelzi ha szeretné.

Az ideális súlygyarapodás Amíg a pici nem duplázza meg a
születési súlyát (általában 4-6 hónapos kora körül), a minimális heti
súlygyarapodás 100 gramm, ezt követıen a heti 50 gramm is bıven
elég, amikor pedig már kúszik-mászik, az sem gond, ha egy-egy
héten nincs súlygyarapodás, persze havi szinten ilyenkor is kell
valamennyit híznia (az ideális a 200-500 gramm körüli hízás havonta
1 éves korig). A kezdetben nagyon gyorsan hízó babáknál az is
elıfordulhat, hogy a második félévben csupán 1 kilót híznak
összesen
Ha sokat aggódunk gyermekünk hízása miatt, jó tudni, hogy az
átlagos 1 éves baba súlya 9-10 kilogramm között van, két évesen
pedig a gyerekek többsége 11-12 kilogrammos (a fiúk általában
nehezebbek) függetlenül attól, hogy az elején jól hízó baba volt, vagy
éppen lassan gyarapodott.

Remélem nem gond hogy betettem! :oops:
csipcsab
 
 


Mofly
Pusszancs!!!! Hajrá rendbehozás!!!

Gyugyi
Jobbulást!

Kandi, Zsófi
Tök lapos hasatok van! :shock: Az enyém még terhesség előtt is 12 vagy több hetesnek nézett ki. :oops:

Grönikém
Ne méricskélj!! Nem az a lényeg, mennyit eszik, hanem hogy hízzon. De ha nagyon para vagy, akkor itt egy tábli: http://www.iboly.hu/faq_gain.htm Ezzel számolva, Dóridnak 1017-2043 gramm között kellett híznia az elmúlt 9 hétben. Ennyi megvan, nem?? Na! :)
Irigy vagyok a hosszú alvásért. Dórim eddig kb. 3szor tisztelt meg azzal, hogy az uccsó szopi után 8 órát aludt. Az átlag 5 óra. De most pár napja megint kel 3 óránként. :? Én nem értem, mert az utóbbi hónapban napközben simán bírta a 4 órát és este volt 3 óránkénti evés az 5 órás szünet után. De már ez a 3 óra is inkább 4 volt. Most meg megint 3 órázik :( Ja, és újabban 7-1/2 8 között kipattannak a szemei. Mikor végre Réka már 1/2 9-ig is aludna. Hát evvan.

Séta: mi hanyagoltuk az utóbbi időben, ui. Dóri utál felöltözve lenni, annak meg mi értelme, ha végigordítja a sétát?! Még megfázik a torka. Tegnap azért elmentem du. Apával+Rékával. Persze megint sírás. Viszont megnyugodott volna, ha be tudja kapni az ujját - ui. ujjszopós lett a drága. Na, de az overallban hogyan?? Aztán jött a nagy ötlet: a mózeson van egy lógós játék, fogtam, levettem és az egyik állat tappancsát bedugtam a szájába. Bevált! Elkezdte nyammogni és elaludt. De amint hazaértünk és megállt a sejhaja alatt a babakocsi, felébredt.

Itt röhögök magamban. :) Dóri itt fekszik a kanapén mellettem és sikongat. Tudjátok mit csinál? A pelenkát a fejére húzta, néha kikukucskál és ezt élvezi. :D

Ja, a hízás most nálunk is lassult. Az előző hónapokban 25 nap alatt 830, 1180 és 920 grammokat hízott, most meg 680-at. Viszont két hete voltunk méricskélésen, és azóta nőtt 3 cm-t. :shock: Úgy látszik, most épp növös hónapban vagyunk.

Képek:
Réka és a papagáj:
Kép
Kép
Vigyori Dóri:
Kép
Hason ilyen szépen tartja a fejét:
Kép
Dagika:
Kép
És uez a body Rékán uennyi idősen:
Kép

Ja, és azért így látszik, hogy nem hasonlítanak. :)
gtünde
 
 


Gröni
Dórim 1 hetesen már visszanyerte a születési súlyát. Amúgy összesen 150 grammot fogyott.
gtünde
 
 


Csipcsab
Dehogy! Köszi!! Akkor van remény, hogy Dóri sem lesz szumó. :D
gtünde
 
 


Csipcsab, Tüncsi

Jót derültem a táblin...mármint nem a babák súlyán, hanem a gyerekeinkén... aszongya a fiúk nehezebbek 2 éves korukra... :oops: :oops: :oops:
Árpi nem érte el a 12 kilót, sőt, sztem a 11et se! :D
Én arra lennék kíváncsi mennyit kéne enni egy 2 évesnek! 2-3 falat elég? :D

Ja de nem jó, mert abból 4 visszajön! :D

Mami édesek a picurok! PICUROK? Dehogy! Én néha irigylem a tápisokat, tudom ez most megint vitaszagú, de egy tápis baba anyukája el tud menni, ha már tele a búrája egy kicsit ... csak sétálni a semmibe...én ezt nem tom megtenni...lefejni annyit nem tudok, és egyébként se fogadja el, cumifóbia!

Mofly
Kinez Babcsinak is segített! Én remélem neked is bejön! LAPTETŐ!

Katának akartam még vmit, de ahhoz vissza kell néznem!...

Kép
ticsimû
 
 


Fenci

Köszi a receptet! Mentettem! És alig várom, nagyon jól hangzik!
Még sose ettem!

Kata
má megint elfelejtettem....hát ilyen nincs...
Megvan... az öröklésen derültem. Apjuk is meg én is , kisebb hordó! Erre Árpi elől deszka, hátul léc! :D

Na megyek etetni... Hátha megint legyűr 70et!

Tüncsi, ahhoz képest, hogy nem méred, egész jól tudod mikor mennyi... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Én nem merem már rátenni, most elmozdultunk a 6 kilóról, de kb 6250 körül van. És 63-64 cm. Ő is hosszra nőtt.

Ádi is hihetetlen jól tartja magát...anno Árpi közel sem volt ilyen erős...azé még mindig súlyban veri Árpit Ádi, de ha így halad nemsokára beérik egymást.
Árpi viszont stagnál...12,5.

Rékával mi volt ma? Priviben is gyöhet!

Kép
ticsimû
 
 


Ticsi
Mérem én, de csak a súlyát, nem hogy mennyit eszik. :) Rékát megvizsgálta a doki. Azt mondta, hogy érzi, tele van kakival. Szerinte ettől nem eszik. Most kap Laevolacot 3x egy nap, meg este Guttalax-ot. Vért is vettek. Szegénykém. :( Én úgy vagyok vele, hogy nem hiszem, hogy ettől nem eszik. Ui. kakilni azért szokott, és mikor kikakilja magát, akkor sem eszik jobban. No, mind1. Majd csak lesz vhogy. Hátha mégis beválik.
Amúgy meg már 2 napja javult kicsit az evőkéje.
Ja, Réka is 11 kg körül van. Kicsit fogyott is az utóbbi időben. Remélem, most már elkezd hízni is. Hát, Dóri is lesz 10 kg 1 évesen, ha nem több. És akkor simán beérte Rékát. :) Az 5 hós mérlegelésen meg tuti eléri Réka 1 éves súlyát.
gtünde
 
 


FÚHA!!!!!!! Nem fogok tudni mindenkinek válaszolni!!!

Először is Mofly! Örülök, hogy jelentkeztél és hogy jól vagy! Tényleg hozd rendbe magad!!! Remélem utána pikk pakk bebabásodsz! :)

Aztán... Ticsi! A séta nem rossz... :) Motor alulra nem fér be? Amúgypedig ha cumifóbiás, hiába lenne tápszeres... hehe, nem szabadulsz!!! :)

Súlygyarapodás, mi sem vittük túlzásba, és mégis most majd' 11 kg Bende. Ez össze vissza fog változni. Ja és az evési mennyiségek meg aztán teljesen különbözőek. Főleg tápis és anyatejes baba között. NEM HASONLÍTGATNI!!! :D

Dike! Tényleg ne mérgelődj azon, amit és ahogy írta Zsófi. Csakhát sajnos másnak 1 vérvizsgálatért is könyörögnie kell, meg tényleg vanak akik a fél kezüket adnák 1 babaáért... (aztán meg rájönnének, milyen jól jönne mégegy kéz... :D) Szóval nem megsétődni kérem! Fel a fejjel és pároddal szépen ülj le és beszéld meg. Ti döntésetek. :) Lehet tényleg baromira meggyorsítaná az eseményeket.

Hűha, mi volt még. Gyugyi! Jobbulást és örülök, hogy Andi jobban van. Macs már meggyógyulhatna igazán... meddig megy még a macera???

Fenci! 10. kg. :D ejha... Más megirigyelné! :D ((Szerintem rajtam több volt))

MAMI!!!!!! GYÖNYÖRŰSÉGESEK!!!!! És mennyire látszik az arcukon, melyikük a fiú és melyikük a lány! :D

Tündi! Hát Dóri rendesen hurkás aztanemjóját!!! :D

Megijesztetek ezzel az 1-2 évesen nem eszek, nem hízok dologgal! Bende is kezd szenvedősen enni. kivéve ha a kezébe adok valmi ehetőt. Azzal nincs probléma. de ha le kell ülni a székbe és én adom, na akkor 10 kanál után hiszti. Hagyjam? De ha kezébe nyomok 1 sültkrumplit azt benyomja. Meg még vagy 10et benyomna. Ha Ő ehet úgy jobban megy... Kanállal is próbálkozok már, de még többmegy mellé, mint a szájába. :D Na majd alakul... Ja és persze cici jöhet... :roll:

Pirinyó még mindig itt van, kéri valaki? Már unom... 1 évben elég volt ennyi belőle! :lol: Na jó, azért jó lenne, ha jönne rendszeresen, legalább tudnám, hogy működök odabent. Kíváncsi leszek, mikor jön legközelebb... :D

Na még ha látok valamit, jövök...

Kép
Kép
sleepin
 
 


Sziasztok!!!!! :wink: :D
Vendég
 


Haliho csajok!

Mofly :D Örülök, hogy jelentkeztél! :wink: Remélem mihamarabb feltöltődsz és lesz új erőtök ismét belevágni. Vagy lehet épp a pihi hozza meg a csodát! :D Jobbulást a náthához!

Ditke :D Sziaaaa!! :P

Kisbabós mamik :D Mentem ám az infókat a babahízásról! :P :lol:

Tünde :D Éééédesek ezek a gyerkőcök, főleg Dóri minitappancsa! :D

Sleepin :D Nem lehet, hogy Bende azért balhézik kajcsi közben mert már önállóan akar enni? :roll: :oops:

Kata :D Dokihoz pénteken megyek csak, dec vége óta nem találkoztunk. Remélem utána már többet tudok majd.
fenci
 
 


Dike!
Örülök, hogy 10-ig számoltál. Nem nagyon reagálok, mert nem szeretnék itt vitát. Én nem érzem úgy, hogy bunkó voltam, csak őszinte, és mivel én elég sokmindenen mentem keresztül, úgy éreztem leírhatom, amit gondolok, ezentúl nem fogom, ne aggódj, főleg, hogy nem vagyok egy kertelős típus és a hisztizést utálom.
Gondolom most megint megsértődsz. :roll: :lol:

Sleepin!
Szerintem is ügyesen, egyedül akar enni Bende!!!

Mami!
Hát ezek a Babák gyönyörűűűűek!!! Hol lehet ilyen szépeket kapni??? Urad táblázatán jót nevettem! :lol:

Tünde!
Hát enyém poci eddig lapos volt -lombik stimut kivéve- ahhoz képest ez már hatalmas. :lol:
Réka nem semmi súlyban van és ő is gyönyörűűű! :lol:

Gröni!
Nagyon ügyik vagytok ezzel az alvásosdival! :lol:

Mofly!
Jobbulást és én nagyon szorítok!!!

Zsu!
Mikor mész tüszőkukucsra?

Viki, Susy kismamik hol vagytok?

Tavi!
Gondoltam, hogy Luca tetszeni fog! :lol:

KépKép
zsófikukac
 
 


Hali! :lol:

Dike!
fel a fejjel!és nem sértődtél meg remélem!Kukacra se!azért válaszoltunk neked, mert érdekelsz minket és törődünk veled! :P
dönts úgy ahogy a szíved súgja :wink:
és kérdezz bátran!nem harapjuk le a fejed! 8)

Kukac, Kandi!
milyen karcsúak vagytok!!!én ezek után nem is merek feltenni pocakfotót, még ruciban sem, nemhogy bugyiban :oops: :roll:

Fenci!
drukk péntekre! :D

Mamika!
olyan szépségesek :lol:
mennyit fogytál szülés óta? :roll:
teccett az implantátum :lol: állatok visszaköltöztek már?mit szólnak a babákhoz? :roll:

Gröni!
szijjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjja :P

Tünde!
vettetek is valami háziállatot? :roll: :lol:

hogy van ez a mérés, h mennyit eszik?leméritek evés előtt a súlyát meg utána is? :shock: és ezt minden etetéskor? :roll: és ha közben pisil vagy kakil, az nem befolyásolja? :oops: :roll:

Csipcsab!
szijja, Flóra fotó? :D

Ditke!
na, nem fáj a derekad? :lol:

Krisz!
akkor jó, ha nem vagy olyan beteg 8)

Zsu!
mi zújs?bírja még a popód a szurikat?mikor mész dokihoz? 8)

Mofly!
én hiányoltalak csomót! :) nem semmi laptetővel jelentkezni! :lol:
jó a terv meg a sok program!bizti meghozza gyümölcsét :wink:

mi volt még... :roll:

Gyugyi!
én is látom a lázmérőt!a hasa a távoli képen egész szalonképes :)

én tegnap beltéri festést végeztem!nyugi, nem létrán :P csak javítottam a fehér falat, ahol fekete lett a macsektól meg a kutyiktól,és tök szép lett,megdícsértem magam :lol:
Vendég
 


Na itt! :wink:

Mofly

Jó hogy végre hírt adtál magadról!!!!! :wink: :D Remélem a kinez segíteni fog!!!! :wink: :D
Hiányzol!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Mami

Megveszek ezekért a gyerkőcökért olyan szépek!!!! :D Olyan kis okos, inteligens pofijuk van, és olyan kis nyugodtnak látszanak!!!!! :wink: :D

Gröni

Szerintem biztos fejlődik szépen Dóri, ha éhes lenne jelezné ne félj!!!!! :wink: :lol: :lol: :lol: A felügyelő nagyon teccc!!!!! :lol: :lol: :lol:

Dike

Én is leírom a véleményem. Mivel eü-ben dolgozom, így mindig úgy szokták kezdeni a dokik a kivizsgálást, hogy a legegyszerűbb módját választják, hormonvizsgálat, apavizsgálat, ha nincs semmi jön a kövi lépés a hsg, ha ott sem találnak semmit, akkor a lapar.
Elsősorban a beteg érdekeit kell nézni!!!! Kár hogy nem orvosnak mentem!!!! :oops: :lol: Szerintem keress olyan helyet ahol ez a protokoll.

Dec. 30-án az egyik háziorvos küldött egy beteget sűrgőséggel az UH-ba. A beteg hanyatt feküdt és kidudorodott a hasán a májtumor!!!!! :shock: :( Aszongya a múlt héten volt tükrözésen, senki nem vette észre?????? :( Erre csak azt tudom mondani, ha valakinek gyomortükrözése volt, attól még lehet végbélrákja, vagy éppen fordítva. :shock: :? Ha nem a megfelelő helyre küldik megette a fene!!!!! :evil: :evil: :evil: Szóval egy UH sem lett volna a világ, egyszerű és fájdalommentes beavatkozás!!!! :evil:

Zsófi

Róka koma? :wink: Vagy nem kísérted a sorsot a kávéval? :wink:

Gyugyikám

Jobbulást!!!!! :wink: :D

Vicuska

Na a papagáj visszament a helyére?????? :lol: Létrát kerüld!!!!! :wink: Ügyi vagy a festéssel!!!! :wink: :D

Sleepin

Máris eleged van pirianyóból?????? :lol: :lol: :lol:

Tünde

Mint két tojás, olyan egyforma a két csaj!!!!! :lol: Lehet hogy írtad, csak én nem voltam, fent vagytok már Pesten? :oops: :wink:

Kata

Szupi széket vettél!!!!! :lol: A régit meg ha nem látják konténer!!!!! :wink: :lol:

Ticsi

Hányás???? :roll:

Fenci

Elképzeltem ahogy a párod vágja a körmöd! :lol: Lassan ő fog borotválni is? :lol: :lol: :lol:

Melóhelyen: múlt szerdán annyiban maradtunk hogy akkor hétfőm ha jövök, megbeszéljük. :shock: 1/4 2-kor már nem bírtam tovább, kérdem hogy akkor mi lesz a szerdával? :oops: Te mehetsz Pestre, a többit megoldjuk!!!! :wink: :D Megijedtek hogy rosszabbul járnak ha nem járnak egyszer a kedvemben? :wink: :D Vagy megszólalt a lelkiismeretük? :shock: :oops:
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?